Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 92 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mehmet Okur

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

mehmet okur un performansindan çok memnunum.çok iyi gidiyor.ama geçenlerde üzüldügüm olay 25 sayi atti yinede takimi yenemedi.neyse ileriki maçlarina bakacak artik... [img]smileys/smiley32.gif[/img]

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

memo iyi ama hep yeniliyorlar kardesim bu takim memo ya göre degil memo daha iyileribni hakediyor..

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Memo, Sali gecesi Utah`in Clippers`a yenildigi macta 16 sayi, 14 ribaund, 3 asist, 2 top calma ve 1 blokla oynayarak double-double yapipayni zamanda takiminin (36 dakikayla) sahada en uzun sure kalan oyuncusu olmustu.

Dun gecede Utah kendi evinde San Antonio ile karsilasirken, Memo adeta sov yapip macin yildiz oldu. Iki gun ust uste double-double yapip 25 sayi, 16 ribaund ve 4 asistlik harika bir performans sahneye koydu. 42 dakika sahne alan Memo macin galibiyet basketini atarak takiminin guclu San Antonio`yu 93-91 yenmesini sagladi.

Utah Jazz`in sitesindeki "Bu yilin en buyuk surprizi kim" anketinde de Memo % 67`lik ezici bir ustunlukle onde gidiyor. Isteyen arkadaslar Memo adina oy kullanabilir.Edited by: The Londoner

Nereden
    İstanbul

Memo nun performansi çok iyi ama kaybediyolar sürekli of of

Nereden
    İstanbul

simdi de 21 sayi atmis ama neye playof falan yok daha maçlarinida göremeyecez memo nun offofoof

Nereden
    İstanbul

NBA`de normal sezon sona erdi. Utah 26 galibiyet ve 56 maglubiyet kaydederek cok kotu bir sezon gecirip Kuzeybati grubunu sonuncu bitirerek play off disi kaldi. Asagida Memo`nun bu sezonki karnesi:
    <UL>
    <LI>82 macin tamaminda oynayan Memo 25 macta ilk 5`te basladi (Gecen yil Detroit`te toplam 71 macta oynayan Memo 33 maca ilk 5`te baslamisti). Bu sezon Utah`ta Krilenko ve Boozer`in birlikte sakatlanmasi neticesinde Memo sezonun son maclarina surekli ilk 5`te basladi.</LI>
    <LI>Gecen yil Detroit`te mac basina 22.3 dakika sure alan Memo bu yil ortalama 28.1 dakika sure aldi.</LI>
    <LI>Aldigi suredeki artis Memo`nun ortalamalarina da yansidi. Memo bu sezon 12.9 Sayi, 7.5 Ribaund ve 2.0 Asistle oynadi (gecen yil 9.6 sayi, 5.9 ribaund ve 1.0 asistle oynamisti)</LI>
    <LI>Memo bu yil 1000 sayi barajini gecerek toplam 1054 sayi atti ve 616 ribaund aldi.</LI>
    <LI>82 macta 22 double-double yapan Memo NBA genelinde bu kategoriyi 30. sirada tamamladi.</LI>
    <LI>Mac basina 7,5 ribaund ortalamasi da onu bu kategoride 26. yapti.</LI>
    <LI>Bir uzun oyuncu icin cok iyi bir serbest atis orani tutturan Memo % 85`le bu kategoriyi 27. sirada tamamladi. Genel sut yuzdesinde de % 46.8`le 44. olarak ilk 50`yegirmeyi basardi.</LI>
    <LI>Memo`nun bu sezonki performansini daha iyi algilayabilmek icin oyuncularin verimlilik siralamasina (efficiency ranking) bakmak gerekiyor. Bu istatistigi 48 dakika bazina yaydigimiz zaman Memo cok carpici degerler elde ediyor. Oyuncularin tamaminin 48 dakika sahada kaldigi varsayilarak yapilan verimlilik hesaplamasina gore Memo 27.81 puanla NBA`in en verimli 23. oyuncusu. Toplam 30 takimda yaklasik 400 oyuncu arasinda 23.`luk cok onemli. Memo bu puaniyla Kobe Bryant (28.65 puanla 18.), Allen Iversen (28.20 puanla 20.) Tracy McGrady (27.91 puanla 22.) ve Jason Kidd (27.28 puanla 27.) gibi NBA superstarlariyla benzer duzeyde bir verimlilik saglamis oldu.48 dakika esasina gore verimlilik siralamasinda gecen yilin da MVP`si olan Kevin Garnett 40.31`le birinci sirada. Onu 36.39`la San Antonio`lu Tim Duncan ve bu sezonun en buyu surprizini gerceklestiren Phoenix Suns`dan Amare Stoudemire (35.57) takip ediyor.</LI>[/list]

