Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güneydoğu'daki İhtiyacı Olan Okullara Destek Olalım | Yardım Kampanyası...

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Güneydoğu'daki İhtiyacı Olan Okullara Destek Olalım | Yardım Kampanyası...

Güneydoğudaki bugün varolan sıkıntının temelinde eğitim eksikliğinin çok büyük bir etken
    olduğunu hepimiz biliyoruz.
    Orada gerçekten canı gönülden görev yapan gencecik öğretmenlerimizin nette biraz araştırırsanız
    kırtasıye,araç gereş,kitap,giyim eşyası vs. yardım çığlıklarını görürsünüz.
    Buradaki çocuklarımıza yapabileceğimiz hertürlü yardımların onların okumasına birazdaha katkı
    yapacağını ve dolayısıylede ülkemize kazandırabileceğimizi düşünüyorum.
    Yanlış anlaşılmamam düşüncesiyle tarafımdan bu bölgemizdeki birkaç okula yapmış olduğum yardımların ve bu
    okullardan birinden tarafıma gelen ve o çocukların sevinçlerini görünce beni çok mutlu eden
    fotoğrafları burada sizlerle paylaşmak istedim.
    Lütfen,topluca olsun,şahsınız tek başınıza olsun,lütfen inanın çoz zor koşullarda
    eğitim gören doğudaki okullarımıza ellerimizi uzatıp özellikle kırtasıye ve giyim yardımında bulunalım.

Konu İsmail Alkan tarafından (21.05.2008 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Nereden
    Trabzon

..................................
    Konu İsmail Alkan tarafından (17.06.2008 Saat 23:11 ) değiştirilmiştir.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Jade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

başlık eminim hakettiği ilgiyi görecektir. çünkü BMN nin okullara yaptığı çok güzel yardım kampanyaları oldu. Yine organizasyon olursa elimizden geleni yaparız merak etmeyin ve de bu kadar ümitsiz olmayın. daha ölmedik burdayız

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Köy Enstitüleri diyorum başka da birşey demek gelmiyor aklıma. Geçenlerde çok sevdiğim bilgisayar hocamla da tartıştık bu konuyu. Köy Enstitüleri kapanmasa Güney Doğu'da , Doğu'da hoca, kırtasiye, defter, kitap vb. sorunlar olur muydu hocam dedim. Sanmıyorum olmazdı dedi.

Şimdi böyle muhtaç bölge ve okullara bireysel olarak ne kadar katkı sağlayabiliriz? Organize olunursa daha sağlam bir katkı yapılabilir. Yardım kampanyası olacaksa karınca kararınca elimden geleni yapmaya hazırım.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Dursun Kaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Elimizden geLeni yapacağımıza inanıyorum..
    ~ Yüzümüzün yüreğimizle beraber gülümsediği an’ dır mutluluk. ~

EMine_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence bmn ailesi olarak kitap eski giymediğimiz kıyafet ya da aklınıza gelecek herhangi bi şey neyi gereksiz hissediyorsanız evinizde toplayalım bağışta bulunalım BEN VARIM diyen varsa organize de her türlü şekilde yardımcı olurum....yöneticiler ne dersiniz?
    "Meteorolojiden Uyarı : KARADENİZ FIRTINASI geliyor tedbirinizi alın..!
    VİRA VİRA KOYDUK YOLA..."

metinulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı selazur'lu ismail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yönetici arkadaşlardan rica ediyorum,
    Bu önemsiz ve ilgi çekmiyen başlığı kilitliyelim veya tamamen silelim...Boşuna yer kaplamasın...
    sevgili meslektaşım ben 2005 yılında ilk göreve başladığımda samsunun bafra ilçesindeydim.orada ki okulda bile bir çok eksik vardı.
    bende senin gibi düşünüp BMN'de yardım kampanyası başlattım.hatırlayan arkadaşlar mutlaka vardır.
    sağolsun arkadaşlar okulun kütüphanesi doldurmuşlardı.bazı kargoların da,ulaşımdan dolayı elime ulaşamamasına rağmen.
    şuanda bende doğudayım.buradaki okulumun da bir çok eksiği var.elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz.
    şundan eminimki bmn'deki arkadaşlar bu başlığa gerekli ilgiyi gösterecektir.
    Haydi BMN bir kez daha göster insanlığını.
    # BMN #

