Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dozer Cemil’in Penaltýsý

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Allah rahmet eylesin.Biz o günleri göremedik ama onlarla ne kadar gurur duysak azdir.[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]onlar için.

Saygilarimla,

okan6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bazen babam amcam oturdukmu konu belli zaten trabzon spor onlar basliyorlar anlatmaya dozer cemili, ali kemali anlatirken kendilerinden geçiyor bizse on günlere en yakin hamiyi yakaladik iyiki hami gibi bir futbolcuyu görmüsüm yoksa fitbolcu görmeden ölecektim biz onlari asla unutmuycaz </TD></TR>
    <TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

O sene Liverpool avrupa sampiyonu olmustu ve sampiyonluga giden yolda tek bize yenilmislerdi ve o zaman liverpool avrupanin efsane takimiydi yani gunumuzde bir turk takiminin barcelonayi veveya chelsea yi yenmesi gibi bir durum tabi yenen biz olunca simdi bile istanbul basini galibiyeti abartmiyor eger yenen fener olsaydi liverpool hala bahsediliyor olurdu

miragef - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

CEMÝL USTA

Yüreðini sahaya koymanýn ustasýydý o... Cemil Usta yazýyordu nüfus kaðýdýnda... Gönüllerin kaðýdýnda ise; Dozer Cemil, Kaptan Cemil, Takoz Cemil yazýlýydý... Ellerinin üstünde sayýsýz kupa havaya kalktý. Ama onun insanlýðý ve alçakgönüllüðü hiç havalanmadý. Trabzonspor sevdasýyla sahaya çýkar, Avni Aker’in çukurlarýný bile ezbere bilen bir dozer gibi mücadele ederdi sahada...

1969-70 sezonunda kadroya alýnmýþ 1978-79 sezonunda veda etmiþti Trabzonspordaki kaptanlýðýna. Efsane kadronun ilk þampiyonluk mücadelesinde ter dökmüþ, yokluk çekmiþti... Hayatýný kaybettiði 15/03/2003 tarihinde, mahallesindeki bir cadde üzerinde yere yýkýlýrken, sanki hala o dönemlerin yokluðuna dair izler vardý.... Cebinden çýkan 5 milyon 750 bin lira, yýkýlmaz denen Cemil’in yýkýlýþýna þahitlik ediyordu sessizce. Trabzonspor tarihinde 2 þampiyonluk yaþayan ve yaþatan Dozer Cemil, “yapayalnýz ölmekten korkuyorum” demiþti yöresel gazetelerin birine verdiði röportajda. O çok sevdiði Trabzonspor maçlarýna gidememesinin sebebini ise “Kuyruklarda beklemek aðýrýma gidiyor” diye yanýtlýyordu!

Büyük kaptana vefa gösterilemedi hayattayken. Halbuki o, Liverpool’un “Pulini” alýrken Clamence’yi ters köþeye yatýran penaltý vuruþu ile Ýngilizlerin bile dikkatini çekmiþti. Trabzonspordaki yönetimler ve taraftarlar, Usta’ya dikkat etmedi. Bu küçük yazý, Dozer Cemil’in Trabzonspor tarihine býraktýklarýnýn yanýnda hiçbir anlam ifade etmese de, bordoyüreklerin minnet ve vefa borcu olarak bu sayfada yer almasý bakýmýndan önemli. 52 yaþýnda hayata gözlerini kapayan yýkýlmaz Dozer’in anýsýna... ruhu þad mekaný cennet olsun...

Gökhan Uzunoðlu
    Konu miragef tarafýndan (25.05.2007 Saat 12:42 ) deðiþtirilmiþtir.

Mehmet Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Nur Icinde Yatsin
    Bugün dünden akýllý deðilsen kayýptasýn!

kuzey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    54

DOZER Cemil'e Allahtan Rahmet diliyorum...ruhun þaad olsun...
    Kuzeyde AKÇAABATLI Horoncu

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Dozer Cemile Allahtan rahmet diliyorum ve miragef yazýndan dolayýda sana çok tþk ediyorum þu bir gerçekki biz deðerlerimizi unuttuk

kutoz
    Ziyaretçi

Geçen gün geldi yine aklýma... Dozer Cemil... Efsane takýmý yaratanlardan birisi. Hayata gözlerini yumduðundaysa cebinde 5 milyon TL. vardý... Bugünse trilyonlarý alanlarýn, takýmý getirdiði noktaya bakýn...

Cemil Aðabeyimize bir vefa borcumuz var arkadaþlar. Mezarýna gidilip, neler yapabileceðimiz araþtýrýlmalý. Gerekirse, aramýzda yapacaðýmýz bir kampanya ile mezarýný onartým, baþýna da bir futbolcu heykeli koyup, her yýl ölüm yýldönümünde mezarýnýn baþýnda, onu anma töreni yapmalýyýz.

