Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hami Mandýralý'nýn Görevine Son Verildi !

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

Alýntý SEDER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öz evlat, öze dönüþ ve alt yapý martavalý son bulsun..alt yapýdan adam falan istemiyoruz..gidin parasýný verin mbia gibi onur gibi adamlar alýn..yetiþtirme yurduna döndü kulüp..kapatýn alt yapýsýný..baþlarým alt yapýsýna.
    Ýmza.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Poor - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

burda hamiye laf eden taraftar haminin trabzonsporun basina gecis sebebinin kendileri oldugunun farkinda degiller.

bu yonetim sene sonuna kadar bekleyin sene sonunda yeniden yapilandirmaya gidicez dedi.

bekleyebildiniz mi? yok. sadi hoca soyle sadi hoca boyle. yonetim erkenden gondermek zorunda kaldi.
    kimin yuzunden?
    sizin yuzunuzden.

adamlar sene sonu gelsin sonra onumuze bakariz bize gecici bir hoca lazim dediler. kim gelebilir gecici olarak?
    tolunay mi gelcek? ersun mu gelcek?
    hami gelsin bikac ay idare eder dediler. hami geldi dogru karardi.
    hami bu takimin basina mukemmel bir hoca oldugu icin gelmedi 6 ay sozlesmesi vardi gecis donemini idare etsin diye geldi.

ama bizim akilli taraftarimiz sanki takim sampiyonluk kovaliyormuscasina her hafta yonetime hamiye laf soyluyor.
    hami bu takimin efsanesidir. kotu hoca olabilir, yetersiz olabilir ama bu takimin efsanesidir.

su forumda bu takima haminin trabzonspora verdiginin yarisini vermis adam yoktur.

su forumda hicbiriniz bu oyunu hamiden daha iyi bilemezsiniz.

hamiye de yonetime de saldirmaniz takima zarar veriyor yapmayin etmeyin. sakin olun sene sonunu bekleyin.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Yok yazýcýymýþ. Yok savasmýþ. Yok melihmiþ. Yok beþirmiþ. Yok abdulkadirmiþ. Madem bunlar iyiler gidip 1461i kurtatsalardý. Anlayalýö artýk ttabzondan oyuncu çýkmýyor. Kýsa zamanda sönüyor hepsi. 7.0da trabzon orjinli tam 7 oyuncu vrdý sonradan girrnlerle. Bu 7.0 inþallah özedönüþ vs gibi saçmalýklarýn. Yerel zihniyetlerin bittiðinin resmidir. Ama sanmýyorum. Küme düþürene kadr bu yerel zihniyet bitmeyecek. 1461de oynayack adamlarý sen tut a takýmda dene ve rezil ol.

emrex61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

kendisini hiç sevmem sadri þener hami yanlýþ tercih demiþti bazen macera arýyoruz

Ibrahim Gaygusuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    35

7-0'a hic uzulmedim.

Bulundugumuz yer zaten yeterince uzuyor bizi.

Rakamlar birsey degistirmiyor.

Bu kabustan umarim uyaniriz
    Futbolcularin sirtindan inin artik, bu takim icin ter doken her futbolcu degerlidir
    HEP
    DESTEK TAM DESTEK

Ömer Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

adam bildiðin tazminat için istifa etmedi eðer kuruþ ödersek bu adama hakkým helal deðildir...

onur-ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Hamiyi yollamak kolay olaný. Bununla radikal karar almýþ olmuyor yönetim. Hadi Yumlu özer salih ile yollarýný ayýr. Marin'e verdiðin plaketi Yumluya ve Salihe verip uzatmýyoruz sözleþmeyi diye açýklama yapsana. Yumludan kurtulmak bu kadar kolayken yapacak mýsýn yoksa özevlat sevici olup takýmda mý tutacaksýn? Korkma aç kalmaz Yumlu baþka kulüpte iþ bulur her yerliyi beslemek zorunda deðilsin

Adem Akyüz' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    30

Hami ilk geldiðinde söylediðim bir þey vardý. Sezon sonuna kadar takýmý rezil etmeden idare etsin, yeter. Onu bile beceremedi.

Yönetim de Hami'yi idare etsin diye getirdi. Kongreden önce de, kongreden sonra da yeniden yapýlanma için sezon sonuna iþaret eden yönetim geçiþ dönemini Sadi hoca ile idare etmeyi planlýyordu ama çok bilmiþ taraftarýmýz sað olsun(ben de içlerindeyim) Sadi'yi gönder dedik. E yarým dönem için de Hami'den baþkasý gelmezdi.

