Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hacýosmanoðlundan U dönüþü !

Pinkman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Hacýosmanoðlundan U dönüþü !

Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda oynanan Trabzonspor-Gaziantepspor Spor Toto Süper Lig müsabakasýnýn bitiminde meydana gelen olaylar ve özellikle bir takým medya kuruluþlarýnýn spor kamuoyuna kötü niyetli ve hatalý olarak yansýtmasý nedeniyle basýn açýklamasý yapýlma gereði duyulmuþtur.

2015/2016 Futbol Sezonunun baþlamasý ile beraber Kulübümüz lige iyi bir baþlangýç yaparak 4 maç sonunda 10 puan toplamýþ ve gol averajý ile 2. sýrada haftayý kapatmýþtýr. Bu maçlarda da hakem hatalarý olmakla beraber 4. Maçtan sonra hakem hatasýnýn ötesine geçilmiþtir. Lig baþlangýcýndan bu yana oynanan 10 maçýn 9’unda hakem hatalarý nedeniyle takýmýn 13 puaný heba edilmiþtir. Buna karþýlýk tüm müracaatlarýmýz ve feveranýmýza raðmen hakem yanlýþlarý artarak devam etmiþtir. Bu durumda artýk Kulübümüze yapýlanlarý hakem hatasý olarak görmek mümkün deðildir. Nitekim duayen spor yazarlarý da defalarca televizyon programlarýnda bu durumu dile getirmiþlerdir.
    Deplasmanda oynadýðýmýz maçlarda hakemlerin ev sahibi takýmlar lehine hatalý karar vermesine bu güne kadar ses çýkarmadýk, ancak Trabzon’da oynadýðýmýz maçlarda provokasyona varan kasýtlý yanlýþ kararlarýn verilmesi Trabzonspor’un ötesinde Trabzon þehri üzerinde bir oyun oynandýðý intibaý vermektedir. Bu konunun da ilgililerce araþtýrýlmasý gerektiðini Trabzonspor camiasý ve Trabzon halký olarak talep ediyoruz.

Son olarak oynadýðýmýz Gaziantepspor müsabakasýnda verilmeyen penaltý ve faullerle seyirciyi galeyana getiren ve çileden çýkaran hakem Çaðatay ÞAHAN’ýn maçýn 90 + dakikasýnda taraflý tarafsýz herkesin penaltý dediði pozisyonu devam ettirmesi taraftarlarýmýz nezdinde oluþan Trabzonspor’a karþý yapýlan haksýzlýklar birikimini daha da artýrmýþtýr. Taraftarlar hakemin bu kararýna aþýrý tepki göstermiþ, müsabaka sonrasýnda 600’ü aþkýn taraflar stadyum çevresinden ayrýlmayarak hakemler aleyhinde eylem yapmaya baþlamýþtýr.
    Müsabaka sonrasý hakemler soyunma odasýna girmiþ ve kapýyý içeriden kilitlemiþlerdir. Stadyum güvenlik görevlileri ve bir kýsým Kulüp Yöneticisi de gergin vaziyette olan birtakým kiþi veya kiþilerin hakemlere fiziki müdahalede bulunmasýna engel olmak ve kýzgýn olan taraftarý yatýþtýrýp muhtemel herhangi kötü olayý önlemek amacý ile koridorda ve stadyum çevresinde mevcut emniyet güçlerine yardýmcý olmaya çalýþmýþlardýr. Bu arada Baþkan Ýbrahim Hacýosmanoðlu’nun talimatý ile Baþkan Yardýmcýmýz Ali Uzunay, olasý bir nahoþ durumu engellemek, mevcut gerginliðin dozunu düþürmek için Sayýn Trabzon Valisi ve Ýl Emniyet Müdürü ile telefon irtibatý içerisinde olmuþ, gerginliðin artmamasý, tansiyonun düþmesi için uðraþmýþtýr. Baþkanýmýz telefonla Yönetim Kurulu üyelerine hakem ve TFF görevlilerine karþý kimsenin gerek sözlü gerekse fiili müdahalede bulunmamasý için gerekli bütün önlemlerin alýnmasý talimatýný sürekli vererek herkesi saðduyuya davet etmiþtir.

