Sayfa 545 Toplam 3493 Sayfadan BirinciBirinci ... 45 445 495 535 543 544 545 546 547 555 595 645 1045 1545 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87314 adet sonuctan sayfa basi 13,601 ile 13,625 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papara Park | Kapasite: 41.461

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Travelair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu projenin öneminin farkına varamadığımızı düşünüyorum. Trabzon'da İstanbul gibi envai çeşit faaliyet yok. İnsanların tek hobisi, tek keyfi Trabzonspor nerdeyse. Kaldı ki İstanbul takımları ona rağmen stadlarını dolduruyor. Direk olarak nüfusla da ilgili bir konu değil. Orası insanları oraya çekebildiğiniz sürece haydi haydi dolar. Orda sırf stad olmayacak. Orası genişleyecek. Ayrı bir oyalanma, hobi, eğlence, iş vs merkezi olacak. Maksat bunun Trabzonspor etrafında şekillenmesi. Maksat şehrin potansiyelini, bölge kentlerin hatta ülkelerinin potansiyelini Trabzonspor olarak kontrol altında tutabilmemiz. Proje buna göre şekillendirilmeli.

Bu dediklerinin altina aynen imzami atiyorum topragim.

Peki bu dediklerini acaba biz Akyazi da yapabilirmiyiz? Yapamayiz arkadaslar, bir kere Akyazi sehrin disinda, herkesin altinda araba mi var ki 2 dk da millet orda olsun. Trabzon kucuk bir sehir, boyle yerlerde stadyum u senligin yani insanlarin cok oldugu yerin disina yapmak cok buyuk bir hatadir.

Bakin biz bu stadyumu Degirmenderedeki Cimento fabrikasinin yerine yapabilseydik iste o zaman bu inanilmaz bir is olurdu. Neden mi? Sehrin hemen gobegi, Forum a cok yakin, meydana cok yakin heryere cok yakin. BOyle bir yerde stadyum yaptigin zaman stadyumun cesitli kisimlarini istedigin gibi kullan arkadasim, Super market yap, dugun salonu yap, restoran yap, yap da yap yani. Ama Akyazi , cok cooook uzak. Orada senlik yok. Sessiz sedasiz issiz bir yer. Yazik olacak.

Uğur GEMİCİOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı stormtiger61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Peki bu dediklerini acaba biz Akyazi da yapabilirmiyiz? Yapamayiz arkadaslar, bir kere Akyazi sehrin disinda, herkesin altinda araba mi var ki 2 dk da millet orda olsun. Trabzon kucuk bir sehir, boyle yerlerde stadyum u senligin yani insanlarin cok oldugu yerin disina yapmak cok buyuk bir hatadir.

Bakin biz bu stadyumu Degirmenderedeki Cimento fabrikasinin yerine yapabilseydik iste o zaman bu inanilmaz bir is olurdu. Neden mi? Sehrin hemen gobegi, Forum a cok yakin, meydana cok yakin heryere cok yakin. BOyle bir yerde stadyum yaptigin zaman stadyumun cesitli kisimlarini istedigin gibi kullan arkadasim, Super market yap, dugun salonu yap, restoran yap, yap da yap yani. Ama Akyazi , cok cooook uzak. Orada senlik yok. Sessiz sedasiz issiz bir yer. Yazik olacak.
    Akyazı merkeze uzaktır yakındır bilmem. Ben Beşikdüzü' nden ileri gitmedim. Ancak stad şehrin dışına çıkarılıp doldurulamayacaksa büyüklüğümüz de bitmiştir demektir. İstanbul' da türlü türlü yerlerden maçlara gidiyorlar. Stadlar kimsenin evinin dibinde değil. Bu stadın yapımından sonra takım veya stad taraftar için değil ; taraftar klüp için olmalıdır. Taraftar biraz fedakarlık göstermelidir.
    Bilen Yapar, Az Bilen Akıl Verir, Bilmeyen Eleştirir, Yapamayan Çamur Atar.

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

stadın akçaabat tarafına yaklaışması akçaabattaki taraftarımızın maçlara olan ilgisini arttıracaktır .olayın bu yönünüde görmek lazım.sonuçta akçaabatta toplam 120.000 kişi yaşıyor.buda bir bakış açısı...

