Sayfa 11 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 10 11 12 13 SonuncuSonuncu
Toplam 305 adet sonuctan sayfa basi 251 ile 275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Demokratik Üniversite Platformu

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Üniversitenin öğrettiği 3 şey; öğrenmek, araştırmak, fasonlamak.

gerenimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sungu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Üniversitelerde siyaset bana göre olmalı cünkü siyasetin genç beyinlere çok ihtiyacı var yoksa siyaset şuan algıladığımız gibi olmaya daha çok devam edecek...

Tabiki siyasetten kastım bağırmak çağırmak asla değil, dersi kırmak hiç değil, karşıdakine nefretle bakmak zaten değil...

Ama ideolojisini içinde saklayan söylemeye çekinen tartışamayan üniversiteliyi garipsiyorum...siyasetin zaten en büyük sıkıntısı genç beyinlerin olmaması,gençler siyasetin tabiri caizse namusudur...Gençleri olmayan siyasi partilerin şekilde olduğu gibi tek dertleri oy için maskaraık yapmak olur...
    evet çok güzel söylemişsin

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Üniversitelerde siyaset bana göre olmalı cünkü siyasetin genç beyinlere çok ihtiyacı var yoksa siyaset şuan algıladığımız gibi olmaya daha çok devam edecek...

Tabiki siyasetten kastım bağırmak çağırmak asla değil, dersi kırmak hiç değil, karşıdakine nefretle bakmak zaten değil...

Ama ideolojisini içinde saklayan söylemeye çekinen tartışamayan üniversiteliyi garipsiyorum...siyasetin zaten en büyük sıkıntısı genç beyinlerin olmaması,gençler siyasetin tabiri caizse namusudur...Gençleri olmayan siyasi partilerin şekilde olduğu gibi tek dertleri oy için maskaraık yapmak olur...
    Abi etma eylama...
    Siyaset yok göya, kavga gürültü gidiyor çoğu üniversite.
    Bi de siyeset olursa,
    Sen şucusun hoppalaaaa,
    La bucular gelin o cuları dövelim, haydeeee
    "-Başbakan Faruk, başbakan faruk,...
    -la niye faruk olacak, Ahmet olsun" hücuuuumm

EyüpKILIÇ61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Valla bizim fakültede hiç bir olay çıkmadı bu güne kadar.Çok çeşitli siyasi görüşlerin olmasına rağmen ülkücülerin ağırlıklı olduğu da ortada.Buna rağmen fakültede hiç bir olay çıkmadı bugüne tek!!!

Çok demokratik bir ortam var yahu
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Üniversitelerde olan olayların siyasetle alakası yok.Siyaset ne içindir bir adım ileri götürmek için.Bu kavga dövüş insanların egolarını tatmin etmek için sadece.
    Görüşlerinde samimi olanlar bu tür olaylara fazla karışmazlar.Bakın olayları çıkartanlara ünv yi bitirmek için herhangi bir dertleri yok yada çabaları yoktur.Gel kantine akşama kadar otur.
    Herkesin siyasi, görüşü olacaktır tabiki.Ama bu insanın içinde kalmalı.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Adem doğru söylüyorsun.
    Bizim okulda olan da zaten siyaset falan değil.
    Yok ideoloji, yok inanmışlık şu bu...
    Hikaye...
    Genç insanların içlerindeki enerjilerini bir şekilde boşaltmaları lazım.
    Onlar da siyaset kisvesinin altına girip hallediyorlar işlerini.
    Yaşasın böylesi siyasete karşı apolitizm...
    Bakın, slogan attım.
    Öğreniyoruz.

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

üniversitelerde siyaset olmalı mı olmamalı mı diye tartışırken başlığın yanındaki ampul hiç olmamış demedi demeyin .
    Delikanlı kız arkadaşına "Sana olan aşkım 4 kardeşiminki gibi olacak.Bedenen ölse de onu ruhen hep yaşatacaklar" diyordu.

