Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 42 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir ulusun Kurtaricisi Gazi OSMAN AGA.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Arkadaslar biraz daha sakin olmayi deneyelim lütfen...

Forum ortamina yakismayacak yazismalar silinecekitir.

Yazismalar bu sekilde devam ettigi takdirde "topic" kilitlenir.

Lütfen daha sakin olalim ve birbirimizi kirmayacak sekildeyazismayi deneyelim.

Tarihi bir konu tartisiliyorsa ortaya atilan iddaalarin kanitlanabilir nitelikte olmasi önemlidir.Edited by: Kaya

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Iki gündür foruma giremedigim için neler yazildigini göremedim,o yüzden Giresunlu arkadasim,Ahmet ve Shadow ne dedi bilmiyorum ama,benim verdigim tepkiyi sadece ben verdiysem,yazik diyorum ve bu konu hakkinda baska da bir sey demiyorum...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Ben de bu konuyu yeni farkettim,ben farkedene kadar da bir çok yazi silinmis,mevzuyu anlayamadim,herhangi bir tepki veremiyorum...

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

GiresunluTs:

---------------------

Bu cümleyi bir tane admin görür de siler,ya da yazan utanir da kendi siler,olmadi gelen tepkiler yüzünden silinir diye 3 gün bekledim...Daha fazla dayanamadim.Bir de gülme isareti koymus sonuna çok matah bir is yapmis gibi...Atatürk'ün bas harfi de küçük!..Edited by: Kaya

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Tepkinde yüzde yüz haklisin.O arkadasa Osman Aga'nin hayatini inceledigi gibi,Atatürk'ün hayatini da daha titizlikle incelemesini tavsiye ediyorum. Ve daha dikkatli olmaya davet ediyorum...

Nereden
    Bursa

yazimi degistirdim eger az Once yazdigim seyLer oLsaydi inaniyorumki ceza alabiLirdim ve antipatik buLunabiLirdim.

kIsaca SunLaRI SoyLuyeyim Atatürk YaziLisinda biLe a niye kücük yazildi sekLince sikayet aldim ama sunu bilinki ATATÜRK Suan Yasasa idi baziLArinin Onu PutLastirdigini gorse idi bundan rahatsizLik duyarDI ulu Önderi PutLastirmayaLIm Lütfen.

Edited by: GiresunLuTs

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Arkadaslar lütfen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için kelimelerimizi daha dikkatli seçelim.

Sildigim cümlelerden biri uyari mesajindan sonra gene yazilmis.

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaslar lütfen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için kelimelerimizi daha dikkatli seçelim.

Sildigim cümlelerden biri uyari mesajindan sonra gene yazilmis.

Burada anlasalim önce."Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"...

"Tapmak" ile "saygi göstermek,sevmek" duygularini birbirinden ayird edemiyorsak problem bizler de demektir...
    Bazi Islami kesimin Atatürk'e hakaret etmesini siddetle kiniyorum.Allah'a sükür hepimiz müslümaniz.Kimse benim dinimi,örf ve adetlerimi Atatürk ile sinayamaz.Bence Atatürk, Allah'in Türk Milletine verdigi en güzel ve en degerli hediyedir...
    Atatürk raki içiyormus.Atatürk sunu yapiyormus,bunu yapiyormus.Hep -mis,-mus.Halkimin parasini hortumlamadi.Halkimin parasiyla hacca da gitmedi.Koca bir ulusu düsmanlarin elinden kurtardi daha ne yapmaliydi? Ona içtigi rakilar da helal olsun...
    Herkes seçtigi kelimelere dikkat etsin.Allah'a taparim,Peygamberimi tanirim.Dinimi korurum ve Atatürk'e olan sonsuz sevgimi ve saygimi da her zaman dile getiririm.Nur içinde yatsin.Mekani cennet olsun , ki öyledir...
    Dinimizi kullanarak Atatürk'e hakaret edenlere de sunu soruyorum "Atatürk olmasaydi simdi müslüman olabilecekler miydi acaba?"!

Bu arada Gazi OSMAN AGA diye birini duymamistim.Allah onun da mekanini cennet etsin.Bu vatan için kimler ugrasmis ise hepsi için ayni duygulari besliyoruz.Sehir,yer,mekan,ortam ayirmadan...

ts_fan
    Ziyaretçi

iki yazinin altina imza atarim, Esra'nin da dedigi gibi Atatürk'e karsiolan durusumuzO'nu putlastiracak bir sekilde olmamali, bu vatan için yani bizler için yaptiklarina sevgi ve saygi duyarak yaptiklarini hiçbir zaman unutmadan ve bu yapilanlarin arkasinda dimdik durarak olmalidir...

Esra çok dogru dedi yukarida, bizim tapacagimiz tek sey Allah'imizdir, haa unutmadan inanmayan arkadaslarimiza da saygim vardir...

Nereden
    Bursa

Konu nereLerden NereLere geLdi atatürkü eLbette seviyoruz ve saygi duyuyoruz.

