Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avni Aker ve taraftar destegi?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Balıkesir

arkadaslar dun aksam trt 3 de bir spor programi seyrettim. programda alkis alanlar ve ceza tahtasi diye bir bolum yapmislar. ceza tahtasina da ilk siraya trabzonsporu pardon trabzonspor taraftarini yazmislar. sebebi ise bu hafta sonu oynanan ve takimimiz icin hem galatasarayi puan olarak yakalama hemde fener ile aramizdaki puan farkini korumak acisindan cok onemliolan istanbulspor maci. ama belkide sampiyonluga kosan takimimizi bu macta sadece 3.000 kisi desteklemis. inanabiliyormusunuz. sadece 3.000. iste bu yuzden trt nin ceza tahtasina yazildik. ne kadar kotu. baska takimlar aldiklari milyon dolarlik futbolcu paralarini maclarini seyretmeye gelen seyircilerden cikaririken biz hala 3-4 bin kisiye futbol oynuyoruz. hemde evimizde. yazik cok yazik. fatih tekkenin yalvarisina katilmamak elde degil. Edited by: Emorfo

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sevgili arkadasim... Bu konu özellikle son yillarda Trabzon sehri için kanayan bir yaradir. Çocukluk ve gençlik dönemlerime rastlayan yillarada Trabzonda maç kuyruklari bir taraftan Fatihe diger taraftan Trabzon lisesine kadar uzanirken ve hatta derbi maçlarda bir gece önceden stada girip orada yatarken Trabzon sehri bu hale nasil gelmistir???

1995-96 SEZONUNDA EZELI RAKIBIMIZ f.Bahçeye kaptirilan sampiyonlugun Trabzon sehrinde yarattigi travma , bunu takip eden yillarda arka arkaya gelen basarisizliklar ve bu yillarda Trabzonsporda görev alan yönetimlerin Trabzonsporu giderek siradan bir takim haline getirmeleri sonucu Taraftari ile takim arasinda derin uçurumlar dogmustur. Sözde ulusal medyanin bu durumu firsat bilerek intikam duygulariyla Trabzonspora yaptigi saldirilar sonucu taraftar bilinçli olarak takimdan uzaklastirilmis ve hatta son yillarada Trabzon sehrinde bizans takimlarini tutan taraftar sayisinda gözle görülür bir biçimde artislar meydana gelmistir...

Ilk yarisi biten ligimizde deplasmanda en basarili takim olan Trabzonsporun kendi evinde kaybettigi saçma sapan puanlarla sampiyonluk yarisinin disinda kalmasi aci oldugu kadar da düsündürücüdür... Takimin evinde oynadigi bütün hayati maçlari kaybetmesinin temel sebebi nedir??? Bugün saçma sapan konularla ugrasmak yerine Trabzonspor camiasinin yapmasi gereken en önemli sey bu konulari masaya yatirarak çözüm üretmektir. Yoksa daha nice yillar Türkiye kupasi sampiyonluklariyla avunur dururuz.

Bunu Türkiye kupasi sampiyonluklarini küçümsedigim için yazdigimi düsünmeyin sakin. Ama bugün deplasmanlarda en basarili takim olan Trabzonsporun sampiyon olamamasi için hiç bir sebep yoktur. Peki basarilarin ve sampiyonluklarin tekrar sehrimize gelmesi için neler yapilmalidir? Rakipleriyle kiyaslandigi zaman onlara göre çok çok kisitli imkanlarala bu arenada sampiyonluk mücadelesi veren Trabzonsporumuzun sampiyonlugunun sirri nerede yatmaktadir??? Cevap mi? Bence çok basit basarinin anahtari Avni Aker stadinin çimleri ve tribünlerindedir. Trabzonsporun bu kadro yapisiyla zaten deplasmanlarda fazla bir seye ihtiyaci yoktur. Trabzonsporun ve o takimin formasini giyen Trabzonspor gönüllülerinin tek bir seye ihtiyaci vardir: DESTEK... SONUNA KADAR DESTEK...

