Sayfa 135 Toplam 303 Sayfadan BirinciBirinci ... 35 85 125 133 134 135 136 137 145 185 235 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7564 adet sonuctan sayfa basi 3,351 ile 3,375 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ersun Yanal | Teknik Direktör

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı İsmail SARAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstikrar sağlanmalı. 20 ay önce Tolunay'a, 15 ay önce MRA'ya, 10 ay önce Hami'ye, 5 ay önce Vahid'e, şimdi de Ersun'a aynı laflar ediliyor. Bizim taraftar iyice hoca ve futbolcu transferi fetişisti oldu çıktı. Her sene 15 futbolcu, 3 hoca değişmezse rahat edemiyorlar.
    Aynen öyle abi.Ersun hoca yaz dönemi kendi sistemine uygun 3 4 nokta transferle takimi iyi yerlere taşır.Tabi birlim olabilirsek.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

sessizkral_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ersun Yanal' a haksızlık ediliyor.

Constant ı niye çıkardı deniyor

ben olsam 20.dakikada çıkarırdım

sahada yürüyerek maç oynanmaz.

Ersun yanal Sene başında kamp yapmadı bu takımla ve sene başı kadro oluşumunda yer almadı.Ki bu çok önemli bir ayrıntı.

Bu yüzden sene sonunda takımdaki eksikleri görerek doğru transfer hamleleri yaptırıp, seneye başarılı olabilecek bir takım ortaya çıkaracağına inanıyorum.
    Sanılmasın Yine basmış onu bunaltılar,Yanılmasın öyle dalga geçen yabancılar...tek ve gerçek aşk Trabzonspor

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Eyyy Trabzonspor Taraftarı...

Sizin amacınız nedir? Trabzonspor ile derdiniz nedir?

Yetmedi mi? 5 tane Teknik Direktör değiştirdik!!! Yetmedi mi???

Hala hoca işe yaramaz gibi yorumlar yapıyorsunuz. Bu kadar da olmaz!!!

Bu kadar sabırsız insanlar görmedim hayatımda!!!! Biraz susun insanlara zaman verin!!!

Yeter artık! Yemin ederim bıktım bu sabırsız yorum yapanlardan....

Yazıktır günahtır ya...

Bu takıma, futbolculara, taraftara yazıktır! Siz sadece Trabzonspor'a zarar veriyorsunuz bu sabırsızlığınızla...

Arkadaş hala anlayamadınız mı 15-20 transferden sonra en az 2 sene istikrar gerek!!!!

Önünüzde ''Beşiktaş'' örneği kabak gibi dururken hala eleştiri yapıyorsunuz...

Kusura bakmayın ama futbolun ''F'' harfini bile öğrenememişsiniz!!!!

Bu kafa ile de hiç bir şey öğrenemezsiniz....

((Kusura bakmayın, kızdım artık bazı yorumlara...)))

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

degistir bari bisileri adam..

sistemi degistir bisileri degistir...kendini gel biraz..

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hocaya yapılan her eleştiri "Hoca istifa etsin" demek değildir !
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

endlessdeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hocam biraz olsun kadronu güncel tut istikrarı olsun umarım sene sonu kalırsın beceriksiz futbolcuları elersin sene sonu kadro dışı bırakırsın iyi bir kaç takfiye şart

endlessdeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

futbolcularımız kollektif oynayamıyor biraz paslaşma ve oyun kurma olarak eksiğiz biraz da savunma anlayışımız

ibrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Kurtlara yem edecek değiliz seni hocam. Bu seneyi atlat, seneye bir kaç nokta atışıyla tepeye oynat bizi koç.
    Milli Takımım TRABZONSPOR
    Al aşaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adı kaldı, onu gören yok.
    Haram kapışıldı, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı diskus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocanin akli Trabjon da degil, umrunda degil!
    Alıntı Hazar_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para kazanmak için anlaşmış Trabzonspor'la. Başka bir derdi yok.
    Son zamanlardaki performans ne yazık ki bu iki yorumu da doğrular nitelikte ...

Alıntı Yaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoca oyunu okuyamiyor veya hoca değil sözlerine katılmıyorum. Sadece aklını ve ruhunu hala daha verememis Trabzonspor a.
    Öylesi daha kötü değil mi sence Yaşar Abi ? Ne işin var ilgilenmeyeceksen demezler mi adama ? Hele ki teknik direktör'le beslenen bir kulüpte ...
    9 # Osvaldo'

Colakoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Standart Ersun Yanal | Teknik Direktör

Yorumlari okuyorumda, Bizden bi cacik olmaz !!!! Agaa.....

