Sayfa 2 Toplam 34 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 ... SonuncuSonuncu
Toplam 836 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PFDK Görevini Kötüye Kullanmıştır... İl İl Suç Duyurularımız | HAYDE!

Trabzonspor Kongre Üyesi

S.ÖZKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı baskurt~bera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu suç duyurularının sonucu ne zamana kadar alınıyor? Neredeyse 1 seneden fazla oldu bir sürü haber çıkmıştı MAA hakkında suç duyurusu yapıldı vs diye. Demek ki onlar da yalanmış. Sadece oyalamak için yem atmışlar. Herhalde 1 sene sonunda olumlu olumsuz bir şeyler duymamız gerekiyordu.
    Sadece kulüp yapmıştı savcılık reddetti.Şike panelinde Erdem Egemen söyledi.Ama orada başvuru nedeni GECİKTİRME idi bu farklı.

Yani organizasyona tam destek

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Savcılık Şikayeti Bilinmesi Gereken Bilgiler

Savcılık Şikayeti Yapacaklar İçin Bilgilendirme

PFDK Üyeleri hakkında yapacağımız suç duyurusu hakkında görev alacak değerli taraftarlarımız;

Suç duyurusu için izlenecek yol aşağıdaki şekildedir:

1- bordomavi.net tarafından size ulaştırılan dilekçeyi 3 nüsha olarak yazdırınız.

2- Dilekçelerdeki İhbar Eden (Şikayetçi) kısmına Adınızı, Soyadınızı, Adresinizi ve TC Kimlik Numaranız'ı ekleyiniz.

3- Dilekçelerin sonuna adınızı soyadınızı ekleyerek imzalayınız.

4- Adliyelerde satılan "dava dosyası"ndan satın alarak dilekçelerinizi bu dosyaya takınız (Bu dosya 60 kuruş ile 1 TL arasında satılmaktadır.)

5- Dosyanız ile birlikte bulunduğunuz ilin adliyesindeki savcılığa giderek şikayette bulunacağınızı bildiriniz.

6- Nöbetçi savcı tarafından havale edilen dosyanız "savcılık soruşturma/kayıt bürosu" tarafından kaydedilecek ve size "2013/......." benzeri bir soruşturma numarası verilecektir. Bu numarayı saklayınız ve BMN Yönetimi'ne bildiriniz.

- Savcılık şikayetlerinden hiçbir ücret ALINMAZ

-Şikayet reddedilir (takipsizlik kararı verilirse) herhangi bir ücret ödenmez.

- Savcılık şikayeti yapılırken savcı sizin ifadenizi de ayrı olarak alabilir. Almazsa sizi ifadeye çağırmayabilir; çağırırsa en fazla bir kez de ifadeye vermeye gitmeniz gerekecektir.

Savcıya sözlü verilecek ifade örneği:

Türkiye Futbol federasyonu kamu kurumu niteliğine haiz bir teşkilattır. PFDK üyeleri de buna istinaden kamu görevlisidir. dilekçemde açıkladığım nedenlerle dönemin PFDK üyeleri kamu görevlisi olarak görevlerini kötüye kullandıkları için cezalandırılmaları gerekmektedir. Özetlemek gerekirse;

1- PFDK kanun metninde olmayan değerlendirmeleri kanun metniymiş gibi kararına dayanak olarak göstermek suretiyle görevi kötüye kullanma suçunu işlemiştir.

2- PFDK kararına dayanak olayları örneklendirdiği CAS kararlarını da yanlış veya eksik tercümesi ile yayınlamıştır. Böylece görevini kötüye kullanarak olması gerekenden farklı bir karar vermiştir.

3- Amacı “her türlü futbol faaliyetlerini milli ve milletlerarası kurallara göre yürütmek", görevi ise "“FIFA ve UEFA’nın yetkili organları tarafından konulan kuralların gereği gibi uygulanmasını sağlamak" olan TFF'nin bir kurulu olan PFDK, bir kulüp ve yöneticilerini kurtarmak adına bu kurallarla çelişen uygulamalar yapmıştır.

4-Bütün bu nedenlerle dilekçede belirtilen kararda imzası olan dönemin PFDK üyeleri hakkında soruşturma yapılarak haklarında ceza davası açılmasını talep ederim.
    - Bu aşamadan sonra, dava açılırsa size mahkemeden celp gelecektir. Bu durumda mahkemeye gitmeniz zorunlu olmamakla birlikte, bordomavi.net Yönetimi dava açılması durumunda şikayetçiye avukat tahsis edecek ve şikayetçi taraftarımız adına avukatı davayı takip edin adaletin tecelli etmesini sağlayacaktır.

-Dava açılması durumunda beraat kararı çıkması kanaatimizce mümkün değildir. Kaldı ki ceza hukukunda davacı yerine iddia makamı olarak devlet yer aldığından vekalet ücreti savcılıktan talep edilir. Bütün bu nedenlerle karşı tarafa bir vekalet ücreti ya da mahkemeye masraf ödenmesi söz konusu olmayacaktır; böyle bir durum söz konusu olsa dahi BordoMavi.Net bu ücretleri karşılayacaktır.