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı TURHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu stad projesi, Trabzon için altın fırsatlardan biridir. Tersine göç olması için, Trabzon'un çekim bölgesi olması gerekiyor. Buda ancak bu tarz yatırımlarla olacaktır.
    Bir stad veya komple Akyazı projesinin yapılması Trabzon'u nasıl cazibe merkezi yapabilir..Akyazı projesinde,stad,AVM'ler,liman,terminal,5 yıldızlı oteller vs vardı..
    Trabzon'un mevcut bir limanı ve terminali zaten var..5 yıldızlı oteller turizm açısından gereklidir ama Hilton otel yapımından vazgeçmiş durumda mesela..

Bu tür yatırımlar cazibe merkezi haline gelmiş yerlerde kendiliğinden oluşur..bugün büyük şehirler bu projeleri çok kolay hayata geçirirken,Trabzon'da böyle sıkıntılar yaşanması,Trabzon'un henüz bu tür yatırımları karlı hale getirecek kadar büyük olmamasındandır..

Öncelikle Trabzon'un tarihi ve tarihten bu yana olan ticari ilişkileri iyi incelenip ona göre ticari hayatı tekrar canlandırmak lazımdır..Batum'da,Novorosisk'te tren yoluyla taşımacılık varken Trabzon'da yoksa,Trabzon limanı tüm avantajlarına rağmen atıl durumda kalır mesela..
    Trabzon'un önemli bir jeopolitik konumu vardır ve bu konum maalesef çağın yeniliklerinden/gereklerinden uzak bırakılmıştır..
    Herkese Merhaba

Tolga Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Yaa şu Şehre uzak muhabbetini anlamıyorum ben.. Trabzonsporu izlemekten sıkılıyormusunuz ? Biz Manisa maçı bursa maçı burda oynandı diye kalktık Gebzeden olimpiyata gittik her maç İstanbulda oynansada her maça gitsek keşke.. Trabzondasınız Bir minibüslük yoldur orası. Bu şehrin merkezine uzak konusu gerçekten çooooook alakasız bir konu.
    FIRTINA

Nereden
    Bursa

...Akyazı mı şehre uzak ??? El insaf BEşirlinin dibi ya...sonra orada öyle bir tesis yapılacak ta dolmuş yada otobüs seferi olmayacak...hiç mümküm müdür ???...Bu mantıkla ,beşirlide oturan değirmendere ye nasıl gidecek ))
    eleştireyim derken şaşıyorsunuz ha

Robbie Fowler 9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Napoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45 bınden asagıya olmamalı...

ayrıca Kayserısporun stadyumu cok kotu.. ambısans sıfır..cok ıtıcı bence..
    Tribün yapıları kötü.. Alt tribün ile üst tribün yer degişse belki bu kadar kötü görünmezdi..

Birbaşka yeni stad olan Aslantepe'de tribün uyumu çok iyi.. İlk katların büyük olması görüntü açısından herzaman iyidir..

Trabzon'da bu konuya dikkat etmeli yoksa hiçbir işe yaramaz görsellik açısından Kadirhas gibi olursa

Umarım bu kalitede stad yapılmarı devam eder Almanya ligi kalitesine ancak bu şekilde erişebiliriz..

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/26/156.jpg

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/26/127.jpg

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/26/130.jpg

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/26/158.jpg

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/26/164.jpg
    Tebrüce İstediğinizi Elde Edemediğinizde Kazandıklarınızdır...

mavituğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu projeye eften püften sebeplerle karşı çıkanların büyük bölümü trabzonda dışında yaşayan trabzondan bi haber insanlar nedense.

Eleştireyim de nasıl eleştireyim diye eleştiri yapılıyor.Akyazı denilen yer en zengin mahalle olan beşirlinin dibi.100 bin nufüslü akçaabata 10dk mesafede,stad oraya yapılır 40 bin kişide doldurur.

Bir kişi yazmış trabzonun limanı var,var da akyazıya yapılacak olan kravazör limandır.Trabzonun mevcut terminali de çağ dışı kalmıştır.Yeni terminal mutlaka yapılmalıdır.

