Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 82 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Boykot Seferberligi !..

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Alıntı Duman61 Nickli Üyeden Alıntı

Boykot listesine girecek ürünler kesinlesene kadar,anlik boykotlarima devam ediyorum.Dün migrosa gittim kitap-dergi -kirtasiye bölümünü gezerken,gözüme galatasaray ile besiktasin dergisi ilisti. Bizim dergimizide aramaya çalistim, ama ara ara ki bulasin.

Alisveris arabasini epeyce doldurmustum,aynen aldigim ürünleri birakarak disari dogru yöneldim.Kosarak yanima gelen görevli,bir sorun olup olmadigini sordu. Evet dedim benim için çok büyük bir sorun var magazanizda,ayrimcilik yapan hiç bir ortamda fazla kalamiyorum malesef dedim. Konuyu anlatinca bana hakverdigini,en kisa zamanda yetkililerle görüsüp gerekli düzeltmeyi yapmaya çalisacagini söyledi.

Bence bu konuda gördügümüz her yanlisa tepki vermeliyiz,en azindan rahatsizligimizi dile getirmeliyiz...

öncelikle bir [img]smileys/smiley32.gif[/img]ve sonrasinda kisisel boykot ve tepkilerin toplumsala dönüsmesi için çaba... Oguz abinin anlattigi örnek mükemmel... ve ben biraz kurnazligina kaçiyorum isin... diyelim ki alis veris arabasini dolduracak kadar paraniz yok cebimizde ama bu sekilde ayrimcilik yapilan bir isletmeye gidip arabayi doldurup sonra görecekleri bir sekilde birakip gitmekle de ilgilerini bu yöne çekebiliriz... hatta özellikle vakti bol arkadaslar için bunu bir organizsayon seklinde ayni isyerine 3-4 arkadas günün degisik vakitlerinde gidip bu sekilde hareket etse ve eger inandirici olursa aksama yönetim kurulu toplanir orada [img]smileys/smiley2.gif[/img]HAPE>

tabi bu basit bir örnek.. bu türtepkilerin her kesimden taraftarca organize bir sekilde ve trabzonspor un bizim tercihlerimizi etkileyen bir öncelik oldugu mesajinin verilerek yapilmasi ise varilmasi gereken nokta olur diye düsünüyorum..

Edited by: BesinciMevsim

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı selçukabi Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Duman61 Nickli Üyeden Alıntı

Boykot listesine girecek ürünler kesinlesene kadar,anlik boykotlarima devam ediyorum.Dün migrosa gittim kitap-dergi -kirtasiye bölümünü gezerken,gözüme galatasaray ile besiktasin dergisi ilisti. Bizim dergimizide aramaya çalistim, ama ara ara ki bulasin.

Alisveris arabasini epeyce doldurmustum,aynen aldigim ürünleri birakarak disari dogru yöneldim.Kosarak yanima gelen görevli,bir sorun olup olmadigini sordu. Evet dedim benim için çok büyük bir sorun var magazanizda,ayrimcilik yapan hiç bir ortamda fazla kalamiyorum malesef dedim. Konuyu anlatinca bana hakverdigini,en kisa zamanda yetkililerle görüsüp gerekli düzeltmeyi yapmaya çalisacagini söyledi.

Bence bu konuda gördügümüz her yanlisa tepki vermeliyiz,en azindan rahatsizligimizi dile getirmeliyiz...

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]iyi yapmissin gardasim helal sana...

Trabzonspor'un resmi web sitesine girdiginiz zaman,resmi sponsorlarimiz arasinda "Migros" ismini görebilirsiniz.

bu firma eskiden beri sponsorumuz muydu? bilmiyorum ama;cuma günü Trabzon'da ki magazalarinin açilisni yaptilar. bundan sonra da büyük ihtimalle trabzonlu'nun gönlünüalmak isteyeceklerdir..?

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sanirim son yazilari okudukça boykot konusunda ne kadar dikkatli davranilmasi gerektigini anliyoruz.Ben de boykottan önce destek kampanyasi yapilmasi taraftariyim ve kuzey_lee'nin de dedigi gibi boykot etmeden önce çok dikkatli olmak gerekiyor.Biz dogan grubunu boykot ediyoruz fakat e-kolay.net web sitemizi tasarliyor ve fanatikteki aleyhimizdeki tüm haberler resmi sitemizde çikiyor hem de kontrolü onlara ait.Bu ortamda e-kolayi ne kadar boykot edebilirsiniz.Bir firmayi boykot etmek, bizi desteklemedigi için degil,köstekledigi için yapilirsa anlam kazanir.Kisisel boykotlara devam edebiliriz ama toplu boykot için Zaman gazetesi olayi gibi net bir yanlis yapilmadan harekete geçmek sagliksiz olur.

Saygilar.
    Osman Nuri.

