Sayfa 107 Toplam 118 Sayfadan BirinciBirinci ... 7 57 97 105 106 107 108 109 117 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2940 adet sonuctan sayfa basi 2,651 ile 2,675 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 30.Hafta | Trabzonspor 2 - 3 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özlemişim lan forum kavgası okumayı
    Sen nerelerdesin ya

Forum da kimse kalmadı ki herkes twitter ortamına kaçtı gitti, ey gidi BMN ey, yapacak bir şey yok kalan sağlar bizimdir diyoruz.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı HOPA'LI TS'LÄ° Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadıköy'de Mete Kalkavan adisinin kanırtmalarına rağmen saplamıştık. Hatta Enis'in son dakikada attığı golü de öncesinde Trezege'nin faul yaptığı gerekçesiyle iptal edince, yedek kulübemizde AA ve yardımcıları gülmüştü.

5 gol atmıştık. Rakibin attığı 2 penaltı da iptal edilmeliydi. Üstelik verilmeyen ikinci sarıdan kırmızılar da vardı. Maçın gerçek skoru 0-5 aslında
    .

Pisikolijik ustunlugu son yillarda ele almisken 2-0 dan maci 2-2,ye getirip amatorce bir 3,uncu gol yiyerek demorilize olduk aynı zamanda tahriklere maruz kaldik ucuncu golde sirasiyla dagilan once ortayı rahat yaptiran sag bekimiz pesine berat eren denswiel ve kalecimizin havadaki topu rakibe hediye ederek rakibi ipten alması taraftarin ashabini bozdu oyuncular fb macinin ciddiyetini anlamis olsalardi bu maci en kotu berabere bitirip saha olaylarinada engel olmus olurdu
    Derbilerde cuvallayan ufak maclarda yildizlasan oyuncular buyuk oyuncu muamelesi beklemesin!
    Konu objek tarafından (29.03.2024 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Neymis fifa kurallari geregi siyasetin futbola karismasi yasakmis ve bu durumda fifanin mudahale hakki varmis ulan mac oynandigi aksam cezalar secim sonrasina kalir yazdi burda herkes muneccimdi sanirim millet. 2 haftadir sevkler aciklanmadi ,daha once ornegi yok bunun mudahale icin ne kadar delil olacak hos biz uefa ve fifayi 2011 sureclerinden de iyi biliriz.nasil pis
    kokusmua rusvetci kurumlar olduklarini serefsizler
    1-Önce TRABZONSPOR diyeceksin.
    2-Kraldan çok kralcılara ,hadsizlere tahamülüm yoktur.
    3-Saygısızlık yapanlara aynı şekilde cevap verilir.

Sadettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neymis fifa kurallari geregi siyasetin futbola karismasi yasakmis ve bu durumda fifanin mudahale hakki varmis ulan mac oynandigi aksam cezalar secim sonrasina kalir yazdi burda herkes muneccimdi sanirim millet. 2 haftadir sevkler aciklanmadi ,daha once ornegi yok bunun mudahale icin ne kadar delil olacak hos biz uefa ve fifayi 2011 sureclerinden de iyi biliriz.nasil pis
    kokusmua rusvetci kurumlar olduklarini serefsizler
    ülke siyasetinin başı ceketini alıp adamların bizzat ayağına gitti. pazarlığını yapıp geri döndü . o aman niye ses çıkarmadılar.
    her alanda aynı şey oluyor . insan hakları , ekonomi , spor ... güya medeniyet için kuralları koymuşlar ama işlerine gelince bi anda durum "güçlü kimse onun dediği olur kuralları salla gitsin" e dönüyor . bizi geçtim , fenerbahçeye dahi "kendi llgimiz ve kurallarımız ve puan durumu ile alakalı " bir gram ceza verirlerse allah topunun belasını versin .
    işlerine gelince ülkemizin kendi iç kurallarına karışamıyorlardı ya hani . hani biz burda bağıra bağıra şike yapsakta sadece bizi bağlardı ya , başka kimse karışamazdı ya .. şimdi defolup gitsinler .
    fıfaya da uefayada bu konularda boyun eğen ağır salaktır.
    Azılı bir ihocuyum

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen nerelerdesin ya

Forum da kimse kalmadı ki herkes twitter ortamına kaçtı gitti, ey gidi BMN ey, yapacak bir şey yok kalan sağlar bizimdir diyoruz.
    bazen iş hayatına çok dalıyoruz eskileri unutuyoruz maalesef

bi de twitter küfür kafir gidiyor abi

buranın bi seviyesi var en azından
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

chener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Sahaya inip olaylara katılanlara, sahaya su atanlara çok kızmıştım.
    Günler geçiyor ve adaletin tecelli etmesini bekliyorum.
    Suçu olan herkes ceza alsın istiyorum.
    Ama görünen o ki bu gerçekleşmeyecek.
    Adalet yerini bulmazsa bu sefer ben sahaya inenlere haklıymışlar diyeceğim.
    Şiddet adaletsizlikten beslenir.
    YA DIŞINDASINDIR ÇEMBERİN YA DA İÇİNDE YER ALACAKSIN.KENDİN İÇİNDEYKEN KAFAN DIŞINDAYSA ÇARESİ YOK KARDEŞİM.

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Alıntı chener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahaya inip olaylara katılanlara, sahaya su atanlara çok kızmıştım.
    Günler geçiyor ve adaletin tecelli etmesini bekliyorum.
    Suçu olan herkes ceza alsın istiyorum.
    Ama görünen o ki bu gerçekleşmeyecek.
    Adalet yerini bulmazsa bu sefer ben sahaya inenlere haklıymışlar diyeceğim.
    Şiddet adaletsizlikten beslenir.
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

Nereden
    Antalya

Sözcü'nün haberine göre; Fenerbahçeli futbolcular, Samandıra'da yaptıkları toplantıda lige devam edilmesi için Başkan Ali Koç ile görüşme kararı aldı. Teknik direktör İsmail Kartal da ligden çekilmeye karşı olduğunu belirtti. ...

