Sayfa 1083 Toplam 3493 Sayfadan BirinciBirinci ... 83 583 983 1033 1073 1081 1082 1083 1084 1085 1093 1133 1183 1583 2083 ... SonuncuSonuncu
Toplam 87314 adet sonuctan sayfa basi 27,051 ile 27,075 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Papara Park | Kapasite: 41.461

toksoy61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

dolgu ihalesinde albayraklar baya bir fiyat kırmıştı ve ihaleyi almışlardı. şimdi yine aynısını bekliyorum açıkcası. büyük firmalar kar paylarını yüksek tutarlar ama albayrak kar payını fazla tutacağını sanmıyorum. kazanması büyük ihtimaldir bence. kim yaparsa yapsın zaten proje ne ise o olacak.

bu arada bursanın stadına baktım fotolardan. bence çok güzel bir stad. sadece kale arkalarını tek kat yapmışlar onu beğenmedim ama oda taraftarın isteğiymiş. bizde öyle olsa pek çok taraftar grubu yanyana olacağından kötü bir görüntü ortaya çıkacak. zaten o kadar yeri de dolduramazlar. çünkü 40-50 kişi ile grup kurup yer tutuyorlar. yani koskoaca kale arkasında küçücük bir grup diye görünürler, komik olur.
    Dünyada İsrail ne ise; Türkiyede fenerbahçe o'dur! Dünyada Türkiye ne ise; Türkiyede Trabzon O'dur!

kamaleyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Bu ülkede ihaleye fesat karıştırma diye bir şey var hatırlatırım burası türkiye albayraklar siyasi destekle aldığı projelerle zengin oldu.

Kimse şu firma güçlü alır diye düşünmesin her an her şey olabilir.

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

su CCC Cinin gayri resmi insaat sirketi degil mi?Benim öyle aklimda kaldi.Afrikada baya faaler.Altyapi bina vs. yapiyorlar ve karilinda yeralti zenginlikler icin kontrat veriyorlar.Calisanlarin 100% cinli.Onun icin baya karli isler yapiyorlar Afrikada.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı kamaleyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede ihaleye fesat karıştırma diye bir şey var hatırlatırım burası türkiye albayraklar siyasi destekle aldığı projelerle zengin oldu.

Kimse şu firma güçlü alır diye düşünmesin her an her şey olabilir.
    Şu konuya açıklık getireyim.Nuri Albayrakı tanırım.siyasi irade sayesinde zengin oldukları gerçek dışı.bu ailenin zenginlikleri atalarından geliyor.yaklaşık 70-80 yıllık bir mazileri var.bu hükümetten öncede çok iyi durumdaydılar.ayrıca bu aile hükümet yanlısı değil saadet partili.her neyse işte züğürtün malı çene yorar hesabı bizimkiside.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Biri başkana para yer daha sırtı yere gelmez diyor öbürü siyasi destekle aldığı projeyle zengin oldu diyor. Sorsan nerden biliyorsun diye cevap veremez.
    Adresler farklı ama. İftiranın biri bir para. Bu başlıkta böyle şeyler yerine stadı konuşalım stadı.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Nereden
    Eskişehir

Taka gibi bir stad.şehrin herhangi bir özelliğini mutlaka taşımalı

Mellih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şehrin özelliğini taşıma olayı bana pek mantıklı gelmiyor.. gaziantepinki hoşuma gitti sadece. o da uygulanabilir bir yapıda olduğu için. diğerleri oyuncak gibi olmuş

özçelik61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Hamdi Karamahmutoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya hakim olduğunu bildiğim için soruyorum, gerçek anlamda fiyat olarak kıracak ve işi alabilecek olan hangileri?
    hocam öncelikle sağolun , sizin teveccühünüz öyle birşey ki bu:

