Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Büyük Olmak...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

BMN çatisi altinda hepimizin en büyük arzusu, Efsane Trabzonspor'umuzun Istanbul Dükaligini devirdigi o muhtesem zaferleri tekrar yasayabilmek,yasatabilmeye katkida bulunabilmek gerçeginin, hayata bir an önce geçmesini saglamaktir.

Sayi olarak 2005 yilinin basi itibariyla 4000 rakamini geçmis durumdayiz. Bu rakam zamanla çok fazla daha artacaktir.Peki takimimizin büyüme hedeflerine ne kadar katkida bulunuyoruz,biraz da bunu irdeleyelim. Örnekleme olmasi açisindan,Hakan Kulaçoglu'nun "Firtina,Ihtilal,Efsane Trabzonspor" kitabinda Yasar Miraç'la yaptigi bir röpörtajdan alinti yapmak istiyorum.

" "Nasil Bir Trabzonspor?" ilk olarak 1984 yilinda Ispanya'ya yaptigim bir turistik gezi sirasinda bilincimde yer etmistir. Barcelona'nin Bordo-Mavi renkleri disinda kent olarak da Trabzon'la benzerliklerinin olmasi beni sevindirmisti. Ayni bizdeki gibi bir Boztepe orada da vardi. Tek fark, kentin bu tepenin ardindan bati ve dogu yönünde uzamasiydi. Tepenin güneye,denize bakan bölümünde bir liman vardi. Zamanin Barcelona'sinda kulüp,küçük memurundan eyalet baskanina , isçisinden esnafindan isadamina kadar 90 bin üyeye sahipti. Barcelona kulübüne ait, kentin en islek yerlerinde hediyelik esya satisi yapan büfeler vardi. Kulübün turistik oteli, yüzme havuzu, spor tesisleri, çim saha, hali saha,tenis kortu falan bulunuyordu. Tüm bunlarin geliri kulube büyük destek sagliyordu. Iste o zaman ben de Trabzonspor'un 100 bin üyeli bir kulüp olabilecegini düsündüm. Çünkü,dünyada 5 milyonu askin Trabzonlu yasamaktaydi.Bunun 1 milyonu il sinirlari içindeyse,geri kalan büyük kismi ise Türkiye'ye ve yabanci ülkelere dagilmisti. Trabzonspor parali baskanlarla degil, Trabzon halkinin ve Trabzonlularin imecesiyle ayakta durmaliydi. Trabzonspor'un gücü asil böylesi bir yapiyla daha da pekisirdi."

Evet degerli BMN üyesi arkadaslarim röpörtaj bu sekilde devam ediyordu. Simdi buradan bizde kendimize pay çikarmak zorundayiz. Çok sükür ki, Sayin Yasar Miraç'in projesi su an hayata geçmis durumda. Ama ne kadari geçebilmis? BMN üyeleri olarak biz ne kadar katkida bulunmusuz? Eldeki verilere baktigimizda toplam üye yaklasik 15000 civarinda,yani hedefin çok altinda. BMN olarak baktigimizda çok daha büyük bir hayal kirikligi yasiyoruz. 4000'i geçmis BMNüye sayisi varken, ilgili topik verilerine göre Trabzonspor Kulübüne üye olmusbilinen toplam 43 üye var,yani oran olarak% 1'lerdeyiz.Gerekli yorumu lütfen siz yapin...

Saygilarimla

Oguz DUMAN(Duman61)

aslinda cok sistemli bir calismayla 100 bin uye rahatlikla bulunabilir trabzonspor icin, ama bizim yoneticilerimizde hic is yok adamlar bir gun kampanya yapiyor bi ay yatiyor vatandas unutuyor, TRABZONSPOR un gercekten cok delikanli takimina sahip cikan bir taraftari var 100 BIN UYEYI rahatlikla ulasmamiz lazim

duman kardesimide bu yazdigi yazi icin tebrik etmek isterim...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Duman61 Nickli Üyeden Alıntı

BMN çatisi altinda hepimizin en büyük arzusu, Efsane Trabzonspor'umuzun Istanbul Dükaligini devirdigi o muhtesem zaferleri tekrar yasayabilmek,yasatabilmeye katkida bulunabilmek gerçeginin, hayata bir an önce geçmesini saglamaktir.

