Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 87 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Futbolculara Küfürü Önleyelim

Analyzer
    Ziyaretçi

Forumda böyle bir baslik açilmis olmasi çok çok güzel. Trabzonspor taraftarinin giderek olgunlastigini hissettiriyor bana.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Küfürün yanlışlığı ve önlenmesi gerektiği konusunda herkes zaten
    hemfikir. Küfreden adam da yaptığı işi evinin salonunda yapamayacağını,
    dolayısıyla yanlış bir iş yaptığını biliyordur. Mesele otokontrol
    mekanizması geliştirmek kadar futbolcuların da böyle olayları münferit
    olarak değerlendirmesi gerektiği konusunda düğümleniyor bence. Küfür mü
    etmişler Gökdeniz'e... Ayıp etmişler, terbiyesizlik etmişler... Ama
    Trabzonspor taraftarı arasında diğer bütün cemiyetlerde olduğu gibi
    dengesiz insan yok mu? Dolayısıyla zor olduğuna emin olsam da böyle
    durumlarda futbolcuların olayı genele mal etmeden daha sağduyulu
    davranmaları gerektiğini düşünüyorum. Hangimizin profesyonel yaşamında
    çıkarları birileriyle kesişmiyor ve içlerinden de olsa küfür yemiyoruz?
    Konu amacından sapmasın lütfen, küfür herşeyden önce psikolojik bir
    soruna işaret eder ve önlenmesi gereken kötü bir şeydir. Ama bizim gibi
    bir toplumda da her zaman da var olacaktır. Biz tabiki önelemeye
    çalışacağız. Ama futbolcuların da sapla samanı ayırması gerekiyor
    birbirinden. Eminim yolda hergün 20 kişi onu ne kadar çok sevdiğini
    söylüyorsa (ya da söylemek istese de havasından yanına yaklaşamadığı
    için söyleyemiyor) sene de 3 defa da küfür geliyordur kulağına.
    Gökdeniz'e gelene kadar Hami'ler, Lemi'ler, Hüseyin'ler, zamanında
    Fatih'ler var hem... Taraftar açısından da, futbolcular açısından da
    biraz sağduyu... Gökdeniz'i küfür ne kadar futboldan soğuttuysa onun
    performansı da bizleri o derece itti futboldan. Öyleyse bir şeyleri
    birlikte yapacağız...

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Kahvelerde olsun tribünlerd eolsun maçi izleyen taraftarimiz maç iyi giderken gayet olgun yaklasiyor. Ancak malup durumu düsdügümüzde agzina ne gelirse salliyor futbolcuya teknik adama. O anki kizginlikla ne yaptiginin farkinda olmaya bilir belkide haklidir yillardir gelmeyen sampiyonlukla iyic egerilmis taraftarlarimiz. Ancak sunun ögrenilmesi gerekiyor. Küfürle kavga ile hiç bir sey degismiyor. Galibiyetlerde nasil seviniliyorsa malübiyetlerde de takima güvenini yitirmemeli destege devam edilmelidir. Bir çok kere bu olaylar yüzünden kendi taraftarimizla tartismisimdir. Hep kazanan bir takim malesef daha icat edilmedi. Zaman zaman yenilgiler de olacaktir. Önemli olan hatalar nelerdedir eksikler nelerdir bunu görebilmektir. Küfür ederek hiç bir sey çözülmüyor ki zaman zaman bunu bende yapiyorum

NE KUFUR EDELIM NE DE ETTIRELIM

GUZEL BIR ORGANIZE ILE BU ISI BASARABILIRIZ[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

küfür nerde edilyiorda çözecegiz?

ben evimde kaçan gollerde o anlik sinirle ediyorum simdi iyi bir organizasyonla beni engelliyecekmisiniz[img]smileys/smiley1.gif[/img]

örnek çok febe gese maçlari

statda toplu halde küfür edilse tamam çözelim ama öyle bir olayda yok.

Guests
    Ziyaretçi

ya sanki küfür ettigimiz baska birinin futbolcusu.ben tamamiyloe küfüre karsiyim..biliyoruz ki artik maçlara bayanlar da geliyor.adamlar bas bas küfür ediyo uyariyoz.abi diyoz biz küfür etmesinii bilmiyomuyuz..ama adam sanane diyo artik biz ne yapabiliriz ki

::.Gökdeniz taraftarlarla tartisti

Son haftalarda formsuzlugu gerekçesi ile elestiri oklarina maruz kalan Bordo-Mavili futbolcu Gökdeniz Karadeniz dünkü Çaykur Rizespor müsabakasinda da Trabzonspor taraftarlarindan büyük tepki topladi. Müsabakanin 85. dakikasinda Teknik Direktör Ihsan Derelioglu'nun talimat vermeye çalistigi anlarda tribünlerdeki taraftarlarin tepkisine el-kol hareketleri ile karsilik veren Gökdeniz Bordo-Mavili taraftarlarin bir bölümü tarafindan büyük tepki aldi.

