Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beþiktaþ Maçý Desibel Rekoru Denemesi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý only ts Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Adamlar desibel rekoru kirip, sif bununla dunya kadar reklam yapip, ismini duyuruyor
    bizim cok bilmisler gereksiz diyor.

once bir anlamaya calis, bu ne ise yaricak. Yonetici olupta azicik reklamdan, tanitimdan anlayan bira deneyimi olan insanlari koysaniz suraya bmn daha guzel bir hale donusebilir.

ama nerde...
    Üretemeden yani ortaya ürün koyamadan reklam-tanýtým-promosyon yapamazsýn. Ýlk devredeki takýmla yapsaydýnýz ya tanýtýmý-reklamý-promosyonu güzel kardeþim!? Mesela Gümüþhane yenilgisi sonrasý desibel rekoru mesela... Ya da neydi o takýmýn adý, Kýzýlcabölük... Önce ürünü talep edilir kýlacaksýn. O zaten kendi deðerini bulup ekstraya gerek kalmadan reklamýný yapar. 2017'nin namaðlup takýmý gibi...
    Alýntý Gürkan Asma Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maçý kazanalým yeter diyenleri anlamýyorum, daha fazla baðýrmanýn maça engel olan noktasý ne ? Gerekli bi þey mi? hayýr, denemekten zarar gelir mi? hayýr. Sanki maça takýmý desteklemeye deðil de desibel rekoru kýrmaya gidecekmiþiz gibi algýlanmasýný anlayamadým.
    Zaten mesajýn içinde benim itiraz sebebim: Teklif sahibi olarak siz bile gerekli olmadýðýný söylüyorsunuz. Japon üretim ve yönetim sistemlerinde Muda diye bir kavram geçer. Kýsaca ve basit haliyle izah etmeye çalýþayým: Gereksiz olan süreç ve maddeleri devreden çýkarmak, israfý önlemek bir nevi... Trabzonspor organizasyonunu bu açýdan deðerlendirirsek, enerjimizi gereksiz faaliyetlere ayýrmaktan yana deðilim.

Yapacaklarsa da Ýstanbul'dan kalkýp Trabzon'a gidip mani olmam, içiniz rahat olsun.

Yönetim Kurulu Mollasalihoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Adamlar desibel rekoru kirip, sif bununla dunya kadar reklam yapip, ismini duyuruyor
    bizim cok bilmisler gereksiz diyor.

once bir anlamaya calis, bu ne ise yaricak. Yonetici olupta azicik reklamdan, tanitimdan anlayan bira deneyimi olan insanlari koysaniz suraya bmn daha guzel bir hale donusebilir.

ama nerde...
    Benim iki ortaðým da bjk kongre üyesi, kombineleri var her maça giderler.

Yeni statta en sevindikleri þey, Çarþý adlý desibel rekoru organizatörünün gücünün kalmamasý ve taraftarýn baðýran yerine anlýk tepki veren seyircilerden oluþmasý. Bu sayede rakibi baský altýna alýp takýmý ateþleyebiliyoruz diyorlar.

Çok deðilse de az biraz biliyoruz.

Kaldý ki, sen Trabzon'da 40.000 kiþiyi ayný anda ayný tezahürat ile baðýrt, tribünün anahtarlarýnýn sana verilmesi için kulübe dilekçe yazacaðým. Trabzon tribün profilinden haberin yok ya da gözden kaçýrdýn yorumunu yaparken.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Mollasalihoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Yeni statta en sevindikleri þey, Çarþý adlý desibel rekoru organizatörünün gücünün kalmamasý ve taraftarýn baðýran yerine anlýk tepki veren seyircilerden oluþmasý. Bu sayede rakibi baský altýna alýp takýmý ateþleyebiliyoruz diyorlar.

Kaldý ki, sen Trabzon'da 40.000 kiþiyi ayný anda ayný tezahürat ile baðýrt, tribünün anahtarlarýnýn sana verilmesi için kulübe dilekçe yazacaðým. Trabzon tribün profilinden haberin yok ya da gözden kaçýrdýn yorumunu yaparken.
    çarþý'nýn tek vukuatý o olsa neyse. korsan ürün, bedava bilet, karaborsa, tetikçilik, çetecilik, tiner vesaire...