Ozetleyecek olursak, gecen yil Detroit`le sampiyonluk yasayan Memo bu sezonUtah`ta kendi adina basarili bir sezon gecirerek, her turlu aksilige ragmen NBA`deki istikrarli yukselisini surdurdu.Sezona cok iyi baslayan Utah, Kirilenko ve Boozer gibi iki onemli starinin uzun surekli sakatliklari neticesindeistedigi kadroyu bir turlu olusturamadi. Takim olmayi da tam anlamiyla basaramayinca cokus kacinilmaz oldu. Buna ragmen Memo takimi ayakta tutarak daha kotu bir netice alinmasina mani oldu.

Diger taraftan, Memo belki de son 10-15 macta surekli ilk 5 oynadigi icin olacak NBA`in en iyi 6. adamiadaylari arasinda gosterilmedi. Bunda takimin genel basarisizligi da etkili oldu. Fakat bana gore Memo bu sezon cok iyi bir asamakaydederek pozisyonunda NBA`in en onemli oyuncularindan biri olmayi basardi. Cok yonlu bir oyuncu olmasi da onun degerini artirdi. O ayni zamanda NBA`in en iyi uzun sutorlerinden biri.

Memo`ya bu sezonkiperformansi icin tesekkur ediyor, gelecek yil icin basarilar diliyorum.

Nereden
    İstanbul

double da çok fark yapmis hakketten takim biraz iyi olsa memo çok seyler yapardi ama neyse...

Alptuğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

gelecek sezon da ondan en az boyle bir performans bekliyorum takimi da duzelirse iyi olur

takiminin bir beyne ihtiyaçlari var detro-it takasindan sonra 1 numara iyice bocaladi iyi bir guardla güzel yerlere gelebilirler ancak bence arroyonun ardindan diger carlos olan boozar da göderilmeli çünkü memo 4 numarada cok daha verimli bunu herkes biliyor ve yerine iyi bir center alinmali

Nereden
    İstanbul

Memo sezona muthis basladi. Ilk4 mac sonunda 23.5 sayi ve 10.3 ribaund ortalamalariyla bu yil Utah`in en onemli oyuncusu durumunda. Memo ayni zamanda % 53 sut ve % 85 serbet atis yuzdeleriyle oynuyor. Ozellikle serbest atis yuzdesi bir uzun oyuncu icin oldukca yuksek.

Carlos Boozer`in sakatligi nedeniyle daha fazla sure ve sorumluluk alan Memo mac basina ortalama 40 dakika sahada kaliyor (Bu rakam gecen yil 28 dakikaydi). Boyle olunca Memo`nun hem kendine olan guveni artti, hem de gercek potansiyelini gostermeye basladi. Bu basarida Kirilenko`yla uyumunu da goz ardi etmemek lazim. Cok iyi bir ikili oldular. Boozer dondukten sonra daha kuvvetli olacaklari kesin. Bu sartlarda Utah bu yil play-offlara kalamazsa surpriz olur.

Su an NBA`in en degerli oyuncularindan biri olan Memo`nun bu performansi bu sezon onuAll Star yapabilir. Memo, asist, blok ve top calma istatistiklerini de gelistirirse komple bir yildiz olabilir.

Not: bna.com`daki NBA TV Memo`nun dunku macindan goruntuler sunuyor. Memo`yu ozellikle mercek altina almislar. Bu aksama kadar Free izleyebilirsiniz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ya Abdullah birak bu isleri, Milli takimda bize zerre faydasi olmayan Memo(!) NBAde All Star olsa ne olur.Bana ne Detroitde 25 sayi atmis 11 rebound almissa...bize bir faydasi dokunmuyor.Elin krilenkosu Parkeri takimlarini tasiya dursun bizim Memo da kuyumuzu kazsin..[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Dün gece NBA de Mehmet firtinasi vardi:31 sayiyla NBAkariyer rekorunu kirdi.Bunun yaninda aldigi 7 ribaunt takimin stari All-starlik pesinde[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Helal bea sana Memo..Edited by: mini FaNaTiK

