Sayfa 1038 Toplam 3493 Sayfadan BirinciBirinci ... 38 538 938 988 1028 1036 1037 1038 1039 1040 1048 1088 1138 1538 2038 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87314 adet sonuctan sayfa basi 25,926 ile 25,950 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papara Park | Kapasite: 41.461

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bence Varyapı gazlayacak yine başbakan. Oradaki diğer yapılardan iyi bir yüzde falan da verirler onlara stat ihalesini alma karşılığında.

Nereden
    Sakarya

Alıntı Ahmet Faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Varyapı gazlayacak yine başbakan. Oradaki diğer yapılardan iyi bir yüzde falan da verirler onlara stat ihalesini alma karşılığında.
    söylediğin yüzde gibi bir şey olmaz bence ama yeter ki varyap alsın. Ben TS liliğini her fırsatta dile getiren varlıbaşların bu ihaleyi alacağını düşünüyorum. 1,5 yıl önce filan da varlıbaşların trabzon stadını yapmak istediğine dair haberler çıkmıştı. Her anlamda bizim için en iyisi, TT arena gibi bir stadı zamanından önce yaparak teslim ettiler. Bizim stadı da ben 24 ay yapım süresi olmasına karşın 18 ayda bitireceklerini düşünüyorum. Ayrıca genel kanının aksine stad projesinin çok da kötü olmadığını hatta güzel olduğunu, farklı bir dizaynı olduğunu düşünüyorum. İhaleyi inşallah Varyap alır.

adem28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

işte toki haber sitesinin haberi...

Akyazı’nın ihalesi 14 Şubat’ta

Trabzon’da yapılacak ve tamamlandığında Avrupa’nın en görkemli spor kompleksinden biri olacak Akyazı Stadyum ve Spor Tesisi ihalesi 14 Şubat'ta yapılacak.

Bordo mavili renklere gönül verenlerin merakla belediği ve tamamlandığında Avrupa’nın en görkemli statlarından biri olacak Trabzon Akyazı Stadyumu için ihale süreci başlıyor. 40 bin seyirci kapasiteli stadyumun yanı sıra çok sayıda spor tesisinin de yer alacağı kompleks ile ilgili müjdeyi Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar verdi. Bakan Bayraktar, Akyazı Stadyum inşaatı için ön yeterlilik ihalesinin 14 Şubat 2013 tarihinde saat 15.00'de yapılacağını söyledi. Bayraktar, "Ön yeterlilik değerlendirilmesinin yapılması, kısa listeye giren firmaların tespiti şubat ayının 3. haftasına kadar yapılması planlanmaktadır" dedi.

Bakan Bayraktar, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Ön yeterlilik değerlendirilmesine ilişkin istekliler tarafından herhangi bir itiraz bulunmaması durumunda yeterlilik alan ve kısa listeye giren isteklilerin davet edilerek ihalenin teklif alma oturumun mart ayının son haftası ile nisan ayının ilk haftasında yapılması planlanmaktadır. İhalenin hemen ardından Akyazı Stadyuma başlayıp onu bir an evvel bitireceğiz. Bu proje Trabzon'un marka değerini artıracaktır" diye konuştu.

Öte yandan ihale kapsamında "40 bin kişilik stadyum, İl Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü binası, Kamp Eğitim Merkezi binası, açık spor tesisleri, 2 adet doğal çim saha 68x105 ( 2500 seyircili ), 5 adet sentetik çim saha 60x90, 4 adet tenis kortu, 2 adet basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası" yapılacak.

komedi...
    ölme eşşehim ölme ön yeterliliğe itiraz olmassa olursa 2 ay onu geçtik gercek ihaleye itiraz olmassa bi 2 ay daha olmassa durmassa sağlamsa lassa reklamına döndü ...ağlanıcak halimize gülüyoruz....UYUMAYA DEVAM ...bence forumda en önemli konu bu ama diyer basit başlıklar daha rabet görüyor malesef duyarlı ve akıllı taraftarımız cok az....o yüzden adamlar önümüze ne koyarsa onu yiyoruz..AFİYET OLSUN...
    Konu adem28 tarafından (30.01.2013 Saat 21:35 ) değiştirilmiştir.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Eskişehir

7 senedir gündemdeydi.2 sene daha bekleyeceğiz yapacak bir şey yok.

kamaleyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Avrupanın en görkemli çadır sirki Trabzona yapılacak çok doğru.Dolgu içinde öyle dediler resimlerde marinalar kumsallar sonra duvarla çevrili hendek yaptılar.Sonuçta yapılacak bu çalıntı proje yalnız insanlarımızın enayi yerine koyulup bunu yemesi insanı üzüyor.