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım'a yakın olan cepheden ise çatlak sesler gelmeye başladı. Sarı-Lacivertlilerin önemli isimleri, kulübün ligden çekilmesine asla sıcak bakmıyor. Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun edindiği bilgilere göre; ...

hah hah hah.
    Bunun üzerine Ali Koç camiadan gelen seslere kulaklarını tıkayamaz ve olağanüstü kurul ileride tekrar değerlendirilmek üzere ertelenir. bla bla bla
    Yavaştan bu tarz haberler servis edilmeye başlandı. Umarım bu salakça blöflerini yiyen olmamıştır.
    eşşek gibi çıkacaklar işte çarşamda akşamı maça
    yine dünyanın şaklabanlığınu yaptılar
    Konu Tahir61 tarafından (29.03.2024 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.
    Eze eze 2021-2022.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Tahir61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözcü'nün haberine göre; Fenerbahçeli futbolcular, Samandıra'da yaptıkları toplantıda lige devam edilmesi için Başkan Ali Koç ile görüşme kararı aldı. Teknik direktör İsmail Kartal da ligden çekilmeye karşı olduğunu belirtti. ...

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım'a yakın olan cepheden ise çatlak sesler gelmeye başladı. Sarı-Lacivertlilerin önemli isimleri, kulübün ligden çekilmesine asla sıcak bakmıyor. Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun edindiği bilgilere göre; ...

hah hah hah.
    Bunun üzerine Ali Koç camiadan gelen seslere kulaklarını tıkayamaz ve olağanüstü kurul ileride tekrar değerlendirilmek üzere ertelenir. bla bla bla
    Yavaştan bu tarz haberler servis edilmeye başlandı. Umarım bu salakça blöflerini yiyen olmamıştır.
    eşşek gibi çıkacaklar işte çarşamda akşamı maça
    yine dünyanın şaklabanlığınu yaptılar
    Ali Kuzu, kuzu kuzu yaptığı blöfü yutmak zorunda kaldı. Bu kaçıncı yahu?
    Eeee, şirket yönetmeye benzemez bu işler Koç'ların Ali
    Üstelik sorsunlar bakalım taraftarlarına, çıkıp da bir tanesi ligden çekilmeyi onaylıyor mu?
    Nasıl olsa her maç olmayan penaltılarla Var'daki şerefsizler sayesinde maçları alıyorlar. Niye bu yağlı kapıyı bıraksınlar ki değil mi?
    Harambahçe
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Bu yalı çocuğunun başkanlığa dönmesine TS başkanımız da onay verdiyse pes diyorum, bıraksın gitsin.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Nereden
    Kırşehir

Yalı çocuğu sen ne haysiyetsiz ne sahtekar ne onursuz bir adamsın oğlum hiç utanma yok mu lan sende, sözde en mağdur olan bunlarmış bu sezon, Allah sizi bildiği gibi yapsın emi.

Blöfçü köpekler ligden çekileceklermiş, başka ligde oynayacaklarmış vs, sizin gibi omurgasız kulübü hangi ülke kabul eder lan...

Fırıldak Ali seni.
    Konu Enes Başkaya60 tarafından (29.03.2024 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Courage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bakmayın siz tükürdüğünü yaladigina.... kendilerini kabul edecek "ağırlıkta" ülke bulamadılar ondan. Taş yerinde ağırdır diyerek devam kararı aldılar.
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduğunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Nereden
    Kırşehir

Alıntı Courage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakmayın siz tükürdüğünü yaladigina.... kendilerini kabul edecek "ağırlıkta" ülke bulamadılar ondan. Taş yerinde ağırdır diyerek devam kararı aldılar.
    Bunları, bu pislik şikeci klubu hangi ülke kabul eder Allah aşkına ya blofçü, yalancı,sahtekar herifler.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Batı'dan örnekleri kendin verdin, ben de sana batıdan örnek alacaksan istisnai olan yanlış kısmını değil, genel olan doğru kısmını alacaksın dedim.
    Sanki Batı örneğini ben vermişim gibi gelmiş bana batı ile Türkiye arasındaki farkları anlatmışsın.
    Buna kendin çalıp kendin oynamak diyorlar.

Ben ülkede Adalet var da demedim. 200 senedir bu coğrafyada adalet yok. Ne zaman düzelir bilmem. Anlaşmazlık konumuz da değil zaten.
    Hali hazırda adaletsizlik olduğunu inkâr eden mi var? Hiç görmedim.
    PFDK sevklerinin seçim kaygısı sebebi ile, özellikle FB li topçulara verilecek cezaların bilinçli ertelenmesinin aleni çakallık olmasının konumuz ile ne ilgisi var?
    Bu başlıktaki mesajlarında Trabzonspor, taraftarına vuran FB li topçuların ceza alması için elinden geleni yapmalıdır diyen birine ne anlatıyorsun boş herif?

Adaletin olmaması, kontrol mekanizması sorunlu sığırların yediği haltlar sonucunda kulübün sürekli zarar görmesine bahane değildir.
    Adaletsizilk var, kulübüm zarar görüyor, biraz da benim tepkim yüzümden görsün diyerek sahaya dalan sığırdır. Destek veren gibi...