1-ihale ön eleme (14 şubatta yapılan) eğer siyasetten uzak hakkaniyetle yapılırsa yani teklif edilen rakamlardan ziyade TEKNİK değerlendirme ile (iş deneyim belgeleri,teknik ekipman vs) 5 tane kaliteli firma potaya girebilir bu işin kalitesi anlamında çok iyi olur ama dediğim gibi ön incelemedeki şeffaflık önemli.
    2-yaklaşık maliyet önemli bir kıstas 100 milyon euro civarı rakamlar telaffuz ediliyor. (bilgim yok söylenen) Teklif edilen değerler aşırı düşük veya üst sınıra girmezlerse sorun oluşabilir.Şöyle ki iyi firmalar tahminim iyi fiyat vereceklerdir 100 milyona yakın mesela, tam tersi şekilde Albayrak gibi firmalar girer ve düşük (aşırı düşükten yüksek) fiyat verirlerse 70 milyon gibi bedelle ihale onlara kalır bu iyi olmaz .Malesef ki ihale yeni düzende böyle yüzlerce ihale oluyor ekonomik öncelik herşeyden önde tutuluyor ve işin yapımı sıkıntılı sürüyor.Epey sayıda batan firma biliyorum sırf bu yüzden.
    3-ismi geçen firmalar az çok iş yapan firmalar yarıya yakını yurt dışında iş yapan firmalar ancak stadyum deneyimi olan tek firma var ENKA o da zaten burda yok.Dolayısı ile bu işte hangisi iyidir diye yorum yapamayız.Ama benim gözümde önde olan az çok yurt dışı tecrübesi olanlar ise:
    Cengiz son dönemde çok atak 3. boğaz köprüsü ana arter dışındaki tüm yolları aldı, ankarada yeni yapılacak otogar işini aldı, yurt dışında özellikle arap yarım adası ve türki cumhuriyetlerde sağlam işler alıyor. Tav daha çok havaalanı işleri aldı ama havaalanları ve stadyumlarda çelik yapılar ağırlıklı kullanıldığı için diğerlerine göre daha artı değerde sayılabilir. Gülermak ankara metrosunu yapan firmalardan biri , metro zor bir iştir (en zor inşaat işi) bu işin altından kalkan daha iyisini deneyebilir.Belda Rönesansla iş yapan daha çok Türkmenistanın yeniden dizaynında rol alan özellikle mimarı açıdan estetik üst yapı eserleri ortaya koymuş bir firma. Nur-Soy da yine köprü baraj üst yapı inşaatları yapmış ortakalite şirkettir. YDA da özellikle ankarada faal olan havaalanı işleri, metro işleri yapan yine kalbur üstü firmadır...Diğerleri de eh işte seviyesindedir (Günal,İçtaş,Mapa, Makro vs)..

İnşallah hakkı ile kazanan olur ve güzel birşey ortaya çıkar.
    Trabzon-Çaykara-Yeşilalan (Holaysa)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Uğurtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Cidden bazıları olayı kavrayamamış.

Bu ön yeterlilik ihalesi idi.

İlk 5 gerçek ihaleye yani finale kalacak.

Eleme usulü sadece finansal değerlerdeğil.

Puanlama yapılıyor.

Şirketlerin iş yapabilme becerileri, makina parkları, insan gücü ve niteliği...

Yani ben kabaca baktım tabiki...

Ama bu şartlara bakıldığında ön yeterlilikten Albayrakların geçmesi çok çok zor.

İsmi bilinmese de çok sağlam firmalar var orada.

Uluslararası işler yapmış, yapmakta olan firmalar.

Mesela bakıyorum da Gülermak&Kolin ortaklığını gözden kaçırmış bir çok kişi...

Bunlar Albayraklardan çok daha iş tecrübesi olan insanlar...

Umarım hakkaniyetli bir eleme yapılır.

Ayrıca birisi çok büyük fiyat kırma olmaz demiş.

Devletin eksperlerinin 80 milyon dediği dolguyu bu adam 36 milyona aldı unutmayalım.

