Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 52 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hangi Bordo? Neden Mavi?

subay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı atemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya bu kaplan lakabınıda 4-5 yıldır yakıştırdılar bize , neyin kaplanıdır merak ediyorum ve karadeniz kaplanı diyilince uyuz oluyorum , Trabzonspor'un ismi bir yerde geçecekse vede anılcaksa Karadeniz Fırtınası olarak anılmalıdır , kaplan lafı gerçekten son 4-5 yıldır çok anımsanıyo , benim kanıma dokunuyo açık söyliyim , burdada bir istanbul medyasının payı var diye düşünüyorum , hani ormanların kralı aslan misali , bize kaplanı layık gördüler yani aslanın olmadığı yerlerde geçer sözünüz misali bu konuyu böyle yorumluyorum ve Karadeniz Fırtınası'ndan başka bir kelimeyle anılmamalı Trabzonspor'umuz diye düşünüyorum.
    Kaplan aslan dan iri yapilidir, en büyük Aslan lar (Afrika Aslan lari) fazla fazla 250-260kg olur. Kaplan larin en büyügü ise (Sibirya Kaplan i) 300kilo ya varan agirligi var ve cok cevik. Tek basina bir bufalo yirtar, aslan dan asagi degil yani . Aslan la Kaplan dövüşecek olsa Kaplan 3-1 yener, Ersen ve Gökdenizin golleriyle
    Konu subay tarafından (15.10.2006 Saat 12:09 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Hakkari

Alıntı husolee61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hamsinin renklerini taşıdığı için verilmiş dien bi arkadaşım vardı
    aslında bende öyle bir şeyler okumuştum... mArtıspor idmangücü falan birleşip Trabzonsporu kurdular ve renk seçiminde de hamsinin gözlerini seçmişler... hafıza mı biraz daha zorlayayım öle yazayım...

Naim
    Ziyaretçi

Alıntı ts1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nizamettin Algan'ın dediğine göre renkler Aston Villa'dan geliyormuş çünkü kuruluştan sonraki ilk maçlara onların formalarıyla çıkmışız.
    Aynı renklere sahibiz diye forma giymek farklı birşey
    Forma giyip Aynı renklere sahip olmak ayrı bir şey
    Nizamettin Alganın ilgili yazısını tekrar oku bakalım hangisinden Bahsediyor???

Kesinlikle Herhangi bir Takımdan Alıntı yoktur
    Tamamiyle Krucu iki klubun Teklif ettikleri birer renkden dolayı oluşmuştur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı subay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaplan aslan dan iri yapilidir, en büyük Aslan lar (Afrika Aslan lari) fazla fazla 250-260kg olur. Kaplan larin en büyügü ise (Sibirya Kaplan i) 300kilo ya varan agirligi var ve cok cevik. Tek basina bir bufalo yirtar, aslan dan asagi degil yani . Aslan la Kaplan dövüşecek olsa Kaplan 3-1 yener, Ersen ve Gökdenizin golleriyle
    Allah Allah .yahu fil veya balina gibi ağır ve büyük hayvanlar varken kaplanla yetinmeseydik keşke.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır erdal6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Talking

gökyüzünün mavisi toprağın bordosu. . .

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aslında bu bi efsane kesin belli değil buda aslında benim hoşuma gidio renklerimizi nerden gelio bilinmio bunlarla ilgili çeşitli fikirler var çok hoş

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ironmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı renklere sahibiz diye forma giymek farklı birşey
    Forma giyip Aynı renklere sahip olmak ayrı bir şey
    Nizamettin Alganın ilgili yazısını tekrar oku bakalım hangisinden Bahsediyor???

Kesinlikle Herhangi bir Takımdan Alıntı yoktur
    Tamamiyle Krucu iki klubun Teklif ettikleri birer renkden dolayı oluşmuştur
    http://www.sabah.com.tr/2006/04/07/spo99.html

"Trabzonspor Kulübü'nün Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan, bordo-mavili kulübün renklerini İngiltere'nin Aston Villa Kulübü'nden aldığını iddia etti."

Ben okuduğumdan bunu anladım ama acaba yanlış mı olmuş??

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah Allah .yahu fil veya balina gibi ağır ve büyük hayvanlar varken kaplanla yetinmeseydik keşke.
    ahahhaha abi yükte hafif pahada ağır olsun bari

havyar auhauhuahuhauh
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bunu söyleyen adam öküz mü ne alaka?
    Teşekkürler ADMIN!!!

Ümit Küçük - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

benim bildigim trabzonu feteden fatih sultan mehmetin kale surlarına astıgı sancagın bordo mavi oldugu bizimkilerinde bundan esinlendigi daha sonrada renkdasımız olan aston willanın bize forma yolladıgıdır ne kadar dogru orasını renkleri secenlere sormak lazım ama Helal olsun ii renk secmisler da bordo mavi
    !