Burada en büyük görev biz taraftarlara özelliklede Trabzonda yasayan ve bu sehre gerçekten gönül vermis insanlara düsmektedir. Futbolcular her türlü sartta desteklenerek saplanmis olduklari psikolojik baskilar ortadan kaldirilmalidir. Aksi sonuçlarda dahi tepki göstermek söyle dursun herkes bu oyunculari bagrina basmali onlara taraftarlarinin her daim arkalarinda oldugu iliklerine kadar hissettirilmelidir. Gelen rakipler için Avni Aker yeniden bir cehenneme çevrilmeli ve tipki eskisi gibi herkes bu çoskuyla içiçe yasamalidir. Iste bu atmosfer saglanirsa Trabzonsporumuzun sampiyonlugu hatta sampiyonluklari bütün engellemelere ragmen kaçinilmaz olacaktir.

Peki bunu saglamak çok mu zordur??? Evet çok zordur. Bugün bütün ulusal medyanin ve para babalarinin destegini arkalarina alarak sampiyon olan ve utanmadan bununla gururlanan topluluklar bunun gerçeklesmemesi için her yolu denemektedir. Belki biz farkinda degiliz ama onlar farkindadir ki Trabzon camiasi eger bu bütünlügü saglarsa ne medyalari ne de paralari onlari kurtarmaya yetmeyecektir. Geçmiste bunun samarlarini defalarca suratlarina yiyen bu kurumlar bu bütünlesmenin önündeki en büyük engeldir ve onlar gerçekten çok güçlüdür. Onlardan güçlü olabilecek tek sey vardir bu bütünlügü herseye ragmen saglayabilecek güçlü kadrolar ve yönetimler kurmak...Tabi bunu basarmak mümkünmüdür sorusunun cevabi gerçek Trabzon gönüllülerinin içindeki potansiyeldedir... Sanki bugünkü yönetimle bu basarilabilir mi diye sordugunuzu duyar gibiyim... Ona da cevap vereyim... Mümkün degildir???Edited by: trapezus61

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yirtiniyorum burda sene basindan beri. Takim çok önemli maçlara çikiyor, hem maçtan önce sehir insaninin ve yerel medyanin hem de maç esnasinda seyircinin baskisi altinda oynayacagi topu da oynayamiyorlar.

Biz burda taraftara kizinca da trabzonda yasayan bmn üyeleri bize sitem ediyor.

Trabzonsporsampiyonolursa sakin trabzon seyircisi (malesef taraftar diyemiyorum) basarida kendine pay biçmesin.

Haketmiyorlar...

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ya birak arkadas bu trabzon daki taraftari ben anlayamiyorum[img]smileys/smiley7.gif[/img]tabi bunu da bütün hepsine demiyorum niye gelmiyorlar ki bu kadar önemli bir maça[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

trapezus61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Fanatik Ozi Nickli Üyeden Alıntı
    ya birak arkadas bu trabzon daki taraftari ben anlayamiyorum[img]smileys/smiley7.gif[/img]tabi bunu da bütün hepsine demiyorum niye gelmiyorlar ki bu kadar önemli bir maça[img]smileys/smiley7.gif[/img][img]smileys/smiley7.gif[/img]

Ozi bu sekilde tepki vermek isin en kolay yönü. Yukarida yazimda anlattigim gibi bu duygular tekrar herkese asilanmadikça biz nafile kürek çekmeye devam ederiz.

Bu arada illada benim tespitlerim ve çözüm önerilerim dogrudur diye bir iddam yok. AmA bu sekilde tepki vereceginize bu konunun sebeplerini ve çözüm önerilerini konussun herkes. Yoksa gerisi bos...

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzon sehri ve Trabzonspor arasinda garip bir degisim yasandi.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

cok tartisilan bir konu ama birtürlü cözüm bulunamiyor [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tüm dünyada son yillarda spor müsabakalarina giden seyircide ciddi bir azalma var. Sporlarin babasi, atletizm, olimpiyatlarda bile 4-5 bin kisiye yapildi. Denizlispor 9 maçi 35 bin kisiye oynamis, onun da 17 bini yanilmiyorsam, Gese maçi. "Herkes" diyoruz, en çok gelir elde eden takim febe, onlarda bile 5-6 bin kisiye top oynaniyor çogu zaman. 15 milyonluk Istanbul'la 150 bin kisilik Trabzon kiyaslandiginda "zaten bu Trabzon'daki seyirci..." diye baslayan kisilere hak vermiyorum. Dergi almazsin, kulübe üye olmazsin, formalar pahali diye yirtinirsin, ondan sonra Trabzon Trabzonspor'u haketmiyor... Geçin o isleri...

