Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BSL 4. Hafta | Trabzonspor MP 71 - 83 Darüşşafaka Doğuş | Maç Sonucu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Son söyleyeceğimi baştan belirteyim: Ben takımı beğendim.

Maçtan notlarımı paylaşmak isterim:

1) Moody neden playmaker değil?

Yalın ve güzel bir örnekle açıklayayım. Moody'nin tek isabetli üçlüğünü hatırlıyor musunuz? Üzerinde Furkan Aldemir yani rakibin pivotu kaldı. Şimdi böyle mismatchlerde kısa oyuncu ne yapmalı? Ya çabukluğunu kullanıp drive eder bitirir (veya faul alır) ya da içeride Furkan'ın adamı olan ancak arkasında kısa kalan uzunumuza topu indirir. Moody ne yaptı? Yedi metreden kaldırıp attı. Şut girdi fakat yine de YANLIŞ TERCİH!

2) Dış şutlar...

Maça Erol Can'dan arka arkaya gelen üçlüklerle fena girmedik aslında. Ama İKİNCİ YARI TEK BİR DIŞ İSABET YOK!

3) Ya demiyim demiyim diyorum da... Şu Caleb Green'i izlemeden "Ama hiç savunma yapmaz ki" diyenleri tekrar bir görebilir miyim?

La bu adamın yaptığı yardım savunmasını yapan 4 numara nadirdir. Allah aşkına blok istatistiğine bakıp oyuncuların savunma becerisinin yorumlamaktan vazgeçin.

Basketbolu sevmek ayrı, bilmek ayrı.

4) Takımın kadro eksiklerinin başında ne pivot ne de oyun kurucu geliyor: Takımın en önemli ihtiyacı UZUN SF!

Üstad Bazarevich üçüncü çeyreğe üç uzunla başladı. Böylece hem değişmeli alan savunmasında hem de bize en ters oyuncuları Clyburn'ün savunmasında avantaj sağladık.

Hücumda da bu sistem işe yaradı. Spacing sorun olur mu diye düşünürken Wright ve Kadji'yi tepeye çekip kısa oyuncuyla savunulan Caleb'i dipte besledik.

Sistemimiz yok diyenler?

5) Erol Can'ın soktuğu şutlar, geçen maç Dusan, Giresun maçında Mustafa, Çekmece maçında Nikolov... Bu çocukların katkısına ihtiyacımız çok fazla. İstikrar lazım.

Hakkını verelim, Ender Arslan Nikolov'u hallaç pamuğu gibi attı üç hücumda.

6) İlk yarıda sadece 3 faulün olmasını neyle açıklarız?

Temastan uzak yumuşaklık mı yoksa Darüşşafaka'nın temasa dahi izin vermeden topu dolaştırıp boş admaı bulması mı?

Ligin en az faul yapan takımlarından biriyiz. biraz daha agresif olmak şart...

7) Maç öncesi Run & Gun, Pace and Space ve Transition hakkında notlar paylaşmıştım. Dün Moody ile başlayan bir fast breakimiz var. 3'e 1... Solda Erol Can geldi, Moody topu ona verdi. Kaldırıp şutu kullandığında daha 20 saniye vardı. Yani 4 saniyede, 3-1 hücumu dış şutla bitirdik (Allah'tan şut girdi).

8) Yine hücum ribaundu verdik. 15 galiba... Bu bizim acı gerçeğimiz. Hele arka arkaya üç top attırdığımız pozisyonlar oldu. Bize karşı rakipler yaklaşık 70 şut atıyor (Dün de 69). Hem yüksek oyun temposu hem de bu ribaund meselesinin yan etkileri...

9) Üçüncü çeyrekte Darüşşafaka gibi birden fazla hücum opsiyonu olan takıma yaklaşık dört dakika sayı izni vermedik. Bunu yaparken ciddi anlamda savaştık. Tesadüfe bakın ki savunma Lee ile başlıyordu ve Moody yoktu.

10) O değil de zalım istatistikçiler Kadji'nin Anderson'un smacını kesmesini blok yazmadı ya... Ona yanarım. Düşünün o hareket bu hafta En İyi 10 Hareket arasına girse... Yani Kadji bloklamış olsa... Ama resmi maç istatistiğinde öyle bir veri görünmüyor.

İşte basketbolun marka değeri...

İki sezon önce Jerome Randle, Konya maçının iki dakikalık özetinde 4 asist yapmıştı ama sağolsun istatistikçiler maç boyunca çocuğun tek asistini kayda geçirmişti. Hayat...

11) Bir de... Biz Moody'nin topu pota altından sokarken rakibe vermesine hangi ara alıştık? KSK maçının en kritik anında topu fırlattı, üçlük yedik.