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar, o zaman olayı farklı bir boyut kazandırmamız gerekecektir.Bu kampanyalar belli bir plan içeirsinde olmadığı için sanki burada açılan başlığa ilgi alaka gösterilmiyor gibi algılanıyor.Oysa BMN olarak en son yaptığımız kampanya'nın üzerinden çok bir zaman geçmedi! Bolu'daki arkadaşımız Gökhan(Zisinoli) aracılığı ile başlattığımız, toplum merkezindeki çocuklar için kitap kampanyasını 23 Nisan'da bitirmiştik.Çok faydalı ve yararlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8416&page=5

Ama madem burada böyle bir arzu ve istek var o zaman buna BMN olarak kayıtsız kalacağımızı zannetmeyin.Ama şunuda unutmayalımi herşeyi BMN yönetiminden beklemeyelim.Bize yapmamız gerekenleri burada belirtin ama bizide bu yolda yalnız bırakmayın.

Yalnız yapmamız gereken bir kaç şey var.O da öncelikle yardım yapacağımız okulu belirlememiz gerekmektedir.Bunun içinde öğretmen arkadaşlarımızdan bu konuda yardım istiyoruz.Öncelikle bir öğretmen arkadaşımız ortaya çıkmalı ve şunu demeli.Benim çalıştığım okulda şu şu şu...v.s. ihtiyaçlarımız var.Bizlerde burada bu ihtiyaç listesine göre hareket edeceğiz.

Şimdi kimin hangi okulda neye ihtiyacı olduğunu bilmemiz lazım.Yoksa öteki türlü çok zor oluyor...Hangi okul?nerde? Evet değerli öğretmenlerimiz nerdeyseniz bu konuda ortaya çıkın ve bize şu okulun şuna ihtiyacı ver deyin.Bizlerde elimizden geldiğince bu işe sahip çıkalım.
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

unique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Bir organizasyon yapılırsa ben de varım.

metinulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Badaloğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, o zaman olayı farklı bir boyut kazandırmamız gerekecektir.Bu kampanyalar belli bir plan içeirsinde olmadığı için sanki burada açılan başlığa ilgi alaka gösterilmiyor gibi algılanıyor.Oysa BMN olarak en son yaptığımız kampanya'nın üzerinden çok bir zaman geçmedi! Bolu'daki arkadaşımız Gökhan(Zisinoli) aracılığı ile başlattığımız, toplum merkezindeki çocuklar için kitap kampanyasını 23 Nisan'da bitirmiştik.Çok faydalı ve yararlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8416&page=5

Ama madem burada böyle bir arzu ve istek var o zaman buna BMN olarak kayıtsız kalacağımızı zannetmeyin.Ama şunuda unutmayalımi herşeyi BMN yönetiminden beklemeyelim.Bize yapmamız gerekenleri burada belirtin ama bizide bu yolda yalnız bırakmayın.

Yalnız yapmamız gereken bir kaç şey var.O da öncelikle yardım yapacağımız okulu belirlememiz gerekmektedir.Bunun içinde öğretmen arkadaşlarımızdan bu konuda yardım istiyoruz.Öncelikle bir öğretmen arkadaşımız ortaya çıkmalı ve şunu demeli.Benim çalıştığım okulda şu şu şu...v.s. ihtiyaçlarımız var.Bizlerde burada bu ihtiyaç listesine göre hareket edeceğiz.

Şimdi kimin hangi okulda neye ihtiyacı olduğunu bilmemiz lazım.Yoksa öteki türlü çok zor oluyor...Hangi okul?nerde? Evet değerli öğretmenlerimiz nerdeyseniz bu konuda ortaya çıkın ve bize şu okulun şuna ihtiyacı ver deyin.Bizlerde elimizden geldiğince bu işe sahip çıkalım.
    planlı programlı bir organizasyon yapılırsa herkesin ilgi göstereceğinden emini.bunu daha önce yaptık yine yapabiliriz.
    yönetici arkadaşlara bu konuda büyük görev düşüyor.herkesin görebileceği,kimsenin gözünden kaçmayacak bir yerde
    açılacak olan bir başlıkla işe başlanabilir.
    # BMN #

Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar bir konunun altını çizmek istiyorum.
    Bu başlığı açmamdaki amaç topluca bir organizasyon yapmak değil,zamanının çoğunu nette geçiren bizlerin birazcık araştırırsak doğuda görev yapan bir sürü öğretmenimizin yardım çağrılarına dikkat çekerek isteklerine cevap verebilmeyi teşvik edebilmekti.
    Birkaç dakikanızı ayırabilirseniz okadar çok yardım çağrısı bulabilirsinizki hangisine yardım edeceğinize karar vermekte zorlanırsınız.
    Gelen mesajlara bakıldığında BMN olarak bir okul tespit edip buraya göre organizasyon yapma gerekliliği ve isteği olduğunu anlıyorum.
    Başlığı açan ben olduğuma göre sanırım bu tespiti yapmakta bana düşüyor.
    Kısa bir ön araştırma yaptıktan sonra burada sizlerle paylaşacağım.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köy Enstitüleri diyorum başka da birşey demek gelmiyor aklıma. Geçenlerde çok sevdiğim bilgisayar hocamla da tartıştık bu konuyu. Köy Enstitüleri kapanmasa Güney Doğu'da , Doğu'da hoca, kırtasiye, defter, kitap vb. sorunlar olur muydu hocam dedim. Sanmıyorum olmazdı dedi.

Şimdi böyle muhtaç bölge ve okullara bireysel olarak ne kadar katkı sağlayabiliriz? Organize olunursa daha sağlam bir katkı yapılabilir. Yardım kampanyası olacaksa karınca kararınca elimden geleni yapmaya hazırım.
    Köy Enstitüleri bilgili, okumayı seven, çalışkan insanlar yetiştirdiği ve kalkınmayı hızlandırdığı için kapatılmıştır.

Buna bizim gücümüz yetmez, bence büyük kampanyaların reklamlarına yer verelim.

Başlık için teşekkürler.
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ne gerekiyorsa yapalim . yapmaya calisalim... onlar da bizim insanimiz o gencler de bizim kardeslerimiz ...
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamına hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sırasında- bunu açıklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsılır ve tartışılır. Tefrika (ayrımcılık, nifak) yaratmış olurlar. O nedenle dikkatli olmalarını tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralık 1933)

feneri "ampül" aydınlatır ancak "güneş" kendiliğinden ışık verir !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı selazur'lu ismail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir konunun altını çizmek istiyorum.
    Bu başlığı açmamdaki amaç topluca bir organizasyon yapmak değil,zamanının çoğunu nette geçiren bizlerin birazcık araştırırsak doğuda görev yapan bir sürü öğretmenimizin yardım çağrılarına dikkat çekerek isteklerine cevap verebilmeyi teşvik edebilmekti.
    Birkaç dakikanızı ayırabilirseniz okadar çok yardım çağrısı bulabilirsinizki hangisine yardım edeceğinize karar vermekte zorlanırsınız.
    Gelen mesajlara bakıldığında BMN olarak bir okul tespit edip buraya göre organizasyon yapma gerekliliği ve isteği olduğunu anlıyorum.
    Başlığı açan ben olduğuma göre sanırım bu tespiti yapmakta bana düşüyor.
    Kısa bir ön araştırma yaptıktan sonra burada sizlerle paylaşacağım.
    Aynen öyle kardeşim, bize bir hedef göster bizde o hedefe hep beraber yürümek için çaba gösterelim.Bu başlığı daha sonra genele taşıyacağız.Ama öncelikle okulumuzu belirleyip, neler yapılması gerektiğini bir bir yazalım, tespit edelim.Ondan sonrası kolay.

Amacımız kütüphanesi olmayan bir okula kütüphane yapmak olsun...
    TARAFTAR TARAF OLANDIR...TARAFTAR ALMAZ VERİR!...

