Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 157 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Umut Güneş

Royal Heart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maliyetinde ne var? 2.3'e topçu almak ne zaman sorun haline geldi bu camiada?

Kourbelis'e 1 senede verdiğin parayı bu çocuk 3 senede alacak. Bonservisi de Berat'ı aldığımız kadar.

Pas var, top kontrolü var, her iki ayağıyla pas/şut atar. Oyun görüşü iyidir. İdeal bir sol iç bence.
    Senin desteklediğin takım bu yaz transfer döneminde gönderdiği hiçbir futbolcudan bu bonservis bedelini kazanamadı hatta sanırım toplamından da kazanamadı oradan hesap et. Tabi size göre giden tüm futbolcular değersiz, alınanlar değerli oluyor herhalde ki bunu hesaba katmamışsınız.

Umut kötü futbolcu değil, onu ben de yazdım, potansiyeli olan bir orta saha futbolcusu ama ekonomik darboğazdayız dediğin, futbolcu gönderemediğin, oyuna aklıyla ve temposuyla kalite katacak bir 8 numara transferi yapamadığın ve yerli alternatif olarak da Berat'ı getirdiğin yerde rotasyon futbolcusuna 2.3 m euro veriyor ve sonraki transferinden %20 kâr payını eski kulübüne vermeyi kabul ediyorsan o maliyet ziyadesiyle tartışmaya açıktır zira ihraç edilen futbolculardan elde edilen bonservis bedelleri ortada, ne kadar kâr elde edeceksin ki bir de ondan da pay vereceksin. Trabzonspor mevcut yönetim aklı futbolcu parlatıp cari TSL piyasa koşullarına göre görece yüksek (15-20 m euro) diyeceğimiz meblağlara futbolcu ihraç edebilen bir kabiliyete sahip olsa bu maliyet o kadar göze çarpmazdı. Tablo ortada, ancak yönetim aklı ve işleyişi değişirse maliyet değerlendirmesi tekrar yapılabilir.
    Konu Royal Heart tarafından (17.09.2023 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.
    Dününden ders çıkar ki bugün görebilesin, bugün gör ki; yarınını düşünebilesin.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Royal Heart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin desteklediğin takım bu yaz transfer döneminde gönderdiği hiçbir futbolcudan bu bonservis bedelini kazanamadı hatta sanırım toplamından da kazanamadı oradan hesap et. Tabi size göre giden tüm futbolcular değersiz, alınanlar değerli oluyor herhalde ki bunu hesaba katmamışsınız.

Umut kötü futbolcu değil, onu ben de yazdım, potansiyeli olan bir orta saha futbolcusu ama ekonomik darboğazdayız dediğin, futbolcu gönderemediğin, oyuna aklıyla ve temposuyla kalite katacak bir 8 numara transferi yapamadığın ve yerli alternatif olarak da Berat'ı getirdiğin yerde rotasyon futbolcusuna 2.3 m euro veriyor ve sonraki transferinden %20 kâr payını eski kulübüne vermeyi kabul ediyorsan o maliyet ziyadesiyle tartışmaya açıktır zira ihraç edilen futbolculardan elde edilen bonservis bedelleri ortada, ne kadar kâr elde edeceksin ki bir de ondan da pay vereceksin. Trabzonspor mevcut yönetim aklı futbolcu parlatıp cari TSL piyasa koşullarına göre görece yüksek (15-20 m euro) diyeceğimiz meblağlara futbolcu ihraç edebilen bir kabiliyete sahip olsa bu maliyet o kadar göze çarpmazdı. Tablo ortada, ancak yönetim aklı ve işleyişi değişirse maliyet değerlendirmesi tekrar yapılabilir.
    Premier ligden tek sezonluk topçuya 5 verip getirse okeydi taraftar. Tek sorun taraftarın fazlaca tiago, virtüöz, orkestra şevi, şov yaptı videosu izlemesi. Umut gelmeden önce böyle bir gündem olmasa gram sorun olmayacaktı.