Evet, taraftarım ben.
    Taraftarı olduğum kulübe zarar veren tribündeki taraftarı da olsa benim için farketmez.
    Ülkedeki adaletsizliği düzeltmek meşakkatli ve uzun vadeli bir iş. Bunun Trabzonspor'a verdiği zararı yok etmek de öyle.
    Lakin tribünden sahaya dalan sığırları ve destekçilerini def etmek çok daha çabuk çözülebilecek bir sorun.
    Böylece taraftarı olduğumuz kulübün gördüğü zararı bir nebze azaltmış oluruz.
    Son paragrafa istinaden,
    Ertuğrul Doğan'ın başkan adaylığına giden süreçten bahsettim, kıvırma.
    Kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu iken, bu kulüp şampiyonluğu garantilemişken, Ağaoğlu'nun aslında hiçbir şey yapmadığını, şampiyonlukta payının falan da olmadığını, işi yapanın Ertuğrul Doğan olduğunu, Ağaoğlu'unun gitmesi Doğan'ın başkan olması gerektiğini burada tekrar edip duran sen ve benzeri at tımarlaması gereken taifeydi.
    Ağaoğlu, takımı ekibi ile birlikte şampiyon yapmasına rağmen, sen ve senin gibi düşünenler yüzünden önce pasifize edildi, sonra da mevcut durumu Doğan olmadan finansal olarak kotaramayacağını düşündüğü için bıraktı.
    Ağaoğlu'unun başkanlığı, Doğan'ın asbaşkanlığı bu kulüp için ideal yönetimken sen ve senin gibiler yüzüden bu sistem bozuldu. Senin gibiler diyorum, yönetimde de vardı bunlardan. Avcı da dahil.
    Ve evet,
    Asla İbrahim Hacıosmanoğlu ve Ertuğrul Doğan gibi, para dışında bir vizyon sunamayan adamlara oy vermedim, vermeyeceğim. (Para da kendi paraları değil. Sponsor vs. Bilançoda ceplerinden konulan para falan görmedim. Gören varsa göstersin. Bir de utanmadan yalan konuşuyorlar 130 milyon euro soktuk diye.)
    Kulübe seçilecek doğru başkanın bu profil olduğunu düşünenlerle olan savaşım da ebeden devam edecek.

Bu arada, siyasetten şikayetçi olup onların destek ve talimatı ile başa geçmiş yönetimi pohpohlamak da nasıl bir tezattır bilemedim.
    Mehmet Fatih Yavuz gene iki ton cümle kurmuşsun ama yazdıklarının alayı boş ve saçma...Edebiyat yapmayı bırak burnunun dikine gidip içeriği boş cümlelerle cümle yazma ameleliği yapacağına vaktini daha faydalı işler için harca..Git şu inşaata üç çuval çimento getir desem sana gidip getirmezsin ama 10 çuval boş mesaj yazarsın...Bilmediğin konularda ahkam kesiyorsun bir badem bıyıklıdan da başka bir şey beklenmez zaten..Bu arada son 20 yılda tecavüz edilen adalet mekanizmasını son 200 yıla yayarak gene badem bıyığından kıl aldırmadığını görmedim sanma..Az daha üzerine gitsem kıvıracaksın zaten..

Vaktimi vakit hırsızlarına ayıramam ama şunu unutma burası Trabzonspor forumu bu mahallede salyangoz satmaya kalkışma satacaksan alacağın tepkilere de hazır ol..Trabzonspor kulübü sahaya giren taraftarının yanında ve arkasında zaten..Adalet dediğimiz mefhum uygulanmadıkça bu olaylar 40 yıl sonrasında bile yaşanabilir..Git yazdığım son yazıyı günde 3 kere oku ne demek istediğimi neyi anlatmak istediğimi kavra..Burası taraftar forumu entel dantel yazılarla ve kıt türkçenle olaylara mantıki sosyolojik yaklaşmaya çalışma beceremiyorsun..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Çağatay96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu sezon bu kaybettikleri mac yuzunden bir daha mac izleme gereksinimi duymuyorum ve kulubu cezalandiriyorum.

Finalde bjk gelirse onu izlerim bir tek diye dusunuyorum

Nereden
    İstanbul

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet Fatih Yavuz gene iki ton cümle kurmuşsun ama yazdıklarının alayı boş ve saçma...Edebiyat yapmayı bırak burnunun dikine gidip içeriği boş cümlelerle cümle yazma ameleliği yapacağına vaktini daha faydalı işler için harca..Git şu inşaata üç çuval çimento getir desem sana gidip getirmezsin ama 10 çuval boş mesaj yazarsın...Bilmediğin konularda ahkam kesiyorsun bir badem bıyıklıdan da başka bir şey beklenmez zaten..Bu arada son 20 yılda tecavüz edilen adalet mekanizmasını son 200 yıla yayarak gene badem bıyığından kıl aldırmadığını görmedim sanma..Az daha üzerine gitsem kıvıracaksın zaten..

Vaktimi vakit hırsızlarına ayıramam ama şunu unutma burası Trabzonspor forumu bu mahallede salyangoz satmaya kalkışma satacaksan alacağın tepkilere de hazır ol..Trabzonspor kulübü sahaya giren taraftarının yanında ve arkasında zaten..Adalet dediğimiz mefhum uygulanmadıkça bu olaylar 40 yıl sonrasında bile yaşanabilir..Git yazdığım son yazıyı günde 3 kere oku ne demek istediğimi neyi anlatmak istediğimi kavra..Burası taraftar forumu entel dantel yazılarla ve kıt türkçenle olaylara mantıki sosyolojik yaklaşmaya çalışma beceremiyorsun..
    Konunun içeriği hakkında konuşacak cümle kalmayınca tamamı kişisel saldırı ifadeleri ile dolu at tımarcısının günlüğü tadında bir düşkün cümleler bütünü kurgulamaya çalışmışsın da yememiş.
    Az daha kıvran, Ağaoğlu döneminde burada dışkıladığın fikirlerin yok olur belki...

Senin vaktini yerim ben ya!

Bak sana geriye doğru bir kronolojik sadece 60 sene gideyim.
    Son 20 seneyi biliyoruz zaten.

1- 1997 sonrası 28 şubat süreci yargılama süreçleri.
    2- 12 Eylül ve sonrası yargısı.
    3- 70 muhtırası ve sonrasındaki yargılama süreçleri.
    4- 60 darbesi ve sonrasındaki yargı süreçleri.

