Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 159 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Artk Hcum Futbolu Oynayan Bir Trabzonspor stiyorum!

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    07.03.2006

Standart Artk Hcum Futbolu Oynayan Bir Trabzonspor stiyorum!

oynan maclar gsterdi ki ziya dogan ana konseptinden asla dn vermiyor ve defansif anlayisli hucum futbolu denebilecek bir oyun tarzi gelistirme yolunda emin adimlarla ilerliyor. simdi kimileriniz bu topici elestiri topici falan zannedecek. bunun nne gecebilmek icin bastan yazayim bu bir elestiri topici degildir. evet defansif anlayisli hucum futbolu dedim cogunuz sacmalamissin diyebilir o yzden konuyu acarak devam edeyim. elinde bizim kadromuza benzer zellikler gsteren oyunculari olan takimlarin en byk zorlugu sahaya tam anlamiyla kadronun hakkini veren bir takimla cikabilmektir. yillar sonra defansif ve ofansif olarak hatta ortasahamizla dahi tam bir takim olduk diyebilecegimiz bir kadromuz var. ancak anlasilan o ki hocamizin bu kadrodan en iyisini degilde kendi istedigini cikarma ya da yaratma egilimi var.
    rnekle aciklarsak hocamiz -diger gelen tm hocalar gibi hasandan asla vazgecemiyor-oyuncu degisikliklerinde dahi hasani oyundan cikarmayip ondan sag bek yaratarak oyuna devam ediyor. ya da elimizde yeterli sayida sol kanat oyuncusu oldugu halde marcheyi solda tutarak ortasahayi savaskan ancak teknik yn zayif oyunculardna kuruyor. yine ortasahayi "saglam" tutmak icin huseyindenn her ne sartta olursa olsun vazgecmiyor ve cogu maclarda bir zorunluluk oldugu halde-bkz. ankaragc maci ikinci yarisi- cift santrafor oynatamiyor takimina!yine savasci kimliginden dolayi hocamiz takima bu yil katlan musa bykten vazgecemeyecege benziyor! ancak bunlara karsin takimin kkulubesinde symkowiak kiki umut gibi c tane ilk onbirde oynamasi gereken hadi zorunlulugu birakalim oynayabilecek ofANSIF ynleri de gelismis oyuncu varken sirf kendi taktigine sadik kalacak diye sahaya defans agirlikli bir kadroyla cikiyor ki bu durumda da gol atmamiz kisitli taktik varyasyonlara sikisip kaliyor. yattaranin yoklugunda tm yk belirli oyuncularin sirtina ykleniyor. ve olasi kaza gollerinde ya da rakibin can havliyle saldirdigi durumlarda-dnk gibi- iki golu bulmamiza ragmen iki gol yiyoruz. buradan cikacak sonuc; hocam korkunun ecele faydasi yok! yani ne kadar defansif oynarsak oynayalim ne kadar defansif oyuncumuzla sahada yeralirsak alalim gol yiyioruz. bu pek de bizimle ilgili degil futbolun dogasinda varolan bir sey.

biz bygz ona gre oynamaliyiz gibi populer ya da beylik laflarin arkasina siginmadan futbol neyi gerektiriyorsa onu yapmak gerekiyor demek zorundayiz. bunu da bir rnekle aciklarsak mesela chelse de kimi zaman tek forvetle sahaya ciksa da oyun anlayisi bu taktigin aslinda cok uzaginda ofansif bir zellik tasiyor. yani bu rnekten yola cikarak hocamizin yapmasi gereken tamamen kendi taktigine sadik kalmak yerine tkaimin oyuncu profilni de takim kurmada gznne almasi gerekliliigini grmesidir ve buna gre de takim kurmaya ynelmesi. simdi hicbirimiz iddia edmeeyiz ki bizim kadronun chelsinin kadrosuyla bir karsilastirilmasi yapilabilsin ancak biz de ingiliz liginde oynamiyor ve cl de mucadele etmiyoruz yani haddimizi bilmekle hayal kurmak arasindaki cizgiyi belirleyecek olan bizler yani hocamizdir.
    bu sadece takim icin degil kendisi icin de bir zorunluluk haline gelmistir. evet geldiginden bu yana mac kaybetmemis olabiliriz ancak en sonunda puan durumu ve siralamadiki yer futbolun bir sonuc oyunu oldugunu bize hatirlatmaktadir. cok yakinda cicim haftalari bitecek ve icimizden homurtular yavas yaas ykselmeye baslayacaktir. bu taraftatarin futbol bilgisi her ne olursa olsun diger eziklerin taraftarinin futbol bilgisinden genel anlamiyla daha fazla oldugunu hocanin bilmesi gerekmektedir. ve tepkisini de veririken futbol zerien verdigini en iyi hocamizin bilmesi gerekir.

ben buradan hocamiza daha fazla futbol ve oyun icin sesleniyorum...

gercekci ol imkansizi iste... yani sampiyonlugu...

