Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasolig Kartlarýný Bloke Etmek Yasa Dýþýdýr!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Standart Pasolig Kartlarýný Bloke Etmek Yasa Dýþýdýr!

Sezonun ilk haftasý Bursaspor ile Avni Aker Stadyumu'nda oynadýðýmýz maçta; ''Kötü Tezehürat'' sebebiyle FUtbol Federasyonu tarafýndan ''Toplu'' bloke cezasý verilmiþti Trabzonspor taraftarýna.

Karara göre ''Kötü Tezehürat'' eyleminin gerçekleþtirildiði tribünlerde yer alan tüm taraftarlarýn kartlarý ''1 Müsabaka'' süreyle bloke edilmiþti.

Bu uygulama Türk Ceza Kanunu'na aykýrýdýr. Çünkü;

Kötü Tezehürat'ýn gerçekleþtiði isnat edilen tribündeki taraftarlarýn tümü bu eyleme ortak olmamýþ olabilir?! Ceza Kanunu'na göre ''olduðu kesin olarak kanýtlanmamýþ bir suç''un cezasý da verilemez. Kanýt gerekir.

Ýþte Futbol Federasyonu da bu kanýtlarý elde edebilmek için stadyumlarda ''Tribün Kamerasý'' sistemini baþlattý. Kameralar, maç boyunca taraftarlarýn hal ve hareketlerini kaydedecek, olasý durumlarda da taþkýnlýk yapan taraftarlar tespit edilecektir. Halihazýrda böyle bir uygulama varken, bütün bir tribüne ceza vermek; o tribünde yer alan ve ''Kötü Tezehürat'' diye tanýmlanan eylemleri gerçekleþtirmemiþ kiþilere ''Suç isnat etmek'' olur.

Türk Ceza Kanunu'na göre de; ''Ýsnat edilen suç, ispat edilmelidir.''

Yani, suçlu olduðu isnat edilen kiþi, masumluðunu kanýtlamak zorunda deðildir. Zorunluluk, suç isnat eden kiþiye aittir. Suç, delilleriyle birlikte ispat edilmelidir. Aksi takdirde suçlanan kiþi ceza alamaz.

Askerliðimi F Tipi Ceza Evi'nde yaptým. Ve hergün mahkumlarla birlikte Adliye'ye gidip, mahkemelere katýlýrdýk. Bu da duruþmalarda öðrendiðim bilgilerden biridir.

Sözün özü:

Eðer ki o tribünlerden birinde maçý seyretmiþseniz ve bugün Akhisar maçýna gidemeyecekseniz; Federasyonu dava etme hakkýnýz vardýr. ''Kötü Tezehürat'' suçuyla isnat edilerek aþaðýlandýðýnýzý, aile ve sosyal çevrenizde itibarýnýzýn zedelendiðini ve iþlemediðiniz bir suç yüzünden ceza aldýðýnýzý öne sürerek; üzerinize atýlan iftiranýn kanýtlarýyla ispatlanmasýný, aksi takdirde manevi tazminat talebinde bulunduðunuzu belirtebilirsiniz.

Aramýzda Hukuk konusunda ihtisas yapmýþ dostlarýmýz varsa; açýklarýmý dile getirebilir ya da eklemeler yaparak önümüzdeki haftalarda taraftarýmýzý takýmdan uzaklaþtýrarak takýmýmýzýn temposunun düþürülmek istenmesini engelleyebiliriz diye düþünüyorum.

Mustafa ÖZDEMÝR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    34

Mahkemeye verelim bunlarý

E. Okan Bülbül - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    30

Üstüne gidilmesi gereken bir konu.
    KUPA DEÐÝL ARMA SEVDALISIYIZ

Nereden
    Trabzon

Kesinlikle aykýrý. Þu an uðraþmaya vaktim olsa mahkemeye giderim.
    Sen kimsin de beni yapmadýðým þeyden suçluyor bana ceza veriyorsun?

Ogün YAZICI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

mükemmel baþlamýþ sezonun önüne geçtiler bu yasa dýþý cezayla.bir haftadýr bas bas baðýrdýk yönetim birþey yapsýn dedik olmadý.

