Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 6 7
Toplam 174 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 174 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eurocup 13.Hafta | Trabzonspor MP 82 - 76 Reggio Emilia | Maç Sonucu

AdemS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman

Tebrikler takıma, çok güzel bir galibiyet oldu bu.. Yerlilerin katkısı ayrı bir sevinç kaynağı..

10 gün önce baba olmuş biri olarak, bebek Kulig'e Rabbim'den (cc) şifalar diliyorum.. Bir an önce iyileşir inşAllah.. Çok zor bir durum..
    Tasavvuf, kalbi Allah (cc) ile tanıştırıp huzura kavuşturma yollarını öğreten ve bunu bizzat gerçekleştiren bir terbiye sistemidir.

~ S. Saki E. ~

Ayhan2661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

İlk çeyreği izledim,baktım kulig velickovic yok..hakan demirel ve thompsona baktım hüzünlü gözlerle ,kapattım.Dedim ki bizim bu maçı alma ihtimalimiz yok.Eve geldim skoru gördüm ve şok oldum.İnanılmaz bir galibiyet,herkesin eline yüreğine sağlık..Maçın tamamını izleyebileceğim bir yer var mı acaba?
    #GelsinGörelimÇocuklar

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Takıma tebrikler

Futbolda zencileri eleştirdik diye bize ırkçılık yaptı diye ceza veren yönetici acaba ne içmişti merak ediyorum. Helal olsun mükemmel yöneticlik iho sizin yanınızda melake kalır valla allah akıl fikir versin.

adamımsın hardy seviyorum böyle harlem ZENCİlerini. On numara iş ahlakı var. Böyle adam lazım tüm YÖNETİMLERE takımlara.

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hayri gür'de maç izlemeyi ne çok özlemişim.çok şükür ki böylesine dolu dolu bir maçla giderdim bu özlemi.babama şu futbolun stresinden bıkmadın mı gel bir basketbol keyfi yaşayalım diye salona götürdüm maçın sonuna zor kalp dayandı
    yayına ne derecede yansıdı atmosfer bilmiyorum ama takımın bugünki geri dönüşü 3.periyotta o salonda olan şeyler bugünki taraftar olmadan kesinlikle olmazdı.abartmıyorum muazzamdı.çığlıklarla ıslıklarla yuhalamalarla resmen 5 kişi değil binlerce kişi savunma yaptık.ardarda gelen üçlüklerle oluşan hava mükemmeldi.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maçın son anlarını izleyin Atılanlar arasında Markovic bile var.

Avrupa ve Nba'de bu kurallar farklı galiba çünkü Lakers maçını çok iyi hatırlıyorum.

Benimde aklima lakers maci gelmisti dediginiz gibi nba de farkli avrupada farkli olmasi muhtemel ama oyle olmaai cok sacma bana gore 4 kisi ile cook garip olur sagolun bilgilendirme icin bu arada

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tebrikler Fırtına. Çok güzel oldu çok..
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bütün takıma Tebrikler. Çok güzel bir galibiyet oldu. Yerli oyuncuların performansı şaşırttı açıkçası
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

PortoDeGalinhas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maçın özetini izleyebileceğimiz bit yer var mı acaba?
    -----Everything we've ever done or will do ,we're gonna do over and over and over again.-----
    https://twitter.com/serdarstan

Nereden
    İstanbul

Oğuz abi hardy ile ilgili yaptığın eleştiriyi anlamadım.takım haklı olarak topu hardy ile buluşturmaya çalışıyor.kitchen iyi bir atıcı değil thompson korkak,yeteneksiz ve sorumluluk sahibi değil.buna rağmen hardy asla zorlama şut peşinden gitmiyor ve takım oyununun dışına çıktığını hiç görmedim.bence şu anda avrupa'da oynamayacağı klüp yok.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı batuhanTs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde aklima lakers maci gelmisti dediginiz gibi nba de farkli avrupada farkli olmasi muhtemel ama oyle olmaai cok sacma bana gore 4 kisi ile cook garip olur sagolun bilgilendirme icin bu arada
    FIBA kurallarına göre sahada tek oyuncu kalana dek maç oynanabiliyor, bunun mantığı da kenardan topu oyuna sokacak ve pası alacak oyuncu olduğu müddetçe maç oynanmaya devam eder. NBA'deki kural daha farklı.

Nereden
    Ankara

Alıntı PortoDeGalinhas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maçın özetini izleyebileceğimiz bit yer var mı acaba?
    http://www.ligtv.com.tr/haber/trabzo...eri-donus-ozet

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nihat Günay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Keyifli maç oldu. Alper adına mutlu oldum. Yerlilerin katkısını gözardı etmemeliyiz.
    Adalet Yoksa, Barış da Yok...