Her biri 5-10 yıl sürmüş adaletsizliikler dönemleri bunlar.
    Daha geri 2. Mahmut hatta 3. Selim dönemine kadar rahatça adalet kavramının bu coğrafyada tamamen bozulduğunu gözlemlemek mümkün.
    20 yılda zaten iğdiş edilmiş adalete delik açmaya devam ettiler.
    Çünkü 200 yıllık yönetim anlayışı, herkesin muhalefette iken şikayet ettiğini iktidarı ele geçirince kendine kullanmaktan ibaret...

Senin ve senin gibi beyninde elektrik kesintisi yaşayan öfkle kontrolü olmayan zararlıların ne söylediğini, hissettiğini anlamam. Anlamak için çaba da sarf etmem.
    Kulübüne bilerek, isteyerek zarar veren, verdiği zararın altını doldurmak için başka zararları adres gösterenlerin bahaneleri asla bitmeyecek...

Trabzonspor sahaya girenlerin arkasında 2 şekilde olur,
    1- Bugüne kadar sahaya girenler tutuklanmamışken sırf seçime tesir etmek için bu olayda tutuklama uygulanmasına tepki gösterir,
    2- Sahaya giren taraftarlara saldıran Fenerli oyuncuların disiplin cezası alması için tepki gösterir.

İyi ki sahaya girdiler, arkalarındayız diyen bir kafa varsa ortalıkta onu da görelim.
    Bu kadar kafasız birinin Trabzonspor yönetiminde olması sorunlu olur çünkü...

Git vaktini zırvalamakla geçirmeye, tribünlere oynamaya devam et gavur efendi. (Kelime bilerek kullanılmıştır. Defalarca müslümanlardan haz etmediğini söyleyen birine daha yumuşak bir sıfat kullanılamaz.)
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (29.03.2024 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Antalya

https://twitter.com/RRRaskolnikov_1/status/1773864458479186247
    bakın burda ne var
    rezilliğe bakın
    karşımızdaki arsız hırsızlara bakın
    başımızdaki başkanımsının kafası çalışsa da şu savunmanın benzerini şikecilerin saçmalıklarıyla yan yana koyup yayınlasa
    Konu Tahir61 tarafından (30.03.2024 Saat 17:41 ) değiştirilmiştir.
    Eze eze 2021-2022.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Tahir61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

https://twitter.com/RRRaskolnikov_1/status/1773864458479186247
    bakın burda ne var
    rezilliğe bakın
    karşımızdaki arsız hırsızlara bakın
    başımızdaki başkanımsının kafası çalışsa da şu savunmanın benzerini şikecilerin saçmalıklarıyla yan yana koyup yayınlasa
    Klup resmi hesabindan bile yayinlasa yeter artar erdonun iyi iliskiler icerisinde oldugu !!! K.O.C muhatap olup devreye girmesine bile gerek yok direkt olarak.bunlar ikiyuzlulugun kitabini yeniden yazmis bir guruh her olayda hep magdurlar zeytinyagi gibi suyun yuzne cikarlar bu cirkef camianin yuzde 99 boyle..

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Seni unutmadım Abdullah Avcı. Dua et tribün rezillikleri oldu da kurtuldun kabuğuna çekildin. Konya maçına şunun şurasında ne kaldı dimi yer misin yemez misin maçı bekliyorum haberin olsun. Sen bu takımdan gidene kadar ben her maç sonu sana veryansın edeceğim. Hayırlı akşamlar Konya maç sonu görüşmek üzere.

Nereden
    İngiltere

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konunun içeriği hakkında konuşacak cümle kalmayınca tamamı kişisel saldırı ifadeleri ile dolu at tımarcısının günlüğü tadında bir düşkün cümleler bütünü kurgulamaya çalışmışsın da yememiş.
    Az daha kıvran, Ağaoğlu döneminde burada dışkıladığın fikirlerin yok olur belki...

Senin vaktini yerim ben ya!

Bak sana geriye doğru bir kronolojik sadece 60 sene gideyim.
    Son 20 seneyi biliyoruz zaten.

1- 1997 sonrası 28 şubat süreci yargılama süreçleri.
    2- 12 Eylül ve sonrası yargısı.
    3- 70 muhtırası ve sonrasındaki yargılama süreçleri.
    4- 60 darbesi ve sonrasındaki yargı süreçleri.

Her biri 5-10 yıl sürmüş adaletsizliikler dönemleri bunlar.
    Daha geri 2. Mahmut hatta 3. Selim dönemine kadar rahatça adalet kavramının bu coğrafyada tamamen bozulduğunu gözlemlemek mümkün.
    20 yılda zaten iğdiş edilmiş adalete delik açmaya devam ettiler.
    Çünkü 200 yıllık yönetim anlayışı, herkesin muhalefette iken şikayet ettiğini iktidarı ele geçirince kendine kullanmaktan ibaret...

Senin ve senin gibi beyninde elektrik kesintisi yaşayan öfkle kontrolü olmayan zararlıların ne söylediğini, hissettiğini anlamam. Anlamak için çaba da sarf etmem.
    Kulübüne bilerek, isteyerek zarar veren, verdiği zararın altını doldurmak için başka zararları adres gösterenlerin bahaneleri asla bitmeyecek...

Trabzonspor sahaya girenlerin arkasında 2 şekilde olur,
    1- Bugüne kadar sahaya girenler tutuklanmamışken sırf seçime tesir etmek için bu olayda tutuklama uygulanmasına tepki gösterir,
    2- Sahaya giren taraftarlara saldıran Fenerli oyuncuların disiplin cezası alması için tepki gösterir.

İyi ki sahaya girdiler, arkalarındayız diyen bir kafa varsa ortalıkta onu da görelim.
    Bu kadar kafasız birinin Trabzonspor yönetiminde olması sorunlu olur çünkü...

