Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fener maçinda taraftar nasildi?

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

walla televizyondan maçi izlerken maç basladiginda islik süperdi.. ama gittik çe islik düstü hele golden sonra pek ses çikmadi.. arada bir bando sesi geliyordu... herseye ragmen bence bu senenin en iyi maçi oldu taraftar açisindan... takim desen ayni tas ayni hamam... maça giden bütün arkadaslara tesekkürler... ellerinden gelen herseyi yaptilar..

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Taraftar iyiydi diyenlerin görüslerine saygi duyuyorum ama sunu eklemeden geçemeyecegim,dün ixledigim v.msnisa-sivasspor maçinda manisa seyircisi bizim seyirciden çok daha iyi idi,eger fener maçinda bizim yerimizde bjk ya da gs olsaydi fenerin 10 kisi kaldiktan sonra 1 puan çikarma sansi dahi kalmazdi,bazi seyleri görelim artik.Her stadta çekirdekçi var,her stadta sosyete kesim var,taraftarimizin mevzuu tarafi agir basiyor,bagirmaya gelince ligin en kötüleri arasinda oldugumuzu düsünüyorum.Fener maçinda acaba gol atarsak ses duyabilirmiyim diye düsünmedim degil,bilmiyorum belki de ligtv mikrofonlari sesi kisiyor ama daha önce birçok kez Avni Aker'de maç izlemis biri olarak benim düsüncelerim mikrofonun sesinin kisilmasindan çok bazi seylerden ders çikarmayi bilmekte yatiyor.Iyiyiz,güzeliz de 10 kisi kalan fenere karsi niye takimi atesleyemedik,adamlar istanbulda ölüyü oynatiyorlar biz islik çalmaktan aciziz.Islik çalmak için illa piskopat olmaya gerek yok,biraz "bilinç" yeterli...

Murat BAYRAKTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

dogru söylüyorsun osman... ama ben uzun zamandir bizim taraftari diger maçlardan iyiydi... hele maç basladiginda baslayan isligi duyunca tamam dedim bu maç kesin bizim... ama nerdeeee... gol yedik kirmizi kart oldu... ses kesildi....

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Herzaman taraftari elestiren ben, fener maçindaki taraftari gördügümde iste gerçek taraftar böyle olmali diye kendimi sorguya çektim.Demekki istendiginde stad o muhtesem görüntüsüne bürüne biliyor.Ama sahadaki kisiler bu taraftara maalesef ayak uyduramadi.Yani muhtesem ikili yine maalesef tek basina kaldi busefer ayakta kalan taraftardi kaybeden ise futbolculardi.

dinceraydogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Maça girdigim zaman tribünlerin sadece yol tarafi hariç dolu olmasi beni çok sevindirdi ve umutlandim. Ben 28 yasindayim Trabzonsporun 1985 yilindan beri maçlarini takip ediyorum ititraf etmeliyim ki gündüz maçlarini mumla ariyorum ve ayrica belki maraton tribününü kapattik ama eskiden açik olan bu tribünün atmosferi kapatildiktan sonra hiç yakalanamadi. Arkadaslar fener maça çiktigi zaman ki isligi övmüsler bende maçtaydim ama o kadar da islik etkileyici degildi eskiye göree...

Aslinda belki islik devam edecekti ama futbolcularimizin bu islik sirasinda fenerli oyunculari sanki kirk yildir görmemisçesine biraz abartili sarilmalarini ve tam taraftarin biraz da hafiften küfürlü söylemlerle baski altina alacagi sirada ki davranislari tam bir tezat olusturdu ve islikli protesto tam anlamiyla ters tepti diyebilirimm Yani trübündeki taraftar ayri bir modda futbolcu ayri bir moddaydi. Zaten futbolcularimizin o anki ruh halinden maçtan fazla bir sey beklemem gerektigini hemen anladim.