Hiltonun otelinin vazgeçmesi de trabzonun hayrınadır.Yapacakları otel 3 yıldızlı küçük oteldi trabzonun 3 yıldızlı otel ihtiyacı yoktur.Mevcut yere 2 firma 5 yıldızlı otel yapmak için başvurmuştur.

Trabzon göç veriyor denilmiş son yıllarda göç durmuş tersine göç yaşanmaktadır.Sadece bu yıl içinde 10 bin göç aldı bu şehir.

Bazı zihinlere inat gelişecek bu şehir.

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı mavituğ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu projeye eften püften sebeplerle karşı çıkanların büyük bölümü trabzonda dışında yaşayan trabzondan bi haber insanlar nedense.

Eleştireyim de nasıl eleştireyim diye eleştiri yapılıyor.Akyazı denilen yer en zengin mahalle olan beşirlinin dibi.100 bin nufüslü akçaabata 10dk mesafede,stad oraya yapılır 40 bin kişide doldurur.

Bir kişi yazmış trabzonun limanı var,var da akyazıya yapılacak olan kravazör limandır.Trabzonun mevcut terminali de çağ dışı kalmıştır.Yeni terminal mutlaka yapılmalıdır.

Hiltonun otelinin vazgeçmesi de trabzonun hayrınadır.Yapacakları otel 3 yıldızlı küçük oteldi trabzonun 3 yıldızlı otel ihtiyacı yoktur.Mevcut yere 2 firma 5 yıldızlı otel yapmak için başvurmuştur.

Trabzon göç veriyor denilmiş son yıllarda göç durmuş tersine göç yaşanmaktadır.Sadece bu yıl içinde 10 bin göç aldı bu şehir.

Bazı zihinlere inat gelişecek bu şehir.
    Lafların birazı bana çarptı sanırım..
    Bir kere ben Trabzon'da yaşıyorum..bahsedilen şeyle senin söylediğin arasında bir bağlantı yok..yeni terminal yapmak "aa bak Trabzon yeni terminal yapmış..hadi Trabzon'a gidelim" dedirtmez kimseye..

Yeni bir liman Trabzon'a şarttır..mevcut liman hem küçük hem de çağın gerçeklerinden çok uzak..demiryoluyla her yana bağlanması gereken bir liman Trabzon Limanı..yeni liman yapıp,yükleme kapasitesini arttırmak dahi demiryolsuz bu limanı cazip kılmaz..bölgede ki rakiplerinin hepsi daha ucuz taşıma imkanına sahip..

Göç aldığımızı düşünmüyorum..Trabzon son bir kaç yıldır yine oldukça fazla göç veren bir duruma geldi..
    Herkese Merhaba

@FLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

52000 bin ve 42000 arasında bir rakam bencede en uygunu olur

mavituğ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı magicyattara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lafların birazı bana çarptı sanırım..
    Bir kere ben Trabzon'da yaşıyorum..bahsedilen şeyle senin söylediğin arasında bir bağlantı yok..yeni terminal yapmak "aa bak Trabzon yeni terminal yapmış..hadi Trabzon'a gidelim" dedirtmez kimseye..

Yeni bir liman Trabzon'a şarttır..mevcut liman hem küçük hem de çağın gerçeklerinden çok uzak..demiryoluyla her yana bağlanması gereken bir liman Trabzon Limanı..yeni liman yapıp,yükleme kapasitesini arttırmak dahi demiryolsuz bu limanı cazip kılmaz..bölgede ki rakiplerinin hepsi daha ucuz taşıma imkanına sahip..

Göç aldığımızı düşünmüyorum..Trabzon son bir kaç yıldır yine oldukça fazla göç veren bir duruma geldi..

Dışardan karayolu ile gelen insanların trabzonda göreceği ilk yer terminaldır.Şuan ki terminal ancak ilçe terminalı olabilir.Terminalin şehire gelecek tursitleri artıracağı anlamında bir şey söylemedim.Modern terminal şehirin önde gelen ihtiyaclarından birisidir.
    Akyazıya yapılacak liman kruvazör liman sadece yolcu limanı.Denizyolu ile şehire gelen turist yük limanında pisliğin tozun içine iniyor.Haliyle denizyolu ile gelen turist çok az oluyor.

