Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 87 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 87 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BSL 5. Hafta | Galatasaray 90-84 Trabzonspor MP | Maç Sonucu

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Maç beni çok yordu, böyle bir düzenin yıla yayılacağını sanmıyorum, herhalde bu maça özel bir taktik uyguladık ama koçun genel eğilimi aşırı hızlı oyun yönünde olacaksa bana seyir zevki vermedi.

Hardy her sene başı olduğu gibi duygusal davranıyor, yeniler ve koç ona tamamiyle güvenmeden, gelip rica etmeden, sen büyüksün demeden gerçek oyununu ortaya koymayacak. Gidip mentorluk yapasım var bu herife
    Kusur değil, çare bulun.

Henry Ford

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yazıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hardy maçın başında kaçırdığı 2 şut dışında kaç top kullanmış ki artık güven vermediği söyleniyor ? maçın kırılma dakikalarında özellikle son 3dk kritik topları wright'ın yarı sahayı getirip orta mesafe yollaması ve yay dışından yaptığı atışla mı değerlendirmeli bu takım yoksa takımın ısrarla top vermediği hardy mi kullanmalıydı ? hardy üzerinde neden saha içinde olsun saha dışında olsun inanılmaz bir algı operasyonu var.haksızlık yapılıyor bence.ilk periyot hardy 2 üçlük kaçırdı diye sindiriliyor ama erolcan 2 dk içinde üst üste 4 tane üçlük deneyebiliyor.
    Sevgili Ogün,

Sanırım Hardy'nin oyunundaki düşüşüne ilk dikkat çeken benim. Eleştirilerim yeni de değil, geçen sene genel olarak DJO yerden yere vurulurken Hardy'ye dikkat çekiyordum. Tabii ki herkesin oyuna bakış açısı farklı...

Lakin algı operasyonu sözüne takıldım. Kötüye kötü diyemeyecek miyiz Ogün? Şöyle sorayım ya da: Hardy kalsa bana ne gitse bana ne?

Hardy ilk geldiği zaman Acıbadem Turnuvası'nda şut sokamamıştı. Koç Hakan Demir'le maç sonrası konuşmuştum. Bana oyuncuya inandığını söylemişti.

http://bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=3377

Ve sabırla beklediğimizde oyuncunun gerçekten koçun dediği gibi oyunun hücum tarafında ürettiklerine hep birlikte şahit olmuştuk. Hatta Hardy'nin başarılı sezonu sonrasında öngörülerimde yanıldığım için özür diledim.

http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1920043635

Peki geçen sene Hardy ne oynadı? Bu seneki ilk beş maçta ne oynadı?

Erol Can'la kıyaslaman için şunu söyleyebilirim. Erol Can 35% ile atıyor Hardy 19%. Sen olsan kime şut attırırsın? Kaldı ki bu seneki düzende herkesin şut kullanma özgürlüğü var. Orta mesafede Sinan'dan yediği blok... Bir turnikesini de Schilb kesti galiba, tam hatırlayamadım. Kırılma anı diyorsun ya, o topları Hardy kullandı da, sonuç?

Oyunculardan bağımsız olarak sistemi konuşmaya çalışıyorum. Oyuncunun bireysel eksiklikleri veya düzene uymadığı noktaları ayrıca belirtiyorum. Yani burada Hardy'nin eleştirilme sebebi başta hücumda yapması gerekenleri yapamaması ve sistemin geri kalanlarını etkilemesidir. Hani geçen sene DJO Hardy'yi etkiliyor deniliyordu ya bence tam tersiydi. Bugün de öyle... Hardy pas akışına katılsa, Hardy şutlarını soksa, Hardy penetrelerini bitirse parkedeki diğer dört oyuncu üzerindeki baskı azalacak. Tempo için gerekli alan açılacak. Lee ve Wright için bire bir koridorları açılacak.

Neyse, inşallah İBB maçında iyi oynar ve biz de alkışlarız.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (07.11.2016 Saat 07:41 ) değiştirilmiştir.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Oğuz hoca kadji hakkında ne düşünüyorsun

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Ogün,

Sanırım Hardy'nin oyunundaki düşüşüne ilk dikkat çeken benim. Eleştirilerim yeni de değil, geçen sene genel olarak DJO yerden yere vurulurken Hardy'ye dikkat çekiyordum. Tabii ki herkesin oyuna bakış açısı farklı...

Lakin algı operasyonu sözüne takıldım. Kötüye kötü diyemeyecek miyiz Ogün? Şöyle sorayım ya da: Hardy kalsa bana ne gitse bana ne?