Takim kadrolari sahaya çikinca gene Ziya Doganin savunma agirlik bir futbol oynayacagi ve 2. yarida sans golü ariyacagi kabak gibi ortaya çikti. Maç basladi seyirci eski günlerdeki gibi atesliyici görevini yapmaya basladi. Ama eger sen seyirciyi atesleyici bir futbol oynmazsan taratar da yavas yavas sesi kesilir ve tiyatro oyununa döner maç . Aynen öyle oldu 20. dakikadan sonra maç tiyatro havasina büründü anlik hakem kararlarina verilen tepki disinda artik insanlar televizyondan maç seyreder gibi maçi seyre koyuldu. Takiiii bizi yaptigi hatalarla çileden çikaran petkonu penaltisina kadar. Seyirci tam öfkelenmisti ki Nobre atildi bence hakemin bize bu kazigiydi çünkü 2. veya 3. golü düsünecek olan fener artik tam defans moduna geçince sonderece agir oyunculardan kurulu takimimiz için ve tabiki bizim taraftar için eziyet anlari basladi. Ziya Dogan'in nedendir bilinmez asiri panik havasiyla orta sahadan 2 oyuncu olarak forveti dörtlemesi bizim için bir intihar di çünkü sonuçta bu 4 forvete pas aticak oyunculari hep çikardik. Her neyse biz taraftara dönelim maç bu sinir halinde giderken takimin tek bagiran taraf olan çilginlardan yabanci madde yagmaya basladi hani su hakemin tuttugu taslar var ya iste onlar. Isin tuhaf tarafi atilan her yabanci madde de Luciano'nun bir devriye polisi gibi taslari toplayip hakeme vermesiydi. Hakeme kosmasiyla bizden en az bir futbolcu da pesinden kosup yapma etme edalari bana hemen maçin basindaki o samimi havayi animsatti. asla bir yanilgi olmasin bir futbolcu diger takimin oyunculari arkadas olabilir hatta dostta olabilir ama hemen maçtan önce taraftarinin tezahüratlarini göre göre sanki bizim taraftarlarimizdan özür diler gibi fenerlilere kosmalarini yadirgadim.

Neyse gene maça dönelim iste herkesin üzerine ölü topragi serildi bir anda maçin en iyi oyuncularindan Tuncayin sans golüyle maç 2-0 oldu ve o an ip koptu. Daha maçin basinda bir pet sise atildigi için bizim ordaki taraftardan atana çok büyük tepki gelmisti ve bende helal olsun demistim içimden ama maçin sonunu beklemem gerektigini sahaya yabanci madde yaginca anladim.. Ama daha neler geldi sasirmadim degil. Avni Akerin skorboardin hene üstündeki bayrak diregine birisinin tirmandigini gördüm adam Fener bayragini aldi tam yakacak ne oldugunu anlamadan belki de maçi izlerken bir daha o tarafa döndügümde bayragin deniz kale arkasinin öününde yerde oldugunu gördüm.Yaninda özel güvenlik görevlisi vardi ve taraftar ondan bayragi kendilerine vermesini istiyordu ve ben herhalde vermez diye düsünürken güvenlik göerevlisi ne olacagini bile bile bayragi taraftara verdi ve orda 10 kisilik gurup bayragi yakiverdi. Ben ordaki insanlarin tepkilerini anliyorum ama ordaki kisilerin tüm istanbul basininin olayi görüp yüzlerce fotografini çekerken ve bunu yakan insanlar fotollarin çekildigini görürken gene de eyleminine devam etmesi beni çok düsünürü ve utandirdi. Zaten bir gün sonra hürriyette bayragin direkten alinip yakilincaya kadar devresini tam olarak fotolari ile oyucusuna sundu. Son 10 dakka da Çilginlar gurubu arkasi döndü ve parasiz yönetim istemiyorum sloganini atarken Rüstü kalesinden çikip topu cansiper bir sekilde taça atinca bütün stad Rüstüyü alkisladi sadece deniz kalesi hariç .. Ben burda kimseyi elestirmiyorum ama o olaydan sonra o guruptan hep yabanci madde sahaya atildi..

Sonuçta maç bitti stad çok kalabalik oldugu içinbeklemeye koyulduk o an çilginlar gurubu güvenlik nedeni ile deniz tarafinin meydan tarafindaki çikisindan çikartilmaya baslandi ve o an koltuklar kirilma operasyonu baslamis oldu öyle acimadan kiriliyordu ki maraton tribününden tepkiler oldu . Beni asil sasritan olay polisin bazi koltuk kiran bazi kisileri tespit edip sahaya alinca o kisilerin yüzündeki sasirma ifadeleri idi. Insanlar yaptiklari eylemlerin suç olarak sayilmayacagi pisikolojisiyle bilmiyorum o an polis tarafindan içeri alinmalari onlari bayagi sasirtti ..

Ve maç bitti taraftar çikti bizde evimize geldil açikçasi o geceden hiç zevk alamadim ne takimdan ne de taraftardan ve tabiki yönetimden..