Sayýn Vali ve Emniyet Müdürünün olumlu ve duyarlý davranýþlarý dolayýsýyla olaylara sert müdahalede bulunulmamýþ, zamanla yatýþan taraftarlarýn bir çoðu stadyum civarýndan ayrýlmýþ, taraftar sayýsý yaklaþýk 100-150 kiþi civarýna düþmüþtür. Bu arada kendisi ile telefon irtibatý kurulan Baþkanýmýz Ýbrahim Hacýosmanoðlu sürekli olarak hakemlerin güvenliðinin saðlanmasý, olasý bir yanlýþ anlaþýlmaya meydan verebilecek seviyede kendilerine yaklaþýlmamasý, yiyecek ve içecek dahil tüm ihtiyaçlarýný karþýlayacak þekilde kendilerine ikramda bulunulmasýný söylemiþtir. Baþkan, Trabzon þehrine ve Trabzonspor’a zarar verecek olumsuz bir hadiseye meydan verilmemesi için, kýzgýn taraftarý kendisinin yatýþtýrabileceði düþüncesi ile kendisi gelinceye kadar hakemlerin emniyet altýnda tutulmasýný talep etmiþ, daha sonra ortamýn yatýþmasý üzerine hakemler polis nezaretinde alýnarak emniyetli bir þekilde stadyum dýþýna çýkarýlmýþlardýr. Bu süre zarfýnda, geçmiþte baþka yerlerde olduðu gibi ne adam býçaklanmýþ, ne polis arabasý yakýlmýþ ne de hakem odasýnýn kapýsý kýrýlmýþtýr.
    Hakemlerin hakem odasýnda beklemeleri kendi tasarruflarý olup oda kapýsý kendileri tarafýndan kilitlenmiþtir.
    Hakemlerin ihtiyaçlarýný saðlamak için dahi oda kapýsýna hiç kimsenin yaklaþmasýna Kulüp Yönetimi tarafýndan izin verilmemiþ, bu konuda Emniyet Mensuplarý yardýmcý olmuþtur. Nitekim Sayýn Valimiz açýklamasýnda hakemlerle sürekli görüþüldüðü istedikleri an çýkartýlabileceklerini mahsur kalma gibi bir durumlarýnýn olmadýðýný söylemiþtir.

Sonuç olarak hakemlerin alýkonulmasý deðil emniyetli bir þekilde ayrýlabilmeleri için tedbir alma söz konusudur ki bu konuda Sayýn Trabzon Valisi ve Ýl emniyet Müdürü ile sürekli irtibat halinde olunmuþ, uyum içerisinde kendilerine destek verilmiþ yardýmcý olunmuþtur. Duyarlý ve olumlu yaklaþýmlarý ile hakemlerin nahoþ hadiselere mahal vermeden bölgeden ayrýlmalarýný saðladýklarý için kendilerine þükran duyduðumuzu bir kez daha yinelemek isteriz.
    Sonuç olarak kamuoyunda Trabzonspor aleyhine algý yaratmaya çalýþan kesimlerin þunu unutmamasýný isteriz ki, Trabzon ilinde ne polis arabasý yakýlmýþ ne de ölümlü býçaklama olaylarý gerçekleþmiþtir. Trabzonspor Baþkaný, baþka kulüp baþkanlarýnýn dediði gibi ‘’o hakem bir daha bu stada gelemez, gelse de çýkamaz’’ dememiþtir. Baþkan taraftarý yatýþtýracak ve olay çýkmasýný engelleyecek konumda bulunduðu düþüncesi ve olaylara bizzat müdahale etmek istemesi nedeniyle kendisinin beklenmesini istemiþtir. Bunlarýn dýþýnda kendisine kolluk kuvvetlerinin üstünde bir güç atfettiði ve doðrudan Cumhurbaþkaný ile irtibat kurduðu iddialarý yalandýr, gerçekle alakasý yoktur.
    Spor ailesini bu denli hassas konularda saðduyuya davet eder kamuoyunda çýkan alýkoyma haberlerine itibar etmemelerini tavsiye ederiz.
    Saygýlarýmýzla,

https://www.youtube.com/watch?v=qU2DYaKeqPw

Nereden
    Trabzon

Dün gece Canhan'ýn tweetlerini silmesinden anlamýþtým adam gibi adam hacýosmanoðlu her zamanki gibi lafýný yedi..

VÝDEODA;

En sevdiðim kýsmý da --> saygý duyduðum gönül baðým olan onun için þahsým olarak yapamayacaðým hiçbirþey yok..deðerli insanýn beni aradýktan sonra hem türkiyenin hemde dünya genelinde büyük rezillik yaþamayalým ama yanlýþlarýn da hesabý sorulacak ve bu sözün üzerine bende aradým..

dua etsinler benim sevdiðim saygý duyduðum deðer verdiðim bu ülkenin en önemli ülkenin beni aramasýyla..

