Sayfa 265 Toplam 303 Sayfadan BirinciBirinci ... 165 215 255 263 264 265 266 267 275 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7564 adet sonuctan sayfa basi 6,601 ile 6,625 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ersun Yanal | Teknik Direktör

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ersun hocanın sorunu şu oyun şablonunda asla vazgeçmiyor..
    Takımdaki futbolcu profilleri buna uymasa dahi..Bazen de takımda ki futbolcu profillerine göre taktik geliştirmek gerek.
    Fbde misal şuan oynadığımız sistem uyuyordu..Neden mi ? Caner ve Gökhan gibi iki kenarbeki.Gerçek bir 6numara Topal vardı.Ve forvet özellikli kanat oyuncuları.
    Bizde olmuyor bu sistem.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Bongonda'nın oyundan alınmasına anlam veremedim.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Ege Kum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Faruk BERBER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bonganda'nın yerine Olcayı alsaydı 2.golün asistini kim yapacaktı? Bonganda final paslarını yapabilecek yada doğru tercihler yapabilecek bir oyuncu değil.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Ege Kum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bonganda'nın yerine Olcayı alsaydı 2.golün asistini kim yapacaktı? Bonganda final paslarını yapabilecek yada doğru tercihler yapabilecek bir oyuncu değil.
    Böyle bir anlayış olamaz ki, oyunun gidişatı aynı olacaktı diye bir şey yok.

Mesela Burak Yılmaz'ı almasaydık 1-0 yenilecektik yani o zaman ? Çünkü 2 golü o attı, 2-1 kazandık. Çıkar golleri 0-1 yenildik

Ege Kum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Böyle bir anlayış olamaz ki, oyunun gidişatı aynı olacaktı diye bir şey yok.

Mesela Burak Yılmaz'ı almasaydık 1-0 yenilecektik yani o zaman ? Çünkü 2 golü o attı, 2-1 kazandık. Çıkar golleri 0-1 yenildik
    Olcay'da Bonganda'da oyundan düştüğü için hocanın final paslarını daha başarılı yapabilecek Olcayı oyunda tutması doğru demek istedim

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Erzurum

Olcay'da Bonganda'da oyundan düştüğü için hocanın final paslarını daha başarılı yapabilecek Olcayı oyunda tutması doğru demek istedim
    Bongonda gayet oynuyordu bence

Adem CAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kimin girmesi gerektiği tartışılır ancak maç boyu rakibi en çok tehdit eden 2 oyuncudan birini dışarı almak bana da mantıksız geldi. Şahsen ben Olcay'ı dışarı alırdım. Son dakikada ki asistine kadar sahada hiç bir varlık göstermedi. Bu maçta şans yanımızdaydı ama her zaman böyle ucuz yırtılmaz.
    .
    Eleştirirken yapıcı olabilmek ve en ağır eleştirilere bile hoş görü ile yaklaşabilmek, hem egoyu besleyen nefsin panzehiri, hemde aklın ilacıdır.
    .

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

8jk macindan fofanayi izleyip sag tarafi hoca bongonda - perreira ile kapattigi ortada
    zaten sagimizdan yedigimiz her atakta bongondanin geriye depar atisi orada özel önlem ve dikkat istenildiginin belgesiydi

okayin hatasini saymasakda bu iki oyuncu basarili oldugu ortada
    dikkat ettiysen hoca fofana oyundan düsene kadar olcayin sag tarafa gecmesine izin vermedi

fofana düstükden sonra olcay saga gecip asistini yapti
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

merdeme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ersun Hoca geçen sezonda da iyi oynadığı maçlarda Castillo'yu çıkarıyordu. Bu nedenle oyundan düştüğümüz çok maç oldu. Bir kere Hocanın Yusuf Erdoğan inadını kırmamız lazım. Mecbur kalmadıkça oyuna almasın artık.