Kabul edelim ki yönetim de taraftar da Hami'nin bu kadar kötü sonuçlar alacaðýný beklemiyordu.

Hami gittiðine ve sezon da bittiðine göre yönetim için artýk icraat zamaný baþlýyor. Kamp dönemine kadar hoca/transfer iþlerinin bitmiþ olmasýný ümit ediyorum.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

freedomforever - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Yometimin en buyuk hatasi.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

Hami hoca Gs maçi sonrasi hakemi tebrik ettigi an bitmiþti zaten...o mac sonu aciklamalarini saymiyorum bile...insanda bir duruþ kurum kimliðine yakýþan vizyon olmali..iyi bir futbolcu idi ancak iyi bir hoca olmasi mümkün gozukmedi...Antalya maci sonu hala gelecek icin konusuruz diyor...olacak iþ degil...

messi_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yonetimin hatasi ve kendini de iyi rezil etti ,kim alir artik bunu rezill

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadýkoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hayatýmda yaþadýðým en acý akþamlardan birini yaþadým ve hala yaþamaya devam etmekteyim bu akþam. Ýki kelimeyi toparlayýp yazmayý býrak konuþmaya mecalim yok öyle daðýlmýþ, harap olmuþ bir haldeyim yine takým benim diyorum düþünüyorum üzüntümü atmaya çalýþýyorum sahada olanlarý görüyorum aklýma öyle þeyler geliyor ki.

Takýmýn içinde sabotaj mý var diyorum, yoksa bu ruhsuzluk mu gerçekten diyorum ne yaptý bu takým ne yaptý da kýçý kýrýk Antalyaspor'dan 7 tane gol yedi ve tarihinin en farklý maðlubiyetini aldý. Kadro deðerlerini kýyaslýyorum düþünüyorum yok arkadaþ olmaz olamaz. Bakýyorum 3-0 olmuþ maç 6-7 oyuncuyla ölümüne defans yapsan yine 7 tane yemezsin diyorum ama tabelada 7-0 yazdýðý aklýma geliyor yýkýlýyorum. Ne sahadakilerin, ne yöneticilerin, ne teknik direktörün benim kadar önemsemediði, utanmadýðý, bir maç olduðunu biliyorum yerin dibine giriyorum. 2011 yýlýnýn 3 Temmuz'undan beri yaþadýklarýmýz, yapamadýklarýmýz, dik duramadýðýmýz anlar geliyor aklýma gözlerim doluyor öfkeleniyorum.

"Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasýný ezdik' baþlýðý attýlar. Gazeteleri soyunma odasýna astým. 20 dakikada skor 5-0 oldu." diyen Ali Kemal Denizci geliyor aklýma Trabzonspor'un o ruhu geliyor ulan diyorum nereden nereye geldi þu takým o arma ayný renkler ayný ama formalarýn içerisinde adeta yürüyen cesetler var. Tepeden týrnaða hepsinin yakasýna yapýþasým geliyor bugün o sahada ben olsaydým daha þerefli, daha liyakatli oynardým diyorum ben bu oyunu. Bir Eskiþehir maçý sonrasý, tam otobüse binmek üzereyken, bir grup Eskiþehirli taraftarýn Trabzonspor’a küfrettmesinin ardýndan. Aðlayan Kadir geliyor aklýma... Akabinde "Sen misin Trabzonspor’a küfreden, biz herkese sahayý dar ediyoruz, size mi acýyacaðýz." diyen Trabzonla hiçbir etnik baðý olmayan Ali Yavuz ve beraberinde otobüsten inip çýplak ayakla Eskiþehirli taraftarlarý kovalayan Trabzonspor takýmý geliyor aklýma. Bursaspor'u 3-0'ýn rövanþýnda 5-1 maðlup eden Trabzonsporlu Hamdi geliyor saha kenarýnda verdiði röportajda kendisine sarýlan taraftara verdiði agresif reaksiyon geliyor aklýma inanmýþlýk, mücadele hýrsý geliyor utanýyorum arkadaþlar üzülüyorum anlýyor musunuz?