Okan abi (Trapezus61) hakli, millet 96'dan sonra küstü takima. Sonra tam barismaya yeltendi, geçen seneki gese maçiyla yine küstü... Sonra yine bir girisim, bu kez Dinamo Kiev... Sonra yine gese, yine febe... Ben hakli bir tepki oldugunu savunmuyorum bu yapilanin. Ama 15-16 yasindaki çocuklar ne görmüsler de salliyorlar Trabzon'a, onu merak ediyorum. Trabzon isminin geçtigi her yerde mutlak basari esas..! Maalesef bu zaman zaman gerginlik yaratiyor. Ama Trabzonspor'u Trabzonspor yapanin da bu mutlak basari hirsi oldugu görmezden gelinmemeli...

Bundan sonra Trabzon'a laf atan herkes son bir yilda ne yapmis Trabzonspor için yazsin da diyeyim ki "Ya harbiden adamlar hakli... Bak neler yapiyorlar oralarda -konusmak disinda-, biz burda becerip bir takima arka çikamiyoruz". Senede bir kez bulundugu sehre ya da yakinlarina gelen takimi seyretmek için oraya gitmek fedakarlik degildir. Evinizde Güral porselenin orjinal TS bardaklarindan var mi? 10 mio verip boxer aldiniz mi, eger 50-60 mioluk forma pahali geliyorsa... Üye oldunuz mu kulübe? Kaç derginiz var?Donaniminizla bir güncamia için bir katma deger yaratacaginizi düsünüyor ve bu yönde sorumluluk almaya hazirliyor musunuz kendinizi? Yoksa 3 mioluk anahtarliklar da mi pahali geldi?Nedir bu kardesim ya, varsa yoksa tu-kaka Trabzon. Sankibu takimi bu yere getiren Patagonya halki... Adam gibi sebep sonuç iliskileri yazilirsa hep beraber tartisiriz. Amaiskembeden sallaninca -Trabzon'da yasayan biri olarak degil- bana dokunuyor. Önce gidip Bursaspor, Barcelona, Aston Villa maçlarini görmek, Lemi'nin Besiktas'a attigi "asirtma" golden sonra yaptigi timsah yürüyüsünü hatirlamak, "goooollll" diye bagirinca kendini birden 5-6 siraasagida bulmak lazim. Trabzonspor taraftari öyle 3 yilda olmadi, ki 3 yilda yok olsun...

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Benzer basliklarda da yazdim. Trabzon kenti bitti gibi bi sey.. Taraftarimiz takimina çabuk küsüyor. Kulübe hiç bir sey vermeden ondan çok sey bekliyor. Olmayinca küsüyor maçlara gitmiyor. Böyle taraftarlik olmaz. Trabzon'da maça gidenlerin yas ortalamasi da çok yüksek eski günleri yasamak için gidiyordur onlarda. kendine büyük kulübüm diyen 3000 bin kisiye oynamaz.. Trabzon halki Trabzonspor'a gereken destegi veremiyor. Bir türlü onuru olan takimi ile bütünlesemiyor. Sirf bu yüzden Trabzonspor'un bir sezon da olsa maçlarini Istanbul'da oynamasini isterim.

Kentin ekonomik yapisi iyi olmayabilir. Ancak nice gemç arkadaslar tanirim ekonomik durumu iyi olsa da maça gitmez uzun sokakta kizlarla takilir. Sehrin gençleri de bi acayip olmus.. kendi benliklerinden Trabzon'luluktan uzaklasama var.. Sanki milleti uyusturdular. 96 senesine baglamak istemiyorum. Basari varken herkes takima sahip çikar maça gelir. ÜstelikTrabzonspor 2 sezondur basarisiz da degil ama hala Trabzon halkinda bir kipirdanma göremedik... Bu durum gurbetteki taraftara acayip dokunuyor. Yillarca övündügümüz Avni Aker cehennemi bize cehennem rakiplere cennet olmus... Ulasim gelisse ve ucuzlasa da istanbul'dan Trabzon'a maçlara gelebilsek. Hizli tren yapilsa Trabzon 6 saate felan düsse harika olurdu. Kombinemizi alir Avni Aker'i Gurbetteki taraftari eski coskulu haline döndürebilirdi....

