Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Faydalı Bilgiler

Nereden
    Trabzon

Standart Faydalı Bilgiler

Uzun zamandır açmayı düşündüğüm başlıktır kendisi.
    Biraz önce saç konusunu görünce açmam gerektiğini hatırladım.
    Açtım gitti başlığı.
    Her konuda yardım, tecrübe, faydalı tüm bilgiler...
    Soralım cevap alalım. Öğrenelim. Paylaşalım.
    Mesela ben bir örnekle başlayayım:
    Kestiğimiz limonu kurumadan nasıl saklarız Sibel?
    Cevap veriyorum,
    Kestiğiniz limonlar kurumasın istiyorsanız bir tabağa şeker serpip, kesilen yer şekerin üzerine gelecek şekilde limonu koyup dolaba atın.

guci 29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu konu benim aklıma da gelmişti. Ama pek üzerinde durmadım. Tarafımdan tebrik ediyorum.

İlk aklıma geleni yazıyorum o zaman.

Marketten aldığımız yumurtaların taze veya bayat olduğunu hemen anlayabiliyoruz. Şöyle;

Bir kabın içine (geniş bir bardak da olabilir) su doldurup, birkaç yumurtayı içine koyun. Yumurta dipte kalıyorsa taze, suyun yüzüne çıkıyorsa bayat demektir.

Bunu hep uygularım.
    Bir bordon var bir de mavin
    Sevgin ömrünü yedi senelerin...

Nereden
    Trabzon

Onu hiç duymamıştım bak. Klasik sarısı dağılıyorsa bayat hop diye düşüyorsa taze olarak devam ediyordu hayat

Nereden
    Avrupa Diğer

Standart Faydalı Bilgiler

Bir ara gereksiz bilgiler diye bir şey okumuştum. Aklımda kalan; sabah 1 elma kahveden daha iyi uyku açarmışmış. Deneyen yorum yapsın

Emrah Akcagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maşallah baya faydalı bilgiler varmış sayfada.
    "Arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş ..!"

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Hakan Genç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir ara gereksiz bilgiler diye bir şey okumuştum. Aklımda kalan; sabah 1 elma kahveden daha iyi uyku açarmışmış. Deneyen yorum yapsın
    Evet, bunu denemiştim. Gerçekten işe yarıyor
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Öznur61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Ynt: Faydalı Bilgiler

Elbisenize, saçınıza veye herhangi bir yere yapışan sakıza çözüm, naylona sarılmış buz torbası tutmak

Bire bir

Nereden
    Trabzon

Alıntı Öznur61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elbisenize, saçınıza veye herhangi bir yere yapışan sakıza çözüm, naylona sarılmış buz torbası tutmak

Bire bir

Onaylıyorum(bilirkişi olarak); bir önemli incelik:
    Koyu renkli saf keten kumaşlar hâriç...

Donmuş sakız, o an katılaştığı için, kırılma ve
    dağılma sırasında kumaş yüzeyinde olabilecek sert sürtünmeler,
    kumaşın renginin solmasına sebep olabilir.
    Saf ketenlerin renk ömrü sâdece bir yazdır... Dikkat!.

Buzun doğrudan kumaş üzerine temas ettirilmesi,
    bâzı kumaşlarda su lekesi yapar.
    Naylon torba içinde olmasında, kumaş sağlığı bakımından fayda var.

Teşekkürler Öznur61

kadiryeter Kadir Yeter. 10.11.2014 TRABZON.

ttp://forum.bordomavi.net/
    Ganita faydalı bilgiler
    Konu Kadir Yeter tarafından (10.11.2014 Saat 19:36 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Teşekkürler Öznur bunu bilmiyordum.

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hayati faydalı bilgi,

Bir yerde doğalgaz kaçağı olduğunu hissetmişseniz veya şüpheleniyorsanız, kesinlikle o odadaki lambayı yakmayın. Lambayı yakarken anahtarda oluşan ark grizu patlaması etkisi yaratabilir.

Işık gerekiyorsa el feneri vs gibi bir ekipmanla gereken kısma gidin.
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

B.Yiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Standart Ynt: Faydalı Bilgiler

Hapsirik tuttugunda kesin cozum..

