Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trollcük Trabzonsporlular ve Dunning-Kruger Sendromu

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Forever_Yattara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinize genel anlamda katılıyorum. Özellikle Usta'nın son şansımız olduğu noktasında. Ama yaptığı yanlışları da görmek gerekiyor. Kimse Usta'dan bu sene şampiyonluk beklemiyordu. Ama hedefimiz ilk 5 denilmesi bana çok absürd geliyor. Bu sezona dair bir beklenti yoksa bunu dillendirmeye gerek yoktu. Hedefimiz, bu sene gelecek sene şampiyonluğa oynayacak kadronun alt yapısını oluşturmakla sınırlı kalsaydı anlardım.
    Ben de buna takılı kaldım diyebilirim .
    Yönetimin hataları tabiki var ama benim için önemli olan gidişat yolu. Ben yolu doğru buluyorum. Ekonomik küçülme, scout sistemi, Ersun Hoca ile istikrar, taraftar ile direk iletişim (twitter), camiaya hoş görünen değil gerçekçi söylemler vs. bunlar doğru yöntemler. Yöntem doğru olduğu sürece hatalar düzeltilir. Ama İHO'nun yaptığı gibi yanlış bir yola girilirse onun geri dönüşü olmaz.

Bununla ben takımın ligi ilk beşte bitireceğine inanıyorum. Hatta lige kötü başlamış olmayı ve zamanla düzelmeyi belki de hayırlı olabileceğine inanıyorum. Tersi hep kötü etkiledi takımı çünkü, lige ne zaman iyi girse beklentiler yükseldi felan derken ters tepti. Ama bu şekilde beklentileri de düşürerek, zamanla iyileşecek bir takım istikrar adına daha sağlıklı olabilir. O yüzden ikinci yarı eğer istenilen seviyeye gelirsek çok rahat ilk beş içine girilir. Şunu da unutmamak lazım, beşincilik ile onunculuk arasında bazen 8-10 puan fark bile olmayabiliyor, o yüzden alınacak 3-4 maçlık bir seri bile bu hedefe götürür takımı.

Bu zor günler de geçer elbet, yeterki takım uyum yakalayacak fırsatı bulsun.
    İnadına Trabzonspor !

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı İsmail SARAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstikrar şart. Taraftar zırvalarını hiç dinlememeliler. Başkan Usta harici biri olsaydı şu an hoca değişmiş, tekrar başa dönmüştük.
    Bizim takımın kurtuluşu taraftarı dinlememek. Duygularla değil, akıl ile hareket etme zamanı. Yönetime destek verme zamanı. İnşallah Akyazı ilk maçtan itibaren hep dolar.
    İnadına Trabzonspor !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    ilyskm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Ana yazı çok güzel olmuş. Futbolcu kadrosu hariç herkes olayın farkında aslında. Benim söyleyebileceğim şu andaki kadromuzda olan futbolcuların kapasiteleri ile alakalı ki ilk 4 maçta 11 de oynayan topçularımızın kapasiteleri ve kaliteleri PTT ligi ayarında süper lig ayarına getirmek ise imkansız. ilk 4 maçta bu yüzümüze bir şamar gibi patladı ve bundan sonrada kolayına maç kazanabileceğimizi düşünmüyorum belki şansa olur. İnşallah ben yanılırım...
    Oyun bitince Şah'ta Piyon'da aynı kutuya konur...

esra61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Doğru tespitler.
    Tebrik ederim.

Hasanu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Tempail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bu küme düşme lafıda nedir?
    Kıyameti görürsünüz, Trabzonspor'un düştüğü göremezsiniz.
    Özgüveni eksik insanların son zamanlarda ağzında sakız oldu bu küme düşme dalgası.
    Al benden de o kadar.Takımı kötüle,istediğini yere batır tamam da bu küme düşme muhabbetini yapanlar hiç mi vicdanınız yok sizin?İnanmadığınız şeyleri sırf taraftar galeyana gelsin,birilerinin canı acısın diye bu takımı menfaat gözetmeksizin sevenleri üzmeye hakkınız yok.
    Şunu da söylemek lazım.Bu söylemlerin kaynağı Muharrem Usta'nın bir kanalda yaptığı biz şu şu takım gibi olmamak için çabalıyoruz söylemi.Tamam,takımın durumu kötü de koskoca Trabzonspor'un bu söylemlerle itibarını zedelemek de doğru değil.Muharrem Usta artık bu söylemlerden sıyrılıp önüne bakmalı.Bir de Tv'lerde şu herkese mavi boncuk dağıtmaktan ve medyaya şirin gözünmekten vazgeçsin.(Bunu özellikle Şike bahsi için söylüyorum.)

