Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fatih Tekke: "Taraftara yalvariyorum"

Analyzer
    Ziyaretçi

Bugünkü Samsunspor maçi önemli mesajlara sahne oldu. Televizyondan izledigim kadariyla Samsun'daki Trabzonspor seyircisi muhtesemdi. Takima 90 dakika destek verdi. Takim bu destekten çok etkilenip olaganüstü bir mücadele ortaya koydu. Fatih, durum 3-0 iken penalti atmaya gittiginde Erdinç ve Celaleddin diz çökmüs dua ediyorlardi. Çok da önemli bir gol degildi bu Trabzonspor için. Ha 3-0 ha 4-0 ne farkederdi? Fatih'in penaltiyi gol yapmasi takim arkadaslari için önemliydi. Daha önce penalti kaçirdigi için elestirilere ugramis kaptanlarinin bir penalti daha kaçirmasini istemiyorlardi. Lafi fazla uzatmadan söylemek istediklerimi söyleyeyim.

Maçtansonra Fatih Tekke ile yapilan röportaji izledim. Trabzonspor'lu futbolcular olarak birlik beraberlik içinde olduklarini, destege ihtiyaçlari oldugunu söyledi. Taraftar bize destek olsun, bunun için yalvariyorum dedi. Bu takim Trabzonspor. Bizim takimimiz. Gönlüllerimizin sevgilisi, kalplerimizin sampiyonu. Kendi sahasinda, deplasmanda oynadigindan daha kötü oynayan belki de dünyadaki tek takim. Avni Aker'deki basarisizligin benceen büyük nedeni de Avni Aker'deki seyircinin takimina yeterince destek olamamasi.

Fatih Tekke gibi ben de yalvariyorum. Yalvariyorum, bu takima, bu yürekli çocuklara sonuna kadar destek olalim. Sampiyon olamasak bile omuzlarda gezdirelim. Destek olalim.Yalvariyorum.

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih Tekke'yetaraftarin 20 yildir bu takima yalvardigini hatirlatmak lazim....

Ama hakli oldugu bir gerçek var ki o da Trabzonda yeterince tribün destegini bulamadiklari. Sahsen ben bunun içinTrabzondaki taraftari suçlamiyorum. Onca depresyon onca hüsran onca yikimdan sonra hala maça gidiyorlar ya bu bile bence bir büyüklük. Taraftar çok adim atti söyle bir kaç adim da takim atsa ve sampiyonluga yaklassa zaten taraftar cosuyor. Hayirlisi olur insallah... Bu takim deplasmanda FB ve GS yi yenerse bak o zaman sen taraftar gör....

Guests
    Ziyaretçi

abi herkes karsiliklimi seviyor yani takimi ben sampiyonluk yasamadim hatta sampiyonluga yaklastigimiz seneler bile çok az. ama desteklemeye devam ediyorum. yüzbinlerce nüfusu olan trabzonda bu düsüncesi olan 20 30 bin kisi yokmu yani.

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bende katiliyorum her zaman yensekte yenilsek de trabzonsporumuzu destekleyelim bu takim her seyi hak ediyor[img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley1.gif[/img][img]smileys/smiley27.gif[/img][img]smileys/smiley27.gif[/img][img]smileys/smiley27.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

fatih, trabzonsporlulugun, trabzonlulugun sembolü olmaya dogru gidiyor, kendisini tebrik ediyor, kiskaniyor veallah yolunu açik etsin diyorum.

canli yayindaki serzenislerine ve taraftara "yalvarisina" gelince;

fatih kardesimiz elbette hakli feryadinda, sözümüz yok. lakin, "ekip" içindeki kardeslerimiz zaman zaman; sözde ulusal özde istanbul medyasina"malzeme" olacagimiz açiklamalardan kaçinmali, sonuçlarini hep birlikte yasiyor ve kendimizi "yiyoruz". futbolcu kardeslerimizin ve hepimizin unutmasi gereken seyler var; Istanbul takimlariiç saha maçlarinda bile trabzon'dan beraberlik kopardiklarinda oyuncularina prim veriyordu,simdilerde birbirini "yiyen" bizanslilari bir tribünde bulusturan takimin adi da trabzon'du. benzer örnekler yazilarak bitecek gibi degil,

hasili;

biz böyle bir geçmisin sorumlulugunu vegururunu tasiyoruz omuzlarimizda, ve bu onuru süregenlestirecek potansiyelimiz de var; en yalin örnek, iste takimimiz..

kaptanimiz, taraftarin sik sik "sakülünün kaymasinin" nedeni olarak geçmisimizdeki aliskanliklarini da hatirlamali.

son söz; büyük kaptan sonunda o usta isi "asirtma" golünü de yaptin. yakisir sana;sen de rahatladin biz de.[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

düzeltme

6. satirdaki unutmali, unutmamali olacak..özürle..

