Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 100 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Askerlik Anýlarýmýz

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

311.donem astegemen olarak once acemi birligi foca jandarma komando egitim tugayi 3 ay anlatilmayacak sadece yasayanlarin bilebilecegi bir askerlik anamizdan emdigimiz sut burnumuzdan gelmisti annem babam rutbe torenine geldiklerinde beni taniyamamislardi onlerinde durdugum halde oyle insanlikdan cikmistik burda ter akitmayan doguda kan akitir burda olmezseniz doguda olmezsiniz diyordu komutanlar korkmayin haklilardi da ,slogan zaten burda herseyi yapabilirler sana ama zamani durduramazlardi.. sonrasinda malatya jandarma boluk komutanliginda tim komutanligi dag taslarda..focanin ustune malatya tatil yeri gibi gelmisti ne yalan soyleyeyim..oyle anilar var ki anlatsamda inanmaz kimse onun icin gerek yok..focada 3 ay acemiligini yapmis biri illa vardir forumda ne denek istedigimi sadece o anlar..selam olsun o gunlere..

SiNo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

her sabah kademe deki çalýþma düzenine geçip iþ baþý yapmamýz süperdi normal sivil gibi çalýþýyorduk

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý gurur6134 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    311.donem astegemen olarak once acemi birligi foca jandarma komando egitim tugayi 3 ay anlatilmayacak sadece yasayanlarin bilebilecegi bir askerlik anamizdan emdigimiz sut burnumuzdan gelmisti annem babam rutbe torenine geldiklerinde beni taniyamamislardi onlerinde durdugum halde oyle insanlikdan cikmistik burda ter akitmayan doguda kan akitir burda olmezseniz doguda olmezsiniz diyordu komutanlar korkmayin haklilardi da ,slogan zaten burda herseyi yapabilirler sana ama zamani durduramazlardi.. sonrasinda malatya jandarma boluk komutanliginda tim komutanligi dag taslarda..focanin ustune malatya tatil yeri gibi gelmisti ne yalan soyleyeyim..oyle anilar var ki anlatsamda inanmaz kimse onun icin gerek yok..focada 3 ay acemiligini yapmis biri illa vardir forumda ne denek istedigimi sadece o anlar..selam olsun o gunlere..
    bi arkadaþ oraya gidecek bu þubat kýsa dönem olarak, yorumunuzu merak ediyor
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý SixtyOne_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Zevk almaya baksin sadece..

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý SixtyOne_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Zevk almaya baksin sadece..not:gonullu olarak komando yazilan biri olarak bunu soyluyorum var sen dusun..

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý gurur6134 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Zevk almaya baksin sadece..not:gonullu olarak komando yazilan biri olarak bunu soyluyorum var sen dusun..
    söyledim. birkaç kiþi daha öyle demiþ kaçacak yer arýyor
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

EMiRHAN61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Bitince anlatýrým
    Bizi yakan ataþ "közden ötesi"

adiloþ bebe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

84 gün sonra anlatmaya baþlayacaðým
    Ýnsan kaImanýn tek yoIu, insanIýk dýþý bu sisteme karþý savaþmaktýr.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý adiloþ bebe Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    84 gün sonra anlatmaya baþlayacaðým
    kaldý 56
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    Ýstanbul

kaldý 56
    22 kaldý, bitecek
    Karl Marx
    анархія-мама

Timur Mikhail - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

KTKA Lefkoþa Kýbrýs'tan herkese selam, atarsa 20 anýlar buradayken anlatýlmýyor
    Üzülme evlat, kaybettim sandýklarýn, kurtulduklarýndýr belki.
    Бургундия синий
    61

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

kaldý 56
    Yuh 56 diye þafak mý olur.

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Edirne karaaðaç.. Bir gün kuzenler ziyarete geldi.. Nizamiyede otururken üniversiteden trabzonlu arkadaþýmý gördüm. Deðiþik duygu

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Biri 20 diyor, biri 50 diyor. OHA OHA ADA MI ÖLDÜRDÜNÜZ? asdasjkbdksba
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Nereden
    Ýstanbul

þafak 1 ve buda bitti
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

þafak 1 ve buda bitti
    Hadi geçmiþ olsun kardeþim. Evine git de þöyle bir güzel halýya bas çýplak ayakla
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Emre Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Alýntý Timur Mikhail Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben tahmin edebiliyorum
    Yok, öyle umutlarý yitirip, karanlýklara savrulmak;
    Unutma ayný gökyüzü altýnda,bir direniþtir yaþamak..
    Nazým Hikmet

Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hadi geçmiþ olsun kardeþim. Evine git de þöyle bir güzel halýya bas çýplak ayakla
    teþekkürler hocam
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Timur Mikhail Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir aksilik yoksa dönmüþ olman gerek. Anlat da gülelim
    Ayaða KALK!