Not: Koltuk kapasitesini bile bile fazladan bilet satip sonrada UEFA kriteri diye merdivenleri bosaltmaya çalismayi ayrica UEFA kriteri diye 6 yasindan büyük çocuklari maça almamak (biletlerde ögrenci indirim yap almiyorsan en azindan) ve çocuklari Trabzonspor sevgisinden mahrum etmeyi , koltuklarda gerekli temizligi yapmayip pis koltuklarda oturmak istemeyip gazete kagitlarinin elinden alinmaya çalisilmasini biletli taraftarin gözü önünde biletsiz seyirci alip taraftari enayi yerine konulmasini kiniyorum.. Sonuçta maçtan bir gün önce Ankaradan geldim . Çarsamba aksami operadaydim ve en lüks yer 20 milyondu maraton tribünde 20 milyon bu nedenle maça giden taraftar adam yerine konmayi fazlasi ile hakediyor.......

su taraftar meselesi yilladir sorun trabzonda bir türlü çözum bulunamiyo GÖNÜL ISTERKI MAÇ BITENE KADAR SKOR NE OLURSA OLSUN TAKIMI DESTEKLEYEN BIR TARAFTAR KITLESI BESIKTASIN KI GIBI

bordox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben Trabzonspor sehri ve taraftariyla gurur duyuyorum özellikle dün bir maçta 16 yasindaki gencecik çocugun öldürüldügü bir tribun,bir sehir gördükten sonra.

Elimizi vicdanimiza koyup düsünelim bu taraftar 20 yildir sampiyon olamiyor,96 yilinda acayip bir darbe yemis en iddiali rakibinden,bir ara nerdeyse küme düsme tehlikesi geçirirken en saglam sekilde desteklemis,her deplasmana saglam gitmis,kupa maçinda 50 bin kisi olmus,bu taraftar gs yi 8,fb yi 5 yildir içerde yenemeyen bir takima küsmemis,bjk den 5 yedigi maçta bile 4-0 a kadar arkasinda durmus 5.golle adete sinir buhranlarina girip takimi sallayip artik uyan demis,basinda bulunan hocaya geçen yil ve bu yil samp.ligide dahil olmak üzere en kiritik 4 maçta boynu bükük ayrilmis olmasina ragmen bir sey dememis ve üstüne üstük Istanbul medyasi tarafindan sürekli olarak hor görülmüs, hakettigi saygiyi görmemis federasyon ve hakemlerin gadrine ugramis yilmamis.Tel örgüleri kaldirip bazilarina medeniyeti göstermis yine saldirilmis, yeter mi bilmiyorum say say bitmez.Herseyden önemlisi futbol yüzünden can alinmamis.

Niye Trabzonspor taraftarini illa sekillendirmeye çalisiyoruz bilmiyorum.Yok sunun gibi olsun yok böyle olsun.Nedir bu kompleks bilmiyorum.

Su Trabzon sehri Trabzonsporuyla yillardir balkanlarin en büyük ekonomi merkezine 13 milyonluk bir sehre, her türlü adeletsizlige ragmen kafa tutuyor.Yeter fazla bile valla,Ankara da sehir,Izmir de sehir,Antalya da Antep de sehir onlardaki ekonomik imkanlar Trabzonda yok.

Ben Trabzonsporluya,sirf bagirmiyor diye kizamam arkadas.bagirmakla bir sey olmuyor bagiriyorlar,devre arasinda adam öldürüp tekrar bagiriyorlar ne sogukkanlilik ama.Varsin bagirmasin benim alnindan öpülesi taraftarim varsin bagirmasin.

Bugün karar verdim Trabzonspor taraftarini kafamdaki sablona göre sekillendirmek en büyük hataymis.Onlar en dogrusunu mutlaka bulurlar inaniyorum.Bagirmak isteyenede,sadece maçi izleyip o heyecani yasamak isteyene de tesekkürler.

Nereden
    İstanbul

bizim tribünler ile ilgili iki tespitim var

1- çilginlar grubunun bulundugu bölüme maç izlemek için gelen vatandas gitmiyor.çünkü insanlar orada hem seyir zevki hemde rahatlik açisindan rahat maç izleyemeyecegini biliyor.bu çilginlar için büyük avantaj.

