Sayfa 2606 Toplam 3105 Sayfadan BirinciBirinci ... 1606 2106 2506 2556 2596 2604 2605 2606 2607 2608 2616 2656 2706 ... SonuncuSonuncu
Toplam 77612 adet sonuctan sayfa basi 65,126 ile 65,150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eski Forma Sponsorlarımız; Macron, Nike, Puma, Kappa, Adidas ve Ürünleri

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Juventus'un amblemi görünce bende bunlar ne yapmış böyle demiştim ama yeni formalarında baya güzel duruyor. 200 bin euro harcamışlar Hem kulüp adını hem armasını hem çubuklu formasını temsil ediyormuş.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    a f s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Nike ile yola devam ediyoruz. Sorunun sponsorda değil ona olan yaklaşımlarda olduğu defalarca dile getirildi.

Trabzonspor armasının değişmesi ise asla gündemde değil. Herkes o sadelikte bir logoya ulaşmaya çalışırken güzeli bozmanın alemi yok. Sorun armada değil, tasarım uygulamalarında.

Juventus'un logo değişimi başlıbaşına bir marka pazarlaması. Tek başına bir logo değişimi değil.

Belli bir gelenekten gelip böyle bir değişim yaşamak kolay değil.

Tek karede yeni armanın hikayesini anlatmışlar.

Kendilerine özel font tasarlatmaları da işin zirvesinde bir kurumsal kimlik çalışması olduğunun göstergesi.

Kaydet
    Kaydet

Yapılan her yeni tasarım bu yeni tasarım konsepti ve kurumsal kimliği içinde şekillenecek. Ne kadar doğru bir proje olduğunu zaman içinde fark edeceksiniz.

KaydetKaydet
    Konu a f s tarafından (18.01.2017 Saat 09:24 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Belirlenen tasarım disiplinleri tüm mecralarda dikkate alınıyor. Bütün bunlar estetik ve kurumsal disiplinlerle yürütülüyor. İşin uzmanı ekipler olmazsa böyle bir sonuç elde edemezsiniz.

Logoyu değiştir oldu değil çok daha fazla şeyler var ortada,

Bir marka bir geleneği daha görünür hale getiriyorlar. Onlardaki tasarım ve futbol kültürü bizden çok ileride. Bu yaptıkları geleceğe doğru yatırım yapmak.

Slogan bile başlı başına bir olay.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

İşin tanıtımı, sunumu hemen olacak bir organizasyon değil.

TS Clublar'ın bir bölümü kafe olabilir önerimi adamlar hayata geçirmiş bile. Gerçi İtalya'da kafe kültürü çok ileride. Onlar için doğal bir olay.

Bu da olayı anlatan ikon karelerden biri benim gözümde; armayı dövme yaptırmak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Marka konumlandırması yaparken rakip markaları da mutlaka dikkate almak durumdasınız.
    Trabzonspor da farklılığını avantaja çevirebilir. Ama bunun için bütüncül bir bakış açısı ve doğru marka konumlandırması ile bir tasarım anlayışı gerekiyor.
    Kurumsal kimlik yapmak değil onu uygulayıp korumak önemli. Tasarım da doğru transfer gibidir; doğru parçaları doğru şekilde yanyana getirmelisiniz.

Fark etmemiş olabilirsiniz ama geçtiğimiz hafta sonu TS Club'ın yeni genel müdür yardımcısının da konuk olduğu bir panel düzenledi BMN. Orada formalar ile ilgili sorularda soruldu. Bahar Hanım samimiyetle ve profesyonelce kendine sorulan soruları cevapladı.

Sorulan sorular arasında formalar ne zaman geliyor? Ne zaman satışa çıkacak? Tanıtım olacak mı? İnternet satış sitesi ile ilgili pek çok soru vardı. Gelmeyenler çok şey kaçırdı benden söylemesi.

Tüm bunların ışığında 50.yıl logo yarışmasının; yapılma şeklinin, oylama sisteminin, sonucunun, doğru bir iş olduğu söylenebilir mi? Kulübü bu konuda uyarmaya, yapılan yanlıştan çevirme çalışmalarından bir sonuç alamadık henüz.

