Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sporcu olmak!..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

AKÇAABAT Sebat karsisinda takimina üç puan kazandiran golü atan, oynadigi futbolla alkis toplayan Karel D'Haene, kisiligiyle de Trabzonspor Yönetimi'ni hayran birakti. Bordo - Mavili birçok oyuncu, Gökdeniz ve Fatih'in fazla para almasi nedeniyle, "Biz de zam isteriz" diretmesi yaparken, Belçikali oyuncunun tam tersi bir tutum sergiledigi ögrenildi.

'Talebim olamaz'
    BORDO - Mavili yönetimin, D'Haene'ye sartlarin iyilestirmesi önerisinde bulunduklari, ancak olumsuz yanit aldiklari ifade edildi. Idarecilerin, yillik 150 bin euroya oynayan oyuncuya, "Sartlarini düzeltmek istiyoruz" dedigi, Belçikali'nin da "Anlasmami 2 yil önce yaptim. Istedigim ücreti aldim. Su anda zam talebim olamaz" cevabini verdigi vurgulandi

yukarida okudugunuz yazi milliyet gazetesinden bir alinti! ve sanirim ataturkun o meshur sozune cok yakisiyor yada de haene sanirim bu soze cok yakisiyor! "ben sporcunun zeki cevik ve AHLAKLISINI" severim!

bunca zamandir bu sitede hep tartisilagelmistir neden belcikadan oyuncu aliriz diye ve neden ornegin zurawskiye 3 milyon euro oderken zorlaniriz diye! bir yandan ahlaktan bahsederiz ancak diger yandan gunluk yasamimizda yani pratikte ahlak kurallarini etigi bir yana birakiriz ve onu hice sayanlarida gormezden gelir affederiz!

sanirim ilk belcikalimiz breamsti, teknik direktor olarak geldi sonra leekens ve ardindan sommers sonrasinda de haene vve van de paar ve bizim sevgilimiz yattara! belcikadan yaptigimiz hangi transferde bir problem yasadik! transfer surecindede sonrasindada oyuncular olsun direktorler olsun inanilmaz bir uyum cabasi ve uyumla bize adapte olmaya calistilar ahh!!! ozur dilerim ilk belcikalimiz jean marie paff idi.

geldiler oyunlarini oynadilar takimlari icin mucadele ettiler basarilarinda ve basarizliklarinda sorumluluk ustlendiler ve sessizce gittiler giderken arkamizdan konusmadilar, ulkelerinde bizim icin calismaya deevam ettiler!breamsin leekensin trabzona gelisinde katkisi oldu thijs ve van de paar gelmeden once genclerbirliginin belcikalilarina danistilar ve olumlu referans aldilar!

ve okudugunuz yazi! bir insan dusunun onunde bir firsat varken ki o firsatla belki en az 100, 200 bin euro daha fazla kazanabilecekken onu spor ahlakina n yakismayacagini dusundugu icin reddetme yolunu seciyor! aciklamasi! anlasmasini iki yil once yapmis olmasi ve bunun sozkonusu bile olmamasi! ben bu cumlede bu kardesimizin samimiyetini goruyorum, isine olan bagliligini ve konsentrasyonunu goruyorum! ben bu kardesimizdebizce coktan unutulmus degerlerden bir kacini goruyorum! diyoruzya hani trabzona trabzonlu futbolcu gerek, trabzonlular kalpten oynuyor diye! simdi kim iddia edebilirki de haene maclarda kalbiyle oynamiyor kim iddia edebilirki onun hasandan fatihten daha az galibiyet isteyerek oynadigini! bu tokgozluluk neyin nesidir diye sormadan gecemiyor insan!

tekrar basa donersek ,yani belcikalilara! bu avrupanin fransayla almanya arasinda kalmis kucuk ama sirin ulkesi sanirim simdiye kadar yasadigimiz orneklerden yola cikarak bizim gururla sahiplendigimiz ancak coktan unuttugumuz degerleri icinde barindiriyor!!!

dusunun polonyali yoneticilerin transferde bize yaptiklarini! ayni seyleri bir belcika takimiyla yoneticileriyle asla yasamazdik!!!

iste bu yuzden biz belcikadan futbolcu bakmaya devam etmeliyiz! iste bu yuzden biz futbolcunun futbolunun yanisira kisiligine dikkat etmeliyiz!

bu sayfalarda de haene hakkinda yazilanlari hatirliyoruz hepimiz ve ben hep onu iyi bir oyuncu ve cok iyi bnir profesyonel olarak gozlemledim ve boylede yazdim! hep destegimi verdim ona ! kimbilir belki altinci hissim bana onun o sakin efendi gorunusun altinda gercekten bir cevher yattigini soyledi!

biliyor musunuz ben boyle bir oyuncuya sahip oldugumuz icin gurur duyuyorum! hayir az paraya oynadigi icin degil isini severek yaptigi icin!

de haene! sen benim icin su anda bu takimin en degerli oyuncususun!