2-maraton tribünü ise stadimizin en büyük tibünü ve bu tribündeki en iyi seyir zevkine sahip yer de ortadaki iki direk arasi.dolayisiyla buraya bagiran taraftar kadar hiç tezahüratla ilgisi olmayan insanlarda geliyor.bu konuda taraftarlar dernegi çilginlar gibi bir sansa sahip degil.bu noktada maraton tribüne yapilan elestrileri biraz haksiz buluyorum.çünkü küçük bir tribüne hakim olmak büyük bir tribüne göre çok daha kolaydir.çevrenizdeki insanlar sus pus olunca sizinde tezahürat isteginiz sona erebiliyor.

bu konuda tek çözüm yeni stad projesidir.dergimizin son sayisinda projeler arasinda 25-30 bin kisilik sahaya yakin tibünlere sahip yeni bir stad projesi vardi ama ne zaman hayata geçecegi konunu netlik kazanmamisti.iddia ediyorum bu proje hayata geçirilsin Türkiye nin en iyi kale arkasi tribününe sahip olacagiz.benim hayalimde tribün borissia dortmund (galiba yanlis yazdim [img]smileys/smiley1.gif[/img])un tek katli kale arkasi gibi olan tribündür.böylelikle Avni Aker rakipler açisindan yeniden cehenneme döner.

trabzondaki taraftar arkadaslarima bir cif lafim olacak ne olursunuz biraz tezahurat.tezahurat.Golu yedikten sonra komple butun stad bagirmayi birakiyor resmen uyuyor.Inan televizyonlarin basinda izleyenler dahi bunlari soyluyor.Diger takim taraftarlari golu yediklerinde bizim yaptigimizin tam tersini yapiyor daha cok bagiriyor yillardir stada giderim( 84 yillindan itibaren)biz trabzontaraftari olarak bir stad tezahurat sistemimizi oturtamadik.Rakiplerimiz bizden daha cok bagiriyor vede daha fazla mars biliyor .Ben yillardir bordo mavi demekten baska organize tezahuratimizi gormedim.TURKIYENIN cesitli stadlarinda rakip takim seyircilerinden sayica cok fazla olmamiza ragmen gelismis tezahurat soylemlerimiz olmadigindan hep azinlikmisiz gibi durumlara dustuk.Örnek ankar 19 mayis stadyumunda ankargucu taraftarlarinin 3 kati olmamiza ragmen gecekondu grubu kadar bagirip etkili olamiyoruz.Atesli vede tezahurat bilen taraftar nezaman olucaz.lutfen bagirmamizi 90 dakikaya yaymaliyiz.golu yedikten sonra sinirlenip hayiflanacagimiza daha etkili futbolculari atesleyici golu attirana kadar bagirmaliyiz.Hepinize saygilar

Nereden
    İstanbul

taraftarimiz belkide bu senenin en kötüsüydü golden sonra herkez uyudu maraton için zatenalisiktik bu duruma ama çilginlarda bu maÇta bu gelenege uydu kimse dogru düzgün bagirmadi çok kötüydük zatenj o bando ekibi varya uyuz etti benine ya 19 mayis bayramini mi kutluyoruz

Garibim Belediye bize iyilik(!) yapmaya çalisirken iyice batirdi birakti.Ikinci golü yedik moraller sifir , taraftari costurmalarini bekliyorum.Bir bakiyorum bizim Lise marsi çaliyor...
    Bir ara top rakipteyken isliklar yükseliyordu.Bravo dedim.Onlari moralize edip yikabiliriz.Ama nerde iki dakika sonra ne islik ne tezahürat...
    Çekirdekçiler yine isbasindaydi.Maç baslamadan önce kamera tribünlerde dolasiyor.Seyircilerden biri siritarak çekirdek çitlatiyor.Bogazinda kalsa da yigilip kalsan o tribünde dedim...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Çebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne maraton ne de çilginlar...ki bende çilginlardaydim her zamanki gibi....Kesinlikle çok kötüydü taraftar...ben zaten adam akilli organize oldugumuzu görmedim avni aker'de...Bu kafayla böyle de gider zaten...

l-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BordoMavim Nickli Üyeden Alıntı

Ne maraton ne de çilginlar...ki bende çilginlardaydim her zamanki gibi....Kesinlikle çok kötüydü taraftar...ben zaten adam akilli organize oldugumuzu görmedim avni aker'de...Bu kafayla böyle de gider zaten...

