Sayfa 986 Toplam 3493 Sayfadan BirinciBirinci ... 486 886 936 976 984 985 986 987 988 996 1036 1086 1486 1986 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87314 adet sonuctan sayfa basi 24,626 ile 24,650 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papara Park | Kapasite: 41.461

Bud Spencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı SiNo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence stad projesi şöyle olmalı stad bir gemiye benzemeli dışarıdan ve fırtınalı bir havada yüzüyormuş gibi lanse edilmeli Trabzon Fırtına Arena gibi misal
    bizi temsil eden maskot hayvanlardan olamaz kaplan misali bence fırtınaya uyacak bir stad olmalı

cok güzel bir fikir

ama banim icin stadyumun ic-atmosferi dis görünümünden cok daha önemli
    baski kurmak icin cok önemli

yani benim icin ici güzel olsun disi pekde önemli degil

bilmiyorum diger arkadaslar nasil düsünüyor

zaferyıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Göndermesine gönderelim de bunların halkın veya bir bilenin düşüncesiyle ilgilendiği yok

çamlıca camii projesi en yakın örnek.

tüm yapısal kaygılarımı rezerv tutarak diyorum bu proje bütünü türkiyedeki en iyisi,ancak konunun özü stad ve stad olarak değerlendirdiğimizde malesef vasat bir proje bile değil....bir de türkiyenin her iklimine aynı tip konutu yapabilen kafa yapısıyla hayata geçirildiği için trabzon insanının-taraftarının bu stad ile ilgili beklenti ve görüşü çok önemli olmasına rağmen yok sayılıyor..
    kodları eksik olduğu için yabancı mimarlar bizler için camii tasarlayamıyorsa(rte öyle diyor)
    trabzonsporun -karadeniz fırtınasının-fırtınanın mabedinin de tasarım kodları onlarda yok diyorum
    ama masal anlatıyorum....

bence tasarımda dalga anımsatan çatı hareketi düşünce olarak güzel ,ancak bu çatı şekli kenarlardan ve arkadan iki ucu açık çatı gibi olursa atmosfer görsel ve akustik olarak bitmiş demektir..
    form olarak taka hamsi vs gibi şeyler kullnamayacağımıza göre ts amblemini çok büyük olarak üst görünümde veya enazından gece aydınlatması ile ortaya çıkabilecek bir kontur şeklinde tasarlamak mümkün ve çok hoş olabilirdi
    gece yukardan bakışta büyük bir ts amblemi çatıda bütün olamayacağı için bir bölümü daha yükseltilerek daha büyük kale arkası yapılabilir onun üzerindeki çatıya da böyle büyük bir ışıklı ts yazılabilirdi...
    aslında böyle özel- deniz kenarına yapılan proje de stad için - simetrik bir tasarım -sıkıcı sıradan ve bir arkdaşın yazdığı gibi dişi olmuş gerçekten.

çok şey yazılabilir ,mevcut pjoje de ayağa kalksa razıyız,çünkü bu ilin zaten ipotek konulan siyasi geleceği bu proje ile icra altında kalmıştır...o yüzden bir an önce biten proje en iyi projedir

kamaleyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Bud Spencer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok güzel bir fikir

Bence de iç dizaynı her şeyden önemli.Ancak şu bize sunulan projedeki gibi de olmasın yani.Her tarafı kapalı olsun.Resmen tribünün üstüne saç kaplamışlar alttan merdivenler görülüyor.

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bud Spencer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok güzel bir fikir

Bence sadece dışı bu baz alınarak yapılmalı ve içi sizin dediğiniz gibi olmalı elbette tabi bunu yapmak beceriksiz toki tarafından beklenebilirmi bence hayır.