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Çok güzel bir konu olmuş saygıdeğer entel beyimiz lakin gelgörki ortada başarısız bir takım var ve hiç umut vermiyor.Hepimiz sabretmek istiyoruz destek vermek istiyoruz fakat ortada sabretmeye ve destek vermeye değer bir takım görünmüyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir konu olmuş saygıdeğer entel beyimiz lakin gelgörki ortada başarısız bir takım var ve hiç umut vermiyor.Hepimiz sabretmek istiyoruz destek vermek istiyoruz fakat ortada sabretmeye ve destek vermeye değer bir takım görünmüyor.
    Çözüm nedir sizce bu durumda?
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Seviyorum trabzonspor efsanesini koşulsuz
    inaniyorum küllerinden geri döneceğine
    güveniyorum başarili olacağina
    destekliyorum sonuna kadar
    iyi varsin trabzonspor
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Alican Altunbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Ağzınıza sağlık çok güzel bir yazı...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır EnjoyTheMusic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Güzel yazı ama cahiller anlamaz. Onların düşünme yetisi şikebahçe maçlarında sahaya atlayanların ayarındadır. bunlar sadece eleştirmeyi bilir. Sadece bundan zevk alırlar. Kapasiteleri bu kadardır

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çözüm nedir sizce bu durumda?
    Çözümü inanın ben bilmiyorum zaten bilsem burda olmam başkan olurum.Ben görevimi yaptım kombinemi aldım fakat ortada birşeyler olması lazım bizleri mutlu eden birşeyler,stada koşa koşa gitmemiz lazımken koşa koşa kaçıyoruz,sizcede ortada enteresan sıkıntılar yok mu?

Kemal Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biz bu takıma düşse de destek vericez.Hoca değiştirmek yönetim değiştirmek hatta bir çok transfer de yapmak çözüm değil kabul ama bu süreci daha başarılı atlatmalıyız.Şampiyon olalım demiyorum ama bu sene hedef Avrupaya gitmek olmalıydı 5.liğe razıyım.Şunu da kabul etmemiz gerekir ki doğruları bu kadar yavaş yavaş yaparsak 13. 10. 8. 10. 6. 8. ... böyle gider..

Bana göre çözüm kilit 2-3 bölgeye ki biri kesinlikle 10 numara tecrübeli maliyeti uygun Batalla kalitesinde adamlar bulunmalı.İkinci olarak hocanın her hafta farklı sistem ve oyuncu grubu denememesi gerekiyor.Kaybetse de inandığı 11de ve sistemde ısrar etmeli,saha içinde de istikrar çok önemli.Üçüncüsü taraftar olarak hepimizin elinden gelen desteği vermesi gerek,dolu bir stat herkeste yeni sezon formaları bambaşka bir hava olur camiada ve son olarak da yönetimin bu bağlantıları sağlıklı şekilde yönetmesi hiç bir tarafla inatlaşmadan ikilik çıkaranları kulupten temizlemesi gerek.Bunu yapabilecek kapasiteye sahibiz.Aksi takdirde sürekli bir şeyleri değiştirmek hata da ısrar etmek doğuları yavaş yavaş yapmak bizi eski günlerimize döndürmez..
    Konu Kemal Öztel tarafından (19.09.2016 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.
    #11Yattara | 97 Tellioğlu

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çözümü inanın ben bilmiyorum zaten bilsem burda olmam başkan olurum.Ben görevimi yaptım kombinemi aldım fakat ortada birşeyler olması lazım bizleri mutlu eden birşeyler,stada koşa koşa gitmemiz lazımken koşa koşa kaçıyoruz,sizcede ortada enteresan sıkıntılar yok mu?

Çözüm sabır olamaz mı?Neden bu opsiyonu dikkate almayız camia olarak?
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Nereden
    Bursa

Hakikaten uzun zaman sonra çok doyurucu ve tam da içimizdeki soruna gerçek manada değinen bir yazı olmuş,çok teşekkür ederim bu yazı için,camianın içinde herkesin okuması gerekir.