Burak Yýlmaz'ýn kýrýk burunla attýðý gol geliyor aklýma çýlgýnlar gibi koþuþu kendimi kaybediþim aðlayýþým gitmiyor gözümün önünden o sahneler..., Yine Tolga'nýn sakat sakat masörü tersleyerek oynadýðý Eskiþehir maçý geliyor puan kaybetse bile onurlu þekilde ayakta duran Bordo-Mavi geliyor aklýma... Trabzonsporluluk deðil de o formanýn hakkýný vermek için bir nebze olsun çaba sarfetmeyen bugün sahada dolanan ruhsuzlar ordusu gitmiyor gözümün önünden!

Trabzonspor formasýný evde yýkamaya dahi atarken kirlilerin arasýna yere atmayýp makinanýn içine koyan ben ve benim gibi binlerce insan geliyor aklýma bir de bugün sahada biz 7 gol yerken sýradan bir insan gibi maçý takip eden teknik ekip... Hadi hepsini unutacaðým diyorum bir fotoðraf geliyor gözümün önüne sosyal medyada... 07 Forma numaralý Ahmet yaþý en fazla 6 oturmuþ merdivenlere elini yüzüne kapatmýþ aðlýyor. Üzerinde Trabzonspor formasý var babasý Antalyalý o Trabzonspor'u seçtiði için üzülüyor bugün ulan bu renkler bu çocuðu üzecek kadar mý basitleþebiliyor sizin gözünüzde. Trükiye Kupasý finalinden dönerken otobüste hüngür hüngür aðlayan adamlar geliyor gözümün önüne bir de maç 6-0 ken gol kaçýrdýðýnda tabelayý tekmeleyip alaycý bir bakýþ atan YUSUF ERDOÐAN...

Bu akþam yaþadýklarýmý asla unutmayacaðým.

Bu durumun muhattaplarýný asla unutmayacaðým.

Affetmeyeceðim.

En azýndan kendi vicdanýmda...

YAZIKLAR OLSUN...
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

Trabzonspor Kongre Üyesi
    SenolDurgun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hami takýmý iyi yönetemedi burasý kesin. Teknik direktörlük meziyeti ve bilgi birikimi vasat belki daha da altýnda..

Ve fakat yönetimin süre kazanmasý ve uzun süredir takým olamamýþ bir futbolcu güruhunun sorumluluðunu üstlenecek "emanetçi" bir deli gerekliydi.

Kendi kariyer planýný çöpe atarak bu topun altýna girdi. Kolay bir seçim deðil. Sonuçlarýnýn da mucize
    olmasýný kimse beklemiyordu..

Yolu açýk olsun..

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Kendine gel, yepyeni bir söz söyle de dünya yenilensin! Sözün öylesine bir söz olmalý ki dünyanýnda sýnýrýný aþmalý. Sýnýr nedir, ölçü ne? Bilmemeli!"
    Hz. Mevlana

Red Lake - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hami Mandýralý'yý taraftar baskýsý getirmedi.

Yöneticiler arasýndaki özevlatçýlarýn isteði ile geldi.

Bu yöneticiler de yakýn zamanda Hami gibi gidecek.

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

hami geldiði hafta imzamý "hami piþmanlýktýr" þeklinde deðiþtirmiþtim. keþke haklý çýkmasaydým.. yazarken ben bile böyle bir piþmanlýðý hayal etmemiþtim..
    Attan inip eþeðe bindik!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

hamiye verilecek en büyük ceza onu kovmak deðildir.. haftaya takýmýn baþýnda kulübede eþofmanla oturtacaksýn adamý!!
    Attan inip eþeðe bindik!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

hami mandýralýnýn kiremit rengi pantolonu müzeye konulmalý.. altýna da bu pantolonun sahibi tarihimizdeki en büyük hezimeti yaþattý bize yazýlmalý..
    Attan inip eþeðe bindik!

umitçebi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý U.Sadýkoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hayatýmda yaþadýðým en acý akþamlardan birini yaþadým ve hala yaþamaya devam etmekteyim bu akþam. Ýki kelimeyi toparlayýp yazmayý býrak konuþmaya mecalim yok öyle daðýlmýþ, harap olmuþ bir haldeyim yine takým benim diyorum düþünüyorum üzüntümü atmaya çalýþýyorum sahada olanlarý görüyorum aklýma öyle þeyler geliyor ki.