Ali Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

ihale yapıldıktan sonra artık yapmasınlarda görelim, ihaleden sonra elbet bitecek
    ~ İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Müh ~
    ~Twitter ~

Nereden
    Trabzon

Mevcud Stadın üstünün açılması iyi olmadı... tam tamına 66 ay oldu(12.8.2008 Tarih fotoğraflı)... Akyazı, olur ki; karayazı olur belli olmaz!...

Maratondaki seyircilerin naylon torbalara terk edilmesine üzülüyorum...
    Buranın üstü, bir başka biçimde ve âcîlen kapatılmalıdır...

Bu iş, yap- yık oldu... Seyircinin kıymetini O'nu, varlığında korumaktır...
    Sağlığını yitireni orada görmek zor olmadan.

Durum: Size yeni ev yapıyorum biraz ıslanın ne olur ki, demek gibi...
    Seyirciye Sağlık.

Kadir Yeter.
    30.01.2013- TRABZON.
    /forum.bordomavi.net
    .................................................. ........................

Arşivimden:

Stad, Maraton şemsiyesi fazla geldi idi... yıktık kurtulduk; 5 yıldır biraz ıslanıyoruz amma, şikâyet etme hakkımızı yitirdik... yanlış yaptık, eyvâh!.

Duydum ki; Hataylı bir hurdacı satın- almış yıkıntı malzemesini... söküp götürdü, gözümüzün önünde... Kadir Yeter de belgelemiş o günleri...

Muhasebe yapalım. Yaptıklarımızı, kendimiz denetleyelim; olmaz mı?.
    Konu Kadir Yeter tarafından (30.01.2013 Saat 15:56 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kocaeli

Standart Bakıyorumda herkes kabullenmiş sirk çadırını

Herkes ihale tarihini konuşmaya başlamış kimseden ses yok bu iğrenç stad için neyse herkes hakettiği gibi yaşar gidersiniz artık sirk çadırına bi 50 yıl

Nereden
    Kocaeli

Alıntı zaferyıldız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimalle bir çok büyük inşaatçının memleketi trabzona ,türkiye de yapılacak stadların en kötüsünü yapacaklar..stad önemli beni akyazı hiç ilgilendirmiyor ts taraftarı olarak
    Aynen katılıyorum renkdaş ama bizim gibi bilinçsiz ve birlik olamayan sadece birbirini eleştiren taraftarlar oldukça biz gideriz koyun sürüsü gibi bu yapılacak iğrenç stada bi 50 yıl boyunca burda acaba trabzonspor yönetimiyle irtibata geçebilecek donanımda adam yokmu ben onu merak ediyorum hiç bir kulüp taraftarını bu kadar önemsememezlik yapmaz biz sanki değersiz işe yaramaz önemsiz kulübün umrunda olmayan insanlarmışız gibi değer görüyoruz(daha doğrusu hiç değerimiz yok kulübün gözünde) kulüp tarafından en çok zoruma gidende bu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mainz için hazırlanan proje olduğu kesin de kapasite arttırımı felan vardı diğer spor alanları ile beraber son çizimler nedir bir gösterin arkadaş bu ne vurdum duymazlık bunu merak eden gazeteciler de mi yok.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Nereden
    Kocaeli