Nereden
    Ankara

Alıntı GaMZe61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşasın böylesi siyasete karşı apolitizm...
    Puahaha İletişim Kuramları dersinin sınav sorusuydu desem
    Teşekkürler TrabzonSpor'um...Senin yolunda verilen şehitlere hediye ettiğin 2010 TÜRKİYE KUPASI ve SÜPER KUPA için...
    Her Türlü

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Alıntı jansoldier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üniversitelerde siyaset olmalı mı olmamalı mı diye tartışırken başlığın yanındaki ampul hiç olmamış demedi demeyin .
    ççç ççç ççç

Alıntı EyüpKILIÇ61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puahaha İletişim Kuramları dersinin sınav sorusuydu desem
    O hocanın ellerinden öpüyorum derim

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bizim fakültede de siyaset muhabbeti olmaz hiç..
    mimarlık fakültesi.. peeh herkes proje telaşında.. jüri telaşında.. siyaseti tartışmaya bile vakit yokki

demokratikmişiz baya
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı jansoldier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O ampul başlık açıldığından beri var. Burada konuşulan konular değişken,sürekli üniversitelerdeki siyaset konuşulmuyor.

Sizin kastettiğiniz ampulle ilgisi yok yani.
    Konu antagonist tarafından (04.04.2008 Saat 02:24 ) değiştirilmiştir.

Anıl Caner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Süleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O ampul başlık açıldığından beri var. Buradak konuşulna konular değişken,sürekli üniversitelerdeki siyaset konuşulmuyor.

Sizin kastettiğiniz ampulle ilgisi yok yani.
    efendim basit bir espiriydi sadece . elbette alakası yoktur.

anadolu üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesi öğrencisi olarak malesef imrenerek okuyorum aslında bu tartışmaları.

Neyse tüm mesajları baştan sona okumadan fikir belirtmek istemiyorum açıkçası. maksadımı açıklamam kafi şimdilik.
    Delikanlı kız arkadaşına "Sana olan aşkım 4 kardeşiminki gibi olacak.Bedenen ölse de onu ruhen hep yaşatacaklar" diyordu.

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Siyasetten kastımın bağırmak çağırmak olmadığını belirttiğimi sanıyorum yanlış anlaşılmak istemem...
    Bakın arkadaşlar benim derdim şu insanları ideolojilerini konuşmaktan çekiniyorlar üniversitelerde sansürlenmiş görüşler var...
    Kimsenin dersine tabiki karışmam,asli vazife öğrencilik...
    Tartışmayı bilmememiz bana üzüntü veren bunu öğrenmek içinde çok tartışmak çok konuşmamız gerekli...Başımızı kuma gömerek fertlerin bir arada yaşamasını öğretemiyoruz kimseye...
    Sonrasında bakıyorsunuz herkez en uç görüşte...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Keşke -forum kurallarına yakırı ama- ikinci bir nickim olsaydı.

Nereden
    Ankara

Siyasetten kastımın bağırmak çağırmak olmadığını belirttiğimi sanıyorum yanlış anlaşılmak istemem...
    Bakın arkadaşlar benim derdim şu insanları ideolojilerini konuşmaktan çekiniyorlar üniversitelerde sansürlenmiş görüşler var...
    Kimsenin dersine tabiki karışmam,asli vazife öğrencilik...
    Tartışmayı bilmememiz bana üzüntü veren bunu öğrenmek içinde çok tartışmak çok konuşmamız gerekli...Başımızı kuma gömerek fertlerin bir arada yaşamasını öğretemiyoruz kimseye...
    Sonrasında bakıyorsunuz herkez en uç görüşte...
    Keşke seni benim İletişim Kuramları hocam Prof Dr İrfan Erdoğanla tanıştırabilme imkanım olsaydı kardeşim...Ben hayatım da onun gibi iki insanla tanıtım biri kendisi diğeri Nihat Genç.Bu iki kişi de bize farkımızda olmadan dikte edilmeye çalışılan ideolojileri nasıl eleştiriyorlar görmen lazım.Özellikle İrfan Erdoğan hocam bütün sistemleri eleştirerek ufkumuzun ilerlemesinde çok yardımcı olduğunu söyleyebilirim.Bu söylediklerim Nihat abimiz içinde geçerli tabiki...
    Her Türlü