BEn dogrdumdan beri bu takima yalvariyorum.. en son gs burada nasil yendik hayal meyal hatirliyorum yasim 20 tek tesellimiz fb idi hep onu yenerdik onuda yenemedik o maçda taraftar destegi yokmu idi Gs maçinda yokmu idi yada. bu taraftar herzaman maça gider o samsuna Trabzondan insanlar ne yoksunluklarla gittiler kendi aralarinda 3-5 kurus toplayip 2 çorba içerek samsuna gidenleri biliyorum.. bu taraftar herzaman takima sahip çikar yeterki takim taraftari küstürmesin

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fatih'in serzenisine herkes kulak vermeli ve mazeret bulma çabasi içine girmeden neden yalvaiyorum sözcügünü kullandigini iyice irdelemeli.Biz de 20 yildir sampiyonluk için yalvariyoruz mazeretini geçerli bulmuyorum.Bu takim kendi evinde Gs ve Fb'ye yenildi,dogrudur,pekala Samsun'da 90 dakika bagiran taraftarlar baska bir takimi mi tutuyorlardi.Lütfen objektif olalim,Trabzon'da yeterli destek yok.Yillarin verdigi hayal kirikliklari taraftari etkiliyor,haklisiniz fakat bu Samsundaki taraftari da etkiliyor,hiç sampiyonluk görmemis L-M^'yi de etkiliyor.O stada girdigimiz anda geçmisi unutmali ve destek olmaliyiz...

Atmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Sezon sonuna kadar tam destek.Ondan sonra sezon naslayincaya kadar ne yaparsaniz yapin.

Gökhan Kutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet destek olmaliyiz olursak takim bi yerlere gelir ben buna inaniyorum

birakin sampiyonluk görmyi bi tek ts ile ilgili sampiyonluga yaklasmak adina sanirim 95 sezonunda fb karsilasmasi idi o maçtan sonra ne olylar oldu hayal meyal hatirliyorum bi de okulda dalga geçmislerdi benle kavga etmistim [img]smileys/smiley36.gif[/img]artik kavga etmiyorum çok kafa tutan oluyo ama onlara takimima olan sevdami anlatti mi susmak zorunda kaliyolar istemeyerekte olsa

elbet bi gün alacagiz sampiyonlugu nezaman olursa olsun takimimin arkasindayim ve yenilselerde onlarin hep destekçsiyim eminim onlar da ts taraftarini taniyolardir ve anlik snilerine yenik düsüp veye bi an fark edemeyip bizim olarin arkasinda olmadigini düsünüyrlar ama bu son maça onlarada anlamistir bunun böyle olmadigini ts taraftarinin içine kazinmis özlemin bunu onlara yaptirdigini

Guests
    Ziyaretçi

trabzon sporun ve fatih tekkenin her zaman yanindayiz.biz bu takimin er yada geç sampiyonlugunu görecegiz...

sampiyon olmadan olup gidersem eger gözlerim açik gider bunu herkes bilsinnnn

KaRaKaN61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

emin kardes ona bakarsan fatih tekkeninde 20 yildir bu hasreti cektigini hatirlatmak isterim sana, sadece sen ve biz degil[img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: KaRaKaN61

BIZ ÖYLE TAKIMA YAPMACIKTAN DESTEKLEMIYORUZ.BIZIM EN BÜYÜK DESTEGIMIZ YÜREKTEN DESTEK VERMEMIZDIR.FUTBOLCULAR GERÇEKTEN BUNU HISSEDE BILIYORSA BASARILI OLMAMAK IÇIN HIÇBIR SEBEP KALMAZ.BIZIM EKSIKLIGIMIZ SURADA OLABILIR STADA GELEN SEYIRCI ÖYLE AGIR TAKILMAYA VEYA MAÇI SEYRETMEYE GELMEYECEK,90DK SAHADA ÇOSKU VE TEZAURAT BITMEMESI GEREKIYOR.7'DEN 70'e HERKEZIN TAKIMA ÇOSKUYLA TEZAURAT YAPMASI GEREKIR.YAPILMASI GEREKEN ASIL BU NOKTA

YENSE DE YENILSE DE ÖLÜMÜNE TRABZON

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Trabzonspor'a destek boynumuzun borcu. Zaten kendi adima söylüyorum, elimde degil aksini yapmak. Herseyden önce galibiyet disinda bir skorun bütün bir haftami mahvedecegini bildigim için çok isteyerek maçta oluyorum, dolayisiyla kendimi havaya sokuyorum. Bu isin bir boyutu...