İsmini ilk defa duyduğun Teklic'e 1 bonservis, %10 sonraki satış payı, 600 maaş verdik mesela oradan pay biç. Umut genç, yerli, alt yapısı iyi gözüküyor ve son iki sezon Alanya gibi bir organizasyonda 5000 dksı var. 2.3 olmazdı da 1.5 olurdu. Daha kaça getirecektik? Rotasyon vs yazıyoruz da net 8'in alınmadığı yerde formayı kapmaması için bir sebep göremiyorum. Esas yük Kourbelis gibi hiçbir yeteneği olmayan adamlara 1 milyon maaş verip getirmek.
    ( ゚д゚)

Royal Heart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Premier ligden tek sezonluk topçuya 5 verip getirse okeydi taraftar. Tek sorun taraftarın fazlaca tiago, virtüöz, orkestra şevi, şov yaptı videosu izlemesi. Umut gelmeden önce böyle bir gündem olmasa gram sorun olmayacaktı.

İsmini ilk defa duyduğun Teklic'e 1 bonservis, %10 sonraki satış payı, 600 maaş verdik mesela oradan pay biç. Umut genç, yerli, alt yapısı iyi gözüküyor ve son iki sezon Alanya gibi bir organizasyonda 5000 dksı var. 2.3 olmazdı da 1.5 olurdu. Daha kaça getirecektik? Rotasyon vs yazıyoruz da net 8'in alınmadığı yerde formayı kapmaması için bir sebep göremiyorum. Esas yük Kourbelis gibi hiçbir yeteneği olmayan adamlara 1 milyon maaş verip getirmek.
    Pepe ve Onuachu transferlerinin de açıklanan anlaşma koşullarını birçok yönüyle eleştirdim ve birçok kişi de eleştirdi, hatalı bir genelleme yani. Net 8, herkesin beklentisiydi ve sağlık durumu elverişli olduğu ölçüde Thiago bu açığı fazlasıyla kapatmaya adaydı, önemli haber kaynakları da gündeme getirince beklentinin oluşması çok doğaldı, belki de ilk yapılması gereken transfer sona bırakıldı ve yapılmadı, yapılsaydı taraftarın önce kariyeriyle şüphe oluşturan diğer futbolcu transferlerindeki birtakım hataları sorgulaması yine doğal bir sonuç olurdu.

Teklic örneği zorlama olmuş, yazdığın bonservis bedeli Umut'un bonservis bedelinin yarısından az, sonraki transferden pay desen benzer durum, yıllık maliyeti sana göre bana göre fazla olabilir, elbette onu da tartışabiliriz, eleştirebiliriz ki buradaki maliyetin fazla olması diğer transferlerdeki maliyetleri sorgulamaya engel değil. O transferde bir nüans farklılığı daha var, t.direktörün listesinden ve onun referansıyla yapılan bir transfer diye biliyoruz, ne olduğunu bilmediğimiz bir futbolcu için maliyet tartışması yapmak ile ligde gördüğümüz, bildiğimiz bir futbolcunun maliyetine yönelik eleştirinin zemini de aynı olmaz kabul edeceğin üzere. Kourbelis dediğin futbolcuya gelecek olursak beğen ya da beğenme Pana'dan kaptan olarak gelmiş, ülkesinin ulusal takımında önemli sayıda maç tecrübesi olan ve transfer edildiği dönem itibariyle de kadroya çağrılan bir futbolcu. Oturmamış takımda performansından dolayı tek tek futbolcu hedef alma işine artık bir son verilmesi lâzım, he maliyetini eleştirebilirsin, engel olan yok kaldı ki müthiş fırsat transferi, nasıl bu maliyetlere aldılar diyen de yok.