Timur Mikhail - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Bir aksilik yoksa dönmüþ olman gerek. Anlat da gülelim
    Aksilik yok 15 Temmuz'da yurda ayak bastým bir güzel dondurmalý baklava yedim 2 gün neydim ne oldum edasýnda gladiator filminin son sahnsendeki ölüm aný gibi hayal meyal ortalýklarda dolandým, bir yandan evlilik bir yandan iþ arayýþlarýyla yoðun bir hayat askerliðine baþladým.

Askerde aný çok ama kulaklarý çýnlasýn ibrahim diye bir jofizik mühendisi arkadaþýmýz vardý, çocuk acayip bir asosyeldi, vücudu spor vb. aktiviteler için zýt bir yapýdaydý, hayatýmda en enteresan ve ayaðý bu kadar kokan baþka bir adam bilmiyorum. O kadar askerlik ortamýnda bilen bilir, hiçbirþekilde küfür etmeyen aðzýndan kötü bir söz dai duyamadýðýmýz bir arkadaþýmýzdý.
    Havan takým komutanýmýz görkem üsteðmen bu çocuðu fiziksel olarak geliþtirmeye takmýþtý, kendiside on numara biriydi ama acayip deðiþik bir adamdý, napolyon gibi birþeydi , fiziksel olarak
    Herneyse üsteðmenimiz bu çocuða hergün þýnav mekik barfiks gibi askerliðin temel spor branþlarýnda yükleme yapmaya çalýþýyordu, spor zamaný dýþýnda ayrýca çalýþmasýný ertesi hafta verdiði sayýlara bu üç kulvarda ulaþýp ulaþamadýðýný kontrol ediyordu, ibrahime her boþluk bulduðu anda egzersiz yapmasýný telkin ediyordu.

Günlerden birgün tatbikat gibi bir aktivitede, biz taburun alt kýsmýnda havanlarýmýzý kurmuþ matlerin üzerine nizami bir þekilde oturmuþ vaziyetimizi almýþýz, karþýmýzda üsteðmen görkem ve asteðmen bahtiyar sandalyede oturur vaziyette bize bir takým harp konularý anlatýyorlar, neyse bu eðitim sýrasýnda bir anlýk sessizlik oluþtu, görkem üsteðmen mavi gözleriyle bizi sað baþtan sola doðru tek tek süzdü, ibrahimle göz göze geldiðinde bir duraksadý ve ona aynen þunu söyledi:
    - ibrahim hadi git þu aðacýn dibinde günlük ibadetini yap

Orada o sýcaðýn tozun topraðýn böceðin arasýnda eðitim faaliyetleri ve tatbikattan sýkýlýp bunalan bizleri bir kahkaha tufaný aldý görkem üsteðmende pis pis sýrýtýyordu, ibrahim aðýr aðýr kalkýp, yaylana yaylana gitti 25 þýnav çekti geldi ki bu çocuk ilk geldiðinde 5 6 þýnavý zor çekiyordu gerçi son güne kadar 1 barfiks çekemedi ama olsun
    Yine ibrahim, görkem üsteðmen ve irlanda masasý hikayesi var ama onu da baþka zaman yazarýz
    Üzülme evlat, kaybettim sandýklarýn, kurtulduklarýndýr belki.
    Бургундия синий
    61

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Hahahaha Meraktayýz
    Ayaða KALK!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