Nereden
    İstanbul

Alıntı selçukabi Nickli Üyeden Alıntı
    Ya Abdullah birak bu isleri, Milli takimda bize zerre faydasi olmayan Memo(!) NBAde All Star olsa ne olur.Bana ne Detroitde 25 sayi atmis 11 rebound almissa...bize bir faydasi dokunmuyor.Elin krilenkosu Parkeri takimlarini tasiya dursun bizim Memo da kuyumuzu kazsin..[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Selcuk Mehmet`le ilgili tek soru isareti de bu zaten: milli takim performansi. Verimli ol(a)madigi kesin. Fakat bu sadece Mehmet`de yasadigimiz bir problem degil. Diger oyuncularin performansi da cok farkli degildi. Sadece oyuncularin basarisizligiyla aciklanabilecek bir sey degil bu. Senin de bildigin gibi, cok boyutluve cetrefilli bir mevzu...

Lakin su gercegi kabul etmek gerekir ki, Memo NBA`de bir baska oynuyor ve cok seviliyor. Neticede orada Turkiye`yi temsil ediyor ve Turkiye`nin reklamini yapiyor. Sirf bu sebeple bile affedebiliriz kendisini[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Hocasi dunku mactan sonra Mehmet`in bu sezona bu kadar iyi baslamasini hazirlik kampina hazir gelmesine bagliyor. Avrupa Sampiyonasi bize basari getirmese de Mehmet icin iyi bir hazirlik olmus anlasilan.[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa

Abdullah, bu benim sadece Mehmetin son sampiyonadaki performansi ile baslayan yorumum degil aslinda.Shaq, kobe, iverson, vs. gibi belki 8-9 adami çikar ve Avrupadan aldiklarini geri götür Euroleauge bence NBA'dan daha iyi.Adamlarda korkunç bir para var.Bu hem Amerikalilarin gelir düzeyi hem de basketbola Avrupadan daha çok ilgi göstermeleriyle alakali.Ben kisacasi bu soytarilar ligine kil oluyorum ve ülkemizin esas temsil edildigi noktada burada verilen paralar da ölçü olursa killigim daha da artiyor.

Nereden
    İstanbul

Selcuk tahmin ediyorum uzun zamandir NBA seyretmiyorsun. NBA artik saydigin 3-5 oyuncuyla izah edilebilecek bir lig degil. Lige her yil oyle yetenekler dahil oluyor ki goz kamastiriyorlar. Bunda tabiki NBA`in dunyanin belkide en buyuk spor endustrisi olusunun ve oyuncularingelirlerinin inanmasi guc astronomik boyutlara cikmasinin tesiri var.Boyle olunca NBA`in cazibesi cok buyuk ve her kabiliyetli genc onceligini basketbola veriyor. Dusunsene Mehmet yillik yaklasik 10 Milyon dolara oynuyor ve bu rakam NBA ucret ortalamasinin ustunde bir rakam. Turkiye`de (ya da Avrupa`da) kalsa alacagi rakamin en az 10 kati. Sponsorluklar ve diger gelirler de cabasi. Ayni sey Avrupa`da futbolda gecerli. David Beckham, Zidane gibi oyuncularin yillik garanti maaslari 5-6 milyon Euro civarinda. Sponsorluklarla bu rakam katlaniyor.Dolayisiyla NBA`e yaptigimiz suclama Avrupa`da futbolda yasaniyor.Gunun birinde Avrupa basketbolunun piyasa degeri artarsa belki ayni seyler basketbolda da yasanacak. Zaten NBA`in uzun vadede Euroleague gibi kaliteli bir ligi kendine entegre etme gib bir dusuncesi var. Neler olacak gorecegiz.

Ayrica, Euroleague`in daha kaliteli oldugu iddiana katilmiyorum. NBA hiz, tempo, gorsellik acisindan hala cok ileride. Bunlar da NBA`i NBA yapan seyler zaten. Unutma Avrupa takimlarini tasiyan Amerikalilar halaNBA`de forma sansi bulamayan Amerikalilar.Avrupa`dan gidipte NBA`de basari saglayan Avrupalilarin sayisi da basarisiz olanlardan daha az.

