Sayfa 1536 Toplam 3493 Sayfadan BirinciBirinci ... 536 1036 1436 1486 1526 1534 1535 1536 1537 1538 1546 1586 1636 2036 2536 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87314 adet sonuctan sayfa basi 38,376 ile 38,400 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papara Park | Kapasite: 41.461

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Standart Ynt: Akyazı Stadyum Projesi | Stat Kapasitesi: 41.461

Alıntı its2late Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Www.metearat.com/de/chronogie.html buraya girip 2010 yılına gelirsen Mete Arat'in projesinin bize yapılan proje olduğunu görürsun.. Bence tribün aralarindaydi olayı biraz şehir efsanesi gibi .
    O zaman soyle diyelim. Localari dagitmalari masrafli geldi. Birde 105 milyon euro demis arat. Bizim kuru stadin maliyeti o kadar mi?
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Ziyaretçi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Fatih Ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet localar aynı bir yerde.
    Yanliz projede bile kale arkalari 10 m gibi duruyo

Nereden
    İstanbul

Alıntı Koray Böyük Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agbi ben proje yok demedim ki net bi proje yok dedim... Mete arat bile proje turkiyeye geldikten sonra nelerin değiştiğini bilmiyor. Erol agaoglumu bilecek..
    Aslında ayni şeyden bahsediyoruz kardesim. Suanda mete Arat'in projesinde ufak tefek değişikler dışında birşey olduğunu sanmıyorum. Görünen o ki ses çıkmazsa da hiç birşeyi değiştirmeye niyetleri de yok .. Neden riske girsinler ki ? Yönetimin değiştir baskısı yok, taraftar olarak maalesef yeteri kadar ilgili değiliz yada ilgimiz hep lafta kalıyor.. Yüklenici firma verilen projenin aynısını yaptım diyecek .. Toki'den değişiklik istemeyi hükümete karşı çıkmak gibi algılayan bir yönetimimiz var yoksa niye bu kadar pasif kalinsin !!
    Yoksa çok büyük çaplı olmayan değişikliklerle bile çok iyi bir stadyuma kavuşabiliriz.
    Hiç bişey yapamazsan loca tribünlerinideki seyirci koltuklarını kaldır loca yap, 1-2 sira daha tribün basamağı ekle.. yada hiçbirşey yapamıyorsan .. 2. Kat'in üstüne loca yap.. yada tribün aralarına loca yap longue vs alanı olmayan odalar şeklinde bile olsa yapılır birşeyler .. önemli olan mesai harcamak yoksa projeyi baştan aşağı etkilemez bu yazdıklarım. Benim gibi basit bir taraftarin aklına bu kadar geliyorsa o kadar mimar -mühendis istese ne çözumler üretebilir..
    Proje bu haliyle de kaliteli malzeme ve iyi uygulanmasi halinde türkiyedeki en iyi 3 stadyumdan biri gözümde orası ayrı..

Nereden
    İstanbul

Alıntı Anil Cevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman soyle diyelim. Localari dagitmalari masrafli geldi. Birde 105 milyon euro demis arat. Bizim kuru stadin maliyeti o kadar mi?
    100.5 m € demiş.. 1. Olarak proje sizin sandığıniz kadar kuru değil.. 2.si de orda işçilik maliyetleri cok fazla. Ama bu stadyum almayada yapılsa ufak oynamalarla ayni maliyete yapılır..
    Stadyumla ilgili loca karlarının olduğu bölümdeki cafeteryalar, dinlenme alanlari vs ile ilgili bi görsel olmadığı icin öyle düşünuluyor bence.. O tarafın arkasının sadece kırmızı tribün arkasında Membran dis kaplama olmasi imkansiz gibi geliyor bana.. Bunun gibi birçok şey açıkliga kavuşursa projenin o kadar kuru olmadığıni, görürüz..