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

D'Haene bundan sonra yabanci topçu sinifindan çikarilmistir o artik Of'ludur.
    OF CUMHURIYETI'ne hos geldin iyi insan D'Haene!
    Bu klüp sevdiklerini asla unutmaz, bu davranisin emin ol yillar boyu babalardan ogullara nasihat olarak anlatilacaktir. Çok yasa yüregi kocaman, kendi mütevazi, Belçika'li hemserim...

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img] bravo karel tam bi trabzonlu gibi davrandin

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

birkac mac kötü oynadi-->nerden aldik bunu,hemen gitsin "dedik"...

sebat macinda galibiyet golünü atti--> en önemli "oyuncumuz" oldu...

yaa bu karadeniz insani bir baska...[img]smileys/smiley2.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

bravooo D'heane [img]smileys/smiley32.gif[/img]böyle devam et...![img]smileys/smiley32.gif[/img]

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

özellikle belçikadan oyuncu transfer etmeliyiz kismina kesinlikle katilmiyorum.. hem zurawski örnegi oyuncu babinda ele alinmalizira zurawski de kampi terk edip gitti trabzonspor a gelmek için..

ha karel in davranisi örnek davranis ama yabanci oyuncu kontenjanini kullanacak kadar iyi bir yabanci degil bence..evet iyi sporcu.. iyi insan.. ama siradan yabanci..

Şanlıbayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Muhalif'in görüslerine katiliyorum.Yabanci oyuncu kontenjanimizi daha etkili ve isabetli kullanmaliyiz çünkü rakiplerimiz bunu gayet iyi beceriyor.Üstelik iyi bir yabanci bulup takima kazandirmak için astronomik rakamlara gerek olmadigi daha önce bizim yasadigimiz ve dünyada yasanan pek çok örnekte görülebilir.Karel iyi niyetli bir insan ve iyi bir sporcu olabilir ama onun seviyesinde paf takimda bile oyuncu bulacagimizi düsünüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bu davranisi büyük bir alkis hakediyor.

[img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img]

TS61_NL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

D?Haene zam istemedi
    D?Haene Yönetim?den gelen zam önerisini reddederek herkesi sasirtti.

< = src="http://ads.haber3.com/abm.asp?z=20">
    Trabzonspor Yönetimi, memnun kaldigi Belçikali futbolcuya iyilestirme talebinde bulundu. Bordo-Mavili oyuncu ise, "Istedigim parayi aldim. Zam istemem" diyerek öneriyi geri çevirdi.

Tersine dünya!
    Akçaabat Sebat karsisinda takimina üç puan kazandiran golü atan, oynadigi futbolla alkis toplayan Karel D'Haene, kisiligiyle de Trabzonspor Yönetimi'ni hayran birakti. Bordo - Mavili birçok oyuncu, Gökdeniz ve Fatih'in fazla para almasi nedeniyle, "Biz de zam isteriz" diretmesi yaparken, Belçikali oyuncunun tam tersi bir tutum sergiledigi ögrenildi.

?Talebim olamaz?
    Bordo - Mavili yönetimin, D'Haene'ye sartlarin iyilestirmesi önerisinde bulunduklari, ancak olumsuz yanit aldiklari ifade edildi. Idarecilerin, yillik 150 bin euroya oynayan oyuncuya, "Sartlarini düzeltmek istiyoruz" dedigi, Belçikali'nin da "Anlasmami 2 yil önce yaptim. Istedigim ücreti aldim. Su anda zam talebim olamaz" cevabini verdigi vurgulandi

TEK KELIMEYLE: HELAL OLSUN!!

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Hellal karel sana devam böyle [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Karel D´Haene nin gercek ismini

Karel Adriaan Roby Korneel D´Haene

Bilen varmiydi bu ismi

Alıntı TSlimetin08 Nickli Üyeden Alıntı
    Hellal karel sana devam böyle [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Bilen varmiydi bu ismi

o ne lan biz tribümde maçtan önce d'haene yi çaarirken böyle baarsak millet söver bize[img]smileys/smiley36.gif[/img]

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TSlimetin08 Nickli Üyeden Alıntı

isminden soylu bir aileye mensup oldugu belli!? ama yaptigi hareketle ne dereceasalete sahip oldugunu herkese gösterdi...

bi de bizim tolga açik açik ben yedek kaldigimda gol yiyelim de takim kazansin diyor...bunu okuyan ayni mevkideki arkadasi ne düsünecek simdi...

