Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kitaplar

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı gUgUDa_61 Nickli Üyeden Alıntı

"Firtina,Ihtilal,Efsane Trabzonspor" bu kitabi arsam bulabilir miyim ?

Bir de en macera türü kitaplari severim.Okudun mu seni sürükleyecek.Hayal kuracaksin.Bu tür de olan tavsiye edebiceginiz kitaplar var mi ?

Aramasan bile bulursun[img]smileys/smiley36.gif[/img]...

Bu baslikta bir sürü kitap tavsiyesi var,istersen onlari degerlendir.Mesela sürekli bahsedilen "Kizil Nehirler" var...Ama zora gelemem diyorsan daha masalsi seyler,mesela "Simyaci" olabilir...Zaten zamanla kendi tarzin olusur,begendigin yazarlar ve türler netlesir...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kitap okumuyorsan surukleyici jules verne kitaplariyla baslayabilirsin

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı gUgUDa_61 Nickli Üyeden Alıntı

"Firtina,Ihtilal,Efsane Trabzonspor" bu kitabi arsam bulabilir miyim ?

Bir de en macera türü kitaplari severim.Okudun mu seni sürükleyecek.Hayal kuracaksin.Bu tür de olan tavsiye edebiceginiz kitaplar var mi ?

"Firtina,Ihtilal,Efsane Trabzonspor" bu kitap Iletisim Yayinlarindan çikmistir.Dolayisiyla iletisim.com.tr adresinden, kitabi nerelerde bulabilecegin bilgisine ulasabilirsin.Orada yayinevinin adres ve telefonu da var.

Ayrica okudugum için ve burada bir çok kisinin de begendigini gördügüm için Grange'in "Kizil Nehirler" kitabini tavsiye ederim.O kadar sürükleyici ki,lavaboya gittigimde bile elimden düsürememistim.

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

davinci sifresi.......inanilmaz bisey!!!!!!

Nereden
    Ankara

Alıntı 61viya Nickli Üyeden Alıntı
    davinci sifresi.......inanilmaz bisey!!!!!!

Begendiysen "Melekler ve Seytanlar" , "Dijital Kale"ayni yazarin (Dan Brown)diger kitaplari.Melekler ve Seytanlar'da yine Robert Langdon var...

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

mehmet oruç dinlerarasi diyalog tuzagi her türk gencinin okumasi gereken bir kitap siddetle tavsiye ediyorum...

Taner Uykuçeken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

AHA kitap topici sasirdim valla[img]smileys/smiley4.gif[/img]bu ülkede kitapsever bulmak ne büyük mutluluk siir topicinden sonra begendigim en iyi kültürel topic gerçi siir topicini tartisma topici olmaktan çikarip siire bogdular ama neyse[img]smileys/smiley1.gif[/img]herkez begendigi kitaplari yazmis ama kimseden SIMYACI yi göremedim okumadiginizi sanmam beni ençok etkileyen kitaplarin basinda geliyor epey bir süre etkisi altinda kalmistim kaçiran varsa tavsiye ederim

Nereden
    Ankara

=TheCrow

...Ama zora gelemem diyorsan daha masalsi seyler,mesela "Simyaci" olabilir...

Bak bahsetmisim Simyaci'dan,has kitaptir...Edited by: TheCrow

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Bugun "Kizil Nehirler" ariyacagim.Insallah bulurum.

Dün D&R magazasinda dolasirken gördüm Kizil Nehirler'i.Grange'in tüm kitaplari da orada mevcut.

Ama diger büyük kitapçilarda da vardir. D&R, dogan grubuna ait oldugu için,sahsen ben gerekmedikçe alisveris yapmiyorum oradan.Trabzonspor düsmanlarina para kazandirmak hosuma gitmiyor.

LEYLEKLERIN UÇUSU

ÖNERIRIM

BIR DE KURTLAR IMPARATORLUGU

sdewaeEdited by: angel__20

Guests
    Ziyaretçi

Kasabanin Seytanlari -Ölüm tangosuyla dans

Mary Higgins Clarke

Bu kadin gerilim-macera tarzi yaziyo ve kitaplari çok sürükleyici tavsiye ederim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Soluk soluga okunacak bir politik kurgu ABD-Türkiye Savasi

Tarih, 23 Mayis 2007. Yer, Kerkük'ün kuzeydogusu.

Kuzey Irak'taki kargasa devam ederken, bölgede bulunan Türk birlikleri ani bir Amerikan saldirisina ugrar. Türk birlikleri "müttefik"lerinden hiç de beklemedikleri bir darbe almistir.

CNN International hemen haber geçmeye baslar: "Kuzey Irak'ta çatisma. 13 ABD askeri öldü, 30 yarali var. Ordu yetkilileri, Amerikan güçlerine saldiran 35 Türk askerinin öldürüldügünü açikladi."

Amerikalilarin niyeti Türkiye'deki zengin bor minerallerini ele geçirmektir. Bunun için her seyi göze almislardir. Istanbul ve Ankara dahil olmak üzere tüm Türkiye'yi savas alanina çevirmeyi bile. Ve Metal Firtina Operasyonu baslar.

