Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 75 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BSL 4. Hafta | Trabzonspor MP 71 - 83 Darüþþafaka Doðuþ | Maç Sonucu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Son söyleyeceðimi baþtan belirteyim: Ben takýmý beðendim.

Maçtan notlarýmý paylaþmak isterim:

1) Moody neden playmaker deðil?

Yalýn ve güzel bir örnekle açýklayayým. Moody'nin tek isabetli üçlüðünü hatýrlýyor musunuz? Üzerinde Furkan Aldemir yani rakibin pivotu kaldý. Þimdi böyle mismatchlerde kýsa oyuncu ne yapmalý? Ya çabukluðunu kullanýp drive eder bitirir (veya faul alýr) ya da içeride Furkan'ýn adamý olan ancak arkasýnda kýsa kalan uzunumuza topu indirir. Moody ne yaptý? Yedi metreden kaldýrýp attý. Þut girdi fakat yine de YANLIÞ TERCÝH!

2) Dýþ þutlar...

Maça Erol Can'dan arka arkaya gelen üçlüklerle fena girmedik aslýnda. Ama ÝKÝNCÝ YARI TEK BÝR DIÞ ÝSABET YOK!

3) Ya demiyim demiyim diyorum da... Þu Caleb Green'i izlemeden "Ama hiç savunma yapmaz ki" diyenleri tekrar bir görebilir miyim?

La bu adamýn yaptýðý yardým savunmasýný yapan 4 numara nadirdir. Allah aþkýna blok istatistiðine bakýp oyuncularýn savunma becerisinin yorumlamaktan vazgeçin.

Basketbolu sevmek ayrý, bilmek ayrý.

4) Takýmýn kadro eksiklerinin baþýnda ne pivot ne de oyun kurucu geliyor: Takýmýn en önemli ihtiyacý UZUN SF!

Üstad Bazarevich üçüncü çeyreðe üç uzunla baþladý. Böylece hem deðiþmeli alan savunmasýnda hem de bize en ters oyuncularý Clyburn'ün savunmasýnda avantaj saðladýk.

Hücumda da bu sistem iþe yaradý. Spacing sorun olur mu diye düþünürken Wright ve Kadji'yi tepeye çekip kýsa oyuncuyla savunulan Caleb'i dipte besledik.

Sistemimiz yok diyenler?

5) Erol Can'ýn soktuðu þutlar, geçen maç Dusan, Giresun maçýnda Mustafa, Çekmece maçýnda Nikolov... Bu çocuklarýn katkýsýna ihtiyacýmýz çok fazla. Ýstikrar lazým.

Hakkýný verelim, Ender Arslan Nikolov'u hallaç pamuðu gibi attý üç hücumda.

6) Ýlk yarýda sadece 3 faulün olmasýný neyle açýklarýz?

Temastan uzak yumuþaklýk mý yoksa Darüþþafaka'nýn temasa dahi izin vermeden topu dolaþtýrýp boþ admaý bulmasý mý?

Ligin en az faul yapan takýmlarýndan biriyiz. biraz daha agresif olmak þart...

7) Maç öncesi Run & Gun, Pace and Space ve Transition hakkýnda notlar paylaþmýþtým. Dün Moody ile baþlayan bir fast breakimiz var. 3'e 1... Solda Erol Can geldi, Moody topu ona verdi. Kaldýrýp þutu kullandýðýnda daha 20 saniye vardý. Yani 4 saniyede, 3-1 hücumu dýþ þutla bitirdik (Allah'tan þut girdi).

8) Yine hücum ribaundu verdik. 15 galiba... Bu bizim acý gerçeðimiz. Hele arka arkaya üç top attýrdýðýmýz pozisyonlar oldu. Bize karþý rakipler yaklaþýk 70 þut atýyor (Dün de 69). Hem yüksek oyun temposu hem de bu ribaund meselesinin yan etkileri...

