Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 52 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Bordo? Neden Mavi?

ts_fan
    Ziyaretçi

Alıntı ironmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya Arkadaşlar Sabah Gazetesi
    AA gibi basının Ne mal olduğunu biliyorsunuz
    Ohaber Bir Trabzonspor Dergsinden alıntıdır
    ama yanlış alıntıdır
    Gereken Cevabı Bu sayfalarda ve AA nın Şerefsiz müdürlüğü çerçevesinde Zamanında verdik
    Orada Nizamettin Algan Aynı Renklere Sahip olduğumuz için Aston villa ile iyi ilişkilerimiz var bu sebepten dolayıda Aston villa bize bir takım forma gönderdi 1.lige çıkmadan önceki sezondan bahsediliyor
    Vel hasılı kelam Sabah ve AA gibi Kuruluşcuklar Okuduklarını anlamaz anladıklarıda Trabzonun işine gelmeyecek ölçüdedir bu nedenle dergiden Çalınan Haberi Dahi yanlış Çalmışlardır
    Formalar A.Villa dan Hediye geldi bir sezon giydik lafını Renkler A.villa dan gelmiştir biçimine sokmuşlardır Bu nedenle inanmayınız efendim
    Naim kardeşimin bu yazısının altına tekrardan ilgili mesajı yapıştırıp konuyu kendi adıma kapatayım.Çok fazla zihin bulandırmaya gerek yokSaygılar.

Alıntı ts_fan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar boşuna karışmış burası, bu konuda bu kadar zıtlaşmaya gerek yoktu ve bu sorunun cevabını bulabilmek o kadar zor değildi.Sadece google'dan ''Trabzonspor Tarihi'' yazıp taramış olmak yeterli olacaktı, böylece bu kadar çok şey yazmaya da gerek kalmayacaktı

Aşağıdaki linke tıklamaya üşenenler olabilir, ben direkt ilgili kısmı kopyalayayım
    -------------------------------------------------------------------------------
    20 Temmuz 1966'da İdmangücü, Karadenizgücü, Martıspor ve Yolspor'un katılmasıyla Trabzonspor Kırmızı-Beyaz renklerle kuruldu. Ne var ki İdmanocağı buna karşı çıktı. Danıştay'da açtığı dava ile yürütmeyi durdurma kararı alınınca ortalık yine karıştı. Trabzon'daki gergin durum üzerine araya zamanın Beden Terbiyesi Genel Müdürü Ulvi Yenal girdi. Ulvi Yenal, İdmanocağı ve İdmangücü'nün birleşmemeleri halinde iki kulübünde Türkiye 2. Ligine alınmayacağını bildirdi. Bu durum Trabzon'da ve her iki kulüp çevresinde şok etkisi yaratmıştı. Birleşmeleri büyük sorun olan bu iki kulübün, birleşmemeleri halinde Trabzon Türkiye liglerinde temsil edilemeyecekti. Trabzon'daki geceli gündüzlü yapılan ve büyük tartışmalara neden olan toplantılar sonunda 2 Ağustos 1967 günü İdmanocağı ile İdmangücü birleşmesi gerçekleşti ve Trabzonspor; İdmanocağı, İdmangücü, Karadenizgücü ve Martıspor'un birleşmesi ile ortaya çıktı.

Artık bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra sıra gelmişti Trabzonspor'un renklerine. Renk bulmak öyle kolay olmadı. Trabzon'da uzun yıllar süren İdmanocağı-İdmangücü rekabetinde sarı-kırmızı ve yeşil-beyaz renkler hakimdi. Trabzonspor'un renkleri bu renklerin dışında olmalıydı. Trabzon'u ve Karadeniz'i simgeleyen renkler aranıyordu. Bu konuda yarışma açılması da gündeme geldi ancak sonra vazgeçildi. Renk için geceli gündüzlü toplantılar düzenleniyordu. Dört toplantıdan sonuç alınamamıştı. Beşinci toplantıda her şey bitecekti. Artık taraftarın da sabrı kalmamıştı. Sonunda Trabzon ve Karadeniz'in sembolü olan Hamsi üzerinde duruldu. Hamsinin gümüş mavisi rengi ve gözlerinin bordosu dikkate alındı. Kimileri buna karşı çıktı. Neymiş efendim bordo renk kırmızıya kaçıyormuş, öyle ya İdmanocağı renkleri de sarı-kırmızı ya. İşte bu nedenle bordonun rengi biraz koyu tutularak İdmanocağı'nın kırmızısından kaçınıldı. Böylece bir haftadır şehirde süren renk kavgası sona ermişti ve Trabzonspor Bordo-Mavi renklere kavuşmuş oldu.

Kaynak: http://www.habule.com/Trabzon/trabzonspor.htm

Zugasi Berepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı OFFLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denizin mavisi Ve aksam gunesinin Bordosu...Burdan geliyor beyler...
    bencede bu hamsi işi biraz espiri
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. "KAZIM KOYUNCU"
    Ben ONUR demekten yoruldum o kurtarmaktan yorulmadı "ONUR RECEP KIVRAK"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.