Kardesim 1000 kere açildi bu konu ne yazne dilarda duran taraftar ne yapiyorda içerdekini elestiriyorsunuz.. bu konuyu tartismakdan biktik

Nereden
    Bursa

Taraftarımız sevgi oLArak her KLupten cok Sevgi veriyor Duygusal
    bagımız herkezden üstün Ama Trbünde Destegimiz Yok bu bir gercek bunu
    değiştirmenin yoLu yok insanları TeşvikLe beleş biLetLe bu CozuLmez.Bir
    söz vardIr FazLa Naz aşık usandırır yıllarca Şampiyon oLmayışımız
    Etkendir bu yüzden taraftar iLgi Gostermiyor Derbi macLarı haricinde.

1 sene şampiyon olursak O Zaman O avni aKeri Gor Cehennem tekrar CanLanacak Ateşide biz olacagız.

Nereden
    Balıkesir

giresunlu ts anliyorum demek istediklerini basari olmayinca zor diyorsun. fakat bu takima da sahip cikilmadigi surece basarinin gelmesi zor. perhaps a katiliyorum. ayda tenezzul edip 4000000 tl dergiye vermezsin kulube uye olmazsin kulup mali yonden zorluk cekerken sen 5-10 milyon verip maca gitmezsin ki takimin sampiyonluga giderken bu takim daha nasil sampiyon olsun kardesler...

cilgin gence de katilmiyorum. bu konu aylarca hatta senelerce tartisilsa yinede konusulmasi gerekir. ozelliklede trabzonspor gibi kendi evinde deplasmanda oynayan gibi oynayan bir takim icin. bence kulup ve taraftar olarak en buyuk sorunumuz bu.

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Takim oynadigi futbolla ümit vermiyorki taraftar stada gittsin

Nereden
    Balıkesir

kardes takim iyide oynasa kotude oynasa eger ben taraftarim diyorsan maca gideceksin bence. sen tribunleri bos birakinca takimdaha mi iyi oynuyo.

yanlis anlama sana birsey demiyorum ben trabzonda olup da maca gitmeyenlere kiziyorum.

Nereden
    Bursa

hopsera61 buradaki herkez senin düşüncene katılıyor ama Sana bir tek ornek verecegim ve Sana bırakacagım yorumu.

Ben bursada yaşıyorum Ve Trabzonda Mesala Sakarya macı var
    Onemsiz Gorunuyor.Ve Trabzonspor ŞampiyonLuk yarISI içinde işte Ben O
    Maca CanImI dişime Takıp geLirim Kardeşim Ne oLursa oLsun geLirim ama
    Sakarya iLe iddiamız oLmadıgı bir Maca Ben gitmem Bir Zevki amacI
    kalmıyor.baskada ornek vermeye gerek yoktur sanırım.

Nereden
    Balıkesir

abi bende trabzonsporun cok deplasmanina gitim. iddasi olsada gittim iddasi olmasad gittim. cunku bende balikesirde yasiyorum. icimde her zaman bir trabzonspor aski var. bitmiyor bitmezde. bu ask baska kimsede yok demiyorum. gecen sene bursa macina gittim bursaya biraksalar bursa taraftarindan cok iceri ts taraftari girecek. biz her zaman takim basarli olunca mi takimin arkasinda olacagiz. 2001 yilinda izmire goztepe macina gittim trabzonspor o sene iyi hatirlamiyorum ama ligi 10-11 inci bitirdi. neden bu durumda kalkip izmire gideyim ben. ama gittim ozlem var da ondan. belki de ben herkeste bu ozlemi bekledigim icin boyle dusunuyorumdur.