Önümüzdeki günlerde Timas Yayinlari tarafindan yayinlanacak olan Metal Firtina adli kitabin, gündeme bomba gibi düsmesi bekleniyor. Timas'in özel bir fiyatla piyasaya sürecegi kitap çok yakinda okuyucularla bulusacak.

Orkun Uçar ve Burak Turna'ya ait bir ortak çalisma olan Metal Firtina, soluk soluga okunacak bir savas romani. Savasin tüm heyecanini ve sicakligini birebir aktaran satirlar, her kesimden okuyucuyu derinden etkileyecek.

Iste o heyecanli satirlardan birkaç bölüm

"Savunma Bakani Donald Rumsfeld, Baskan'in odasindan içeri girdi. Telasliydi ve Baskan ile konusmasi gereken seyler vardi. Derken kapida Genelkurmay Baskani Howard Strike göründü, yüzünde karanlik bir ifade vardi. Basiyla sert bir selam vererek hemen duvardaki ekranin basina geçti. Makineyi kendisi çalistirdi. 'Sayin Baskan,' dedi 'su an itibariyle Metal Firtina harekâti baslamis bulunuyor.'"

"Genelkurmay Baskani, Harekât Komuta Merkezi'ndeki telsizin basindan ayrilmiyordu. Deniz Piyade Tugayi Karargâhi'ndan sürekli olarak bölgedeki çatisma ile ilgili haberler geliyordu. Basbakan Tayyip Erdogan ve Ankara'da bulunan kabine üyeleri Harekât Merkezi'ne geliyorlardi. Disisleri Bakani Abdullah Gül, alti kisilik bir heyetle Washington'a dogru yola çikmisti bile"

"Istanbul'a büyük hava saldirisi basladi. Henüz resmî açiklama yapilmadi ancak Istanbul, tarihinin en agir hava saldirisi ile mücadele etmeye çalisiyor. Operasyonun ne kadar sürecegi belli degil. Dört saattir araliksiz süren bombardiman nedeniyle sehirde su kesildi, trafik tamamen durdu. Köprüler ve yollar hasarli, çok sayida sivil kayip oldugu belirtiliyor."

Metal Firtina'nin en ilginç yanlarindan biri de kahramanlarin; R. Tayyip Erdogan, Abdullah Gül, George W. Bush, Condeleezza Rice, Donald Rumsfeld gibi gerçek karakterlerden olusmasi. Kitabin özellikle bu yani, romanin etkileyici gücünü ve olusturdugu gerçeklik algisini daha da güçlendiriyor.
    (Ideefixe Tanitim Bülteni'nden Alinti)

irak savasinin baslamasindan hemen önce bazi kesimlerce asil hedefin türkiye oldugu irak suriye ve irandan sonra siranin türkiyeye gelecegi fazla sesli olmasada dile getirilmisti.belki yapilmak istenen bu degildir ama sahsen benim bilinç altimda böyle bir endise var.kitap ise bu gelismeler isiginda çok bilindik ve basit bir senaryonun iki uyanik tarafindan pazarlanmasi olabilir.insallah öyledir.kitabin sonunda ise bir sürpriz var.türk ordusunun oldugundan daha güçsüz gösterildigihava ve denizgücümüzün %90 disa bagimli olmasinin bedeli bir günde yokolmasiyla ödeniyor.anitkabir ve bogaz köprüleri tamamen yokoluyor.atatürkün naasini baska yere nakletmek isteyen sivillere bomba yagdiriliyor taksimde amerikayi protesto edenler füzelerle vuruluyor.eserde finali türkler yapiyor ve washington atom bombasiyla havaya uçuyor kitapta böyle bitiyor.
    Edited by: tigin

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

TAS MECLISI
    jean-christophe grange'nin kizil nehirlerden sonra yazdigi roman.kizil nehirler kadar olmasada oldukça sürükleyici ve fantastik.ancak sonu hiçde bekledigim gibi degildi.insanin okurken elinden birakasi gelmiyor ancak bittikten sonra ulan ne saçma kitapmis be diyesi geliyor.birde jean abimizin neden kadinlari bu kadar güçlü karakterlerde yansittigina anlam veremedim.

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

A.Ali Ural - Posta Kutusundaki Mizika

(Mektup formatinda denemelerden olusan bu eseri herkese tavsiye ediyorum.)

Yeni biten;
    Tuna Kiremitçi - Bu iste bir yalnizlik var(Sürükleyici bir kitap, bitirdiginize üzülüyorsunuz. 3. romanini sabirsizlikla bekliyorum.)