Metal kasigin bir ucunu Bir bardak suyun icine diger ucunu anlinizin yan tarafina dokundurup iciyoruz..
    (kasik suya deger halde)

Aninda hapsiriginiz gececektir..

Nereden
    Trabzon

Evde ıhlamur çayınız yoksa(kurutulmuş paketli), grip olmadan önce tedbirini alın derim...

İnsanın başı ağrıdığı vakit, bakkal size uzaklaşıyor...

kadiryeter Kadir Yeter. 10.11.2014

tp://forum.bordomavi.net/ Ganita faydalı bilgiler 1/12

Nereden
    Trabzon

Alıntı B.Yiğit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Metal kasigin bir ucunu Bir bardak suyun icine diger ucunu anlinizin yan tarafina dokundurup iciyoruz..
    (kasik suya deger halde)

Çok ilginç.

Nereden
    Trabzon

Alıntı B.Yiğit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

(kasik suya deger halde)

Yazıyı okudum... düşündüm... aklıma bir fıkra geldi...
    adamın biri göz doktoruna gitmiş. Şikâyetini doktora anlatınca doktor şaşırmış ve hastasına bir çay getirilmesini istemiş.

Hastanın şikâyetini, tatbîki olarak gören doktor reçeteye şunu yazmış:
    Çay içerken çaykaşığının gözüne batmaması için kaşığın bardaktan çıkarıldıktan sonra çayın içilmesi.

Biraz değişik anlattım amma herhalde anlamışsınızdır...

Hapşırık önlemek için, yemek kaşıklı pratik bilgiye:
    Şimdi gelelim bardakdaki kaşığın sapına... bu sefer, kaşık sapı adamın alnından kayıp gözüne saplanırsa, bu sefer sondaj makinesi ile sap gözden çıkarılabilir?... neden mi; hapşırma sırasında, ağızdan çıkan havanın 120 Km. hızla çıktığını biliyoruz...

Sağlıkla...

kadiryeter Kadir Yeter. 11.11.2014 Kavakmeydan...

tp://forum.bordomavi.net/

Muhteva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Muz kabuğu'nun iç kısmına toz şeker sürüp yüzünüze sürerseniz alerji,sivilce,kızarıklık gibi cilt sorunları için birebir gelir..

Ayrıca yine Muz kabuğu'nun dış kısmını ayakkabı parlatma da kullanabilirsiniz en kaliteli cila bile o derece parlatmıyor
    Adalet,Eşitlik,Özgürlük..
    Komünar..

Nereden
    Trabzon

Sivri zekâ..........................

Sinek Kovucu...

Yeri: Ortahisar, Şairler Kahvesi. Erkan.

Çayı, 50 Kuruştur... uğrayın gözünüzle görün... sur duvarında asılı...

Sağlıkla...

kadiryeter Kadir Yeter. 11.11.2014 Kavakmeydan...

Konu Kadir Yeter tarafından (11.11.2014 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Yazılanları okudum.Başlığın faydalı olacağını düşünerek yukarılarda kalması için yazıyorum.Aklıma bir şey geldiğinde paylaşırım.
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Muhteva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Yazın tam uyurken sivrisinekler başınıza mı üşüştü ? Hemen bir demet maydanozu yatağınızın yakınına koyun sivriler kaybolacaktır
    Adalet,Eşitlik,Özgürlük..
    Komünar..

Nereden
    Trabzon

Aynalarınızı parlatmak istiyorsanız kolonya ile silin.
    Jilet gibi oluyor.

Soner Albayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evlerinizdeki ısı kaybını azaltmak ve ödediğiniz doğalgaz faturasının karşılığını almak istiyorsanız,

İyi bir ısı yalıtımı yaptırıp, tam yoğuşmalı kombi taktırın.

Panel radyatörlerin (halk dilindeki adı petek) arkasında kalan duvara radyatör boyutu kadar alüminyum folyo yapıştırırsanız ısı kaybını minimize edip radyatörden yüksek verim alırsınız..