Göç aldığımız benim düşüncem değil,adnsde artık alınan verilen göç belli oluyor.http://www.haber53.com/42945_Rize-nin--GOC--raporu.html

demiryolu için 1930 yıllardaki giresun vekillerine teşekkür etmek lazım,demiryolu projesinin çok güzel şekilde içine etmişlerdir o dönemde.

SEDAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

- Projeye Karşı mı Çıkılıyormuş , Birde Trabzon Dışında Yaşayanlar Yapıyormuş Vay be

- Tabi Ya Hatta 5 Senedir de Biz Engelliyoruz Herşeyi , Hatta 2016 'yı Bile Biz Engelledik ..

- Ah Bu Trabzon Dışında Yaşayanlar Yokmu , Vizyon Yok , Mantalite Sıfır Kardeşim
    Trabzonspor demek inancın zaferi demektir ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam'' Dozer CEMİL Hopa & Beşikdüzü & Şahmelik
    Trabzonspor Trabzonspor Trabzonspor !
    .................................................. ..................................................TERTEMİZ82

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sahil yolu yapıldıktan sonra bir araştırma yapılmış... Yol hemen hemen aynı maileyete dağlardan geçirilebilirmiş.Yani ; Faroz ölmezmiş, fuar alanı ölmezmiş, çay bahçeleri yetim gibi iki yol arasında kalmazmış, Trabzon'a hayat veren deniz Trabzon'dan uzaklaştırılmazmış...

Şimdi benim korkum da şudur ;Akyazı'ya stad yapılır.Alışveriş merkezi, gençlik kampları, kafeler vs ler yapılır.Ondan sonra bu son teknoloji, harikalar harikası kompleks -veya adı her neyse- 2 haftada bir maç günlerinde hayata vakıf olursa.Üstüne bir de sahil yolu için yapılan araştırmaya benzer bir araştırma yapılır da bu tesisler şehrin içine veyahut daha yakınına da olurdu denirse...

Gerisini söylemeye elim de dilim de varmıyor...
    Konu Yiğit Gayretli tarafından (26.09.2010 Saat 02:20 ) değiştirilmiştir.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Sedat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Ah Bu Trabzon Dışında Yaşayanlar Yokmu , Vizyon Yok , Mantalite Sıfır Kardeşim
    Tüm suç bizde zaten bunu öğrenemedin mi hala?

Eğer biz Trabzon dışındaki maçlarda takıma daha çok tezahurat etmeseydik Avni Aker'de maça gidenler baskı altında olmazdı.
    Eğer biz takımı görmek için maçlara kilometrelerce öteden gitmeseydik Avni Aker'e metrelerce öteden maçlara gitmeyenler baskı altında kalmazdı...
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı foxx61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahil yolu yapıldıktan sonra bir araştırma yapılmış... Yol hemen hemen aynı maileyete dağlardan geçirilebilirmiş.Yani ; Faroz ölmezmiş, fuar alanı ölmezmiş, çay bahçeleri yetim gibi iki yol arasında kalmazmış, Trabzon'a hayat veren deniz Trabzon'dan uzaklaştırılmazmış...

Şimdi benim korkum da şudur ;Akyazı'ya stad yapılır.Alışveriş merkezi, gençlik kampları, kafeler vs ler yapılır.Ondan sonra bu son teknoloji, harikalar harikası kompleks -veya adı her neyse- 2 haftada bir maç günlerinde hayata vakıf olursa.Üstüne bir de sahil yolu için yapılan araştırmaya benzer bir araştırma yapılır da bu tesisler şehrin içine veyahut daha yakınına da olurdu denirse...

Gerisini söylemeye elim de dilim de varmıyor...
    Her nedense bizde herşey tersten işliyor...

İş işten geçtikten sonra araştırma yapana kadar Yapılmadan önce o araştırmaları yapsalardıya kardeşim ...

Ayrıca bu araştırmaları kimler yapıyor... bunuda bir zahmet paylaşırsan sevinirim. (bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın) Yoksa sırf çamur atayım izi kalsın muhabbetimi ?
    Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemençe bir yere yaslanmadan çalınabilen tek yaylı çalgı imiş, Özgürlüğün enstrümanı diyorlar ya; işte Trabzonspor da bir yere yaslanmadan ilerleyen, Özgürlüğün takımıdır...

Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ayrıca şu "STAD DOLMAZ" Muhabbetinide artık atın bir kenera ... İstanbulda yaşayanlar bilir. Kışın ortasında Olimpiyat gibi bir eziyeti dağın doruğunda binlerce kişiyle ısıtabiliyorsak biz ve Eğer Trabzonspor, Trabzon il sınırları içerisinde herhangi bir yerde maç yapacağı zaman bulunduğu mekan ve yer veya stadyum tıklım tıklım dolmamışsa, demekki o renklerin aşkını gerçekten kalplerinde taşımıyor ordakiler ve kimse kusura bakmasın o renklerin Asaletini Hak etmiyor demektir O Şehir !
    Alıntı Erdal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemençe bir yere yaslanmadan çalınabilen tek yaylı çalgı imiş, Özgürlüğün enstrümanı diyorlar ya; işte Trabzonspor da bir yere yaslanmadan ilerleyen, Özgürlüğün takımıdır...

Robbie Fowler 9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kaliteli konforlu stad yaparsan basbaya dolar..
    Tebrüce İstediğinizi Elde Edemediğinizde Kazandıklarınızdır...

izzet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

Alıntı Sedat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - Projeye Karşı mı Çıkılıyormuş , Birde Trabzon Dışında Yaşayanlar Yapıyormuş Vay be

- Tabi Ya Hatta 5 Senedir de Biz Engelliyoruz Herşeyi , Hatta 2016 'yı Bile Biz Engelledik ..

Evet, zaten Trabzonun disinda yasadigimiz icin kimse bizi tanimadigindan, bu Engelleme girisimlerine devam edebiliriz.

Umut gol kacirdigi yada atamadigi zaman sevinip Umut basliginda ona "giydiren"ler gibi, bizde bos kalan her Koltuk icin buraya gelip "Ben demistim" diyecegiz Allahin izniyle.

Besirlide oturan birisi olarak, bu Projenin yapilmamasi en cok benim isime yarar. Zaten benim düsündügüm sadece kisisel Egomu tatmin etmek.

---------------------

Bu arada: Burasi Taraftarlarin Fikirlerini paylasip, Konulari tartistigi bir Forum saniyordum.

Trabzonda yasayan Sosyal Uzmanlarin ve Sehir planlamasi ile ugrasan Insanlarin, Köse yazilarini paylastiklari Platformmus galiba.

Dip Not: Allahim bende herseyi %100 bilmek istiyorum.
    Konu izzet tarafından (26.09.2010 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.
    Trabzonspor
    FC Barcelona MSV Duisburg
    Ganimetleri paylasanda Hirsiszdir!

Nereden
    Asya Diğer

Yeni bir stadımız olsun da isterse dolmasın. Giriş çıkışıyla, locasıyla, sosyal donatılarıyla bize yeni bir futbol stadı şart. Bu stad Kayseri'deki gibi donuk bir stad değil de tribünlerin hislerini daha fazla sahaya yansıtabileceği bir stad olmalı. Yer seçimi ise tarşılır ama o da uzaklık yakınlık açısından olmamalı. Yalnız iyi kötü bir ihale oldu. Bu ihalenin sonucunu takip etmeliyiz. Birbirimizi yememiz ancak siyasi otoriteye yarar. Baktık olmuyor, Akyazı bir hayal ürünü gene stadın nerede olması gerektiğine, uzak mı yakın mı olmasına gerektiğine bakarız. Ama şimdi sadece ihale. Çünkü şu anda elimizde olan sadece bu.

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon'da yaşayan arkadaşları anlamak zor.Trabzon'a geldim geçtiğimiz hafta, 8 gün kadar kaldım.

Sırf 2 maçı görebilmek için gelmiştim.Takıma hasret duymadıkları için Akyazı'ya çok uzak diyorlar sanıyorum ki..

Takım ayaklarının dibinde olacak onlar da hopp gidecek..

Bugün Kadıköy'e metrobüs olmasa Avcılar'dan 3 saatte gidemezsiniz.Metrobüs ile 1 saat falan sürüyor sanırım.Sizin bu dediğiniz mantığa göre Kadıköy'e Avcılar'dan 1 kişi bile gitmez heralde! Akyazı da şöyle 25 dakika falan olsa.Atla dolmuşa 5 dakika...