365kd olarak acemiliði Samsun Özüdoðru'da , usta birliðimi de Çorlu Gürler'de tamamladým. Terhis 24 Nisan. Takým olduðumuz için çavuþ kadrosu yoktu. Onbaþý olarak askerliðimi tamamladým. Ýnanýlmaz problemli insanlarla ve zor þartlar altýnda askerliðimi tamamladým . Askerlik kültürüne yabancý olmayan askeri bilgisi yüksek birisi olmama raðmen batýya sürülen problemli askerlerden dolayý zor bir askerlik yaptým. Ne yazýk ki ülkenin 20 li yaþlarýna yeni adým atmýþ gençlerinin korkunç boyutlara gelmiþ olan madde baðýmlýlýðý ve sabýka gibi sorunlar içinde boðulduklarýna üzüntüyle tanýk oldum. Bunun haricinde yaþ olarak ileri denebilecek bir yaþta hizmetimi gerçekleþtirmiþ olmamdan ötürü daha olun ve daha çözümcü yaklaþýmlarla bu zor þartlarý lehime çevirmeye çalýþtým. Takýmýn karargah yazýcýsý , silahlýk sorumlusu,malzemelik sorumlusu, Land þoförü (gerektiðinde unimog'a da geçiyordum) , revircisi , alay postasý bendim. Her yeni tertip gibi ilave olarak karavana mýntýka ve nöbetler de vazife olarak üstümüzdeydi. Kýþ dönemi oluþundan dolayý günlerin kýsa oluþu, kýþ saatine geçmediðimiz için nerdeyse sabah 8de dahi kapkaranlýk olan hava ve trakyanýn dillere destan, çýldýrtan soðuðu ve rüzgarýnda hakikaten zor ama unutulmaz günler geçirdim. Askerliðimin son dönemlerinde yaklaþýk 2 ay kadar bir sürede Devriye onbaþýlýk verilmek suretiyle gececiliðe geçtim. Gündüz istirahat etmem gerektiði halde revir gibi, silahlýk ve malzemelik gibi görevlerime devam ettim. Nöbetlere kusursuz bir nizam getirdim. Yaptýðým her iþi severek yaptým. Kuralýna ve nizama uygun yaptým. Adil oldum. Umarým hizmet ettiðim 6 ay boyunca bizi yediren içiren barýndýran ,cebimize harçlýðýmýzý koyan devletime layýk olmuþumdur. Umarým asker arkadaþlarým beni hep iyi hatýrlarlar.

Bayraktaroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    34

Bazen hatýrlamak istemezsin...
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsýn Eren Bülbül...
    Ýyi ki varsýn Arslan Kulaksýz...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý EMiRHAN61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    365kd olarak acemiliði Samsun Özüdoðru'da , usta birliðimi de Çorlu Gürler'de tamamladým. Terhis 24 Nisan. Takým olduðumuz için çavuþ kadrosu yoktu. Onbaþý olarak askerliðimi tamamladým. Ýnanýlmaz problemli insanlarla ve zor þartlar altýnda askerliðimi tamamladým . Askerlik kültürüne yabancý olmayan askeri bilgisi yüksek birisi olmama raðmen batýya sürülen problemli askerlerden dolayý zor bir askerlik yaptým. Ne yazýk ki ülkenin 20 li yaþlarýna yeni adým atmýþ gençlerinin korkunç boyutlara gelmiþ olan madde baðýmlýlýðý ve sabýka gibi sorunlar içinde boðulduklarýna üzüntüyle tanýk oldum. Bunun haricinde yaþ olarak ileri denebilecek bir yaþta hizmetimi gerçekleþtirmiþ olmamdan ötürü daha olun ve daha çözümcü yaklaþýmlarla bu zor þartlarý lehime çevirmeye çalýþtým. Takýmýn karargah yazýcýsý , silahlýk sorumlusu,malzemelik sorumlusu, Land þoförü (gerektiðinde unimog'a da geçiyordum) , revircisi , alay postasý bendim. Her yeni tertip gibi ilave olarak karavana mýntýka ve nöbetler de vazife olarak üstümüzdeydi. Kýþ dönemi oluþundan dolayý günlerin kýsa oluþu, kýþ saatine geçmediðimiz için nerdeyse sabah 8de dahi kapkaranlýk olan hava ve trakyanýn dillere destan, çýldýrtan soðuðu ve rüzgarýnda hakikaten zor ama unutulmaz günler geçirdim. Askerliðimin son dönemlerinde yaklaþýk 2 ay kadar bir sürede Devriye onbaþýlýk verilmek suretiyle gececiliðe geçtim. Gündüz istirahat etmem gerektiði halde revir gibi, silahlýk ve malzemelik gibi görevlerime devam ettim. Nöbetlere kusursuz bir nizam getirdim. Yaptýðým her iþi severek yaptým. Kuralýna ve nizama uygun yaptým. Adil oldum. Umarým hizmet ettiðim 6 ay boyunca bizi yediren içiren barýndýran ,cebimize harçlýðýmýzý koyan devletime layýk olmuþumdur. Umarým asker arkadaþlarým beni hep iyi hatýrlarlar.
    Çorlu'da okul okuduðumdan soðuðunu iyi bilirim ama askerliðimi Erzurum'da yapmýþ biri olarak diyorum ki "beterin beteri var!"
    Ayaða KALK!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Çorlu'da okul okuduðumdan soðuðunu iyi bilirim ama askerliðimi Erzurum'da yapmýþ biri olarak diyorum ki "beterin beteri var!"

Kýþla içinde aðaçlarýn durumu böyleydi

C8ZMS8fXoAE97lH.jpg

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)