Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 167 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Artýk Hücum Futbolu Oynayan Bir Trabzonspor Ýstiyorum!

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

Standart Artýk Hücum Futbolu Oynayan Bir Trabzonspor Ýstiyorum!

oynan maclar gösterdi ki ziya dogan ana konseptinden asla ödün vermiyor ve defansif anlayisli hucum futbolu denebilecek bir oyun tarzi gelistirme yolunda emin adimlarla ilerliyor. simdi kimileriniz bu topici elestiri topici falan zannedecek. bunun önne gecebilmek icin bastan yazayim bu bir elestiri topici degildir. evet defansif anlayisli hucum futbolu dedim cogunuz sacmalamissin diyebilir o yüzden konuyu acarak devam edeyim. elinde bizim kadromuza benzer özellikler gösteren oyunculari olan takimlarin en büyük zorlugu sahaya tam anlamiyla kadronun hakkini veren bir takimla cikabilmektir. yillar sonra defansif ve ofansif olarak hatta ortasahamizla dahi tam bir takim olduk diyebilecegimiz bir kadromuz var. ancak anlasilan o ki hocamizin bu kadrodan en iyisini degilde kendi istedigini cikarma ya da yaratma egilimi var.
    örnekle aciklarsak hocamiz -diger gelen tüm hocalar gibi hasandan asla vazgecemiyor-oyuncu degisikliklerinde dahi hasani oyundan cikarmayip ondan sag bek yaratarak oyuna devam ediyor. ya da elimizde yeterli sayida sol kanat oyuncusu oldugu halde marcheyi solda tutarak ortasahayi savaskan ancak teknik yönü zayif oyunculardna kuruyor. yine ortasahayi "saglam" tutmak icin huseyindenn her ne sartta olursa olsun vazgecmiyor ve cogu maclarda bir zorunluluk oldugu halde-bkz. ankaragüc maci ikinci yarisi- cift santrafor oynatamiyor takimina!yine savasci kimliginden dolayi hocamiz takima bu yil katlan musa büyükten vazgecemeyecege benziyor! ancak bunlara karsin takimin kkulubesinde symkowiak kiki umut gibi üc tane ilk onbirde oynamasi gereken hadi zorunlulugu birakalim oynayabilecek ofANSIF yönleri de gelismis oyuncu varken sirf kendi taktigine sadik kalacak diye sahaya defans agirlikli bir kadroyla cikiyor ki bu durumda da gol atmamiz kisitli taktik varyasyonlara sikisip kaliyor. yattaranin yoklugunda tüm yük belirli oyuncularin sirtina yükleniyor. ve olasi kaza gollerinde ya da rakibin can havliyle saldirdigi durumlarda-dünkü gibi- iki golu bulmamiza ragmen iki gol yiyoruz. buradan cikacak sonuc; hocam korkunun ecele faydasi yok! yani ne kadar defansif oynarsak oynayalim ne kadar defansif oyuncumuzla sahada yeralirsak alalim gol yiyioruz. bu pek de bizimle ilgili degil futbolun dogasinda varolan bir sey.

biz büyügüz ona göre oynamaliyiz gibi populer ya da beylik laflarin arkasina siginmadan futbol neyi gerektiriyorsa onu yapmak gerekiyor demek zorundayiz. bunu da bir örnekle aciklarsak mesela chelse de kimi zaman tek forvetle sahaya ciksa da oyun anlayisi bu taktigin aslinda cok uzaginda ofansif bir özellik tasiyor. yani bu örnekten yola cikarak hocamizin yapmasi gereken tamamen kendi taktigine sadik kalmak yerine tkaimin oyuncu profilni de takim kurmada gözönüne almasi gerekliliigini görmesidir ve buna göre de takim kurmaya yönelmesi. simdi hicbirimiz iddia edmeeyiz ki bizim kadronun chelsinin kadrosuyla bir karsilastirilmasi yapilabilsin ancak biz de ingiliz liginde oynamiyor ve cl de mucadele etmiyoruz yani haddimizi bilmekle hayal kurmak arasindaki cizgiyi belirleyecek olan bizler yani hocamizdir.
    bu sadece takim icin degil kendisi icin de bir zorunluluk haline gelmistir. evet geldiginden bu yana mac kaybetmemis olabiliriz ancak en sonunda puan durumu ve siralamadiki yer futbolun bir sonuc oyunu oldugunu bize hatirlatmaktadir. cok yakinda cicim haftalari bitecek ve icimizden homurtular yavas yaas yükselmeye baslayacaktir. bu taraftatarin futbol bilgisi her ne olursa olsun diger eziklerin taraftarinin futbol bilgisinden genel anlamiyla daha fazla oldugunu hocanin bilmesi gerekmektedir. ve tepkisini de veririken futbol üzerien verdigini en iyi hocamizin bilmesi gerekir.

ben buradan hocamiza daha fazla futbol ve oyun icin sesleniyorum...

gercekci ol imkansizi iste... yani sampiyonlugu...

