Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor’umuzun ilk yari karnesi...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'umuzun ilk yari karnesi...
    Türkiye Süper Ligi'nin ilk yarisinin sona ermesinin ardinda oynanan Türkiye Kupasi maçlari ile birlikte Trabzonspor'umuz tatile çikti.

2003-2004 sezonun ilk yarisinda 34 puan toplayarak ligi 3. sirada bitiren Trabzonspor, bu sezon ligi 37 puanla 2. sirada bitirdi. Geçtigimiz sezon oynadigi 17 lig karsilasmasinda 10 galibiyet, 4 beraberlik ve 3'de yenilgi alan Bordo Mavilirimiz, iç ve dis sahada 17'ser puan topladi. Dis sahada attigi 14 gole karsilik kalesinde 11 gol gördü. Iç sahada ise 15 atan Trabzonspor kalesinde ise 8 gol gördü. Karadeniz temsilcimiz bu sezon ise oynadigi 17 lig karsilasmasinda 11 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 yenilgi alarak 37 puan tapladi. Bu sezon topladigi 37 puanin 20'sini dis sahada, 17'sini ise iç sahada topladi. Dis sahada attigi 20 gole karsilik kalesinde 6 gol gördü. Iç sahada ise Trabzonspor attigi 13 gole karsilik kalesinde 7 gol gördü ve 17 puan topladi. 37 sari kart 1'de kirmizi kart gören Bordo Mavililerimiz, geçtigimiz sezon ise 32 sari, 5'de kirmizi kart görmüstü.

TRABZONSPOR'UMUZ 2 SEZONDUR TEKNIK DIREKTÖR KRIZI YASIYOR
    2003-2004 Sezonuna Teknik Direktör Samet Aybaba ile baslayan Trabzonspor'umuz ligin 14. haftasinda istifa etmesi üzerine, yerine yine alt yapi sorumlusu Turgay Semircioglu getirilmisti. 2. devrede 2 maça çikan Semercioglu alinan kötü sonuçlardan sonra istifa ederek,o dönemdekiyönetim Turgay Semircioglu'nun yerine Teknik Direktörlüge Ziya Dogan'i getirmisti. Dogan ile özledigi basarilari yakalayan Trabzonspor'da bu sezon Konyaspor maçi sonrasinda Ziya Dogan'in aniden istifa etmesi ile göreve alt yapi sorumlusu Ihsan Derelioglu getirildi.

AVRUPA KUPALARI'NDAN ISTEDIGIMIZI ALAMADIK
    Geçtigimiz sezon Türkiye Kupasi'ni alan ve ligdede 2. sirada bitiren efsanemiz, 8 yil aradan sonra Samet Aybaba ile UEFA Kupasi'nda mücadele etmis ama ilk turda elenmisti. Bu sezon ise Sampiyonlar Ligi'nde mücadele etme hakkini ön eleme turu maçlari oynayarak hak edecek olan Trabzonspor'umuz ilk turda Letonya'nin Skonto Riga takimini ilk maçta 1-1 ve 2. maçta ise 3-0'lik skorlarla yenerek elemisti. 2. turda ise Ukranya'nin Dinamo Kiev takimini deplasmanda 2-1 yenmesine ragmen rövans maçinda ise 2-0 yenilmesinin ardindan Trabzonspor Sampiyonlar Ligi'nin kapisindan geri döndü.

TRABZONSPOR'UMUZUN GOL AYAKLARI
    Takim kaptanimiz Fatih Tekke ligde 15 gol, Gökdeniz Karadeniz 9, Ibrahim Yattara 4, Mehmet Yilmaz 2, Hüseyin 1, Adem Koçak 1 gol atma basarisi gösterdi. Avrupa Kupasi maçlarinda ise Mehmet Yilmaz 3, Gökdeniz Karadeniz 2, Ibrahim Yattara 2, Fatih Tekke 1 gol atma basarisi gösterdi. Türkiye Kupasi'nda ise Tolga Seyhan 2, Adem Koçak 2 ve Mehmet Yilmaz 1 gol atti.

EN ÇOK FORMA GIYEN OYUNCULARIMIZ
    Trabzonspor'umuzda en çok forma giyen oyuncu ise Fatih Tekke oldu, bu oyuncuyu Gökdeniz Karadeniz takip etti. Lig'de, Avrupa Kupasi maçlarinda ve Türkiye Kupasi maçinda en çok forma giyen oyuncularimiz, Fatih Tekke 2 bin 121, Gökdeniz 2 bin 112, Celaleddin 2 bin 17, Emrah Eren 2 bin 3, Petkoviç bin 659, Erdinç bin 350 Karel D'Haene bin 164, Ibrahim Yattara bin 135, Adem Koçak bin 299, Hüseyin bin 997 dakika sahada kaldi. Yabanci oyuncularimiz olan Petkoviç, Karel D'Haene, Augustine, Thjis, Lee Yong ve Ibrahim Yattara'nin takimlarina katkisi az oldu.

oskayb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

herseye ragmen i yasadigimiz heyecan ve umuda bakarak ilk bakista basarili bir ilk yari geçirdigimiz hissine kapiliyoruz. ama istatistiklere ve rakamlara baktigimizda geçen ilk yaridan pek de farkli bir durumda olmadigimizi görüyoruz.tek farkin deplasmanda aldigimiz +3 puan ve daha rahat kazanma(çok gol atip daha az yiyerek) durumu oldugu görülüyor.