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Takım 2. devrenin ilk 5 dakikasından sonra harika savunma yaptı harika hücum etti. Çok güzel galibiyet oldu. Umarım Kulig'in bebeği iyileşir.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Nereden
    Ankara

GANİ ERDİ GÜLASLAN
    Son haftalarda Gani Erdi Gülaslan'ı çok büyük keyifle izliyoruz. Süre alıyor ve süre aldıkça kendisini geliştirip rolünü artırıyor. Royal Halı Gaziantep'teki Can Uğur Öğüt bu konudaki bir başka örnek.

Kulüpler gerçekten yerli oyuncularını geliştirmek istiyorlarsa anlaşacakları koçla durumu paylaşmalı ve kendilerine kulüp politikasını dikte ettirmeli. Koçun işine geliyorsa çalışır, gelmiyorsa çalışmaz. Ama altyapıya çok büyük yatırımlar yapan büyük kulüpler oyuncularını koçun insafına terkedemez.

Bir önemli konu da koçların "Şunu 3-5 dakika oynatayım, ebesiyle tanışsın." yerine, oyuncusuna beklentilerini net bir şekilde ifade etmesi ve daha önemlisi yapacağı hatalar dahil arkasında olduğunu hissettirmesi, ona güven vermesidir. Değilse oyuncunun üzerindeki baskı artar ve hata olasılığı yükselir.

Gençlere "Bunlar tembel" deyip işin içinden sıyrılmak işin en kolayıdır, ki bu durumda koçların ne kadar çalışkan oldukları yargılanmaya başlanır.

Not: Gözümüzü öyle bir yabancı hayranlığı bürümüş ki, Gani Erdi'nin mükemmel oynadığı Reggio maçından bir tek kare fotoğrafını bulamadık. Sertaç'ı, Berkay'ı, Hakan'ı, Alper'i, Gani'yi ve tabii ki Trabzonspor'u kutluyor, Trabzon'daki foto muhabiri arkadaşların bundan sonra yerlilerin emeklerini de değerlendirmelerini diliyorum.
    Necip Kapanlı'nın basketfaul'deki yazısı.

katre-i.matem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İrfan,

Maç öncesi şu mesajda pick and rollerine dikkat çekmiştim. Zaten ilk hücumdan itibaren sisteme sadık olduklarını gösterdiler. Bizim bu konuda zaafımız var. Sürekli deştiler Stipanovic'in adamından. Biz de hücumda oyuna giremedik. Sahaya yerleşemedik. Biraz ribaund dengesi, biraz Hardy'nin şutlarıyla maça tutunduk. Yerlilerin enerjisiyle savunma direncini yukarıya çektik. Hakan'ın turnikesi, Erdi, Berkay ve Alper'in şut katkısı bizim için ekstraydı. Zaten iki temel eksiğinizin olduğu akşam bu tür ekstralarla ayakta kalabilirdiniz.

Gecenin bana göre en ilginç tarafı ev sahibi olmamıza rağmen çalınan kolay faullerdi. Hakemler kötüydü diyemem, güzel yönettiler aslında fakat birkaç tane çok basit düdük vardı. Aynısını onlar için de diyebilirim, Sertaç faul atışı sonrası ribaund mücadelesinde Veremeenko'yu itti. Vermediler.

Thompson'a değinmek istiyorum. Hücumda sorumluluk almıyor. Bu tedirginliği üzerinden atması lazım. Bugün iki defa çembere gitti, birinde faul aldı ve diğerinde basket yaptı (faulü verilmedi). Topsuz oyunu oynasa, çok rahatlayacağız. Yoksa hücumda dört kişi kalıyoruz.

Bir de son zamanlarda Hardy gözüme batıyor. Adam takımın lideri, eyvallah. Ama zaman zaman takım oyuncusu kimliğinden uzaklaşıyor gibi... Kazandığımız sürece eleştirilmez genelde.
    Teşekkürler Oğuz
    ...6 Aralık 2015...

Takvim yapraklarında "Trabzonspor'un Hacıosmanoğlu İşgalinden Kurtuluş Günü" olarak not edilecek kadar önemli ve müjde dolu bir gündür.

cem1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Onu bunu bırakında şu Eurochallenge kupasını alacaktık be

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yazıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz abi hardy ile ilgili yaptığın eleştiriyi anlamadım.takım haklı olarak topu hardy ile buluşturmaya çalışıyor.kitchen iyi bir atıcı değil thompson korkak,yeteneksiz ve sorumluluk sahibi değil.buna rağmen hardy asla zorlama şut peşinden gitmiyor ve takım oyununun dışına çıktığını hiç görmedim.bence şu anda avrupa'da oynamayacağı klüp yok.
    Peki savunma?