9) Üçüncü çeyrekte Darüþþafaka gibi birden fazla hücum opsiyonu olan takýma yaklaþýk dört dakika sayý izni vermedik. Bunu yaparken ciddi anlamda savaþtýk. Tesadüfe bakýn ki savunma Lee ile baþlýyordu ve Moody yoktu.

10) O deðil de zalým istatistikçiler Kadji'nin Anderson'un smacýný kesmesini blok yazmadý ya... Ona yanarým. Düþünün o hareket bu hafta En Ýyi 10 Hareket arasýna girse... Yani Kadji bloklamýþ olsa... Ama resmi maç istatistiðinde öyle bir veri görünmüyor.

Ýþte basketbolun marka deðeri...

Ýki sezon önce Jerome Randle, Konya maçýnýn iki dakikalýk özetinde 4 asist yapmýþtý ama saðolsun istatistikçiler maç boyunca çocuðun tek asistini kayda geçirmiþti. Hayat...

11) Bir de... Biz Moody'nin topu pota altýndan sokarken rakibe vermesine hangi ara alýþtýk? KSK maçýnýn en kritik anýnda topu fýrlattý, üçlük yedik.

Dünkü daha enteresan... Rakip pota altýndan topu oyuna sokamadý, Clyburn çaldý. Hücuma çýktýlar. Olayý vahim kýlan asýl nokta þu: 5 kiþiyle potamýza geldiler!

Bizim dört oyuncumuz rakip sahadaydý. Sanki bizimkiler sekiz günde dört maç yaptý. Arada bir Kazan'a uçup geldi.

12) Hahahaha Hardy... Evet, artýk ona gülüyorum. Kahkahalarla... Ýki kiþinin kapattýðý koridora penetre etmeye kalkýp top kaybetmek mi ararsýn... Çembere varýp bitirilemeyen turnikeler mi dersin... Savunmada adamýn ensesini seyretmesine mi kýzarsýn...

Hababam Sýnýfý'nda diyordu ya "Teyzesi defterdar olan faytonla damda dolaþýr"... Kahramaný Hardy olana da Allah sabýr versin.

Halbuki bu düzende yani bu kadar hücum aðýrlýklý ve þut özgürlüðü olan basit düzende bitirici olup skor üretmeyecekse ne anladým ben bu iþten?

Ama yooookkk... Neymiþ, ona özel setler hazýrlanmamýþmýþ. Odom onu bozuyormuþ, Randle asist yapmýyormuþ... Kinsey agresifmiþ. Kulig adam deðilmiþ. Ama Kral hep Hardy'ymiþ.

Socrates Dergi'de Hidayet-Ýbrahim-Mirsad-Mehmet arasýndaki ego mücadelesi ilk kez bu kadar detaylý anlatýlýyordu. Bizim takým ondan beter galiba. Hardy'ye set çizmezsen oynamaz mý yani? Kim bu, Richard Hamilton mý? Ha ama yok kendi þutunu yaratamýyor derseniz anlarým. Ýlk sezonundaki kadar topsun oyunda screenlerden çýkamýyor derseniz onu da anlarým. Savunma da baský yapmaktan aciz derseniz bak onu da anlarým.

Neyse, belki bir gün birileri de beni anlar.

13) Son olarak tiyatro seyircisinden daha sessiz taraftarýmýza teþekkürler...

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Oðuz güzel yazýyorsunda çözüm ne . ? Ayný þeyin laciverti futbolda boka batmýþ baskette hentbolda

Yani yöneticiler de sýkýntý olduðu bariz belli yken neden çözüm bulunmuyor? Hep böyle kalacaksa bizde umudumuzu artýrmayalým

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

oðuz yazýný soluksuz okudum, guard almayalým mý yani ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý ccd6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Oðuz güzel yazýyorsunda çözüm ne . ? Ayný þeyin laciverti futbolda boka batmýþ baskette hentbolda

Yani yöneticiler de sýkýntý olduðu bariz belli yken neden çözüm bulunmuyor? Hep böyle kalacaksa bizde umudumuzu artýrmayalým
    Kilit cümle sonuncusu. "Umut"... Trabzonsporlu taraftarlar ve basketbol camiasý bizim takým için "Ligde kalmak baþarý, 11-14 arasý normal, ilk 10 büyük baþarý" derken nasýl olur da kalkýp "Hedef play-off" denir?