bu duruma ragmen bu kadrosuyla gs bile sampiyonluga oynuyorsa (bizim önümüzdeyse) ve muhtemelen sonuna kadar da kovalayacaksa(100. yil askina-iman gücü) bizim umutsuzluga kapilip ,yarisi birakmis bir psikolojiye girmemiz ayip olur.

tabi bilemiyorum ,hoca,futbolcu transferleri ,takim içindeki çeliski ve huzursuzluklarin seyrine yönde gelisir ama herseye ragmen bu takimin 2. devre yarisi sonuna kadar götürecegini düsünüyorum dahasi buna inanmak istiyorum.

uzun zamandan beri bukadar heyecanlanmamistim. valla ilk devre gerçekten uzun zamandan beri oynadigimiz en iyi oyunu oynadik...

ben 100 üzerinden (+sonsuz) veriyorum insallah ikinci yari daha ii oynar takim.

ilk yari karnesi olarak trabzonspor istenileni verememistir.

bu durum en son yönetimsiz yöneticisiz futbolcusuz satiliga çikartilmis olan ist spor beraberligiyle daha da pekismistir. insallah ikinci yari daha iyi olacak

insallah ikinci yari daha iyi olacak

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ilk yarinin ilk haftlari hariç pek iyi futbol oynamadik. Üstelik 100 üzerinden sonsuz nasil bir puanlama sistemi [img]smileys/smiley4.gif[/img]

Nereden
    Avrupa Diğer

Takimin yarisindan fazlasi gercek kapasitesinin altinda oynadi ikinci yari gecen sezonda oldugu gibicikisa gecebiliriz . bu sezonun en keyifli! maci disarida oynadigimiz kiev maciydi ve o kadroda israr edilmeliydi (tolga erdinc volkan gelirse takim daha iyi olur dusuncesi oturmus kurguyu bozdu kiev macinin faturasi karel ve tayfuna cikartildi zor maclarda dar alanda fatihdisinda gol atacak diyer bir futbolcumuzun olmadigini farketmis durumdayiz!!!).saygilar

Nereden
    Avrupa Diğer

ilk yarida beklenini verdi ama ikinci yari daha iyi olacagiz

Analyzer
    Ziyaretçi

Ilk yaridan aklimda kalan en güzel sahne Samsunspor maçindandi. Trabzonspor'umuz 3-0 önde iken kazanilan penaltiyi Fatih Tekke kullanacakti. Daha önce Trabzonspor'da ve Milli Takim'da penalti kaçirmis olan Fatih Tekke topun basina geçmisti. Maç zaten kazanilmisti. Ha 3-0 ha 4-0 ne farkederdi? Ancak Fatih'in penalti kaçirmasindan dolayi aldigi elestirileri sindiremeyen Erdinç ve Celaleddin için ayri bir önemi vardi bu penaltinin. Takim arkadaslari olan Fatihpenaltiyi gole çevirip özgüven kazanmaliydi. Onlar, Fatih penalti atarken diz çöküp dua ettiler. Fatih penaltiyi gol yapinca ikisinin birden elleri havaya kalkti. Sükredercesine. Takim içerisindeki arkadasligin, birlik beraberligin en güzel göstergesiydi ilk yari için. Hayatim boyunca unutamayacagim bir güzelliktir. Yasatanlara sonsuz tesekkürler (Erdinç'e, Celaleddin'e, Fatih'e). Asaletimizin hayraniyim.

Her sey iyiydi güzeldi de derbi kazanamadiktan hele ki yine Avni Aker de fener[img]smileys/smiley7.gif[/img] e yenildikten sonra neye yarar?Ikinci yari derbilerden mutlak 3 puan lazim.Bu taraftar her yenilgiyi hazmeder FENER yenilgisini hazmedemez.Senol Hocanin buFENER konusunu çok iyi ele almasi lazim.

murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

ilk yari sinifta kaldik, en onemli maclarimizi yani FB ve GS maclarimizi yenildik.. son haftada istanbulspor gibi siradan bir takima puan kaybettik.. Takimimiz futbol oynuyor diyenleri anlamiyorum. Kontrollu oynadigimiz tek bir mac yok Fatih - Gokdeniz olmazsa Yattara bir an parliyacak gol atcagiz. ilk 5-6 haftadan sonra iyice coktuk. Kadronun yetersilziginden oluyor bunlar. Formdaki futbolcu cok az ama onlari zorliyacak kimsede yok.

Iyi futbol oynadigimizi ben de düsünmüyorum.Ama sonuçsal olarak baktigimizda fena degiliz.37 puan fena puan degil; fakat diger rakiplerimiz de fazla puan kaybetmeden gidiyorlar,orasi kötü.Allah'tan Fener,diger iki takima yenildi de; aradaki puan farki daha fazla açilmadi.

Sezon basinda fikstüre baktigimda "ikinci yari zor deplasmanlarimiz var,isimiz zor" diye düsünmüstüm;ama ilk yarida içerde oynadigimiz maçlari gördügümde,deplasmanda daha iyi oynadigimizdan hareketle su an daha umutluyum.

Ilk yarida takimin en iyisi olarak da tabiiki Fatih Tekke'yi görüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)