M.S.SOFU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ağasarlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bencede direkt biz bu projeyi istemiyoruz dememeliyiz sadece;
    _ çatısı basık olsun
    _ kale arkalarından az bir tanesi tek parça olsun
    _ statın dış kısmındaki basamaklar gözükmesin, led ekran veya camlı ışıklı bir yapı olsun.....
    bende ideal....
    hepimiz bu üç maddeyi belirtirsek en azından ne istediğimiz tam olarak anlaşılır ve çare buluur...

inanın varya projede demin belirttiğim üç maddelik değişiklik, bu projeyi hazırlayan mimarın yalnızca bir kaç saatini alır.....hepsi o..
    beyler sallayın statın dış kısmını baklava börek hamsi taka.... adamakıllı kutu gibi olsun... illa bişeye benzemesine gerek yok... adam aklıllı kutu gibi olsun.. asıl konu statın iç mimarisidir beyler.....

adam haklı beyler
    isteklerimizide bildirmemiz lazım
    tamam itiraz ediyoruz muhalifiz de neye niye muhalifiz
    bu hükümet bunlara dikkat ediyor
    mesela biz şimdi örgütlensek stad istemiyoruz diye yol koyulsak hükümet diyecek ki bunları chp/mhp/bdp örgütledi
    üstümüze salıyorlar
    bunu dedirtmeyecek şekilde itiraz etmemiz lazım
    haklı gerekçeler ortaya koymalıyız
    gerekirse gidilir akp trabzon il başkanıyla görüşülür
    durum anlatılır
    siyasette işler böyle yürüyor
    buna ayak uydurmamız lazım
    öyle ben stadı istemiyom hıh deyince olmuyor
    şimdi eski bir kaleme yeni bir deftere ihtiyacım var.çalışma zamanı.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygıdeğer bayım/bayan;

Ben bir Trabzonspor taraftarıyım...

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın yapmış olduğu basın toplantısında bir çok ilde yapılacak stat projelerinin muhteviyatları ve özellikleri hakkında bilgiler verdi. Bulundukları şehirlerden izler taşıyan, yörenin özelliklerini yansıtan projelerden bahsetti. Sözgelimi; Malatya'da kayısı şeklinde, Antep ilinde baklava dilimi şeklinde, Samsun'da Karadeniz'i yansıtacak dalgalı şekilde mimari yapılardan bahsettiniz. Bunlar ilk etapta aklıma gelen örnekler...

Üzülere belirtiyorum ki; Akyazı'daki dolgu alanı üzerine inşa edileceği konusunda güçlü deliller olan stad Trabzonspor'a yakışır bir stad değildir. Mevcut proje ne binlerce yıllık kültür mirası olan Trabzon şehrinden bir iz taşımaktadır, ne yörenin coğrafi özelliklerini tasvir etmektedir, ne de bölge futbolunu ve hatta ülke futbolunu domine etmiş, yine aynı zamanda ülke futbol tarihini kökünden değiştirmiş ve bir devrimin altına imza atmış Trabzonspor'dan bir iz taşımaktadır. Böyle bir stad projesi hem taraftar açısından hem de kulüp açısından maalesef kabul edilebilir değildir.

Daha önce, kalibresi Trabzonspor'un altında olan bir Alman (Mainz FC) takımının veto ettiği stadyumu Trabzon'a ve ülke futboluna yakıştırmak ciddi bir yanlıştır. Zaten Akyazı'daki dolgu işlemleri süresince, öncesinden de gelen sıkıntılarla beraber beklentiler tavan yapmış durumda. Trabzonspor taraftarı yıllardır daha modern ve kendini yansıyacak "özel" bir stada kavuşma özlemi içerisinde verilen sözlere inanmaktan bitap düşmüş. İşte tüm bu nedenlerden dolayı, mevcut yanlıştan ivedilikle dönülmesi gerekmektedir. Trabzonspor'a, Trabzon'a "has" bir stad kazandırılmalıdır. Bu konuda derin endişeler beslemekteyim.

Sürecin sonuna kadar takipçisi ve müdahili olacağımı kendi özelimde Trabzonspor taraftarının adına belirtmek isterim. Saygılar...