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    29

hucum futbolu oynadk ama biraz ans biraz kazmalk ve yattarann olmay bunu etkiliyor

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

nemli olan gol yememek gol nasl olsa atarsn gol yemeyeceksin.arkadalar yanl anlamayn 3 l nliberolu ortasahay savunuyor deilim.Ama iyi savunma yapmak ok nemli
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

champions - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.05.2006
    Nereden
    stanbul

savunma yapmay bilmeyen takmlar baarl olamaz istisnalar hari nemli olan ka nliberonun deil oynayan oyuncularn kalitesidir 3 tane son derece sradan oyuncu yerine 2 tane salam oyuncu yeterlidir
    Konu champions tarafndan (03.10.2006 Saat 13:45 ) deitirilmitir.
    "i dnyas zengin insan tamamen yalnzken, kendi dnce ve hayalleriyle esiz bir elence bulur; te yandan ruhsuz biri srekli dernekten dernee, oyundan oyuna, yolculuktan yolculua, enlikten enlie kosa bile can skntsndan kurtulamaz."

Ali hsan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.03.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Bizim takm ezik oynamyo ki .Dnk mata ezdik ama yorgunluk ve beceriksizlik, defans hatalarmz yznden bedava goller yedik...Ben oyundan memnunum sadece baz oyuncular biraz daha eki dzen verse kendine herey tamam
    Hrriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceim!

Forum Yneticisi Erbay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.08.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Yeteri kadar hcum oynamasak bile inanlmaz goller kardk.Baz anlarda duruyoruz.Ankaragcn bile bask kuramadk uzun sre.Bu eksiklikleri gidermemiz lazm.

Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..

TSunami - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

valla ben de ortasaha futbolu oynayan takm istiyorum.
    en azndan ortasaha futbolcusu olan takm istiyorum.

orta sahasz bir takm ne defans yapabilir ne de hcum.
    :::TS:::

oflu2 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    34

takm dn iyiydi...ama eksik ok tabi ki..keke diyorum adem koak gndermesseydik..neyse ben szymek,yatttar ve kiki hazr olduunda takmn daha iyi olacan dnyorum..musa sa bek oynamaz..ilerde takmmzn ilk onbirini yazmak istiyorum..
    KARADENZ,
    DEV BR DALGADIR,
    ZGR BR SUDUR.

firidin61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.08.2006

hcm futbolu gol atmak zerine kurulan herkesin bildigi bir futbol anlaysdr.yanlz dnyada artk bu anlays yerini daha ok 2 nliberolu nce gol yememeyi hedefleyen oyuna brakt...ewet 3 n liberoyle oynuyoruz fakat defasif oyunun kt taraf olan gol pozisyonu retememe gibi bi skntmz yok nitekim savunmasyla sampyonluk kazanms gese,ve bjk nnde ok gol pozisyonuna girip 3 er tanede gol attk konya karssnda 10 kii kalmasak yine ayn pozisyonlar retebilicektik ve dnk ankaragc ma....3l on liberoya kars deilim benim kars oldugum ey 3l on liberonun 3 nnde ift zellikli futbolcu olmays(defans hcm)!!oysa TRABZONSPORumuzun kadrosun 3l on liberoda oynayabilicek ift ynl futbolcular var(m.keeli ferhat musampa szymek gibi)oysa biz bu syledigim ift ynl oyuncular yerine 1 yn bile oldugu mechul hepimizin bildigi ve ogumuzunda byle bi kadroyla sahaya ktgmzdan dolay knadg futbolcularla hala oynamaktayz...kadro yapmz 3 l n liberoyla oynayacak ve bi sknt yasamayacak tipte...fakat yanls olan ey kesinlikle ve kesinlikle OYUNCU SEMLER!!!!!

oflu2 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    34

1. Jefferson
    2. Ufukhan
    3. Kiki Musampa
    4. Fatih
    5. Stepanov
    6. Hseyin
    7. Szymek
    8. Gkdeniz
    9. Ersen Martin
    10.Marcelinho
    11.Musa Byk

12. Tolga
    13. ada
    14. Murat Ocak
    15. Umut Bulut
    16. Mustafa Keeli
    17. Yattara
    18. mer Rza

Yattara ikinci yarlarda yararlanlmas gereken bir oyuncu..zamannda lcescu sergeni nasl kullanyosa biz de yle yattrar kullanmalyz...
    KARADENZ,
    DEV BR DALGADIR,
    ZGR BR SUDUR.