DEEP BLUE
    Ziyaretçi

Diyelim ki tuttuğunuz takımda Zeki Yavru isimli biri var ama bu kardeşimizin oynadığı futbolumsu şeyi izlemek istemiyorsunuz... Çözümü basit; ya TV'yi kapatın ya da kulüpten gönderin. Problem kalmadığını görecek ve hayata daha pozitif bakabileceksiniz.

Faydalı bir bilgi olduğunu düşünüyorum.

Lumcera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Alıntı DEEP BLUE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyelim ki tuttuğunuz takımda Zeki Yavru isimli biri var ama bu kardeşimizin oynadığı futbolumsu şeyi izlemek istemiyorsunuz... Çözümü basit; ya TV'yi kapatın ya da kulüpten gönderin. Problem kalmadığını görecek ve hayata daha pozitif bakabileceksiniz.

Faydalı bir bilgi olduğunu düşünüyorum.
    Şimdilik Ölümüne Kadar HaYattayım.

Nereden
    Trabzon

Öğrencilere:

18.50 Direkt hat otobüsünü kaçırmak istemiyorsanız, dersten erken çıkın...
    yoksa eve 21.00'de ulaşırsınız... körüklü otobüsü bulduğunuza da şükredin.

Otobüsü kaçıranlara tavsiyem: Baş durağa geçin... ters istikâtte daha kolay dolmuş bulursunuz.

Ya, hava yağışlı- çepel ise... vay halınıza.

"çeken bilir demişler"

kadiryeter Kadir Yeter. 14.11.2014 Kavakmeydan- KTÜ Arası...

Konu Kadir Yeter tarafından (14.11.2014 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.

Emrah Akcagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hakemler başlığı var mıydı bilmiyorum o yüzden buraya koyuyorum. Biraz eski ancak okumaya değer.

Cüneyt Çakır (İstanbul-FIFA)
    O Hooijdonk gibi bir frikik ustası
    23 Kasım 1976 doğumlu. Sigortacı. Seyahatlerden ve maçlardan vakit buldukça sigorta ofisine uğrar. İyi bir NBA takipçisidir. Düdük çalmadığı maçlarda iyi frikik atar. Hem de Hoijdonk'u, Alex'i, Hagi'yi aratmayacak derecede!.. İdmanından asla taviz vermez. Televizyondaki hiçbir maçı kaçırmaz. Annesi ve eski bir hakem olan babası Serdar Çakır, Cüneyt'in en iyi gözlemcileridir.

Kuddusi Müftüoğlu (Antalya)
    Hem turizmci hem hakemlerin ağabeyi
    4 Mart 1970 Alanya doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık mezunu. 9 yaşında yetim kalmış ama yılmamış, çok çalışmış ve Türkiye'nin en iyi hakemleri arasına girmiş. İyi bir iş ve yuva kurmuş. Finlandiyalı Paulina ile Alanya'da tanıştı ve evlendi. Tuba ismini alan eşi Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi mezunu. Çocukları Verna, Meyra ve Hüseyin'le mutlu bir yuvaya sahip. Alanya'nın önde gelen turizmcilerinden olan Müftüoğlu, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu'nun kardeşi, Süper Lig hakemi Kamil Abitoğlu'nun kuzeni.

Mete Kalkavan (İstanbul)
    Babası milletvekili kendisi fabrikatör
    17 Ağustos 1979 doğumlu. İTÜ Makine Mühendisliği mezunu. Unipak ambalaj kutu fabrikasının sahibi. Süper Lig'de yardımcı hakem kadrosunda da bulundu. İyi derecede İngilizce bilen Mete Kalkavan, Avrupa futbolu konusunda otoritedir. Babası Ahmet İhsan Kalkavan son genel seçimlerde Samsun'dan milletvekili seçildi.

Tolga Özkalfa (İzmir-FIFA)
    Diş doktoru bir kaleci
    22 Şubat 1977 Nazilli doğumlu. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği'nden mezun. Tercüman Esra hanımla evli. 1 yaşında Orhan Efe adında bir oğlu var. Tolga Hoca amatör kümede uzun yıllar kalecilik yaptı. Şu anda da Balçova'da en son teknolojiye sahip lazer tedavi yapılan bir diş kliniğini hizmete soktu.