Sahadakiler vefasýz olabilir, yöneticiler vefasýz olabilir, takým arkadaþlarýndan bazýlarý vefasýz olabilir. Ama bizlerin vefasýz olma hakký yoktur. Bu konu hakkýnda birþeyler yapalým...

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

Alýntý AkcaabatliTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    su gunleri goremedimya yanarim ona yanarim...
    böyle giderse daha hiç bir zaman da göremeyeceðiz
    Teþekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen þehitlere hediye ettiðin 2010 TÜRKÝYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Okulda sunum yaparken TS'u seçmiþtim konu olarak.Hoca,anlatmaya baþladýðýmdan bir süre sonra ''Bana þampiyon takýmdan 4 kiþi say'' dedi muzip muzip...Cemil dedim...Dozer Cemil!Bir babamýn anýlarýndan tanýrým onu,bir de cenazesinden...Allah gani gani rahmet eylesin...

Bartuð13 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

mekaný cennet olsun.alla rahmet eylesin.aðlatmayun adami da bi kere de
    HADDÝNÝ BÝLEN MERTTÝR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTÝR,CUMHURÝYET ÝÇÝNDE CUMHURÝYET KURAN NAMERTTÝR!NE MUTLU TÜRKÜM DÝYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMÝN KAHRÝMAN,AHMET MUHAMMET DEMÝREL VE MESUT KELEÞ!SÝZÝ HÝÇ UNUTMAYACAÐIZ!21.12.2009

Takým tutmak farklý, adam tutmak farklý...

CanÝlker - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan
    Yaþ
    40

trabzonspor büyük deðildir diyenlerin bunlardan haberleri var mý acaba

Yusuf BALCI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    38

Thumbs down

Alýntý miragef Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    CEMÝL USTA

Yüreðini sahaya koymanýn ustasýydý o... Cemil Usta yazýyordu nüfus kaðýdýnda... Gönüllerin kaðýdýnda ise; Dozer Cemil, Kaptan Cemil, Takoz Cemil yazýlýydý... Ellerinin üstünde sayýsýz kupa havaya kalktý. Ama onun insanlýðý ve alçakgönüllüðü hiç havalanmadý. Trabzonspor sevdasýyla sahaya çýkar, Avni Aker’in çukurlarýný bile ezbere bilen bir dozer gibi mücadele ederdi sahada...

1969-70 sezonunda kadroya alýnmýþ 1978-79 sezonunda veda etmiþti Trabzonspordaki kaptanlýðýna. Efsane kadronun ilk þampiyonluk mücadelesinde ter dökmüþ, yokluk çekmiþti... Hayatýný kaybettiði 15/03/2003 tarihinde, mahallesindeki bir cadde üzerinde yere yýkýlýrken, sanki hala o dönemlerin yokluðuna dair izler vardý.... Cebinden çýkan 5 milyon 750 bin lira, yýkýlmaz denen Cemil’in yýkýlýþýna þahitlik ediyordu sessizce. Trabzonspor tarihinde 2 þampiyonluk yaþayan ve yaþatan Dozer Cemil, “yapayalnýz ölmekten korkuyorum” demiþti yöresel gazetelerin birine verdiði röportajda. O çok sevdiði Trabzonspor maçlarýna gidememesinin sebebini ise “Kuyruklarda beklemek aðýrýma gidiyor” diye yanýtlýyordu!

Büyük kaptana vefa gösterilemedi hayattayken. Halbuki o, Liverpool’un “Pulini” alýrken Clamence’yi ters köþeye yatýran penaltý vuruþu ile Ýngilizlerin bile dikkatini çekmiþti. Trabzonspordaki yönetimler ve taraftarlar, Usta’ya dikkat etmedi. Bu küçük yazý, Dozer Cemil’in Trabzonspor tarihine býraktýklarýnýn yanýnda hiçbir anlam ifade etmese de, bordoyüreklerin minnet ve vefa borcu olarak bu sayfada yer almasý bakýmýndan önemli. 52 yaþýnda hayata gözlerini kapayan yýkýlmaz Dozer’in anýsýna... ruhu þad mekaný cennet olsun...