..... Aferin sizi elinizdeki nimetin degerini bilmeyin yarin ceker qiderse kimse bu adam niye qitti demesin...

FANATIK61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

Hele hele bu oyuncuya cok destek olmamiz gerek. Pek nadir yetisiyor Altyapidan böyle Futbolcular. Tabii bazen bende elestiriyorum ama son zamanlarda küfür elestiri cok oldu bana göre Gökdenize karsi. Abdullah ve Ögün gibi gidebilirdi sezon basi 6 Milyona ama o 5 yillik imza atti ve yavas yavas pisman oluyor herhalde attigina. Bilmem sizler nasil düsünüyorsunuz !!!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    67

Alýntý ..::uniQue::.. Nickli Üyeden Alýntý

Son haftalarda formsuzlugu gerekçesi ile elestiri oklarina maruz kalan Bordo-Mavili futbolcu Gökdeniz Karadeniz dünkü Çaykur Rizespor müsabakasinda da Trabzonspor taraftarlarindan büyük tepki topladi. Müsabakanin 85. dakikasinda Teknik Direktör Ihsan Derelioglu'nun talimat vermeye çalistigi anlarda tribünlerdeki taraftarlarin tepkisine el-kol hareketleri ile karsilik veren Gökdeniz Bordo-Mavili taraftarlarin bir bölümü tarafindan büyük tepki aldi.

..... Aferin sizi elinizdeki nimetin degerini bilmeyin yarin ceker qiderse kimse bu adam niye qitti demesin...

Ne oldu gitmesindenmi korkuluyor. Nedemek yarin giderse .Bir takimda oynamak istemeyen zorla oynayan topçudan hayir gelmez, sayet TRABZONSPOR'dan gitme niyeti bu kiside varsa basin toplantisi ile açiklasin, yok öyle hareketleriyle bazi seyleri söylemek istedigini anlatmayami çalisiyor. adamsa ben bu takimda oynadigim topdan zevk almiyorum. seyirci ve takim bana zevk vermiyor gitmek istiyorum diyebiliyorsa ki . bunu demesini istiyorum. Hemen devre arasi basinin çaresine baksin. Ama ilk önce o fb den alip geri verdigi 100.000 USD 'nin de cevabini versin.

BU takimdan aldiklarinin % 5 ini dahi geri vermeyen bir futbolcunun ,hareketlerine dikkat etmesi gerekir. Küfür eden grupla tüm TRABZONSPOR taraftarini karistiracak kafada bir topçu bize zarar vermeye baslar. GÖKDENIZ en ufak hareketleri dahi hemen problem yaparak tüm camiaya ,taraftara mal etmeye çalisiyor. Ona hatirlatirim. fb nin en büyük topçusu CEMIL TURAN ( ASLEN trabzon'lu) fb tribünlerinin tamami tarafindan defalarca yuhalandi. ama o hep fenerde kaldi yine fenerde görev yapiyor.Bizim çocuklarimiz çok nazli . Ey GÖKDENIZ efendi sampiyonlar ligi, UEFA , Gs ve FB maçi ne oynadin , ne oynuyorsun , bizle kafami yapiyorsun. Hadi sen yoluna biz yolumuza gidene güle güle , senin gibi çok topçu geldi geçti bu tarladan.

Hadi niyetini anlatmaya çalisiyorsun. hadi git ve birdaha geri dönme , sakin pisman olma.Küfür yemis mis ayip be senin bizlere yaptigin hareketler . oynadigin futbol küfürdende beter. Taraftarin tümüne cephe alip terbiyesiz hareketler yapma.seyahate çik , istersen sakat numarasi yap, kart gör nebileyim ne yaparsan yap ama bizle dalga geçme. Menejerlerinle sana iyi çalismalar .Hadi git ordan . Zaten aylardir kurt gibi takimin kötü gidecegi günleri bekliyordun .Fedekarlik yapmismis. ne fedekarligi,oynadigin bu topa ve hareketlerine bir sifat verilmesi gerekiyorsa adi sahtekarlikdir. Haybeden timsah göz yaslari dökme.Kendini bazi çevrelere acindirmaya çalisma , IHSAN hocandan ders al, senin yaptigin harekete tepki gösteren seyirciye seni alkislamalari için hareket yapan teknik adam gibi bir adam daha bulamazsin. yoksa o adami küçük kendini çokmu büyük zannediyorsun.