Localarin bir tarafta olmasi maliyeti indirdiği düşüncesi nerden çıktı.. Spartak moskova stadyumunda da localar bir yerde 44000 kişilik stad 426 m $ o şekilde maliyet düşse orda düşerdi..
    Konu its2late tarafından (15.03.2014 Saat 03:58 ) değiştirilmiştir.

ogunbakirezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

15.03.2014

İsmail Tatlıcı

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ordaki videolar calismiyor.. yukaridaki stadyumda Stuttgart in Stadyumu .. Coface arena'nın icinin De resmi yok o linkte Benim gordugum kadariyla.
    Mainz animasyonuna bakarsan orda da tam göstermemekle birlikte tek tribüne loca yaptıkları görülmüyor. Bende çalışıyor.

http://www.vize.com/?tag=sports&p=2

Bir daha bakın. Mainz animasyon denen yer. Tek katta loca gözükmüyor. Ayrıca Mainz mesele değil, bize yapılan projede başta stad etrafına yayılmış şekildeymiş.

Alıntı Cihan Ince Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    proje plan asamasinda iken, localarin tüm tribüne yayilmasi planlanmis.. sonra degistirilmis istek üzeri..yani proje bitmeden degistirmisler, bu yüzden resimler yayinlanmamis olsa gerek.. Mete bey bana, mesafe konusunda hic bir endiseniz olmasin, o konuda taraftarlarin tam istedigi sekilde herseyi planladik dedi.. kesinlikle 7,5m kalearkasi, 6m yan cizgi.. hatta kendisi de "tribünlerin yakin olmasi daha bogucu olur,biliyoruz" dedi, ve bize güvenin dedi.. Yani bu ortalikta dolasan projeler pek dogru degil sanki.. Mete Aratin projesi 90% kalmis, 10% ise, proje türkiyeye iade edildikten sonra degistirilmis.... o degisiklikler icerisinde umarim kale arkalari ve yan cizgi-saha mesafesi yoktur..
    Konu Travelair tarafından (15.03.2014 Saat 09:18 ) değiştirilmiştir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Travelair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mainz animasyonuna bakarsan orda da tam göstermemekle birlikte tek tribüne loca yaptıkları görülmüyor. Bende çalışıyor.

Bir daha bakın. Mainz animasyon denen yer. Tek katta loca gözükmüyor. Ayrıca Mainz mesele değil, bize yapılan projede başta stad etrafına yayılmış şekildeymiş. Şu yazıyı da okuyun

Şimdi; buraya gelip birşeyler anlatma derdim var, taktik veya yutturma gibi bir derdim yok. Boşuna insanları sinirlendirip üzmeyin
    Abi biz sana bişey mi dedik, sen yutturmaya çalışmıyorsun, Mete Bey yutturmaya çalışıyor. Verdiğin linkte 4. videoda, videonun ortasına doğru sol tribündeki locaları görmüyor musun veya diğer tribünlerde herhangi bir loca görüyor musun?

Bi alınganlıktır gidiyor abi kusura bakma, özür dilerim yine de yanlış anlaşıldıysam. ama söylenenlerin seninle hiçbir alakası yok, başkalarının yüzünden birbirimizin kalbi kırılıyor boşu boşuna.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Cihan arkadaşımızın yazısında "kesinlikle 7,5m kalearkasi, 6m yan cizgi" diyor. ben bunun nesine inanayım şimdi abi?

Nereden
    İstanbul

Özür dilerim yanlış anlamışım, düzelttim kusura bakma
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    İstanbul

Ben o animasyonda loca göremiyorum Bekir kardeşim. O dediğin yerde bir beyazlık var ama ne olduğu anlaşılmıyor, animasyonun hatası da olabilir. Onun dışında diğer görüntülerde hemen hemen tüm tribünler gözükmesine rağmen localar gözükmüyor. Ama locasız olamayacağına göre stad etrafına yapılmış olarak algılıyorum o yüzden Mainz'da öyle demiştim. Gerçi bizim için asıl önemli kısım Cihan İnce arkadaşımızın projenin mimarı Mete Arat'la olan görüşmesinden aktardığı locaların tek tribüne toplanma kararının Türkiye'de değiştirildiğini söylemesi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Özür dilerim yanlış anlamışım, düzelttim kusura bakma
    Yok abi ne demek, yazıyla iletişim ancak bu kadar oluyor.