Trabzon dışındakiler nasıl köstek oluyor orası da ayrı bir facia..Trabzon dışındaki herkes mesafenin çok olmadığından bahsederken, Trabzon'daki arkadaşlar nedense "Orası çok uzak" "Yok yok oraya olmaz o iş" diyor.Ben Akyazı nerede bilmiyordum açıkçası.Dolmuşla Vakfıkebir'e geçerken muhabbet ettiğim bir abi stat buraya yapılacak dedi.Hayret ettim, bu mu uzak dedim.

Dolguyu ben de sevmem ve tasvip etmem.Ama olur da orası olursa yer olarak bence mükemmel.

Bir de şehrin içinde sosyalliğin gelişmiş olduğu bölgelere yapılsın deniyor.Herkes şehircilik biliyorsa ben de biraz şehircilik taslayayım bakalım..Dünyanın her yerinde şehirleri büyütmek için şehir içine değil dışına yapılır sosyal tesisler..Çünkü aktivitelerin olduğu yerlerden çıkışlarda, o yerlere girişlerde yoğun bir kalabalık orada olur.Bunun sonucu olarak etrafta büfeden lokantaya, mağazadan pansiyona her şey açılır.

Tıpkı bir üniversitenin şehre etkisi gibi olur diyebiliriz bunun için.Trabzon'un zaten gelişmiş dediğimiz bölgelerinde sıkışıp kalacaksak nasıl büyüyecek bu şehir ?

İstanbul'da 2 saat gidiyoruz evet, bu örnek klasikleşmiştir..Ama insanlar Zonguldak'tan Ankara'ya, Ankara'dan İstanbul'a bu takımı kovalıyorsa Trabzon'daki vatandaş da 10 dakika gidip o stadı dolduracak kusura bakmasınlar..Biz bağlılığımız ile övünürken ne yazık ki bir çok arkadaş Akyazı çok uzak diyor.Ben taa Zonguldak'tan geldim derken bir baktım orada Avusturya'dan gelen adam var.

Akyazı'ya uzak demek bence ayıp oluyor.
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Çağatay_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzon'da yaşayan arkadaşları anlamak zor.Trabzon'a geldim geçtiğimiz hafta, 8 gün kadar kaldım.

Sırf 2 maçı görebilmek için gelmiştim.Takıma hasret duymadıkları için Akyazı'ya çok uzak diyorlar sanıyorum ki..

Takım ayaklarının dibinde olacak onlar da hopp gidecek..

Bugün Kadıköy'e metrobüs olmasa Avcılar'dan 3 saatte gidemezsiniz.Metrobüs ile 1 saat falan sürüyor sanırım.Sizin bu dediğiniz mantığa göre Kadıköy'e Avcılar'dan 1 kişi bile gitmez heralde! Akyazı da şöyle 25 dakika falan olsa.Atla dolmuşa 5 dakika...

Trabzon dışındakiler nasıl köstek oluyor orası da ayrı bir facia..Trabzon dışındaki herkes mesafenin çok olmadığından bahsederken, Trabzon'daki arkadaşlar nedense "Orası çok uzak" "Yok yok oraya olmaz o iş" diyor.Ben Akyazı nerede bilmiyordum açıkçası.Dolmuşla Vakfıkebir'e geçerken muhabbet ettiğim bir abi stat buraya yapılacak dedi.Hayret ettim, bu mu uzak dedim.

Dolguyu ben de sevmem ve tasvip etmem.Ama olur da orası olursa yer olarak bence mükemmel.

Bir de şehrin içinde sosyalliğin gelişmiş olduğu bölgelere yapılsın deniyor.Herkes şehircilik biliyorsa ben de biraz şehircilik taslayayım bakalım..Dünyanın her yerinde şehirleri büyütmek için şehir içine değil dışına yapılır sosyal tesisler..Çünkü aktivitelerin olduğu yerlerden çıkışlarda, o yerlere girişlerde yoğun bir kalabalık orada olur.Bunun sonucu olarak etrafta büfeden lokantaya, mağazadan pansiyona her şey açılır.