Ýnþallah takým play off oynar. Biz de alkýþlarýz. Zaten onun için tartýþýyoruz. Ancak bu hedef hiç gerçekçi deðil (Bu kadroyla). Gereksiz yere çýta ve haliyle beklentiler yükseltildi.

Çözüm, iþ bilmez ve ayný hatalarý senelerdir tekrarlayan menajerle yolunu ayýrmak.

Alýntý Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    oðuz yazýný soluksuz okudum, guard almayalým mý yani ?
    Para varsa alalým abi. Ama gard kadar önemli olan kýsa forvet pozisyonu. Sakarya ve Afyon maçlarýndan beri Moody ile olmaz diyorduk. Hatta Agah'ýn bir mesajý vardý "Ýlk yedi hafta demiþtim ama yok dördüncü haftaya kalmaz bu" mealinde...

Maçlarý seyreden herkes bunu görüyor zaten.

ozturk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

basket takýmý futbol takýmýndan beter.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    33

Bize Sloukas tarzinda bir Oyun kurucu lazim. Avrupali oyun kurucu yok mu? Sakin, dogru pasi veren, isini yapan, rolünü kabul eden tecrübeli bir maestro.
    Moody nin 1-2 hareketi var, bunlar bizi Mactan komple düsüren hareketler. sacma sapan top kayiplari bunlarla ugrasamayiz.
    3 numaraya güclü ve uzun bir Adami almak icin neyi bekliyorlar, hayir yani neyi bekliyoruz 30 Maclik Sezonda 4 Maci geride biraktik neyi bekliyor Nihat Bey?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

2010'da yükseldiðimiz TBL/BSL'deki 100. maðlubiyetimizi Darüþþafaka'dan aldýk.

Ýç saha performansýmýz (Lig ve Avrupa Kupalarý) 51 G - 45 M
    Deplasman performansýmýz (Lig ve Avrupa Kupalarý) 30 G - 65 M

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý ozturk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    basket takýmý futbol takýmýndan beter.
    Aynen öyle
    Yüzümüzde tebessüm edecek hal býrakmadý her 2 takým da
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Necmettin ALTUNTAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    71

Bizim yüzümüz nerde güldü ki baskette de gülsün.Oturuyoruz bir rahat maç seyredelim diye bir kanser olmadýðýmýz kalýyor arkadaþ.
    Doðuþ maçýnda da öle oldu.O saçma sapan top kayýplarý neydi öyle.Ribauntlarda sefilleri oynadýk.Hardynin futbolda olduðu gibi kalabalýða karombol þekilde girip sayý atmaya çalýþmak nasýl bir þey. Kasýtlý mý yapýyor anlamýyorum.
    Eski kullanýcý adým:Nurver

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kilit cümle sonuncusu. "Umut"... Trabzonsporlu taraftarlar ve basketbol camiasý bizim takým için "Ligde kalmak baþarý, 11-14 arasý normal, ilk 10 büyük baþarý" derken nasýl olur da kalkýp "Hedef play-off" denir?

Ýnþallah takým play off oynar. Biz de alkýþlarýz. Zaten onun için tartýþýyoruz. Ancak bu hedef hiç gerçekçi deðil (Bu kadroyla). Gereksiz yere çýta ve haliyle beklentiler yükseltildi.

Çözüm, iþ bilmez ve ayný hatalarý senelerdir tekrarlayan menajerle yolunu ayýrmak.

Para varsa alalým abi. Ama gard kadar önemli olan kýsa forvet pozisyonu. Sakarya ve Afyon maçlarýndan beri Moody ile olmaz diyorduk. Hatta Agah'ýn bir mesajý vardý "Ýlk yedi hafta demiþtim ama yok dördüncü haftaya kalmaz bu" mealinde...

