Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýddaa Oynamak (Ve diðer þans oyunlarý)

MetehanS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Standart Ýddaa Oynamak (Ve diðer þans oyunlarý)

(Bu bir sosyal sorumluluk mesajýdýr.)

Bu konuyu açmadan önce epeyce düþündüm, fakat açmam gerektiðine kadar verdim.

Ben de dahil olmak üzere, futbol gibi, daha doðrusu Trabzonspor gibi bir tutkumuz var. Bu kötü bir þey deðil tabiki.

Ama bir de iddaa gibi þans oyunlarý var, peki bunun dindeki yeri nedir? Öyle ya, bizler Müslümanýz, dünyamýz ile birlikte ahiretimizi de düþünmemiz gerekiyor.

Arkadaþlar, iddaa sizlerin de bildiði gibi, haram(ýn daniskasý). O nedenle, sigarayý veya içkiyi býrakmaya niyet ettiðimiz gibi eðer oynuyor isek iddaayý da býrakmamýz gerekiyor. Basit bir þey gibi görmemek lazým. Haram'ýn küçüðü de haramdýr ve ahiretimizi (geleceðimizi) elimizden alýr.

Bazý arkadaþlarýn "ben iddaa oynuyorum ama kazandýðým parayý yemiyorum, yine iddaaya yatýrýyorum" dediklerini duyar gibiyim Bir alimin dediðini alýntýlayayým:

"Yaptýðýnýzýn açýkçasý þudur: Bir çocuk var, kirlettiði çamaþýrýndaki kirle oynayýp duruyor!"
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Rize
    Yaþ
    32

Bu konuda hemfikirim Renkdaþ'ým.
    Ýddaa oynamak kumarbaz bir þehir olan Las Vegas'ta kumar oynamanýn bir benzeridir.

Sefa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Burasý futbol forumu dini bir forum deðil kimse kimsenin inancýna karýþamaz müdahale edemez. Bu nedenle kilit.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)