Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kupalara Haciz ve Mali Açıdan Trabzonspor Analizi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Standart Kupalara Haciz ve Mali Açıdan Trabzonspor Analizi

Kıymetli arkadaşlar,

Trabzonspor'un güncel durumu üzerinden ve bu hafta yaşanan olaylar üzerinden yönetimi yıpratmak hayli acımasızca bir tutum olur. Bilen bilir bu yönetimi en çok eleştiren kişilerden biriyim. Bunun sebebi de beklentilerimizin çok fazla olması. Aynı hataları başka yönetim grubu yapsa kimsenin umrunda bile olmazdı.

Şunu unutmayın. Trabzonspor deyince akla kupalara ambargo koymak gelir. Kimse Trabzonspor'un hakkına icra getiremez. Kulübü soyup hakkını gaspeden alçak ve şerefsizlerin seçtiği takvim de manidar. Rusya'dan gelen avukat ve klasik şike oyunları. Yemiyoruz kardeşim ve başkanımızın sonuna kadar yanındayız.

Kimisi de takmış başkanın nasıl haberi yok. Yok kardeşim n'olacak. Kulüp başkanından bahsediyoruz kapıcısı evrak memuru değil. Biz kendi içimizde gerekli yaptırımları yaparız.

Gelelim Trabzonspor'un borcu ve borçları meselesine. Arkadaşlar iyi misiniz? Kendinizde misiniz? Trabzonspor'un görünen, ciddi bir borcu yoktur. İnanın bunu arkasında durarak söylüyorum. Büyük şirketlerde bazı ödemeler zamana yayılır. Kimse nakit limitini bir anda eritmez. Trabzonspor'un da hali bunun gibidir.

Peki derinlemesine bakalım. Trabzonspor'un 700 milyonluk borç alacak farklı var. Borçları harcamalar üzerinden dolara sabitlemek durumdayız. Sadri bey döneminde 200 milyon, İho döneminde ise bu borcun 400 milyon olduğunu görüyoruz.

Dolara sabitlersek;
    Sadri bey - 120 milyon dolar
    İho - 250 milyon dolar
    Muharrem Usta - 194 milyon dolar

Dönemin kurları ve enkazın yoğunluğu gözönüne alındığı zaman Trabzonspor'un iyi bir yolda olduğunu ve sportif başarılar geldikçe borcun eriyeceğini göreceksiniz. Trabzonspor iyi yoldadır fakat içindeki bazı asalaklardan kurtulmalıdır. Doğru bir yapılanma ve iyi bir transfer dönemi ile Trabzonspor borcunu 100 milyon doların altına çeker. Fakat mühim olan takımın gelişimini sürdürmesi. Bunun için bazı oyuncular ve yöneticiler ile vedalaşmak şart.

Unutmayın, bizim bir tane Trabzonspor'umuz var. Bu değişmez. Ne kadar kızarsak, eleştirirsek eleştirelim bizi biz yapan değerleri onda buluruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Türkiye genelinde ;
    -anlaşmaların döviz cinsinden yapılması kesinlikle yasaklanmalı
    -uefa finansal anlaşma varda Maliye finansal anlaşma neden yok
    ( benim HGS cezamın geçikme zammı afedilmez iken kuluplerin vergi faiz ve geçikme bedelleri neden af edilir )
    -başkanların yaptıkları icraatlardan daha fazla sorumlu olması bir türlü sağlanmalı adam gitti hesap sorulamıyor gibi.
    -futbol kulupleri aynı bazı özerk kurumlar gibi yönetime temsilci vermeleri
    bu nasıl yapılır bilmiyorum lakin taraftar gruplarından , stk lardan ,yerel alt yöneticilerden .temsicilerin olması
    -karar uygulayıcıların kuralları klüplere göre değil sisteme göre uygulaması vs.
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ayrıca bu konular şu na benzer
    havan da su döğmek
    herkes bilir kimse yapmaz
    BMN KOCAELİ

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Başkanın, haberim yok açıklaması acizliktir, başka bir şey değil...
    Bıraksın bu işleri...

Öncekilerden farkı olduğu için arkasındayım Usta'nın. Ama ısrarla öncekiler gibi davranıyor ...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

tonya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

koskoca Trabzon camiası bu kadar basit haciz olayları yasamamalı.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sevgili Dostlar....

Olay rezalettir acizliktir.....

Yalnız klübümüzün durumuda pek içaçıcı değildir buna göre değerlendirmek lazım......

