Sayfa 1035 Toplam 3493 Sayfadan BirinciBirinci ... 35 535 935 985 1025 1033 1034 1035 1036 1037 1045 1085 1135 1535 2035 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87314 adet sonuctan sayfa basi 25,851 ile 25,875 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papara Park | Kapasite: 41.461

kamaleyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Acaba itiraz olunca ne zaman başlayacaklar yoğun bir itiraz isteği var.

http://www.61saat.com/haber/ve-akyaz...ldi-36503.html

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı kamaleyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İhale Nisan ayında olacak gibi çok geç değil mi bu ihalenin sonuçlanması yer teslimi bir de itiraz olursa bekle babam bekle gerçi alışık olduğumuz bir durum.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Millet neler yapıyor arkadaş.
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam!'' Dozer CEMİL

ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

4.000 Kişilik Paket Arıtma Tesisi
    Yapısal Ve Bitkisel Peyzaj

Biri su üstte yazdiklarimin ne oldugunu söylese cok büyük bir sevaba girer.
    Milli Takımım TRABZONSPOR
    Al aşaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adı kaldı, onu gören yok.
    Haram kapışıldı, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ibrahim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4.000 Kişilik Paket Arıtma Tesisi
    Yapısal Ve Bitkisel Peyzaj

Biri su üstte yazdiklarimin ne oldugunu söylese cok büyük bir sevaba girer.
    Paket arıtma, atık su arıtma demek.

Peyzaj da peyzaj işte

Bişey değil yani.

Staddan başka sadece açık spor tesisleri var.

Spor salonu, havuz, marina vb. şeyler yok yani. Halbuki bunlarla proje çok janjanlı görünüyordu...

ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı f1bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paket arıtma, atık su arıtma demek.

Peyzaj da peyzaj işte

Bişey değil yani.

Staddan başka sadece açık spor tesisleri var.

Spor salonu, havuz, marina vb. şeyler yok yani. Halbuki bunlarla proje çok janjanlı görünüyordu...
    Peyzaj'in kelime anlamini bilmiyordum. "Kafulluk"mus. Öyle yaziyor internette.
    Milli Takımım TRABZONSPOR
    Al aşaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adı kaldı, onu gören yok.
    Haram kapışıldı, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı ibrahim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peyzaj'in kelime anlamini bilmiyordum. "Kafulluk"mus. Öyle yaziyor internette.
    Hee, peyzajın akademik anlamına girmeyecem ama halkın gözüyle ''çevre düzenlemesi'' diyebiliriz herhalde kısaca

nesta61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

lille stadini gordukten sonra , trabzona harik , super , harkulade stad yapacaz diyenler .. su resimlere baksinlarda utansirlar .. albayrak gideli 10 sene olacak hala dolgu bitmedi! lille stadina 2, 3 yil once basladilar adamlar ne stad yapmis be!!!!
    14 eylul 2011 milano'nun fethi

lazrail_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Yaziyi okumayanlar icin tekrar on sayfaya aliyorum.
    Unutmadan onumuzdeki 20 yil icinde dunya kupalarina katilacak statlarin kapasitesinede standart gelecek tahmini standart 50 bin kisinin altindaki statlar alinmayacak kaanatindeyim.

Arti kotu bir projeyi kabul ETMEYECEGIZ

ve Kapasite en Az 41 967 (1967) neden gecmesin icinde BJK'ye spor bakani mucde veriyor stadiniz 41903 kisilik olacak diye

Alıntı lazrail_ts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklasik bir saattir yazilanlari okuyorum bir kac kelimede ben yazdmak istedim bu konu hakkinda

En basta basit bir stadi kesinlikle kabul etmiyorum
    Modern ve ozellikle mimarisi gosterisli bir stat olmasi gerekiyor
    Bugunu degil gelecek 40-50 sene sonrayi dusunerek yapilmasi gerekmektedir
    Bugunu dusunerek yapilan bugunun Modern stadi 10 sene sonra demode olacaktir
    Bu kadar bekledikten sonra Turkiyedeki en gorkemli stadim Trabzona yapilmasi gerekmektedir
    Stat konusunda Mainz ornek alinacak en son statdir,
    Bir kac arkadasimiz da espanyol stadini ornek gostermis ve begenmisler ben ona katilmiyorum
    Espanyol stadida yukarda bahsettigin siradan statlardan tek farkli cati tribunlere yakin olmasi ve localarin iki tribun arasinda olmasidir
    Espanyol stadinin sadece localari ortada olmasi iki katli olmasi ve catisinin yakin olmasi secegi bizim stadimizda dusunebilinir
    Okudugum yazilarda garipsedigim seylerden biride 5-10 sene onceki statlarin begenilmesi oldu
    PSV stadi da bize kriter olmamasi gereken statlardandir
    PSV ve Espanyol statlari birbirine benzesede Espanyol stadi daha kullanisli ve kalitelidir
    Bu arada paylasilar resimlerden en cok dikkatimi gecen ve kendimde gordugum stat Lille Stadidir
    Lille stadi bana gore dunyada belkide ozellik bakimindan tektir
    Lille stadi 50 bin kapasitelidir ve ayrica stadin zemini acilarak stadin altinda 30 bin kapasiteli bir spor salonu olmaktadir
    Eger yapilacakta bu tarz cilgin bisey yapilmasi gerekmektedir basit ve 5-10 sene once cizilmis projeleri onumuze getirmelerine izin vermemeliyiz
    Bu kadar beklettikleri ve bizleri oyaladiklari icin daha modern bir stat yapmalari gerekmektedir
    Benim hayalimdeki stat lille stadidir,bizimkinin altinda spor salonu olmasin daha farkli bisey yapilsin.