Sayi olarak 2005 yilinin basi itibariyla 4000 rakamini geçmis durumdayiz. Bu rakam zamanla çok fazla daha artacaktir.Peki takimimizin büyüme hedeflerine ne kadar katkida bulunuyoruz,biraz da bunu irdeleyelim. Örnekleme olmasi açisindan,Hakan Kulaçoglu'nun "Firtina,Ihtilal,Efsane Trabzonspor" kitabinda Yasar Miraç'la yaptigi bir röpörtajdan alinti yapmak istiyorum.

" "Nasil Bir Trabzonspor?" ilk olarak 1984 yilinda Ispanya'ya yaptigim bir turistik gezi sirasinda bilincimde yer etmistir. Barcelona'nin Bordo-Mavi renkleri disinda kent olarak da Trabzon'la benzerliklerinin olmasi beni sevindirmisti. Ayni bizdeki gibi bir Boztepe orada da vardi. Tek fark, kentin bu tepenin ardindan bati ve dogu yönünde uzamasiydi. Tepenin güneye,denize bakan bölümünde bir liman vardi. Zamanin Barcelona'sinda kulüp,küçük memurundan eyalet baskanina , isçisinden esnafindan isadamina kadar 90 bin üyeye sahipti. Barcelona kulübüne ait, kentin en islek yerlerinde hediyelik esya satisi yapan büfeler vardi. Kulübün turistik oteli, yüzme havuzu, spor tesisleri, çim saha, hali saha,tenis kortu falan bulunuyordu. Tüm bunlarin geliri kulube büyük destek sagliyordu. Iste o zaman ben de Trabzonspor'un 100 bin üyeli bir kulüp olabilecegini düsündüm. Çünkü,dünyada 5 milyonu askin Trabzonlu yasamaktaydi.Bunun 1 milyonu il sinirlari içindeyse,geri kalan büyük kismi ise Türkiye'ye ve yabanci ülkelere dagilmisti. Trabzonspor parali baskanlarla degil, Trabzon halkinin ve Trabzonlularin imecesiyle ayakta durmaliydi. Trabzonspor'un gücü asil böylesi bir yapiyla daha da pekisirdi."

Evet degerli BMN üyesi arkadaslarim röpörtaj bu sekilde devam ediyordu. Simdi buradan bizde kendimize pay çikarmak zorundayiz. Çok sükür ki, Sayin Yasar Miraç'in projesi su an hayata geçmis durumda. Ama ne kadari geçebilmis? BMN üyeleri olarak biz ne kadar katkida bulunmusuz? Eldeki verilere baktigimizda toplam üye yaklasik 15000 civarinda,yani hedefin çok altinda. BMN olarak baktigimizda çok daha büyük bir hayal kirikligi yasiyoruz. 4000'i geçmis BMNüye sayisi varken, ilgili topik verilerine göre Trabzonspor Kulübüne üye olmusbilinen toplam 43 üye var,yani oran olarak% 1'lerdeyiz.Gerekli yorumu lütfen siz yapin...

Saygilarimla

Oguz DUMAN(Duman61)

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Ben de hep Barcelona ve hatta Liverpool'u yapisal olarak çoook benzetirim Trabzon'a.

Katalan'lar en az bizim kadar "deli"dir. Gaudimimarligin Bedri Rahmi'si, Tibidabo sehrin Boztepesi, Katalan'lar da magrur, tatli-serseritavirlariyla Akdeniz'in Temel'i...Eger biz sehrin içine etmeseydiktarihi dokularin bile ne kadar örtüstügünü görebilecektik muhtemelen.Futbol takimlarinin da basarilari ve renkleri göz önünde tutuldugunda p=0,001 önem düzeyinde anlamli bir ilskiden söz edilebilir sanirim[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Yapilmasi gereken tek sey gücümüzü fark etmek ve kontrollü olmak. Hedeflerden bir çok anlamda uzak oldugumuz dogru. Ama bu ümitsizlige neden olmamali tabi ki... Prof. Dr. Oktay Sinanoglu'nun çok sevdigim bir lafi vardir. "Bir yildizi hedef seçip ona ulasmak için çabalamak lazim. Belki hiç bir zaman o yildiza ulsamzsin, ama mutlaka yol alirsin..."