Yiğit GAYRETLİ

Trabzon Belediyesi

belediye@trabzon.bel.tr

BAŞKAN baskan@trabzon.bel.tr 223 3888 Pbx
    Başkan Danışmanı danisman@trabzon.bel.tr 224 6160

B A Ş K A N Y A R D I M C I L A R I

Osman Gökhan BALİ osmangokhanbali@trabzon.bel.tr 223 9111
    Osman Necip SEVİNÇ osmannecipsevinc@trabzon.bel.tr 372 0009
    Ergin AYDIN erginaydin@trabzon.bel.tr 223 0900
    Cengiz ÇOLAK cengizcolak@trabzon.bel.tr 223 5410
    Hüseyin TURAN huseyinturan@trabzon.bel.tr 223 5409

Özel Kalem ozelkalem@trabzon.bel.tr
    Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler basinyayin@trabzon.bel.tr
    Bilgi İşlem bilgiislem@trabzon.bel.tr
    Etüd Proje etudproje@trabzon.bel.tr 224 4158 223 0942
    Hukuk İşleri hukuk@trabzon.bel.tr 224 4159 224 6163
    İmar ve Şehircilik imar@trabzon.bel.tr 224 4157 224 6165
    İnsan Kaynakları ve Eğitim ikem@trabzon.bel.tr 224 4072 223 0943
    İşletme ve İştirakler isletmeistirakler@trabzon.bel.tr 223 8514 223 1287
    Kültür ve Sosyal İşler kultur@trabzon.bel.tr 223 8513 224 6164
    Mali Hizmetler malihizmetler@trabzon.bel.tr 224 4074 223 0941

TOKİ VE GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞININ MAİL ADRESLERİ YOK SANIRIM. BUNUN YERİNE AÇIK ADRESLERİ VE SABİT HATLARA YÜKLENEREK -gerekirse yazılı metini okumak suretiyle- ŞİKAYETLERİMİZİ İLETEBİLİRİZ! MUHAKKAK İLETMELİYİZ...

T.C. BAŞBAKANLIK
    TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ)
    Bilkent Plaza B1 Blok 06800 Bilkent / ANKARA
    Tel0312) 266 76 80
    Faks0312) 266 77 48

T.C. BAŞBAKANLIK
    İSTANBUL UYGULAMA DAİRE BAŞKANLIĞI
    Halkalı Atakent Mahallesi II
    Kültür Merkezi Karşısı
    34303 Halkalı / İSTANBUL
    Tel: (0212) 495 40 40
    Faks: (0212) 470 03 16

T.C. BAŞBAKANLIK
    İZMİR BİRİMİ
    İZMİR GRUP SORUMLULUĞU
    2040 Sokak No:19 Mavişehir-İZMİR
    Tel: (0232) 324 55 72
    Faks: (0232) 3245276

T.C. GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI - MERKEZ BİNA

Adres
    : Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi No:13 Altındağ / Ankara
    Telefon
    : + 90 312 596 60 00 | 444 0 472 (Çağrı Merkezi)
    Faks
    : + 90 312 596 60 10

www.gsb.gov.tr

T.C. GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI - EK HİZMET BİNASI

Adres
    : Büyük Esat Mahallesi Koza Sokak No: 34 Çankaya / Ankara
    Telefon
    : + 90 312 442 79 51
    Faks
    : + 90 312 408 20 40

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Adres
    : Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi No:13 Altındağ / Ankara
    Telefon
    : + 90 312 596 70 00
    Faks
    : + 90 312 596 70 47

SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    Adres:
    ÖRNEK MH. ORUÇ REİS CD. NO:13
    ALTINDAĞ/ANKARA
    Telefon: 0 312 596 60 00
    Faks:
    E-Posta
    KIZILAY EK HİZMET BİNASI
    Adres: Süleyman Sırrı sok. No:3 Yenişehir ANKARA
    Telefon: 0 312 430 33 06 - 15 hat
    Faks:
    E-Posta bilgiedinme@sgm.gov.tr
    Spor Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
    Adres:
    ÖRNEK MH. ORUÇ REİS CD. NO:13
    ALTINDAĞ/ANKARA
    Telefon: 0312 596 60 00
    Faks:
    E-Posta basin@sgm.gov.tr

Maillere ve telefonlara devam edelim. Yoğun bir baskı kuramasak da hiç durmadan mail atalım. Devamlı varlığımızı hissetsinler.