50. Yıl ile ilgili logo tasarımı önerim. Birlikte uygulanacağı Trabzonspor logo ile uyumu için örnek olarak paylaşmış olayım.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Aynı şekilde Juve'nin yeni logosunu görünce pek beğenmemiştim de uygulamaları muazzam. Bizim logonun da bir revizyona ihtiyacı var.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Bizim logonun değil tasarım anlayışının değişime ihtiyacı var. Logomuz gayet güzel. Sakın!

TS Club yeni yönetimle birlikte ünlü markaların tasarımlarını yapan ekiplerden destek alıyor. Mart ayı itibari ile bu değişimi gözlemleyebileceğiz.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı a f s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim logonun değil tasarım anlayışının değişime ihtiyacı var. Logomuz gayet güzel. Sakın!

TS Club yeni yönetimle birlikte ünlü markaların tasarımlarını yapan ekiplerden destek alıyor. Mart ayı itibari ile bu değişimi gözlemleyebileceğiz.
    Zaten değişmek değil de bi gözden geçirme gibi hangi medyada hangi üründe nasıl kullanıuyoruz gibisinden. O yüzden revizyon gibi bir kelimeyi tercih ettim yoksa logomuzu ben de seviyorum ufak değişikliklere uğraması gerektiğini düşünsem de.

Abi her sene sanki bir prof. ekip bir bi şey ekip TS Club'a uğruyor ama değişen bir şey olmuyor. Bence ismiyle başlayalım değişime.

Koksalbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Allah affetsin juve nin yeni kurumsal kimlik yapılanmasını aşırı kıskandım ileriye dönük muazzam bir hamle ve tasarımlar çok modern. Logoda ilk başta düz "jj" gibi geliyor fakat biraz inceleyince aslında hayali kalıpların içinde hem çubukluyu hemde klübü tanıtan ince fikirli güzl bir logo olmuş yakında birçok klübün bu yola gireceğine eminim. Bence bizde esas logoyu korumakla beraber tasarımsal olarak böyle bir 2. seçenek düşünebiliriz.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

adamların çıkardığı ürünlere bi baksa ya bizim vizyon da.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

MertcaN.K.*61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Belki bu kadar keskin bir geçiş olması ve yeni logonun tasarım içeriği olarak birden fazla soyutlama içermesi eleştirilerin sebebi olabilir.

Juventus taraftarının yorumu olan aşağıdaki görsel kullanılıp yine @a f s nin gösterdiği diğer yan ürünler aynı şekilde pazarlanmaya devam edilebilirdi.

IMG_20170119_014629.jpg
    Konu MertcaN.K.*61 tarafından (19.01.2017 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir.
    O beğenmediğiniz, ötekileştirdiğiniz küçük şehrin, hepinizi korkutan büyük sevdası.

sezer sami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Juventusun ürünlerine cidden dibim düştü.
    Millet nerdeeee biz nerdeyiz.
    Adamlar bunlarla uğraşırken biz ts clupın düzgün ürün çıkarmasını, antrenman kitlerini bekliyoruz. (ikinci yarı çıktı)
    Okyanustaki kum tanesinden farkımız yok.

Erkan YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet bu logoyu cok begendim bu yapilsa dunyanin en guzel logolarindan biri olabilirdi
    Urun bazinda juventus ve inter kanimca bu kategoride en iyiler hic ugrasmayip kopya cekseler bile yok satilir bizim Ts clubta

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu Erkan YILMAZ tarafından (19.01.2017 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

"Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    İstanbul

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Under Armour'dan vazgeçtiler demek. İsabet olmuş EPL takımı olduğu icin Nike kumaşta kaliteden kaçmaz bizim formalar gibi. Modern çizgiler ve modayı belirleyen nike ,bu konuda 1 numaralar. Adidas klasik anlayıştan kurtulamıyor bir türlü forma kalıpları bile hala eski. Ama dayanıklılık olarak adidas ı tek geçerim.

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben beğenmedim Nike her takıma aynı tarz forma yapıyor artık beyaz forma ile City'nin mavi forması nerdeyse aynı. UA tasarım olarak bence daha iyiydi bari biz anlaşalım UA ile.

