Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasolig Kartlarını Bloke Etmek Yasa Dışıdır!

Nereden
    İstanbul

Standart Pasolig Kartlarını Bloke Etmek Yasa Dışıdır!

Sezonun ilk haftası Bursaspor ile Avni Aker Stadyumu'nda oynadığımız maçta; ''Kötü Tezehürat'' sebebiyle FUtbol Federasyonu tarafından ''Toplu'' bloke cezası verilmişti Trabzonspor taraftarına.

Karara göre ''Kötü Tezehürat'' eyleminin gerçekleştirildiği tribünlerde yer alan tüm taraftarların kartları ''1 Müsabaka'' süreyle bloke edilmişti.

Bu uygulama Türk Ceza Kanunu'na aykırıdır. Çünkü;

Kötü Tezehürat'ın gerçekleştiği isnat edilen tribündeki taraftarların tümü bu eyleme ortak olmamış olabilir?! Ceza Kanunu'na göre ''olduğu kesin olarak kanıtlanmamış bir suç''un cezası da verilemez. Kanıt gerekir.

İşte Futbol Federasyonu da bu kanıtları elde edebilmek için stadyumlarda ''Tribün Kamerası'' sistemini başlattı. Kameralar, maç boyunca taraftarların hal ve hareketlerini kaydedecek, olası durumlarda da taşkınlık yapan taraftarlar tespit edilecektir. Halihazırda böyle bir uygulama varken, bütün bir tribüne ceza vermek; o tribünde yer alan ve ''Kötü Tezehürat'' diye tanımlanan eylemleri gerçekleştirmemiş kişilere ''Suç isnat etmek'' olur.

Türk Ceza Kanunu'na göre de; ''İsnat edilen suç, ispat edilmelidir.''

Yani, suçlu olduğu isnat edilen kişi, masumluğunu kanıtlamak zorunda değildir. Zorunluluk, suç isnat eden kişiye aittir. Suç, delilleriyle birlikte ispat edilmelidir. Aksi takdirde suçlanan kişi ceza alamaz.

Askerliğimi F Tipi Ceza Evi'nde yaptım. Ve hergün mahkumlarla birlikte Adliye'ye gidip, mahkemelere katılırdık. Bu da duruşmalarda öğrendiğim bilgilerden biridir.

Sözün özü:

Eğer ki o tribünlerden birinde maçı seyretmişseniz ve bugün Akhisar maçına gidemeyecekseniz; Federasyonu dava etme hakkınız vardır. ''Kötü Tezehürat'' suçuyla isnat edilerek aşağılandığınızı, aile ve sosyal çevrenizde itibarınızın zedelendiğini ve işlemediğiniz bir suç yüzünden ceza aldığınızı öne sürerek; üzerinize atılan iftiranın kanıtlarıyla ispatlanmasını, aksi takdirde manevi tazminat talebinde bulunduğunuzu belirtebilirsiniz.

Aramızda Hukuk konusunda ihtisas yapmış dostlarımız varsa; açıklarımı dile getirebilir ya da eklemeler yaparak önümüzdeki haftalarda taraftarımızı takımdan uzaklaştırarak takımımızın temposunun düşürülmek istenmesini engelleyebiliriz diye düşünüyorum.

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mahkemeye verelim bunları

E. Okan Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Üstüne gidilmesi gereken bir konu.
    KUPA DEĞİL ARMA SEVDALISIYIZ

Nereden
    Trabzon

Kesinlikle aykırı. Şu an uğraşmaya vaktim olsa mahkemeye giderim.
    Sen kimsin de beni yapmadığım şeyden suçluyor bana ceza veriyorsun?

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

mükemmel başlamış sezonun önüne geçtiler bu yasa dışı cezayla.bir haftadır bas bas bağırdık yönetim birşey yapsın dedik olmadı.

Ehrimen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Madem kötü tezahürat var, kötü tezahürat yapanları tek tek ispat et ve kartlarını bloke et. 10 kişi küfür etti diye koca tribüne ceza vermek de nedir?

Ziyaretçi
    Nereden
    Trabzon

Saçma federasyon dan sacam sapan bi uygulama. Mantığa uygunsulukta en başarı halinde bulunan bu federasyonun en sacma sapan ve gereksiz bir ceza..
    Gerçekten bu konu hakında suç duyurusunda da bulunulabilinir. Neye gore kime gore böyle ceza verilirdi. Ne açıklama olarak. 10 kişi yaptığını 10 bin kişi ne olarak ceza çekecek. İlkokul mu burası ! Sıra dayağına çekilen öğrenciler gibi haklı veya haksız bir ceza mi çekilir..
    Hangi mantık kabul ederki..

alone_6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yahu arkadaslar bazen hangi ülkede yaşadığınızı unutuyorsunuz galiba? Diyelim bu sebeple mahkemeye gittiniz ve diyelim gerçekten hukukun üstünlüğüne inanan hakime rastladınız ve diyelim davayı kazandınız. Sonra ne olacak? TFF yeniden yargılanma talep edip sizin kazanmış olduğunuz davayı ters yüz edecek. Uyanın arkadaslar uyanın. Az gelişmiş bir ülkenin vatandaşlarıyız.
    Konu alone_6161 tarafından (31.08.2015 Saat 08:56 ) değiştirilmiştir.
    Marka değerini sevdiğimin Türk futbolu....

Peleray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

alanlara tüm cezalar müstehak, kalp kırmak istemem ama içimden geçeni söylemek gerekirse; beter olun.
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı.Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti.
    A Love..Lİke No Other

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bazen stadı boş görünce gitmeyenlere hak veriyorum..arkadaş nasıl bir eziyettir bu.3 önce önce bütün maçlara giden ben passo çıktıktan sonra 3 sene üstüne ilk defa maça gittim.yemin ederim gittiğime pişman oldum,,,çektiğim eziyeti bir bilseniz,hadi ben gencim aktifim.ya yaşlısı yada normal insan bu ızıdrabı nasıl çeker.insanı maçtan nefret ettirdiler,bir daha gidermiyim bilemem
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

TFF istifa
    Onurun varsa
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

benim de aklıma geldi bu , biri çıkıp mahkemeye verse kesin kazanır

Nereden
    Trabzon

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazen stadı boş görünce gitmeyenlere hak veriyorum..arkadaş nasıl bir eziyettir bu.3 önce önce bütün maçlara giden ben passo çıktıktan sonra 3 sene üstüne ilk defa maça gittim.yemin ederim gittiğime pişman oldum,,,çektiğim eziyeti bir bilseniz,hadi ben gencim aktifim.ya yaşlısı yada normal insan bu ızıdrabı nasıl çeker.insanı maçtan nefret ettirdiler,bir daha gidermiyim bilemem
    Sen bu takımı hak etmiyorsun Trabzonlu!!!

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Sibel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bu takımı hak etmiyorsun Trabzonlu!!!
    gidesim yoktuda ufaklık tutturdu gidelim diye,yoksa üstüne para verseler daha gitmem
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Nereden
    Trabzon

Hemen Trabzonspor'u taşıyoruz hemen

Sefaenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Kötü tazahurati tek bizimkilermi yapiyor yenik yada beraberlik durumunda 3 domuz taraftari toplu halde küfür etmiyorlarmi bunlara neden vermiyorlar ozaman. Hem kombine alacaksin hem maca gidemiyeceksin. Neden yillarca kombine alan mahkemeye gitmez anlamiyorum. Bossman karari cikmadan kimse böyle karar düşünulmezdi
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi böyle "Bahaneler" yakışıyor mu sana ya !!! Hemen takımı İstanbul'a taşımamız lazım.. (!)
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)