Milliyet gazetesinde her hafta spor sayfalarinda genel Yayin Yönetmeni Mehmet Y.Yilmaz'in yazilari yayinlaniyor. Ancak bu sahis genel yayin yönetmeni oldugundan yeri diger yazarlara göre bayagi büyük ve satafatli. Ancak yazilar bir yazaragziyla degil tam bir fanatik fenerbahçeli taraftar agziyla yaziliyor. Yazarlarin takim tutmasini anlayabilirim ancak yazilarini rütbelerinin verdigi sifatla insanlarin gözüne girecek kadar büyük bir kösede sanki gazetenin genel görüsünü yazar gibi yazarlarsa buna karsi çikmak gerekir diye düsünüyorum. Ve gerekirse milliyet gazetesini mail yagmuruna tutmayi hatta boykot etmeyi öneriyorum.

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben dergimizi her zaman Migros'tan aliyorum,bugüne kadar bir sorunla karsilasmadim,belki de Karadeniz'de oldugum içindir,ama eger Duman61'in yasadigi olayi yasasam ayni sekilde davranirdim,tebrikler...

Mehmet Y.Yilmaz ile ilgili daha önce Medya basliginda bahsetmistim,ona gönderdigim maili de yazmistim.Tepki gösterilmesi gerekenlerin basinda geliyor...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Migros konusunda CuttySark'in dedigi dogru,bizim resmi sitemizden de açikça görülecegi üzere sponsorlarimizdan bir tanesi.Bundan dolayi Migros,Trabzonspor konularinda çok daha hassas olmak zorundadir.Her gün binlerce kisi sitemizi ziyaret ediyor ve sponsorlarimiz arasinda Migros'u da görüyor.Site de reklamini yapiyorsak,dergimizide hipermarketlerinde satmak zorundalar bence.

TheCrow'un dedigi dogrudur,muhtemelen Samsun'da çok daha fazla Trabzonspor taraftari oldugunu düsünen magaza yönetimi, TS dergisini satmakla iyi bir is yaptiklarini düsünmüslerdir. Benim ziyaret ettigim migros Iskenderun'daydi.Ve ayni mantikla düsünerek satmaya gerek olmadigini düsünmüslerdir.Ben sadece onlara uygun sekilde bir hatirlatma yaptim,etkisini zamanla görecegiz. Bu arada Cenk(BesinciMevsim),sen sürekli orada oldugun için bir hatirlatma daha yapabilirsin,ikinci bir uyari daha da etkili olabilir belki.

Ilk önce bize destek olan firmalarin listesini yapalim ve onlarin ürünlerini kullanalim fikrine katiliyorum.Bu yüzden sahsim adina,sponsor listemizde görünen firmalarinürünleri almaya çalisiyorum. Örnek olarak, zaten kalitesindendolayi daçok begendigim Coca-Cola ve Efes Pilsen den baska kola ya da bira içmiyorum. Listeyi diger arkadaslarimizin katkilariyla daha da uzatabiliriz.

Istanbul gazetelerinden özellikle Dogan yayin grubuna ait gazeteleri hiç almiyorum(ama ne olup bitiyor diye internetden takip ediyorum).Yillardir bize üvey evlat muamelesi gösteren Hürriyet, Sayin Orhan Kaynar'in vefatindan sonra, neredeyse hiç yer vermemeye baslamistir. Orada hala degerli spor yazarlarimizdan biri olan Sayin AdnanSungur olmasina ragmen, kendisine gerekli oranda yazi yazma firsati verilmemistir. Sayin Sungur basin sektörüne yillarini vermisken,sirf Hürriyetin genel yayin müdürü olan,her devrin adami Ertugrul Özkök'ün damadi oldugu için basin sektörüne havadan inen, "ossuru verdim amaney" gibi çok önemli bestelerle müzik sektörünün önemli adamlarindan biri olan, fenere yaptigi besteler ve amigolugu ile bilinen Sayin Ercan Saatçi, bolca yazi yazma imkani bulmustur bu gazete müsvettesinde.

Bunlari yazarken bile sinirlerim yipraniyor,bu boykot(olumlu ve olumsuz olarak)olayini mutlaka aktif hale getirmeliyiz. Liste sekillenmeden önce de, bir çok arkadasimizin görüslerini bildirip listeye katkida bulunmasinda fayda görüyorum.

Selamlar...

Boykot sadecefinansal yönden olmaz.bu boykot konusmalarimiza yasantimiza girmeli onlati böyle yererek onlara sadece övünme payi veriyoruz.Dis güçlerin destegiyle avrupada kupa kaldiranlar kirli paralarla sampiyon olanlar...Bu gibi konulari özellikkle vurgulayip kandirilmis uyusmus istanbul takimi taraftarlarini bilgilendirmekte gerekir.Bu devirde erkekçe mertçe kazanilan futbol adina sadece türkiye kupasidir.O da tek delikanli takim trabzonspora nasip oluyor...demem bu boykot isini her yönden devam ettirelim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)