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    keske tezahuratlara sigsaydin sen,ve keske bir siirle anlatilsaydi renglerine olan askimiz...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Standart Ersun Yanal | Teknik Direktör

Alıntı Tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlardaki performans ne yazık ki bu iki yorumu da doğrular nitelikte ...

Öylesi daha kötü değil mi sence Yaşar Abi ? Ne işin var ilgilenmeyeceksen demezler mi adama ? Hele ki teknik direktör'le beslenen bir kulüpte ...
    Maalesef Tolga, eğer öyle ise durum sıkıntılı dir. Ama kendisine gerekli bütçe verilip, istediği takımı kurması için zaman verilmesi taraftariyim. Mevcut durumda kendisini suçlu ilan edemem. Teknik hatalarını söylüyoruz zaten ama kadro kendi kadrosu değil sonuçta.

Nereden
    Almanya

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu kadar sabırsız insanlar görmedim hayatımda!!!! Biraz susun insanlara zaman verin!!!

Yazıktır günahtır ya...

Bu takıma, futbolculara, taraftara yazıktır! Siz sadece Trabzonspor'a zarar veriyorsunuz bu sabırsızlığınızla...

Arkadaş hala anlayamadınız mı 15-20 transferden sonra en az 2 sene istikrar gerek!!!!

ozaman Vahit hocaya sabredilmesi lazimdi. Adam Gercekci idi.
    Bizim Tarftar malesef gercekci degil. Sihirbaz gibi Barcelona
    Bayern Münih beklerler.

Ama Ersun Yanal ile bu is gitmez bunu söylim.
    Carsabanin gelisi nasil Sali dan belli ise, Napoliden 4-5
    yiyecegimiz kesindi. Vahit Hoca ile o hezimet olmazdi.

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ersun Yanal'a yapılan her eleştiri "hemen yarın istifa etmeli" anlamına gelmiyor. Ersun Hoca'nın iyi bir teknik direktör olduğunu düşünen birisi olarak maç alma konusunda kurnazlık ve kritik hamle eksikliği olduğuna inanıyorum. Son haftalarda bunda eksiklerin de etkisi olabilir tabii, ama genel olarak da hocamızın böyle bir problemi var. Özellikle Napoli ve Sivas maçındaki kadro tercihleri, bu maçtaki oyuncu değişiklikleri uzun yıllardır üst düzey ligde önemli takımlarla çalışmış bir hocaya yakışmıyor. Maç içerisinde defans ikilisini bozmaması gerektiğini 20 yıldır öğrenmemiş olması mümkün değil.

Napoli maçına çıkıyorsun, sezon boyu en iyi performans göstermiş kesici oyuncu Salih sahada yok. Defansta Aykut - Medjani ikilisi form tutmuş ve iyi giderken bu ikilinin arasına Bosingwa'yı sokuyorsun, sağda Fatih Atik (ligde iyi performans sergiledi) ile Mertens'in karşısına çıkıyorsun. Oysa geri dörtlüyü bozmayıp önde Salih - Fatih oynasa, sağda Sefa, Solda Erkan, Forvet arkası Özer olsa daha dirençli bir takım olurduk. Belki yine yenilirdik ama bu kadar ezilmezdik, belki direnç gösterirdik.

Sivas maçındaki arzu ve istek yoksunluğu aynı şekilde Kasımpaşa maçında mevcut. Kasımpaşa şu anda ligde yenmesi en kolay takımlardan. Çok formsuz, isteksiz bir takım ve kötü bir oyunları var. Bize karşı da hiçbir şey oynamadılar. Ama biz bu kadar kötü oynayan bir takıma karşı bile ikinci bir gol bulamadık. Rakibin ortasahasında Alpaslan tek başına mücadele etti (kırmızıdan yırttı), onun dışında Malki'nin ara sıra pres yapması hariç bizi zorlayan hiçbir şey yoktu. Ama buna rağmen 3 pas bile yapamadık.