Öte yandan bizim topçularimizin "ben profesyonelim" denebilecek tek yerin masada sözlesme imzaladiklari zaman oldugunu düsünmelerine bozuluyorum biraz. "Gelecegimi düsünmek zorundayim" derken gayet mantikli konusan futbolcu kardeslerimiz sizce de konu destek ve desteklenmek oldugunda biraz fazla duygusal davranmiyorlar mi?

Trabzonspor bu sehrin sahip oldugu en büyük ve en degerli markadir, tatismam bile. Sürekli ve kayitsiz sartsiz destek olmasi gereken davranistir. Ancak nasil bir çok sagduyulu taraftar transfer döneminde kendisinin rüyalarinda dahi göremeyecegi paralari alan futbolculara mantigiyla düsünerek"futbol böyle bir sektör, helal olsun, versinler tabi" diyebiliyorsa, futbolcularin da zaman zaman basarisizliktan kaynaklanan taraftarin duygusal yogunluguna bagli tepkisini normal degilse bile anlayisla karsilamalari gerektigini düsünüyorum.

PS:[Konuyu sagindan solundan cimbizla çekip belirli seylere odaklanacak, asil demek istedigim seye odaklanmak istemeyenarkdaslar olabilir diye Fatih Tekke'nin bu açiklamasini haksiz bulmadigimi, sadece birden bire herhangi bir nedenle gerilen bir ortamda futbolcu arkadaslarin açiklama yapmadan öncekendileri kadar taraftarin da zaman zaman duygusal davranma haklari olabilecegini hatirlamalarini istedigimi belirtmekte fayda görüyorum]

Oğuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

her camiada oldugu gibi bizim camiamiz içinde de bazi sorunlarin oldugu asikar. ben diyorum ki hep beraber bu sorunlari 10 gün için unutalim, önümüzdeki iki maçi oynayalim, kongreyi yapalim, devre arasina girelim. sonra bu sorunlarimizi tekrar gündeme getirip, çözüm yollarini arayalim.

istanbulspor maçinda maçi kazanirsak sampiyon olacakmisiz gibi bir hava yaratilirsa, tribünlerden bu çosku sahaya pozitif elektrik olarak yansirsa, ben inaniyorum ki gökdeniz olsun, yattara olsun, mehmet yilmaz olsun performanslarini maksimum seviyeye çikaracaklardir.

gelin kaptanimizin bu istegini yerine getirelim, gelin hiç birsey olmamis gibi takimimiza sonuan kadar destek olalim.

bu takim bütün güzellikleri hakediyor..

Nereden
    Bursa

FutboLcuLarimiza destek olmaliyiz anasinin karisinin yolunu kesip taslamak babasiyla Trübünde kavga etmek Küfür etmekLe oLmaz bu is evet yeniLince mactan sonra kiziyoruz hepimiz Tutsak bir kasik suda bogacak gibi oluyoruz hepimiz ama Sakin kafayala dusununce onlari anliyoruz OfkeyLe kaLkan zararLa Oturur.!

O yüzden Hep destek Tam Destek Diyorum

Fatihin mactan sonraki aciklamalari duygusaldi. Gerci kelimenin icerigi "yalvarma" aslinda futbolcunun yasadigi stresi anlatmasi acisindan ibret vericiydi.Ama bu futbol ve bizim taraftar biraz daha duygusal, ben bile siyaset biliminde politik mantik uzerine ders veriyorum, yinede mac basladiginda heyecandan titremeye basliyorum.

Onun icin biraz daha sogukkanli olaylara bakarsak, eger klub taraftari ve futbolcuyu biraraya getirecek, duzenli( izdiham yaratmayan) imza gunleri, soylesiler ve sosyal etkinlikler duzenlerse iki taraf birbirini anlamada belirli bir mesafe kaydedebilir.Ornegin birgun bordomavinetde herkes icin uygun bir saatde canli bir futbolcuyla muhhabet duzenlenebilir. Yada belki klup baskani bir maci burada bizle tartisabilir. Bu oneriler cesitlendirilebilir. Ama unutmayalimki her zaman iki yanli stresi azaltmanin yolu taraflarin birbirlerini ayni ortamda tanimalari, anlamalari ile baslar.

Sonucta Fatihi anlayabiliyorum, beni bir kere ankarada bir kafeden kovmuslardi mac icinde fazla bagirmaktan. Belki iki tarafin gosterecegi karsilikli ozveriyle sorunlar asilir ama su karadeniz insanin sabirsizligina nasil bir cozum buluruz bilemiyorum.

destege devam. bu aksamki derbi macindan sonra sampiyonluga bir adim

daha yakinlastik. devre arasinda mutlaka kaliteli transferler yapmaliyiz

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

üzmesinler fatih agbimi...