Zugasi Berepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

hamsinin bordo gözü ve açık mavi pulu
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. "KAZIM KOYUNCU"
    Ben ONUR demekten yoruldum o kurtarmaktan yorulmadı "ONUR RECEP KIVRAK"

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

zarları sallıyoruuuuzzz,,iyice salladıktan sonra atıyoruuuz..
    ne geldi?

''bugünlük forma renklerimizin çıkış yeri;
    bordo için sonbahar ayında fındık yapraklarının aldığı renk
    mavi için de bordomavi.net internet sitesinin ağırlıklı rengi''
    gelmiştir.yarın görüşmek üzere

sheva
    Ziyaretçi

E biliyorsan söylesen Fatih. Hamsinin gözünden daha anlamlı bir şeyler bildiğine eminim.

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

hangisi olduğunu bilmem ama resmi sitenin açılış sayfasındaki bordo değil bence
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladı
    "7"

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı sheva Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E biliyorsan söylesen Fatih. Hamsinin gözünden daha anlamlı bir şeyler bildiğine eminim.
    ne gereği varki.bilen bilmeyen herkes konuşuyo,söylüyo aklına gelenleri zaten..
    bak toprak rengi diyen bile oldu..senin gönlün hangisini istiyorsa ona inan..ben mesela çok farklı bir bordoya inanıyorum (malesef şimdi burda söyleyemiycem)

Cabri61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin

valla ben de geçenlerde birinden dinlemiştim ama tam aklımda değil...
    klübün renkleri için 5. toplantıda her hangi bir sabit bir şey aranmamış.ne hamsi hikayesi ne de astonvilla...ne kadar doğrudur bilinmez.

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Denizin mavisi Ve aksam gunesinin Bordosu...Burdan geliyor beyler...
    Teşekkürler ADMIN!!!

Nereden
    Hakkari

Sallamasyon değerler üzerinde gidip geliyoruz... Trabzonda olan bir arkadai üşenmeden gitsin Müzenin yanındaki bordomavi cafe ye orada ki panoda yazıyor... Hamsi nin göz rengi diye yazıyor... metnin tamamını hatırlamıyorum ama öle olması gerekiyor...

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum. çünkü nizamettin algan gibi bir büyüğümüz renklerin astonvilladan geldiğini söylüyor. başka biri renklerin idmangücü ve idman ocağıklüplerinin birer tane renk seçerek bordo mavi oluştuğunu söylüyor, başkaları Trabzonsspor için hazırlanan tanıtımlarda belgesellerde Trabzonun bordosunun hamsinin gözlerinden mavisinin sırtından geldiğini söylüyor. bütün bunlara bakınca hepsi ciddi kaynaklar gibi duruyor. ggelde şişmdi birine inan. ben açıkcası neye inanacağımı şaşırdım. ama bana en mantıklı gellen idman ocağı ve idman gücü nün birertane renk seçerek oluştuğudur. ben buna inanıyorum.
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

ts_fan
    Ziyaretçi

Arkadaşlar boşuna karışmış burası, bu konuda bu kadar zıtlaşmaya gerek yoktu ve bu sorunun cevabını bulabilmek o kadar zor değildi.Sadece google'dan ''Trabzonspor Tarihi'' yazıp taramış olmak yeterli olacaktı, böylece bu kadar çok şey yazmaya da gerek kalmayacaktı

Aşağıdaki linke tıklamaya üşenenler olabilir, ben direkt ilgili kısmı kopyalayayım
    -------------------------------------------------------------------------------
    20 Temmuz 1966'da İdmangücü, Karadenizgücü, Martıspor ve Yolspor'un katılmasıyla Trabzonspor Kırmızı-Beyaz renklerle kuruldu. Ne var ki İdmanocağı buna karşı çıktı. Danıştay'da açtığı dava ile yürütmeyi durdurma kararı alınınca ortalık yine karıştı. Trabzon'daki gergin durum üzerine araya zamanın Beden Terbiyesi Genel Müdürü Ulvi Yenal girdi. Ulvi Yenal, İdmanocağı ve İdmangücü'nün birleşmemeleri halinde iki kulübünde Türkiye 2. Ligine alınmayacağını bildirdi. Bu durum Trabzon'da ve her iki kulüp çevresinde şok etkisi yaratmıştı. Birleşmeleri büyük sorun olan bu iki kulübün, birleşmemeleri halinde Trabzon Türkiye liglerinde temsil edilemeyecekti. Trabzon'daki geceli gündüzlü yapılan ve büyük tartışmalara neden olan toplantılar sonunda 2 Ağustos 1967 günü İdmanocağı ile İdmangücü birleşmesi gerçekleşti ve Trabzonspor; İdmanocağı, İdmangücü, Karadenizgücü ve Martıspor'un birleşmesi ile ortaya çıktı.