Kısaca Dunning-Kruger sendromu der ki;

- Bilgi sahibi olmayan insanlar, becerilerine aşırı değer biçme eğilimindedirler.

- Bilgi ve beceri sahibi olmayan insanlar diğer insanlardaki gerçek beceriyi fark edememektedirler.

- Yetkin olmayan insanlar kendilerindeki yetersizliğin boyutunu görememektedirler.
    • Memento mori

S.Seymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Alıntı U.Sadıkoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eklenti 10849

Yıllardan beri futbol ile az çok ilgilenen herkesin ortak bir kanısı vardır Türkiye'de; Trabzonspor taraftarı futbolu çok iyi bilir..

Alanyaspor'a 3-0 kaybedilen müsabakadan sonra yine ortaya çıktı o çok bilmişler ordusu. Kimisi istifa dedi, kimisi kongre dedi öyle dedi böyle dedi yeri göğü inletti. Geçen sezon 4 haftada 10 puan toplayan Trabzonspor'u şampiyon ilan edenler, ileriye dönük planlamanın sistemli bir şekilde yapıldığı bu sezon takımı 4. Haftadan küme düşürdüler. Başından belirtelim, samimi şekilde eleştiri yapan bilinçli şekilde sonuca varan yorumlamalarda bulunan kardeşlerimi tüm kalbimle tenzih ediyorum.

Gerçekten futbolu bu kadar iyi mi biliyorlar? 90 dakika içerisinde sağlam bir analiz yapacak, neşteri vurup çözüm üretecek, idarecisinin kıyafetinden oyuncusunun sahada yürüyüşüne kadar irdeleyecek ve Trabzonspor'un kurtuluş reçetesini yazacak kadar iyi mi biliyorlar? Parantez açayım şahsi fikrimdir. Ben bu güruhtan Trabzonspor namına fikir üretmesini değil tek haneli rakamlarla basit bir matematik işlemini yapmasını bile istemem.

Her şeyi eleştiren, hiçbir şekilde memnun olmayan iyi günde kötü günde Trabzonsporluyuz mottosunu vurgulayıp kulüp için 5 lira harcadığında kendini en büyük taraftar olarak gören zihniyetin ta kendisidir bu. Mali yönden dibe vurmuş yevmiye defteri dahi tutulmayan bir kulübün ekonomisinin 180 derece terse çevrildiğini bu insanlara anlatmaya kalkmak deveye değil hendek takla attırmaktan daha zor! Sanırsın Trabzonspor her sezon yaptığı transferlerden tam verim alıyor, her sezon ligin tozunu attırıyor başarıdan başarıya koşuyormuşcasına yerden yere vuruluyor daha ligin ilk haftalarında. Hem de kendi taraftarları pardon trollcükleri tarafından. Bu trollcükler sosyal medyayı çok aktif kullanan tiplerdir. Her olaya makara ile yaklaşır %90'ı gerçek isim ve resim kullanmaz devamlı kaostan nemalanan işsizler ordusu Trabzonspor'u yine uçuruma itmek için fitnenin merkezi konumuna geçmiştir.

Dunning-Kruger sendromu yine tavan yaptı bahsettiğimiz malum bünyelerde. Forma almayan, kombine almayan, maça gitmeyen kısacası taraftarlığın t'sinin hakkını vermeyen Trabzonsporluların yıllardır mücadele ettiği o malum hastalık. 2000 yılında Justin Kruger ve David Dunning'e psikoloji dalında nobel ödülü kazandıran bu sendrom adeta kobay niyetine kullanılan bazı bünyelerde zuhur etmekte ve hızla yayılmaktadır. Ne demişti başkan Muharrem Usta sadece 5 gün önce "Nasıl ki dibe çöküş bir anda olmadıysa takımın çıkışa geçmesi de bir anda olmayacak. Bu sezonun gündemi takım olmak, yeni stadımıza kavuşmak, ekonomik sürdürülebilirlik ve takımı 50. Yıla hazırlamak. Takımımıza skordan bağımsız desteğe devam etmek boynumuzun borcudur." Esasında bu son cümle çok önemli zira ben taraftarım diyen herkes için geçerli bir mottodur. Skor taraftarlığı değil gerçek taraftarlığın temeli budur. Lafı çok uzatmadan mevzumuza dönelim.

Nedir bu Kruger sendromu kendi hastalığından haberdar olmayan bazı bünyeler için açıklayalım.