Dünkü daha enteresan... Rakip pota altından topu oyuna sokamadı, Clyburn çaldı. Hücuma çıktılar. Olayı vahim kılan asıl nokta şu: 5 kişiyle potamıza geldiler!

Bizim dört oyuncumuz rakip sahadaydı. Sanki bizimkiler sekiz günde dört maç yaptı. Arada bir Kazan'a uçup geldi.

12) Hahahaha Hardy... Evet, artık ona gülüyorum. Kahkahalarla... İki kişinin kapattığı koridora penetre etmeye kalkıp top kaybetmek mi ararsın... Çembere varıp bitirilemeyen turnikeler mi dersin... Savunmada adamın ensesini seyretmesine mi kızarsın...

Hababam Sınıfı'nda diyordu ya "Teyzesi defterdar olan faytonla damda dolaşır"... Kahramanı Hardy olana da Allah sabır versin.

Halbuki bu düzende yani bu kadar hücum ağırlıklı ve şut özgürlüğü olan basit düzende bitirici olup skor üretmeyecekse ne anladım ben bu işten?

Ama yooookkk... Neymiş, ona özel setler hazırlanmamışmış. Odom onu bozuyormuş, Randle asist yapmıyormuş... Kinsey agresifmiş. Kulig adam değilmiş. Ama Kral hep Hardy'ymiş.

Socrates Dergi'de Hidayet-İbrahim-Mirsad-Mehmet arasındaki ego mücadelesi ilk kez bu kadar detaylı anlatılıyordu. Bizim takım ondan beter galiba. Hardy'ye set çizmezsen oynamaz mı yani? Kim bu, Richard Hamilton mı? Ha ama yok kendi şutunu yaratamıyor derseniz anlarım. İlk sezonundaki kadar topsun oyunda screenlerden çıkamıyor derseniz onu da anlarım. Savunma da baskı yapmaktan aciz derseniz bak onu da anlarım.

Neyse, belki bir gün birileri de beni anlar.

13) Son olarak tiyatro seyircisinden daha sessiz taraftarımıza teşekkürler...

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Oğuz güzel yazıyorsunda çözüm ne . ? Aynı şeyin laciverti futbolda boka batmış baskette hentbolda

Yani yöneticiler de sıkıntı olduğu bariz belli yken neden çözüm bulunmuyor? Hep böyle kalacaksa bizde umudumuzu artırmayalım

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

oğuz yazını soluksuz okudum, guard almayalım mı yani ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz güzel yazıyorsunda çözüm ne . ? Aynı şeyin laciverti futbolda boka batmış baskette hentbolda

Yani yöneticiler de sıkıntı olduğu bariz belli yken neden çözüm bulunmuyor? Hep böyle kalacaksa bizde umudumuzu artırmayalım
    Kilit cümle sonuncusu. "Umut"... Trabzonsporlu taraftarlar ve basketbol camiası bizim takım için "Ligde kalmak başarı, 11-14 arası normal, ilk 10 büyük başarı" derken nasıl olur da kalkıp "Hedef play-off" denir?

İnşallah takım play off oynar. Biz de alkışlarız. Zaten onun için tartışıyoruz. Ancak bu hedef hiç gerçekçi değil (Bu kadroyla). Gereksiz yere çıta ve haliyle beklentiler yükseltildi.

Çözüm, iş bilmez ve aynı hataları senelerdir tekrarlayan menajerle yolunu ayırmak.

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oğuz yazını soluksuz okudum, guard almayalım mı yani ?
    Para varsa alalım abi. Ama gard kadar önemli olan kısa forvet pozisyonu. Sakarya ve Afyon maçlarından beri Moody ile olmaz diyorduk. Hatta Agah'ın bir mesajı vardı "İlk yedi hafta demiştim ama yok dördüncü haftaya kalmaz bu" mealinde...

Maçları seyreden herkes bunu görüyor zaten.

ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

basket takımı futbol takımından beter.

Nereden
    Avrupa Diğer

Bize Sloukas tarzinda bir Oyun kurucu lazim. Avrupali oyun kurucu yok mu? Sakin, dogru pasi veren, isini yapan, rolünü kabul eden tecrübeli bir maestro.
    Moody nin 1-2 hareketi var, bunlar bizi Mactan komple düsüren hareketler. sacma sapan top kayiplari bunlarla ugrasamayiz.
    3 numaraya güclü ve uzun bir Adami almak icin neyi bekliyorlar, hayir yani neyi bekliyoruz 30 Maclik Sezonda 4 Maci geride biraktik neyi bekliyor Nihat Bey?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

2010'da yükseldiğimiz TBL/BSL'deki 100. mağlubiyetimizi Darüşşafaka'dan aldık.