Fırat Aydınus (İstanbul-FIFA)
    Katı yağ düşmanı!
    25 Ekim 1973 doğumlu. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunu. 9 Temmuz 2005'te bankacı Teyyübe hanımla evlendi. Mina Deniz isminde 5 yaşında bir kızı var. EF Dil Okulları'nda İngilizce eğitim pazarlaması yapıyor. Kitap ve sinema düşkünü. Asla katı yağ yemez. Bırakın yemeyi katı yağa bakamaz bile... Sofrada bile görmek istemez.

Bülent Yıldırım (Ankara-FIFA)
    TV yıldızı olabilir!
    01 Mart 1972 Pınarbaşı doğumlu. 1990'daki ÖSS sınavında Kayseri birincisi olur. ODTÜ İ.İ.B.F. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu. Bilnur hanımla evli olan Bülent Yıldırım üst düzey bir bürokrat. Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda İç Denetim Başkanı. Hitabeti çok güçlü. Televizyonculuk yapacak olursa Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'nu siler atar!..

Hakan Özkan (İzmir)
    Okul birincisi
    10 Ağustos 1970 Amasya doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu. Bölümünü 1'incilikle, fakülteyi 2'incilikle bitirdi. Eşi sınıf öğretmeni. Kızı Doğa da ortaokul öğrencisi. Hakemlikte arzu ettiği yere gelemedi.Kasımpaşa-G.Antep maçı hayatında unutamayacağı maçlardan oldu.

Süleyman Abay (İstanbul)
    Yerli Tiger Woods!
    13 Mayıs 1973 doğumlu. İyi bir grafikerdir. Aynı zamanda meslektaşımız olan Abay, Sarı Basın Kartı sahibi. Birsen hanımla evli. Süleyman Hocaya golfün büyük ismi Tiger Woods'un Türkiye versiyonu da denebilir!

Hüseyin Göçek (İstanbul-FIFA)
    Ada'da hakemlik yaptı
    30 Kasım 1976 doğumlu. Kabataş Lisesi'nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğini bitirdi. Geoteknik Anabilim Dalında master yaptı. Otomotiv sektöründeki aile şirketinde yöneticilik yapan Hüseyin Göçek, bir dönem basketbol da oynamıştı. İngiltere'de 1 yıl boyunca hakemlik yaptı. Diş Doktoru Ezgi hanımla evli olan Hüseyin Hocanın Berk Deniz adında bir oğlu var.

Bünyamin Gezer (K.Maraş)
    Gözü açık gidecek!
    9 Aralık 1972 doğumlu. K.Maraş'ta polis memuru olarak görev yapıyor. Aslen Amasyalı'dır. Babası Satılmış Amca en önemli takipçisidir. FIFA olamadan ölürse gözü açık gider. Sözünü kimseden esirgemez. Aklından geçeni açık yüreklilikle ifade etmeyi sever.

Deniz Çoban (Konya)
    Seri çıktı, sert durdu
    13 Nisan 1977 Çorum doğumlu ama Amasyalı. Celal Bayar Üniversitesi BESYO mezunu. Konya'da Beden Eğitimi öğretmenliği yapıyor. Eşi de müzik öğretmeni. 8 yaşında Ecem ve 2 yaşında Hüseyin Denizhan isminde iki çocuğu var. Hakemlikte iyi bir çıkış yakaladı. Ancak Bursa-F.Bahçe ve G.Antep-Bursa maçları onu çok üzdü.

Halis Özkahya (Yalova - FIFA) FIFA'ların tek 'evde kalmışı'
    30 Mayıs 1980 doğumlu. Kütahyalı. Dumlupınar Üniversitesi BESYO mezunu. Kocaeli'de Süper Lig hakemi oldu. Batman'da iken FIFA kokardı taktı. Şimdi Yalova'da Beden Eğitimi öğretmenliği yapıyor. Hayatı spor... Yüzme, masa tenisi, tenis dahil birçok dalla ilgileniyor. Bir yıl içinde evlenmesi bekleniyor.