Huyumuz kurusun, biz yakindaki yildizlara bakmayiz ki hiç! Faruk Özak'in tabiriyle misket oynarken bile kazanmak istiyoruz... Zaman zaman stres, baski gibi klise laflarin ortada dolasmasina neden olsa da bu bizi biz yapan sey. Içten içe mayalanmaya baslayan bir heyecan, yeni bir anlayis geçmiste sadece takimlarinin önüne geçerek sampiyon oldugumuz bu dükaligin bu sefer medyasini ve saha disi güçlerini de dize getirmemizi gerektiriyorsa, biz de onu gerçeklestiririz!

Hep destek, tam destek...!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

[img]smileys/smiley2.gif[/img]

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Taraftar olarak bu siteye yazan Trabzonspor sevdalilari klubüne 140 milyon ayiramiyor mu diye düsünüyorum.Yoksa 100.000 Üye Kampanyasi(Taraftar Göreve) isimli basliga yazmaktan mi üseniyoruz,neden herkes 100.000 üye kampanyasina sözde destek verirken bu sitede klube üye olanlarin sayisi baslik açilali 3 ay olmusken 50'yi bulamamistir.Kimse kisisel olarak algilamasin ama 100.000 üye,resmi ürünlere ilgi,dergi aboneligine destek derken herkes [img]smileys/smiley32.gif[/img]yaparken neden söylenenleri yapanlarin sayisi azinlikta kalir,parasal sorunlari olanlar muhakkak vardir,lafim onlara degil fakat imkani olup da ulan ben mi gidecegim üye olmaya,baskan getirsin üyelik formumu ayagima imzaliyayim mantigi nerede vardir.Böyle mi Istanbul'daki para,mafya ve siyaset babalarina kafa tutacagiz.Bir tarafta arkasina devlet adamlarini,mafyayi,basini,parayi almis klupler bir tarafta mütevazi bütçeyle onlara kafa tutan bir takim,bu takim ki taraftari onu yalniz birakiyor,bu taraftar ki klube üye olmaktan aciz,bu taraftar ki rakip takimlara ates püskürtürken kendi takimina yeterli destegi veremiyor.Kusura bakmayin beyler,sevgi anlayisimiz farkli olmamali.Sevgi eylem gerektirir,bu eylem bazilarinin anladigi gibi rakip takim taraftarlari pesinde kosturmak degil,taraftar olmanin bilincinde hareket ederek kosullarelverdiginice takima destek olmaktir.Is futbolculara yüklenmeye gelince kolay,ya bizler görevimizi yapiyormuyuz? Istanbul'da yasayip da 100 milyonu ödeyemeyecek insan tanimiyorum,klube üye olmak ne maddi ne de baska bir imkansizliga dayaniyor,tek sorun yeterli bilince sahip olunmamasi.Sampiyonluga oynayan bir takimin 5.000 kisinin izledigi bir karsilasmaya çikmasi adalet midir?!.. Karar sizin.

Nereden
    Avrupa Diğer

trabzonspor zaten buyuk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Daha önce buna benzer...yanilmiyorsam TS club ürünleri ile ilgili idi bir konuda yazdiklarimi yine tekrarlamak istiyorum, bizim yöremizin insaninin cebinde maalesef akrep var.isportadan 15 milyona alacagim kazagi neden TS clubda satiliyor diyo 45 milyon para verecem diyor...e kulübe katki diyoruz...bunlar para tuzagi diyor.sonra kulübe üye ol diyoruz...karsiliginda ne alacam diyor...çok akilli insanlar bunlar çok...yani uzun lafin kisasi bu 100.000 üye lafi çikinca ben demistim bu tutmaz diye.simdi o ilk firtina geçti artik sayi artisindaki ivme düsmüstür.artik bence sampiyon olmadiktan sonra o sayiyi bulmamiz mümkün degil 30.000'i bile geçemeyiz.bu arada osman nuri'ye de bir sey diyecem.aslanim üye sayimiz 5.000'e gidiyor ama 5.000'de kaç kisi "0" mesaj çekmis bir bak bakalim.üye sayimia çok gibi gözküyor ama aktif üye sayimiz daha azdir.

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hem Trabzonsporumuz sampiyon olsun , Bizans takimlarini ezsin diyeceksiniz hem de herseyimiz olan bu klübe hiçbir destek vermeyeceksin. Ben eminimki Trabzon sehrinin yüzde sekseni Trabzonspor dergisini bile almiyordur. Takimimiza olan gönül bagimiz zaten Avni Akerin atmosferinden belli degil mi? En azindan bilinçli taraftar kitlesi olarak geçinen BMN üyeleri olarak davamiza sahip çiksak her üyemiz yaninda bir kisiyi daha sürüklese bu bile yeter camiayi hareketlendirmeye. Ama nerdeeee? Alismisiz biz toplum olarak vermeden almaya. Takim basarisiz olunca küfretmeyi biliyoruz ya yeter...