-Y.dışında yaşayan üyelerimiz, CMK gereği konsolosluklarda şikayet yapamazlar. (Suç yurtdışında işlenmediği için)

Aklınıza gelen bütün hususları bu başlıkta sorabilirsiniz.

Saygılarımızla.

BordoMavi.Net Yönetimi
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (10.01.2013 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Nereden
    İstanbul

Alıntı baskurt~bera Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu suç duyurularının sonucu ne zamana kadar alınıyor? Neredeyse 1 seneden fazla oldu bir sürü haber çıkmıştı MAA hakkında suç duyurusu yapıldı vs diye. Demek ki onlar da yalanmış. Sadece oyalamak için yem atmışlar. Herhalde 1 sene sonunda olumlu olumsuz bir şeyler duymamız gerekiyordu.
    Soruşturma açılacak. Şüphelilerin ifadeleri alınacak.

Dilekçemiz çok sağlam ve kapsamlı.. Görmezden gelinmesi mümkün değil.. Soruşturma aşamasının ne kadar süreceği belli olmamakla birlikte havaya üflenmiş bir duman değil bu. Aksine tekere sokulmuş bir çomak.

Hakkımızın peşini bırakmak yok..
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hele azıcık soluklanayım...
    Yakanızdayız ulan!
    Hamiş

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben dilekçeyi doldursam benim yerime eşim kendi dilekçesiyle birlikte benimkinide savcılığa verebilir mi? illaki benim mi gitmem gerekiyor.ben haznedarda oturuyorum gebzede çalışıyorum.izin almak sorun oluyor.böyle başvurma imkanımız var mı?
    inadına TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

Cüneyt Canlıca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Savcılıklar kaça kadar açık oluyor..Maile cevap gelirler yarın suç duyurusunda bulunacağım bulunacağım

Ertan 51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde

Metin Külünk sağolsun ön ayak oldu bana,onun sayesinde ben icraatı patlattım bile
    kim düşünüyor,kim sebep oluyor,kim duyarsız kalmayıp gerekeni yapıyor binlerce kere Allah razı olsun.
    Renktaşlar bu bizlere sunulan harika bir fırsat,kaçırmayın,
    sonuca mutlaka ulaşacağız kupayı ait olduğu yere getireceğiz,kupayı da boş ver hak için adalet için konuşmaktan başka ne yaptın diyen olursa ahanda sana fırsat

Şimdilik yazmayalım detay
    Konu Gökçebey tarafından (09.01.2013 Saat 16:06 ) değiştirilmiştir.
    Şike yapanın,şikecileri kollayanın,şikeye şike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasını versin inşallah.

Cem Kıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Ertan 51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metin Külünk sağolsun ön ayak oldu bana,onun sayesinde ben icraatı patlattım bile
    kim düşünüyor,kim sebep oluyor,kim duyarsız kalmayıp gerekeni yapıyor binlerce kere Allah razı olsun.
    sonuca mutlaka ulaşacağız kupayı ait olduğu yere getireceğiz,kupayı da boş ver hak için adalet için konuşmaktan başka ne yaptın diyen olursa ahanda sana fırsat

Hadi hayırlı olsun Ertan abi
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (09.01.2013 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.
    #LiverpooL#
    -GünahLarın Takımı Şikebahçe-

Murat 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hayırlı uğurlu olsun.
    Konu Gamze tarafından (09.01.2013 Saat 16:04 ) değiştirilmiştir.
    Metris Seni Çağırıyor ...

Ben A Milli takım kaptanıyken bunların çalıştıkları gazeteyi ziyaret ettim. O zamanlar Hıncal Uluç magazinde, Haşmet Babaoğlu ise kültür-sanat sayfasında çalışıyordu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

S.ÖZKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Süpersin Ertan Abi en kısa zamanda saflarına katılacağım
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (09.01.2013 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı eren_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben dilekçeyi doldursam benim yerime eşim kendi dilekçesiyle birlikte benimkinide savcılığa verebilir mi? illaki benim mi gitmem gerekiyor.ben haznedarda oturuyorum gebzede çalışıyorum.izin almak sorun oluyor.böyle başvurma imkanımız var mı?
    Eşiniz veremez. Kendiniz ya da varsa avukatınız sadece.

Alıntı Cüneyt Canlıca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Savcılıklar kaça kadar açık oluyor..Maile cevap gelirler yarın suç duyurusunda bulunacağım bulunacağım
    16:00'ya kadar açık olur.

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bir dava dilekçesi de ben alabilirim.

Eğer davayı kaybedersek mahkeme masraflarını kim ödeyecek? Biz ödeyeceksek tahmini ne kadar tutar?
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ertan reyiz .

Desene Niğde'de de PFDK'yı Yakacağız .