Takýmýn içinde sabotaj mý var diyorum, yoksa bu ruhsuzluk mu gerçekten diyorum ne yaptý bu takým ne yaptý da kýçý kýrýk Antalyaspor'dan 7 tane gol yedi ve tarihinin en farklý maðlubiyetini aldý. Kadro deðerlerini kýyaslýyorum düþünüyorum yok arkadaþ olmaz olamaz. Bakýyorum 3-0 olmuþ maç 6-7 oyuncuyla ölümüne defans yapsan yine 7 tane yemezsin diyorum ama tabelada 7-0 yazdýðý aklýma geliyor yýkýlýyorum. Ne sahadakilerin, ne yöneticilerin, ne teknik direktörün benim kadar önemsemediði, utanmadýðý, bir maç olduðunu biliyorum yerin dibine giriyorum. 2011 yýlýnýn 3 Temmuz'undan beri yaþadýklarýmýz, yapamadýklarýmýz, dik duramadýðýmýz anlar geliyor aklýma gözlerim doluyor öfkeleniyorum.

"Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasýný ezdik' baþlýðý attýlar. Gazeteleri soyunma odasýna astým. 20 dakikada skor 5-0 oldu." diyen Ali Kemal Denizci geliyor aklýma Trabzonspor'un o ruhu geliyor ulan diyorum nereden nereye geldi þu takým o arma ayný renkler ayný ama formalarýn içerisinde adeta yürüyen cesetler var. Tepeden týrnaða hepsinin yakasýna yapýþasým geliyor bugün o sahada ben olsaydým daha þerefli, daha liyakatli oynardým diyorum ben bu oyunu. Bir Eskiþehir maçý sonrasý, tam otobüse binmek üzereyken, bir grup Eskiþehirli taraftarýn Trabzonspor’a küfrettmesinin ardýndan. Aðlayan Kadir geliyor aklýma... Akabinde "Sen misin Trabzonspor’a küfreden, biz herkese sahayý dar ediyoruz, size mi acýyacaðýz." diyen Trabzonla hiçbir etnik baðý olmayan Ali Yavuz ve beraberinde otobüsten inip çýplak ayakla Eskiþehirli taraftarlarý kovalayan Trabzonspor takýmý geliyor aklýma. Bursaspor'u 3-0'ýn rövanþýnda 5-1 maðlup eden Trabzonsporlu Hamdi geliyor saha kenarýnda verdiði röportajda kendisine sarýlan taraftara verdiði agresif reaksiyon geliyor aklýma inanmýþlýk, mücadele hýrsý geliyor utanýyorum arkadaþlar üzülüyorum anlýyor musunuz?

Burak Yýlmaz'ýn kýrýk burunla attýðý gol geliyor aklýma çýlgýnlar gibi koþuþu kendimi kaybediþim aðlayýþým gitmiyor gözümün önünden o sahneler..., Yine Tolga'nýn sakat sakat masörü tersleyerek oynadýðý Eskiþehir maçý geliyor puan kaybetse bile onurlu þekilde ayakta duran Bordo-Mavi geliyor aklýma... Trabzonsporluluk deðil de o formanýn hakkýný vermek için bir nebze olsun çaba sarfetmeyen bugün sahada dolanan ruhsuzlar ordusu gitmiyor gözümün önünden!

Trabzonspor formasýný evde yýkamaya dahi atarken kirlilerin arasýna yere atmayýp makinanýn içine koyan ben ve benim gibi binlerce insan geliyor aklýma bir de bugün sahada biz 7 gol yerken sýradan bir insan gibi maçý takip eden teknik ekip... Hadi hepsini unutacaðým diyorum bir fotoðraf geliyor gözümün önüne sosyal medyada... 07 Forma numaralý Ahmet yaþý en fazla 6 oturmuþ merdivenlere elini yüzüne kapatmýþ aðlýyor. Üzerinde Trabzonspor formasý var babasý Antalyalý o Trabzonspor'u seçtiði için üzülüyor bugün ulan bu renkler bu çocuðu üzecek kadar mý basitleþebiliyor sizin gözünüzde. Trükiye Kupasý finalinden dönerken otobüste hüngür hüngür aðlayan adamlar geliyor gözümün önüne bir de maç 6-0 ken gol kaçýrdýðýnda tabelayý tekmeleyip alaycý bir bakýþ atan YUSUF ERDOÐAN...

Bu akþam yaþadýklarýmý asla unutmayacaðým.

Bu durumun muhattaplarýný asla unutmayacaðým.

Affetmeyeceðim.

En azýndan kendi vicdanýmda...

