Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 1 2
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 41 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Taktik ve Oyuncu Özellikleri

bordomavi1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Emre İskender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düz mantık araya atılan topa mudahale
    çok mantıklı. dezavantajı da ayağından topu hızlı çıkaramayıp, gecikmeli çıkarması. özellikle kontra atak oynayan, ataklara hızlı çıkmaya çalışan takımlar bunu tercih etmez. biz sakin bir şekilde oynayıp, oyunu rakip sahaya yıkmak istediğimiz için biz de pek sıkıntı oluşturmaz. oyunu rakip sahaya yıkınca stoperlerimiz ön tarafta olduğu için araya atılan topları karşılamak için ters ayaklı oyuncu oynatmak bize avantaj sağlıyacak.
    Konu bordomavi1 tarafından (02.09.2014 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

https://twitter.com/_maradona10/stat...48687610990593

Bence Trabzonspor'un en büyük sorunu geriden oyunu kuramama. Bunu video ile elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.

(Foruma video yüklenebiliyorsa direkt olarak yüklemek isterim. Bulamadığım için twitter linkini attım.)
    Konu bordomavi1 tarafından (04.08.2017 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı bordomavi1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://twitter.com/_maradona10/stat...48687610990593

Bence Trabzonspor'un en büyük sorunu geriden oyunu kuramama. Bunu video ile elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.

(Foruma video yüklenebiliyorsa direkt olarak yüklemek isterim. Bulamadığım için twitter linkini attım.)
    Tiwtter linki gömülmüyor sanırım Foruma. Denemek gerek...
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Nereden
    Bursa

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tiwtter linki gömülmüyor sanırım Foruma. Denemek gerek...
    Evet, twitter linki gömülmüyor. Bilgisayarımdan direk yükleme şansı da yok sanırım.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı bordomavi1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, twitter linki gömülmüyor. Bilgisayarımdan direk yükleme şansı da yok sanırım.
    Facebook, Google, Youtube, DailyMotion videoları gömülebiliyormuş.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Nereden
    Bursa

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebook, Google, Youtube, DailyMotion videoları gömülebiliyormuş.
    Facebook kullanmıyorum, Youtube engel atar videoya büyük ihtimal. İsteyen arkadaşlar olursa hiç kullanmadım ama Google veya DailyMotion'dan yüklemeyi denerim.

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

.
    Konu Ozan Yılmaz tarafından (04.08.2017 Saat 17:49 ) değiştirilmiştir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Bursa

@SixtyOne_61 Eyvallah hocam

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

güzel bir video olmuş eline emeğine sağlık.. ama yorumda hata var bana göre.. 3'lü defansta okay stoperlerin arasına girdiğinde inisiyatif alması gereken asıl oyuncu okaydır.. ama gelin görün ki okayın böyle bir yeteneği yok ve olması da mümkün değil.. topu ayağına aldığında dikine koşu yapıp adam eksiltebilmesi gerekir.. 3-4 metre topu sürebilse rakip yerleşiminde mutlaka boşluk bulacak ama topu yanındaki oyuncuya veriyor.. uğur ve durica uzun top deniyor ve top kaybı yaşıyoruz..

istatistiklere de okayın isabetli pasları uğurun isabetsiz pasları yansıyor.. halbuki orada risk alması gereken oyuncu okaydır..

madem böyle bir oyun stiliyle oynayacağız, uzun pas kalitesi dünya seviyesinde olan gökhan inleri neden almadık ben de bunu anlamıyorum?
    Attan inip eşeğe bindik!