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bize "öteki" muamelesi yapanlara gerçekten onlar gibi olmadığımızı göstereceğiz.
    Vazgeçeceğimizi, unuttuğumuzu sandıkları her anda bu gafletlerinden pişman olmalarını sağlayacağız.
    Destek veren ve katılan herkes bilsin ki yaptıkları şey adalet için savaş vermektir.
    Haksızlıklar karşısında susmamaktır.
    Zalime-zulme boyun eğmemektir.

İsmet paşanın "Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur." sözünde geçen o cesur ve namuslu adamlar bizleriz. Bu yüzden yarın utanç içinde yaşamamak için bu mücadeleden vazgeçemeyiz.

Gazamız mübarek olsun...
    https://twitter.com/HalitOF

Trabzonspor bir çember gibi, her noktasında başlayan ama asla bitmeyen - Dik oyna

Nereden
    Bursa

Aslında hazır suç duyurusu başlatmışken bence bütün kurullara yönelik olmalıydı..TFF ve Tahkim için de aynı dosyada 3 kurula karşı suç duyurusunda bulunalım..
    #LiverpooL#

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Elinize, ayağınıza sağlık. Gurur duyduk sizinle bir kere daha
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cem Kıran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında hazır suç duyurusu başlatmışken bence bütün kurullara yönelik olmalıydı..TFF ve Tahkim için de aynı dosyada 3 kurula karşı suç duyurusunda bulunalım..
    Tahkim henüz gerekçeli kararını açıklamadı. İnşallah onlara da sıra gelecek.
    Trabzonsporlu olmak...

arifberkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrik ederim süper ben de istiyorum ve size mail atıyorum hemen....

Nereden
    Bursa

Alıntı Tunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahkim henüz gerekçeli kararını açıklamadı. İnşallah onlara da sıra gelecek.
    Tahkim PFDK'nın şike kararlarını onamadı mı abi? Hani ondan sonra da şikeye karışanların idari yasaklarını da kaldırdı.
    #LiverpooL#

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben mail attım ilgili adrese ama cevap gelmemiş.

17:00 mesaim bitiyor, eğer o saatten önce gönderirsenizişyerinden çıktı alabilirim. Evde çıktı alma imkanım maalesef yok.

Yarın öğleden önce Bostancı-Kozyatağı civarlarında işim var, bu bölgeye en yakın savcılık nerededir?

Nereden
    İstanbul

Alıntı Berberoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben mail attım ilgili adrese ama cevap gelmemiş.

17:00 mesaim bitiyor, eğer o saatten önce gönderirsenizişyerinden çıktı alabilirim. Evde çıktı alma imkanım maalesef yok.

Yarın öğleden önce Bostancı-Kozyatağı civarlarında işim var, bu bölgeye en yakın savcılık nerededir?
    Ümraniye, Kartal (Cevizli), Üsküdar (Bağlarbaşı), Kadıköy (Bahariye)

Nereden
    Niğde

Sağolun,hayırlı olacak inşallah,
    dediğim gibi sebep olanlara anlatılamayacak derecede minnettarım,
    bizimkisi sadece 15 dakka zaman ayırmak,asıl emek bu aşamaya getirenlerin..

Savcı güldü,ama alaycı değil samimi ve sıcak bir şekilde,
    hangi takımı tutuyorsun dedi,
    Trabzonsporluyum efendim ama mesele takım meselesi değil Adalet yerini bulsun istiyorum dedim,haklısın tabi dedi,bizim işimizde Adaleti sağlamak zaten dedi,dilekçeyi okudu şunu şunu mu diyorsun dedi,evet dedim,çağırdı memur hanımı şöyle şöyle olacak şekilde ifadesini al getir dedi,bayan yazdı geri geldik bakamına,beğenmediği yerleri düzelttirdi,yeniden yazdırdı,bizdeki dilekçenin üzerine iliştirdi,tamam gidebilirsiniz dedi,
    yani bu kadar basit ve gurur verici bir işlem herkes üşenmesin yapsın.
    Şike yapanın,şikecileri kollayanın,şikeye şike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasını versin inşallah.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cem Kıran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahkim PFDK'nın şike kararlarını onamadı mı abi? Hani ondan sonra da şikeye karışanların idari yasaklarını da kaldırdı.
    Onadı ama gerekçeli kararını açıklamadı. PFDK dilekçemizde onların gerekçeli kararları ile vuruyoruz onları. Hiiç merak etmeyin, bu organizasyonun bir sonraki aşaması TFF Yönetim Kurulu ve Tahkim Kurulu olacak.
    Trabzonsporlu olmak...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mollasalihoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümraniye, Kartal (Cevizli), Üsküdar (Bağlarbaşı), Kadıköy (Bahariye)
    Kartal(Cevizli) dediğiniz E-5'in güneyinde yeni yapılan devasa Adliye mi? Orası açıldı mı?

Nereden
    Niğde

Alıntı Tunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize, ayağınıza sağlık. Gurur duyduk sizinle bir kere daha
    Şimdilik detay yazmayalım
    Tamam Üstadım,kusura bakmayın,ben de diğer can lara örnek olsun diye düşünmüştüm
    Konu Ertan 51 tarafından (09.01.2013 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)