Atatürk Konusunu kapayaLIm bir cok Kisi tarafindan izLeniyoruz bazi kesimLerden FarkLI tepkiLer aLabiLiriz.

eger bir yanLisim oLdu ise Özür diLerim tüm site sakinLerinden baslik ile alakasiz seyLer yazmayaLIm Lütfen.

Bugun ulkede misyonerlik faaliyetleri almis basini gidiyor..istanbul medyasi yabancilarla isbirligi yapip bu ulke insanlarina noel kutlamayi,,noel agaci süslemeyi ,,noel baba sevgisini asilamaya calisiyor...Vahim olan sey bu ulkede ulusal mucadele baslatarak bati emperyalizmine tokat atan Atatürk ü hala tartisiyor olmamiz..Istanbul Konstantinapolis olmadi cunkü Atatürk ve silah arkadaslari buna izin vermedi,,karadenizde pontus tarihe gomüldü cunku Ataturk ve silah arkadaslari buna izin vermedi,,..Atatürk, Bursa da amerikan kolejinde okuyan 2 müslüman kiz hristiyan yapildiginda o koleji ertesi gun kapatmistir..Bugun bu davranisi gosterecek kac lider var....Atatürk icki icen veyanamaz kilmayan biri olabilir ama bu ulkede bugun ezan okunuyor,,insanlar rahatca ibadet ini yapiyorsa sanirim bunu Uluönder ve silah arkadaslarina borcluyuz....

Bayraklari bayrak yapanüstündeki kandir,
    Toprak ugrunda ölen varsa VATAN DIR..

Dinimize de sahip cikalim,,,bu ülkede islamin varligini devam ettirenlere de.........

Ne Mutlu Türküm Diyene....

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir kasik suda da bölge milliyetçiligi yapiliyor ya.. Topal Osman Trabzon ve çevresindeki direnisin görünen yüzü ya görünmeyenler. Kisi yüceltmelerini birakin burasi Moscow Cumhuriyeti degil..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Sevgili arkadaslar,
    fficeffice" />
    Önemli bir üslup yanlisligina düsüldügü kanaatindeyim. Bu platformda, ?Trabzonspor Taraftari[/B]? ortak paydasi altinda toplanmis bulunuyoruz. Elbette sosyal kimligimizde, ?Trabzonsporlu[/B]? maddesinden baska daha pek çok unsur yer aliyor. Memleketimiz, su an yasadigimiz yer, cinsiyetimiz, medeni halimiz, dünya görüsümüz, tarihe bakis açimiz, dini hassasiyetlerimiz, huy ve tabiat özelliklerimiz, vs? vs? Burada bulunus amacimiz, kimligimizin ?Trabzonsporlu[/B]? maddesi disindaki unsurlari ön plana çikarmak olmamali. Örnegin, ben dindar bir insan olabilirim. Fakat bu durum, dini hassasiyetleri benim kadar güçlü olmayan bir Trabzonsporlu?nun görüs ve düsüncelerine deger vermememi gerektirmez, gerektirmemeli? Trabzonspor için çok faydali seyler düsünen, önemli faaliyetler gerçeklestiren bir arkadasimiza, sirf baska konularda benden farkli düsüncelere sahip diye soguk bakmam, Trabzonspor?un menfaatleri dogrultusunda bir yaklasim olamaz.

Bu baslikta yine o ifade etmeye çalistigim istikamete dogru bir seyir göze çarpiyor. Iki grup Trabzonsporlu oldugunu düsünün, her ikisi de Trabzonspor için çok iyi seyler düsünüyorlar, Trabzonspor için çok faydali faaliyetler gerçeklestirebilecek potansiyele sahipler; fakat gelin görün ki, Trabzonspor?a zerre kadar faydasi dokunmayacak bir konuda tartismaya baslayip, birbirlerini kiriyorlar, enerji ve zaman kaybediyorlar, birbirlerinden uzak noktalara savruluyorlar. Sonuçta kaybeden Trabzonsporluluk kavrami oluyor, tartisma konusu olan mevzuu da herhangi bir sekilde çözüme kavusmuyor, kavusmadigi gibi, kafalarda eskisinden bile daha zararli bir hale geliyor, tarihteki yerini muhafaza ediyor.

Arkadaslar, bahsini ettiginiz konuyu tartismak, bu forumlarin konusu degildir.Elbette önemli bir konudur ama tartismak Trabzonsporlu kimligine yarar degil, zarar getirir.

Fakat söyle bir sey var elbette? Burasi bir taraftar sitesidir, burada Trabzonspor disindaki konular da konusulacak, tartisilacaktir? Böyle serbest kürsü bölümü de olacaktir. Siirler yazacagiz, fikralar anlatacagiz, kitaplar tavsiye edecegiz, resimlerimizi koyup, ?vaay, karizmaya bak[/B]!? diyecegiz, günün eglencesini yazacagiz, üstümüzdeki kullanici hakkinda yorum yapacagiz vs? vs? Ben her ne kadar buralara pek ugramiyorsam da, böyle konularin bu forumlarda yer almasini onaylamadigim anlamina gelmez.