Bu yorum farklý bir taraftar sitesi kurucularýndan Gökhan Uzunoðlu'na aittir. yazý 25 Ekim 2005 tarihinde yazýlmýþ ve köþe yazýsý olarak yayýnlanmýþtýr.

ancak emek hýrsýzý bu arkadaþ yazýyý sanki kendi yorumu gibi yazmýþ ve emeðe saygýsýzlýk etmiþtir. ayrýca ayný yorumu bir de konu açarak bildirmiþ ve konusu buraya yönlendirilerek kilitlenmiþ. onun da linki þu;
    http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5474

altýna alýntý olduðunu bile yazamayacak kadar aciz ve yüzsüz olan bu kiþi ile ilgili gerekenin yapýlmasýný rica ediyorum. Ayrýca ayný yazý www.eksisozluk.com sitesinde bordomavi.net'ten alýntýdýr denilerek yayýnlanmýþ. bordomavi.net'in böyle bir þeye ihtiyacý yok. Emek hýrsýzlarýna gereken tepkinin verileceðini temenni ediyorum.

Saygýlarýmla...

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ne yazýk yaaa..böyle bir görüntüye sahip deðiliz...iþte trt nin o zamndaki tebiyesizliði...biz liverpool gibi dünya devi ile oynuyoruz...ama maçtan tek bir görüntü bile yok ne iþ yaaa

Alýntý bordoyurek Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu yorum farklý bir taraftar sitesi kurucularýndan Gökhan Uzunoðlu'na aittir. yazý 25 Ekim 2005 tarihinde yazýlmýþ ve köþe yazýsý olarak yayýnlanmýþtýr.

ancak emek hýrsýzý bu arkadaþ yazýyý sanki kendi yorumu gibi yazmýþ ve emeðe saygýsýzlýk etmiþtir. ayrýca ayný yorumu bir de konu açarak bildirmiþ ve konusu buraya yönlendirilerek kilitlenmiþ. onun da linki þu;
    http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5474

altýna alýntý olduðunu bile yazamayacak kadar aciz ve yüzsüz olan bu kiþi ile ilgili gerekenin yapýlmasýný rica ediyorum. Ayrýca ayný yazý www.eksisozluk.com sitesinde bordomavi.net'ten alýntýdýr denilerek yayýnlanmýþ. bordomavi.net'in böyle bir þeye ihtiyacý yok. Emek hýrsýzlarýna gereken tepkinin verileceðini temenni ediyorum.

Saygýlarýmla...
    evet arkdaþým bu bir alýntý olabilir .. ben bunu hatýrladýðým kadarýyla yazan kiþinin belli olmadýðý.. veya senin tabirinle emek hýrsýzýn kendi sitesine koyduðu bir yerden aldým .. arkadaþým birþeyler yazmadan önce düþünelim. hakaret etmeden önce düþünelim..

ve bu Cemil Usta için yazýlmýþtýr kendim için oraya koymadým. Senin öncelik le bunu düþünmen lazýmdý. saygýlarýmla

Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    38

evet arkdaþým bu bir alýntý olabilir .. ben bunu hatýrladýðým kadarýyla yazan kiþinin belli olmadýðý.. veya senin tabirinle emek hýrsýzýn kendi sitesine koyduðu bir yerden aldým .. arkadaþým birþeyler yazmadan önce düþünelim. hakaret etmeden önce düþünelim..

ve bu Cemil Usta için yazýlmýþtýr kendim için oraya koymadým. Senin öncelik le bunu düþünmen lazýmdý. saygýlarýmla
    altýna alýntýdýr yazamayacak kadar acizmisiniz? bunu okuyan alýntý olduðunu anlayabilecek mi sizce?

altýna alýntýdýr yazamayacak kadar acizmisiniz? bunu okuyan alýntý olduðunu anlayabilecek mi sizce?
    Arkadaþým dediklerimi anlayamýyacak kadar saf mýsýn sen...
    insanlarý sorgusuz yargýlama .. Bu yaptýklarýnlada , acizlik senin boynunda gezdirdiðin bir madalyon dur
    Konu miragef tarafýndan (23.05.2007 Saat 11:37 ) deðiþtirilmiþtir.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

Alýntý Murat Dinç Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ne yazýk yaaa..böyle bir görüntüye sahip deðiliz...iþte trt nin o zamndaki tebiyesizliði...biz liverpool gibi dünya devi ile oynuyoruz...ama maçtan tek bir görüntü bile yok ne iþ yaaa

nasýl olmaz ben izlerim o penaltý golünü caným sýkýldýkça isteyen olursa buraya da koyabilirim olmazsa siz arayýn google ya da youtube ts belgeseli diye çýkacaktýr

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

link yazdým diye hatýrlýyorum ama arazi olmuþ ...
    Konu A.Alper tarafýndan (26.05.2007 Saat 12:37 ) deðiþtirilmiþtir.

Samet Berber - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    34

nerde o günleeerrr.... ah ah !!!

Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    38

Arkadaþým dediklerimi anlayamýyacak kadar saf mýsýn sen...
    insanlarý sorgusuz yargýlama .. Bu yaptýklarýnlada , acizlik senin boynunda gezdirdiðin bir madalyon dur

neyini anlamayacaðým dediðinin? basbaya alýntý yaptým diyorsun ama hala besbelli görünüyor ki yazýnýn altýna alýntý yazmamýþsýn. alýntý yazmadýðýn her yazý sana ait gibi anlaþýlýr. asýl sen anlamýyorsun benim dediðimi.

ayrýca bu yazý ekþisözlükte de bordomavi.net ten alýntýdýr diye geçiyor. bu emek hýrsýzlýðý deðil de nedir?

yine komik bir yorumla karþýma çýkacaksan hiç yazma. forumu da boþu boþuna kirletme.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Bordoyürek kullanýcý adlý arkadaþým; öncelikle biraz sakin olursan sevinirim. Konuyla alakalý foruma gönderdiðin ilk ileti içerisinde suçlamak yerine, eksikliði ifade etmen daha doðru bir hareket olurdu. Sert üslubuna karþýlýk "miragef" gayet açýk bir þekilde durumu izah etmiþ. Alýntý olduðunu belirtse iyi olabilirdi mutlaka ama niyetinde yazýnýn kendisine ait olduðunu hissettirmek olsaydý doðrudan altýna kendi ismini yazardý. Olay bu kadar basitken büyütmeye hiç gerek yok.

Yaptýðýn bilgilendirme doðrultusunda kalemi için Gökhan Uzunoðlu'na ve yazýyý buraya taþýyarak paylaþýma açan Miragef'e teþekkürler.

Ekþisözlük'te yer alan "bmn'den alýntýdýr" cümlesinin en mantýklý açýklamasý da; yazýyý oraya taþýyan kiþinin bu yazýyý ilk bmn'de farketmiþ olmasýdýr.

Sevgiler, saygýlar.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    38

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bordoyürek kullanýcý adlý arkadaþým; öncelikle biraz sakin olursan sevinirim. Konuyla alakalý foruma gönderdiðin ilk ileti içerisinde suçlamak yerine, eksikliði ifade etmen daha doðru bir hareket olurdu. Sert üslubuna karþýlýk "miragef" gayet açýk bir þekilde durumu izah etmiþ. Alýntý olduðunu belirtse iyi olabilirdi mutlaka ama niyetinde yazýnýn kendisine ait olduðunu hissettirmek olsaydý doðrudan altýna kendi ismini yazardý. Olay bu kadar basitken büyütmeye hiç gerek yok.

Yaptýðýn bilgilendirme doðrultusunda kalemi için Gökhan Uzunoðlu'na ve yazýyý buraya taþýyarak paylaþýma açan Miragef'e teþekkürler.

Ekþisözlük'te yer alan "bmn'den alýntýdýr" cümlesinin en mantýklý açýklamasý da; yazýyý oraya taþýyan kiþinin bu yazýyý ilk bmn'de farketmiþ olmasýdýr.

Sevgiler, saygýlar.
    bu yazýnýn altýnda sizin isminiz yazmýyor. bu yazýnýz alýntý olmasýn sakýn?

bu kiþinin hala ilk mesajýnda yanlýþ yaptýðýný kabul etmemesi beni kýzdýran þey. tamam alýntý yazmamýþým unutmuþum vs dese kabul edeceðim. o mesajý düzenleyip altýna alýntýdýr yazsa ki nereden alýntý yaptýðýný bile istemiyorum. yeterki alýntýdýr yazsýn.

yazmýþ olsaydý eksisozluk'e ekleyen kiþi de bilirdi bunun baþka bir yerden alýndýðýný. haksýz mýyým bu konuda?

Saygýlar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

bu yazýnýn altýnda sizin isminiz yazmýyor. bu yazýnýz alýntý olmasýn sakýn?
    Bilmem, sence?

bu kiþinin hala ilk mesajýnda yanlýþ yaptýðýný kabul etmemesi beni kýzdýran þey. tamam alýntý yazmamýþým unutmuþum vs dese kabul edeceðim. o mesajý düzenleyip altýna alýntýdýr yazsa ki nereden alýntý yaptýðýný bile istemiyorum. yeterki alýntýdýr yazsýn.
    Miragef, ne diyor? Diyorki; hatýrladýðý kadarý ile yazanýn ismi belli olmadýðý için bu þekilde taþýmýþ. Alýntý olduðu da yazýlabilirdi elbet. Fakat, üye olduðunuz bir foruma gönderdiðiniz ilk ileti içerisinde sorup soruþturmadan "emek hýrsýzý", "aciz", ve "yüzsüz" suçlamarýyla kötü bir üslup kullandýnýz.

Konunun daha fazla uzaltýmasýna gerek yoktur. Yazý sahibine de, paylaþan arkadaþýmýza da tekrar teþekkürler.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)