Tıpkı bir üniversitenin şehre etkisi gibi olur diyebiliriz bunun için.Trabzon'un zaten gelişmiş dediğimiz bölgelerinde sıkışıp kalacaksak nasıl büyüyecek bu şehir ?

İstanbul'da 2 saat gidiyoruz evet, bu örnek klasikleşmiştir..Ama insanlar Zonguldak'tan Ankara'ya, Ankara'dan İstanbul'a bu takımı kovalıyorsa Trabzon'daki vatandaş da 10 dakika gidip o stadı dolduracak kusura bakmasınlar..Biz bağlılığımız ile övünürken ne yazık ki bir çok arkadaş Akyazı çok uzak diyor.Ben taa Zonguldak'tan geldim derken bir baktım orada Avusturya'dan gelen adam var.

Akyazı'ya uzak demek bence ayıp oluyor.
    Kim diyor bunları ? Trabzonda yaşayan büyük çoğunluk stadın olduğu yerde yapılmaması gerektiğini, mahalle arasında sıkışıp kalmış olduğunun farkında.. Akyazı da şehre uzak bir nokta değil. Ayrıca bu proje sayesinde şehirde nerdeyse olmayan toplu taşıma sistemide gelişebilir ( ki gerçekten öğrenciler şuan tam bir eziyet yaşıyor bu konuda). Sorun Trabzondan bi haber insanların sürekli yorum yapmasından kaynaklanıyor...
    "Bize Heryer Trabzon.."

Nereden
    Bursa

Bazıları Sahil yolu yapıldı,sahil öldü diyor...İnanılır gibi değil....Şu andaki sahil ile eski hali arsında kıyas kabul etmez bir güzellik var...eskiden uzunkum sahili yürüyüşü diye bişey mi vardı...şimdiki haline bir bakın,pırıl pırıl ve enfes bi yürüyüş yolu var...denizi doldurmakla sahil yokolmaz,sadece biraz daha ileri taşınır,bu Trabzon gibi denizle dağ arasına sıkışmış bir yer için de çok iyi bişeydir...eski Trabozn resimlerine bakarsanız,anadolu lisesi ve imperial hastanesi önü denizdi zaten...oralar doldurulmasaydı,nasıl olurdu oranın hali...

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Furkan KAPLAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim diyor bunları ? Trabzonda yaşayan büyük çoğunluk stadın olduğu yerde yapılmaması gerektiğini, mahalle arasında sıkışıp kalmış olduğunun farkında.. Akyazı da şehre uzak bir nokta değil. Ayrıca bu proje sayesinde şehirde nerdeyse olmayan toplu taşıma sistemide gelişebilir ( ki gerçekten öğrenciler şuan tam bir eziyet yaşıyor bu konuda). Sorun Trabzondan bi haber insanların sürekli yorum yapmasından kaynaklanıyor...

Bu lafım Trabzon'da olup da stadın yerini çok uzak bulanlara.Herkese değil tabiki.

Orada olmaması şeklinde fikir beyan etmek ayrı bir şey, çook çok uzak demek ayrı bir şey.

Bilmeyen insanların yorum yapması kötü olabilir de, dışarıdaki herkese "bilmeyen, anlamayan" gözüyle bakılması yanlış değil midir ?
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

kani6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Şimdi akyazı olmuş ihaleye çıkıyor yapacak bir şey yok(ama ben akyazı yerine kaşüstünü seçerdim meydandan aynı uzaklıkta sayılır hem dolgu olmayacaktı. hemde şehre daha çok katkısı olacaktı. Neden mi akyazı trabzonun son sınırı akyazının üstü gelişmeye hiç müsait değil yani önünde dimdik bir tepe mevcut ama kaşüstü civarında ise hem düz alan bulunmakta hemde şehir artık doğuya kaymakta. Daha çok nüfus kayması olabilirdi) ama artık akyazı olmuş yapacak bir şey yok bu projeye sahip çıkmak gerektiğine inanıyorum. Stat kapasitesine gelince 30/40 bin arasında olması en ideali bana göre. Dolgu alanında olması gereken en önemli şey Terminal ve raylı sistem

Ömer Yüce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Avni Akerden Değrimendere mi daha yakın yoksa Akyazı mı??? Bence akyazı daha yakın...
    DRAGO GABRIC

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)