YAZIKLAR OLSUN...
    .................................................. .................................................. .........

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

haminin hocalýðý tartýþýlýr tabii ki..bu kadroyla kim baþarýlý oldu ki o da olsundu..bazý maçlarda yaptýðý hamleler ne kadar içine kapanýk bir kiþiliði olduðunu gösterdi herkese..

dün akþam ki maçta da bu içine kapanýklýðýnýn sonucunu aldý..

altyapý hamlesi muazzamdý lakin takýmda ki papazlarý hesaba katmamýþtý..iki stoper bir kalecinin ortaya koyduðu oyunla alacaðý maçta 7 yedi..salih ve yumlu hiç bir topa müdahale edemediler, kaleci de maþallah geleni aldý tabiri caizse..
    dün akþam ilk yarýsýný izlediðim maçta gençlerin performansýndan memnun kaldým ben..kötü oynayýp takýmý oyundan düþürenler önceki 11 lerin oyuncularýydý..
    stoperlerin zayýflýðýný görüp müdahale etmesi gerekirdi..
    zaten hocalýk burada baþlýyor..
    kurduðun 11 kolay hücuma çýkýyor ve orta sahada iyi mücadele ediyorken, defansta bu kadar güçsüzlük ve zayýflýðý nasýl görmezden gelirsin..salihle yumlu ne top kazanabildiler ne de kademeye girebildiler..

bu hami için çok kötü bir finiþ oldu..bundan sonraki hayatýnda baþarýlar dilerim..
    Herkese Merhaba

TSknbkTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    45

gitti he moda ikonumuz...
    Ýþte taraftar budur.

[KAPLAN] - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Bu skor bile adamý istifa ettiremedi. Nasýl korkunç bir kiþilik bu böyle. Maç sonu o açýklamasý mide bulandýrýcýydý.
    .
    . Futbol yetenekli aptallarýn oyunu olmamalý.
    .

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hodlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

Hami Mandýralý'yý kovarak ancak kendinizi kandýrýrsýnýz. Kalecin bilerek 5 gol yiyecek, yönetim eldeki oyuncularý satacak ya da kadro dýþý býrakacak faturayý Hami ödeyecek. Bu kafa ile 30 sene daha rüyamýzda þampiyon oluruz...
    2011 yýlýnda þike yoktur diyen namussuzdur...

Kamer' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Alýntý hodlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hami Mandýralý'yý kovarak ancak kendinizi kandýrýrsýnýz. Kalecin bilerek 5 gol yiyecek, yönetim eldeki oyuncularý satacak ya da kadro dýþý býrakacak faturayý Hami ödeyecek. Bu kafa ile 30 sene daha rüyamýzda þampiyon oluruz...
    Evet sorun Hamide deðildi , baþkan Muharrem Usta yerine Celil Hekimoðlu olsaydý dün Haminin takýmý 5 atacaktý antalyaya ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý hodlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sen her hafta kaleciden forvetine tüm mevkilerle oyna, adam gibi sabit bir 11 belirleyeme. Salih dursun gibi bir sýðýrý stopere koy. Sonra faturayý hamiye kesme? Kendime mi keseyim?. Celalleddinlerle erdinçlerle sommersle þampiyonluða oynadý bu takým. Sistem ile.Güzel futbol ile. 6 ayda bir sistem bir taktik belirleyemiyorsan sii. olup gidersin bu takýmdan
    Konu OFLU tarafýndan (14.05.2016 Saat 13:33 ) deðiþtirilmiþtir.
    Teþekkürler ADMIN!!!

salihismet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

En alta vurmuþ bir takýmý, en altaki hocayla kurtaramazsýn, çünkü ikisini birden Trbazonda büyütemezsin.
    Kimse eskiyi örnek vermesin, o zamanýn þartlarýyla bugünün þartlarý farklý artýk. Öz evletcýlýk edebiyatý
    bitmeli artýk, eðer o kafayla büyümeyi düþünüyorsan kendi kabuðuna çekilip, bir taraftan Özer gibileriyle
    bir taraftanda tarikat bozuntusu Aykut gibileriyle uðraþacaksýn. Sponsorunda öz evlat olacak reklam vereninde.
    Konu salihismet tarafýndan (14.05.2016 Saat 15:04 ) deðiþtirilmiþtir.
    insanin gözlerini acmasi bazen cok aci verici olabilir!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)