yalnız kızdığım nokta millet ununu elemiş eleğini asmış, parasını almış arkasına yaslanmış, kendini temize çıkarmak için bişeyler sallıyor, bizi enayi yerine koyuyor, biz de burda birbirimizi kırıyoruz stad şöyle olsun da böyle olmasın diye. Başında adam gibi yöneticilerin olmazsa böyle olur işte, taraftar yönetimin işini mecburen yapmak istiyor ama dinleyen de yok, üstüne de fırça yiyor.

Bu Trabzon'da hiç mi adam kalmadı? ne sporda yönetici adayımız var ne siyasette. şurda seçime ne kaldı esnaf ziyaretinden başka bişey görmedim ben. Bi proje, bi resim, bi animasyon,.. yok abi yok, Trabzon bu adamlarla bi yere gidemez...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Ben o animasyonda loca göremiyorum Bekir kardeşim. O dediğin yerde bir beyazlık var ama ne olduğu anlaşılmıyor, animasyonun hatası da olabilir. Onun dışında diğer görüntülerde hemen hemen tüm tribünler gözükmesine rağmen localar gözükmüyor. Ama locasız olamayacağına göre stad etrafına yapılmış olarak algılıyorum o yüzden Mainz'da öyle demiştim. Gerçi bizim için asıl önemli kısım Cihan İnce arkadaşımızın projenin mimarı Mete Arat'la olan görüşmesinden aktardığı locaların tek tribüne toplanma kararının Türkiye'de değiştirildiğini söylemesi
    Onun animasyon hatası olduğunu düşünmüyorum abi, bildiğin bizim stadın aynısı. Ben bu konuda da kimsenin dediğine inanmam artık.

Daha önce de paylaşmıştım, ben bi mühendise sordum kale arkasını stadın genel yapısıyla oynamadan tek kat yapabilir miyiz diye, "tabi tabi, herşey mümkün" demişti. birkaç gün sonra ağasarlı arkadaşımız başak bir mühendise aynı soruyu sormuştu o ise "imkansız" demişti. Benim değişiklik umudum da o an bitmişti.

Kimsenin bizi salladığı yok emin olun, kulüp yönetimi düzeyinde müdahale olmadığı sürece -ki olmayacak- hiçbir şey değişmez. İşin kötü tarafı kulüp yönetimi de taraftarını dinlemiyor ya da biz dinletmeyi beceremiyoruz, kendileri de yapılacak olana dünden razı, durum bu yani... Boşuna klavyelerimizi yormayalım

Nereden
    İstanbul

Evet haklısın ne yazık ki insanların derdi çıkarları, alacağı para, elde edeceği makam mevki olmuş, değerlere kafa yoran kalmadı

Bazen görüntülerde öyle bir boşluk oluyor hata olarak. Orası tribünü ve locaları değil de tribünün iç tarafındaki yapıları (Katları) gösteriyor bence. Nitekim stadyum dışındaki membran deseni de gözüküyor. Grafik hatası olduğunu düşünüyorum. Geçmişte oynadığım oyunlardan biliyorum Mafia oyununda vardı Yoksa daha net bir şekilde gösterirlerdi tek tribündeki locaları. Kaldı ki diğer görüntülerde nerdeyse tüm tribünler gösteriliyor (Akşam stadyuma giriş görüntüsü) öyle bir ayrıntıya girilmemiş. Son olarak stadyum skorbordu sol tarafta gösteriyorlar. Diğer görüntülerde skorbordun yanındaki tribünde loca bölümü yok. Çarpraz skorbord varsa bilemem Gerçi biraz basit bir animasyon ama yine de bunu belirtmeleri gerekirdi eğer olsaydı diye düşünüyorum
    Konu Travelair tarafından (15.03.2014 Saat 09:51 ) değiştirilmiştir.