Forumdan Uzaklaştırılmıştır poetricus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı EyüpKILIÇ61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke seni benim İletişim Kuramları hocam Prof. Dr. İrfan Erdoğan'la tanıştırabilme imkanım olsaydı kardeşim...
    Ben tanıştım; talihin güzel bir cilvesiydi.

Türkiye'de eğitimden bir şeyler elde edilebiliyorsa hür düşünceli, fedakâr ve idealist hocalar sayesinde elde edilebiliyor. Gerisi kişinin kendi gayretine kalmış.

Eğitim sistemimizin iki küçük eksiği var:
    1. Eğitim, 2. Sistem.

Demokratik Üniversite: Türkiye'nin neresi demokratik ki üniversitesi olsun?!
    Düzelir mi?
    İnşallah.

m@rdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Okula ilk başladığımız günlerde kampüsü yakından tanımak için arkadaşlarla "gezelim-görelim" turu yaptık. Tabi hepimiz "çöm",aman kaybolmayalım korkusuyla dip dibe ( kampüsümüz hatrı sayılır büyüklüğe sahiptirde),gördüğümüzü unutmamak için 4 açılmış gözlerle etrafımızı seyrede seyrede dolaşıyoruz.
    Aman Allah'ım o da ne?
    Bangır bangır bir müzik sesi,hemde kamapüs merkezinde. ohhh ne eğlenceli yermiş bu üniversite diye içimizden geçirirken,ortada kurulan halaya dahil olmuş bulduk kendimizi. Ara ara halay duruyor,o zamanlar anlam veremediğimiz şiirler,yazılar okunuyor,manidar türküler söyleniyor,slogancıklar atılıyor.

"Yaşasın halkların kardeşliği, yaşasın...." vb sloganlarının söylenen türkülerin ne anlama geldiğini çok geçmeden biz saf, lise kucağından tazecik çıka gelmiş kuzucuklarda öğreniyor ve o gün "üniversitede gördüğün her halaya dahil olma,her duyduğun müziği merak etme, slogan duydun mu uzaklaş" felsefesini benimsiyoruz.
    TSira- Şükran
    "Ne mutlu "insanım" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karşılık verene."

İskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TüDemokratik Üniversite: Türkiye'nin neresi demokratik ki üniversitesi olsun?! demiş poetricus

anlatmak istediğim kısımda bu zaten, bunu sağlayacak olan biz gençler ve haliyle üniversiteler...
    Ama üniveritelerde bugün ülkeyi yönetmeye sahip çıkan yok...
    Çıkanlarıda görüyoruz, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın derdindeyiz...
    Hala aynı şeyi söylüyorum siyasetin namusu gençlerdir, gençleri yok sayanlar bu durumda ne olduğunu söylememe gerek yok heralde...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dükkânlarını (Onlar "muâyenehâne" diyor.) bırakıp bizimle ilgilenmeğe tenezzül etmeyen, eşleriyle kavga ettikten sonra hırsını sınava aldığı stajyerinden çıkararak onu zevk için bırakan, öğretmediği ve aslında kendisinin de bilmediği şeyleri bilmediğimiz için bizleri hastaların, hemşirelerin ve arkadaşlarımızın yanında fırçalayan, fırça yememize yıllardır aynı soruları sorarak ve hiçbir şey öğretmeyerek sınırsız katkıda bulunan, soru soran öğrenciye arkadaşlarının yanında küfür eden kıymetli hocalarımızın da ellerinden öpüyoruz. Umarım ileride hastalanınca elimize düşersiniz!