Mesela Ziyabey Tesisleri'nin kapıcısı bile bizi mahkemeye vermiş. Tazminat istiyor. Şaka değil dostlar gerçek bu.....
    Bunun gibi onlarca dosya var klüpte bekleyen....hepsiyle ayrtı uğraşılıyor...

Ha böyle bir şeyin olması , başkanın haberi olmaması varsada böyle bir şeye müsade etmesi en basit haliyle rezaletttir ayrı mesele....

Lakin euro kurunun son 1 yılda % 30 arttığı , her yıl en az 30-40 milyon tlyi sadece faize ödediğimizi de unutmayalım.....

saygılar....
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    İstanbul

Haciz zaptını okudum. Tevazu gösteremem, öğrenciliğimden beri haciz yapıyorum ve icra hukuku tecrübem yaklaşık 20 sene oldu. Dosya 2016'da açılan bir esas dosyası. Haciz işlemi sırasında Trabzonspor'un avukatı YOK. Bugün en tırt işletmeye hacze gitsen borçlu avukatı varsa bir şekilde gelir. Hele alacaklının derdi parayı tahsil etmek yerine damarına basmaksa borçlu vekili ortalığı ayağa kaldırır. Hiç bir şey yapamazsa bu kupaların en yenisi 1984 yılında, borçlu A.Ş. ise 2005 gibi kurulmuş. Bu nedenle kupalar A.Ş'nin değil derneğin diye istihkak iddiasında bulunur. Ayrıca para değeri sadece hurda olan ve manevi değeri olan kupalar yerine başka mal haczi için memuru yönlendirir. Çünkü İİK.Md.85 gereği memurun borca yeter mal haczederken "taraf menfaatlerini tevil etmesi" lazım. Hadi kulübün anlaşmalı avukatlarının umrunda değil, bir tane hasta Trabzonsporlu avukat da mı yok Trabzon'da. Tam bir skandal. Sebep olanlar derhal defolup gitsin
    BİLMEM ANLATABİLDİM Mİ?

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben bunu anlamıyorum.

BMN içerisinde gerçekleşen her durum, az ya da çok benim ve diğer yönetici arkadaşların sorumluluğunda değil mi? Nasıl Trabzonspor başkanı bu konuda sıfır sorumlu olabiliyor? Üstüne üstlük, ihmali (bence ihanet) gerçekleştiren kişi hakkında defalarca uyarılmış olmasına ve o kişinin ilk rezaleti olmamasına rağmen...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TSelif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu kadar da olmaz , bu kadarına da cüret edemezler mi diye düşündü acaba. Adamda art niyet sıfır ya herkesi kendi gibi mi sandı ki evet böyle bir lüksü yok.
    "-Ben ALLAH'ın adaletine inanıyorum.." Onur Recep Kıvrak!

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TSelif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar da olmaz , bu kadarına da cüret edemezler mi diye düşündü acaba. Adamda art niyet sıfır ya herkesi kendi gibi mi sandı ki evet böyle bir lüksü yok.
    Görev başında gaflete düşülmez Elif abla. Görev başında gaflet ihanettir.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

BERBATOV61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İçinizden biriniz kendi departmanı ile ilgili olan bir sorun için müdürüne patronuna neyse benim haberim yok benden önce çalışan arkadaş hep karıştırmış buraları 1.5 sene oldu daha tam kavrayamadık olayı desin. Kovulmazsa veya sinkaflı bir kaç kelime duymazsa gelsin burada ustanın suçu yoktur adam bilmiyormuş haberi yokmuş suçlu borçlanan iho diye savunma yapsın sıkıntı yok

BERBATOV61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haciz zaptını okudum. Tevazu gösteremem, öğrenciliğimden beri haciz yapıyorum ve icra hukuku tecrübem yaklaşık 20 sene oldu. Dosya 2016'da açılan bir esas dosyası. Haciz işlemi sırasında Trabzonspor'un avukatı YOK. Bugün en tırt işletmeye hacze gitsen borçlu avukatı varsa bir şekilde gelir. Hele alacaklının derdi parayı tahsil etmek yerine damarına basmaksa borçlu vekili ortalığı ayağa kaldırır. Hiç bir şey yapamazsa bu kupaların en yenisi 1984 yılında, borçlu A.Ş. ise 2005 gibi kurulmuş. Bu nedenle kupalar A.Ş'nin değil derneğin diye istihkak iddiasında bulunur. Ayrıca para değeri sadece hurda olan ve manevi değeri olan kupalar yerine başka mal haczi için memuru yönlendirir. Çünkü İİK.Md.85 gereği memurun borca yeter mal haczederken "taraf menfaatlerini tevil etmesi" lazım. Hadi kulübün anlaşmalı avukatlarının umrunda değil, bir tane hasta Trabzonsporlu avukat da mı yok Trabzon'da. Tam bir skandal. Sebep olanlar derhal defolup gitsin
    Deştikçe ne rezillikler çıkıyor

7can61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Trabzonda fener formalı gezemezsin filan fıstık. Döverler söverler cart curt.