Git vaktini zırvalamakla geçirmeye, tribünlere oynamaya devam et gavur efendi. (Kelime bilerek kullanılmıştır. Defalarca müslümanlardan haz etmediğini söyleyen birine daha yumuşak bir sıfat kullanılamaz.)
    Twitter'da Akp yalamalığı yapıp bmn forumda ortaya karışık takılan Mehmet Fatih Yavuz bilgisiz ve cahilsin..Uzun ve anlatım bozukluğu ile doldurduğun cümlelerin bana sökmez..

Türk milleti son 20 yılda yaşanan adaletsizlikleri senin güya kronolojik olarak sıraladığın dönemlerde bile yaşanmadı..Bahsettiğin dönemlerdeki adalet anlayışındaki eksiklikler son 20 yılda bilerek ve kasten tecavüz edilmiş adalet mekanizmasının yanında devede kulak kalır...Bu konularda dediğim gibi benle tartışacaksan önce badem bıyığını kesmen lazım..Siyasal islamı bırakman lazım..Bir siyasal islamcının kafası çalışmaz yobazdır..

Efendim 28 şubat sonrası yargılamalat vıdı vıdı vıdı..Nolmuş 28 şubatta? Senin ağababalarının önünü kestiler işte..Siyasal islamı yasakladılar..Fetullah 28 şubat sonrası Kemalist yargının kendisi hakkında soruşturma yaptığını öğrenince tabanları yağlayıp ABD'ye kaçtı..Ordudan binlerce subay bizzat dönemin Genelkurmay başkanı Karadayı tarafından Fetullahçılık ve irtica gerekçesiyle atıldı..Batı Çalışma Grubu sayesinde ülkede Atatürk düşmanı çor çocuk yetiştiren okul kurs ne varsa disipline edildi..Dün Fetullah tehlikesine dikkat çeken Karadayı'yı Fetullah aşkıyla yargılamaya kalkışan Akp güruhu bugün Fetullah'dan darbe yiyince aslında temsil ettikleri uygulayıcısı oldukları siyasal islamın ülke ve vatan bütünlüğü konusunda ne kadar tehlikeli bir ideoloji olduğunun farkına vardılar..Bir badem bıyıklının demokrasi ve adalet anlayışı ancak ve ancak kendisinin kıçı sıkıştığında kendisinin başı derde girdiğinde kendisine toslandığında kendisine dokunulduğunda ortaya çıkar..Siz bu ülkenin çıkarlarını partinin ve 1 kişinin çıkarları uğruna satan ikiyüzlü tiplersiniz..Şimdi de gene 1 kişinin çıkarı için hakimleri savcıları silahlı kuvvetler mensuplarını yuksek yargıyı tıpkı Fetullah piçi gibi kendi adamlarınızla doldurup yeni bit paralel yapı kuruyorsunuz..28 şubata senin kafan basmaz..Gayet öngörülü zeki ve basiretli paşaların gördüğü tehlikeye binaen bir takım çalışmalar yapılmıştır...

12 Eylül 60 darbesi 70 muhtırası hepsinde asker haklıdır..3.Selim ile 2. Mahmud'un dönemi Osmanlı'nın modernleşmesidir...Orduda gündelik hayatta devlet kurumlarında yeniliğe gidilen dönemlerdir..2.Mahmud'a özellikle bu yüzden Osmanlı'nın Atatürk'ü denir..Bu iki padişahın döneminde ne gibi adaletsizlikler oldu anlatır mısın cahil herif..

Kadir Mısıroğlu dinlemeyi bırak evladım biraz mukayeseli tarih oku..

Gelelim müslümanlık meselesine..Sen galiba tatlı su müslümanısın tuzlu denizlere yelken açtığında kıvıran bunalım geçiren samimiyetsiz müslümana benziyorsun..Benim müslümanlardan haz etmediğimi iddia etmişsin..Ben Ibn'i Sina Takiyüddin Uluğ Bey Farabi Gazali Akşemseddin ve Fuat Sezgin hocanın bizlere naklettiği daha birçok mürekkep yalamış bilimle uğraşmış hayatını araştıtmaya okumaya adamış müslümanları severim..Senin ve senin ağababaların gibi geri kafalı yobaz Batı'nın kavram ve icatlarını siyasal islam için işine geldiği gibi kullanıp attıktan sonra , demokrasiyi adaleti bilimi insan haklarını işine gelmediği zaman elinin tersiyle iten ikiyüzlü çakallardan haz etmiyorum..Sen de bu kategoridesin..İnsanlığa gram faydanız olmadı maalesef tatlı su müslümanı M.Fatih Yavuz..

Trabzonspor forumunda şikebahçelilerin isteği doğrultusunda fikir birliği içersinde olacaksın sonra da ilk defa tutuklu yargılanan Akp'nin şikebahçesi için bir kez daha satılan Trabzonspor taraftarlarını sığırlıkla suçlayacaksın..Az akıl koy o kafana..Trabzonspor forumunda hırsızların istediği şeyi dillendirecek, şamar oğlanına çevrildiği tepki aldığı zaman uzun ve anlamsız cümlelerle kıvranacak haspam..Hadi canım sende.