Kısaca Dunning-Kruger sendromu der ki;

- Bilgi sahibi olmayan insanlar, becerilerine aşırı değer biçme eğilimindedirler.

- Bilgi ve beceri sahibi olmayan insanlar diğer insanlardaki gerçek beceriyi fark edememektedirler.

- Yetkin olmayan insanlar kendilerindeki yetersizliğin boyutunu görememektedirler.

Her tespitin sonuna bir parantez açacak olursak her müsabaka sonrasında Trabzonspor taraftarının kendisini başkan, futbolcu, yönetici, scout vb. bir görevliymiş edasıyla konuşmaya iten nedir? Kariyerinde ve mevcut iş hayatında gözle görülür ivme yakalamış insanların her müsabakadan sonra itin malum yerine sokulmasının sebebi nedir? İşin en vahim boyutu bu insanların kendilerini birer başarı abidesi zannederek söylediklerinin doğru olduğuna inanmalarıdır.

Trabzonspor'un sabretmemesi gereken mevhum yukarıda bahsettiğim sendroma sahip insan topluluğudur. Üretmekten aciz hayat boyu negatiflikle yoğrulmuş beyinlere sahip bünyeler kulüp nazarında tahammül edilemez raddeye gelmişlerdir. Ben bu yönetime, dolaylı yollardan takıma ve teknik heyete; bilinçli, samimi ve fedakarım diyen her taraftarın önce sabretmesini sonra yapılacak icraatları seyretmesini bekliyorum. Geçmişte defalarca kadrolar değişti hocalar geldi, yönetimler gitti, başkanlar istifa ettirildi ama bunun neticesinde zararı gören hep Trabzonspor ve ona gönül verenleri oldu. Yönetim yanlış yapmıyor mu? Elbette yaptı, yapıyor ve yapacak aksini iddia etmek mümkün olabilir mi?

Dünya futbolunda sabır, başarı ve istikrarın meyvelerini toplamış ve hala toplamakta olan kulüplerin isimleri UEFA listesinde merak eden açıp inceler bu ayrı bir yazının konusu olur. Biz o meyveleri toplayacak olan kulüplerden birisi olmak istiyorsak düşünmeliyiz en yakın örneklerini yakından gördüğümüz bir sistemin henüz daha başındayız. Yeneceğiz, yenileceğiz ama hep ileri gideceğiz. Dunning Kruger ile boğuşurken bir de Stockholm'e mahkum etmeyin inanmıyorsanız siz gölge etmeyin.

Bizim troll veya trollcük olarak nitelendirdiğimiz ve yazının genel kısmının muhatabı olan zevatlar muhtemelen yazının sadece kalın puntolu kısımlarını
    okuyacaklardır. Einstein'dan "Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır." sözünü onlara armağan ederek ana fikri prototiplere neşretmiş olalım.

İnanıyorum.

Güveniyorum.

Tam destek diyorum.

Planlı ve sistemli bir yapılanmayla bu takımın yeni stadyumuyla beraber ayağa kalkacağına gerçek Trabzonspor taraftarları gibi canı gönülden inanıyorum.
    bu kadarını yazmaktan hep kaçtım sadece örnekler verdim orada hoca var oldukça iyi kazanır başarılıdır da inanın ve bekleyin hgibilerinden

ama evet burada ki ve camiada ki bu yorancıların hadlerini bilmeleri lazım ama ne yazık ki

bu yazıdan hiç ders almayacak zeytinyağı misali yukarıya çıkacak

üzerlerine hiç alınmayacak ve devam edeceklerdir

anlayabilecek olsa idi yıllardır aynı şeyleri yapmazlardı

aynı tipler örnekleri vardı Şenolda da MRA da da oyuncularda da

bu takıma en çok zararı ben eleştiririm aklı ile verdiklerini asla anlayamayacaklar gibi duruyor

insan soğuyor bu şartlar altında yazası da gelmiyor söyleyesi de kaçıyor ne denir bilmem ki...
    Konu S.Seymen tarafından (19.09.2016 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir.
    çünkü güzel sadece başlangıcıdır dehşetlinin böyle dayanılmaz olduğuna göre
    RİLKE