Demokrasi mi? Henüz onu düşünmeğe fırsatımız olmadı. Önce okulumuzu eve haciz gelmeden ve kaç kilogram karalahana yemenin guatr yapacağını* bilmemizi bekleyen hocalarımızın gazâbına uğramadan sınıf geçmenin bir yolunu bulalım hele, demokrasi sonraki iş.

Unutmadan, sırf sizin inadınıza, asistanlara yazdırdığınız, onların da onca iş yükü içinde birebir kopya yapmak durumunda kaldığı, içeriği rezâlet olan, indeksi olmayan ve utanmadan "kitap" dediğiniz şeyleri alıp okuyan Özkan şerefsizin önde gideni olsun!

*Bu soru, okulumuzda bir dâhiliye sözlüsünde sorulmuş ve bilemeyen öğrenci stajı tekrâr etmek durumunda kalmıştır. Sorunun yanıtını bilmiyorum, araştırdığım hâlde bulamadım, bilene de rastlayamadım.
    Benim de ekleyeceklerim var.

Klasik örnek;ben anatomide afferent-efferent yolları sular seller gibi bilsem ne olacak? Bilmesem ne olacağını biliyorum,dersten kalırım. Nasıl bir mantık var,anlamıyorum. Sınava kadar her şeyi ezberle,kısa süreli hafızaya al;sınavdan 2 gün sonra hiçbir şey kalmasın... Ne oldu şimdi? Böyle abuk şeyler yüzünden bir zaman sonra sisteme karşı çıkmaya,dersleri boşlamaya başlıyor...Aynı şekilde biyokimyada x yolağındaki y,z,t enzimlerini ezbere bilsem ne olacak???Şimdi sorsanız hiçbirini hatırlamam ama ben o derslerden iyi notlarla geçtim. Çelişki yok mu sizce de?

Biz okullarda ne yapıyoruz da okula başlamadan önce,okula gitmeye can atan adam, 1.sınıfta kar tatili olunca seviniyor??? Mesela çocuklara hiçbir şeyi zorla öğretmezsiniz,çocuk kendisi açısından mecburen öğrenmesi gereken şeyleri öğrenir. Aynı şekilde öğrenci de öğrenmesinin zorunlu olduğu şeyleri öğrenir.

Ben niye hayatım boyunca işe yaramayacak yatay atışları, organik kimyayı, taç yaprağı-çanak yaprağı vs. öğrendim? Banane yani...

Mesela tıbbiyeyi 8-10 senede bitirenler var. Hocalara sorsan "Onlar tembel." vs. der. Yapma etme hoca,bu adam 1.500.000 kişinin içinde ilk 5.000'e girmiş. Bu adam da tembel ise ben geri kalanı düşünemiyorum. He,ne olmuştur? Birinci sınıftan itibaren saçmalıklara karşı tepki olarak derslere küsmüştür adam. Ama sorunun temeli kişi değildir,sistemdir.

Nereden
    İstanbul

üniversitede siyaset öğrenci dernekleri, clüpleri ve hatta öğrenci sendikaları vasıtasıyla olmalıdır. bu tür örgütlenmeler, öğrencinin ülke ve toplum hakkında fikirlerini belirtmeli, ülke gündemi ve politikaları hakkında etkin rol almalılar. gerektiğinde çeşitli demokratik eylemlerle dikkat çekmelidirler. bu anlamda, özellikle öğrenci sendikası girişimini destekliyorum.

eğitim sistemimiz, gençlerin siyasetten uzaklaştırmakta, siyaset kanallarını tıkayarak genç insanların kendilerini ifade etmelerine izin vermemektedir. gençlerin gündemden uzaklaştırıldığı, benmerkezci, sadece kendisine verinenle yetinen, sorgulamayan, araştırmayan incelemeyen, istemeyen, otoriteye mutlak itaat eden,düşünce yapısından giydiğine yediği içtiğine kadar tektip, resmi ideolojiye uygun vatandaş üretim merkezi olarak çalışmaktadır.