Bir Gün Mutlaka Aslına Döneceksin. Dönmek Zorundasın. Bu Senin Genlerinde var...

OX52BP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Arkadaslar oncelikle foruma yeni katildim bunu belirtmek istiyorum.Oxfordda masterini yapan Fanatik Trabzonsporlu mimar bir kardesinizim.Genelde vaktim olmuyo boyle forumlarda takilmaya ama su stad konusunda inanin ruyalarima girecek kadar sikintiliyim.
    Bu stad isleri dunyada bizden cok farkli ilerliyo.Boyle alin size bu stadi yapiyoruz buna sukredin mantigi yoktur hic bir yerde.Ben bu stad soylentileri basladigindan beri bir yarisma acilir bende bu yarismaya projemle katilirimin hayalini kuruyorum ve inanin suanda bize dayatilmaya calisan projeden cok daha iyileri cikacagina da eminim.Boyle bir yarisma acilsa, bu sefer biz hangi projeyi secsegin tatli telasina dusecegiz.Dusunsenize bu projeler Trabzonda meydanda sergileniyor,insanlar gelip oylarini kullaniyor,online oylamalar yapiliyor.Mimarlar konferanslarla soz hakkina sahip oluyor ve projelerini anlatiyorlar,yeri geldiginde taraftarlardan,bilirkisilerden elestiriler geliyor.Ben bu surecin daha heyecanli,Trabzon sehrini tabiri caizse daha bir havaya sokan sekilde yapilmasini bekliyorum,cani gonulden istiyorum.Biz bugun taraftarlar olarak sesimizi yukseltmezsek bizim Trabzonsporlularin belkide yuz yil boyunca kullanacagi stadyum bize dayatilip insa edilecek.
    Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum.Acaba sadece ben mi boyle dusunuyorum? Uzakta oldugumdan sehirde ki havayi da tam bilemiyorum tabi.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ums_in_Germany
    Su stadyumlara da bir goz atin derim sizce bu stadlari goren bir alman gidip o stadi begenir mi?
    Konu OX52BP tarafından (15.02.2013 Saat 15:31 ) değiştirilmiştir.

katre-i.matem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğurtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cidden bazıları olayı kavrayamamış.

Bu ön yeterlilik ihalesi idi.

İlk 5 gerçek ihaleye yani finale kalacak.

Eleme usulü sadece finansal değerlerdeğil.

Puanlama yapılıyor.

Şirketlerin iş yapabilme becerileri, makina parkları, insan gücü ve niteliği...

Yani ben kabaca baktım tabiki...

Ama bu şartlara bakıldığında ön yeterlilikten Albayrakların geçmesi çok çok zor.

İsmi bilinmese de çok sağlam firmalar var orada.

Uluslararası işler yapmış, yapmakta olan firmalar.

Mesela bakıyorum da Gülermak&Kolin ortaklığını gözden kaçırmış bir çok kişi...

Bunlar Albayraklardan çok daha iş tecrübesi olan insanlar...

Umarım hakkaniyetli bir eleme yapılır.

Ayrıca birisi çok büyük fiyat kırma olmaz demiş.

Devletin eksperlerinin 80 milyon dediği dolguyu bu adam 36 milyona aldı unutmayalım.

En önemlisi iş deneyimi/iş bitirim hacmi. Şirket bilanço değerleri ve teminatları
    ...6 Aralık 2015...

Takvim yapraklarında "Trabzonspor'un Hacıosmanoğlu İşgalinden Kurtuluş Günü" olarak not edilecek kadar önemli ve müjde dolu bir gündür.