S.Seymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

ha bir şey daha onurlu bir şekilde mücadele edersin

küme düşmek de sorun değildir

sorun şike bahçe gibi olmaktır küme düşmek değil

ekonomini düzeltir

sabreder zamanla çok daha sağlam gelirsin

hala daha onu al bunu al hala daha borçlan

millet seni parmağıda oynatsın onun bunu peşinde dolaş

daha ağırını yazamıyorum

ne zaman akıllanırız???

adam olur dik durusun

gerekirse küme de düşersin

düşeriz anlamı çıkmasın

kasıt o değil

bu hoca ve oyuncu gurubu kazanmaya başladığında çok sağlam gidecektir
    çünkü güzel sadece başlangıcıdır dehşetlinin böyle dayanılmaz olduğuna göre
    RİLKE

Erkan A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

agzina saglik hocam
    BiZe HeR yEr TrAbZoN

"Dünyâ'da, menfaat için sevgi gösterisinde bulunan insanlar kadar alçağı yoktur!"

Emre Veli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok güzel bir yazı, yazıdaki güruhu uzun zamandır görüyorum ve tanıyorum. Ben sabredenlerdenim. Elimde başka bir seçenek olmadığını bundan kötüsünü hayal bile edemediğim için bunu yapmak zorundayım. Ancak bu takım kazanmayı unutmaya başladı ki bu çok tehlikeli bir şey. Özellikle takım kadrosunun zamanla yabancılaşması, Trabzon'u ve Trabzonspor değerlerini henüz fark etmediği için yenilgi bu yabancı grup için oldukça sıradan gözüküyor. Yani tehlikenin durumun farkında olmadıklarını düşünüyorum. Yabancı sınırının kaldırılması ile de takımdaki bu tip oyuncu sayısı arttı. Eskiden kurallar gereği kadroda Türk Liginden oyuncu sayısı daha fazlaydı. Buraya gelen Türk futbolcu da biliyordu ki burada kendi oyununun yanında takımın ismi de oynar. Trabzonspor ile oynayan takım oyununu ona göre oynar. Yani bu bilinç buraya transfer olan futbolcuyla birlikte süregelen bir şey. Şu an bu bilinci kaybettiğimizi hissediyorum ki Dünya'da neredeyse 10-15 yıl öncesine kadar büyük statüsünde olan takımların yine aynı büyüklükte önlenemez çöküşü de bu tip nedenlerle olmuştur. Evet sabırlı olmalıyız, ancak kazanmayı unutursak motivasyonu kaybederiz. Ne ama ne olursa olsun bunu geri yakalamamız gerekiyor. Akyazı bunun için çok önemli bir zamanda açılacak. Tek çıkış noktamız iyi oyunumuzla dolu tribünle ve yeni bir statla kazanmayı yeniden hatırlamak.
    Konu Emre Veli tarafından (19.09.2016 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.

Önder28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

"Trollcük Trabzonsporlular ve Dunning-Kruger Sendromu" yazısı, benim de anlatamadığım duygularıma tercüman olmuş. Kalemine sağlık ve yüreğine kuvvet Uğur Sadıkoğlu. Olumlu yorumların çokluğu ise ayrı bir umut oluşturdu bende. Umarım; Trollcük Trabzonsporlu ve Dunning-Kruger Sendromuna tutulan arkadaşlar da bu yazıyı okuyup paylarına düşeni almışlardır.
    "Şehitler Unutulursa ölür"
    Unutma-Unutturma

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Çok güzel bir yazı olmuş.

Lafı gediğine oturtmuşsunuz.

Tebrik ederim.

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Çok güzel yazı.

Duygularımıza tercüman oldu.
    SAMPIYONLUGU GETIRIN BIZE
    CANIMIZI VERELIM SIZE

madheart61--->BDiler61

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Motto'cular ve troll'cükler bitmez bu camiada.
    Sağduyulu, sabırlı ve sakin olmak bizi başarıya götürür.
    Sadece TRABZONSPOR
    Hep TRABZONSPOR

Trabzonspor'una sahip çık!
    Yazı için çok teşekkürler...
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

S.ÖZKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eline sağlık @U.Sadıkoğlu kardeşim.

Ben de bir ekleme yapmak istiyorum.

Hayatta insanlar ikiye ayrılır

1-Bilmediklerini bilenler

2-Bilmediklerini bilmeyenler

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Başlığı Diane Kruger şeklinde okudum ilk önce.......
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

metalciyiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrikler,Çok güzel yazmışsın...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)