Nereden
    Trabzon

Bizim logoyu kim tasarlamış başka çalışmalarını merak ettim

ESER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Juventus'un logo degisimi ile hedeflenen J harfi ile Juventus'u ozlestirmek. Tipki M harfi ve McDonalds gibi.
    Eski logolarini demode bulduklari icin degil yeni ve basit bir dizaynla Juventus markasini daha bilinir ve hatirda kalir hale getirmek adina yapilmis bir degisiklik. Aliskanliklari terketmek zor oldugu icin baslangicta tepki cekiyor olmasi normal ama uzun vadede marka degerine buyuk katki saglayacak, cok guzel dusunulmus bir detay

Sent from my VFD 700 using Tapatalk
    Konu ESER tarafından (22.01.2017 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Amasya

Alıntı ESER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Juventus'un logo degisimi ile hedeflenen J harfi ile Juventus'u ozlestirmek. Tipki M harfi ve McDonalds gibi.
    Eski logolarini demode bulduklari icin degil yeni ve basit bir dizaynla Juventus markasini daha bilinir ve hatirda kalir hale getirmek adina yapilmis bir degisiklik. Aliskanliklari terketmek zor oldugu icin baslangicta tepki cekiyor olmasi normal ama uzun vadede marka degerine buyuk katki saglayacak, cok guzel dusunulmus bir detay

Sent from my VFD 700 using Tapatalk
    bence italyan liginin cin piayasasindaki etkinliginden son derece yüksek para kazanmak hedef

arma cin yazisina benzedi, agnelli ailesinin fiattanda ünlü durmadan markayi farkli konumlandirma ugrasi
    fiat gibi dünyanin en kalitesiz arabalarindan birini böyle ayakta tutan bir ailedende bu adim beklenirdi zaten

kulübün gelenegini, tarihini resmen ayaklari altina aldilar

önce hakemleri satin alarak sike lekesi simdide kulübün tarihi yok ediliyor, juve taraftari olsam bende isyan ederim
    kulübün ici disi, ... lafin Türkce dogru tercümesini bulamadim, ingilizcede "commerce" denilen ucur ticari siradan unsura cevirdiler

bir futbol asigi olarak böylesine bir kulübün kendini böyle satisi sadece üzücü benim icin
    o takimda buffon ve dybala olmasa direk sikebahce 2 diyecegim bir kulüp haline geldiler

Ünal Karaman

Enisc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Juventus taraftarı olsam bu logo değişikliğini kulübe ihanet olarak görürdüm.

Logoya sadece logo olarak bakarsak güzel. Bir araba markası olsa, bir şirketin logosu olsa harika logo derdim. Ama futbol ayrı. Futbolu ayrı yapan şeyler var. Futbol kulüplerinde normal bir şirket yönetir gibi gelip böyle bir değişikliği yapamazsınız. Öyle olduğu zaman futbolun anlamı kalmaz, kalmıyorda zaten. Umarım kulüpler böyle bir akıma kapılmaz. Şu olay bence olumlu farklılık değildir http://www.underconsideration.com/br...er_logos_b.gif

Yine futbol takımı dışında bakarsak yapılan çalışma çok güzel. Ürünler harika. Özel font çok iyi. 1 senelik böyle bir şey olsa yine kabul edilebilir. Örneğin 50. yıl gibi. Biz de 50. yıla özel böyle bir çalışma yapsak kabul edilebilir olurdu. Juvestore'un logosu bu olsa mesela. Bu logo üzerinden Juvestore ürünler tasarlasa yine olurdu. Ama şu logo bir futbol takımının logosu olmasın be.

Şunlar mesela http://www.footyheadlines.com/2017/0...sansolini.html Kulüp logosu olarak düşünmediğinde güzel. Milan'ın M harfini beğendim mesela. Yine aynı mantıkla çok güzel ürünler de çıkar. Ama kulüp logosu olmaz.

Bizim logoya gelirsek. Denildiği gibi çok sade ve her döneme uygun. Logoyu değil logonun etrafını değiştirmek lazım. Logonun kullanılacağı ürünleri değiştirmek lazım. Kısaca afs abinin dediği gibi tasarım anlayışını değiştirmemiz lazım.