Nereden
    İstanbul

[quote=sungu61;1235804]TüDemokratik Üniversite: Türkiye'nin neresi demokratik ki üniversitesi olsun?! demiş poetricus

siyasetin namusu gençlerdir,

ben senin bu lafını çok sevdim

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Süleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de ekleyeceklerim var.

Klasik örnek;ben anatomide afferent-efferent yolları sular seller gibi bilsem ne olacak? Bilmesem ne olacağını biliyorum,dersten kalırım. Nasıl bir mantık var,anlamıyorum. Sınava kadar her şeyi ezberle,kısa süreli hafızaya al;sınavdan 2 gün sonra hiçbir şey kalmasın... Ne oldu şimdi? Böyle abuk şeyler yüzünden bir zaman sonra sisteme karşı çıkmaya,dersleri boşlamaya başlıyor...Aynı şekilde biyokimyada x yolağındaki y,z,t enzimlerini ezbere bilsem ne olacak???Şimdi sorsanız hiçbirini hatırlamam ama ben o derslerden iyi notlarla geçtim. Çelişki yok mu sizce de?

Biz okullarda ne yapıyoruz da okula başlamadan önce,okula gitmeye can atan adam, 1.sınıfta kar tatili olunca seviniyor??? Mesela çocuklara hiçbir şeyi zorla öğretmezsiniz,çocuk kendisi açısından mecburen öğrenmesi gereken şeyleri öğrenir. Aynı şekilde öğrenci de öğrenmesinin zorunlu olduğu şeyleri öğrenir.

Ben niye hayatım boyunca işe yaramayacak yatay atışları, organik kimyayı, taç yaprağı-çanak yaprağı vs. öğrendim? Banane yani...

Mesela tıbbiyeyi 8-10 senede bitirenler var. Hocalara sorsan "Onlar tembel." vs. der. Yapma etme hoca,bu adam 1.500.000 kişinin içinde ilk 5.000'e girmiş. Bu adam da tembel ise ben geri kalanı düşünemiyorum. He,ne olmuştur? Birinci sınıftan itibaren saçmalıklara karşı tepki olarak derslere küsmüştür adam. Ama sorunun temeli kişi değildir,sistemdir.
    Sanırım bütün tıp öğrencileri aynı görüşlerde.

Benim merak ettiğim konu öğrenciyken de muhtemelen bizim gibi sistemi eleştiren, beğenmeyen hocalar bir kez hoca olunca neden aynı şeyleri kendisi yapıyor? Neden kimse bir çözüm bulamıyor da kısır döngülerde yitip gidiyor nice beyinler?
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

m@rdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Bu hafta sonu "Açık Öğretim" sınavları vardı.

Yedisini bilmem ama yetmişinde (yetmiş olmasada altmış varlardı ) olan amcalarımızın sınavda olduklarını gördüm bugün. Sınav sonrası,bir heyecanla yanındakilere matematik sorularını anlatıyorlar,sınavın analizini yapıyorlardı.
    Çok hoşuma gitti .
    "Yaşını başını almış bir ihtiyarım" deyipte köşesine çelilmeyip,hayata dahil olmalarına, eğitim aşklarına imrendim.

"Helal olsun amcalarıma "dedim ama içimden.
    TSira- Şükran
    "Ne mutlu "insanım" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karşılık verene."

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Şükranım ben de kimi ortak derslerde rastladığım 40lı yaşlardaki öğrenci büyüklerime baktığımda aynı şeyleri hissediyorum. Hele bir Bülent abimiz var ki dillere destan...

Yalnız akşam haberlerinde görmüşsünüzdür, bu kez Akdeniz Ünivesitesi karışmış. 1'i ağır olmak üzere 3 yaralıdan söz ettiler yanılmıyorsam. Karşıt görüşlü grupların çatışması sonrası ortaya çıkan tablo bu... Bir de silahlı öğrenci varmış aralarında. Tabi o öğrenci değil, apaçık militan! Yazık...

Nereden
    İstanbul

Silahla ateş edenin kimliği belirlenmiş, öğrenci değil.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)