E. Cumur61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Gece maçın tekrarını izledim. o ilk çeyrekteki kötü oyunun ardından, böyle güzel bir geri dönüşü izlemek harikaydı. Tebrikler takım
    HER ZAMAN SENINLEYIZ HICBIRYERE GITMEYIZ PAROLAMIZ 61 TEK YUREGIZ HEPIMIZ CILDIRTSANDA SEVERIZ YALVARTSANDA SEVERIZ TRABZONLU DOGDUK BIZ OYLE DE OLECEGIZ!!

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bir de son zamanlarda Hardy gözüme batıyor. Adam takımın lideri, eyvallah. Ama zaman zaman takım oyuncusu kimliğinden uzaklaşıyor gibi... Kazandığımız sürece eleştirilmez genelde.
    Abi Hardy'nin takım kimliğinden uzaklaşması normal değil mi? Kitchen potaya bakmıyor bile, keza Berkay'da oyundayken hücumda çok hareketli olamıyoruz. Top Hardy'nin eline geldiğinde 10 saniye falan kalmış oluyor. Bence doğru olanı yapıp sorumluluk alıyor. Bu hücum opsiyonlarıyla bence başka şansımız da yok.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet Başkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Hardy'nin takım kimliğinden uzaklaşması normal değil mi? Kitchen potaya bakmıyor bile, keza Berkay'da oyundayken hücumda çok hareketli olamıyoruz. Top Hardy'nin eline geldiğinde 10 saniye falan kalmış oluyor. Bence doğru olanı yapıp sorumluluk alıyor. Bu hücum opsiyonlarıyla bence başka şansımız da yok.
    İşte bak, burada bir karışıklık yok mu? "Kitchen potaya bakmıyor, Thompson sorumluluk almıyor" diyoruz haklı olarak. İyi de Odom için de "şut atıyor", Kinsey top kullanmak istiyor (!) diye "takım içi denge yok" deniyordu. O zaman acaba Hardy mi elden çıkmalıydı? Performansından veya kalitesinden dolayı değil, üzerine takım kurulacak oyuncunun yeteneklerinin doğru tespit edilip edilememesiyle alakalı soruyorum. Bu bir kenarda dursun.

Hardy'nin takım oyunundan uzaklaşmasına lütfen savunma üzerinden bakın. Hücumda top atıyor, yüzdeli de atıyor; lafım yok. Ama bu sezon başı ve son bir ay isterse savunma yaptı. Hücuma diri kalmak için savunmadan sakınıyor. Abartayım; Thompson'la hücumda dört kişiydik, Hardy'yle savunmada dört kişiyiz. İşin daha da ilginci, takım savunma enerjisiyle maç kazanıyor.

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İşte bak, burada bir karışıklık yok mu? "Kitchen potaya bakmıyor, Thompson sorumluluk almıyor" diyoruz haklı olarak. İyi de Odom için de "şut atıyor", Kinsey top kullanmak istiyor (!) diye "takım içi denge yok" deniyordu. O zaman acaba Hardy mi elden çıkmalıydı? Performansından veya kalitesinden dolayı değil, üzerine takım kurulacak oyuncunun yeteneklerinin doğru tespit edilip edilememesiyle alakalı soruyorum. Bu bir kenarda dursun.

Hardy'nin takım oyunundan uzaklaşmasına lütfen savunma üzerinden bakın. Hücumda top atıyor, yüzdeli de atıyor; lafım yok. Ama bu sezon başı ve son bir ay isterse savunma yaptı. Hücuma diri kalmak için savunmadan sakınıyor. Abartayım; Thompson'la hücumda dört kişiydik, Hardy'yle savunmada dört kişiyiz. İşin daha da ilginci, takım savunma enerjisiyle maç kazanıyor.
    Odom ve Kinsey olayında tam bir işgüzarlık yapıldı. Bu sorunun çözümü bu şekilde olmamalıydı. Açıkçası bana kalsa Kinsey'i elde tutup Odom'u gönderirdim. O şekilde olunca Kitchen gibi bir guard anlaşılır olurdu. Fakat Kitchen potaya bakmıyor zaten şut stili sebebiyle çok boş olmadığı sürece şut çekmesi imkansız. Ama şimdi ne 1 numara ne 3 numara potaya bakıyor bu şekilde olunca 2 numara ekstra sorumluluk alıyor hatta maçın sonunu izlediğim kadarıyla Hardy hem 1 hem 2 numarayı oynadı. Kitchen veya Thompson'dan biri sorumluluk almadığı sürece bu böyle olmak zorunda.