Son soz: Dunyada tum sporlar endustrilesti. Her spor dali artik piyasa degeri uzerinden kiymet goruyor. NBA kirli Euroleague temiz gibi tezlerin bir gecerliligi kalmadi artik. Meseleye ideolojik yaklasacaksak basta futbol olmak uzere tumune karsi tavir almamiz lazim. Lakin su an geri donulmez bir noktadayiz ve biz istesekte istemesekte gidisat bu yonde. Bu nedenle ben simdilik izledigimoyundan zevk almayioncelik olarak goruyorum. Bu baglamda NBA hala rakipsiz. Euroleague ise tabi ki birgun ayni populariyete ulasacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa

Burada NBA'in benim için popülarite saglamamasinin 1. nedeni; eger bir ligde tuttugun bir takim varsa kendi perspektifinden çekisme ve hirs da vardir.Ben yillar yili Boston Celtics'i tuttum, ama Türkiyeden bir takim tutmak gibi olmuyor, maçina gidemiyorsun, o elektrigi alamiyorsun uzun lafin kisasi.Ayrica saat farklari da ayri bir problem, banttan maç izlemek de hiç zevkli degil.Ayrica Efes Pilsenden midir nedir.Ben sahada kora kor savunma görmek, kemik sesleri duymak istiyorum.no look smaçtan ziyade pas aralarinin çok oldugu, vucud vucuda savunmalarin bol oldugu maçlar beni daha çok cezbediyor.Ama senin güzel hatirina su NBA maçlarindan bir kaçini izliyip analiz edecem.Dur bakalim durum nedir[img]smileys/smiley17.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Alıntı selçukabi Nickli Üyeden Alıntı
    Ben sahada kora kor savunma görmek, kemik sesleri duymak istiyorum.no look smaçtan ziyade pas aralarinin çok oldugu, vucud vucuda savunmalarin bol oldugu maçlar beni daha çok cezbediyor.

Bu aradiklarini NBA`de bulacagindan emin olabilirsin. Hem mucadele hem show. Sana tavsiyem nba.com`daki NBA TV BROADBAND`dan maclarin ozetlerini ve analizlerini izlemendir. Bildigim kadariyla hala ucretsiz. Vaktin oldugunda bir goz at.

Bu arada senle ortak noktalarimiz artiyor. Ben de muzmin bir Boston Celtics`liyim.[img]smileys/smiley2.gif[/img] Boston`un Trabzonspor`la benzesen bir yonu var: 18 yildir sampiyon olamiyor.[img]smileys/smiley5.gif[/img]Kaderimiz midir nedir? Allah`tan Efes`le biraz dengeliyoruz.

Boston kadrodaki genclestirme operasyonuna bu yil da devam etti. Biraz daha sabredilirse bu takim cok iyi olacak. Gecen yil Pierce, Davis ve LaFrentz ve Blount gibi tecrubelilerin yanina West, Jefforson ve Allen`i monte etmislerdi. Bu yilda gelecek vadeden takviyeler yapildi. Ayrica Antoine Walker ve Gary Payton`dan kurtulmalarina da cok sevindim. Paul Pierce ve Rick Davis sezona cok iyi basladi. Delonte West`de sezona surpriz bir baslangic yapti. Takimin lideri/kaptaniPierce su an 30 sayi ve 8 ribaund ortalamasiyla oynuyor. Buba ragmen bu sezon son iki maci Detroit`e karsi son saniyede, Charlotte`a karsi ise uzatmada kaybettiler. Bu da tecrubesizligin sonucu. Herseye ragmen, Boston NBA`in en mucadeleci takimlarindan biri. Takim su an mac basina top calma ve bloklarda 30 takim arasinda ikinci, ribaundlarda iseucuncu sirada. Bu da takimin ne kadar mucadeleci oldugunu gosteriyor. Bu acidan dogru adrestesin.[img]smileys/smiley2.gif[/img] Bir de kazanmayi ogrenilirlerse olacak bu is.

gerçekefsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu sezon lige çok iyi bir baslangiç yapan ve milli basketçi Mehmet Okur'un muhtesem performansiyla 6 maçta 4 galibiyet alan Utah Jazz, deplasmanda Toronto Raptors'u 99-84 yendi.

Toronto'da oynanan ve yaklasik 16 bin taraftarin izledigi mücadelede Mehmet Okur, rakip potaya attigi 29 sayi ve aldigi 12 ribauntla "double-double" yaparak maçin en skorer oyuncusu olmayi basardi.