Trabzonspor Kongre yesi
    Hekimolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

3 n libero ile oynuyoruz ama yine salaka goller yiyoruz ve pozisyon veriyoruz.en iyi savunma hcumdur.
    Hayat bir gndr o da bugndr.

abbas - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

_______________jefferson_________________

__musa___fatih____stepanov____m.keeli____

________szmkoviak____gattuso hasan________

___gkdeniz____marcelinho______musampa___

______________ersen martin________________

u an iin bundan daha iyi bir ilk 11 sahaya srlemeyeceini dnyorum.. nliberosuz taktik kalmad artk.. ift forvet hakeza oda yle.. ift forvetle oynayamayz buda bi gerek.. ki zaten marcelinho gkdeniz hatta sakatl bitince yattara da forvet saylr..
    yattara iyileene kadar en ideal 11 budur... ama yattara iyiletikten sonra ziya hoca ne yapar ne eder hi tahmin yrtemiyorum akas...
    srmene

champions - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.05.2006
    Nereden
    stanbul

nicotine61
    musadan sabek olmaz feridun oynar ama o oynamaz onun dnda herhalde en iyi kadrodur
    "i dnyas zengin insan tamamen yalnzken, kendi dnce ve hayalleriyle esiz bir elence bulur; te yandan ruhsuz biri srekli dernekten dernee, oyundan oyuna, yolculuktan yolculua, enlikten enlie kosa bile can skntsndan kurtulamaz."

abbas - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.07.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

biliyorum hemerim haklsn.. defansif yn cok zayf.. ama gs manda adam btn sa alan boyunca oynad.. gitti geldi... yani sana hak veriyorum.. ama elimizdekilere baknca bende ziya hoca gibi musa y tercih ediyorum akas...
    Konu abbas tarafndan (03.10.2006 Saat 14:36 ) deitirilmitir.
    srmene

frango - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2004
    Ya
    37

bencede musadan sa bek olmaz evet bende saldracak hucum oynayacak b takm styorum 1 tanbe yesekde 2 tanbe atp kazanmalyz bende 95 tek gb saldran b takm styorum o gunden beri malesef y takm gorduk belk ama saldran b takm goremedk
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandral...

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Hcum futbolu oynamak istiyorsunuz ha.Ziya Hoca var takmn banda alooo.3 n libero!
    keyif adam ..

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

hseyini karsn hoca hcum futbolu otamatik olarak oynarz zaten...
    hseyine ileri vermesi iin karlan paslar ortasaha gelmeden bouluyorlar..
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

ozcan_asanoglu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

3 n libero ile daha yarm saatte 3-0 ne geebilirdik. ferhat, dz adam gibi duruyor ama bence daha fazla ofansif grev verilse baarl olur. hasan zaten srekli ceza sahasna inen, yoklayan bir adam.

hoca 3 n libero iin eletirilebilir ama bu adamlarla fark da atabilirdik, bence ylda bir veya iki kez yenebilecek sama goller yedik.sonuta hocann seimi byle. 2+2 de 4 eder, 3+1 de..yani iki n libero ile oynasaydkta ayn sonucu alabilirdik.

hocann kadrosuyla hi pozisyona girmeseydik, inanlmaz goller karp (direkler de cabas) sama goller yemeseydik ben de hocay kadro konusunda eletirirdim.

15 gnlk arada defans elemanlarna kademe anlayn, nerde durmalarn gerektiini, alt pasn iinde bo adam brakmamalar gerektiini anlatsn yeter.
    Ryalar gereklestirmenin en kestirme yolu uyanmaktr...

oguzkoc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

ziya doan en ok biz istedik burada en ok biz tarttk. bilmiyormuyduk ziya doan defansif oynatyor. hepimiz biliyorduk. ozaman susup bekleyecez. olay defansif oynamakta deil zaten. 3 nliberoyla kmak bal balna bir hata. 2 nlibero karakta defansif oynarsn ve ma kaybetmeden namalup ampiyon olursun. ziya hocann tek hatas bu nliberodan kaynaklanyor, defansif oynamaktan deil. 2 nliberoyla oyna gene defansif oyna...
    VERENA (KIRANKA)

yelik tarihi
    24.07.2006
    Nereden
    stanbul

Hocann bu takm defansif oynatt ynndeki yaygn kanya katlmyorum. Bugn dnyada srekli rakibi yar alanna hapsedip sal sollu ortalarla bask altna alan hibir takm yok (Bizim taraftarmz bunu istiyor). Eer yeterince gol pozisyonuna giriyorsan yeteri kadar hcm oynuyorsun demektir. Ziya hoca dnemindeki tm malarda olduu gibi dn de bolca gol pozisyonuna girdik, ama atamadk. Bunda da en nemli sebep yorgunluktu.