Ama kesinlikle siradan olmasin

Grand Stade Lille Métropole
    http://www.youtube.com/watch?v=gWrtDV4W3QM

boztepeliyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Akyazı Neden 40 Bin ?

26 Ocak 2013 Cumartesi 12:52
    orhan@haber61.net
    UEFA büyük organizasyonların yapılacağı stadların ( Avrupa Şampiyonası Dünya Kupası, Şampiyonlar Ligi Finali) için Stad seyirci kapasitesi kriterlerini belirledi.

İŞTE UEFA’NIN AÇIKLADIĞI STAD KRİTERLERİ

-Yarı final ve final için en az 70 bin

-Çeyrek final için en az 60 bin

-Son 16 ve grup maçları için 50 bin seyirci kapasite

-30 bin kapasiteye sahip sadece 2 stat grup maçları ve ikinci tur maçlarında kullanılmak üzere kabul edilebilir.

x x x

Biz yapımı yılan hikayesine dönen Akyazı stadını kaç seyirci kapasiteli planlıyoruz

40 bin

Niye ?

UEFA büyük organizasyonlar için, yani son 16 ve gurup maçları için 50, Çeyrek Final için 60, Yarı Final ve final maçları için 70 bin seyirci kapasiteli stad isterken, biz neden Akyazı stadını 40 bin seyirci kapasiteli planlıyoruz

40 bin nerden çıktı ,kim dedi, nasıl hesaplandı, niye 40 bin?

Bilmiyorum

Sanırım sizde bilmiyorsunuz ?

Birisi Trabzon’a uydudan baktı 40 bin yeter dedi

Bu stadın kaç seyirci kapasiteli olması gerektiği konusunda bir uzman görüşü alındı mı ? Bir spor adamının görüşü alındı mı? UEFA büyük organizasyonlar için kaç seyirci kapasiteli stad istiyor bakıldı mı?

Tabiki hayır….

Henüz Akyazı’da geç kalınmış bir durum yok

Akyazı stadının ihalesi henüz yapılmadı ,inşaatı başlamadı.

İhale tarihi 14 Şubat

Yani yanlıştan dönmek için henüz vakit var….

Vakit var da biz sizi yanlıştan nasıl döndüreceğiz.

Orası sorun.

Bakın Sn Bakanım Erdoğan Bayraktar

Trabzon’a büyük organizasyon gelmesin, UEFA Trabzon’a büyük organizasyon vermesin diyorsanız, o zaman stadı 30 bin seyirci kapasiteli yapın, 40 binle uğraşmayın.

30 bin seyirci kapasiteli stad Trabzon’a 50 yıl boyunca yeterde artar bile

Niye 40 bin

Akyazı Stadını 40 bin seyirci kapasiteli yaparsanız, UEFA kriterlerine göre büyük organizasyonları orda oynatamayacağız

40 bin seyirci kapasiteli stadda olsa olsa ancak Gençlerbirliği- Gaziantepspor Dünya Kupası final maçını oynatırsınız(!)

Yada Akhisar Belediye– Sanıca Boru Elazığspor Afrika Kupası final maçını

Lütfen yanlıştan dönün.

UEFA, büyük organizasyonlar için istediği seyirci kapasitesini açıkladı

Ve 40 bin kişi kapasiteli stadyuma, UEFA ancak gazozuna oynanan maçları veriyor

Sn Bakanım Erdoğan Bayraktar…

60 bin seyirci kapasiteli stat Trabzonspor maçlarına çok fazla diyeceksiniz değil mi ?

Evet çok…

Ozaman Akyazı’da 50- 60 yada 70 bin seyirci kapasiteli UEFA’nın seyirci normlarına uygun bir stad planlayın, ilk etapta da 40 bin seyirci kapasiteli bölümün yapın ve inşaatı bitirin.

Olmazsa Sidney olimpiyat stadı gibi yapın

Tribünler açılır kapanır.