Savunma kısmına gelince çok detaylı incelemedim savunmada Hardy'i ama yüzdeli atması için de bir yerde dinlenecek açıkçası bu adam. Misal Bobby Dixon Karşıyaka'da oynadığı oyundan tamamen zıt bir oyun oynuyor şu an Karşıyaka'dayken maç seçip bazı maçlarda savunmada dinlenir hücumda ekstra oynardı. Ama artık bir üst seviyeye yükseldiği için savunmada dinlenme şansı yok çünkü Eurolegaue'de savunmada dinlenerek maç alamazsın. Ama hücumda dinlenebiliyor bu şekilde savunmada güçlü kalabiliyor. Hardy hücumda dinlenmedikçe savunmada ekstra iş yapmasını beklemek bence çok acımasız olur.

Nereden
    İstanbul

abi 40 dakika parkede kalan hücumda bu kadar aktif rol oynayan bir oyuncunun savunmada kısmen sakınması gayet normal.hardy savunma görevini tamamen boşlasaydı dün ikinci periyottan itibaren 4.periyodun son 5 dakikasına kadar 25 dakikada sadece 30 sayı yediğimiz o muazzam savunmayı da yapamazdık diye düşünüyorum.bir şekilde göze batardı hardy'nin açığı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet Başkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Odom ve Kinsey olayında tam bir işgüzarlık yapıldı. Bu sorunun çözümü bu şekilde olmamalıydı. Açıkçası bana kalsa Kinsey'i elde tutup Odom'u gönderirdim. O şekilde olunca Kitchen gibi bir guard anlaşılır olurdu. Fakat Kitchen potaya bakmıyor zaten şut stili sebebiyle çok boş olmadığı sürece şut çekmesi imkansız. Ama şimdi ne 1 numara ne 3 numara potaya bakıyor bu şekilde olunca 2 numara ekstra sorumluluk alıyor hatta maçın sonunu izlediğim kadarıyla Hardy hem 1 hem 2 numarayı oynadı. Kitchen veya Thompson'dan biri sorumluluk almadığı sürece bu böyle olmak zorunda.

Savunma kısmına gelince çok detaylı incelemedim savunmada Hardy'i ama yüzdeli atması için de bir yerde dinlenecek açıkçası bu adam. Misal Bobby Dixon Karşıyaka'da oynadığı oyundan tamamen zıt bir oyun oynuyor şu an Karşıyaka'dayken maç seçip bazı maçlarda savunmada dinlenir hücumda ekstra oynardı. Ama artık bir üst seviyeye yükseldiği için savunmada dinlenme şansı yok çünkü Eurolegaue'de savunmada dinlenerek maç alamazsın. Ama hücumda dinlenebiliyor bu şekilde savunmada güçlü kalabiliyor. Hardy hücumda dinlenmedikçe savunmada ekstra iş yapmasını beklemek bence çok acımasız olur.
    Neden acımasızlık olsun. Asıl acımasızlar, onu her maç 35-37 dk. oynatan veya oynatmak zorunda kalanlar değil mi? Bir oyuncunun sahanın iki yanında özellikleri ölçüsünde dengeli oyun beklemek çok normal ki Hardy geçen sene rakiplerin en skorer oyuncularını iyi savunuyordu. Bu sene de birçok maçta o özelliğini kullandı. İtiraz ettiğim durum, son bir aylık performansıyla ilgili. Kazandığımız için görünmüyor olabilir.

Alıntı yazıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi 40 dakika parkede kalan hücumda bu kadar aktif rol oynayan bir oyuncunun savunmada kısmen sakınması gayet normal.hardy savunma görevini tamamen boşlasaydı dün ikinci periyottan itibaren 4.periyodun son 5 dakikasına kadar 25 dakikada sadece 30 sayı yediğimiz o muazzam savunmayı da yapamazdık diye düşünüyorum.bir şekilde göze batardı hardy'nin açığı.
    Battı işte Ogün. Ben de tam onu söylüyorum. KSK maçını da seyret özellikle... Takımın kalanı tolere etti. Gerçekten ekstra oynadılar. Sertaç'ın ayağına çarpan pozisyonda Osman Sakallıoğlu "İyi ki sayı iptal oldu çünkü Kitchen uyandığında Gentile (Oydu galiba) turnikeyi bırakmıştı" dedi. O pozisyon gibi nicesi Hardy'ye oynandı Della Valle'yle.

EmrahS Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Asıl acımasızlar, onu her maç 35-37 dk. oynatan veya oynatmak zorunda kalanlar değil mi? Bir oyuncunun sahanın iki yanında özellikleri ölçüsünde dengeli oyun beklemek çok normal ki Hardy geçen sene rakiplerin en skorer oyuncularını iyi savunuyordu. Bu sene de birçok maçta o özelliğini kullandı.
    Sanırım hepimizin birleştiği yer yine burası oluyor. Seneye aynı hataları yapmayız inşallah..
    2010-2011 Şampiyonu TRABZONSPOR

https://twitter.com/EmrahSKOC

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)