Guests
    Ziyaretçi

yaw sasiyorum bende bu konuya bizki istanbulda ve çevre illerde olan maçlara evden isten kaçip gidiyoz da sehrimizin insanlarinin (bazilari) bu duyarsizligina sasiriyorum.ama bi sey daha düsünmek gerekiyo bu takim içerde 15 bilemedin 16 maç oynuyo her bilet 10 ytl olsa bide masrafi falan bu adamin nerdeysi bir iki aylik evine verdigi para oluyorrr

eminimki TRABZONda istanbulspor macindan sonra TRABZONSPORumuzu ele$tiren cok oldu bu ele$tirenlerde TRABZONda oturan ve maca gitmeyen insanlardir cogunlukla i$te bu insanlari alacaksin kar$ina afedersiniz ama

diceksiniz (ulan ne ele$tiriyosun once sen git takimini destekle o zaman istedigin ele$tiriyi yap)

Nereden
    Balıkesir

togaa6161 sana yuirekten katiliyorum. takimi desteklemeye gelince sirtini donenler futbolucuya teknik heyete kufur etmeye gelince bas siradalar. yanlis cok yanlis...

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

avni aker ligin en zor deplasmani ama sadece trabzonspor için

Guests
    Ziyaretçi

eskiden diger takimlar trabzon deplasmani dendimi bi saat düsünürlerdi.simdi güle oynaya geliyo takimlar.tabi ki bu futbol açisindan degil bu taraftarlik acisindan.ama ben bi sey daha diyim artik trabzon kentinde yavas yavas trabzon ve trabzon spor sevgisi yozlasiyor kimsede buna bi sey diyemiyor.artik genç kesim kendini kesinlikle istanbul rüzgarina birakmis durumda.bizde buna dur diyemeyiz.herkesin kendi elinde olan bi sey ama ne yaparsin..

Nereden
    Samsun

selam beyler,FATSA JANDARMA KOMANDO BÖLÜGÜNDEN SELAMLAR....lan oglum hala daha gelmedi mi senol günes,lan bi getiremedik senolu...bu gün okudum sportif a.s nin basina geliyormus...yakisir

Nereden
    Balıkesir

kardesle inanin hepinizin dusuncesi gibi benim kafamdakiler. ama olmuyor iste. kendi evimizde deplasmanda oynuyoruz. istanbulspra cok uzulurdum kendi evinde deplasmanda oynuyor diye. ama deler gulme komsuna gelir basina.bizde ayni duruma dustuk. biz 50-55 bin taraftar maca istemiyoruz. biz sadece bize 90 dakika destek verecek hic susmayacak maclarda cekirdek yemeyecek. 10 bin taraftar istiyoruz. cok sey mi istiyoruz. bakin samsunspor deplasmnina 90 dakika taraftar susmadi. neden disarida boyle de iceride degil.

bu arada senol hoca hayirli olsun hepimize.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

gurbet elde insan psikolojisi degisiyor takimina daha çok sahip çikior

ama içeride nasil olsa buradayiz diyerek insanlar TINLAMIYOR !!!

kutoz
    Ziyaretçi

Simdi kalkip Izmir'den, Avni Aker'e gitmeyen taraftari nasil elestirebilirim ki! Adama sormazlar mi, sana ne oluyor kardesim, sanki sen destekliyorsun. Evet yerden göge haklidir, bunu söyleyecek olanlar.

Ben yaklasik 15 yildir Avni Aker'de, taraftarin maç ismine göre, puan cetvelindeki durumuna göre, oynanan maçin önemine göre tribüne gittigini görüyorum. Bu benim en yakin arkadas çevremde de böyle. Dogru mu? Elbette ki hayir. Yurtdisinda iddasi olmayan bir maçi izliyorum TV.de, tribonlerde igne atsan yere düsmeyecek sekilde. Bizimki ne bakiyorsunuz, iddamiz var, puan kaybina tahammülümüz yok, tribünlerde 3000 kisi. Bunun altinda tabi ki, ekonomik sikintilar yatiyor. Bence yönetim tribün gelirlerinden biraz fedakarlik yapmali ve taraftarlari stada çekmeli. Mesela liselere ögrenci indirimi altinda bilet satabilirler. Yeter ki istensin, yeter ki tekrar tribünlere taraftar isindirilsin.

Kisaca, yeniden baslamak gerek herseye...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)