Adem CAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8jk macindan fofanayi izleyip sag tarafi hoca bongonda - perreira ile kapattigi ortada
    zaten sagimizdan yedigimiz her atakta bongondanin geriye depar atisi orada özel önlem ve dikkat istenildiginin belgesiydi

okayin hatasini saymasakda bu iki oyuncu basarili oldugu ortada
    dikkat ettiysen hoca fofana oyundan düsene kadar olcayin sag tarafa gecmesine izin vermedi

fofana düstükden sonra olcay saga gecip asistini yapti
    Jp'nin daha maçın başından bu oyuncuyu sindirmeye çalışmasının sebebi de bu olabilir. Kuralları esnetmek tamam ama bariz aşırıya kaçtı. Fofona da bu oyuna gelip 2.yarı JP'nin üzerine gitmekten hep kaçtı. Sonucunda etkisizleşti. Ama daha akıllı bir oyunucuya bu hareketleri yaparsan 10 dakika içinde 2 sarıdan kırmızıyı yersin. Tehlikeli bir oyundu.
    .
    Eleştirirken yapıcı olabilmek ve en ağır eleştirilere bile hoş görü ile yaklaşabilmek, hem egoyu besleyen nefsin panzehiri, hemde aklın ilacıdır.
    .

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı Adem CAKIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jp'nin daha maçın başından bu oyuncuyu sindirmeye çalışmasının sebebi de bu olabilir. Kuralları esnetmek tamam ama bariz aşırıya kaçtı. Fofona da bu oyuna gelip 2.yarı JP'nin üzerine gitmekten hep kaçtı. Sonucunda etkisizleşti. Ama daha akıllı bir oyunucuya bu hareketleri yaparsan 10 dakika içinde 2 sarıdan kırmızıyı yersin. Tehlikeli bir oyundu.
    evet tabi vardi

joe sol tarafda bile fofanaya yapisik oynadi, ayaginada solda basti

özel önlem alindigi bariz belliydi
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ne alakası var, Bero'nun önüne yuvarladığı topun şiddeti ve zamanlaması harikaydı.

Neye göre yapabiliyorsunuz bu yorumları?
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ersun hoca son ıkı sezon tek forvet oynatıyor.ilk geldiği sene çift forvet ayrıca diğer takımlarda da çift forvet oynatıyordu.roda ve burak çift forvet oynasa daha iyi olmazmı..ve ersun hocanın eski oyun sistemi yok.daha doğrusu sistem yok.şuanki oyun giray bulak hikmet karaman oyunu.. ersun hocanın ilk senesini hatırlayın yani 2008*9 yılı.maçlara öyle bir başlardıkki.ilk 15 dk rakip orta sahayı gecemezdi..
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ersun hoca son ıkı sezon tek forvet oynatıyor.ilk geldiği sene çift forvet ayrıca diğer takımlarda da çift forvet oynatıyordu.roda ve burak çift forvet oynasa daha iyi olmazmı..ve ersun hocanın eski oyun sistemi yok.daha doğrusu sistem yok.şuanki oyun giray bulak hikmet karaman oyunu.. ersun hocanın ilk senesini hatırlayın yani 2008*9 yılı.maçlara öyle bir başlardıkki.ilk 15 dk rakip orta sahayı gecemezdi..
    İki tane 32'lik golcü forvetle o sistemi oluşturamaz. Ayrica 4 2 3 1'den çift forvete dönüş hep problem olacak.
    Konu artvints tarafından (14.08.2017 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki tane 32'lik golcü forvetle o sistemi oluşturamaz. Ayrica 4 2 3 1'den çift forvete dönüş hep problem olacak.
    dünkü maçta ilk 11 de burak ve yusuf harici gol atacak adam yoktu.çok defasif kadromuz var..
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Nereden
    İstanbul