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    çarþý'nýn tek vukuatý o olsa neyse. korsan ürün, bedava bilet, karaborsa, tetikçilik, çetecilik, tiner vesaire...
    Vukuatlara gelirsek milyon tane. Buraya yazamayacaðým þeyler dahi var.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarýna aykýrý bir mesaj veya kullanýcý gördüðünüzde, Kullanýcý Panelinde bulunan sekmesine týklayarak ilgili mesajý raporlamanýzý sizlerden rica ederiz.

only ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    36

Olay 90 dakika boyunca bagirmak degil,
    olay bir defaligina bu siddetli sesi cikarabilmek..

bizde o ... yok diyin bitsin kardesim.

yok bjk kongrr uyesi yok bilmemnee.. ben ne diyorum, siz ne diyorsunuz.

ne egolu insanlarsiniz.
    u will need justice at the end..

Nereden
    Ýstanbul

Umarým zamanla bizdeki çarþý türevleri de dýþlanýr abi. Birbirinin tezahüratýna katilmayan, türkü söyleyen, maç sonu üçlüsüne kendilerine gelinmedi diye eþlik etmeyen her biri ayrý telden çalan gruplar kalmaz.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fýrtýna..."

Nereden
    Ýstanbul

Olay 90 dakika boyunca bagirmak degil,
    olay bir defaligina bu siddetli sesi cikarabilmek..

bizde o ... yok diyin bitsin kardesim.

yok bjk kongrr uyesi yok bilmemnee.. ben ne diyorum, siz ne diyorsunuz.

ne egolu insanlarsiniz.
    Egolu olan sensin çünkü bilmemene raðmen bilmediðini kabul etmiyorsun.

Bizdeki ..tü herkes biliyor. Bir kere de baðýrýrýz, on kere de baðýrýrýz. Sen ne demiþsen biz ona cevap verdik, iþine gelmeyince egolu olduk. Allah akýl fikir versin...

atomantcum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

boþ iþler, gereksiz ... yarýþý affedersiniz.
    yattara tribününde maç izlemiþ çocuk

Ozan Gözaçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Yaþ
    39

Niye rezil oluyoruz anlamadým ki , þimdi bu rekor söylenene göre bjk de dimi, Barcelona böyle bi rekor kýrmak istese her maç kýramaz mý ? (100.000 üzerinde insan) .

Ben öyle düþünmüyorum, böyle bi organizasyon tribünde birlik olmayý, birlikte hareket edebilmeyi öðretir bize bence rekoru kýrsak da kýramasak da
    renkdaþ bugün çok karþý karþýya geliyoruz hadi hayýrlýsý

valla bence rezil oluruz . nedenide açýk ... bizde 50tane taraftar grubu var bunlar takým sahaya çýkarkekn bile birlikde baðýrmýyor kendi aralarýnda sýra yapmýþlar sýrayla baðýrýyorlar . bu nedenle bizimkiler rekor zamaný önce maraton kýrsýn sonra biz kýrarýz derler görürsünüz bak .. buda rezillik olur 25bin ile kýrýlan rekoru 40bin kiþi kýramadý diye malzeme oluruz millete ... yoksa taraftar taraftar olsa millet bir aðýzdan baðýracak dense sýkýntý yok
    saygýlarýmla .
    Biz Trabzonsporluluðu Sizden Öðrenecek Deðiliz...

only ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    36

Egolu olan sensin çünkü bilmemene raðmen bilmediðini kabul etmiyorsun.

Bizdeki ..tü herkes biliyor. Bir kere de baðýrýrýz, on kere de baðýrýrýz. Sen ne demiþsen biz ona cevap verdik, iþine gelmeyince egolu olduk. Allah akýl fikir versin...
    neyi bilmiyorum yahu ?

sizin bilip benim bilmedigin tek sey olsa olsa nasil egolu olunur sorusunun cevabi olur.

adamlar desibel rekoru kiralim diyor, bunlarda ne gerek var diyor. bu mu sizin yoneticilik misyonunuz ?

kalkip 90 dakika ses tellerinizi delik desik eden diyen yok.

bana burada reklamdan bahseden arkadasta once reklam nedir onun tanimini ogrensin. Parasiz Reklam nasi yapilir birde bunu incelesin.

onemli olan kirip yada kirmak degil, bir ses getirmek, bunun reklaminin olmasi, isim duyurmak, isim duyuldukca satmak, sattikca kazanmak ve buyuk kulup olabilmek..

ben Amerikada Turkum dedigimde, hangi takim Fenerbahcemi Galatasaraymi diye soruyorlarsa.. sizin gibi egolu insanlarin ben yapmam ben etmem demesinden kaynaklaniyordur..

saygilar
    u will need justice at the end..