Nereden
    Trabzon

Her türlü kitap yardımını seve seve yaparım elimde kullanmayacağım çok sayıda kitap var

Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar,birkaç okul tespitim var ancak yapacağımız yardımın tam hedefine ve amacına ulaşabilmesi için detaylı araştırma yapıyorum,
    Bir ön bilgi açısından şunu söyliyebilirim,okullarımızın genelde kırtasıye-kitap-fotokopi makinesi ve bilg. ihtiyaçları var.
    Buna göre kendimizi hazırlamamız gerek diye düşünüyorum ve BMN olarak bunu yapabilecek gücümüz var sanırım.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    Amasya

arkadaşlar herhangi bir kampanya olursa elimden geleni yaparım.bu işin reklemını da güzel yaparsak (tabi ki raklam amacımız değil ama başkalarınıo da teşvik etmek için güzel olur)
    lakin elimizi çabuk tutmamız lazım, okullar kapanmak uzere

Nereden
    İzmir

Alıntı Çağatay_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köy Enstitüleri bilgili, okumayı seven, çalışkan insanlar yetiştirdiği ve kalkınmayı hızlandırdığı için kapatılmıştır.

Buna bizim gücümüz yetmez, bence büyük kampanyaların reklamlarına yer verelim.

Başlık için teşekkürler.
    Kapatanlar utansın diyorum ben de.

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    Eduardo Galeano

Nereden
    Trabzon

Arkadaşlar,
    Birkaç gündür yapmış olduğum araştırmalarım neticesinde g.doğuda yardıma ihtiyacı olmayan tek bir okul yok.
    Haliylede seçim noktasında tereddütlerim oluştu.
    Bu noktada Tunceli ilinde bir okula yardım yapabiliriz,neden Tunceli derseniz bu ilde bizim tuncelideki elimiz-kolumuz olabilecek çok değerli,yetkili bir kardeşim var ,bize her konuda (org.okul seçimi,iletişim,yerel basın vs) yardımcı olacaktır,ayrıca tunceli milli eğitim müdürü akçaabatlı hemşerimiz,sanırım bizleri yönlendirme ve yardımlarımızın son noktaya ulaşmasına ve yapacağımız bu organizasyonun hedefine ulaşmasında bizlere çok büyük desteği olacaktır.
    Tuncelideki arkadaşım,bu organizasyonu vali beyede ileteceğini ve gerekli desteği vali beyinde verebileceğini söyledi.
    Son olarak bir tereddütümde okulların kapanmasına çok az bir süre kalması,belki daha sağlıklı olması açısından okulların açılmasınıda bekliyebiliriz,yarın bu konuyla ilgili milli eğitim müdürüyle görüşülüp tunceliden beni arıyacaklar,sizlerle paylaşırım.
    Trabzonspor taraftarları ve BMN olarak ağır bir yükün altına giriyoruz,ben inanıyorumki bu yükün altından fazlasıyla ve alnımızın akıyla çıkacağız,tüm üyelerimize çok büyük görev düşüyor.
    Yapacağımız organizasyonu kapsamlı,planlı ve programlı bir şekilde yapmamız gerekiyor,
    Hedefimizi burada hep beraber tartışalım ve ona göre belirleyelim.
    İnşallah çok güzel bir org olur.
    Tüm arkadaşların desteğini bekliyoruz.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    İzmir

Biz neler yapabiliriz İsmail hocam?

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Nereden
    Trabzon

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz neler yapabiliriz İsmail hocam?
    İlhancığım öncelikle bir yanlış anlaşılma olmasın,ben öğretmen değilim
    Neler yapabiliriz kısmına gelince,neler yapamıyabilirizki,inan okadar yapılacak iş varki.
    1-Kütüphane oluşturabiliriz
    2-Fotokopi makinesi alabiliriz
    3-Bilg.Yazıcı alabiliriz.
    4-Giyecek yardımı yapabiliriz
    5-Kırtasıye yardımı yapabiliriz
    vs
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    İzmir

hocam lafı ağız alışkanlığı hocam

İnşallah bunların hepsini yapacak materyale ulaşırız.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Nereden
    Trabzon

Elele verirsek ben inanıyorumki fazlasına ulaşırız,yeterki ilgi ve alaka olsun
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

takipdeyim tam şekil oluşsun her türlü desteğe varım

Nereden
    Trabzon

Birkaç güne netleştiririz,
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)