Ehrimen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    32

Madem kötü tezahürat var, kötü tezahürat yapanlarý tek tek ispat et ve kartlarýný bloke et. 10 kiþi küfür etti diye koca tribüne ceza vermek de nedir?

Ziyaretçi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Saçma federasyon dan sacam sapan bi uygulama. Mantýða uygunsulukta en baþarý halinde bulunan bu federasyonun en sacma sapan ve gereksiz bir ceza..
    Gerçekten bu konu hakýnda suç duyurusunda da bulunulabilinir. Neye gore kime gore böyle ceza verilirdi. Ne açýklama olarak. 10 kiþi yaptýðýný 10 bin kiþi ne olarak ceza çekecek. Ýlkokul mu burasý ! Sýra dayaðýna çekilen öðrenciler gibi haklý veya haksýz bir ceza mi çekilir..
    Hangi mantýk kabul ederki..

alone_6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Yahu arkadaslar bazen hangi ülkede yaþadýðýnýzý unutuyorsunuz galiba? Diyelim bu sebeple mahkemeye gittiniz ve diyelim gerçekten hukukun üstünlüðüne inanan hakime rastladýnýz ve diyelim davayý kazandýnýz. Sonra ne olacak? TFF yeniden yargýlanma talep edip sizin kazanmýþ olduðunuz davayý ters yüz edecek. Uyanýn arkadaslar uyanýn. Az geliþmiþ bir ülkenin vatandaþlarýyýz.
    Konu alone_6161 tarafýndan (31.08.2015 Saat 08:56 ) deðiþtirilmiþtir.
    Marka deðerini sevdiðimin Türk futbolu....

Peleray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

alanlara tüm cezalar müstehak, kalp kýrmak istemem ama içimden geçeni söylemek gerekirse; beter olun.
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuðu olmakla açýklanabilecek milliyetçi bir davranýþ deðildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý.Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti.
    A Love..LÝke No Other

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

bazen stadý boþ görünce gitmeyenlere hak veriyorum..arkadaþ nasýl bir eziyettir bu.3 önce önce bütün maçlara giden ben passo çýktýktan sonra 3 sene üstüne ilk defa maça gittim.yemin ederim gittiðime piþman oldum,,,çektiðim eziyeti bir bilseniz,hadi ben gencim aktifim.ya yaþlýsý yada normal insan bu ýzýdrabý nasýl çeker.insaný maçtan nefret ettirdiler,bir daha gidermiyim bilemem
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

TFF istifa
    Onurun varsa
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

benim de aklýma geldi bu , biri çýkýp mahkemeye verse kesin kazanýr

Nereden
    Trabzon

Alýntý zafer6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bazen stadý boþ görünce gitmeyenlere hak veriyorum..arkadaþ nasýl bir eziyettir bu.3 önce önce bütün maçlara giden ben passo çýktýktan sonra 3 sene üstüne ilk defa maça gittim.yemin ederim gittiðime piþman oldum,,,çektiðim eziyeti bir bilseniz,hadi ben gencim aktifim.ya yaþlýsý yada normal insan bu ýzýdrabý nasýl çeker.insaný maçtan nefret ettirdiler,bir daha gidermiyim bilemem
    Sen bu takýmý hak etmiyorsun Trabzonlu!!!

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

Alýntý Sibel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sen bu takýmý hak etmiyorsun Trabzonlu!!!
    gidesim yoktuda ufaklýk tutturdu gidelim diye,yoksa üstüne para verseler daha gitmem
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Nereden
    Trabzon

Hemen Trabzonspor'u taþýyoruz hemen

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Kötü tazahurati tek bizimkilermi yapiyor yenik yada beraberlik durumunda 3 domuz taraftari toplu halde küfür etmiyorlarmi bunlara neden vermiyorlar ozaman. Hem kombine alacaksin hem maca gidemiyeceksin. Neden yillarca kombine alan mahkemeye gitmez anlamiyorum. Bossman karari cikmadan kimse böyle karar düþünulmezdi
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

Adem Akyüz' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    30

Alýntý zafer6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi böyle "Bahaneler" yakýþýyor mu sana ya !!! Hemen takýmý Ýstanbul'a taþýmamýz lazým.. (!)
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)