Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: THY'nın Skylife Dergisi Protestosuna Cevabı

KuĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart THY'nın Skylife Dergisi Protestosuna Cevabı

Açılan topicteki hazır yazıyı ilgili adrese göndermiştim ve bana aşağıdaki cevabı gönderdiler.

Değerli Trabzon Fikir Kurulu Üyeleri,
    Öncelikle Skylife dergimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
    Skylife dergimiz Mayıs 1983 tarihinde THY Magazin adıyla yayın hayatına başlamış,1989 Aralık ayında tasarım ve içeriği yenilenerek adı Skylife dergisi olarak 23 yıldır aralıksız THY uçaklarında yolcularımıza (ücret alınmaksızın) sunulmaktadır.
    Bilindiği üzere tarih boyunca Doğu ile Batı arasında bir köprü konumunda olan Türkiye’nin ulusal havayolu olma sorumluluğu ve bilinci ile çalışmalarını sürdüren THY bugün Amerika’dan, Doğu ve Güney Asya’ya, Avrupa’dan Ortadoğu ve Afrika’ya olan seferleri ile kıtaları birbirine kavuşturmaktadır.THY, uluslararası bir şirket olarak yılda 16 milyonun üzerinde yolcu taşımakta toplam iç ve dış hatta 131 noktaya üstlendiği misyonun bilinci ile dünyadaki gelişmeleri ve rekabeti takip ederek, ülkemize ve Türk turizmine vermiş olduğu destek ile faaliyetlerini sürdürmektedir.İşte bu bağlamda Skylife dergimiz aracılığı Ortaklığımız üstlendiği misyon ve vizyon ile ülkemizin güzel yerlerini ve yörelerini, gelenek ve göreneklerimizi ve kültürümüzü tanıtmak, THY ile ilgili bilgileri sunmak ve Ortaklığımızın yeni açtığı hatları tanıtarak ülkeler arası ticari, ekonomik, sosyal ve siyasi gelişmeleri destekleyerek gerek yerli gerekse yabancı yolcularımızı bilgilendirmek ve ülke ekonomisine döviz kazandırmak amacı ile yolcularımızın seyahat ederken zamanlarını geçirmeleri açısından uçaklarımızda sunduğumuz bir hizmetimizdir.
    Türkiye’nin tanıtılması ve ülkemiz ekonomisini geliştirmek amacı ile dergimiz aracılığı ile yaptığımız çalışmalar THY olarak katkıda bulunmak, THY’larının hedefleri içerisinde yeralmakta ve vizyonu açısından büyük önem taşımaktadır.
    Bu anlamda, Skylife dergisinin içeriği ve misyonu gereği sizlerin de bildiğiniz üzere dergimizde Karadeniz yöremize ve özellikle Trabzon ve Trabzon’a bağlı ilçe ve kasabalarına geçmiş sayılarımızda yer verilmiştir. Özellikle tarihi ve turistik anlamda tanıtmak, yabancı yolcularımızı bilgilendirmek ve bu güzel yörelerimize yönlendirerek Ortaklığımız adına üzerimize düşeni yapmak temel amacımız olmuştur.Ayrıca,THY Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biri ve iyi bir markası olarak ülkemizin ekonomik anlamda ülkeler arası gelişmelerine çok ciddi destek vermektedir.2005 yılının Aralık ayından itibaren 24 yeni dış hattı tamamlayarak yurtdışı uçuş noktasını 103’e çıkarmıştır.THY uluslararası pazarda hedeflediği noktaya ulaşması için yürüttüğü en büyük projelerinden biri olan 24 yeni uçuş noktasının açılması tarihinde bir ilk yaşatmıştır.Açıldıkları günden itibaren Haziran ayı sonuna kadar 80 bin yolcu taşınan, 24 yeni hat doluluk oranları da % 50’yi aşmıştır.Ülkeler arası kardeşlik, kültürel, dostluk ve ekonomik bağları artırarak da Ortaklığımız adına önemli bir görevi yerine getirdiğimiz paylaşmak isteriz.THY dergisi, Skylife içeriği gereği her ay bir dış hat noktasını tanıtmak ve bahsettiğimiz gelişmeleri bu doğrultuda sunmak misyonuna sahiptir.Aralık 2005 yılından beri açtığımız 24 yeni dış hattıda her ay sırası ile tanıtıma aldığımızı ve ticari anlamda destek açısından ve öncelik sırasına gore Yolcu potansiyeli değerlendirilerek takdir edersiniz ki yapmaktayız.
    Riga bölgesinin tanıtımı konusunda ise, Riga şehri 24 yeni dış hattımızdan biri olup 2006 yılı içinde açılmıştır, ayrıca Dışişleri Bakanlığından Baltık havayollarının İstanbula 2 ay boyunca dergilerinde yer vermesi hoşluğu ile Ortaklığımızında bu yeni açılan hattın tanıtım kapsamına alınmasının ülkelerarası yukarıda bahsettiğimiz değerler açısından katkıda bulunacağına dair de talepte bulunulmuştur.Ortaklığımızda gerek ticari gerekse diğer paylaşımları ve hattın yoğunluğuna katkıda bulunulması açısından Eylül sayısında konuyu değerlendirerek yer vermiştir.
    Ayrıca, dergimiz bu tanıtımların yanısıra her türlü ülke tanıtımına katkıda bulunan tüm sanat, kültür ve spor faaliyetlerine geniş yer vererek ilgili kuruluş ve kurumlara ve bağlantılı olarak ülkemizi tanıtımına katkıda bulunmaktadır.Bunun en önemli örneklerinden biri İzmir de düzenlenen geçen yıl ki Gençlik Olimpiyatları olmuştur.
    Trabzon bölgesi ve halkı olarak 2011 Gençlik Olimpiyatlarına aday olmanızı Ortaklığımız adına gönülden destekler, bu organizasyonu gerçekleştirme aşamasına ulaşmanızı ve ulaştığınız zamanda dergimiz Skylife olarak da sizlere de gerekli desteğin verileceğini ifade etmek isteriz.
    Yukarıda paylaştığımız misyon ve vizyon doğrultusunda hareket edilerek, Riga şehrinin konu olarak seçildiğini ve yer verildiğini, dünyadaki meydana gelen olumsuz gelişmeler doğrultusunda hareket etmemiz mümkün olmadığını, bu açıdan değerlendirme yapıldığında Ortaklığımız hiç bir ticari faaliyetine yer verilmemesi gerektiğini ayrıca önümüzde daha 5 sene olan bir organizasyon için dergimize yaptığınız eleştirinin yukarıda bahsedilen kriterler açısından ve yazının ana fikrini bu düşünce üzerinde değerlendirmeniz hususunu paylaşmak ister, Ortaklığımız adına teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    Tanıtma ve Halkla İlişkiler Başkanlığı