Ayrıca bizim logoda son bir kaç yıl içerisinde duyurulmasa da ufak değişiklikler yapıldı. Zaten en fazla bu tarz düzeltmeler yapılır. Sırayla; http://i.hizliresim.com/zakOW7.png http://i.hizliresim.com/d8dDzp.png http://i.hizliresim.com/NlBNVg.png

1 numaralı logoyu uzun yıllardır kullanıyorduk. değiştireli ve kulüp tarafından kullanılmayalı çok oldu ama bir çok yerde hatta yayıncı kuruluşda bile hala bu logo kullanılıyor. 2 numaralı logonun formada kullanıldığını hatırlamıyorum ama TS Club'ın bazı ürünlerinde kullanıldı ve basketbol takımının formasında kullanılıyor. Bir süre çeşitli yerlerde de kullanıldı. 3 numaralıda kulübün son açıkladığı logo. Forma dahil çoğunlukla bunu kullanıyor artık kulüp. 1 numarada yıldız ve top orantısız. 2 numarayla kıyasladığınızda 2 numaranın daha orantılı olduğu net olarak görülüyor. İkisini kıyaslayınca 1 numaralı logo yamuk gelmeye başlamıştı bana. Önceki senelerde formada küçük yıldız olmasının sebebi de sonuncu logo. Neyseki sonradan sadece formaya özel yıldızı büyük yaptılar. Bunlar arasında bana kalsa açık ara 2. logo derdim. Gözüme en düzgün gelen o.

TS Club'dan sorumlu yeni yönetici göreve başladığında vermişti coşkuyu bir kaç ayda çok şeyin değiştiğini göreceksiniz diye. Sonrası da malum. Taraftarın paintten yaptığı ürünün birebir basıldığını gördük
    ● Koyu Bordo - Açık Mavi ●

Nereden
    İstanbul

fft226_mf7946531.Jpeg
    Şunu 50. yıl logosu seçen bi klüpten kaliteli, yaratıcı ürün falan beklemiyorum şahsen ben.

Nereden
    Amasya

Alıntı Arda' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fft226_mf7946531.Jpeg
    Şunu 50. yıl logosu seçen bi klüpten kaliteli, yaratıcı ürün falan beklemiyorum şahsen ben.
    kulüp secmedi, taraftar secti

Ünal Karaman

Nereden
    İstanbul

Alıntı Ganzilis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Juventus taraftarı olsam bu logo değişikliğini kulübe ihanet olarak görürdüm.

Logoya sadece logo olarak bakarsak güzel. Bir araba markası olsa, bir şirketin logosu olsa harika logo derdim. Ama futbol ayrı. Futbolu ayrı yapan şeyler var. Futbol kulüplerinde normal bir şirket yönetir gibi gelip böyle bir değişikliği yapamazsınız. Öyle olduğu zaman futbolun anlamı kalmaz, kalmıyorda zaten. Umarım kulüpler böyle bir akıma kapılmaz. Şu olay bence olumlu farklılık değildir http://www.underconsideration.com/br...er_logos_b.gif

Yine futbol takımı dışında bakarsak yapılan çalışma çok güzel. Ürünler harika. Özel font çok iyi. 1 senelik böyle bir şey olsa yine kabul edilebilir. Örneğin 50. yıl gibi. Biz de 50. yıla özel böyle bir çalışma yapsak kabul edilebilir olurdu. Juvestore'un logosu bu olsa mesela. Bu logo üzerinden Juvestore ürünler tasarlasa yine olurdu. Ama şu logo bir futbol takımının logosu olmasın be.

Şunlar mesela http://www.footyheadlines.com/2017/0...sansolini.html Kulüp logosu olarak düşünmediğinde güzel. Milan'ın M harfini beğendim mesela. Yine aynı mantıkla çok güzel ürünler de çıkar. Ama kulüp logosu olmaz.

Bizim logoya gelirsek. Denildiği gibi çok sade ve her döneme uygun. Logoyu değil logonun etrafını değiştirmek lazım. Logonun kullanılacağı ürünleri değiştirmek lazım. Kısaca afs abinin dediği gibi tasarım anlayışını değiştirmemiz lazım.