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

hucum futbolu oynadýk ama biraz þans biraz kazmalýk ve yattaranýn olmayýþý bunu etkiliyor

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

önemli olan gol yememek golü nasýl olsa atarsýn gol yemeyeceksin.arkadaþlar yanlýþ anlamayýn 3 lü önliberolu ortasahayý savunuyor deðilim.Ama iyi savunma yapmak çok önemli
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Nereden
    Ýstanbul

savunma yapmayý bilmeyen takýmlar baþarýlý olamaz istisnalar hariç önemli olan kaç öçnliberonun deðil oynayan oyuncularýn kalitesidir 3 tane son derece sýradan oyuncu yerine 2 tane saðlam oyuncu yeterlidir
    Konu champions tarafýndan (03.10.2006 Saat 14:45 ) deðiþtirilmiþtir.

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Bizim takým ezik oynamýyo ki .Dünkü maçta ezdik ama yorgunluk ve beceriksizlik, defans hatalarýmýz yüzünden bedava goller yedik...Ben oyundan memnunum sadece bazý oyuncular biraz daha çeki düzen verse kendine herþey tamam
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

Erbay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Yeteri kadar hücum oynamasak bile inanýlmaz goller kaçýrdýk.Bazý anlarda duruyoruz.Ankaragücünü bile baský kuramadýk uzun süre.Bu eksiklikleri gidermemiz lazým.

Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..

TSunami - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

valla ben de ortasaha futbolu oynayan takým istiyorum.
    en azýndan ortasaha futbolcusu olan takým istiyorum.

orta sahasýz bir takým ne defans yapabilir ne de hücum.
    :::TS:::

oflu2 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

takým dün iyiydi...ama eksik çok tabi ki..keþke diyorum adem koçak ý göndermesseydik..neyse ben szymek,yatttar ve kiki hazýr olduðunda takýmýn daha iyi olacaðýný düþünüyorum..musa sað bek oynamaz..ilerde takýmýmýzýn ilk onbirini yazmak istiyorum..
    KARADENÝZ,
    DEV BÝR DALGADIR,
    ÖZGÜR BÝR SUDUR.

firidin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

hücüm futbolu gol atmak üzerine kurulan herkesin bildigi bir futbol anlayýsdýr.yanlýz dünyada artýk bu anlayýs yerini daha çok 2 önliberolu önce gol yememeyi hedefleyen oyuna býraktý...ewet 3 ön liberoyle oynuyoruz fakat defasif oyunun kötü tarafý olan gol pozisyonu üretememe gibi bi sýkýntýmýz yok nitekim savunmasýyla sampýyonluk kazanmýs gese,ve bjk önünde çok gol pozisyonuna girip 3 er tanede gol attýk konya karsýsýnda 10 kiþi kalmasak yine ayný pozisyonlarý üretebilicektik ve dünkü ankaragücü maçý....3lü on liberoya karsý deilim benim karsý oldugum þey 3lü on liberonun 3 ününde çift özellikli futbolcu olmayýsý(defans hücüm)!!oysa TRABZONSPORumuzun kadrosun 3lü on liberoda oynayabilicek çift yönlü futbolcular var(m.keçeli ferhat musampa szymek gibi)oysa biz bu söyledigim çift yönlü oyuncular yerine 1 yönü bile oldugu mechul hepimizin bildigi ve çogumuzunda böyle bi kadroyla sahaya çýktýgýmýzdan dolayý kýnadýgý futbolcularla hala oynamaktayýz...kadro yapýmýz 3 lü ön liberoyla oynayacak ve bi sýkýntý yasamayacak tipte...fakat yanlýs olan þey kesinlikle ve kesinlikle OYUNCU SEÇÝMLERÝ!!!!!

oflu2 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

1. Jefferson
    2. Ufukhan
    3. Kiki Musampa
    4. Fatih
    5. Stepanov
    6. Hüseyin
    7. Szymek
    8. Gökdeniz
    9. Ersen Martin
    10.Marcelinho
    11.Musa Büyük

12. Tolga
    13. Çaðdaþ
    14. Murat Ocak
    15. Umut Bulut
    16. Mustafa Keçeli
    17. Yattara
    18. Ömer Rýza

Yattara ikinci yarýlarda yararlanýlmasý gereken bir oyuncu..zamanýnda lýcescu sergeni nasýl kullanýyosa biz de öyle yattrarý kullanmalýyýz...
    KARADENÝZ,
    DEV BÝR DALGADIR,
    ÖZGÜR BÝR SUDUR.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