Su an takip ettigim;
    Orhan Pamuk - Istanbul Hatiralar ve Sehir (Adi da üzerinde, ani yazilari isiginda Istanbul tasvirivar, bir müddet sonra kendinizi de orada yasayan birisi olarak görebilirsiniz

Nereden
    Ankara

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı

irak savasinin baslamasindan hemen önce bazi kesimlerce asil hedefin türkiye oldugu irak suriye ve irandan sonra siranin türkiyeye gelecegi fazla sesli olmasada dile getirilmisti.belki yapilmak istenen bu degildir ama sahsen benim bilinç altimda böyle bir endise var.kitap ise bu gelismeler isiginda çok bilindik ve basit bir senaryonun iki uyanik tarafindan pazarlanmasi olabilir.insallah öyledir.kitabin sonunda ise bir sürpriz var.türk ordusunun oldugundan daha güçsüz gösterildigihava ve denizgücümüzün %90 disa bagimli olmasinin bedeli bir günde yokolmasiyla ödeniyor.anitkabir ve bogaz köprüleri tamamen yokoluyor.atatürkün naasini baska yere nakletmek isteyen sivillere bomba yagdiriliyor taksimde amerikayi protesto edenler füzelerle vuruluyor.eserde finali türkler yapiyor ve washington atom bombasiyla havaya uçuyor kitapta böyle bitiyor.

Ama kardesim yazmissin bütün kitabi sonuyla birlikte...alip okunmaz ki simdi

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı

Ama kardesim yazmissin bütün kitabi sonuyla birlikte...alip okunmaz ki simdi

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]Sabah sabah güldürdünüz beni. Allah da sizi güldürsün.[img]smileys/smiley2.gif[/img]Tigin arkadashakli ne yaptin öyle...Edited by: zisinoli

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara

haklisiniz biraz fazla ayrintiya girdim ama siz yinede bu kitabialip okuyun.fiyatida uygun. ayrintiya girmemin nedeni sadece kitaplarin ismini yazip bunu okuyun sunu okuyun demek yetersiz.kitap hakkinda biraz bilgi verelim.böylece bu baslikkitaplarin tartisildigi sadece tavsiye edilmedigi bir foruma dönüssün.Edited by: tigin

Nereden
    Ankara

Bana biraz (senin de bahsettigin gibi ) "bu konu aktüel,firsat bu firsat voliyi vuralim" mantigiyla yazilmis gibi geldi ama,olsun adamlar oturmus yazmis,hem sürükleyici olacagi kesin gibi.Okuyalim...

the king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

NECiP FAZIL KISAKUREK' ten Cile ve Bir Adam Yaratmak

Nazim Hikmet'ten Tum Eserleri (saman sarisi siirinin bulundugu sayi)

Peyami Safa'dan Yalniziz

Orhan Pamuk'tan Cevdet Bey ve Ogullari' ni

okumayan varsa tavsiye ederim

Arkadaslar bu konuyu görünce hakikaten çok sevindim..Son dönemde öldürdügüm kitap okuma aliskanligimi belki de bu sayede tekrar kazanacagim..Dua edin de basarayim..

Ben küçükken tam bir kitap hastasiydim..Ailemden belli araliklarla kitap satin almak için harçlik pazarligi yaptigimi hatirliyorum..Fakat sonra büyük olasilik su an basinda oturdugum aletin yüzünden, kitap okumayi biraktim demesem de çok aza indirdim..

Çok güzel ve etkileyici kitaplar okudum..Ama aklimda kalan pek yok[img]smileys/smiley4.gif[/img]..

"Suç Ve Ceza" adli kitabi önceden çok duymustum ve bir gün kardesimin kütüphaneden ödünç aldigini görünce, hah dedim, sunu okuyum bari elime geçmisken..Kardesime okuyacagimi söyledim.Zavalli ne bilsin tamam dedi..Kitabi tam 3 ayda zar zor bitirebildim..2 ciltti.Hayatimda böyle sey görmemistim..Uzun uzun cümleler..Bitmeyen paragraflar..Zaten dikkati kolay dagilan biriyim..Kardesim kitabi geri götüremedi korkusundan..2 haftalik süresi çoktan dolmustu..Her neyse konuyu dagitmayalim..Ama kitap gerçekten okunmaya degerdi..Tavsiye ederim..Okuyanlara söyleyim, kitabin kahramani Raskolnikov'un görüslerini kismen paylasiyorum[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Bir de ben polisiye, dedektiflik türünden çok zevk aliyorum..Bu dogrultuda "Agata Christie" nin kitaplarini okudum.." 10 küçük zenci" diye bir kitabi var..Bu türden hoslananlara siddetle tavsiye ediyorum..Ayrica bu tip kitaplardan bana önerecekleriniz varsa ögrenmek isterim..

Bu konuyu açan ve görüs yazanlara tekrar tesekkür ediyor ve kalin saglicakla diyorum...

the king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı **Maxim** Nickli Üyeden Alıntı

Ayrica bu tip kitaplardan bana önerecekleriniz varsa ögrenmek isterim..

bu turden onerecegim kitap degil ama yazarlar var.

birincisi turkiyede bu konuda yazan tek yazar oldugunu bildigim ahmet umit var. bir ara trtde yayinlanan ''karanlikta kosanlar'' adli dizinin senaryosunu yaziyodu.

ikinci yazar John Grisham. pelikan dosyasi filminin uyarlandigi romanin yazaridir.

ucuncusu umberto eco. daha cok komplo teorileri uzerine kitaplari var. en bilindik olani ''gulun adi''. dili biraz karisiktir ama yinede enteresan diyebilirim.

saygilar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)