Sent: Wednesday, September 20, 2006 11:22 PM
    To: DICLE YURUR (Tanitma ve Halkla Ils.Bsk.- Halkla Iliskiler Sf.)
    Subject: #87240# Lütfen Reply ederken subject'i silmeyiniz
    Bu mesaj SKYLIFEne gönderilmiştir:
    ARZ
    -------------------

Musteri Iliskileri Merkezi
    0II0II0I I00I0I0I 0III00II0 00II0I0I II0I0II0

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aynı mail sabah satlerinde bana da geldi.

Remzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

evet aynı mail banada gelmiş şimdi okudum
    Bir Gün Mutlaka!!

eren_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

herkeze aynıı cevabı yollamışlar anlaşılan
    inadına TRABZON
    ---Sürmeneli Piranalar---

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aynen öyle copy paste olmuş.
    Her Asker Kısa Dönem olamaz :)

Nereden
    Hakkari

ehe aynı cevabı postalamışlar....

herkese zaten bu kadar uzun bir mail yazmaları saçma olurdu
    Emin Buğra SARAL ~ www.rahmetli.net

galyanlim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

abi aynı meil banada geldi sabahleyin

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu maili banada yolladılar.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Lapina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Banada yolladilar..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

hadi ben de modaya uyiim

bana da geldi bana da

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Lapina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı gmz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi ben de modaya uyiim

bana da geldi bana da
    gmz61 sanki onlar uymus modaya Copy Paste yapmislar,neymis bizi tasiyacaklarmis..

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

bana da geldi
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bana gelmedi....Arkadaşlar kime gelip gelmediğini mi konuşacağız,tabi ki aynı maili gönderecekler,zaten hepimiz de aynı maili göndermiştik,yani herkese aynı cevap gelmesinden daha doğal ne olabilir?..

Mesele cevap tatmin edici midir?..Bence değildir,adamlar tutmuş kendi reklamlarını yapmışlar uzun uzun...Sanki derginin mazisini merak ettik de ona cevap yazdılar,boş laflar,dolambaçlı cümleler...
    Yelkenimizdeki rüzgarı çaldılar, yılmadık...

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

...bu organizasyonu gerçekleştirme aşamasına ulaşmanızı ve ulaştığınız zamanda dergimiz Skylife olarak da sizlere de gerekli desteğin verileceğini ifade etmek isteriz.

Benim anlamadığım buradaki siz ve biz kim?

Başka sorum yok.
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladı
    "7"

degok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana gelmedi....Arkadaşlar kime gelip gelmediğini mi konuşacağız,tabi ki aynı maili gönderecekler,zaten hepimiz de aynı maili göndermiştik,yani herkese aynı cevap gelmesinden daha doğal ne olabilir?..

Mesele cevap tatmin edici midir?..Bence değildir,adamlar tutmuş kendi reklamlarını yapmışlar uzun uzun...Sanki derginin mazisini merak ettik de ona cevap yazdılar,boş laflar,dolambaçlı cümleler...
    İyide kaan adamlar zaten bu dergiyi de reklam amaçlı çıkarıyorlar. Açıkçası u adamlar 2011 de trabzonun ve riganın söz konusu organizasyona rakip olarak aday olduklarınıda bizim eleştirilerimiz sonucu öğrenmiştir. Boş işler bunlar bana göre. Zaten sonuç bellidir.