Yunus YILDIRIM (Manisa-FIFA) Ailece eğitimci
    23 Şubat 1970 Alaşehir doğumlu. Manisa Saruhan Anadolu Lisesi'nde Beden Eğitimi öğretmeni. Meslektaşı olan Hamiyet hanımla evli. Yıldırım çiftinin Anıl isminde bir oğlu var.

Aytekin Durmaz (Balıkesir)
    Güneydoğu gazisi
    29 Ağustos 1970 doğumlu. Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği mezunu. Süheyla hanımla evli, Hazal ve Naim Atakan isminde iki çocuk babası. 1994'te komando asteğmen olarak Ağrı dağı eteklerinde Doğubayazıt'ta askerliğini yaptı. Ve burada gazi de oldu.

Özgüç Türkalp (Ankara)
    Bir maçla şöhret oldu
    15 Şubat 1974 doğumlu. Babası merhum Erol Yaşar Türkalp, duayen bir spor yazarıydı. Özgüç, 10 Ekim 2010'da Aslı hanımla hayatını birleştirdi. Geçen sezon Süper Lig'de maç yönetmedi. 1 Ekim 2005'teki meşhur Konya-F.Bahçe maçında Anelka'nın pozisyonu ile şöhretine şöhret katan Özgüç, Ankara'da emlak brokerliği yapıyor.

İlker Meral (Balıkesir)
    Savaştepe'nin gururu
    12 Kasım 1971 doğumlu. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu. Balıkesir'in Savaştepe ilçesinde eczane işletiyor. İlçenin tuttuğu takım yok, tuttuğu hakem var. Herkes İlker Meral'in maçlarını takip ediyor. Eşi Edebiyat öğretmeni. 12 yaşında Ezel Arda isminde bir oğlu var.

Özgür Yankaya (Edirne)
    Trakya'yı temsil ediyor
    2 Ocak 1978 Edirne doğumlu. Trakya Üniversitesi BESYO mezunu. Hayatı futbol oynamakla geçti. Edirne PTT takımında uzun yıllar forma giydi. 3.Lig'de DSİspor'da oynadı. Edirne'de kafe işletmecisi. Geçtiğimiz haziran ayında Hande İrem hanımla hayatını birleştirdi. Trakya'yı futbolda en tepe noktada temsil eden Özgür Hoca, FIFA listesine ciddi şekilde aday.

Abdullah Yılmaz (Trabzon)
    Hakem babasının oğlu
    6 Mayıs 1978 Trabzon doğumlu. Karadeniz Teknik Üniversitesi BESYO mezunu. Eşi bankacı. Asya adında bir kızı var. Babası Azmi Yılmaz da eski bir klasman hakemi. Trabzon'da yönettiği amatör maçlarda hakemliği pişti.

Serkan Çınar (İstanbul)
    Her türlü spor yapılır
    14 Nisan 1976 Lüleburgaz doğumlu. Trakya Üniversitesi BESYO mezunu. Beden Eğitimi öğretmeni. Evli. Mankenlik yaptı. Hentbol oynadı, kayak yaptı. Futbol, voleybol, hentbol, badminton, kayak ve futsal branşlarında antrenörlük belgesi var.

Suat Arslanboğa (Malatya)
    Annesi tedavi etti
    04 Haziran 1978 Malatya doğumlu. Erciyes Üniversitesi BESYO mezunu. 2 yaşında diz kemiğinde iltihap toplanmış. Birçok ameliyatlar geçirmiş. Ameliyat sürecinin ardından doktorlar sakat kalıp kalmayacağını, hatta yaşayıp yaşamayacağımı tartışmış. Malatya'ya döndükten sonra annesi son çare olarak dizinden aşağıya kara merhem sürmüş. O merhem bacağındaki bütün iltihabı boşaltmış. Sağ bacağındaki iz o ameliyatlardan kalma.

Hüseyin Sabancı (İzmir)
    Sabancı ailesinden değil
    30 Aralık 1980 İzmir doğumlu. Celal Bayar Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Evli. 4 yaşındaki minik Efe'nin babası. Züccaciye ve hediyelik eşya satan bir mağazası var. Ünlü Sabancı ailesiyle soyadı benzerliği dışında bir ilgisi yok.