Akyazı şike davası arasında oldu bittiye getirilebilir. 50 yıl boyunca mahkum kalacağımız berbat bir stada sahip olabiliriz.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Ben de soğumaya başladım projeden Özellikle Juve'nin stadını gördükten sonra.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Hazar_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Resimlere gerçekten inanıyor musunuz ? Gaziantep'e Allianz Arena mı yapacaklar yani

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bunun boro mavisini istiyoruz.Gerçekten de muhteşem bir stadyum, içi kesinlikle böyle olsun dışı da şimdiki projeden farklı olsun yeter.
    Konu Murat' tarafından (29.11.2012 Saat 19:20 ) değiştirilmiştir.

E. Okan Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Murat' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunun boro mavisini istiyoruz.Gerçekten de muhteşem bir stadyum, içi kesinlikle böyle olsun dışı da şimdiki projeden farklı olsun yeter.
    kim dolduracak o stadı ? takım kötü gidince avni akerin yarısı dolmuyor rezillik resmen bide bu stadı mı dolduracak taraftarlar
    KUPA DEĞİL ARMA SEVDALISIYIZ

Ilelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Örnek olarak Dortmund'un Signal Iduna Parki verilebilir...Onun 40 bin kisiligi..

..
    İstanbul Saltanatını 7 kez yıktık, yine yıkacağız, Bordo kanımızla Mavi göklere Şampiyon TRABZONSPOR yazdıracağız...

E. Okan Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

40bin falan diyosunuz komik oluyo takım kötü gittimi 20bin kişi olumuyor stadda 40bin kişik stad yaptırıp dolduramıyorlar diye basına malzeme mi vermek istiyosunuz anlamıyorum 30bin olsun dolu olsun nedir yani 40bin olunca sanki dolacak
    KUPA DEĞİL ARMA SEVDALISIYIZ

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bulbulovski Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40bin falan diyosunuz komik oluyo takım kötü gittimi 20bin kişi olumuyor stadda 40bin kişik stad yaptırıp dolduramıyorlar diye basına malzeme mi vermek istiyosunuz anlamıyorum 30bin olsun dolu olsun nedir yani 40bin olunca sanki dolacak
    40 bin olması demek bir çok organizasyona "yarı final" düzeyinde ev sahipliği yapabilmen demek.

Öyle sadece seyirci geldi-gitti diye hesaplanmıyor.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Nereden
    İstanbul

Her şeyi geçtim Samsun kimdir ki Karadeniz Fırtınası diyor, stadına onun motiflerini işliyorsunuz?
    Bunlar gerçekten çocuk yerine koyuyor bizi..

Yapıştırın mailleri..
    HAYDE !

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Juventus'un stadı olağanüstü güzelmiş. Zaten onu gördükten sonra projeden soğudum.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

ts_tuncay_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı SiNo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence stad projesi şöyle olmalı stad bir gemiye benzemeli dışarıdan ve fırtınalı bir havada yüzüyormuş gibi lanse edilmeli Trabzon Fırtına Arena gibi misal
    bizi temsil eden maskot hayvanlardan olamaz kaplan misali bence fırtınaya uyacak bir stad olmalı
    Sana katılıyorum...Bazıları sadece içini önemsiyor ama bence içi kadar dışıda iyi olmalı...

Dediğin gibi fırtınalı bir havuzda yüzüyormuş gibi olsa dehşet olurdu...Alt kısımda dalga şeklinde olan kısımlar alışveriş merkezi vs. yaparsın...Üstede gemiyi hafif yan yatık uç tarafı kalkık olarak yapılsa süper olurdu...

erolizmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek..Böyle bir düşünceyle olayı kapatma yolunu seçmezler umarım.