Maçlarý seyreden herkes bunu görüyor zaten.

Bu kadar geniþ bir havuzdan bu kadar esnek bir transfer takviminde parkede doðru 5 i bulmamak bana aptallýk gibi geliyor

Hep üzerine koymamýz gerekirken üzerindinkini de alýyoruz

Ciddi yönetici sýkýntýsý çekiyoruz her kulvarda

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Bu kadar geniþ bir havuzdan bu kadar esnek bir transfer takviminde parkede doðru 5 i bulmamak bana aptallýk gibi geliyor

Hep üzerine koymamýz gerekirken üzerindinkini de alýyoruz

Ciddi yönetici sýkýntýsý çekiyoruz her kulvarda

Þu videoyu seyredin. "Geçen sene Eurocup'ta ilk 16'ya kaldýk" diyor. Ya dili sürçüyor ya da bilerek yanlýþ bilgi veriyor. Geçen sene son 32'de elendik. Eurochallenge'da 13'te 13 diyor... 11. maçta Enisey deplasmanýnda kaybettik. Hadi bunlar neyse, insanoðlu þaþýrabilir.

Taraftar baþarý bekler diyor. Üç sezonda bir defa play-off yapabildik. Hedef buysa (Bu sezonki play-off hedefini de burada söylüyor) sadece bir defa yakaladýk onu.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (31.10.2016 Saat 18:23 ) deðiþtirilmiþtir.

axelman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Saðlam bir yerli PG'miz olsaydý Moody benchten getirip kullanabirmiydik bu takýldý kafama. Ne dersin Oðuz?

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Þu videoyu seyredin. "Geçen sene Eurocup'ta ilk 16'ya kaldýk" diyor. Ya dili sürçüyor ya da bilerek yanlýþ bilgi veriyor. Geçen sene son 32'de elendik. Eurochallenge'da 13'te 13 diyor... 11. maçta Enisey deplasmanýnda kaybettik. Hadi bunlar neyse, insanoðlu þaþýrabilir.

Taraftar baþarý bekler diyor. Üç sezonda bir defa play-off yapabildik. Hedef buysa (Bu sezonki play-off hedefini de burada söylüyor) sadece bir defa yakaladýk onu.
    Benim çözemediðim þu: bizim bütçemiz ne kadar mesela?? Bu bütçeyle neler yapabiliriz ne yapmamýz lazým?? Elbet bir sýrp takýmý gibi olamayabiliriz ama en azýndan bir karþýyaka banvit olmak bizim için çok mu zor??

Ufuk Turgut - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    52

trabzon basket yuzunden kucuk kýzýmý trabzonspor tutmaya razý edemýyorum .resmen dalga gecýyor ezýk takým dýye...futbolu sevmýyor okulun basket takýmýnda ama maalesef trabzon basket rezýllerý oynuyor.duzgun býr sponsor ýle yola devam edýlmelý yada kenara cekýlsýnler
    Ben Asil Bir Ailenin Evladý Olmakla Deðil,
    Asil Bir Milletin Evladý Olmakla Gururluyum.
    NE MUTLU TURKUM DIYENE..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý axelman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Saðlam bir yerli PG'miz olsaydý Moody benchten getirip kullanabirmiydik bu takýldý kafama. Ne dersin Oðuz?
    KSK'nin Dillard'ý kullandýðý gibi mi Agah?

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Ama o zaman ben de "Madem bu kadar iyi yerli guard alabiliyordun da yabancý hakkýný neden tek özelliði rasta saçlarý olan vasýfsýz bir vatandaþtan yana kullandýn?" diye sorarým...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

axelman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Evet, Dillard gibi olabilir.