Saygilarimla

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Acaba o küfür edenler ayno küfürler onlara edilse ne yapalrlar bir kendilerine sormalario gerekir aciz insanlar küfür eder bilgisiz cahil olan küfür eder ama gercek taraftar asla küfür etmez futbolcusuna sahip cikar iyi gününde degil kötü gününde sahip cikar Taraftar bu dur bence iyi oldunmu omuzlarda ama kötü oldun mu küfürleri yiyeceksin varmi böyle birsey acaba gökdenize kizanlar bir kendilerine zorsunlar ayni küfürler onlara is yerinde sokaklarda yapilsa ne yaparlardi bence ilk isleri hem is yerini hemde sehiri terk ederlerdi yoksa yanlis mi her insanin sabri bir yere kadar vardir

Nereden
    Hakkari

Bana göre; stadlarda küfür edenler kisisel egolarini tatmin edememis, belli bir mevki ve makama ( insan olarak ) nail olamamis, dünya nimetlerini sadece futbol olarak algilamaya çalisan insanlardir. Su bir noktaya kadar kabul edilebilir; bir anlik sinir bozuklugu ile agzindan yanlis kelime veya cümleler sarfedilebilir ancak olayi bir kaç kisi veya grup halinde durmaksizin söylenirse bu çagdisiligin bir göstergesi olur.. Dünyanin gündemine oturmus takimlar hem futboluyla hem de taraftar olusumlarinin maçlarda yapyigi esgüdümlü organizasyonlarla ülkelerinde ve dünyada sempati kazanmaktadirlar. Her maçta ayni tezahüratlar her maçta ayni kopuk organizasyonlar, kendini bilmez bir kaç insanin insanlik disi hareketlerinden baska bir sey yok... Artik TRABZONSPOR un kendini bir yerlere götürmek istiyorsa; önce futboluyla sonra taraftar olusumlarinin yapacagi göz doldurucu etkinliklerle Türkiye gündemine oturmalidir... Standart çözümlerden siyrilip, olaganüstü , yasanmamis organizasyonlar yapilmalidir... Bunun için tabii ki biraz kafa gerekiyor. Onunda herkes de oldugunu düsünüyorum.

Tribünlerden oyunculara küfreden zihniyetlerin alinlarina sürülen kara lekeleri okyanuslarin nihayetsiz sulari bile temizlemeyecektir....

Gökhan Kutlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý ozcilingir Nickli Üyeden Alýntý
    Alýntý ..::uniQue::.. Nickli Üyeden Alýntý

Ne oldu gitmesindenmi korkuluyor. Nedemek yarin giderse .Bir takimda oynamak istemeyen zorla oynayan topçudan hayir gelmez, sayet TRABZONSPOR'dan gitme niyeti bu kiside varsa basin toplantisi ile açiklasin, yok öyle hareketleriyle bazi seyleri söylemek istedigini anlatmayami çalisiyor. adamsa ben bu takimda oynadigim topdan zevk almiyorum. seyirci ve takim bana zevk vermiyor gitmek istiyorum diyebiliyorsa ki . bunu demesini istiyorum. Hemen devre arasi basinin çaresine baksin. Ama ilk önce o fb den alip geri verdigi 100.000 USD 'nin de cevabini versin.

BU takimdan aldiklarinin % 5 ini dahi geri vermeyen bir futbolcunun ,hareketlerine dikkat etmesi gerekir. Küfür eden grupla tüm TRABZONSPOR taraftarini karistiracak kafada bir topçu bize zarar vermeye baslar. GÖKDENIZ en ufak hareketleri dahi hemen problem yaparak tüm camiaya ,taraftara mal etmeye çalisiyor. Ona hatirlatirim. fb nin en büyük topçusu CEMIL TURAN ( ASLEN trabzon'lu) fb tribünlerinin tamami tarafindan defalarca yuhalandi. ama o hep fenerde kaldi yine fenerde görev yapiyor.Bizim çocuklarimiz çok nazli . Ey GÖKDENIZ efendi sampiyonlar ligi, UEFA , Gs ve FB maçi ne oynadin , ne oynuyorsun , bizle kafami yapiyorsun. Hadi sen yoluna biz yolumuza gidene güle güle , senin gibi çok topçu geldi geçti bu tarladan.