Aytaç topu alıp etrafına bakıyor, en yakın adam 30 metrede, geriye dönüyor. Erkan topu alıyor kafasını kaldırıp etrafına bakıyor, en yakın adam 40 metrede, mecburen geriye dönüyor. Yardımlaşma sıfır... Koşmak sadece topu kaybedip rakibin arkasından kovalamak değildir. O zaten futbolcunun görevidir, kaybettiysen kovalayacaksın. Koşmak aynı zamanda top istemek için boşa kaçmaktır, arkadaşlarına alternatif yaratmaktır, sorumluluk almak için gönüllü olmaktır. Bizim takım hiç koşmuyor ve yardımlaşmıyor. İşte burada Özer'in koşu mesafesinin neden bu kadar yüksek olduğu ortaya çıkıyor. Özer hem defansif anlamda pres yapıyor, hem de hücumda arkadaşlarına yaklaşıp sürekli pas isteyerek takımı rahatlatıyor. Arada top kayıpları ve yanlış pas tercihleri olsa bile bu girişkenliği ile oyuna bir akıcılık kazandırıyor, takıma iyi kötü bir tempo yaptırıyor. Oyunu o kadar geniş alanda oynadık ki rakip aldığı her topta rahatça yarı alanı geçti. Çünkü oyuncularımız birbirine çok uzaktı ve topu alan rakip rahatça pas alternatiflerinden en uygununu seçmeyi başardı. Böylece aldıkları toplarda sahayı hızla geçerek orta sahamız yokmuş gibi oynadılar. Aytaç kısmen engel olmaya çalışsa da pek yetemedi. Oraya Aytaç'ı değil Makelele'yi de koysak pek bir şey farketmez. Çünkü takım olarak sahayı iyi parselleyemedik. Neyse ki rakip bu ataklarda gol fırsatı yakalayamadı.

Sonra hocamız dahiyane bir şekilde defans ikilisini bozma kararı verdi ve Uğur Demirok'u oyuna koydu. Zaten aylardır maç eksiği olan bir futbolcuyu 3. kez ateş çemberine attı. Futbol takip eden birçok kişi defansta geri dörtlünün, özellikle de kale önündeki ikilinin zorunda kalmadıkça değiştirilmemesi gerektiğini bilir. Hatta bu bölge o kadar önemlidir ki, değil maç içinde, sezon içinde hatta sezonlar içinde bile bu bölge oturtulmaya çalışılır. Gs'de Bülent - Popescu, BJK'de Zago-Ronaldo-Ahmet defans tertipleri çok nadir bozulmuştur. Bizim şampiyonluk senemizde Egemen-Glowacki ikilisinin önemi herkes tarafından kabul edilir. O yıl problem yaşadığımız maçlar genelde bu ikilinin sahada olmadığı ya da bir şekilde çıkmak zorunda kaldığı maçlardır. Kısacası değil bir maç, sezon içinde hatta sezonlar boyunca minimum değişiklik olması gereken bir bölgede 3-5 maçtır oyun içinde sürekli mevki değişikliği yapıyoruz. Yine bu değişikliği yaptık, tıpkı Sivas ve Napoli maçlarındaki gibi fatura ağır oldu. Mesele Uğur'un hatalı olup olmaması değil. Medjani önde Uğur geride veya Medjani süpürücü vs gibi pozisyon değişiklikleri takımın defans tertibini bozdu. Hocamız diyelim ki Constant'tan memnun değil, kenara çağırıp yahu adam gibi oyna diye bağırsa bile daha iyiydi. Hadi diyelim Constant çıkmak zorunda, kimi koyarsan koy ama gerideki ikiliyi bozma hocam. Daha oyuncu oyuna girerken aman değiştirme göbek ikilisini dedim, birçok kişi de aynı şeyi demiştir eminim, değiştirdi ve golü yedik.

Şimdi bunları neden bu kadar uzun uzun anlatıyorum. Hocanın takımda kalması gerektiğine inanan bir kişi olarak arka arkaya yaptığı taktiksel hatalar beni rahatsız ediyor. Bazıları tercih olarak tabii ki kabul edilir ama futbolun genel yazısız kurallarına tamamen aykırı yapılan hareketler bana hiç mantıklı ve profesyonelce gelmiyor.

