Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6
Toplam 149 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 149 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eurocup 14. Hafta | Reggio Emilia 89 - 76 Trabzonspor MP | Maç Sonucu

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

3.çeyrekte stipanoviçle berkayla veliçkoviçle sertaç'la saçma sapan orta mesafe atışları pota altı oyunları denedik.bu dakikalarda fark 20'ye dayandı neyse ki hardy periyot sonunda verdiği 6 sayılık ekstra ile 4.periyoda taşıdı maçı.bu takım kitchen ve thompson top kullanmıyor diye bu varyasyonları zorlucaksa verelim topu hardy'nin eline o potaya yollar bir şekilde.bu yüzden hardy'e çok top kullanıyor diye yüklenmek bu düzende mantıklı gelmiyor bana.ama markoviç ağır eleştirileri hakediyor.

Nereden
    İstanbul

oğuz abi eğer kadro bu şekilde tasarruf edilecekse ben basketbol takımımız için büyük hayal kırıklığına uğradım bu gece.maç ile ilgili ve gelecekle ilgili birşeyler yazabilirsen bizler için bir umut olur en azından.özellikle thompson ile ilgili net konuşmuyorsun.bir arkadşın da yazdığı gibi gördüğüm en kötü amerikalı benim takımımda oynuyor.biri boyayıp da yollamış gibi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gelen gideni aratır derler... Yani bu takım hardynin takımı diye 2 iyi oyuncunu gönderir yerine vasat adamlar alırsan gruptan çıkamazsın..ayrıca kulig ne zaman dönecek?

Ogün' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelen gideni aratır derler... Yani bu takım hardynin takımı diye 2 iyi oyuncunu gönderir yerine vasat adamlar alırsan gruptan çıkamazsın..ayrıca kulig ne zaman dönecek?
    Aynen abi yazık ettiler takıma.
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. KAZIM KOYUNCU

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Odom ve Kinsey'in çok top kullandığı için perişan olduğumuz o karanlık günler aklıma geldi. Neyse geçti o günler artık Hardy her maç 20 şut atarak kimseye o fırsatı vermiyor. Bu transferler Hardy'nin tekrar takımın lideri pozisyonuna gelmesi için yapıldı o yüzden 20 şut atınca ''ama diğer oyuncular şut kullanmıyor'' demeyelim. Yapılan transferleri tek tek karşılaştırıca bile insan huylanır. Takımın başarısından daha çok Hardy'nin mutlu olması için yapılmış bu transferler sanki Biraz abarttım ama durum gerçekten buna benziyor.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

@yazıcı ile ayni fikirdeyim...
    Hardy takimin Jàjà'sidir, yetenek ondaysa top da ondadir, 61 sut da atabilir... onun yerinde olsam ve etrafimda uyusuk Veliçko, traktör Stipano, yeteneksiz Thomson, idare eden Kitchen ve yetersiz yerliler falan olsa ben de alir giderim atarim... Kulig olunca takimin seviyesi 1 2 basamak daha yukarida oluyor, bu çok açik bir sekilde görülüyor...
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yazıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi maçı izlerken o sıcaklıkla verilere bakmıyorum ama 14 top kullanan hardy'i sazı eline alsa diye aradım durum o derece vahim.bu takım toplamda ilk üç çeyrek 40 top kullandıysa ortalama 14'ünü hardy'nin kullanması şu takım düzeninde aykırı değil.oyun kurucun diğer amerikalın potaya bakamazken ne bekliyoruz ki ? suç hardy'nin mi ?
    Suçlama değil Ogün. Maç kaybettik diye Odom ve Kinsey defterini açmayacağım. Sadece şunu söyleyeyim, onlar varken kaybettiğimizde "Odom, Hardy, Kinsey topu paylaşamıyor" denirdi. Şimdi de deniyor ki "neden top kullanmıyorlar". Doğru, Thompson daha fazla top kullanmalı. Bu adam Belçika ve Almanya'daki şampiyonluklarda yan rolde iyi işler yapmış incelediğim kadarıyla.