AÇIKLAMADA;

Bunlarýn dýþýnda kendisine kolluk kuvvetlerinin üstünde bir güç atfettiði ve doðrudan Cumhurbaþkaný ile irtibat kurduðu iddialarý yalandýr, gerçekle alakasý yoktur.

mustafakaraca - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    32

"Karý gibi kývýrmak"

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Kardeþim ne diyeceklerdi evet yaptýk mý desinler yani, kabul etseler suç.

Maalesef iþi çakallýða vuruyor bizimkiler. Ve yine maalesef bu pis iþlerin gideri de budur. Ha. Ben yine diyorum bu iþ daha farklý kotarýlabilirdi fakat izlenen yol, yöntem bu oldu, ama doðru ama yanlýþ.

Ortamý görüyorsunuz. Aðzý salya aka aka saldýrýyorlar bize mal bulmuþ maðribi gibi. Þu ortamda bi de biz de bu yavþak sürüleriyle birlikte baþkana yüklenmemiz yanlýþ.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Bugün gazetelere bakýyorum da kimse kural hatasý veya verilmeyen penaltýdan deðil de baþkanýn konuþmalarýna ve sözüm ona hakemlerin alýkonulmasý üzerine yoðunlaþmýþlar.

Kadýköy'de polis otolarý yakýldý, iþyerleri yaðmalandý. Bu kadar üstüne düþmedi þerefsiz yanlý yandaþ medya
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Hazar_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Kývýrmayý iyi bilir. Kimden öðrendiyse artýk

Alphan Altun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

'' Herkes kadar temiziz.''

'' Kiþilerle kurumlar birbirinden ayrýlmalý.''

'' Þike yaptýysam Fenerbahçe için yaptým.''

'' Emenike transferi o kadar hýzlý geliþti ki giydirecek forma bulamadýk.''

'' S.... böyle Fenerbahçe'yi.''

'' Daraðacýnda bile olsam son sözüm Fenerbahçe! ''

'' Muzu doktorum bana saðlýðým için yememi istedi o yüzden stada soktum.''

'' Bu hareketin Portekiz kültüründeki anlamý küfür deðil.''

'' Emre'nin Zokora'ya söylediði söz ýrkçýlýk deðil,bizim ülkemizde ýrkçýlýk yoktur.''

'' 3 tarlayý da sürdük,Eyüp'te kurban kesmek için söylediðimiz sözdür.''

'' Bagajdaki dolarla anneme Ankara'dan ev alacaktým.''

'' Ýnþaat iþçileri (Manisalý futbolcularýn adý geçiyor.) kendi projemizle alakalý.''

'' Kenan Yaralý dostumdur,insanlar dostlarýna yardým eder.''(Manisa-Trabzon maçý öncesi Aziz Yýldýrým'ýn Kenan Yaralý'ya gönderdiði parayla ilgili)

'' Ben Galatasaraylýyým Fenerbahçe'nin þampiyon olmasýný istemem.''(Eskiþehir-Trabzon maçý öncesi 222 isimli gece kulübü)

'' Cas davasý onurumuzdur.''

'' Cas davasýndan ülke menfaatlerini düþünerek vazgeçtik.''

'' Þike davasý kapanmalýdýr,ben de bunun için Federasyon baþkanlýðýna adayým.''

Pardon, ülkede doðru giden bir þey var da bizimki mi U dönüþü yapýyor...Ülkenin adaleti,hukuku Hacýosman'a,Trabzon'a mý yetiyor?..

Son sözü de Michael Corleone söylesin: '' Don't ever take sides with anyone against the family again.''

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý mustafakaraca Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    "Karý gibi kývýrmak"
    hahaha...
    Attan inip eþeðe bindik!

Mert' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Az kaldý , yaklaþýk 1 ay sonra kurtulacaðýz.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Maalesef iþi çakallýða vuruyor bizimkiler. Ve yine maalesef bu pis iþlerin gideri de budur. Ha. Ben yine diyorum bu iþ daha farklý kotarýlabilirdi fakat izlenen yol, yöntem bu oldu, ama doðru ama yanlýþ.