Hocanın arkasında büyük bir taraftar desteği var. Bir protestoya maruz kalmıyor, taraftar her şeye rağmen ona inanıyor, 2008-2009'u ve dizayn edilen takımı hatırlıyor, hocasına basına karşı bile sahip çıkıyor. Ama eğer hocanın aklı Trabzon ve Trabzonspor'da değilse, bu gerçekten bize çok şey kaybettiriyor. Ben hocamızın uzun vadede başarı getireceğine inanan bir taraftar olarak, kafası Trabzon'da değilse bunu yönetime ciddi şekilde dile getirmesini, kafası tamamen bizdeyse de kendisini toparlamasını ve takımı düzene sokmasını istiyorum. Tabii ki her şeyin mükemmel olmasını beklemiyoruz ama futbol satranç değil. Kimse hocadan uzaya mekik göndermesini, yüz nakli yapmasını falan da beklemiyor ayrıca. Herkesin anlayabildiği, izleyenin görebildiği bir oyunda, çok temel basit hatalar arka arkaya yapılıyorsa, bunda hocanın formsuzluğu söz konusudur.

Hocaya yapılan her eleştiriyi hemen istifa etmesine davet olarak algılamayın. Her şeye rağmen kendisine inanıyorum ve bu durumu düzeltecek potansiyeli olduğunu biliyorum.
    Konu Çağatay_ tarafından (23.02.2015 Saat 05:59 ) değiştirilmiştir.
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Nereden
    İstanbul

Constant'ın çıktığı yerden ve Constant aylar sonra iyi oynamışken 90. dakikada gol yiyerek 2 puan kaybetmek.
    Hoca kusura bakma ama beceremiyorsun. Aklın her neredeyse bir an önce toparla yada defol. Bu takımın kaybedecek vakti yok. Bir takım sezonda 2 defa bile tandemini maç içinde değiştirmez. Sen her maç Medjani'yi öne çekip oraya Uğur'u yada Bosingwa'yı yamamaya çalışıyorsun. Bırak, bozma, elleme. Değişikliği yapana kadar Kasımpaşa yenilgiyi zaten kabul etmişti. Sahanın en iyisini çıkarma huyu kimden miras kaldı sana?

Nereden
    İstanbul

Alıntı Steril61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazıklar olsun sana da oynattığın futbola da verdiğin taktiğe de...

Bu maç beraberliği hak edecek futbol bile sergilemedik. Hey gidi Ersun hey! En diri ve mücadeleci oyuncumuz Deniz Yılmaz'ı ne diye alırsın oyundan kardeşim. 1-0 öndeyiz Kasımpaşa arkada açık verecek belli ki! Sen kalkıyorsun defansın arkasına sarkabilecek tek oyuncu olan Deniz'i çıkartıyorsun. Carzo zaten piyasada yok.

Orta alanda adam akıllı pas yapan, takımın defanstan top çıkarmasına yardımcı olan Costant'ı oyundan alıyorsun. Maçın başından sonuna kadar yokları oynayan Erkan Zengin'i oyunda tutuyorsun. Bir de utanmadan sıkılmadan Uğur'u oyuna alıp defansın dengesini bozuyorsun. Yahu madem bu adam iyiyse neden ilk on birde yok? Kötüyse maçın en kritik zamanında neden oyuna girer? Bunlara yanıt ver Ersun efendi!
    İşte yazılanların hepsi yüzünden maalesef böyle kritik bir haftada 2 puan gitti.
    Aynı şekilde kupa da gitmişti!

CEMEFKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova

(Pansuman mesajlar yetişmiş.....)
    Konu CEMEFKER tarafından (23.02.2015 Saat 11:16 ) değiştirilmiştir.
    ''Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük insanlar fikirleri tartışır''Hyman G. Ricover

CEMEFKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova

Ersun Yanal'ı savunanların en büyük tezi " bu rezil takımı o kurmadı, transferleri o yapmadı, kendini takımını kursun bir hele...." (tamam)

Bu teze göre " Ersun Hoca'ya geldiği 2014- Kasım ayından 2015-Haziran ayına kadar tolerans verilmiş"

"... Hoca sen kafana göre takıl....Zaten takımı sen kurmadın .....Ligi, bjk , fb maçlarını boşver, Avrupa maçlarını salla gitsin...Kupa'da iddialı olmalıyız ama (neyse onu da boşver sen)...., hele bir sezon sonu olsun, Temmuz transfer ayı başlasın, sen istediğin topçuları getir klube...2015-16 sezonu başlasın bir hele ....sana notumuzu 2016-Ocak gibi veririz...." (herkeş kendi şansını/toleransını kendi oluşturur.buna da tamam)

Bir klüp düşünün daha ilk yarı bitmeden en büyük hedefi olan şampiyonluktan kopmuş ve şu kararı almış...