ibrahim_yattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

yahu arkadaslar tamam adam güzel bir davranista bulunmus katiliyorum fakat bazi seyleride abartmayalim..

ibrahim yattara gineli.. belçikanin bir takiminda oynadi diye adami belçika vatandasi yapmayin..

belçikadan aldigimiz çogu futbolcu malesef balerin çikmistir. saha içerisinde trabzonsporla özdeslesen agresif süratli ve mücadeleye bagli oyunla alakalari yoktur.. bkz.. thijs, sommers vs. d'heane de elimizdeki örnektir kimse aksini iddia etmesin.. o polonyali arkadasada laf söylerken adamin trabzona gelebilmek için kulübüne her türlü rest çektigini unutmayalim. sonuç olarak d'heane trabzonspor defansinin hala en zayif halkasidir ve 20 senedir sampiyonluk özlemi yasayan trabzon halkindanda kimse duygusallik beklemesin. ben hemen göderilmeli diyorum..

Alptuğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

tebrikler d'haene sommers ve thijsgittikten sonra takimda tek belçikali sen kaldin erdinç'insakatlanmasindan sonra sana verilen snsi en iyi sekilde kullandin belkide formayi geri vermiyeceksin

bu davranisindan dolayi da tebrik ediyorum seni

Nereden
    İstanbul

Da'Haene olsun...!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Davranisindan dolayi tebrik edilmeyi hakediyor..Ama lütfen abartmayalim.Bazi arkadaslar öyle bi yazmislar ki sanki takimin en kaliteli,vazgeçilmemesi gereken oyuncusu...Karel kesinlikle TS gibi bi takimin ilk 11inde oynayacak kapasitede bi oyuncu degil...Insanlikla futbolculuk kapasitesini karistirmayalim...

Edited by: Berat Tekke

Yönetim Kurulu

Halit M. MOLLASALİHOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Thijs, Sommers bu kulübe aslan gibi hizmet etmistirler! Haklari yenmesin (O paralara zidan alinmazdi zira)

Ayrica D'hane'nin oynadigi paraya Türkiye liginde oynayan topçularin çogu D'hane'nin yarisi kalitesinde degildir.

Son olarak insanlik ile futbolculuk tabii ki karistirilmamamli! Boirdo mavi forma her daim insanlarda kalmali ne kadar iyi oynarsa oynasin bi hayvanin sirtina çikmamali!....

lütfen ne dedigimizi nasil dedigimizi iyice ölçüp biçelim

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Helal olsun d haene ye

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonsporumuzdaki 3 en çok sevdigim ( Petkoviç,Lee, D'Haene) oyunculardan birisi..Neden sevdiklerime gelince sanirim efendi oluslari ve sadece islerini yapmaya çalismalari

D'Haenenin ise benim favorim olmasinin nedeni oyunu canla basla oynamasi,efendi bir kisilige sahip olmasi gibi nedenler..

D'haeneye bu takimda gerek yok bosuna yabanci kontenjanini dolduruyor diyenler ''Trabzonspora her sezon farkli isim gelsin,tribünden degisik degisik futbolculari görelim ''zihniyetinde olan kisilerdir maalesef

D'haenenin yaptigi davranisa bende sasirdim..Helal olsun sana futbolu oynarkenki amatör ruhundan ve futbol sevginden ayrilmadigin için...

Nereden
    İstanbul

farkettinizmi belçikalilar trabzona cok baglaniyolar ve ve fadakarliklar yapiyolar hatirlarsaniz sezon basinda da samers ben TRABZONSPOR'luyum diyerek gitmek istemedegini bildirmisti bugunde dehane fadakarlik yapiyo helal olsun [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

D'Haene'nin kisiligine zaten kimsenin bir sey dedigi yok.Benim de insan olarak en sevdigim oyunculardan biri.Aslina bakarsaniz Belçika'dan aldigimiz topçularin çogundan belki faydalanamadik ama kisilik ve profesyonellik olarak bayagi iyiler.Ama bence de Karel D'Haene yabanci statüsünde oynatabilecegimiz bir oyuncu degil.Yabanci olarak oynatacaginiz oyuncunun çok daha kaliteli olmasi lazim.Ama Karel'in yasi da genç ve kendisi de uyumlu bir oyuncu.Bence D'Haene'ye Türk Vatandasi olmasi için teklifde bulunmak lazim.