Ortamý görüyorsunuz. Aðzý salya aka aka saldýrýyorlar bize mal bulmuþ maðribi gibi. Þu ortamda bi de biz de bu yavþak sürüleriyle birlikte baþkana yüklenmemiz yanlýþ.
    Güzel bir yorum.

daðlýca61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    61

Ne zaman U dönüþü yapmadý ki 2,5 yýldan bu yana sürekli ayný basiretsiz yönetim anlayýþý ve bu yönetim anlayýþý maalesef takýmýn baþarýsýzlýðýnýn temel nedeni.

General Mobile 4G cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Asena nin velihati bulundu..

Sadýk Býyýk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý Pinkman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dün gece Canhan'ýn tweetlerini silmesinden anlamýþtým adam gibi adam hacýosmanoðlu her zamanki gibi lafýný yedi..

VÝDEODA;

En sevdiðim kýsmý da --> saygý duyduðum gönül baðým olan onun için þahsým olarak yapamayacaðým hiçbirþey yok..deðerli insanýn beni aradýktan sonra hem türkiyenin hemde dünya genelinde büyük rezillik yaþamayalým ama yanlýþlarýn da hesabý sorulacak ve bu sözün üzerine bende aradým..

dua etsinler benim sevdiðim saygý duyduðum deðer verdiðim bu ülkenin en önemli ülkenin beni aramasýyla..

AÇIKLAMADA;

Bunlarýn dýþýnda kendisine kolluk kuvvetlerinin üstünde bir güç atfettiði ve doðrudan Cumhurbaþkaný ile irtibat kurduðu iddialarý yalandýr, gerçekle alakasý yoktur.
    benimde açýklamada tek takýldýðým nokta bu; sanýrým c.b seçim zamaný antipatik olmamak için bu kýsmý ekletti.
    bizde hiçbir zaman toplama yapýlmaz, bazen çarpýlýr bazen bölünür bazende sýfýrlanýr

Nereden
    Bursa

Alýntý gurur6134 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Asena nin velihati bulundu..
    Asena'nýn veliahtý seçimde ÝHO ÝHO diye baðýrýp,Ak Parti kulubü ele geçiremedi,Muharrem Usta gelmedi yuppi,ÝHO baþkan kupayý 1 ayda alacak,Aziz kacacak diyen embesiller asýl,ÝHO bok çýktý,hemen Ak parti'ye iteleyelim diyen karakteri kývraklardýr.

Gözden kaçmasýn istedim,ÝHO bu ruhu kývraklardan daha delikanlýdýr gözümde.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Þaþýrdýk mý?

sessizkral_1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    40

þu anda baþkana sallamak trabzonsporun faydasýna bir iþ deðil...ama maalesefki bizim forum muhalefet partileri gibi iktidardaki iyi bir þey yapsada kötü biþey yapsada eleþtiriliyor..
    Sanýlmasýn Yine basmýþ onu bunaltýlar,Yanýlmasýn öyle dalga geçen yabancýlar...tek ve gerçek aþk Trabzonspor

cyberentalpi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    47

Karý gibi yaþamak ??
    13 Vitor Hugo

Adem Akyüz' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    30

Alýntý sessizkral_1 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    þu anda baþkana sallamak trabzonsporun faydasýna bir iþ deðil...ama maalesefki bizim forum muhalefet partileri gibi iktidardaki iyi bir þey yapsada kötü biþey yapsada eleþtiriliyor..
    Yapýlan iyi þey ne?
    Odaya hakem kilitlemek mi?
    Boþboðazlýk yapýp haklý davada haksýz duruma düþürmek mi?
    Yoksa 24 saat içinde resmi siteden kendi yaptýðý açýklamalarý yalanlamak mý?
    Nedir yapýlan iyi þey?
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Nereden
    Trabzon

ya abi bu adam kanser kanser hala görmüyo musunuz hangi takýmý takip ediyorsunuz..