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ama o zaman ben de "Madem bu kadar iyi yerli guard alabiliyordun da yabancý hakkýný neden tek özelliði rasta saçlarý olan vasýfsýz bir vatandaþtan yana kullandýn?" diye sorarým...
    Þimdi Moody'ý ben takýma almazdým ama alýndýktan sonra bu þekilde oyuna katký verirmiydi onu merak ediyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Kadji'nin bloklarý listede yok. Seçicilerin kafasý iyiydi herhalde...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Dwight Hardy, Trabzonspor formasýyla çýktýðý 105. resmi maç olan Darüþþafaka karþýlaþmasýnda 300. asistini yaptý.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Benim çözemediðim þu: bizim bütçemiz ne kadar mesela?? Bu bütçeyle neler yapabiliriz ne yapmamýz lazým?? Elbet bir sýrp takýmý gibi olamayabiliriz ama en azýndan bir karþýyaka banvit olmak bizim için çok mu zor??
    Zor dostum.

Kesin düþecek gözüyle baktýðýmýz Kolejliler'in maç öncesi resmi sitesindeki þu habere bakýn lütfen:

http://www.kolejliler.com/TR,3199/de...lasacagiz.html

Bir de Euroleague þampiyonu Galatasaray'a:

http://www.galatasaray.org/haber/bas...odeabank/33790

Bu da Banvit sayfalarý:

http://www.banvitbasketbol.com/haber...-carsamba-gunu

Koçlarýnýn açýklamalarýný paylaþýyorlar: http://www.banvitbasketbol.com/haber...ruzkolay-degil

2008'den beri profesyonel liglerdeyiz. Ben hiç hatýrlamýyorum Trabzonspor'un böyle bir maç önü rakip analizi yayýnladýðýný.

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Zor dostum.

Kesin düþecek gözüyle baktýðýmýz Kolejliler'in maç öncesi resmi sitesindeki þu habere bakýn lütfen:

http://www.kolejliler.com/TR,3199/de...lasacagiz.html

Bir de Euroleague þampiyonu Galatasaray'a:

http://www.galatasaray.org/haber/bas...odeabank/33790

Bu da Banvit sayfalarý:

http://www.banvitbasketbol.com/haber...-carsamba-gunu

Koçlarýnýn açýklamalarýný paylaþýyorlar: http://www.banvitbasketbol.com/haber...ruzkolay-degil

2008'den beri profesyonel liglerdeyiz. Ben hiç hatýrlamýyorum Trabzonspor'un böyle bir maç önü rakip analizi yayýnladýðýný.
    Bizdekinin ise ne iþ yaptýðý belli deðil, iki üç tane fotoðraf paylaþýp iþini yaptýðýný düþünüyor. Peki bunlar neden oluyor, çalýþan kiþinin iþin profesyoneli olmamasý ve iþi angarya olarak görmesinden. Sýrf fotoðraf çekebiliyor diye hatýr gönül iþiyle birilerini göreve getirirsen olacaðý budur iþte.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Murat' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bizdekinin ise ne iþ yaptýðý belli deðil, iki üç tane fotoðraf paylaþýp iþini yaptýðýný düþünüyor. Peki bunlar neden oluyor, çalýþan kiþinin iþin profesyoneli olmamasý ve iþi angarya olarak görmesinden. Sýrf fotoðraf çekebiliyor diye hatýr gönül iþiyle birilerini göreve getirirsen olacaðý budur iþte.
    Trabzon basýnýnýn basketbolla imtihaný...

http://www.karadenizinsesi.com.tr/tr...kti-94022h.htm

STOPER!

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

STOPER!

Gülsem mi aðlasam mý bilemedim.

Ertan 51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

STOPER!

Keþke önceliðe sað beki alsalardý,stoperi iyi kötü idare ediyorduk
    Þike yapanýn,þikecileri kollayanýn,þikeye þike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasýný versin inþallah.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Trabzon basketbolla tanýþalý 10 sene oldu ha bugün ha yarýn dedin ama gram geliþme yok, çünkü tembel bu insanlar kimse kendini geliþtirmeye çalýþmýyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)