Stad ciddi anlamda "proje elimizde kalmasın birine kakalayım" mantığıyla seçilmiş gibi.
    "get up, stand up: don't give up the fight!"

twitter

ağasarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

kapasitenin 40 bin olmasını fazla bulan ve kim dolduracak o statı diyten renktaşlar!!!
    o stat sadece Trabzonspora değil aynı zamanda Türk futboluna ve ilerleyen zamanlarda avrupa kupalarına ev sahipliği yapmak için kapasite 40 bin olmalı..
    yarın öbür gün Türkiyeye avrupa kupası piyangosu vurunca bizim statımız 30 bin olsa ve trabzon ev sahibi şehirlerden olmazsa basmayalım yaygarayı .......... 40 bin iyidir iyi ..... bizim asıl derdimiz . mevcut projenin revize edilmesi ve 3 maddelik değişim paketi.
    1- statın dış kısmındaki açık kısım led ekranla kapatılsın..
    2- statın kale arkalarından bir tanesi tek parça olsun.. localı tribündeki o facia görüntü düzeltilsin...
    3- statın çatısı basık olsun...
    ne istediğimizi yetkililere tam olarak anlatırsak sorun hızla çözülecektir emin olur...
    tüm projeye komple itiraz etmeyin ok....
    Konu ağasarlı tarafından (29.11.2012 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Sakarya

beyler bu söylediğim değşiklikler mimarın en fazla 1 günün alır bence.. sonuçta bu projeyi babasının hayrına değil parasıyla yapıyor.. o zaman yapmışken adamakıllı bişey yapsın....

kamaleyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

beyler bu söylediğim değşiklikler mimarın en fazla 1 günün alır bence.. sonuçta bu projeyi babasının hayrına değil parasıyla yapıyor.. o zaman yapmışken adamakıllı bişey yapsın....
    Dediklerinize katılıyorum yalnız onları yapınca zaten başlı başına değişiyor gibi proje bunu yaparlar mı acep

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kapasitenin 40 bin olmasını fazla bulan ve kim dolduracak o statı diyten renktaşlar!!!
    o stat sadece Trabzonspora değil aynı zamanda Türk futboluna ve ilerleyen zamanlarda avrupa kupalarına ev sahipliği yapmak için kapasite 40 bin olmalı..
    yarın öbür gün Türkiyeye avrupa kupası piyangosu vurunca bizim statımız 30 bin olsa ve trabzon ev sahibi şehirlerden olmazsa basmayalım yaygarayı .......... 40 bin iyidir iyi ..... bizim asıl derdimiz . mevcut projenin revize edilmesi ve 3 maddelik değişim paketi.
    1- statın dış kısmındaki açık kısım led ekranla kapatılsın..
    2- statın kale arkalarından bir tanesi tek parça olsun.. localı tribündeki o facia görüntü düzeltilsin...
    3- statın çatısı basık olsun...
    ne istediğimizi yetkililere tam olarak anlatırsak sorun hızla çözülecektir emin olur...
    tüm projeye komple itiraz etmeyin ok....
    valla ben hala şu kale arkaları tek kat olunca ne olacak anlamadım.. sanki borussia taraftarı gibi orayı dolduracak taraftarımız var.. bir kere bir tanesi diye bir şey olmaz.. ya porto stadı gibi iki taraf da tek ya da artık yeni yapılan stadların tümü gibi iki taraf da çift olur.. yoksa çatıya konacak o kadar demir yığını nasıl dengede duracak? üstelik ara kata konacak o kadar loca , stüdyo vs varken..
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    Sakarya

Alıntı kamaleyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerinize katılıyorum yalnız onları yapınca zaten başlı başına değişiyor gibi proje bunu yaparlar mı acep
    böylesine basit bir proje yapmak için mimarlık okuduysalar hiç gerek yok. benim hayal gücüm bile daha fazla üretebiliyor bu haliyle...

Nereden
    Sakarya

hadi kale arkaları tek parça olmasın. en azından juve gibi ilk kat daha yüksek olsun onada razıyım. ama yeterki olsun...

Harun_ayar_ts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

herkeze yaparlar bize stad yapmzlar derler para kalmadı

Samet Türkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hükümet seçimi kazanamıyormuş Trabzonda sil baştan falan Doğru yolu bulmanın zamanı değil şimdi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)