John Lennon

jpositve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Efendim 28 şubat sonrası yargılamalat vıdı vıdı vıdı..Nolmuş 28 şubatta? Siyasal islamı yasakladılar..Ordudan binlerce subay bizzat dönemin Genelkurmay başkanı Karadayı tarafından Fetullahçılık ve irtica gerekçesiyle atıldı..Batı Çalışma Grubu sayesinde ülkede Atatürk düşmanı çor çocuk yetiştiren okul kurs ne varsa disipline edildi
    28 subatin bu ulkeye zarardan baska birseyi olmadi. En basta akp yi basimiza 28 subatcilarin sacmaliklari bela etti. Erdogan ekibi magdur gozukup o gunlerin ekmegi cok yedi. Gucu eline gecirince de ergenekon, balyoz cart curt ordunun icinden gectiler. 28 subatci cetin dogan cevik biri falan yasli basli adamlari aradan baya bi zaman gecse de yinede hapse tiktilar. Bati calisma grubu tek yaotigi sey namaz kilan insanlari fislemek oldu. Namaz kilan insanlari orduda istemiyorlardi. Lakin o donemlerde sehitlerin anneleri hep basi kapali teyzelerdi bunu gormezden geldiler umursamadilar. Ismail hakki karadayi sadece refah partisi degil mehmet eymur ve ekibiyle de sorunluydu. Onun ds ekibini tasfiye etmeye calisiyordu. Isine kim gelmiyorsa onunla ugrasiyordu. Aslinda 28 subat suleyman demirelin necmettin erbakanin ipini cekmesiydi. O donem necmettin erbakan istanbuldaki mason locasina gizli polis sokup ayinlerini gizli kameraya cektirip kanal 7 de yayinlatmisti. Suleyman demirel ve mesut yilmaz in da bu orgutten oldugu soyleniyordu. Ama hersey bir yana necmettin erbakan da kasinmisti. Susurluk kazasi kendisinin doneminde meydana gelmisti ve hukumet ortagi tansu cillerin bunlarla iliskisi var diye olaylarin ve isimlerin uzerine hic gitmemisti. Onca insan tepki gosterirken ve bu tepkilere basta Ugur yucel olmak uzere pek cok sanatci katilirken yine de hicbirsey yapmadilar. Erbakanin feto dan her zaman uzak durdu ama kendisinin de o kadar hayra alamet insan oldugu soylenemez. Onun yerine gelen mesut yilmaz biraz ugrasmisti ama onun da onunu kestiler ugrasma dediler. Sadece kutlu adali nin susurluk raporu biraz olsun bu ilsikilerden bahsediyordu. Her neyse 28 subat senin siyasal islam dedigin seyin palazlanmasini saglayan yegane sey. Karadayi guven erkaya falan bu adamlari lanetle anacagin yerde yazdigin seylere bak.

Feto konusunda da bilemiyorum kimisi amerika ocalan ile fetoyu degis tokus etti diyor. Ocalani verdi fetoyu aldi falan. O subaylar da irtica nedeniyle atildi feto meto tehdit olarak gormuyordu sayin devletimiz. Orayi iyi sallamissin. Hatta fetoya izin veren ilk kisinin donemin cumhurbaskani suleyman demirel oldugu soylenir. Cemaat dosyasi ilk onun onune gelmis de kendisi ellemeyin falan demis galiba. Hatta sirf bu yuzden feto demirele ozel turkce olimpiyatlari hazirlamis da denir. Onun haricinde karadayi feto konusunda o kadar hassas olsaydi gider hakan sukur, arif erdem, fatih terim, faruk suren ve diger galatasaray yoneticileriyle ugrasirdi. Galatasaray 96-2000 arasi feto, haluk ulusoy, mehmet agar, mesut yilmaz destegiyle 4 yil ust uste sampiyon oldu. Hatta bir senesi hakan sukur 39 golle gol krali oldu. Sanirim gollerin 17 tanesi penaltidandi.

Haa bak sunu da ekliyeyim pek kiymetli gazetecimiz ugur dundar okullari kameralarla basip namaz kilan ogrencileri cekerek irtica hortladi diye sacma sapan haberler yapiyordu. Ataturk turkiye cuhuriyetini kurarken insanlara din ve vicdan ozgurlugu de verdi. Bu tip seyler ortacag doneminden kalma hareketler. Dunyanin hicbir yerinde hukumetlerin boyle bir politikasi yok. Bu tip seyler ortadoguda gorulebiliyor gerci. Saddam huseyin 1988 de Halepce katliamini yaparak 60 bin kisilik kasabayi bombaladi. Kendi halkini zehirli gazla oldurdu.
    Konu jpositve tarafından (31.03.2024 Saat 01:33 ) değiştirilmiştir.

Fanatik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yahu su mac hala tartisiliyor mu?? Macta yasananlar o kadar abes ki, nasil bir ceza verilmesini kararlastirmakta o kadar zor. Haftanin tek kazanani Abdullah Avci. Tribünler karismasa 5 yiyecegimiz maci, tek farkli, yine uyuyuan Hocan yüzünden kaybettin.

Su macin en vahim tarafi, Trabzonspor´un icindeki Gsliler...bunlar o kadar tehlikeli ki, bize en büyük zarar veren unsur, Misal Kapatanimiz Kovacan´in GS´ye gitme hevesi yüzünden performansinin yerlerde sürünmesi!!

Ha Ülke olarak yakin tarihimizi tartisacaksak, gercekte gecmiste yasanmislari bilmek gerekir!!!
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Nereden
    İngiltere