Onlar 120 bin seyirci kapasiteli yaptılar

Tribünler açılır kapanır.120 bin seyirci kapasiteli stad istenildiğinde tribünler kapıtılarak 60 bine indiriliyor

Biz onların 120 bin seyirci kapaiteli değil yarısını yapalım, büyük organizasyonlar dışında trbünleri kapatıp, seyirci kapasitesini 40 yada 30 bine düşürelim.

Olmaz mı ?

Maliyeti yok

Sn bakanım Erdoğan Bayraktar;

40 bin seyirci kapasiteli stad Trabzon için büyük UEFA kriterleri için de küçük.

Yani ne İsa’ya ne Musa’ya yarayacak

UEFA büyük organizasyonlar için 50-60 yada 70 bin seyirci kapasite diyor

Akyazı projesi ortaya atıldığında 41 bin seyirci kapasiteli stadlara çeyrek final yada yarı final maçları veriliyordu

40 bin orda kalma

Şimdi UEFA seyirci kapasitesini 10 bin daha artırdı

50 60 ve 70 bin diyor

5 yıldır Trabzon bu stadı bekliyor

Ne olur kıymayın Trabzon’a

200 yıl daha bu şansı yakalayamayız

Ya iki aşamalı 70 binlik planlayın 40 bin lik bölümünü yapın

Yada 70 bin kişilik yapın tribünler açılır kapanır olsun

İstenildiği tribünler kapatılsın kapasite 30 yada 40 bine düşürülün

Sdney olimpiyat stadı gibi

Trabzonspor başkanı Yüksek Mühendis Sadri Şener’e de nasıl bir stad diye lütfen sorun

Sporu iyi bilen mühendis stadı daha iyi planlar

Gökdelen yapmakla stad yapmak ayrı ayrı şeylerdir

Stadı böyle yapın Trabzon sizi unutmaz.Adınızı altın harflerle o stadın girişine yazar Sn Bakanım

40 bin seyirci kapaiteli stdyum kimsenin işine yarmaz

UEFA kriterlerine sizde bir bakın lütfen.

Danışmanlırınızdan isteyin.

UEFA Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası çeyrek yarı final yada final maçları için kaç seyirci kapasiteli stad istiyor diye sorun

Sonra Akyazı stadını bir kez daha değerlendirin.

Gelen en azından sizinle birlikte Dünya Kupası çeyrek final maçını orda izleme şansımız olsun

Bizden bu şansı esirgemeyin
    YA SEV YA TERKET

Nereden
    Sakarya

yukarıda yazı saçma olmuş. yalvarmakla bu iş olmaz. her şeyin hesabı kitabı var. 40 bin trabzona fazlasıyla yeter.

Ilelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı vasili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarıda yazı saçma olmuş. yalvarmakla bu iş olmaz. her şeyin hesabı kitabı var. 40 bin trabzona fazlasıyla yeter.
    Yukardaki yazida da yettigini belirtmis zaten. Ama büyük organizasyonlar icin yetmiyor.

..
    İstanbul Saltanatını 7 kez yıktık, yine yıkacağız, Bordo kanımızla Mavi göklere Şampiyon TRABZONSPOR yazdıracağız...

Nereden
    Sakarya

sırf 50 yılda bir olabilecek bir büyük organizasyon için, fazladan o kadar maliyete kimse girmez. Trabzon'a bir kaç günlük küçük bir reklamın dışında hiç bir getiriside yok. Euro 2020 de türkiye de yapılmayacak zaten. Yani nereden bakılırsa haybiye bir istek, hiç gerek yok.

Nereden
    Samsun

Sonra bilmem ne kupası için aday şehirler açıklandığında Trabzon niye yok diye kimse ağlamasın.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Sonra bilmem ne kupası için aday şehirler açıklandığında Trabzon niye yok diye kimse ağlamasın.
    Türkiye organizasyon alamıyor artık ne Trabzon'u
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

E. Cumur61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Euro2012'de oynanan çeyrek final, yarı final ve final oynanan stadların kapasiteleri:

Polonya: Natıonal Stadıum:50bin çeyrek ve yarı final
    Polonya: PGE Arena :40bin çeyrek final
    Ukrayna: Donbass Arena :50bin çeyrek ve yarı final
    Ukrayna: Olympic Stadıum:70bin çeyrek fınal ve final

Ayrıca grup maclarının hemen hepsi 40 bin civarında.

Yukarıda arkadaşımızın yazdığı 50-60bin kapasite yari final için olabilir ama çeyrek final maçları için o sorunu şahsen bu tabloya göre ben görmüyorum. Zaten Avrupa Şampiyonası bizim için hayal.
    HER ZAMAN SENINLEYIZ HICBIRYERE GITMEYIZ PAROLAMIZ 61 TEK YUREGIZ HEPIMIZ CILDIRTSANDA SEVERIZ YALVARTSANDA SEVERIZ TRABZONLU DOGDUK BIZ OYLE DE OLECEGIZ!!