Nereden
    Ýstanbul

neyi bilmiyorum yahu ?

sizin bilip benim bilmedigin tek sey olsa olsa nasil egolu olunur sorusunun cevabi olur.

adamlar desibel rekoru kiralim diyor, bunlarda ne gerek var diyor. bu mu sizin yoneticilik misyonunuz ?

kalkip 90 dakika ses tellerinizi delik desik eden diyen yok.

bana burada reklamdan bahseden arkadasta once reklam nedir onun tanimini ogrensin. Parasiz Reklam nasi yapilir birde bunu incelesin.

onemli olan kirip yada kirmak degil, bir ses getirmek, bunun reklaminin olmasi, isim duyurmak, isim duyuldukca satmak, sattikca kazanmak ve buyuk kulup olabilmek..

ben Amerikada Turkum dedigimde, hangi takim Fenerbahcemi Galatasaraymi diye soruyorlarsa.. sizin gibi egolu insanlarin ben yapmam ben etmem demesinden kaynaklaniyordur..

saygilar
    Peki.

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

"Bilen" varsa doðrusuyla düzeltsin; benim bildiðim kadarýyla bu tip rekorlarýn kýrýlabilmesi için baðýl koþullar var...

Mesela sesin çýkartýldýðý ortam. Akustiði kusursuz bir alanda 1000 kiþi ile kýrar adam rekoru. Sen de 40.000 kiþi ile avaz avaz yýrtýnýrsýn. Ee ne oldu þimdi? Hem bu durumda rekoru kim kýrmýþ oldu? Baðýran mý, baðýrdýðý ortam mý?

Hazýrlanýn, "misyonum" (vizyon da olabilir, en az karýþtýran arkadaþ kadar naeminim ) dýþýna çýkýyorum; boþ iþ bunlar, boþ! Lagaaaa luga...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Ahmet Almacý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

öncelikle desibel rekoru belgeli gs taraftarýna aittir beþiktaþta bu konuda bizim þampiyonluk gibi maðdurdur.. Kaldý ki beþiktaþýn o ses denemesi hadi herkes baðýrsýn þu dakkada þunu söyleyelim deðil bir anlýk sevgi patlamasý herkesin içinden gelen doðal sevinçin dýþa vurumu.

Biz býrakýn ses olayýný bjk tayfasý istesin 2bin kiþi daha fazla ses çýkartýr çünkü bizde çok baþlýlýk var.. Yukarda metin abinin dediði gibi en önemlisi maça göre anlýk tepkiler þimdilik bu süreçte bu desibel olayý bizim harcýmýz deðil

OzcanHan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    31

cekirdek citleyen fanatik taraftarimizla olacak is degil bu daha dogru düzgün kordineli bir sekilde tezahürat yapildigina sahit olmadim ben, "güzeller icinden ben seni sectim..." diye 1-2 dakika sacmalariz anca, sanki kiz kesiyoruz sahada "güzeller icinde ben seni sectim" nedir ya ve ayriyetten bence bi faydasi yok, burda avrupanin ortasinda sorsan kimse besiktas demez, amerikali arkadasada katiliyorum bi acidan yurt disinda ilk galatami fenermi diyolar evet ama bu ses rekorundan veya baska biseyden degil sportif basaridan dolayi adamlar uefayi almis zamaninda avrupa tanimis sikeciler ise bi sekilde isim yapmis bizde öyle bisey mecvut degil...

edit: amerikali derken yanlis anlasilma olmasin, amerikada yasayan has TÜRK gardasimiz
    Konu OzcanHan61 tarafýndan (22.03.2017 Saat 14:30 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Trabzonspor taraftari önce bu takým üstüste 3-4 mac kötü sonuçlar aldigi vakitlerde, kötü zamanlarda stadý týklým týklým doldursun. Býraksýnlar böyle boþ beleþ iþleri. Bunu ortaya atan taraftar resmen ölü taklidi yapýyodur.
    Konu Anýl C tarafýndan (22.03.2017 Saat 14:35 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