Hadi niyetini anlatmaya çalisiyorsun. hadi git ve birdaha geri dönme , sakin pisman olma.Küfür yemis mis ayip be senin bizlere yaptigin hareketler . oynadigin futbol küfürdende beter. Taraftarin tümüne cephe alip terbiyesiz hareketler yapma.seyahate çik , istersen sakat numarasi yap, kart gör nebileyim ne yaparsan yap ama bizle dalga geçme. Menejerlerinle sana iyi çalismalar .Hadi git ordan . Zaten aylardir kurt gibi takimin kötü gidecegi günleri bekliyordun .Fedekarlik yapmismis. ne fedekarligi,oynadigin bu topa ve hareketlerine bir sifat verilmesi gerekiyorsa adi sahtekarlikdir. Haybeden timsah göz yaslari dökme.Kendini bazi çevrelere acindirmaya çalisma , IHSAN hocandan ders al, senin yaptigin harekete tepki gösteren seyirciye seni alkislamalari için hareket yapan teknik adam gibi bir adam daha bulamazsin. yoksa o adami küçük kendini çokmu büyük zannediyorsun.

Saygilarimla

kardes ne kadar alT geçsin dinamo maçinda küfredildi sabir o maçta küfredildi sabir bu maçta küfredildi sabir adam sabir tasimi kardes belki bazi hatalari olmus olabilir ama bunu küfrederek yapmak yanlis ben de küfrederim ama dozu var bunlar isi dayaga kadar getirdiler o adamdan biz her zaman yararlandik biKAÇ kötüOYNADI diye böle bise yapilmasi yanlis duyarli trabzonspor taraftarina böle biseyi de yakistirmasina anlam veremedim bunda haklisin ama adamsabirtasi degil

saygilarimla FIRTINA_61Edited by: FIRTINA_61

kutoz
    Ziyaretçi

Arkadaslar bu topic'i açmamdaki sesbep; Tribün tepkilerinin futbolcular üzerinde olusturdugu psikolojik baskidir. Gökdeniz sezon basinda ne kadar Trabzon'lu oldugunu, milyon dolarlari kenara iterken 5 yillik mukavele ile göstermistir. Sizce Gökdeniz futbol oynamamak gibi bir niyeti olsaydi, eziklerin teklifini kabul edip kasayi doldurmak istemezmiydi.

Bu topici hafta içi açtim, üzerinden 4 gün geçmeden Rize maçinda yine küfür...

Sorun burada... Isler yolunda giderken hersey güzel. Biraz tökezledikmi, küfürler, hakaretler basliyor. Oysa taraftarlik bu degil. Taraftarlik kötü gündede yaninda olmaktir takimin. Ve bütün takima ayirt etmeksizin sahip çikmaktir.

Küfürsüz bir tirübün dilegiyle...Edited by: kutoz

Taner Uykuçeken - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Küfürsüz bir trübün dilegiyle ? bu nasil olacak bu küfür denen illet hayatimizda öyle bir yer etmis ki artik günlük yasantimizdaki 10 kelimeden biri mutlaka küfür cümlelerimizn bile sonunu küfürle bagliyoruz lafin sonunda ya anasini satiyoz olayin yada anasina sövüyoruz sokakta 7 den 70 e herkes kötü konusuyor ama nail olmasinki biz nasil oldukta bu hale geldik düsünün insanlarin gülmesi için hazirlanan komedi programlarini talk show lari yada yarismalari belden asagi espri yapilmazsa komik bile sayilmiyor ( bir levent kirca -ki kendisinden nefret ederim- m.a.erbil beyaz in stand up lari bastan sona espri diye küfrediliyor) su anda vizyondaki türkiyeyi sarstigi!!!! iddaa edilen filme bile bakin bastan sona küfür ve biz onlara kahkahalarla gülüyoruz neymis komikmis. Hadi oralari geçtik biz kendi hayatimiza bakalim kendi arladaslarimizla bulustugumuz yada karsilastigimizda bile nasil selamlastigimizi düsünün

- naber lan ib. -napiyosun g.

bu kelimeleri hiç mi kullanmiyoruz artik bu ülkede küfür sövmek için degil selamlasmak, espri yapmak güldürmekiçin bile kullanildiktan sonra stadlarda nasil kullanilmasin ne diyelim