Alıntı jpositve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28 subatin bu ulkeye zarardan baska birseyi olmadi. En basta akp yi basimiza 28 subatcilarin sacmaliklari bela etti. Erdogan ekibi magdur gozukup o gunlerin ekmegi cok yedi. Gucu eline gecirince de ergenekon, balyoz cart curt ordunun icinden gectiler. 28 subatci cetin dogan cevik biri falan yasli basli adamlari aradan baya bi zaman gecse de yinede hapse tiktilar. Bati calisma grubu tek yaotigi sey namaz kilan insanlari fislemek oldu. Namaz kilan insanlari orduda istemiyorlardi. Lakin o donemlerde sehitlerin anneleri hep basi kapali teyzelerdi bunu gormezden geldiler umursamadilar. Ismail hakki karadayi sadece refah partisi degil mehmet eymur ve ekibiyle de sorunluydu. Onun ds ekibini tasfiye etmeye calisiyordu. Isine kim gelmiyorsa onunla ugrasiyordu. Aslinda 28 subat suleyman demirelin necmettin erbakanin ipini cekmesiydi. O donem necmettin erbakan istanbuldaki mason locasina gizli polis sokup ayinlerini gizli kameraya cektirip kanal 7 de yayinlatmisti. Suleyman demirel ve mesut yilmaz in da bu orgutten oldugu soyleniyordu. Ama hersey bir yana necmettin erbakan da kasinmisti. Susurluk kazasi kendisinin doneminde meydana gelmisti ve hukumet ortagi tansu cillerin bunlarla iliskisi var diye olaylarin ve isimlerin uzerine hic gitmemisti. Onca insan tepki gosterirken ve bu tepkilere basta Ugur yucel olmak uzere pek cok sanatci katilirken yine de hicbirsey yapmadilar. Erbakanin feto dan her zaman uzak durdu ama kendisinin de o kadar hayra alamet insan oldugu soylenemez. Onun yerine gelen mesut yilmaz biraz ugrasmisti ama onun da onunu kestiler ugrasma dediler. Sadece kutlu adali nin susurluk raporu biraz olsun bu ilsikilerden bahsediyordu. Her neyse 28 subat senin siyasal islam dedigin seyin palazlanmasini saglayan yegane sey. Karadayi guven erkaya falan bu adamlari lanetle anacagin yerde yazdigin seylere bak.

Feto konusunda da bilemiyorum kimisi amerika ocalan ile fetoyu degis tokus etti diyor. Ocalani verdi fetoyu aldi falan. O subaylar da irtica nedeniyle atildi feto meto tehdit olarak gormuyordu sayin devletimiz. Orayi iyi sallamissin. Hatta fetoya izin veren ilk kisinin donemin cumhurbaskani suleyman demirel oldugu soylenir. Cemaat dosyasi ilk onun onune gelmis de kendisi ellemeyin falan demis galiba. Hatta sirf bu yuzden feto demirele ozel turkce olimpiyatlari hazirlamis da denir. Onun haricinde karadayi feto konusunda o kadar hassas olsaydi gider hakan sukur, arif erdem, fatih terim, faruk suren ve diger galatasaray yoneticileriyle ugrasirdi. Galatasaray 96-2000 arasi feto, haluk ulusoy, mehmet agar, mesut yilmaz destegiyle 4 yil ust uste sampiyon oldu. Hatta bir senesi hakan sukur 39 golle gol krali oldu. Sanirim gollerin 17 tanesi penaltidandi.

Haa bak sunu da ekliyeyim pek kiymetli gazetecimiz ugur dundar okullari kameralarla basip namaz kilan ogrencileri cekerek irtica hortladi diye sacma sapan haberler yapiyordu. Ataturk turkiye cuhuriyetini kurarken insanlara din ve vicdan ozgurlugu de verdi. Bu tip seyler ortacag doneminden kalma hareketler. Dunyanin hicbir yerinde hukumetlerin boyle bir politikasi yok. Bu tip seyler ortadoguda gorulebiliyor gerci. Saddam huseyin 1988 de Halepce katliamini yaparak 60 bin kisilik kasabayi bombaladi. Kendi halkini zehirli gazla oldurdu.
    Güzel masal anlatıyorsun iyi güldüm..Kardeşim senin psikolojik sorunların mı var futbol dahil her konuda şizofrenik komplo teorileri uyduruyorsun..Beynine yazık..

28 Şubat'ın paşalarını lanetleyecekmişim..Neymiş Akp'yi başımıza bela etmişler..Bırak şu tvdeki ezbere konuşan şarlatanların tezlerini de git Saygı Öztürk'ün "Belgelerle 28 Şubat: Dünden Bugüne" isimli kitabını oku bilgi sahibi ol..Kaldı ki benim yaşım 28 Şubat dönemini idrak etmeye müsait senden öğreneceğim bir şey yok..

Kitabın ortasından konuşayım..Bu ülkeyi Atatürk kurdu..Devrimlerini kendisi dikte etti..Bunu demokratik yollardan yapamazdı..Hiçbir devrim kansız olmaz..Atatürk devrimleri ve Cumhuriyetin kazanımları bedel ödenerek gerçekleştirildi ama sağlam bir zemina oturtulamadı..Halk özellikle dönüştürülemedi her anlamda Batı modernleşmesi oluşturulamadı çünkü Atatürk uzun yaşamadı kendisinden sonra gelenler ve arkadaşları cahildi Atatürk'ü anlayamadilar oy için siyasi menfaat uğruna halkın din duygularını sömüren irili ufaklı onlarca parti kuruldu ve buat iktidar olunca devlet kadrolarına eğitimsiz yobaz ne kadar dinci varsa toplayıp doldurdular..İşte bu noktada Ordu yani asker bu noktada devrimlerin geriye gittiğini rejim değişikliği riskinin arttığı her dönemde memleketin yönetimine el koydu..Gönül ister ki Atatürk devrimleri sivil iradeyle rayına oturtulsun hedefinden şaşmaz bir politika ile sürdürülsün ama olmadı..

Rejim tehlikeye girdiğinde salt asker değil yargı da devreye girer...Sabih Kanatoğlu Nuh Mete Yüksel Vural Savaş gibi yüksek yargı üyeleri son derece akılcı uyarılarda bulunmuş Refah partisini kapattırmışlardır..Refah partisinin milletvekilletinin kaset konuşmaları yenilir yutulur cinsten değil..Kasetlerde tam bir Atatürk düşmanlığı rejim düşmanlığı içeren konuşmalar vardı..Bunlar yayınlandı..Asker basına servis etti..Cemalettin Kaplan denen Alman korumasındaki şeriatçıya methiye düzen Refahlı vekil Şevki Yılmaz'ı unutmadık..Nuh Mete Yüksel Fetullah soruşturmasını DGM'de başlatan adamdır..97'den sonra askerin içinde yapılanan irticacı subaylar Karadayı tarafından tasfiye edilmiştir..Karadayı'dan sonra gelen Kıvrıkoğlu "28 Şubat 1000 yıl sürecek" demiştir..Millet mağdur oldu da Erdoğan'ı seçti palavrasını külahıma anlat..Erdoğan'dan önce iki hükümet kuruldu zaten Erdoğan'ın gelişi 2002..2001 krizi Erdoğan'ın işine yaradı Baykal da yol verince koltuğa 22 yıl kalkmamak üzere oturdu..