Adamlar kulübe geldi kupamıza haciz koydu gitti.

Başkandan cılız bir zırt sesi geldi.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mali analiz nerede?
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Şuda Trabzonspor Yönetimi hem euro kuru arttı diye sızlanıyor....

Hem de devre arasında bile yerli yabancı bütün oyuncularla euro üzerinden anlaşıyor.....

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yailan anlasmalar turk lirasi ile yapilsin diycem bunu yabancilar kabul etmez kabul etcek adamlarda siradan vasat yada alti yabancilar olur bu isimize gelmez onun icin sabit bir kur belirlenip odemeler bunun uzerinden yapilmali..yoksa bu borcdan kurtulus yok her sene kur arttikca ki turkiyede dusecegi yok borc katlanmaya devam edecek..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yailan anlasmalar turk lirasi ile yapilsin diycem bunu yabancilar kabul etmez kabul etcek adamlarda siradan vasat yada alti yabancilar olur bu isimize gelmez onun icin sabit bir kur belirlenip odemeler bunun uzerinden yapilmali..yoksa bu borcdan kurtulus yok her sene kur arttikca ki turkiyede dusecegi yok borc katlanmaya devam edecek..
    Olcay Şahandamı yabancı ?

Onunlada euro üzerinden anlaşma yaptıldıktan sonra euro arttı diye sızlanmak bence abesle iştigaldir dostum

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Her şey bir tarafa bunları da unutmayalım bir kenarda dursun. Bu şahıs Hacıosmanoğlu'nun en hararetli desdtekçilerinden ve de anladığım kadarıyla menajerlik işleriyle de haşır neşir.

Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı My Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şey bir tarafa bunları da unutmayalım bir kenarda dursun. Bu şahıs Hacıosmanoğlu'nun en hararetli desdtekçilerinden ve de anladığım kadarıyla menajerlik işleriyle de haşır neşir.

bunu doguran utaniyordur
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Mehmet Cihan Kocaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ribéry'yi getiren Kenan efendi değil mi bu?
    Sabotaj değilmiş vay be, içimizdeki hainler bunlar işte.

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yahsi Bati 51:28

Adem CAKIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir şey yapamazsa bu kupaların en yenisi 1984 yılında, borçlu A.Ş. ise 2005 gibi kurulmuş. Bu nedenle kupalar A.Ş'nin değil derneğin diye istihkak iddiasında bulunur.
    Kesinlikle haklısın... Akıllı biri bu bağlantıyı hemen kurar, müzeye hacze gelen avukatta memur da kıclarına baka baka geri döner.
    Kupaların haczi meselesi gelen avukatta bile sürpriz olmuştur. Burada ihmalden öte bir şeyler var.

Zaten salaklığın ağa babası burada yatıyor. Müzenin ticari bir kuruluş olarak faaliyet gösteren, TL gelir elde edip dövizle borçlanan, dahası geliri giderine denk olmayan ve en önemlisi yöneticilerin pardon yönetemeyicilerin hatalarıyla her an mali sorunlar yaşayabilecek A.Ş ile ne alakası var. Müzenin ve içerik mülkiyetinin dernekte olması gerekmez mi?
    .
    Eleştirirken yapıcı olabilmek ve en ağır eleştirilere bile hoş görü ile yaklaşabilmek, hem egoyu besleyen nefsin panzehiri, hemde aklın ilacıdır.
    .

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Kulübü batağa sürükleyenlerin de dili çözülmüş. Bravo gerçekten

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Cihan Kocaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ribéry'yi getiren Kenan efendi değil mi bu?
    Sabotaj değilmiş vay be, içimizdeki hainler bunlar işte.
    Ne ribery si bu gerizekali daha edirneye gitmemistir.
    Bana para verin diye yalvariyo iste.
    Medyadaki yalakasiyla beraber ihoyu yalayarak gecimini sagliyorlar.

Nereden
    İstanbul

mbia geliyorrrr, owwww yeaaahhhh cilar dahil mi bu borca?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)