3 ön libero ile oynuyoruz ama yine salakça goller yiyoruz ve pozisyon veriyoruz.en iyi savunma hücumdur.
    Hayat bir gündür o da bugündür.

abbas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

_______________jefferson_________________

__musa___fatih____stepanov____m.keçeli____

________szmkoviak____gattuso hasan________

___gökdeniz____marcelinho______musampa___

______________ersen martin________________

þu an için bundan daha iyi bir ilk 11 sahaya sürülemeyeceðini düþünüyorum.. önliberosuz taktik kalmadý artýk.. çift forvet hakeza oda öyle.. çift forvetle oynayamayýz buda bi gerçek.. ki zaten marcelinho gökdeniz hatta sakatlýðý bitince yattara da forvet sayýlýr..
    yattara iyileþene kadar en ideal 11 budur... ama yattara iyileþtikten sonra ziya hoca ne yapar ne eder hiç tahmin yürütemiyorum açýkçasý...
    sürmene

Nereden
    Ýstanbul

nicotine61
    musadan saðbek olmaz feridun oynar ama o oynamaz onun dýþýnda herhalde en iyi kadrodur

abbas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

biliyorum hemþerim haklýsýn.. defansif yönü cok zayýf.. ama gs maçýnda adam bütün sað alan boyunca oynadý.. gitti geldi... yani sana hak veriyorum.. ama elimizdekilere bakýnca bende ziya hoca gibi musa yý tercih ediyorum açýkçasý...
    Konu abbas tarafýndan (03.10.2006 Saat 15:36 ) deðiþtirilmiþtir.
    sürmene

frango - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

bencede musadan sað bek olmaz evet bende saldýracak hucum oynayacak bý takým ýstýyorum 1 tanbe yesekde 2 tanbe atýp kazanmalýyýz bende 95 teký gýbý saldýran bý takým ýstýyorum o gunden beri malesef ýyý takým gorduk belký ama saldýran bý takým goremedýk
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandýralýýýýýýýý...

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Hücum futbolu oynamak istiyorsunuz ha.Ziya Hoca var takýmýn baþýnda alooo.3 ön libero!
    keyif adamý ..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

hüseyini çýkarsýn hoca hücum futbolu otamatik olarak oynarýz zaten...
    hüseyine ileri vermesi için çýkarýlan paslar ortasaha gelmeden boðuluyorlar..
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

ozcan_asanoglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

3 ön libero ile daha yarým saatte 3-0 öne geçebilirdik. ferhat, düz adam gibi duruyor ama bence daha fazla ofansif görev verilse baþarýlý olur. hasan zaten sürekli ceza sahasýna inen, yoklayan bir adam.

hoca 3 ön libero için eleþtirilebilir ama bu adamlarla fark da atabilirdik, bence yýlda bir veya iki kez yenebilecek saçma goller yedik.sonuçta hocanýn seçimi böyle. 2+2 de 4 eder, 3+1 de..yani iki ön libero ile oynasaydýkta ayný sonucu alabilirdik.

hocanýn kadrosuyla hiç pozisyona girmeseydik, inanýlmaz goller kaçýrýp (direkler de cabasý) saçma goller yemeseydik ben de hocayý kadro konusunda eleþtirirdim.

15 günlük arada defans elemanlarýna kademe anlayýþýný, nerde durmalarýný gerektiðini, altý pasýn içinde boþ adam býrakmamalarý gerektiðini anlatsýn yeter.
    Rüyalarý gerçeklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktýr...

oguzkoc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

ziya doðaný en çok biz istedik burada en çok biz tartýþtýk. bilmiyormuyduk ziya doðan defansif oynatýyor. hepimiz biliyorduk. ozaman susup bekleyecez. olay defansif oynamakta deðil zaten. 3 önliberoyla çýkmak baþlý baþlýna bir hata. 2 önlibero çýkarakta defansif oynarsýn ve maç kaybetmeden namaðlup þampiyon olursun. ziya hocanýn tek hatasý bu önliberodan kaynaklanýyor, defansif oynamaktan deðil. 2 önliberoyla oyna gene defansif oyna...
    VERENA (KIRANKAÞ)

Nereden
    Ýstanbul

Hocanýn bu takýmý defansif oynattýðý yönündeki yaygýn kanýya katýlmýyorum. Bugün dünyada sürekli rakibi yarý alanýna hapsedip saðlý sollu ortalarla baský altýna alan hiçbir takým yok (Bizim taraftarýmýz bunu istiyor). Eðer yeterince gol pozisyonuna giriyorsan yeteri kadar hücüm oynuyorsun demektir. Ziya hoca dönemindeki tüm maçlarda olduðu gibi dün de bolca gol pozisyonuna girdik, ama atamadýk. Bunda da en önemli sebep yorgunluktu.