Hardy ilk geldiği zaman Acıbadem Turnuvası'nda şut sokamamıştı. Koç Hakan Demir'le maç sonrası konuşmuştum. Bana oyuncuya inandığını söylemişti.

http://bordomavi.net/index.php?page=ayrinti&hid=3377

Ve sabırla beklediğimizde oyuncunun gerçekten koçun dediği gibi oyunun hücum tarafında ürettiklerine hep birlikte şahit olmuştuk. Hatta Hardy'nin başarılı sezonu sonrasında öngörülerimde yanıldığım için özür diledim.

http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1920043635

Peki geçen sene Hardy ne oynadı? Bu seneki ilk beş maçta ne oynadı?

Erol Can'la kıyaslaman için şunu söyleyebilirim. Erol Can 35% ile atıyor Hardy 19%. Sen olsan kime şut attırırsın? Kaldı ki bu seneki düzende herkesin şut kullanma özgürlüğü var. Orta mesafede Sinan'dan yediği blok... Bir turnikesini de Schilb kesti galiba, tam hatırlayamadım. Kırılma anı diyorsun ya, o topları Hardy kullandı da, sonuç?

Oyunculardan bağımsız olarak sistemi konuşmaya çalışıyorum. Oyuncunun bireysel eksiklikleri veya düzene uymadığı noktaları ayrıca belirtiyorum. Yani burada Hardy'nin eleştirilme sebebi başta hücumda yapması gerekenleri yapamaması ve sistemin geri kalanlarını etkilemesidir. Hani geçen sene DJO Hardy'yi etkiliyor deniliyordu ya bence tam tersiydi. Bugün de öyle... Hardy pas akışına katılsa, Hardy şutlarını soksa, Hardy penetrelerini bitirse parkedeki diğer dört oyuncu üzerindeki baskı azalacak. Tempo için gerekli alan açılacak. Lee ve Wright için bire bir koridorları açılacak.

Neyse, inşallah İBB maçında iyi oynar ve biz de alkışlarız.
    oğuz abi algı operasyonu kısmında yanlış anlaşılma olmasın.senin yazılarını ve yorumlarını 2 yıldır değil şube kurulduğu günden beri okuyorum.hardy'nin savunma zaafiyeti ve tembelliği konusunda gözümüzü açan da sen oldun.benim şikayetim özellikle bu maçtan sonra "hardy artık istikrarlı bir şutör değil" yorumları ayyuka çıktı sosyal medyada.kesinlikle katılmıyorum ve hakan demir ile yaptığınız konuşmayı örnek gösteriyorum.hardy'e güven verilmeli istikrar sağlanmalı.formunu bulunca 1-2 maçlık şutör olmadığını sezonu domine edebildiğini biliyoruz.bunun dışında konsantrasyon ,savunma zaafiyeti ,aklı nerde konusunda diyecek bir sözüm yok.djo ve kinsey döneminde işler farklıydı ama moody erolcan ve lee varsa hardy'nin eli sıcak tutulmalı ısrarla hardy üzerinden oynanmalı diye düşünüyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yazıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oğuz abi algı operasyonu kısmında yanlış anlaşılma olmasın.senin yazılarını ve yorumlarını 2 yıldır değil şube kurulduğu günden beri okuyorum.hardy'nin savunma zaafiyeti ve tembelliği konusunda gözümüzü açan da sen oldun.benim şikayetim özellikle bu maçtan sonra "hardy artık istikrarlı bir şutör değil" yorumları ayyuka çıktı sosyal medyada.kesinlikle katılmıyorum ve hakan demir ile yaptığınız konuşmayı örnek gösteriyorum.hardy'e güven verilmeli istikrar sağlanmalı.formunu bulunca 1-2 maçlık şutör olmadığını sezonu domine edebildiğini biliyoruz.bunun dışında konsantrasyon ,savunma zaafiyeti ,aklı nerde konusunda diyecek bir sözüm yok.djo ve kinsey döneminde işler farklıydı ama moody erolcan ve lee varsa hardy'nin eli sıcak tutulmalı ısrarla hardy üzerinden oynanmalı diye düşünüyorum.
    Oynadığımız düzen teoride Hardy'ye çok uygun aslında Ogün. Mesele sadece şut değil. Bu beş maçlık pratikte diğer oyuncuların çok gerisinde kaldığını gördük. Özellikle kısa rotasyonunda Lee ve Moody'ye göre daha fazla sorumluluk alması gerekiyor, sana katılıyorum. Ama işte o bu liderliği gösteremiyor. Çünkü lider değil, görev adamı. Görevi de hücumda şut sokmak, skor yapmak. Savunmada rakibin en iyi hücumcusunu o tutmuyor zaten.

İki sezon önceki takımın diğer parçaları hücumda çok ön planda olmayınca Hardy sivrilmişti. İki senedir iyi hücumcular geldi. DJO, Kinsey, Kulig, Wright, Grenn gibi...