Yöneticiler olaya el atmadigi sürece bu is böyle gider...Maratonun ortasini gruplara vereceksin ama bedava degil,indirimli olarak.Çilginlari da ya maratona tasiyacaksin ya da kale arkasinin üstünü kapatip stada yaklastiracaksin.Yoksa 50 kisi gelir,bizim sesimizi bastirir gider,biz de Avni Aker'de niye deplasmandaki gibi oynayamiyoruz diye hayiflaniriz.Organize olmak disardan göründügü kadar kolay bir is degildir,her sartta sözü geçerli bir organizatör sarttir...Tribünlerde tüm gruplarin diger gruplarin himayesi altinda toplanmayacagi düsünüldügünde taraftar sorununusadece yöneticilerin halledebilecegi görülür.Bu arada maç boyunca 1 kez tas atilma disinda olay yasanmadi,o tas atanlara gereken tepki gösterildi mi merak ediyorum.Hiçkimse stada birsey attigi halde o atmosferi soluyabilme sansina sahip olmamali.Istanbul gazeteleri en büyük haberi o taslara ayirdi,koz vermeyelim.Elin oglu adama öldürür örtpas edilir,senin havaya uçurdugun balon gökte kusa çarpsa kalemini kirarlar.Daha bilinçli olmak adina hep birlikte mücadele vermeliyiz,Çilginlar'in da artik kötü skor sonrasi yönetimi istifaya çagirmaya son vermesi gerek,istifaya çagirilacaksa hep beraber yapilir,yillardir bu duygusal tavira son veremediler,gençliklerine verelim yine.

VAKITDESTEK VAKTI...

Bagiranlar hep bagiriyo da sinema izlemeye gelenlerin takimi fitillemek gibi bir yardimi olmuyor.Stadi inletmek lazim.Karsi rakip oyuncular kulaklarini tikmadan duramamalilar.Yenilgide taraftarin da suçu çok.Bizim taraftarimiz gol yiyince veya geç gelince hemen tezahurati kesiyorlar.Halbuki bu konuda Bizansin taraftarini kiskaniyorum biraz(aramizda kalsin haaa)Adamalar iki sifir yenildiginde bile tezahurati hiç kesmiyorlar ve bizansta böyle maçlarin hepsini kazaniyor.Bizim seyircimiz bu yönden çok basarisiz bence.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence Fener maçinda taraftari tartismak komik. Taraftar iyi demiyorum,
    tartışmak komik diyorum. Dünyanin neresinde olursa olsun 150 bin kisilik bir
    sehrin stadinda 20 bin kisi olamaz. Bu taraftar yeterli ve gerekli
    fedakarligi yapmistir, yapacaktir da. Taraftar biraz daha bagirsa ne
    olacakti? Biz yine 8 defansif özellikli futbolcuyla sahaya çikmayacak
    miydik? Yattara yine 10 metrekare içerisinde top oynamayacak
    miydi? Hala su adami istediklerine göre ciddi zihinsel problemleri
    oldugunu düsündügüm Ukrayna klübünde akli kalan sevgili defans
    oyuncumuzun ayaklariyla ruhu ayni yerde olacak miydi? Ben maça
    gittigimiz 15-20 kisilik gruptaki 6-7 kiz arkadaslar yüzünden sinirden
    aglamamak için içimden japonca sarki söylemeye çalisirken Gökdeniz
    Rüstü'ye espri yapip gülüsmeyecek miydi? Fatih adinin ne anlama
    geldigini hatirlayacak miydi? Z.D Trabzonspor'un kendi sahasinda Real
    Madrid'le oynasa ona bile kafa tutmasi gerektigini mi ögrenecekti?

Valla bence en büyük taraftar! Geri kalan kismini söylemiyorum ve -ah
    benim salak kafam- Trabzonspor'umu hala çooooook seviyorum...!
    Edited by: perhaps

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaslar tribunlerimizdeki sorun büyük bence...

hemen bikan yilan direnemeyen bir kitle var.

soguklar..adama bagir diorsun niye bagiracam dior.

ben bu adama daha ne diyiyim? insanlar gaza gelior ama ne kadar 5dakika.

ben çilginlara gidiyorum senelerdir. çilginlardaki kitlenin çogunlugu oraya bagirmaya gelior ama onlarda bazi zamanlar susuor milleti bagirtamiorsun...

bir de bizim stadyumda akustigin a.si bile yok!...

bagiriorsun sesin kayboluor. maratonun üstü kapali ama o maratonu o kadar büyük yapmaktansa kalearkalari büyük maratonu küçült her yer ayni oranda ve tamamen kapali olsun o zaman çilginlarin sesi tüm türkiyeye yeter!...