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Ertan1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su CCC Cinin gayri resmi insaat sirketi degil mi?Benim öyle aklimda kaldi.Afrikada baya faaler.Altyapi bina vs. yapiyorlar ve karilinda yeralti zenginlikler icin kontrat veriyorlar.Calisanlarin 100% cinli.Onun icin baya karli isler yapiyorlar Afrikada.
    Hayır Çinli değiller. CCC (http://ccc.gr) Aslen Lübnan'lı bir firma, zamanında Lübnan'da iç savaş çıkınca (Türkiye gerekli ilgiyi göstermeyince) merkezlerini Yunanistana taşıyorlar. Arapların en güçlü firmalarından. Arkasında Filistin sermayesi ve zamanında Arafat desteği vardı. Hatta Filistin Kurtuluş Örgütünü zaman zaman finanse etmişliği de var. Güçlü ve büyük bir firma, benim de TAV'da iken kısmen çalışmışlığım var, ama çinlilerle alakası yok.
    İnadına Trabzonspor !

Markaj61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Projeden yat limanı, fuare alanları, otel, 3 bin kişilik kapalı spor salonu, 3 bin kişilik tenis merkez kort salonu, akaryakıt istasyonu, otobüs terminali, kapalı ve açık yüzme havuzları, alışveriş merkezi, kongre ve kültür merkezi, futbolcu konaklama tesisleri, iş merkezi, hastane, golf sahası, rekreasyon alanları ve eğlence merkezi çıkartılmış. Yani kuşa çevirdiler koca projeyi. Bize Akyazı Projesi diye yutturmaya çalıştıkları tam bir skandal proje.

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

cengiz inşaat alırsa hiç şaşırmam şu an b.bakanı kıramayarak birkaç yerde hayrına! okul cami kampüs binaları yapıyorlar ödül olarak bu ihaleyi alabilirler ayrıca rizelidirler

mümkünse karadenizli olmayan bir firma alsın
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı Markaj61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Projeden yat limanı, fuare alanları, otel, 3 bin kişilik kapalı spor salonu, 3 bin kişilik tenis merkez kort salonu, akaryakıt istasyonu, otobüs terminali, kapalı ve açık yüzme havuzları, alışveriş merkezi, kongre ve kültür merkezi, futbolcu konaklama tesisleri, iş merkezi, hastane, golf sahası, rekreasyon alanları ve eğlence merkezi çıkartılmış. Yani kuşa çevirdiler koca projeyi. Bize Akyazı Projesi diye yutturmaya çalıştıkları tam bir skandal proje.
    Olumsuz bir hava çizmek için elinizden geleni yapmışsınız. Şu koyulaştırdıklarımın bir spor kompleksiyle ne alakası var merak ettim?
    Golf sahası yazmışsınız, bunun önceden var olduğunu nereden bilelim?
    Yapılacak tesisler şu adreste açıklanmış, incelerseniz sevinirim
    http://www.emlakinsaat.com.tr/index....projeler&id=18
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

magicyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bunlar çıkarıldıysa yerlerine ne geleceği malum..1000 dönüm arazi..200 dönüme stad kurulacak,kalanı değerlendirilecektir..
    Herkese Merhaba

Nereden
    İstanbul

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olumsuz bir hava çizmek için elinizden geleni yapmışsınız. Şu koyulaştırdıklarımın bir spor kompleksiyle ne alakası var merak ettim?

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=94284

kani6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çoğu kişi albayrakın almamasını istiyor... İlk önce doluguyu çok ucuza yaptı... ve bir daha ihaleye çıkılmadı herkes tekrar ihaleye olur yapamaz diyordu burada. aslantepe ihaleye 3 /4 defa çıktı... bursada iş bıraktı işçiler bizde bu olmadı... bence trabzonlu şirket alsın 2 tane var inşallah trabzonlular alır inşaat ustalarıda trabzonlu olur...

Nereden
    İstanbul

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Spor kompleksiyle ne ilgisi var diyorsanız FB' nin stadın yanına yapmak istediği otele ve işmerkezine bakmanız yeterli. Trabzonspor ile birlikte Trabzon' u da kalkındıracak koca projeyi kuşa çevirdiler işte.