Öznur61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

100.5 m € demiş.. 1. Olarak proje sizin sandığıniz kadar kuru değil.. 2.si de orda işçilik maliyetleri cok fazla. Ama bu stadyum almayada yapılsa ufak oynamalarla ayni maliyete yapılır..
    Stadyumla ilgili loca karlarının olduğu bölümdeki cafeteryalar, dinlenme alanlari vs ile ilgili bi görsel olmadığı icin öyle düşünuluyor bence.. O tarafın arkasının sadece kırmızı tribün arkasında Membran dis kaplama olmasi imkansiz gibi geliyor bana.. Bunun gibi birçok şey açıkliga kavuşursa projenin o kadar kuru olmadığıni, görürüz..

Localarin bir tarafta olmasi maliyeti indirdiği düşüncesi nerden çıktı.. Spartak moskova stadyumunda da localar bir yerde 44000 kişilik stad 426 m $ o şekilde maliyet düşse orda düşerdi..
    Arkadas sana once bisey diyimde sen niye boyle agresifsin? Kuru stadtan kastim bizim stadin tek basina maliyeti 105 milyon euro olamaz cunku bizim komplekste sadece stada 300 milyon lira butce mi ayrildi? Mete arat oraya guncel bilgileri girmeli.
    Merak etme iyi bliyorum Almanya'da neyin ne kadar oldugunu
    Ikincisi arkadasim maliyetle ne alakasi var diyosunda sayet localar stadin etrafina yayilsaydi sadece 49 tane yapilabilirmiydi? Sayi daha da artmaliydi. Ayrica projenin tekrar cizimi de cabasi
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Nereden
    İstanbul

193 milyon TL olması lazım kompleksin inşaatı (Sadece stad değil)

Nereden
    İstanbul

Bir daha bakın. Mainz animasyon denen yer. Tek katta loca gözükmüyor. Ayrıca Mainz mesele değil, bize yapılan projede başta stad etrafına yayılmış şekildeymiş.
    O arkadaşın yazdıklarini bende okudum. Arkadaşin iyi niyetinden de kimsenin şüphesi yoktur sanırım. Ancak Coface Arena ve Bizim proje için Türkce almanca aramalar yaptım , hiçbirinde 1 tek farklı görsel yok. Farklı düşünen mimar bir tek görsel hazirlamaz mi ? O vidyoda da tam göstermemekle birlikte diyorsunuz..Ben izleyemedigim icin bişey diyemeyecegim.

Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tramway Trabzona luks hemi.

Boyle yorumlara katilmamayi birak cildirmamak elde degil.
    Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon!

Koray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon havalimani butulecek, buyutulmesin cevreye zarar.

Fabrikaya yapilacak havaya zarar.

Elektirik uretilecek, dereye zarar.

Stat yapilacak denize zarar.

Yol yapilacak, bidi bidi.

Teleferik yapilacak, lazimmiydi.

Tramway yapilacak, gerek yok.

Avm yapilacak, carsi pazar neyninize yetmiyor.

Tabi canim tabi Trabzona hic bisey yapilmasin kendi yaginda kavrulsun dursun, nasil olsa yilda en fazla 15-20 gunlugune gidiyorsunuz kisisel fanzetazileriniz cok daha onemli.
    Lig Tv'de diğer maçların beleş izlendiği tek şehir. Trabzon!