Alıntı Hekimoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mainz için hazırlanan proje olduğu kesin de kapasite arttırımı felan vardı diğer spor alanları ile beraber son çizimler nedir bir gösterin arkadaş bu ne vurdum duymazlık bunu merak eden gazeteciler de mi yok.
    valla hemşerim biz neden böyleyiz şöyle bin kişi toplanıpta kulüb binasına gidipte bu iğrenç stadı istemiyoruz diyemiyoruz sende kabullendin mainzın stadını ha

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı vampir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla hemşerim biz neden böyleyiz şöyle bin kişi toplanıpta kulüb binasına gidipte bu iğrenç stadı istemiyoruz diyemiyoruz sende kabullendin mainzın stadını ha
    Kabullenmeyi bırak kapasitesi artttırılmış halini görmek için yalvarıyorum bu noktaya geldik malesef.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

o kadar isi sürüklediler uzattilar, ama hiç te ahim sahim bir sey çikmiyor ortaya

millet de 2 tenis kortu 3 magaza bilmem ne falan filan açilacak diye aaauuuuuu projeye bak beeeaaa diyip duruyor, bu proje denen saçmaligin hiç ilgi çekici bir seyi yok, cazibesi yok, bakacaz ne çikacak ortaya ama görünen köy kilavuz istemez

tamam yapimi zor denizi doldurmasi bilmem nesi var diger yapilan stadlarla karsilastirmak dogru olmayabilir ama bu kadar da olmaz ki yaahu, hâlen daha o olursa bu olursa bilmem ne miçarsa ohooo renkdasin dedigi gibi saglamsa lassa reklamina döndü bu is....

Nereden
    Kocaeli

Alıntı Hekimoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kabullenmeyi bırak kapasitesi artttırılmış halini görmek için yalvarıyorum bu noktaya geldik malesef.
    kapasite arttırılsa bile dizayn iğrenç sadece 3 türübünü olan bir trübünü localara ayrılmış trübünleri dik olmayan akustiği sıfır olacak olan çünkü çatı hem basık değil hemde dizayn yanlış rakibe korku salamıyacak heybetsiz sirk çadırına benzeyen üstü kapanmadığı için bizim gibi yılın dörtte üçünde yağış alan saha zamini yamulan bir stadın kapasitesi artırılsa ne olur arttırılmasa ne olur be renkdaş

Nereden
    Trabzon

Konuşun... Allah'ını seven konuşsun... bir şey desin.
    Kendinizi bir an sinemada düşünün... sahibi(şirket), sinemanın üstünü açmış; naylon torba veriyor seyirci ıslanmayın diye... susar mısınız?.
    Profosyonellikte hak aranmaz mı?.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Kadir Yeter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendinizi bir an sinemada düşünün... sahibi(şirket), sinemanın üstünü açmış; naylon torba veriyor seyirci ıslanmayın diye... susar mısınız?.
    Stadın üzerinin açılmasını destekledim çünkü ilkel bir şekilde kapatılmıştı kocaman direkler görüşü engelliyordu ama yeni stadın yapımının bu kadar uzayacağını bilsek hemen yenisini isterdik.

Nereden
    Kocaeli

valla kadir abi biz kendimizi yıttık senelerce yok direkten görmiyoruz filan diye yönetimde peki dedi yıktı çatıyı sonra akyazı stadı gelince gündeme gerek görmediler stadın çatıyı yapmaya kıyak yapıyorlar yağmurluk veriyorlar abi stad çatısı deyip geçme bayağı yüklü bir maliyeti var biz kaşındık 3-4 direk yüzünden artık bi kaç yıl daha dayanıcaz yeni stad yapılırken çatı olayı biraz tuhaf ve yüklü maliyet yüzünden saçma olabilir

Nereden
    Trabzon

Futbolcunun ayağının altına iki defa çim mi, seyircinin başına (ıslanmasın diye) dam mı önemli?... "Ağlamayan uşağa meme yok!".