Murat Türker (Manisa)
    Fedakârlık bu işte!
    15 Kasım 1978 Turgutlu doğumlu. 16 yaşında hakemliğe başladı. Celal Bayar Üniversitesi BESYO mezunu. Turgutlu'da zihinsel engelli çocukların bulunduğu bir okulda Beden Eğitimi öğretmenliği yapıyor. Eşi Başak hanım da aynı okulda ve aynı branşta. Karı- koca birlikte zihinsel engelli çocuklara eğitim veriyorlar. 4 yaşında Efram adında oğulları var. Evinin bahçesi hakemlik dışında en çok vakit geçirdiği yer.

Barış Şimşek (Trabzon)
    Hem kaleci hem radyocu
    9 Nisan 1976 Trabzon Vakfıkebir doğumlu. KTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu. Aynı üniversitede İşletme mastırı yaptı. Sinemayı çok seviyor. 10 yıl sinema üzerine radyo programı yaptı. Trabzon İdmanocağı Kulübün'de 12 yıl kalecilik yaptı. Daha sonra eğitim hayatını tercih etti. Sakin görüntüsü ile pek Karadeniz insanına benzemez. Avukat olan babası Trabzonspor'da yöneticilik yaptı.

M.Kamil Abitoğlu (Antalya)
    Çakı gibi komando
    15 Haziran 1970 doğumlu. Uludağ Üniversitesi mezunu. Özlem hanımla evli. Tayyar Efe adında 3 yaşında bir oğlu var. Alanya'da turizm işi ile uğraşan Abitoğlu askerliğini G.Doğu'da yapmış ve ciddi çatışmaların içinde bulunmuş. 1992-93 yıllarında Bitlis Güroymak'ta seyyar piyade tim komutanı olarak asteğmenliğini tamamlayan Abitoğlu, o dönem şehit olan 33 askerin cenazelerini Muş-Hasköy'a taşıyan birlikte de görevliydi.

Koray Gençerler (Manisa)
    Ligin gediklisi
    30 Nisan 1978 Almanya doğumlu. Manisalı. Mersin Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu mezunu. Manisa'da gaz ölçüm cihazları ticaretiyle uğraşıyor. Uzun yıllar Süper Lig'de yardımcı hakem olarak da görev yaptı. Hatta FIFA kokardı da taşıdı. 1997 yılından bu yana klasmanda görev yapıyor. Yardımcı Hakem Serken Gençerler kuzeni olur. Son iki sezondur kendisinden beklenen çıkış olmadı.

Taner Gizlenci (Denizli)
    Fener'i 6-1 yenmiş hakem!
    23 Aralık 1967 doğumlu. Profesyonel futbol oynadı. Altay, Adana, Aydın, Malatya, Eskişehir takımlarında forma giydi. Aydınspor'un 1990-91 sezonunda F.Bahçe'yi 6-1 mağlup ettiği tarihi maçın kadrosundaydı. Ertesi yıl Aydın'ın F.Bahçe'yi yine İstanbul'da 2-1 yendiği maçta ise takım kaptanıydı. Denizli'de Beden Eğitimi öğretmenliği yapan Gizlenci futbol oynamış hakem için iyi bir örnek olamadı. Hakemlikte son sezonu.

Mustafa İlker Coşkun (Ankara)
    Teknoloji tutkunu
    25 Şubat 1979 Ankara doğumlu. ODTÜ Beden Eğitim Öğretmenliği mezunu. Teknoloji danışmanlığı yapıyor. 3 ay önce evlendi. Eşi Pelin hanım bankacı. Süper Lig'de 6'ıncı sezonu.

Zafer Demir (Malatya)
    Psikoloji uzmanı
    18 Aralık 1973 Malatya doğumlu. Çukurova Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunu. Yüksek lisansını İnönü Üniversitesi'nde yaptı. Aile terapisi, çocuk ve ergenlik gelişimi üzerine danışmanlık yapıyor. Evli olan Zafer Hoca'nın Utku ve Elif Ceren isimlerini taşıyan 2 evladı var.