Nereden
    İstanbul

Alıntı Anil Cevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas sana once bisey diyimde sen niye boyle agresifsin? Kuru stadtan kastim bizim stadin tek basina maliyeti 105 milyon euro olamaz cunku bizim komplekste sadece stada 300 milyon lira butce mi ayrildi? Mete arat oraya guncel bilgileri girmeli.
    Merak etme iyi bliyorum Almanya'da neyin ne kadar oldugunu
    Ikincisi arkadasim maliyetle ne alakasi var diyosunda sayet localar stadin etrafina yayilsaydi sadece 49 tane yapilabilirmiydi? Sayi daha da artmaliydi. Ayrica projenin tekrar cizimi de cabasi
    Sana siz diye hitap eden birine ! Agresifsin demek nasil bir anlayışsa Çözemedim Neyse.
    Bende acaba tüm kompleksi mi kastediyor diye düşündüm önce ancak orda 45.000 küsür m2 alan var yani stadyumun alanı sadece..

Ayrıca sizin almanya da ne ne kadar bilip bilmediğiniz benim umrumda değil. Bana onun üzerinden gönderme yapmanıza gerek yok. sadece burdaki işçiligin ucuzluğu.. kullanilan malzemelerin kalitesi vs almanya ile denk olmadığı icin arada fark olması şaşırtıcı degil. Fazlasını bilmeme de gerek yok..

TT Arena icin 120 küsür M€ öngörmus acılır kapanır çatı ve kapasite fazlası dahil..

Benim maliyetiyle alakası yok dediğim localarin tek tribünde toplanması durumu.. Mersinde, Samsunda localar kat aralarında sayisida neredeyse aynı.. Ayrıca localarin olduğu tribünde daha fazla loca koyacak yer var fazla loca istenilseydi pekala tek tribünde daha fazla loca olurdu.

Nereden
    İstanbul

193 milyon TL olması lazım kompleksin inşaatı (Sadece stad değil)
    Evet önce oyle ihale edildi. Sonra temel atma töreninde 230 m rakamı ortaya çıktı tüm projeler için.. Orayi da karıştırdilar

Nereden
    Trabzon

Bırakın tramvayın lüks olmasını, Trabzon'a demiryolu gelmesi lazım bence

Ağzına eline sağlık... bu sözü söyleyecekler artmadıkça, Trabzon'a tren gelmez(1924<)...

Atatürkçü olmak, Atatürk'ün: "Trabzon'a, tren lâzımdır" sözüne sahip çıkmakla olur...

kadiryeter
    Konu Kadir Yeter tarafından (15.03.2014 Saat 10:55 ) değiştirilmiştir.

Ahmet ÇOLAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

http://www.metearat.com/de/chronologie.html

sitesinde 2010da var bizim proje. ya şu 4. resim nasıl bişey öyle. bu yapılsaydı bir de ray döşenseydi buraya türkiyenin en güzel yerlerinden biri olurdu kesinlikle. gerçekten çok güzel bir görüntü hazırlanmış da işte proje çok farklı..

bir de 9. resimde proje var şimdikiyle aynı. belki bir kaç teknik oynama yapılmıştır.

son olarak 8. resimde sadece ortada ki küçük liman hariç hemen hemen aynı proje yollarda yeni dolgularda hepsi görünüyor. ilerde o dışarda ki limanı yaptın mı çok güzel bir yer olur. ama kesinlikle kumsal lazım oraya..

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Koray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzon havalimani butulecek, buyutulmesin cevreye zarar.

Fabrikaya yapilacak havaya zarar.

Elektirik uretilecek, dereye zarar.

Stat yapilacak denize zarar.

Yol yapilacak, bidi bidi.

Teleferik yapilacak, lazimmiydi.

Tramway yapilacak, gerek yok.

Avm yapilacak, carsi pazar neyninize yetmiyor.

Tabi canim tabi Trabzona hic bisey yapilmasin kendi yaginda kavrulsun dursun, nasil olsa yilda en fazla 15-20 gunlugune gidiyorsunuz kisisel fanzetazileriniz cok daha onemli.
    Hepsine eyvallah da bir mahalleyi bile aydınlatamayacak elektrik için deremi vermem ben! Dereler özgürdür özgür akacak!

ogunbakirezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yeni başlıyacak blok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)