Hiç kimse bana ben her maça gidiyorum. Elimden geleni yapiyorum diye masal anlatmasin. Sen hala klübe üye olmadiysan, klübün lisansli ürünlerine sahip çikmiyorsan hiç nefes tüketmeyelim. Yanimizdaki diger Karadeniz sehirlerinden bile utanmiyoruz. Samsunda satilan Trabzonspor lisansli ürünlerinin cirosu neredeyse Trabzonda gösterilen ilginin 100 kati... Yuh yani... Bu kadarina da pes... Daha ne diyeyim ki???

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı selçukabi Nickli Üyeden Alıntı
    Daha önce buna benzer...yanilmiyorsam TS club ürünleri ile ilgili idi bir konuda yazdiklarimi yine tekrarlamak istiyorum, bizim yöremizin insaninin cebinde maalesef akrep var.isportadan 15 milyona alacagim kazagi neden TS clubda satiliyor diyo 45 milyon para verecem diyor...e kulübe katki diyoruz...bunlar para tuzagi diyor.sonra kulübe üye ol diyoruz...karsiliginda ne alacam diyor...çok akilli insanlar bunlar çok...yani uzun lafin kisasi bu 100.000 üye lafi çikinca ben demistim bu tutmaz diye.simdi o ilk firtina geçti artik sayi artisindaki ivme düsmüstür.artik bence sampiyon olmadiktan sonra o sayiyi bulmamiz mümkün degil 30.000'i bile geçemeyiz.bu arada osman nuri'ye de bir sey diyecem.aslanim üye sayimiz 5.000'e gidiyor ama 5.000'de kaç kisi "0" mesaj çekmis bir bak bakalim.üye sayimia çok gibi gözküyor ama aktif üye sayimiz daha azdir.

Selçuk abi.. Bazi üyelerimizin cebinde akrep varmis yine iyi.
    Bazilarinin cebinde hiç bisey yok buna ne diyecegiz. [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Neyse Senol Günes hoca ile takima ve taraftara yeniden güven gelecek ve isler düzelecektir.[img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: Mehmet

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Salih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı fuat_462 Nickli Üyeden Alıntı

trabzonspor zaten buyuk
    IMZA...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Heyecanla bekliyorum üyelik kartimi...Elime aldigimda üzerimdeki "suçluluk hissi" nin sona erecegini ümit ediyorum.Çogu zaman yazmak istediklerimi bile "Üye bile olmadin,ne yüzle elestireceksin?.." diyerek yazamadim...Kulüp nezdinde "hedef 100 bin üye" kampanyasi varsa artik BMN'de de "hedef 1000 üye" (kulübe üye,yanlis anlasilmasin) kampanyasi baslatalim bari,üye olabilecek durumda olup da üye olmayan arkadaslar,birlikten kuvvet dogar,haydi gösterelim kendimizi...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

bence bundan sonra imza kisminda kulüp üye numaralarimizi da yazalim, nasil[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ya bazi arkadaslar bilmezler ama olmayincada olmuyo para illeti bu tamam kabul ediyorum fiyat cok ucuz fakat bence gercek yonetim calismasi yok ortada bunu kabul etmek lazim biz sadece burda tartisiyoruz bazi taraftarin bile haberi yok 100000 üye kampayasindan bu da bir gerçek hersey REKLAM

bmn de bin uye kampanyasi cok guzel bir fikir!!!!

bende buradan bu kampanyayi destekliyorum, bmn genelinde hedef 1000 uye. Bundan sonra uye nomu imzamda gorecekler , belki tesvik olur. Bende ogrenciyim ama biraz disimizi sikarsak turk futboluna en buyuk hizmeti yapmis oluruz. O binlerce uyeyi gormek dilegiyle

Nereden
    Balıkesir

kardesler yapmayin ne buyuklugu buyuk dedigimiz barcelona ile sadece renklerimiz birbirini tutuyor. baska birsey yok. iki senedir istedigimiz musayi bile daha dunun takimi ankaraya kaptiriyoruz belki ozguru de bu mudur buyukluk kardesler ha bumu???????????

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)