Trabzonspor MP'nin geçen seneki parkedeki sorunlarından biri buydu: Oyun liderinin olmaması.

http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1920288845

Bence DJO takım lideri olmalıydı. Fakat Markovic onu kenardan getiriyordu. Hardy o zaman bile aksadı. Yani şartlar (takım içi dengeler) lehineyken...

(Odom şimdi Sassari'de Stipcevic, Savanovic, Josh Carter'la birlikte oynuyor ve oyun lideri. Takım lig ve Avrupa'da iyi gidiyor.)

Şimdi ise Wright ve Green gibi iki BÜYÜK oyuncu var. Biri (Green) karakter diğeri (Wright) oyun liderliğini şimdilik üstlenmiş gibi. Bence Hardy'nin yükü daha da hafifledi. Hücumda üzerini düşeni yapsa bu kadar göze batmazdı.

İBB maçında onu büyük ihtimalle Klobucar ve Uğur gibi iyi savunmacılarla savunacaklardır. İkisi de ona göre uzun ama yavaş. Yeter ki Hardy istesin. Daha önceki dört İBB maçında ortalama 23,0 sayı üretmişti. Takım disiplininden çıkmadan yine oralara çıkabilir. Şu ana kadar maç başına 12 şut atıp ortalama 4 isabet buluyor. Bunu 7'ye çıkarsa (2'si üçlük) 8 sayı fazlası olur.

Varlıbaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

5 te Sıfır mı yaptık ??
    McLas was Here

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı Varlıbaş61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 te Sıfır mı yaptık ??
    Evet. İlk galibiyet bu hafta gelir muhtemelen.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hardy

1) https://www.youtube.com/watch?v=yguEPjZNcWE

0:44'te başlayan hücumumuzu seyredelim. Hardy sol forvete gelip yerleşiyor. Moody bile gelip top alıyor. Hardy köşede kalıyor. Bunun setle ilgisi yok. Top tepede sıkıştığında dipten ters koşu yapabilir.

2) 1:49'da başlayan Darüşşafaka hücumunda 5-'e 4 hücum yiyoruz çünkü Hardy geriye en son koşan oyuncu.

3) 2:35'de kimi savunuyor?

https://www.youtube.com/watch?v=bOhyo21kfWU

4) 0:28'e bakalım...

24 saniyeye dikkat edin, daha 2 saniye olmuş ve dört oyuncuyla hücumdayız. 20. saniyede Hardy şutunu yolluyor.

İşte biz bu sene bunları oynayacağız.

Darüşşafaka maçı videosunda yoktu ama o maçta da 3'e 2 hücumu Erol Can'la yine dördüncü saniyede şutla bitirmiştik.

Hardy'den beklediğimiz bu...

5) 2:10'da topsuz bir dış cut yapıyor. Savunma ona odaklanıyor. Ve Kadji'ye boş alan kalıyor. Ekstra pas ve smaç...

6) 2:33 Stipanovic'le oynadıkları back door'u hatırlatıyor. Biraz hareketlenince oluyor.

7) 3:20'de aynısı... Yine topsuz hareketli oyun. Boş turnike.

Gurbetçi_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı cınar#7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basketbolda bile taraftarları çirkin koydukmu ne ya
    burdada bile trabzon kümeye diye bagirmislar, dogrumu?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz hoca kadji hakkında ne düşünüyorsun
    Darüşşafaka maçındaki bloklarıyla heyecanlansak da savunmada etliye sütlüye karışmıyor. Diğer tarafta ise hareketliyken top verilince atletizmi sayesinde iyi bitirdiğine şahit oluyoruz son maçlarda. Ama çemberden biraz uzakta alınca ne oyunu pasla devam ettirebiliyor ne de bitirebiliyor.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

...
    İBB maçında onu büyük ihtimalle Klobucar ve Uğur gibi iyi savunmacılarla savunacaklardır. İkisi de ona göre uzun ama yavaş. Yeter ki Hardy istesin. Daha önceki dört İBB maçında ortalama 23,0 sayı üretmişti. Takım disiplininden çıkmadan yine oralara çıkabilir. Şu ana kadar maç başına 12 şut atıp ortalama 4 isabet buluyor. Bunu 7'ye çıkarsa (2'si üçlük) 8 sayı fazlası olur.
    Bu maçta da 23 sayı attı. İsabet sayı 6 ama üç sayılık isabet 4. Şut performansı iyiydi. Onun dışında değişen bir şey yok.

2/3 ikilik
    4/7 üçlük
    7/8 faul

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu maçta da 23 sayı attı. İsabet sayı 6 ama üç sayılık isabet 4. Şut performansı iyiydi. Onun dışında değişen bir şey yok.

2/3 ikilik
    4/7 üçlük
    7/8 faul
    çok iyi bir öngörü olmuş
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)