Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: O da alman taraftarımız

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Standart O da alman taraftarımız

oğma büyüme bir Alman, 13 yıldan beri Trabzonspor’u tuttuğunu ve 1996 yılını unutamadığını söyledi

Trabzonspor’un Almanya’da kamp yaptığı Heide Treff Oteli’ne gelen fanatik Alman taraftar Thomas Berth yaptığı değerlendirmelerle gündeme oturdu. Tam 13 yıldır koyu bir Trabzonspor taraftarı olduğunu söyleyen ve bu süreç içerisinde yaşanan tüm olayları dün gibi hatırlayan 41 yaşındaki Berth, 1996 yılında şampiyonluğun Fenerbahçe maçında değil, Vanspor müsabakasında kaçırıldığını vurguladı. Hessen’in Wetzlar kasabasında oturan Berth son derece önemli tespitlerde bulunarak Trabzonsporlu oluşunu söyle anlattı: “Genelde arkadaşlarla gittiğimiz publarda Türkiye ligi maçlarını izliyorduk. O dönemde arkadaşlarım arasında Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ı tutanlar vardı. Fakat ben Trabzonspor’un oynadığı futbolu çok beğeniyordum. Kalbim o zamanlarda Trabzonspor’u tercih etti.”

‘Vanspor Maçında Kaybettik’
    Thomas Berth’in yaşamında 1996 yılının ayrı bir önemi var; “Ligde büyük puan farkıyla öndeydik. Fakat daha sonra tablo değişti. Fenerbahçe’ye 2-1 yenildik ama o yıl şampiyonluğu Vansspor maçında kaybettik” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Bundan 24 yıl öncesine kadar rakip takımlar Trabzon’a maça gelmeye korkuyorlardı. Ama sonra bu özelliğimiz kayboldu. Bence bu sezon son 10 yılın en iyi transferi yapıldı. Örneğin Gökhan çok iyi bir forvet. Selçuk yetenekli bir futbolcu. Song genç oyunculara çok şeyler öğretecektir. Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağına inanıyorum. Hami, Şota, Ünal, Abdullah, Vugrinec bunlar unutamadığım oyuncular. Hele bir de Ogün vardı. Takım iyi oynamadığı zamanlar defanstan hücuma geçer, takımı öne çıkarır ve gol attırırdı. Elbette Şenol Güneş… O Türkiye’nin en iyi kalecisiydi.”

’Bu Takıma Çok Güveniyorum’
    Bir de ilginç tespiti var Thomas’ın; “Bizim 24 yıl şampiyon olamadığımız gibi Fenerbahçe de aynı sürede kupa kazanamadı. Ama Allah’ın bir hikmeti olarak inanıyorum ki biz ne zaman şampiyon olursak Fenerbahçe de o zaman kupayı kazanacak” Fanatik alman taraftarın son mesajları ise Başkan Sadri Şener’e, Teknik Direktör Ersun Yanal’a ve futbolculara; “Sadri Başkan seçilmeden önce son yıllarda tüm Trabzonsporluların saçları bembeyaz oldu. Ama şimdi herkes kendisini ve takımını daha güçlü hissediyor. Futbolda benim felsefem hep hücum üzerinedir. 5-3’lük bir galibiyet 1-0’dan daha iyidir. Ersun Yanal da aynı görüşe sahip. Bu nedenle kendisini çok seviyorum. Futbolcularımıza gelince bu yıl herkes birlik içerisinde olacak ve çok iyi futbol oynayacağız. Buna inanıyorum. Kaybetmek sorun değil ama hepsi kalpten oynamalı. Onlara güveniyorum.”
    ''Suç yokken suçlu arayanlar suç varken suçluyu bulamıyor'' Şenol Güneş

eski nick:Emres61

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

arkadaslar goruslerınızı beklıyoruz bu taraftarımız icin
    ''Suç yokken suçlu arayanlar suç varken suçluyu bulamıyor'' Şenol Güneş

eski nick:Emres61

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu konuda bir başlığımız mevcut:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9658
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeşim!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)