Gelelim Hardy'ye. Geçen hafta savunmasını tartışmıştık değil mi? Siz dediniz ki "yeter ki atsın gerisi önemli değil". Ama takımda Velickovic varken öyle bir lüksünüz yok.

Eğer maçın tekrarını bulursan seyret lütfen. Silins'in üçlüğünü... Dört kişi hayvan gibi savunma yaptık, top Silins'in elinde patlıyordu. Hardy el kaldırsa şut atamayacak adam üçlüğü soktu. Veya ilk çeyrek Della Valle'nin sayılarını...

*

Neyse... Dikkatimi çeken bir başka konu şu iki maçtaki veteran katkısı. Biz geçen hafta o kadar geriden gelip fark yaparken öyle basit hatalar (ki Hardy'nin iki top kaybıyla fast break yemiştik) yapmıştık... Farkı bonkörce harcadık.

Şimdi bugün adamlar Lavrinovicle Veremeenko'yla nasıl asıldılar... İşte bunlar hep tecrübe. Tecrübe salt oynanan maç sayısı, kazanılan kupa vs. değil. O geçmişten ders çıkarmak. Liderlikle takım arkadaşlarına aktarmak. Bizde öyle biri yok. Hardy'nin liderliği sadece skor liderliğidir.

Neyse, çok üzülecek bir maç değildi. Hayatta daha önemli şeyler var. Sağlık olsun. Dersler çıkarılsın. Trento maçını alabiliriz. Benim şahsen beklentim İtalyanlar dört maçtan alınacak üç galibiyetti, o şans devam ediyor. Trento'yu yendik mi tablo netleşir. Hayırlısı...

(Bebeğin sağlığı ve ailenin moral durumu yerindeyse Kulig lazım, acil.)

Nereden
    İstanbul

@Manu61
    ben öyle düşünmüyorum.kinsey ve odom'un gitmesi hardy'nin değil veliçkoviç stipanoviç ve markoviç'ten oluşan çetenin rahat hareket edebilmesi için yapılmış bir operasyon.o dönem hardy yine takımın en skoreri yine en kritik topları kullanan ismiydi.geçen sene veliçkoviç ve stipanoviç merkezli oynadığımız oyunu tehdit ediyordu markoviç'e göre bu oyuncular.hardy'e bu kadar yürümen anlamsız.

Nereden
    İstanbul

emilia'nin averajda arkasına düşmek facia oldu.bu adamlar trento'yu sahasında yenecektir.böylece trento'yu italya'da yenmekten başka seçenek kalmıyor bize.karşıyaka maçının değeri düştü.

Nereden
    İstanbul

oyunun sıcaklığında dikkat edemiyorum ama bir takım düzenli olarak her maç bu kadar rahat üçlük yiyorsa haklısın abi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet Aksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu diğer oyuncularımızın şut atmamasından kaynaklanabilirmi? potaya bakmayanlar yani..
    Stipanovic ortalama 8-9 şut atar, beslenirse. Yine Velickovic o civarda top kullanıyor. Kulig 7-8 şut atıyor.

Burada mesele diğer oyuncular değil. Basketbolda kimin neyi oynayacağı bellidir. Staff her oyuncunun özelliklerine göre setler çizer. Maç içinde rakibin zayıf noktalarına da yakalar ve o oyunu oynatır.

Size sayılarla izah etmeye çalışayım. İlk turdaki maçlarda Hardy ortalama 10 şut atıyordu. Son32'deki dört maçta 17!!!

Takımın hücum sayısı bu kadar artmadı. Takım içindeki dengeler değişti. Ha, bu şekilde biz maçlar kazandık. O nedenle bu akşamki mağlubiyeti direkt bu durumla açıklayamayız.