Guests
    Ziyaretçi

Fatih Tekke'de ki elektrige ve enerjiyedikkatinizi çekmek isterim.

bir kaptan inancini ortaya koymak için daha nasil demeç verebilir ki..?

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Takim zaman zaman kötü olabilir. gerçek taraftar iyi günde kötü günde takimina destek olur. Maça gidip maçi seyretmek bence destek degildir. Destek yapilan tezahüratlara 90 dakika katilmaktir. 2 haftada 90 dakika bagiramiyorsa bu taraftar hiç maçlara gitmesin. Tribün gruplari tezahürat yapiyor geriya kalan 15 bin kisi uyuyor. Biraz yüksek sesle yapilan tezahüratlara katilsalar stad inleyecek ama nerde.. Tribün gruplarinin bagirdigi da bosa gidiyor ne yazakki... Bu takim deplasmanda maç kazaniyor kendi sahasinda ise puan kaybediyor. Bu konuda Trabzon'daki taraftar malesef sinifta kalmistir. Bu sene taraftarin bize kazandirdigi bir maç bile yok. Takim kötü oynasa da taraftar takimi ateslemek zorunda. Bizim taraftar ne yapiyor gol gelmeyince sinirleniyor yapilan pas hatalarinda homurdanir. Futbolcusuna küfür ediyor. Tribünlerin bu olumsuz tepkisini duyan futbolcu iyice oyundan düsüyor. Trabzonspor taraftari kendine çeki düzen vermeli, bu takima taraftar ne verdiki üstüne birde elestiriyor küfür ediyor. Fatih Tekke iste bu noktalar için taraftara yalvariyor. Köstek degil destek olun diyor. Samsun maçindaki taraftar çok iyiydi insallah devami gelir.

Barış BAKIRTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı secil_ts Nickli Üyeden Alıntı

birakin sampiyonluk görmyi bi tek ts ile ilgili sampiyonluga yaklasmak adina sanirim 95 sezonunda fb karsilasmasi idi o maçtan sonra ne olylar oldu hayal meyal hatirliyorum bi de okulda dalga geçmislerdi benle kavga etmistim [img]smileys/smiley36.gif[/img]artik kavga etmiyorum çok kafa tutan oluyo ama onlara takimima olan sevdami anlatti mi susmak zorunda kaliyolar istemeyerekte olsa

elbet bi gün alacagiz sampiyonlugu nezaman olursa olsun takimimin arkasindayim ve yenilselerde onlarin hep destekçsiyim eminim onlar da ts taraftarini taniyolardir ve anlik snilerine yenik düsüp veye bi an fark edemeyip bizim olarin arkasinda olmadigini düsünüyrlar ama bu son maça onlarada anlamistir bunun böyle olmadigini ts taraftarinin içine kazinmis özlemin bunu onlara yaptirdigini

Aferim benim kardesime [img]smileys/smiley32.gif[/img].. Agbisinden çok seyler ögrenmis..Birazdaha üniversite çalismalari lütfen [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]Edited by: baris

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bende Savas'a (Analyzer) katiliyorum. TSlu oyunculara destek olmamiz gerekiyor. Aslinda Emrah'in (Perhaps) söylediklerinde de haklilik payi var. Oyuncularin farkli zaman ve sartlarda da profesyonelligi hatirlamalari lazim. Ama buince bir çizgi. Oyuncu, taraftarin zaman zaman gösterecegi tepkinin ne kadarini bu anlamda hosgörü ile karsilayacak? Bunun ölçüsü ne olacak? Bunun tanimini yapmak çok da kolay degil.

Sonuçta TS taraftari oyuncusuna sahip çikmali. Tepki gösterilecekse de bu medeni ölçüler içinde olmali. Burada asil sorumluluk taraftara düsüyor bence. Oyuncu yanlis birsey yapiyorsa ona dogru yolu göstermek de taraftarin sorumlulugu. "Oyuncunun bir sorumlulugu yok" demeye getirmiyorum elbette ama büyüklügü taraftar göstermeli diye düsünüyorum.

Mesela su an Gökdeniz ile ilgili bazi sikintilar var. Burada adimi taraftar atip Gökdeniz'i sahiplenmeli. Böyle olunca artik O'nun da olumsuz davranma sansi kalmaz. Önce taraftar üzerine düseni yapmali, gerisi oyuncuya kalmis.

Nereden
    Amasya

saten deplasmandaki taraftarlar hep iyi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)