Ziya Hoca defansif oyuncularla sahaya çýkmýyor, savaþan oyuncularý tercih ediyor. Çýkan oyunculardan da savaþmalarýný, adama basmalarýný istiyor. Bu yüzden Murat Ocak oynamýyor, bu yüzden Marce sürekli gerilere gelip bize göre üzerine vazife olmayan iþlere giriyor, bu yüzden HHF oynuyor.

Evet bence de HHF yanyana oynamaz ama söyler misiniz dün siz olsanýz ilk onbirde sahaya sürebileceðiniz hangi çift yönlü orta saha oyuncunuz vardý? Mevcut kadroda bu tanýma uyan ve ilk onbirde olmayan iki tane adam var: Szymek ve Musampa. Her ikisi de hazýr deðil. Eðer Szymek'in gücü kuvveti yerinde olsa ben Ziya Hoca'nýn onu gözü kapalý ilk onbirde baþlatacaðýný düþünüyorum. Zaten bu özelliðinden dolayý Szymek'i Trabzona isteyen de oydu. Ama henüz öyle deðil iþte.

Dahasý transfer mevsiminde burada bas bas baðýrdýk, orta sahaya üst düzey bir veya iki adam þart diye. Sonuçta Szymek(ki dün iyi oynadý) ve Musampa toparlansa bile hala en az bir tane böyle adama ihtiyacýmýz da devam ediyor. Ne zaman gerek içeriden gerek dýþarýdan alternatifler çoðalýr, o zaman HHF'ý birer birer yedek kulübesine giderken görürüz.

Eleþtirmek çok kolay ama hadi deyince o kadar kolay deðil iþler. Ziya Hoca bilmiyor mu Musa'dan saðbek olmayacaðýný? Düne kadar rakip hocalarýn salaklýðý yüzünden sorun olmuyordu ama dün ilk kez Hikmet hoca bu eksiði tespit ederek ataklarý oraya yönlendirdi ve sonucu da aldý. Ziya Hoca da sýkýntýyý gördüðü için Gökdeniz'i sürekli geriye yardýma çekti. Baktý olmayacak, ikinci devre Hasan'ý oraya çekti. Bu deðiþiklik bile eleþtiriliyor, gerçekten anlamak mümkün deðil, ya ne yapsaydý söyler misiniz?

Sonuç itibarýyla takým iyi yolda; devre arasýna kadar idare edebilirsek arada yapýlacak 3 doðru transferle hala herkes kadar þansýmýz mevcut.

Ama lütfen sahada ne olup bittiðine biraz daha dikkat edelim, her olumsuz sonuçtan sonra körü körüne yýkýcý eleþtiri yapmayalým.

Nereden
    Hakkari

Bu konuda defaten yazmýþtým.. Þimdi bu konu üzerinde detaylý bir þekilde tartýþýlmasýný istiyorum.. Çünkü bu takým defansif futbola maðlup olmamamlýdýr..

diskus - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    48

ya arkadaslar bizim takimda dün jefferson haric gol pozisyonuna girmeyen futbolcu kalmadi hala burada hucüm futbolu istiyoruz diye yakiniyoruz.ilk 25 dakikada 3-0 olabilecek bir mactan zor la berabere ayrildik hoca ne yapsin buna.olmadimi olmuyor iste.

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Vahid geldi gitsin dedik savunma oynatýyor.Lazaroni geldi ondan beter çýktý.Son çare bizi ve Türkiye'yi tanýyan bir teknik adama sarýldýK.Eldeki kadroya bakarsan hücumun hücumunu oynar ama nerdeee?Yattara ve Musampa tam hazýr olduðunda nereye kaçacaksýn Ziya Doðan çok merak ediyorum.

Ýlk gediðindeki gibi taraftar baðýrdýktan sonra Yattara'yý oyunu alýrsan ömrün ilkinkinden kýsa olur.

Yamaç - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Bence dün akþamki maçda iyi oynadýk. oyunun büyük bir bölümünü rakip sahada oynamamýza raðmen galibiyet golünü bulamadýk. ama yattara iyileþince
    ve musampa hazýr oldugunda nasýl bir kadro sahaya sürecek merakla bekliyorum.
    Ýnþallah bir daha konya maçýna baþladýðý kadro gibi bir kadro çýkarmaz...

irfanköse276 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    36

konu sadece dün akþamki maçla sýnýrlý kalmamalý. bence eleþtirilmesi gereken nokta defansif oynamasý deðil, defansif oynarkn ligin kalbur altý takýmlarýndan olan a.gücünden 2 tane yemesi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)