HAYDE HAYDE.ISTANBULU BIRDAHA GETIR DIZE TRABZON.EZE EZE KUPA KARADENIZE TRABZON HAYDE HAYDE VUR HAYDE TRABZON

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı degok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide kaan adamlar zaten bu dergiyi de reklam amaçlı çıkarıyorlar. Açıkçası u adamlar 2011 de trabzonun ve riganın söz konusu organizasyona rakip olarak aday olduklarınıda bizim eleştirilerimiz sonucu öğrenmiştir. Boş işler bunlar bana göre. Zaten sonuç bellidir.
    Aslında Skylife gerçekten dolu dolu harika bir dergidir.Piyasadaki dergilerin hepsinden daha iyidir,ama bizim ülkemizde hatasını kabul edip düzeltmeye çalışan hiç kimse ve hiç bir kurum olmadığından adamlar,evelemiş gevelemiş bir cevap yazmışlar,hikaye yani.
    Yelkenimizdeki rüzgarı çaldılar, yılmadık...

solmazkvsr
    Ziyaretçi

basın mensubu gündemi takip eden kişidir
    bu olimpiyatlar da sıradan bir şey değildir
    bizim eylemimizle bu işin duyulması konusu ise
    bu sokaktaki adamın mazereti olur ama bir gazeteci için bu mazeret olamaz

ama trabzon olunca mazeret olur derseniz onu bilmem

riga öyle güzel bir halkla ilişkiler çalışması yapmış ki
    adamlar tam da jurilerin trabzonu ziyaret ettiği döneme denk getirmişler haberi

benim skylife yetkilileri ile telefonda uzun bir konuşmam oldu. konuşurken aldığım bilgiye göre haberin çıkması için dışişleri başkanlığımız bile aranmış

benim bildiklerim bunlardan ibaret

degok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Alıntı solmazkvsr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basın mensubu gündemi takip eden kişidir
    bu olimpiyatlar da sıradan bir şey değildir
    bizim eylemimizle bu işin duyulması konusu ise
    bu sokaktaki adamın mazereti olur ama bir gazeteci için bu mazeret olamaz

ama trabzon olunca mazeret olur derseniz onu bilmem

riga öyle güzel bir halkla ilişkiler çalışması yapmış ki
    adamlar tam da jurilerin trabzonu ziyaret ettiği döneme denk getirmişler haberi

benim skylife yetkilileri ile telefonda uzun bir konuşmam oldu. konuşurken aldığım bilgiye göre haberin çıkması için dışişleri başkanlığımız bile aranmış

benim bildiklerim bunlardan ibaret
    İşin boyutları ahsettiğiniz gibiyse bizim de riga da çalışma yapmayışımız hatadır.

HAYDE HAYDE.ISTANBULU BIRDAHA GETIR DIZE TRABZON.EZE EZE KUPA KARADENIZE TRABZON HAYDE HAYDE VUR HAYDE TRABZON

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Metin kesinlikle tatmin edici değil. İçeriği olmayan belkide uzun yazarak okuyucu sıkıp EEe tamam okumuyorum dedirtmek için yazılmış belli. GEReksiz bilgilerle dolu bizim sorunumuzun cevabı olabilecek cümleler yok yazılanlarda.
    Her Asker Kısa Dönem olamaz :)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

...bu organizasyonu gerçekleştirme aşamasına ulaşmanızı
    ve ulaştığınız zamanda dergimiz Skylife olarak da sizlere de
    gerekli desteğin verileceğini ifade etmek isteriz.
    yahu biz gerçekleştirme aşamasına ulaştıktan sonra destek versen ne olur vermesen ne olur.zaten biz o aşamaya ulasınca yabancı basında yazar bizi merak etme.sanki biz el oğluyuz siz biz diyo.kendileri rigalı galiba.
    Konu Gürkan tarafından (11.10.2006 Saat 08:32 ) değiştirilmiştir.

Barış BAKIRTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aynı cevap banada geldi,
    Bir arkadaşımızın yazdığı gibi size destek olma lafı nedir anlamadım farklı ülkelerdenmiyiz ?
    Ayrıca 2011 yılında diyor benim bildiğim kadarıyla enaz 4-5 sene öncesinden bu seçimler yapılar 2011'de olacak olimpiyatlara 2011 yılındamı verecekler bize.
    Saçma ve laf kalabalığı bol olan bir cevap.
    61>34

BOZOHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ben pek tatmin olmadım

oguzkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aynı mail bana da geldi.. en azından ciddiye alıp cevap vermişler
    VERENA (KIRANKAŞ)

Nereden
    Trabzon

gönderdiklere maile cevabım:" aynı organizasyon istanbulda olsaydı, rakip riganın reklamını aynı rahatlıkta yapabilecek miydiniz?"

cevapta yine kıvıracaklar ama cevabı herkes biliyor. tabii ki HAYIR.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)