Eğer rejimin değişmesini istemiyorsan Atatürk devrimlerinden yanaysan devlet içersinde Fetullah'ın yaptığı gibi belli gruplara kadrolaşma imkanı tanınmasını istemiyorsan en azından Türk toplumu Batı medeniyetini damarlarında iliklerinde hissedene kadar demokratik bilince sahip olup eğitilene kadar Kemalist devrimlere sahip çıkmak gereklidir..

Ordu Yargı devletin tüm kurumları Kemalist eğilimde olmalıdır...Belli bir süreçten sonra herkes kendi ideolojisini tartışabilir seçrbilir ama o vakit ve ortamda değiliz..Ortadoğu'da rol model tek ülkeyiz o yüzden Atatürk devrimlerine sahip çıkmalıyız..Zaten Türkiye'den Atatürk'ü ve devrimlerini çıkar Afganistan olursun..Bunu bazı kalın kafalılara anlatamıyoruz..

John Lennon

Fanatik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Güzel masal anlatıyorsun iyi güldüm..Kardeşim senin psikolojik sorunların mı var futbol dahil her konuda şizofrenik komplo teorileri uyduruyorsun..Beynine yazık..

28 Şubat'ın paşalarını lanetleyecekmişim..Neymiş Akp'yi başımıza bela etmişler..Bırak şu tvdeki ezbere konuşan şarlatanların tezlerini de git Saygı Öztürk'ün "Belgelerle 28 Şubat: Dünden Bugüne" isimli kitabını oku bilgi sahibi ol..Kaldı ki benim yaşım 28 Şubat dönemini idrak etmeye müsait senden öğreneceğim bir şey yok..

Kitabın ortasından konuşayım..Bu ülkeyi Atatürk kurdu..Devrimlerini kendisi dikte etti..Bunu demokratik yollardan yapamazdı..Hiçbir devrim kansız olmaz..Atatürk devrimleri ve Cumhuriyetin kazanımları bedel ödenerek gerçekleştirildi ama sağlam bir zemina oturtulamadı..Halk özellikle dönüştürülemedi her anlamda Batı modernleşmesi oluşturulamadı çünkü Atatürk uzun yaşamadı kendisinden sonra gelenler ve arkadaşları cahildi Atatürk'ü anlayamadilar oy için siyasi menfaat uğruna halkın din duygularını sömüren irili ufaklı onlarca parti kuruldu ve buat iktidar olunca devlet kadrolarına eğitimsiz yobaz ne kadar dinci varsa toplayıp doldurdular..İşte bu noktada Ordu yani asker bu noktada devrimlerin geriye gittiğini rejim değişikliği riskinin arttığı her dönemde memleketin yönetimine el koydu..Gönül ister ki Atatürk devrimleri sivil iradeyle rayına oturtulsun hedefinden şaşmaz bir politika ile sürdürülsün ama olmadı..

Rejim tehlikeye girdiğinde salt asker değil yargı da devreye girer...Sabih Kanatoğlu Nuh Mete Yüksel Vural Savaş gibi yüksek yargı üyeleri son derece akılcı uyarılarda bulunmuş Refah partisini kapattırmışlardır..Refah partisinin milletvekilletinin kaset konuşmaları yenilir yutulur cinsten değil..Kasetlerde tam bir Atatürk düşmanlığı rejim düşmanlığı içeren konuşmalar vardı..Bunlar yayınlandı..Asker basına servis etti..Cemalettin Kaplan denen Alman korumasındaki şeriatçıya methiye düzen Refahlı vekil Şevki Yılmaz'ı unutmadık..Nuh Mete Yüksel Fetullah soruşturmasını DGM'de başlatan adamdır..97'den sonra askerin içinde yapılanan irticacı subaylar Karadayı tarafından tasfiye edilmiştir..Karadayı'dan sonra gelen Kıvrıkoğlu "28 Şubat 1000 yıl sürecek" demiştir..Millet mağdur oldu da Erdoğan'ı seçti palavrasını külahıma anlat..Erdoğan'dan önce iki hükümet kuruldu zaten Erdoğan'ın gelişi 2002..2001 krizi Erdoğan'ın işine yaradı Baykal da yol verince koltuğa 22 yıl kalkmamak üzere oturdu..

Eğer rejimin değişmesini istemiyorsan Atatürk devrimlerinden yanaysan devlet içersinde Fetullah'ın yaptığı gibi belli gruplara kadrolaşma imkanı tanınmasını istemiyorsan en azından Türk toplumu Batı medeniyetini damarlarında iliklerinde hissedene kadar demokratik bilince sahip olup eğitilene kadar Kemalist devrimlere sahip çıkmak gereklidir..

Ordu Yargı devletin tüm kurumları Kemalist eğilimde olmalıdır...Belli bir süreçten sonra herkes kendi ideolojisini tartışabilir seçrbilir ama o vakit ve ortamda değiliz..Ortadoğu'da rol model tek ülkeyiz o yüzden Atatürk devrimlerine sahip çıkmalıyız..Zaten Türkiye'den Atatürk'ü ve devrimlerini çıkar Afganistan olursun..Bunu bazı kalın kafalılara anlatamıyoruz..
    Yeter da, 28 Subat´in niye ciktigini idrak edememissin ama millete cok bilmislik tasliyorsun!! Ha Okulda okudugun Tarih seni baglar, sen bununla idare etmeye devam et.

Kisaca burasi futbol arenasi, burda futbol konusacaksin..gerci sen bu konuda da cok biliyorsundur, eminim
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)