Alıntı zafer6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deli gibi çalışan, hem kanadı hem de ileriyi çiftleyen bir Umut Bulut'umuz yok. Ayrıca Yusuf Yazıcı göbekteki ikiliden biri olunca üretkenliği dibe düşüyor. Formda olursa Olcay tamam da kanat adamlarımız çift yönlü değil. Kaldı ki takımların %90'ı orta sahalarını 5'li kurguluyor. 4-4-2 için ikisi göbek ikisi kanat ve en az 3'ü çift yönlü 4 orta saha, 3-5-2 için de ancak Cahill - Luiz - Azpilicueta veya Chiellini-Bonucci-Barzagli gibi 3'lüler ve 100 metrede deli gibi gidip gelebilen kanatlar lazım. Fenerde 3 forvet oynatıyordu ama 2'si kanattaydı. Bunlardan soldaki Sow neyse de sağdaki Kuyt da deli gibi çalışıyordu kanadında.

Velhasılı 2'li forvet çabuk sonuç almak istediğimiz zayıf takımlara karşı, ya da yenik düştüğümüz-acil gole ihtiyaç duyduğumuz anlarda toplu hücum kumarı oynadığımızda yapılır ancak.
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

Pshycologist41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Kanatlarin gol becerisi olsa 4 2 3 1 oyna ama biz de yok O potansiyelli kanat. Biz AMR AML oynadikca sikinti yasariz. Bizim kanat oyuncularindan olup olabilecek ML MR dir.

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Okay başını yiyecek hocanın.

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Okay'ı kenara alacağına uğur bey'e futbolcuğu olduğunu hatırlatıp Okay'ı oynaması gereken yere stoperlerin arasından orta bölgeye gönderebilirdin.Okay'ın ölüsü bero'dan falan daha faydalıymış onu anladık.Okay'ın çıkması mı tetikledi yoksa takım ilk yarıdaki dengesiz hücum presinin sonucu olarak mı oyundan düştü bilemeyiz ama Okay-Bero değişikliğinden sonra 2 pas yapamadık.Tüm bunlar olup biterken takımın tek kurtuluş yolu çift forvete dönmek iken rodallega ve ndoye'yi kenarda oturtup Yusuf gibi bir futbol kabızını sahay sürdün.86 'ya kadar rodallega'yı sahaya sürmedin.Biz açıkçası yönetime mesaj verdiğini düşündük ve çıldırdık tribünde.Senin gibi tecrübeli bir teknik adam bu maçın tek kurtuluş yolunun çift forvete dönmek olduğunu ve yusuf erdoğan'ın artık bu takıma verecek birşeyi olmadığını nasıl göremez yoksa bunu birilerinin gözüne mi sokma derdindesin bilemiyorum
    İnsanlar düşünceleri ve davranışları arasında çelişki istemezler. Zayıf insanlar düşüncelerini davranışlarına göre şekillendirirler
    -------------
    Ben buradayım sevgili meşin yuvarlak ; sen neredesin ?

erolizmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

- Taktik maktik yok bam bam bam... taktik dehası..

- Takımda sol açıkta oynatıp rakibin böğrüne böğrüne dalabileceğin solak Bongonda'yı sağ açıkta harcamak... Yusuf'u da sağ açıkta oynatma sevdası vardı garibimin... Bizdeki "her sol ayaklı sağ açıkta, her sağ ayaklı sol açıkta oynayabilir" sevdası bitmeyecek. Anlayamadılar halâ bunlar için farklı meziyetlerin gerektiğini ve her ters ayaklının faydalı olamayacağını. Ailenin akıl küpü adam..

- Oyuncu değişiklikleri yine saçma sapan. Ne zaman hamle yapsa rakiplere rahat nefes aldıracak adımlar atıyor. Geçen sezonda da bolca izlediğimiz gibi. Dün Konya'nın maçı kazanamaması süprizdi bence. Burak'ın önüne top düşecek o da çerçeveyi tutturursa gol atacağız. Başka bir taktik yok. Şansa bala kazandık maçı.