Nereden
    Kocaeli

Futbolcunun ayağının altına iki defa çim mi, seyircinin başına (ıslanmasın diye) dam mı önemli?... "Ağlamayan uşağa meme yok!".
    boşver damı abi o olay artık olmaz bu saatten sonra ayrıca futbolcu önemli tabiki çünkü biz taraftarı ne zaman önemsedilerki şimdi önemsesinler gerçi bizdede pek iş yok birleşip şöyle 500-1000 kişi gidip kulüp binasına bu iğrenç görünüşteki sirk çadırına benzeyen stadı istemiyoruz diyemiyoruz o yüzden yağmurluk giymeye devam abi

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar stadyumun yapısına ilişkin ayrıntılı görseller var mı elimizde?

Dış görüntüsü o kadar kötü gelmiyordu bana o yüzden söylüyorum.

Sanırım iç kısmında loca, şeref ve basın tribünü konumları baskıyı engelleyecek şekilde belirlenmiş, bu açıdan sıkıntı olabilir deniyordu.

Ayrıntılı görselleri göremedim ben nereye baksam da...
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

oflukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

stadın dışında nasıl bir tesisleşme olacak sosyal bir alan olacakmı kafeterya tarzı yerler olursa güzel olur...

TS-FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Stadla birlikte kulübe sürekli gelir getirici ek yapılardan bahsedilmiyor hiç..
    Otel,ürün satış mağazası,kafeterya,lokantalar gibi tesisler olmayacak galiba..
    Bunlar da çok önemli bence..
    Stadyumla ilgili bir birim kurulmalı ve bu işleri takip etmeli kulüp.
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Şampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mevcud Stadın üstünün açılması iyi olmadı... tam tamına 66 ay oldu(12.8.2008 Tarih fotoğraflı)... Akyazı, olur ki; karayazı olur belli olmaz!...

Maratondaki seyircilerin naylon torbalara terk edilmesine üzülüyorum...
    Buranın üstü, bir başka biçimde ve âcîlen kapatılmalıdır...

Bu iş, yap- yık oldu... Seyircinin kıymetini O'nu, varlığında korumaktır...
    Sağlığını yitireni orada görmek zor olmadan.

Durum: Size yeni ev yapıyorum biraz ıslanın ne olur ki, demek gibi...
    Seyirciye Sağlık.

Kadir Yeter.
    30.01.2013- TRABZON.
    /forum.bordomavi.net
    .................................................. ........................

Arşivimden:

Stad, Maraton şemsiyesi fazla geldi idi... yıktık kurtulduk; 5 yıldır biraz ıslanıyoruz amma, şikâyet etme hakkımızı yitirdik... yanlış yaptık, eyvâh!.

Duydum ki; Hataylı bir hurdacı satın- almış yıkıntı malzemesini... söküp götürdü, gözümüzün önünde... Kadir Yeter de belgelemiş o günleri...

Muhasebe yapalım. Yaptıklarımızı, kendimiz denetleyelim; olmaz mı?.
    Naylon yağmurluk satanı bile zengin ettik. Kimdi acaba bu ileri görüşlü
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Sakarya

Alıntı TS-FAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stadla birlikte kulübe sürekli gelir getirici ek yapılardan bahsedilmiyor hiç..
    Otel,ürün satış mağazası,kafeterya,lokantalar gibi tesisler olmayacak galiba..
    Bunlar da çok önemli bence..
    Stadyumla ilgili bir birim kurulmalı ve bu işleri takip etmeli kulüp.
    "Restoran, ofisler, kulüp satış mağazası, showroom/müze, kentsel servis alanları gibi birimlerin İdare ile ortak karar alınarak belirlenmesi"

ihale şartnamesinde yukarıdaki cümle var. Benim kanaatim bunlar olacak. Zaten stad görsellerinde zemin katta, müze, store gibi şeylerin olabileceği bölümler var.

Locaların tek yerde toplanması çok da kötü değil bence, belki kapalı tribünün sadece alt katı olacak ama, diğer tribünlerde kat aralarında loca olmayacağı için ve kapalı üst kapasitesi diğer tribünlere dağıtılacağı için, görünüş olarak 45-50 bin gibi gözükecek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Kulübe gelir kazandıracak yapıların sadece stadyum bünyesinde toplanması da makul değil aslında.
    Müze, idari bina pekala inşa edilecek başka bir yapı içinde olabilir.
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam!'' Dozer CEMİL

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)