Benim itiraz ettiğim nokta Hardy'nin savunma yapmaması. Böyle bir lüks yok.

oğuz abi eğer kadro bu şekilde tasarruf edilecekse ben basketbol takımımız için büyük hayal kırıklığına uğradım bu gece.maç ile ilgili ve gelecekle ilgili birşeyler yazabilirsen bizler için bir umut olur en azından.özellikle thompson ile ilgili net konuşmuyorsun.bir arkadşın da yazdığı gibi gördüğüm en kötü amerikalı benim takımımda oynuyor.biri boyayıp da yollamış gibi.
    Az önceki mesajımda aslında yazmıştım Ogün.

Thompson'ı çok bilmiyorum. O nedenle net yazmadım hiç. Araştırdığımda iyi bir şutör oluğunu görmüştüm. Belçika ve Almanya'da iki sezon arka arkaya şampiyon takımların hücum planlarının parçası olmuş. Bizde ona uygun düzeni hazırlamak lazım. Biraz sabit şutör. Hatta Diebler gibi kullanılmalı yazmıştım transfer başlığında. Bilmiyorum... Karışık bir konu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Oğuz verdiğin faydalı bilgiler için teşekkürler...coah hardy'nin savunma yapmadığını görmüyor mu sence?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz verdiğin faydalı bilgiler için teşekkürler...coah hardy'nin savunma yapmadığını görmüyor mu sence?
    Rica ederim ağabey. Görmüyor olabilir. Maçları seyreden çoğu kişi de görmüyor. Çünkü savunmadan anladığımız blok yapan atletik uzun olduğu için oyunu çok iyi takip edebildiğimizi söyleyemem.

Hardy iyi bir savunmacı. Buna lafım yok. Ancak sene başında ve son bir aydır hiç yapmıyor. Zaten bu yüzden kızıyorum. Geçen haftaki maçın ardından aynen şöyle demiştim: "Kazanırken kimse eleştirmez." Evet kazanırken konuşulmuyordu. Çünkü Erdi, Berkay ve Alper son nefese kadar çırpındı. Ama dün sahada onlardan Velickovic vardı. Hani şu ayakları yerden iki parmak kalkamayan Velickovic.

Geçen hafta maçı getiren Alper'i dün görmeyen koç, Hardy'nin savunma yapmadığını da göremeyebilir Cengiz Ağabey.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Hamdi Karamahmutoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Kitchen neyse de bence Thompson'dan verim almamız bir hayli zor gibi.
    Odom ve Kinsey'in yerini dolduramadık.
    Keşke daha iyi bir isim getirseydik.
    ''Ben Trabzonspor'un kaptanıyım, başka bir kaptanın arkasından, başka bir takımın formasıyla sahaya çıkmam!'' Dozer CEMİL

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Arkadaşlar şunun şurasında daha 2.defa katılıyoruz bu Avrupa arenasına.
    Hemen asıp kesmenin hoş olduğunu düşünmüyorum.Bazı yorumlar öylesine garip ki sanki gruptan 0 çekmişiz gibi.

Emilianın avarajla arkasına düşmek çok kötü oldu.Ama hala çok iyi şansımız var.Trento karşısında yenilsek bile 19 fark geçebileceklerine inanmıyorum.
    Takım içi dengelerde sıkıntı var doğru.Kinsey gitmesine üzüldüm ama Odom için aynı şeyleri söyleyemem.Kitchen ile bu boşluk zamanla dolar ama Kinsey nasıl doldururuz bilmiyorum.

Yine de bu kadar asıp kesmek hoş değil buralara kadar gelmek bile çok güzel.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Hamdi Karamahmutoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kitchen neyse de bence Thompson'dan verim almamız bir hayli zor gibi.
    Odom ve Kinsey'in yerini dolduramadık.
    Keşke daha iyi bir isim getirseydik.
    Aslında Thompson'ın adaptasyonu teknik olarak daha kolaydı. Motion offensede üç numaradan beklenen, gerekli noktalara kayması ve topla buluştuğu anlarda;

1) Şutu göndermesi
    2) Çembere gitmesi

Bunun için topsuz oyunda aktif olması yeter. Yani dip koşularını yapacak, screenlerden çıkacak ve devamında şutunu atacak ya da rakip eksilirse devrilen uzuna indirecek.