- Tabi birde tek forvet sevdamız var. Bari kendi sahanda tek forvet oynama. Kanattan yükleniyorsun ama ceza sahası içinde bir tane adamın var. Onun da önüne ve ayağına bırakmalısın topu. Gerisi rakip savunmanın yapacağı salakça hatalara kalmış.
    "get up, stand up: don't give up the fight!"

twitter

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sezonun ilk maçı olan konyaspor maçından notlar:

+ ersun yanal sınıfta kaldı.sezona yeni teknik adamları mra ile giren ilk 11 de 5 yeni oyuncusu olan transfer döneminde oyuncularını satarak + 8 milyon avro kar yapan takıma futbol olarak ezildi.ersun ise 2 uzun hazırlık dönemi geçirdi 2 yılda bu takımda.hala tık yok.mra ise gelir gelmez kocamanın sıkıcı futbolunun üzerine çok şey koymuş.demekki zaman verin sabır gösterin olayı biraz hikaye.doğru teknik adam ve doğru kadro planlaması ile güzel oyuna ulaşmak çok zor değil.konyaspor süper kupa maçının tesadüf olmadığını ispatladı.mra yı ve konyasporu tebrik etmek lazım.

+ normal bir hakem olsaydı maçı 9 kişi tamamlardık ve sonuçları hiç iyi olmazdı.hem bu hafta için hemde gelecek haftalar için. oyuncular-(perera ve durica) yüksek maç ceza alacağı için sıkıntı oldukça fazla olabilirdi.bu futbol dışı sertliği ersun mu istedi bilemiyorum.her hakem göçek gibi olmayabilir.ersunun bu 3 puanı kendinin aldığını düşünmeyip ona uygun tedbirler almasında fayda var.

+fofana yı musa arazı beğendim.yetenekliler.traore yi zaten bilenler bilir transfer başlığında söylemiştim.bonservisi elinde idi.o da çok klas bir oyuncu.milosevic te yetenekli.orta saha ikililerine bakalım.mehdi ve jonsonn mu kucka okay mı?elbette mehdi ve jonsonn.bide maaş ve maliyetlerine bakın bunların.demekki doğru araştırma yaptığında ucuz ve kaliteli oyuncu bulmak işten bile olmaz.stoperleri moke de dikkat çekti.uğurdan daha yetenekli.

+takım olarak olumlu yaptığımız şeyler oldukça az maalesef.çok kısa anlarda dakikalarda ortaya konan iyi paslaşma örnekleri.konyaspor bu paslaşma örneklerini 20 defa yaptıysa biz 5 defa yaptık.bunun daha fazla sürelerde olması gerekir.

+ okay ve kucka nın olmayacağını net olarak gördük.30 yaşına merdiven dayamış kucka ile driplingi olmayan hazırlık maçında kendi kalesine gol attı diye moralman çöken bir okay.gitmez bu ikili.mehdi nin topla neler yaptığını gördük.benzerini ne okaydan ne de kucka dan göremedik.

+ bongonda bal yapmayan arı kıvamında.sadece yedek olur.ama olcay yaptığı asistle bence birkez daha önemli olduğunu gösterdi.

+ bu takımda bir kanatta olcay diğer kanatta castillo oynar.castillo yoksa eğer daha gole dönük olan yusuf erdoğan oynar.net çünkü genelde takım mühendisliğinde bir asistçi kanat(misal olcay)birde golcü kanat (bakambu yusuf erdoğan misal) olur.ha castillo golcü değil ama golcü olma potansiyeli taşıyor ceza alanı girişlerinde.

+ gelelim burak yılmaza.burak konusunda görüşlerim sabit 2 gol atmasına rağmen.sürekli buraka çalışan bir sistemde hücum çeşitliliği pas bağlantısı yapamazsın.konyasporun nasıl paslaştığını gördük.oldukça fazla şekilde hücum çeşitliliği yarattılar.bunun nedeni miloseviçin oldukça gezici bir rolde oynaması.bunun sonucu olarak devreye traore ömer ali ve fofana girdi.normal bir hakem olsaydı muhtemelen kazanacaklardı.yani senin burak yılmaz sistemin çöp olmuş olacaktı.burak yılmazın sürekli ofsaytta kalması şunu gösterir.takımın tek hücum planı var.burakı defansın arkasına koşturmak.böyle oluncada güzel oyun oynayamıyorsun haliylen.