Hakan Ceylan (İzmir)
    Balık ve babalık keyfi
    7 Mart 1979 İzmir doğumlu. Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu. Ünlü hakem Hasan Ceylan'ın oğlu. Bilgisayar sektöründe çalışıyor. İyi derecede İngilizce biliyor. Hakemlikten arta kalan zamanını Çeşme'de zıpkın ve olta ile balık tutarak geçiriyor. Evli. Henüz bir aylık bir erkek çocuk babası.

Tayfur Özkan (İstanbul)
    İnşaat ondan sorulur
    05 Mart 1979 doğumlu. Anadolu Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunu. İnşaat mühendisliğini özel bir şirkette şantiye şefi olarak icra ediyor.

Volkan Bayarslan (İstanbul)
    Hem stoper hem kayakçı
    01 Ocak 1978 Erzurum doğumlu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğinden mezun. Ağrıspor, Erzurumspor, İstanbulspor'da profesyonel olarak futbol oynadı. Stoper mevkiinde top da adam da geçirmezdi. İyi bir kayakçıdır. Evli, 8 aylık bir erkek çocuk babası.

Çağatay Şahan (Manisa)
    Bir dal çal Çağatay...
    13 Nisan 1979 Denizli doğumlu. Celal Bayar Üniversitesi BESYO'da öğretim görevlisi. Henüz bekâr. Org çalma konusunda çok başarılı, "müzisyen" denebilir. Süper Lig'de 4'üncü sezonu.

F.Serkan Koçak (Çankırı)
    Havayı soğutma uzmanı!
    28 Ağustos 1973 Çankırı doğumlu. Meslek Yüksek Okulu İklimlendirme ve Soğutma Bölümü mezunu. Bu yıl 19 Haziran'da evlendi. Çankırı MKE'de çalışıyor. Tam 20 yıllık hakem. 17 yıldır klasmanda. Bu sezon Süper Lig kadrosunda 4'üncü sezonu.

Mesut Çarık (Eskişehir)
    Tam bir maket düşkünü
    08 Eylül 1976 Eskişehir doğumlu. Marmara Üniversitesi Makine Öğretmenliği Bölümünden mezun. Sabiha Gökçen Anadolu Teknik Lisesi'nde müdür yardımcısı. Eşi Zeynep hanım da İngilizce öğretmeni. Arda ve Ela adında 2 çocuk babası. Uçak ve araba maketi meraklısı.

Mustafa Öğretmenoğlu (Antalya)
    Mali müşavir
    24 Nisan 1978 Antalya doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Antalya'da Serbest Mali Müşavirlik yapıyor. Evli ve 2 çocuk babası.

Ercan Hellaç (Erzincan)
    Badminton antrenörü
    08 Temmuz 1978 Trabzon doğumlu. Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu. Eşi de Beden Eğitimi öğretmeni olan Ercan Hellaç'ın Elif ve Kerem isimlerinde iki çocuğu var. Badmintonda 2. kademe antrenörü.

Mürvet Sezer (Samsun)
    Siftah yapmayı bekliyor
    06 Ağustos 1974 Bulancak-Giresun doğumlu. Ticaret yapıyor. Koşamayınca Süper Lig'in kıyısından dönmüştü. Sonunda bu kadroya yükseldi. Üst Klasman hakem kadrosunda 3'üncü yılı. Süper Lig siftahı yapamayan hakemlerden.

Kutluhan Bilgiç (İzmir)
    Daha çok gençsin!
    13 Mayıs 1981 doğumlu. Ege Üniversitesi BESYO mezunu. Faber Castel Kalemlerinde satış sorumlusu olarak çalışıyor. Uzun yıllar cankurtaranlık yaptı. 38 kişilik Üst Klasman Hakem kadrosunun yaşı en küçük olanı. Süper Lig kadrosunda ikinci yılı. Yeşim hanımla 20 Temmuz 2009'a evlendi.

http://www.bursadabugun.com/haber/su...par-50243.html
    "Arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş ..!"

Nereden
    Trabzon

Eşyaların üzerindeki bantları tertemiz çıkarma formülü var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)