Karsilasmada 36 dakika forma giyen ve 2 sayilik atislarda 12'de 7 isabet yakalayan Okur, 3 sayilik atislarda 4'te 2, serbest atislarda da 11'de 9 isabet bularak takimini sirtladi. Jazz'da maça yedek baslayan Deron Williams ve Andre Owens rakip potaya 15'er sayi göndererek skora katki saglarken, 41 dakika sahada kalan Andrei Kirilenko'nun geceyi sadece 9 sayiyla kapatmasi dikkat çekti.

internethaber.com

Nereden
    İstanbul

Memo bir onceki gun sadece 2 sayi atarak hayal kirikligi yasatmisti. Dun gece tekrar kendi normallerine dondu.

Blok ve asistlerde kendisini gelistirmesi durmunda Tim Duncan duzeyinde istatistikler yakalayacak olan Memo, Utah`in sitesindeki bu sezon hangi Utah`li All-Star olur anketinde de ezici bir ustunlukle onde. Bu da onun ne duzeyde bir performans sergilediginin en onemli gostergesi. Iste o ankette son durum:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD colSpan=2>
    <TABLE =pollResultTable cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =pollResultTableTitle bgColor=#003399 colSpan=3></TD></TR>
    <TR>
    <TD =pollBorderLine width=1></TD>
    <TD>
    <TABLE width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =pollQuesti&#111;n align=left>
    <DIV =pollQuesti&#111;n>Which Jazzman will be an All-Star this season? </DIV></TD></TR>
    <TR>
    <TD align=left width="100%">
    <DIV =poll>Mehmet Okur</DIV></TD></TR>
    <TR>
    <TD width="100%">
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =pollBar width="62%">
    </TD>
    <TD>
    <DIV =pollBlank> 73% </DIV>
    </TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
    <TR>
    <DIV =poll>Andrei Kirilenko</DIV></TD></TR>
    <TR>
    <TD width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =pollBar width="21%">
    </TD>
    <TD>
    <DIV =pollBlank> 25% </DIV>
    <TR>
    <DIV =poll>Carlos Boozer</DIV></TD></TR>
    <TR>
    <TD width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =pollBar width="1%">
    </TD>
    <TD>
    <DIV =pollBlank> 2% </DIV>
    <TR>
    <DIV =poll>Matt Harpring</DIV></TD></TR>
    <TR>
    <TD width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =pollBar width="1%">
    </TD>
    <TD>
    <DIV =pollBlank> 0% </DIV>
    <TR>
    <DIV =poll>Gordon Giricek</DIV></TD></TR>
    <TR>
    <TD width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD =pollBar width="1%">
    </TD>
    <TD>
    <DIV =pollBlank> 0% </DIV>
    </TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD>
    <TD =pollBorderLine width=1></TD></TR>
    <TR>
    <TD =pollBorderLine colSpan=3 height=1></TD></TR></T></TABLE></TD></TR>
    <TR>
    <TD =pollTotalResp&#111;nses vAlign=top align=middle width="100%" colSpan=2>Total Responses: 8048 </TD></TR></T></TABLE>

mehmet için all star demek belki cok erken ama ben bu çizgiyi devam ettirecegine güveniyorum çöünkü utah ta adam gibi aykta kalabilen tek oyuncu ve artik yeter hirsiyla göz dolduruyor umarim boozarin dönüsü onu etkilemez bence boo zar gönderilirse memonun kafasi daha rahat olabilir hemde takima skor yükü cekebilecek bir 2 numara alinabilir

Heyt gözüm be adam döktürüyor[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Memo kariyer rekorlarini her gecen gun gelistiriyor. Dun de Chicago`ya karsi 33 Sayi, 17 Ribaund, 4 Asist, 1 Blok, 1 Top Calmayla ve % 63`luk Sut Yuzdesi ile oynamasina ragmen maci 103-98 kaybettiler.

Memo`nun su anki sezon ortlamalari (ilk 7 mac sonunda) 22.6 Sayi ve 10.0 Ribaund.

Kendini inanilmaz gelistirmis

The Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu formunu insallah sürdürür.

Nereden
    İstanbul

2 maclik durgunluktan sonra Memo normallerine geridondu. Dun gece Phoenix`e karsi macin en skorer oyuncusu olan Memo 29 sayi ve 9 ribaundla oynamasina ragmen 102-94`luk maglubiyete engel olamadi. Boozer ve Kirilenko`nun yoklugunda Utah mac kaybetmeye devam ediyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)