Nereden
    Almanya

Fenerbahce macinda tribünlerimiz görsel olarak cok iyiydi... Aslinda
    tezahürat da bana TV den fena gelmedi. Yeterince bagirdiklarini
    düsünüyorum. 1-0 in ve ardindan 2-0 in verdigi moral bozuklugu ile
    bagirmakda kolay degil. Bir de takim cosarak oynamiyorsa, sac bas
    yolduruyorsa...

Bayrak yakilmasi olayini ise kiniyorum. Renklerin kardesliginden
    yanayim. Her ne kadar aramizda rekabet varsa da, bu kurumlara hakaret
    sekline dönüsmemeli.

Her zaman, "Bu ülkeyi beraber kurtardik" diyoruz. Demekki birbirimizi
    ayiran tek sey bordo-mavi renklere sevdalanmis olmamiz. Farkimiz da bu
    olsun...

Herseye ragmen taraftarimizi tebrik ediyorum. Bana göre iyiydiler...

allahiniza birakin bu isleriya,neresi iyiydi?siz hangi maçtaydiniz neresi iyiydi ya tek kelimeylen rezalet..biz bunun çaresine bakiyoruz ama,derin bi çalisma içindeyiz.çekirdekçi taraftarlari ayiklarsak çok iyi olur.çilginlara gelince her maç ordayim günden güne kötüye gidiyolar neyapacaz hiçbilemiyoruz?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ÇILGINLAR hariç taraftar iyiydi diyen kafayi yemistir....

tek kelime ile kotu idi

TSMareNero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

cekirdeeeeeeeeeeeeeek, taze cekirdeeeeeeeeeek......

maca gidipde bagirmayanlar icin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yaziklar olsun bize. bir takimi ancak böyle satariz biz. ama fazla bagirmayin ahenkler bozulur, gökdeniz efendi alinir sonra. helal sana yattara ve onu adam edemeyenler...

Nereden
    Almanya

Haklisiniz... Sinemada bile yiyemeyecegi kadar cekirdegi mac esnasinda
    yiyenler var. Bu sene Skonto Riga macindayim... Yanimdaki renkdas, mac
    boyunca durmaksizin cekirdek yiyordu. Kendisini cekirdek paketine öyle
    kaptirmistiki, attigimiz gollere tepkisi cekirdegi ayakta yemek oldu.

"Bu kadarina pes" dedim icimden. Adama bir sey desen, "Sanane"
    diyecek... Bizim tribünlerde de en cok kavga küfür degil, bu bagirma
    meselesi yüzünden cikiyor. Tezahürat yapmaya ayaga kalkiyorsun, her
    taraftan dürtüyorlar "Oturun lan, göremiyruk"

Taraftar görüntü olarak büyük atilim gösterdi, sira bagirmaya geldi. O da olacak insallah...

TSMareNero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

maalesef dostum ayni tecrübeleri bende yasadim. ben maca giderken bu senede ancak iki yada üc kere oluyor, hep bagirtabilecegim kisileri aliyorum. hatta biletlerini bile ben aliyorum ama dedigin gibi etrafindakiler bagirtmadiktan sonra bagirda göreyim...

Guests
    Ziyaretçi

öncedende dedim gene diyorum. yönetim belli günler statda çekirdek günleri düzenlese paf takimi çikartip maç yaptirsa bu insalar çekirdegini yer maçini izler. A takimin maçina geldigindede içeri çekirdek sokmuycaksin satis yaptirmiycaksin koltuklari kirleticen hatta koltuklari sökücen millet ayakta kalicak

suraya düstügümüz hallere bak saka bi yana bagirin ula bagirmiyorsunuz bagiranlara engel olmayin[img]smileys/smiley36.gif[/img]

MahmutHSO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Ya arkadaslar bu bizim Avni Aker e en zor deplasman,gerçek deplasman diyenler herhalde dalga geçiyor.Trabzon Türkiye deki en kolay deplasmanlardan birisi.Bence diger takimlar için tek sikintisi,uzak olmasi.Besiktas maçina gittim.Milletin çekirdek yemekten kollestrolü tavan yapmistir herhalde.Tezahürat yapanlar,o da zaman zaman kale arkasindaki ufak bir grup.Fb maçini tv den seyrettim kahroldum.Rakip 10 kisi kalmis,defansa çekilmis,baski kurmaya çalisiyosun,seyircide çit yok.O anda maçi alacak olanlar seyircilerdir.

Bagiran taraftar toplulugu olusturmak için illaki bir amigo ve bir grubun olmasi gerekmez.Degisik organizasyonlarla böyle büyük bir kitle olusturulabilir.Bence tartismamiz gereken konu bu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)