Marshall'ı hatırlayalım, sağ forvette başlar, esnada uzunlar tepeye çıkar, Marshall dipten cross koşunu yapar ve sol forvete çıkar şutunu atardı. Kinsey için sağ forvette defalarca boş şut hazırlıyorduk. Ama Kinsey topsuz hareketliydi.

Şimdi Thompson'dan bunu bekliyoruz, fazlası değil. Böyle olunca savunma Hardy'ye odaklanmaz. Yoksa dört kişi hücum etmeye devam.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kaybetmek değil de bu kadar faklı kaybedip ikili averajı vermek çok kötü oldu. Gruptan çıkmak için Dolomoti'yi yenmemiz artık şart.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Trento'yu yenmek mi gerek, yoksa mesela 10 sayiyla yenilirsek de olur mu ?

2'de 2 yaparsak kesin ama, acaba 2'de 1 yaparsak geçme ihtimalimiz var mi ?
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Nereden
    İstanbul

reggio haftaya trento'yu yenerse karşıyaka maçının sonucu ne olursa olsun son hafta trento'yu yenmekten başka şansımız kalmıyor.italyanların ekmeğine yağ sürdük.karşıyaka'nın sahasında kaybetmesi çok kötü oldu.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

reggio haftaya trento'yu yenerse karşıyaka maçının sonucu ne olursa olsun son hafta trento'yu yenmekten başka şansımız kalmıyor.italyanların ekmeğine yağ sürdük.karşıyaka'nın sahasında kaybetmesi çok kötü oldu.
    sonuç olarak iki maçı da kazanırsak çıkıyoruz yani kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz öyle mi?

Nereden
    Samsun

Haftaya Trento'nun Reggio Emlia'yı yeneceğini tahmin ediyorum. Biraz zor olabilir ama içime doğdu Biz Karşıyaka'yı yenersek 3 galibiyet olacağız.

Son maçlardan önce Trento 4 Trabzonspor 3 Reggio 2 Karşıyaka 1 galibiyet oluyor.

Karşıyaka - Reggio maçı daha erken saatte oynanacak eğer Karşıyaka kazanırsa bizim çıkmamız garanti oluyor.

Trento ile liderlik için oynayacağız ne güzel
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Ogün' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı cem1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şunun şurasında daha 2.defa katılıyoruz bu Avrupa arenasına.
    Hemen asıp kesmenin hoş olduğunu düşünmüyorum.Bazı yorumlar öylesine garip ki sanki gruptan 0 çekmişiz gibi.

Emilianın avarajla arkasına düşmek çok kötü oldu.Ama hala çok iyi şansımız var.Trento karşısında yenilsek bile 19 fark geçebileceklerine inanmıyorum.
    Takım içi dengelerde sıkıntı var doğru.Kinsey gitmesine üzüldüm ama Odom için aynı şeyleri söyleyemem.Kitchen ile bu boşluk zamanla dolar ama Kinsey nasıl doldururuz bilmiyorum.

Yine de bu kadar asıp kesmek hoş değil buralara kadar gelmek bile çok güzel.
    Trento'ya yenilirsek averaja gerek kalmıyor galibiyetleri fazla oluyor.
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. KAZIM KOYUNCU

Nereden
    Samsun

Bu hafta Reggio Emilia Trento'yu, Karşıyaka bizi yenerse ve son hafta Karşıyaka Reggio Emilia'yı, biz Trento'yu mağlup edersek 4 takım 3g/3m olacak.

İlk senaryom daha iyi
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

exelans_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alper neden oynamaz ya
    Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)