İç saha performansımız (Lig ve Avrupa Kupaları) 51 G - 45 M
    Deplasman performansımız (Lig ve Avrupa Kupaları) 30 G - 65 M

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basket takımı futbol takımından beter.
    Aynen öyle
    Yüzümüzde tebessüm edecek hal bırakmadı her 2 takım da
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Necmettin ALTUNTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Bizim yüzümüz nerde güldü ki baskette de gülsün.Oturuyoruz bir rahat maç seyredelim diye bir kanser olmadığımız kalıyor arkadaş.
    Doğuş maçında da öle oldu.O saçma sapan top kayıpları neydi öyle.Ribauntlarda sefilleri oynadık.Hardynin futbolda olduğu gibi kalabalığa karombol şekilde girip sayı atmaya çalışmak nasıl bir şey. Kasıtlı mı yapıyor anlamıyorum.
    Eski kullanıcı adım:Nurver

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kilit cümle sonuncusu. "Umut"... Trabzonsporlu taraftarlar ve basketbol camiası bizim takım için "Ligde kalmak başarı, 11-14 arası normal, ilk 10 büyük başarı" derken nasıl olur da kalkıp "Hedef play-off" denir?

İnşallah takım play off oynar. Biz de alkışlarız. Zaten onun için tartışıyoruz. Ancak bu hedef hiç gerçekçi değil (Bu kadroyla). Gereksiz yere çıta ve haliyle beklentiler yükseltildi.

Çözüm, iş bilmez ve aynı hataları senelerdir tekrarlayan menajerle yolunu ayırmak.

Para varsa alalım abi. Ama gard kadar önemli olan kısa forvet pozisyonu. Sakarya ve Afyon maçlarından beri Moody ile olmaz diyorduk. Hatta Agah'ın bir mesajı vardı "İlk yedi hafta demiştim ama yok dördüncü haftaya kalmaz bu" mealinde...

Maçları seyreden herkes bunu görüyor zaten.

Bu kadar geniş bir havuzdan bu kadar esnek bir transfer takviminde parkede doğru 5 i bulmamak bana aptallık gibi geliyor

Hep üzerine koymamız gerekirken üzerindinkini de alıyoruz

Ciddi yönetici sıkıntısı çekiyoruz her kulvarda

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bu kadar geniş bir havuzdan bu kadar esnek bir transfer takviminde parkede doğru 5 i bulmamak bana aptallık gibi geliyor

Hep üzerine koymamız gerekirken üzerindinkini de alıyoruz

Ciddi yönetici sıkıntısı çekiyoruz her kulvarda

Şu videoyu seyredin. "Geçen sene Eurocup'ta ilk 16'ya kaldık" diyor. Ya dili sürçüyor ya da bilerek yanlış bilgi veriyor. Geçen sene son 32'de elendik. Eurochallenge'da 13'te 13 diyor... 11. maçta Enisey deplasmanında kaybettik. Hadi bunlar neyse, insanoğlu şaşırabilir.

Taraftar başarı bekler diyor. Üç sezonda bir defa play-off yapabildik. Hedef buysa (Bu sezonki play-off hedefini de burada söylüyor) sadece bir defa yakaladık onu.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (31.10.2016 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sağlam bir yerli PG'miz olsaydı Moody benchten getirip kullanabirmiydik bu takıldı kafama. Ne dersin Oğuz?

Nereden
    Kuzey Amerika

Şu videoyu seyredin. "Geçen sene Eurocup'ta ilk 16'ya kaldık" diyor. Ya dili sürçüyor ya da bilerek yanlış bilgi veriyor. Geçen sene son 32'de elendik. Eurochallenge'da 13'te 13 diyor... 11. maçta Enisey deplasmanında kaybettik. Hadi bunlar neyse, insanoğlu şaşırabilir.

Taraftar başarı bekler diyor. Üç sezonda bir defa play-off yapabildik. Hedef buysa (Bu sezonki play-off hedefini de burada söylüyor) sadece bir defa yakaladık onu.
    Benim çözemediğim şu: bizim bütçemiz ne kadar mesela?? Bu bütçeyle neler yapabiliriz ne yapmamız lazım?? Elbet bir sırp takımı gibi olamayabiliriz ama en azından bir karşıyaka banvit olmak bizim için çok mu zor??