"Ben öyle bir teknik adam getircem ki takımın alt yapısını 8 ayda atacak, sonra kendi takımını kurup bütün kupaları alacağız" (çok planlı ve bi o kadarda iyimser bir proje, ancak isim önemli tabi. yarın bir gün "gidiyorum" diyecek biri için riskli de aynı zamanda)

1- Bir klubun uzun soluklu düşünüp getirdiği güvendiği bir isme takımı uzun yıllar emanet etmesi güzel.

2- Hayatın birçok alanında uzun soluklu kısa, orta, uzun vadeli projeler her zaman akla yatkın olandır ve başarı getirir.

3- Bu yapı bizim gibi muhalefin sert olduğu, eleştrinin direk etki yapacak kadar küçük bir şehir takımında ne kadar başarılı olur.

4- Artı bu projeyi rantın ön planda olduğu 1-2 yıl içinde devrilmesi muhtemel ve yeni yönetimlerce projelerin devamının getirilmediği çevrelerde (particilik, siyaset klup başkanlığı/yöneticiliği gibi ) yapmaya kalkmak kendimizi kandırmaktır.

5- Bu projeyi Trabzon şehri dışında Anadolu Yakası Merkezli bir yerde kursanız başarılı olmanız daha yüksek, ancak merkez yanlış.

(üfff ne saçmalıyorum ben. bu yönetimin veya kimsenin böyle bir projesini olduğunu zannetmiyorum. )
    Konu CEMEFKER tarafından (23.02.2015 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.
    ''Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük insanlar fikirleri tartışır''Hyman G. Ricover

Nereden
    Ankara

Constant- Uğur değişikliği külliyen, Deniz-Fatih değişikliği kısmen yanlıştı. Deniz yorulmuştu ama, bitik Cardozodan daha fazla şeyler yapacağı kesindi son bölümde. Cardozo- Fatih değişikliği daha mantıklı gelirdi bana.

atomantcum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı İsmail SARAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstikrar sağlanmalı. 20 ay önce Tolunay'a, 15 ay önce MRA'ya, 10 ay önce Hami'ye, 5 ay önce Vahid'e, şimdi de Ersun'a aynı laflar ediliyor. Bizim taraftar iyice hoca ve futbolcu transferi fetişisti oldu çıktı. Her sene 15 futbolcu, 3 hoca değişmezse rahat edemiyorlar.
    Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yazıktır günahtır ya...

yattara tribününde maç izlemiş çocuk

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hocam biz senin arkandayız ama sen bizi hep önüne alıyon...
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ben bu seneyi saymıyorum.artık yenilgide yada beraberlik üzülmüyorum....seneye ersun hoca ile devam edelim.ilk 10 hafta sabredelim...
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Forum Yöneticisi Aydın Danış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Seneye çok şey bekliyorum senden Ersun hoca bu sene kendi manteliteni uydurmaya çalışıyorsun bir sistem oturtmaya çalışıyorsun klüp içinde uyumu kurmaya.. Seneye bunlar olucakdır.. Haydi rasgele..
    -JOSE ERNESTO SOSA-

Berat Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çağatay yukarıda yazmış. Yazdıklarına katılıyorum. Ben de birkaç bir şey söylemek istiyorum

Constant en iyi olduğu maçlardan birinde çıkması çok yanlıştı. Uğur'un geriye çekilip Medjani'nin öne atılması daha da büyük bir yanlıştı. 85 dakika defansta oynamış adamı ön tarafa atıyorsun ama bilinçaltında hep geride olur adam. Scarione'nin önü bomboştu çünkü onu karşılayacak adam Medjani'ydi ama o da gömülmüştü defansa. Constant'tan memnun mu değilsin (Yine belirteyim gayet iyiydi) Atik'i onun bölgeye atarsın. Defansı bozmak da ne demek

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Adam hâlâ Atik diyor ...
    9 # Osvaldo'

bordomavi1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ersun Yanal'ı istemeyenleri Trabzonspor'un düşmanı gösterip sürekli hoca yiyorsunuz diyenlerin çoğu, Vahid Hoca'nın gitmesi için ellerinden geleni yapan insanlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)