Ancak takdir edersiniz ki, bunlarin hiçbiri, bir Trabzonsporlu?nun bir digerine karsi olumsuz duygu ve düsünceler beslemesine yol açmamali.Bizim için ne kadar önemli, ne kadar hassas bir konu olsa bile?

Umarim meramimi yeterince anlatabilmisimdir.

Selam ve muhabbetle?

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı momentus Nickli Üyeden Alıntı

Sevgili arkadaslar,
    fficeffice" />
    Önemli bir üslup yanlisligina düsüldügü kanaatindeyim. Bu platformda, ?Trabzonspor Taraftari[/B]? ortak paydasi altinda toplanmis bulunuyoruz. Elbette sosyal kimligimizde, ?Trabzonsporlu[/B]? maddesinden baska daha pek çok unsur yer aliyor. Memleketimiz, su an yasadigimiz yer, cinsiyetimiz, medeni halimiz, dünya görüsümüz, tarihe bakis açimiz, dini hassasiyetlerimiz, huy ve tabiat özelliklerimiz, vs? vs? Burada bulunus amacimiz, kimligimizin ?Trabzonsporlu[/B]? maddesi disindaki unsurlari ön plana çikarmak olmamali. Örnegin, ben dindar bir insan olabilirim. Fakat bu durum, dini hassasiyetleri benim kadar güçlü olmayan bir Trabzonsporlu?nun görüs ve düsüncelerine deger vermememi gerektirmez, gerektirmemeli? Trabzonspor için çok faydali seyler düsünen, önemli faaliyetler gerçeklestiren bir arkadasimiza, sirf baska konularda benden farkli düsüncelere sahip diye soguk bakmam, Trabzonspor?un menfaatleri dogrultusunda bir yaklasim olamaz.

Bu baslikta yine o ifade etmeye çalistigim istikamete dogru bir seyir göze çarpiyor. Iki grup Trabzonsporlu oldugunu düsünün, her ikisi de Trabzonspor için çok iyi seyler düsünüyorlar, Trabzonspor için çok faydali faaliyetler gerçeklestirebilecek potansiyele sahipler; fakat gelin görün ki, Trabzonspor?a zerre kadar faydasi dokunmayacak bir konuda tartismaya baslayip, birbirlerini kiriyorlar, enerji ve zaman kaybediyorlar, birbirlerinden uzak noktalara savruluyorlar. Sonuçta kaybeden Trabzonsporluluk kavrami oluyor, tartisma konusu olan mevzuu da herhangi bir sekilde çözüme kavusmuyor, kavusmadigi gibi, kafalarda eskisinden bile daha zararli bir hale geliyor, tarihteki yerini muhafaza ediyor.

Arkadaslar, bahsini ettiginiz konuyu tartismak, bu forumlarin konusu degildir.Elbette önemli bir konudur ama tartismak Trabzonsporlu kimligine yarar degil, zarar getirir.

Fakat söyle bir sey var elbette? Burasi bir taraftar sitesidir, burada Trabzonspor disindaki konular da konusulacak, tartisilacaktir? Böyle serbest kürsü bölümü de olacaktir. Siirler yazacagiz, fikralar anlatacagiz, kitaplar tavsiye edecegiz, resimlerimizi koyup, ?vaay, karizmaya bak[/B]!? diyecegiz, günün eglencesini yazacagiz, üstümüzdeki kullanici hakkinda yorum yapacagiz vs? vs? Ben her ne kadar buralara pek ugramiyorsam da, böyle konularin bu forumlarda yer almasini onaylamadigim anlamina gelmez.

Ancak takdir edersiniz ki, bunlarin hiçbiri, bir Trabzonsporlu?nun bir digerine karsi olumsuz duygu ve düsünceler beslemesine yol açmamali.Bizim için ne kadar önemli, ne kadar hassas bir konu olsa bile?

Selam ve muhabbetle?

Bülent abi aklina zekana saglik ne güzel dile getirdin. Arkdas bu konuyu açmis bende baska bir dilden cevap vermeye çalistim. Bu konunun mevzusu biraz da muallak bir konu kim dogruyu yapti kim yanlisi yapti pek bilinmez. Bilinen bir sey var konunun dogrusu tarihte dogru olarak yazilmadigidir. Bizim memleketde eskiler biyüklerimiz anlatirdi. Eski büyüklerimizin anlattiklarina göre tarih ve okul kitaplarinda yazilanlar dogrusu yazilmamis. Saygilar.

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflu144 Nickli Üyeden Alıntı
    Adam tek basina kurtarmadi gerçi ama mert adammis.
    böle yigitler olmasaydi bizim ülkemiz nasi kurtulurdu

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı momentus Nickli Üyeden Alıntı

Sevgili arkadaslar,
    fficeffice" />

Selam ve muhabbetle?

abi helal herseyi çok güzel özetlemissin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)