-Baþkanlýðý düþtüðünü öðrenince aniden apar topar seçim kararýný siteden duyuran biri bu koltuk sevdasý uðruna
    -Taraftarý ayrýþtýra ayrýþtýra bitirdi içini boþalttý Trabzonsporu Trabzonspor deðerleri hiçe sayarak
    -Bir süleyman hurma getirdi adam sorun çözeceðine sorunun odaðý oldu Onur-Ekici küstürüldü
    -Sýrf taraftar seviyo biraz tepkiler dinsin diye þotayý getirdi attý taraftarýn önüne..Canhan kankasýnýn dediði söz þotanýn hoca olmadýðýný bizde biliyoruz
    -Ýki senedir stada pankart sokmadý seçime bi ay kala Avni Akerde þike pankartlarý yazýk kimi kandýrýyor

Yazýktýr günahtýr bir takýma bu kadar kötülük yapmaz bir adam

Cezalý Üye
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý sasone Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Asena'nýn veliahtý seçimde ÝHO ÝHO diye baðýrýp,Ak Parti kulubü ele geçiremedi,Muharrem Usta gelmedi yuppi,ÝHO baþkan kupayý 1 ayda alacak,Aziz kacacak diyen embesiller asýl,ÝHO bok çýktý,hemen Ak parti'ye iteleyelim diyen karakteri kývraklardýr.

Gözden kaçmasýn istedim,ÝHO bu ruhu kývraklardan daha delikanlýdýr gözümde.
    Iyi daa iyi daa... kim akp'ye iteliyor onu ? kendisi mitinge çikti daha ne olsun, kendi kendini iteledi yahu ne saçmaliyorsunuz ??
    Ben oy vermedim ama evet seçim öncesi burada iho savunuculugu yaptim... bundan da gerçekten pismanim... ama bunu yeni belirtmiyorum, mitinge çiktigi an ihanete ugradigimi anladim ve hayal kirikligina ugradim... o olaydan beri gitmesini istedim... mecnun kefil mefil olaylari da var üstelik...
    ama "bok çikti akp'ye iteleyelim" diye bir sey yok... akp'yi aklamak için kivraklik yapmaya gerek yok, yemezler...
    6 vekilimizden sadece 1 tanesi yasaya red oyu verirken dogru düzgün destek bile görmedi, çünkü görmek istemeyen görmez... hatta soysuz sülo bile ondan daha çok sevilir... ama onlara laf yok tabi... iho daha adamdir tayyip te adamin hasidir degil mi ?
    M.Usta da gelseydi benzer seyler olacakti... o konuda fikrim degismedi, kiliçdaroglu kendisine oy vermedi diye dalga geçilirken, usta kendisine oy veremezken niye bir sey denmez ? bir öyle bir böyle olmaya gerek yok, iho da usta da siyasetle kol kola olan kisiler, bize lazim degiller... iho kötü çikti diye digeri çok iyi olmuyor, öyle bir kural yok...
    He bir de iho savunuculugunu yapmam Hakan Kulaçoglu'nun seçilme ihtimâlinin düsük olmasindandi, yoksa ilk tercihim oydu, yine o

MehmeTS_ADANA - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Yaþ
    42

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

katýlýyorum
    Futbol basit bir oyundur.Zor olan basit oynayabilmektir

Johann CRUYFF

Mert Acar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    29

Þaþýrdýk mý ?
    Tabiki de hayýr.Sadece listesine bir olay daha ekledi.
    Kazým'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

Nereden
    Ýstanbul

Baþkan bu kulübe zarar veriyor. 1 ay sonra gitmesi gerekir. Bunda hemfikiriz.

Fakat içinde bulunduðu þu son durumda arkasýnda durmamýz gerekiyor. Yetersiz ve gereksiz birisi olsa da samimiyetine inanýyorum. Bu haldeyken hâlâ boþ boþ hakaret edenler çok itici görünüyorlar.

Cezalý Üye
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

salihismet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Haciosmanoglunun yaptiklari bana samimi gelmedigi icin, konu Trabzonsporda olsa arkasinda durmuyorum,
    böyle bir tavir kime niye itici gelsinki? Antep macinda baslayan olaylarin hemen ardinda bu isin sonunda
    iho nun kivaracagini ve faturanin Trabzonspora ödettirilecegini hep söyledim. Delikanliliktan adamlikdan
    bahseden sahis, basarisiz olursam o koltukta bir dakika bile durmam deyipte sözünü tutmuyorsa, ben
    bu sahsin arkasinda niye durayim. Giderayak Trabzonsporu bir kaosun icine soktu. Birileri bu takimin
    basarisini istemedigi icin puanlarimizi caliyorlar diyeceksin, sonrada hakemleri kurban sececeksin. Hakemler
    bu isin kuklasidir, bunu kendinde söylüyorsun, her nedense asil sorumlulara dokunamiyorsun, yada dokunmak
    istemiyorsun. iho nun samimiyetine geldiginden beri hic inanmadim, halada inanmiyorum.
    insanin gözlerini acmasi bazen cok aci verici olabilir!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)