Ayrıca bizim logoda son bir kaç yıl içerisinde duyurulmasa da ufak değişiklikler yapıldı. Zaten en fazla bu tarz düzeltmeler yapılır. Sırayla; http://i.hizliresim.com/zakOW7.png http://i.hizliresim.com/d8dDzp.png http://i.hizliresim.com/NlBNVg.png

1 numaralı logoyu uzun yıllardır kullanıyorduk. değiştireli ve kulüp tarafından kullanılmayalı çok oldu ama bir çok yerde hatta yayıncı kuruluşda bile hala bu logo kullanılıyor. 2 numaralı logonun formada kullanıldığını hatırlamıyorum ama TS Club'ın bazı ürünlerinde kullanıldı ve basketbol takımının formasında kullanılıyor. Bir süre çeşitli yerlerde de kullanıldı. 3 numaralıda kulübün son açıkladığı logo. Forma dahil çoğunlukla bunu kullanıyor artık kulüp. 1 numarada yıldız ve top orantısız. 2 numarayla kıyasladığınızda 2 numaranın daha orantılı olduğu net olarak görülüyor. İkisini kıyaslayınca 1 numaralı logo yamuk gelmeye başlamıştı bana. Önceki senelerde formada küçük yıldız olmasının sebebi de sonuncu logo. Neyseki sonradan sadece formaya özel yıldızı büyük yaptılar. Bunlar arasında bana kalsa açık ara 2. logo derdim. Gözüme en düzgün gelen o.

TS Club'dan sorumlu yeni yönetici göreve başladığında vermişti coşkuyu bir kaç ayda çok şeyin değiştiğini göreceksiniz diye. Sonrası da malum. Taraftarın paintten yaptığı ürünün birebir basıldığını gördük
    Trabzonspor kurumsal kimliği yayımlandı ama bence yeterli değil. Logo nun ölçüleri Dış çerçeve iç logo mesafeleri kuruluş yılı ve fontu ve arma içi oranlar Türk Bayrağı'ndaki ölçüler gibi net olarak belirlenmeli. Uluslararası bir renk katoluğundan renkler değişmemek üzere belirlenmeli artık. En azından her revizyondan sonra yayımlanmalı bu oranlar. Ayrıca son logo da mavi 2.logo da ise bordo da sıkıntı var ama 2.logo içlerinde en düzgünü ama son logonun renklerinde düzenlemeye gidilerse yine en doğru logo o olur.

Tekrar bakınca 2 daha düzgün daha makul geldi. Photoshoptan bakınca 3. logonun sağ ve sol kenarındaki çizgiler simetrik değil dolayısıyla karşılıklı kenarlar birbiri ile örtüşmüyor Sol kenar düz bir çizgi biçiminde iken sağ kenar tepeden aşağı önce daralıp sonra genişliyor dönüş noktasına gelmeden bir kere daha daralıyor.

Amatör bir biçimde kendimi ifade edeyim
    Konu Fatih Çelik tarafından (23.01.2017 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

kulüp secmedi, taraftar secti
    Abi böyle yarışmalar manipülasyona açık değil mi sence de. Yönetimin yaptığı bence yanlış yani taraftarın seçme olayı. Çevresi geniş olan adam oyları aldırıyor sonra kazanıyor bence doğru değil. Onun yerine yönetim profesyonellere yaptırabilirdi logoyu ya da en iyi logoyu kendileri seçmeliydi taraftar değil.

Nereden
    Amasya

Alıntı Arda' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi böyle yarışmalar manipülasyona açık değil mi sence de. Yönetimin yaptığı bence yanlış yani taraftarın seçme olayı. Çevresi geniş olan adam oyları aldırıyor sonra kazanıyor bence doğru değil. Onun yerine yönetim profesyonellere yaptırabilirdi logoyu ya da en iyi logoyu kendileri seçmeliydi taraftar değil.
    sanmiyorum okadar cevresi olan olacagini

manipülasyon yapmaya calisanlarida gördük, kazanamadilar

kazanan bence temizdi, buna itiraz edende olmadi, itirazlar genel olarak seninki gibi yarisma seklineydi.

cok basit sorum var, afs abi logoyu gec degilde cocugu forumda babasininkini görüpte överek yazdigi gün yarismaya katilsaydi sadece bmn deki afs abinin logosu diye nekadar oy alirdi, ozamanda yarismanin bu manipulasyona acik yönleri görülürmüydü

bmn in istedigi logo olmayisinin tek nedeni agir davranilmasidir, benim acimdan yarismayi hakk eden kazandi, cünkü oyunu zamaninda kavrayip kuralina göre oynadigi icin

kopya olanlar yada asiri reklam yapanlar kazansaydi elestiriye katilirdim
    herkesin vicdani rahatki bmn de bi kac kisi disi itiraz edende yok

iyi logomu, idare eder daha iyi olabilirdi tabi

Ünal Karaman

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)