Ziya Hoca defansif oyuncularla sahaya kmyor, savaan oyuncular tercih ediyor. kan oyunculardan da savamalarn, adama basmalarn istiyor. Bu yzden Murat Ocak oynamyor, bu yzden Marce srekli gerilere gelip bize gre zerine vazife olmayan ilere giriyor, bu yzden HHF oynuyor.

Evet bence de HHF yanyana oynamaz ama syler misiniz dn siz olsanz ilk onbirde sahaya srebileceiniz hangi ift ynl orta saha oyuncunuz vard? Mevcut kadroda bu tanma uyan ve ilk onbirde olmayan iki tane adam var: Szymek ve Musampa. Her ikisi de hazr deil. Eer Szymek'in gc kuvveti yerinde olsa ben Ziya Hoca'nn onu gz kapal ilk onbirde balatacan dnyorum. Zaten bu zelliinden dolay Szymek'i Trabzona isteyen de oydu. Ama henz yle deil ite.

Dahas transfer mevsiminde burada bas bas bardk, orta sahaya st dzey bir veya iki adam art diye. Sonuta Szymek(ki dn iyi oynad) ve Musampa toparlansa bile hala en az bir tane byle adama ihtiyacmz da devam ediyor. Ne zaman gerek ieriden gerek dardan alternatifler oalr, o zaman HHF' birer birer yedek kulbesine giderken grrz.

Eletirmek ok kolay ama hadi deyince o kadar kolay deil iler. Ziya Hoca bilmiyor mu Musa'dan sabek olmayacan? Dne kadar rakip hocalarn salakl yznden sorun olmuyordu ama dn ilk kez Hikmet hoca bu eksii tespit ederek ataklar oraya ynlendirdi ve sonucu da ald. Ziya Hoca da sknty grd iin Gkdeniz'i srekli geriye yardma ekti. Bakt olmayacak, ikinci devre Hasan' oraya ekti. Bu deiiklik bile eletiriliyor, gerekten anlamak mmkn deil, ya ne yapsayd syler misiniz?

Sonu itibaryla takm iyi yolda; devre arasna kadar idare edebilirsek arada yaplacak 3 doru transferle hala herkes kadar ansmz mevcut.

Ama ltfen sahada ne olup bittiine biraz daha dikkat edelim, her olumsuz sonutan sonra kr krne ykc eletiri yapmayalm.

yelik tarihi
    15.10.2004
    Nereden
    Hakkari

Bu konuda defaten yazmtm.. imdi bu konu zerinde detayl bir ekilde tartlmasn istiyorum.. nk bu takm defansif futbola malup olmamamldr..

diskus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.08.2005
    Nereden
    Almanya
    Ya
    42

ya arkadaslar bizim takimda dn jefferson haric gol pozisyonuna girmeyen futbolcu kalmadi hala burada hucm futbolu istiyoruz diye yakiniyoruz.ilk 25 dakikada 3-0 olabilecek bir mactan zor la berabere ayrildik hoca ne yapsin buna.olmadimi olmuyor iste.

Selman - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    08.02.2006
    Nereden
    stanbul

Vahid geldi gitsin dedik savunma oynatyor.Lazaroni geldi ondan beter kt.Son are bizi ve Trkiye'yi tanyan bir teknik adama sarldK.Eldeki kadroya bakarsan hcumun hcumunu oynar ama nerdeee?Yattara ve Musampa tam hazr olduunda nereye kaacaksn Ziya Doan ok merak ediyorum.

lk gediindeki gibi taraftar bardktan sonra Yattara'y oyunu alrsan mrn ilkinkinden ksa olur.

Yama - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Bence dn akamki mada iyi oynadk. oyunun byk bir blmn rakip sahada oynamamza ramen galibiyet goln bulamadk. ama yattara iyileince
    ve musampa hazr oldugunda nasl bir kadro sahaya srecek merakla bekliyorum.
    nallah bir daha konya mana balad kadro gibi bir kadro karmaz...

irfankse276 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.07.2005
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

konu sadece dn akamki mala snrl kalmamal. bence eletirilmesi gereken nokta defansif oynamas deil, defansif oynarkn ligin kalbur alt takmlarndan olan a.gcnden 2 tane yemesi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)