Ufuk Turgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

trabzon basket yuzunden kucuk kızımı trabzonspor tutmaya razı edemıyorum .resmen dalga gecıyor ezık takım dıye...futbolu sevmıyor okulun basket takımında ama maalesef trabzon basket rezıllerı oynuyor.duzgun bır sponsor ıle yola devam edılmelı yada kenara cekılsınler
    Ben Asil Bir Ailenin Evladı Olmakla Değil,
    Asil Bir Milletin Evladı Olmakla Gururluyum.
    NE MUTLU TURKUM DIYENE..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlam bir yerli PG'miz olsaydı Moody benchten getirip kullanabirmiydik bu takıldı kafama. Ne dersin Oğuz?
    KSK'nin Dillard'ı kullandığı gibi mi Agah?

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ama o zaman ben de "Madem bu kadar iyi yerli guard alabiliyordun da yabancı hakkını neden tek özelliği rasta saçları olan vasıfsız bir vatandaştan yana kullandın?" diye sorarım...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet, Dillard gibi olabilir.

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama o zaman ben de "Madem bu kadar iyi yerli guard alabiliyordun da yabancı hakkını neden tek özelliği rasta saçları olan vasıfsız bir vatandaştan yana kullandın?" diye sorarım...
    Şimdi Moody'ı ben takıma almazdım ama alındıktan sonra bu şekilde oyuna katkı verirmiydi onu merak ediyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kadji'nin blokları listede yok. Seçicilerin kafası iyiydi herhalde...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dwight Hardy, Trabzonspor formasıyla çıktığı 105. resmi maç olan Darüşşafaka karşılaşmasında 300. asistini yaptı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Benim çözemediğim şu: bizim bütçemiz ne kadar mesela?? Bu bütçeyle neler yapabiliriz ne yapmamız lazım?? Elbet bir sırp takımı gibi olamayabiliriz ama en azından bir karşıyaka banvit olmak bizim için çok mu zor??
    Zor dostum.

Kesin düşecek gözüyle baktığımız Kolejliler'in maç öncesi resmi sitesindeki şu habere bakın lütfen:

http://www.kolejliler.com/TR,3199/de...lasacagiz.html

Bir de Euroleague şampiyonu Galatasaray'a:

http://www.galatasaray.org/haber/bas...odeabank/33790

Bu da Banvit sayfaları:

http://www.banvitbasketbol.com/haber...-carsamba-gunu

Koçlarının açıklamalarını paylaşıyorlar: http://www.banvitbasketbol.com/haber...ruzkolay-degil

2008'den beri profesyonel liglerdeyiz. Ben hiç hatırlamıyorum Trabzonspor'un böyle bir maç önü rakip analizi yayınladığını.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Zor dostum.

Kesin düşecek gözüyle baktığımız Kolejliler'in maç öncesi resmi sitesindeki şu habere bakın lütfen:

http://www.kolejliler.com/TR,3199/de...lasacagiz.html

Bir de Euroleague şampiyonu Galatasaray'a:

http://www.galatasaray.org/haber/bas...odeabank/33790

Bu da Banvit sayfaları:

http://www.banvitbasketbol.com/haber...-carsamba-gunu

Koçlarının açıklamalarını paylaşıyorlar: http://www.banvitbasketbol.com/haber...ruzkolay-degil

2008'den beri profesyonel liglerdeyiz. Ben hiç hatırlamıyorum Trabzonspor'un böyle bir maç önü rakip analizi yayınladığını.
    Bizdekinin ise ne iş yaptığı belli değil, iki üç tane fotoğraf paylaşıp işini yaptığını düşünüyor. Peki bunlar neden oluyor, çalışan kişinin işin profesyoneli olmaması ve işi angarya olarak görmesinden. Sırf fotoğraf çekebiliyor diye hatır gönül işiyle birilerini göreve getirirsen olacağı budur işte.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizdekinin ise ne iş yaptığı belli değil, iki üç tane fotoğraf paylaşıp işini yaptığını düşünüyor. Peki bunlar neden oluyor, çalışan kişinin işin profesyoneli olmaması ve işi angarya olarak görmesinden. Sırf fotoğraf çekebiliyor diye hatır gönül işiyle birilerini göreve getirirsen olacağı budur işte.
    Trabzon basınının basketbolla imtihanı...

http://www.karadenizinsesi.com.tr/tr...kti-94022h.htm

STOPER!

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

STOPER!

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

Ertan 51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde

STOPER!

Keşke önceliğe sağ beki alsalardı,stoperi iyi kötü idare ediyorduk
    Şike yapanın,şikecileri kollayanın,şikeye şike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasını versin inşallah.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon basketbolla tanışalı 10 sene oldu ha bugün ha yarın dedin ama gram gelişme yok, çünkü tembel bu insanlar kimse kendini geliştirmeye çalışmıyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)