61_Hasan_69 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Boþ is dolu is onu bilmem ama adam gibi senkronize olup üçlü cekemiyoruz biz daha . Zor yani

OzcanHan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    31

Alýntý 61_Hasan_69 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Boþ is dolu is onu bilmem ama adam gibi senkronize olup üçlü cekemiyoruz biz daha . Zor yani
    aynen öyle tek yaptigimiz sey "güzeller icinde ben seni sectim, kalbimi sana ben sana verdim" tam komediyiz

Enaldo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer

Kýrarýz kýramayýz ama çok önem veriyorum ben fakat pek konuþulmuyor forumda. Bu denemede sizce en uygun tezahürat hangisi olur ? Fikir paylaþýmý yapalým
    Sevdim seni bir kere, baþkasýný sevemem, deli diyorlar bana, desinler deðiþemem.
    2010-2011 ÞAMPÝYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ÞAMPÝYON TRABZONSPOR!

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ýlla desibel rekoru kýrýlmak isteniyorsa; golden sonra çalan Kazým Koyuncu'ya ait o güzel marþýn "Uy AHA!" kýsmýnda marþ susturulacak ve herkes ayný anda "UY AHA!" diye baðýracak Bir nidadýr ve doðal olarak baðýrýlmasý gerekir. Ayrýca sondaki "AHA" kýsmýndaki harfler, tamamen aðýz açarak çýkartýlmasý gerektikleri için çýkarýlmasý kolay seslerdir. Ayrýca marþýn melodisi ve tonu; bas, bas-bariton, tenor, alto, soprano, mezzo soprano gibi tüm erkek ve kadýn sesleri için kolaylýkla çýkartýlmaya uygundur. Bunun haricinde bilindik ve aþina olunan bir marþtýr. Kýsa olduðu için senkron sorununun yaþanma ihtimali düþüktür. Desteklenmek istenirse de diþ vuruþlu seslerin yoðunlukta olduðu bir kelime ya da kelime gurubuyla desteklenebilir...

Yok, madem bu kadar önemli; getirin bir sesbilimci. Çözelim olayý
    Konu Yiðit Gayretli tarafýndan (22.03.2017 Saat 15:14 ) deðiþtirilmiþtir.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

orhanunal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

dünyanýn en boþ iþi heralde.sen tribünde rakibi ýslýðýnla boð kendi oyuncunu hatasýnda doðrusunda alkýþla kolay kolay kimse o kutu gibi staddan çýkamaz zaten.

Furkan Özdem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    31

Bu kadar karþý çýkacak ne var anlamadým. Reklam sadece baþarýyla yapýlmaz ki böyle farklý faaliyetler de olmalý. Tabi ki özgün fikirler çok daha deðerli ancak rekor bize geçsin kim ne kaybeder baðýrýnca? Gündemde olmak bilinirliði arttýrmak adýna etkinliklere her zaman destek. Atýyorum yabancý bir spor sitesinde "Futbol taraftarlarýnýn kýrdýðý en ilginç 20 rekor" isimli bir galeride desibel rekoruyla Trabzonspor taraftarýnýn olmasý fena mý
    Her þey bittiðinde, hatýrlayacaðýmýz þey; düþmanlarýmýzýn sözleri deðil, dostlarýmýzýn sessizliði olacaktýr. (Alija Izetbegović)

Soner Albayrak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Gerek yok böyle iþlere.

Ýskender Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Desibel rekoru için organizasyon yapýlabilir. Ama ben erken olduðunu düþünüyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

5-6 yýldýr bomboþ olan tribünleri sorgulamalýyýz, 2-3 maç ilgi oldu diye hemen ayaklar yerden kesildi desibel rekoru deniyoruz.

Tribün etkisini olabildiðince doðru kullanalým yeter.

Görmemiþlik olarak yorumluyorum, gereksiz.
    Konu Faruk BERBER tarafýndan (23.03.2017 Saat 09:41 ) deðiþtirilmiþtir.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Top rakipteyken ýslýðý ve çeþitli etkileri alýþkanlýk haline getirelim yeterli. Bence de gereksiz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)