Nereden
    Avrupa Diğer

Bizim beyenmediklerimiz belcikalilari almanlar alirlar nasil olsa alman ligi cok kolay bir lig orda oynasin dursunlar[img]smileys/smiley2.gif[/img]

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

gerçekten örnek bir davranis

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Alıntı Berat Tekke Nickli Üyeden Alıntı
    Davranisindan dolayi tebrik edilmeyi hakediyor..Ama lütfen abartmayalim.Bazi arkadaslar öyle bi yazmislar ki sanki takimin en kaliteli,vazgeçilmemesi gereken oyuncusu...Karel kesinlikle TS gibi bi takimin ilk 11inde oynayacak kapasitede bi oyuncu degil...Insanlikla futbolculuk kapasitesini karistirmayalim...
    Helal Beratim yazdiklarin hepsi benimde kisisel düsüncemi tasiyor.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Arkadasim Allahaskina bu Ts onbirinde oynayacak oyuncu degil cumlesini veya dusuncesini hangi bilimsel temele dayandiriyorsunuz. D'Haeene'in kac macinin istatistiklerini incelediniz, mesela cok buyuttugunuz tolgadan daha iyi top kesebilme ve yer tutma istatistiklerine sahip bir oyuncu. Ve niye dunya ucunculugu gormus bir antrenor turkiyede devamli 11 oynamis ozgur bayer varken d'haene'yi tercih ediyor. Birde bana soyleyin 150000 euroya D'haeneden daha kaliteli bir yabanci defans oyuncusu hemen arastiralim.

Futbol turkiyede bilimsel temelde bilerek oynanmiyor, yattaranin attigi iki calim milleti buyuluyor ama biraktigi bos alanlar, oyuna kusunce verdigi aciklar konusulmuyor. Birazda temel teknigi iyi olan oyuncular gosterissiz oldugu icin burun kivriliyor. Ben iddia ediyorum, tolga ve erdinc'in temmeleri D'Haene kadar saglam olsaydi savunma bugun cok daha iyi olurdu ve fb macindaki ikinci gol gibi angut goller yemezdik. Burada kimseyi abartmiyorum, yani D'haeene bir Nesta degil ama elimizdeki savunma oyuncularina gore iyi durumda.

Yarin alin Nestayi 150000 euroya elestirin D'Haeneyi. Lutfen iskembeden sallamayi birakin teknik analiz yapin bu adami elestirecekseniz.

Analyzer
    Ziyaretçi

Alıntı ozgur Nickli Üyeden Alıntı

Arkadasim Allahaskina bu Ts onbirinde oynayacak oyuncu degil cumlesini veya dusuncesini hangi bilimsel temele dayandiriyorsunuz. D'Haeene'in kac macinin istatistiklerini incelediniz, mesela cok buyuttugunuz tolgadan daha iyi top kesebilme ve yer tutma istatistiklerine sahip bir oyuncu. Ve niye dunya ucunculugu gormus bir antrenor turkiyede devamli 11 oynamis ozgur bayer varken d'haene'yi tercih ediyor. Birde bana soyleyin 150000 euroya D'haeneden daha kaliteli bir yabanci defans oyuncusu hemen arastiralim.

Futbol turkiyede bilimsel temelde bilerek oynanmiyor, yattaranin attigi iki calim milleti buyuluyor ama biraktigi bos alanlar, oyuna kusunce verdigi aciklar konusulmuyor. Birazda temel teknigi iyi olan oyuncular gosterissiz oldugu icin burun kivriliyor. Ben iddia ediyorum, tolga ve erdinc'in temmeleri D'Haene kadar saglam olsaydi savunma bugun cok daha iyi olurdu ve fb macindaki ikinci gol gibi angut goller yemezdik. Burada kimseyi abartmiyorum, yani D'haeene bir Nesta degil ama elimizdeki savunma oyuncularina gore iyi durumda.

Yarin alin Nestayi 150000 euroya elestirin D'Haeneyi. Lutfen iskembeden sallamayi birakin teknik analiz yapin bu adami elestirecekseniz.

Aynen katiliyorum. Hatta bu sezonun en iyi maçlarini sezon basinda Tolga ve Erdinç sakatken, D'Haene savunmanin göbeginde banko oynarken çikardik. D'Haene'nin sergilemis oldugu asil davranis ise benim için günün en iyi haberi oldu. Böyle bir futbolcuya sahip oldugumuz için gurur duydum. Tipine bakip futbolcu yorumlamak taraftarin yaptigi en iyi is zaten. Karel'in istatistiklerine degil narin gözüken fizigine bakip bundan futbolcu olmaz deniliyor. Hasan Üçüncü de hantal gözüken fizigine bakilip degerlendiriliyor ondan da futbolcu olmaz deniliyor. Bence Hasan da Karel de iyi futbolcular. Ikisinin de özgüven eksiklikleri var sadece. Sahada daha fazla sorumluluk almalari lazim. Henüz almiyorlar ama umarimSenol Günes onlara bu özgüveni de kazandirir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)