Artık bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra sıra gelmişti Trabzonspor'un renklerine. Renk bulmak öyle kolay olmadı. Trabzon'da uzun yıllar süren İdmanocağı-İdmangücü rekabetinde sarı-kırmızı ve yeşil-beyaz renkler hakimdi. Trabzonspor'un renkleri bu renklerin dışında olmalıydı. Trabzon'u ve Karadeniz'i simgeleyen renkler aranıyordu. Bu konuda yarışma açılması da gündeme geldi ancak sonra vazgeçildi. Renk için geceli gündüzlü toplantılar düzenleniyordu. Dört toplantıdan sonuç alınamamıştı. Beşinci toplantıda her şey bitecekti. Artık taraftarın da sabrı kalmamıştı. Sonunda Trabzon ve Karadeniz'in sembolü olan Hamsi üzerinde duruldu. Hamsinin gümüş mavisi rengi ve gözlerinin bordosu dikkate alındı. Kimileri buna karşı çıktı. Neymiş efendim bordo renk kırmızıya kaçıyormuş, öyle ya İdmanocağı renkleri de sarı-kırmızı ya. İşte bu nedenle bordonun rengi biraz koyu tutularak İdmanocağı'nın kırmızısından kaçınıldı. Böylece bir haftadır şehirde süren renk kavgası sona ermişti ve Trabzonspor Bordo-Mavi renklere kavuşmuş oldu.

Kaynak: http://www.habule.com/Trabzon/trabzonspor.htm
    Konu ts_fan tarafından (16.10.2006 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Reco iyi güzelde şimdi Trabzonsporun Koca Divan Kurulu Başkanı çıkıpta renklerimizi Astonvilla dan aldık derse bukadar insan hangisine inanacak. Yani bu konunun bukadar uzamasının asıl sebebi çok önemli kişilerin farklı bilgilendirme yapmaları.
    Gerçek budur. ☆

ts_fan
    Ziyaretçi

Valla divan kurulu başkanımızın tarihe not düşülmüş şeylerden farklı konuşuyor olmasını yargılamaya kalkmak istemem ama önümde somut bir tarihsel not varsa ben o kaynağa inanırım.Bende şimdiye kadar büyüklerimden, renklerimizin hamsiden geldiğini duydum.Yakın çevremde Aston Villa'dan renklerimizi aldığımıza dair hiçbir bilgi edinmedim.Tarih yakın tarih, çok eski değil ve yukarıdaki gibi not düşülmüş kaynaklara.O zaman ben buna inanıyorum, Burçak

Nereden
    Trabzon

İllaki , doğru diyosun. benim demek istediğim konuya hakim olmayan genç arkadaşlar ufak taraftarlarımız bunu bu şekilde öğreniyolar işte. renklerimizi aston villadan almışız diye. yani bunu Divan Kurulu Başkanı nasıl diyebiliyor anlamıyorum ki
    Gerçek budur. ☆

Naim
    Ziyaretçi

Ya Arkadaşlar Sabah Gazetesi
    AA gibi basının Ne mal olduğunu biliyorsunuz
    Ohaber Bir Trabzonspor Dergsinden alıntıdır
    ama yanlış alıntıdır
    Gereken Cevabı Bu sayfalarda ve AA nın Şerefsiz müdürlüğü çerçevesinde Zamanında verdik
    Orada Nizamettin Algan Aynı Renklere Sahip olduğumuz için Aston villa ile iyi ilişkilerimiz var bu sebepten dolayıda Aston villa bize bir takım forma gönderdi 1.lige çıkmadan önceki sezondan bahsediliyor
    Vel hasılı kelam Sabah ve AA gibi Kuruluşcuklar Okuduklarını anlamaz anladıklarıda Trabzonun işine gelmeyecek ölçüdedir bu nedenle dergiden Çalınan Haberi Dahi yanlış Çalmışlardır
    Formalar A.Villa dan Hediye geldi bir sezon giydik lafını Renkler A.villa dan gelmiştir biçimine sokmuşlardır Bu nedenle inanmayınız efendim

ts_fan
    Ziyaretçi

İllaki doğru budur demiyorum.Sayın Nizamettin Algan'ın (Divan Kurulu başkanımızdır, kendisine saygım sonsuz) dil ile söylediklerine kıyasla, ortada hali hazırda olan yazılı metinlerin daha geçerli olduğu kanısı bana daha doğru geliyor.Varsa genç arkadaşlarımızın kafasındaki soru işaretlerine bu şekilde çözüm bulabiliyorsak ne mutlu bize.Sayın Algan nasıl bunu söyleyebiliyor ya da bu söylediklerinin dayanağı nedir, diye sorularının muhattabı sayın Algan'ın kendileridir.Yakalarsam kendisini, kesin soracağımdır
    Konu ts_fan tarafından (16.10.2006 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Şu anda listelenecek üye yok.