Umut, transfer maliyeti eleştirilen tek transfer değil, olmayacak da. Genç ama lige göre genç, Alanyaspor ligin sıradan takımlarından biri, orada da da öyle çok fazla öne çıkan bir futbolcu değildi, neticede bu sezon Alanyaspor'da aldığı süre de ortada, futbolcuyu eleştirmek için yığınla olumsuz argüman ortaya koymak da zor değil ama amaç bağcıyı dövmek değil, formayı zorlasın, çok çalışsın, kazansın ve Trabzonspor'a kazandırsın, temennimiz bu, o potansiyeli var. Anlaşılması o kadar zor bir şey yazdığımı düşünmüyorum.
    Konu Royal Heart tarafından (17.09.2023 Saat 03:42 ) değiştirilmiştir.
    Dününden ders çıkar ki bugün görebilesin, bugün gör ki; yarınını düşünebilesin.

btnyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tek antrenman gördüğü için kadroda yoktu muhtemelen. Bundan sonraki haftalarda süre alacaktır.

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Berat'ın yerine oynasın.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    Afrika Diğer

Dün Papara Park'ta soyadı Güneş olan en büyük Trabzonsporlu kendisiydi.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

berat özdemir kadar performans sergilese yeterli olur. doğucan kadar kötü değildir umarım.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ne zaman izleyebileceğiz kendisini ?

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hadi geçen hafta fazla antrenmana çıkmadığı için kadroya alınmadı dedik ama bu haftada kafileyle beraber götürülmesine rağmen maç kadrosuna giremiyorsa sıkıntı var demektir. Zaten transferi başlı başına soru işaretleriyle dolu...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

şöyle bir maçta bile oyuna giremiyorsa yazıklar olsun hocaya.

Nereden
    İzmir

Hatay maçında son 30 dk oyuna alınması gereken iki kişiden birisiydi
    Rabbim sana binlerce şükür ki! Beni bu renklere tutkun bir kulun olarak yarattın...

GencTurk6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ne gördünüz bu adamda da hocaya yazıklar olsun diyorsunuz?
    ***GeNÇ***

hofsaale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Berat dan kötüyse neden alindi...
    Sevinelim diye sevmedik.....

Erhan Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu hafta ilk 11 olacağını yazıyor haber siteleri
    Sonsuza dek hep sürecek, oğlum da seni sevecek

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bir sır gibi transfer daha
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 300 000 Euro.

Maçtan sonra fazla konuşulmadı ama milli bile olmayan bu futbolcuya çok ciddi bonservis ödedik ve son maçta galiba kadroya bile alınmadı.

Sırf şu olay bile Bjelica ve yönetim arasında mevzu olduğunun göstergesi. Sana sormadan para yemek için aldılarsa çık söyle, ben istemedim de. Kovarlarsa mecburen tazminatını da verecekler. Ben olsam çıkar çatır çatır söylerim. Kovulsam da işime gelir, alır paramı giderim.

Bjelica da bunun peşinde ama süreç uzamasa bari havlu atmadan gitse. Belki erkenden gitse kurtarma şansımız olur.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

Çağatay96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir sır gibi transfer daha
    Bu sirlar gecmisin yuzunden oluyor. Haciosmanoglu batirdi bunlar sırlarla yasatmaya calisiyor, olan devrimci taraftarın inancına oluyor

GencTurk6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Başkanın çileği diye oynatmak zorunda mı?
    Sonra takım niye kötü deriz...
    ***GeNÇ***

Saint Castillo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

bu sene soner aydoğdunun senesi olacak inanıyorum

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sefaenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Oynamiyacaksa neden aldik okadar zenginsek fakirlere her taraftara da 1 milyon versinler
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

makbernatsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefaenes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oynamiyacaksa neden aldik okadar zenginsek fakirlere her taraftara da 1 milyon versinler
    Aklama işi kardeş aklama...

Nereden
    İstanbul

Buna neden 2.3 milyon verdik ? Ne Bjelica ne Avcı yedekten dahi oyuna almadı.

Sefaenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı makbernatsu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklama işi kardeş aklama...
    Aynen öyle biz Altinordu, kasimpasa ve Alanyasporu ayakta tutuyoruz şaka gibisu 4 takimdan 1 tane bir oyuncu transfer gormek istemiyorum. Sonra şu kadar milyon euro borcumuz var diyorlar. Umut güneş kim aldiysa ondan 1 kuruşuna kadar geri almak lazim
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

jpositve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Bana da bu tip transferler kara para aklama isi gibi geliyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)