Nereden
    Samsun

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye organizasyon alamıyor artık ne Trabzon'u
    Ben anlamıyorum arkadaş niye geriye doğru gitmeye çalışıyoruz stat büyük olunca ne kaybediyoruz küçük olunca ne kazanıyoruz.Türkiye ömür boyu organizasyon almayacak diye bir kaide mi var.U20 şampiyonası var evet büyük bir organizasyon değil ama yine yabancılar orada olacak.Biz Trabzonun sosyal yapısına göre değil Dünya normlarına göre hareket etmeliyiz.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Eskişehir

Erdoğan Bayraktar kabinede kaldı bakanlığa devam ediyor.sizce bu süreçte faydası dokunurmu stad işinde?

Nereden
    Samsun

Alıntı Fatih Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erdoğan Bayraktar kabinede kaldı bakanlığa devam ediyor.sizce bu süreçte faydası dokunurmu stad işinde?
    Siz harbi harbi erdoğan bayraktarın Trabzon için uğraştığına inanıyor musunuz.Onun bakanlıkta kalması yada kalmaması hiç bir anlam ifade etmiyor.Sadece o değil tüm Trabzon siyasileri iş adamları hepsi.

Nereden
    Eskişehir

Siz harbi harbi erdoğan bayraktarın Trabzon için uğraştığına inanıyor musunuz.Onun bakanlıkta kalması yada kalmaması hiç bir anlam ifade etmiyor.Sadece o değil tüm Trabzon siyasileri iş adamları hepsi.
    Ben inanıyorum diye bir cümle kurmadım.sadece böyle bir beklenti varmı diye nabız yokladım

Nereden
    Samsun

Alıntı Fatih Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben inanıyorum diye bir cümle kurmadım.sadece böyle bir beklenti varmı diye nabız yokladım
    Valla sokaktaki vatandaşa sorsan erdoğan bayraktar bizim gururumuz derŞu ön yeterlilik ihalesini gerçek ihale sanıp gaza gelen ve bakın hani yapılmazdı utanın şimdi diyenler var en çokta ona gülüyorum

Nereden
    Eskişehir

Valla sokaktaki vatandaşa sorsan erdoğan bayraktar bizim gururumuz derŞu ön yeterlilik ihalesini gerçek ihale sanıp gaza gelen ve bakın hani yapılmazdı utanın şimdi diyenler var en çokta ona gülüyorum
    Hatta ince bir çalışması vardı bi aralar kupa ile ilgili.arkadaş o kadar ince çalışıyorki göremiyoruz

Nereden
    Sakarya

ön yeterlilik bir aşamadır. neyine gülüyorsun ki. ön yeterlilik olmadan normal ihale de olmaz bu boyutta önemli bir proje için. ön yeterlilik olmasına sevinmeliyiz. ne olduğu belirsiz bir firmanın ihaleyi kırıp aldıktan sonra, yarım yamalak bırakıp gitmesini engeller. Büyük firmalar alır, süresinden önce yapıp teslim ederler.

erdoğan bayraktar ı da hiç sevmesemde gs li oluşu yüzünden, ama trabzon için çalışmıyor kimse diyemez. içinde olduğumuz için göremeyebiliriz, diğer şehirler trabzon a olan yatırımlara imreniyorlar. hakkını vermek lazım herkesin.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

40 bin kişi ile şampiyonlar liginden yada uefa kupasında maç oynanıyo mu gruptan çıktıktan sonra bilen var mı

Nereden
    Samsun

Alıntı vasili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön yeterlilik bir aşamadır. neyine gülüyorsun ki. ön yeterlilik olmadan normal ihale de olmaz bu boyutta önemli bir proje için. ön yeterlilik olmasına sevinmeliyiz. ne olduğu belirsiz bir firmanın ihaleyi kırıp aldıktan sonra, yarım yamalak bırakıp gitmesini engeller. Büyük firmalar alır, süresinden önce yapıp teslim ederler.

erdoğan bayraktar ı da hiç sevmesemde gs li oluşu yüzünden, ama trabzon için çalışmıyor kimse diyemez. içinde olduğumuz için göremeyebiliriz, diğer şehirler trabzon a olan yatırımlara imreniyorlar. hakkını vermek lazım herkesin.
    Mesela hangi yatırımlara imreniyorlar ne yapmışlar Trabzon için.Evet söz verdiklerini yapsalardı imrenilecek bir Trabzon olurdu yoksa diğer iller sözlerine mi imreniyorlar.Ha doğru Trabzon büyük şehir oldu zamlar vergiler arttı kazık büyüdü onu güzel yaptılar bak doğru.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)