not: izlediğim karşılaşmalar için genel maç yorumlarım bu sayfada olacak.

not2: ersundan hala ümidi olanlar varsa futbolu bilmiyorlar.net (bu arada 2. sezonu ve 2 sezon öncesi hazırlığını ful takımla geçirdi naptın aga bu dönemde takım bu halde.mra gelir gelmez futbol oynatmaya başlamış takımına.okan buruk keza öyle)
    Konu jairzinho tarafından (14.08.2017 Saat 21:06 ) değiştirilmiştir.

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu arada ilk hafta bittiğinde ideal 11 im (her hafta değişebilir)

onur

perera--transfer-durica-mas
    olcay--transfer-transfer-castillo
    ----------yazıcı-------------
    ----------burak----------------

perera: daha önce de yazmıştım.tepki aldım.transfermarkt verileri istatistiklerinden futbolcuyu izlemesen bile bir fikir elde edebilirsin.perera alındığında yorumlarda hücumcu bek olarak yazıldı.oysa veriler onu göstermiyor zaten.hem gol ve asist hemde kart istatistiklerine baktığımızda perera nın defansif ve agresif bek olduğunu söylemiştim.tabi gene itirazlar geldi.bkz:

https://www.transfermarkt.de/joao-pe.../spieler/13217

kariyerinde 6 kırmızı kart var ve sarı kart sayıları oldukça yüksek.tabi konya maçında 2 kırmızı kart da görebilirdi.ha bu haliylede oynar.orası ayrı.niye bu kadar agresif diye şaşmamak lazım.adamın oyuncu profili bu.

uğurun yerine ayakları iyi orta düzey bir stoper bulunamaması tam bi başarısızlık.zırt pırt okay ın geriye gelip pas alması saçmalık.oyunu büyük takımlarda stoperler kurar.

konyasporun iyi oyununda her ne kadar fofana ve traore nin etkisi varsada asıl olay mehdi jonsonn ikilisinde idi.bu ikili sayesinde geçiş oyununu iyi yaptılar.topu fofana troere ile buluşturdular.

zaten ben kucka nın başından beri yanlış transfer olduğunu söylüyordum.çok büyük kaynak israfı oldu maalesef.kulüp kasasından.lakabı tankmış.haliyle orta ikilin kucka ve okay olduğu için evinde konyaspora mahkum oynuyorsun.

onazi satılacaksa orta sahaya yetenekli bir oyuncu transferi şart oğlu şart.onazi satılmazsa ise onazi kucka oynar.net

burak eldekilerden daha iyi son vuruşcu olduğu için tercih ettim.burak sorunsalı ilerleyen dönemde başgösterebilir.çünkü burak sadece gol attığında var olabilen bir oyuncu.diğer yönleri çok eksik ve gol atmadığında homurdanmalar başlayabilir.net
    Konu jairzinho tarafından (14.08.2017 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Neyse bu sene en azından aytaç'ı sokamayacak hamle olarak, bir de y.erdoğan gitti mi tam olurdu fakat bu sefer de akbaş ve medjani girer yüksek ihtimalle sonradan, vazgeçtim yine kısır döngü
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Her şey tamam. Bir şey demiyorum. Hocadır, kafasından bir şeyler geçiyordur da Bongonda kenara dönüp "beni al" demediyse nasıl onu çıkarıp Yusuf'u aldı oyuna?

Üst üste iki pozisyonda yaptığı hatalı pas tercihlerini mi cezalandırdı?
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Rakip beklere göre olcay ve bongonda kanatlari değiştirmiş olabilir.

Yalniz olcay oynayacaksa sağ kanattan ayrilmamasi en hayirlisi. Pas hafizasi oluşmuş pereira yazici olcay arasinda. Tek işleyen yer de orasi. Bunu bozmamak gerekiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)