KÜFÜRSÜZ BIR HAYAT DILEGIYLE

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr SHENOLA - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

bence gökdenizin yaptigi hareket yanlisti...taraftarin buna tepkisi normaldi...ama esine ve ailesine yapilan hareketler çok yanlisti...[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ARKADASLAR TRABZONUN INSANI MILLI VE MANEVI DEGERLERE SAHIP ÇIKAN INSANDIR.NE ALAKA DEMEYIN.AMA BIZE KÜFÜR YAKISMAZ.TRABZONSPOR SADECE GÖKDENIZ VE FATIHTEN IBARET DEGIL DIYENLER VAR .TAMAM DOGRU AMA BIZ GEÇEN SENE 2. OLDUK.TÜRKIYE KUPASINI ALDIK.BUNDA DA FATIHIN VE GÖKDENIZIN EMEGI ÇOK.SADECE ATILAN GOLLERE BAKSAK BUNU GÖRÜRÜZ.FUTBOLCU HER MAÇ IYI OYNAMAZ.IYI OYNAYAMAZ.GÜNÜNDE OLMAZ.AMA ART NIYET ARAMAK DOGRU DEGIL.BEN TRABZONSPORA EMEGI GEÇEN HERKESE TESEKKÜR EDIYORUM.

KUFUR INSANA NE KAZANDIRIR KI ALCALMAKTAN BASKA HAYATTAKI FELSEFELERIMDEN BIR TANESI DE KENDINE YAPILMASINI ISTEMEDIGIN BIR HAREKETI BASKASINA YAPMA YANI KUFURUN HICBIR GUZEL YANI YOK HEP YAZIYORUZ TRABZONLU OLAMAK AYRICALIKTIR DIYE GELIN BU AYRICALIGIN FARKINA VARALIM YENSEKTE YENILSEKTE BIZ ESAS TRABZONLULAR TAKIMIZA DESTEK VERELIM HER ZAMAN TEPKIMIZI KUFURLE DEGIL DUSUNCELERIMIZI BU SITEDE ACIKLAYARAK AKTARALIM

Emorfo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

arkadaslar büyük harflerle yazmayin lütfen.

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Alýntý sprinter Nickli Üyeden Alýntý
    bence gökdenizin yaptigi hareket yanlisti...taraftarin buna tepkisi normaldi...

Gökdeniz ne yapti ki ona yapilan hareketler dogru olsun ?Edited by: gUgUDa_61

ne olursa olsun kimse futbolcuya küfür edemez senin ne hakkin varki adamin psikolojisini bozmaya bide adamin ailesinin ne suçu var helal kendi kendimizi yikiyoruz

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Bir avuc utanmaz rezil,her macta Gokdenize küfür edip duruyor,cocugun psikoljisi bozuluyor,motivesi kayboluyor sonrada verimli olamiyor.

Hangi delikanli erkek anasina avradina küfür edilmesini kabul edebilirki ?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr SHENOLA - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

futbolcularimiza niye küfür ediyoruz ki?onlari kendinizin yerine koyun herseyi daha iyi anlarsiniz...yarin bi gün kardesiniz,esiniz,dostunuz o sahada top oynarsa ve ona küfür edilse siz hazmedebilirmisiniz?...

Bana göre; stadlarda küfür edenler kisisel egolarini tatmin edememis, belli bir mevki ve makama ( insan olarak ) nail olamamis, dünya nimetlerini sadece futbol olarak algilamaya çalisan insanlardir. Su bir noktaya kadar kabul edilebilir; bir anlik sinir bozuklugu ile agzindan yanlis kelime veya cümleler sarfedilebilir ancak olayi bir kaç kisi veya grup halinde durmaksizin söylenirse bu çagdisiligin bir göstergesi olur.. Dünyanin gündemine oturmus takimlar hem futboluyla hem de taraftar olusumlarinin maçlarda yapyigi esgüdümlü organizasyonlarla ülkelerinde ve dünyada sempati kazanmaktadirlar. Her maçta ayni tezahüratlar her maçta ayni kopuk organizasyonlar, kendini bilmez bir kaç insanin insanlik disi hareketlerinden baska bir sey yok... Artik TRABZONSPOR un kendini bir yerlere götürmek istiyorsa; önce futboluyla sonra taraftar olusumlarinin yapacagi göz doldurucu etkinliklerle Türkiye gündemine oturmalidir... Standart çözümlerden siyrilip, olaganüstü , yasanmamis organizasyonlar yapilmalidir... Bunun için tabii ki biraz kafa gerekiyor. Onunda herkes de oldugunu düsünüyorum.

Tribünlerden oyunculara küfreden zihniyetlerin alinlarina sürülen kara lekeleri okyanuslarin nihayetsiz sulari bile temizlemeyecektir....

eren valla bu yaziyi ben de yazmak istedim. çünkü güzel olmus. insallah bütün taraftarimiz futbolcuya küfretmeyi birakir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)