Nereden
    Eskişehir

Alıntı kani6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu kişi albayrakın almamasını istiyor... İlk önce doluguyu çok ucuza yaptı... ve bir daha ihaleye çıkılmadı herkes tekrar ihaleye olur yapamaz diyordu burada. aslantepe ihaleye 3 /4 defa çıktı... bursada iş bıraktı işçiler bizde bu olmadı... bence trabzonlu şirket alsın 2 tane var inşallah trabzonlular alır inşaat ustalarıda trabzonlu olur...
    Bu projeyi kamuoyuna sunan Nuri Albayraka herkes ''hayal ürünü proje'' diyordu.kendisinin bu projede emeği yadsınamaz.kazanan Trabzon şehri olur inşallah.bu güzel şehir herşeyin en iyisine layık.

TS-FAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bursa stadı ile ilgili belediye başkanı ile yapılmış röportaj videosu.. http://tarikcapci.web.tv/video/3hoq0xatwz2
    Ya ayakta kal,ya öl...Asla diz çökme!
    Şampiyonluk var ufukta..Karadeniz dalga dalga.
    Türkiye'de futbol,içinde oyun olan bir oyundur.

Nereden
    Sakarya

Toplam Dolgu Alanı: 795 m2

Dün ihalesi yapılan Spor Tesisleri kısmı: 458 m2

Spor Tesisleri dışındaki alan: 337 m2

Bu alana;

Fuar Alanları ve Otel yapılacak. Kongre ve Fuar turizmi açısından iyi düşünülmüş. Sögütlü de yapılacak 5 yıldızlı Hilton Garden Inn oteli de bölgeye çok yakın olacak. Konaklama imkanı iyi.

Trabzon Şehir Terminali büyük ihtimalle yine bu alana yapılacak. Trafik açısından en uç da Karayolları'nın yanına konuşlandırırlar büyük ihtimalle. Bu da faydalı bir yatırım.

Cami. Bu kısımı daha önce Erdoğan Albayrak'ın dillendirdiği selahattin caminin yapılacağını düşünüyorum. Orayı boş geçmezler. Gereksiz olmasına rağmen.
    horyanli

Nereden
    Trabzon

Alıntı SAMSUNLU60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Albayrak kazanır. Varlıbaş bile girmediğine göre, olay kapanmıştır benim gözümde. Varlıbaş'ın girmemesi bu bu ihalenin hiç de öyle normal yürümediğin göstergesi.
    Sanırım Varlıbaş'ın iflas erteleme istediğini bilmiyorsunuz...

Nereden
    Trabzon

Dolgu ihalesini kazanan Albayrak ailesinin, dolgu ihalesinde verilen süre zarfında yapılabilecek en iyi işi yaptığını unutmayalım. Bunun yanı sıra "hayal" denilen projeyi bu aşamaya getirenlerin yine Albayrak'lar oldugunu unutmayalım. Son olarakta, bu işi "kendi işi" gibi yapabilecek bir firma varsa onlarda yine Albayrak'tır çünkü verilen bir vaad ve bu vaade bağlılık esastır onlarda.

Nereden
    Trabzon

Spor kompleksiyle ne ilgisi var diyorsanız FB' nin stadın yanına yapmak istediği otele ve işmerkezine bakmanız yeterli. Trabzonspor ile birlikte Trabzon' u da kalkındıracak koca projeyi kuşa çevirdiler işte.
    Projenin "DEVASALIK" boyutundan "kuş" boyutuna indirgenmesinin yegane sebebi Sadri Şener ve Sn. Değerli Bakanımız Faruk Özak'tır. Trabzonspor yönetimine "hayal" kelimesi empoze edildi ve dolgu alanı devlete iade edildi. Trabzonspor'un olacak bir alan şu an devletin ve devlet tarafından Trabzonspor'a kiralanıyor...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)