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı memozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel bir video olmuş eline emeğine sağlık.. ama yorumda hata var bana göre.. 3'lü defansta okay stoperlerin arasına girdiğinde inisiyatif alması gereken asıl oyuncu okaydır.. ama gelin görün ki okayın böyle bir yeteneği yok ve olması da mümkün değil.. topu ayağına aldığında dikine koşu yapıp adam eksiltebilmesi gerekir.. 3-4 metre topu sürebilse rakip yerleşiminde mutlaka boşluk bulacak ama topu yanındaki oyuncuya veriyor.. uğur ve durica uzun top deniyor ve top kaybı yaşıyoruz..

istatistiklere de okayın isabetli pasları uğurun isabetsiz pasları yansıyor.. halbuki orada risk alması gereken oyuncu okaydır..

madem böyle bir oyun stiliyle oynayacağız, uzun pas kalitesi dünya seviyesinde olan gökhan inleri neden almadık ben de bunu anlamıyorum?
    Savunma arasina girmiş son adam olmuş futbolcunun basit oynamasi gerekir, orada nasil insiyatif alacaksin? Oraya yaklaşacak ortasahalar insiyatif alabilir.

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Savunma arasina girmiş son adam olmuş futbolcunun basit oynamasi gerekir, orada nasil insiyatif alacaksin? Oraya yaklaşacak ortasahalar insiyatif alabilir.
    normal şartlarda bir orta saha oyuncusunun pas kalitesi ve adam eksiltme becerisi bir defansa göre kat be kat üstündür.. videoyu iyi izleyin.. okay rakibin 5-6 metre uzağındayken bile topu yanına oynuyor.. yanındaki adam inisiyatif kullanıp uzun oynuyor.. ya da topla çıkmaya çalışıyor..

en basit oynaması gereken mevki stoperdir.. o da topu aldığı okaya onasın ve etliye sütlüye karışmasın.. top ileri nasıl gidecek..

bu sene bu şablonla ve bu oyuncularla oynarsak en büyük defomuz bu olur.. ama onazinin bu noktada sürekli uzun top oynamaya çalıştığını gördük ki bu iyi bir gelişme..
    Attan inip eşeğe bindik!

merdeme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maç boyunca Kucka sürekli defansa yaklaşıp top aldı ve dağıttı. Orta sahada Kucka, Okay, Olcay, Yazıcı ve kanatlar henüz yeterince anlaşamıyor.

mete61bordomavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı SixtyOne_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

.
    Burada yıllardır bu konudan bahsedip duruyorum. Trabzonspor futbol oynamıyor diyorum. Kimse çıkıp da bu konuda herhangi bir şeyden bahsetmiyor.
    5-6 senedir süren bir şike muhabbeti veya yönetim vs konularında ya da transfer başlıklarında herkes oturmuş ahkam kesiyor!

Trabzonspor'a adam gibi top oynatacak modern futbolu bilen bir futbol direktörüne ihtiyaç var. O kadar transfer yap, stat yap, ne bileyim işte bir sürü iş yap, ama takım daha futbol oynayamıyor!
    Eleştirmek için eleştirmiyorum da yıllardan beridir böyle!

Trabzonspor bu futbol anlayışıyla ancak orta göbeği boş olan takımlara atak yapabilir. Ki bu da taş devrindeki futbol anlayışıdır!

Modern futbolda takım oyuncuları birbirine yakındır, bu hem pas yapmayı, hem de top rakipteyken topu kapmayı kolaylaştırır! Ayrıca kısa paslarla rakip sahaya gidileceğinden, çok rahat bir şekilde rakip sahada futbolcular yorulmadan pas yapabilirler. Geriye bu noktada bireysel yetenekler kalır. (Verkaçlar, şutlar, vs)...

Şu futbol kime zevk veriyor?
    Trabzonspor Başkanı Nasıl Olmalıdır?
    -Birilerinin adamı değil,Trabzonspor'un adamı olmalıdır!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasıl Olmalıdır?
    -Hiçbir şey olmasa da korkak olmamalıdır!

Nereden
    Bursa
    Konu bordomavi1 tarafından (17.08.2017 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.

merdeme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ersun Hoca geçen yıldan beri oyuncu değişikliklerinde takımı sabote ediyor. İşleyen takımı bozuyor. Hücum etmek yerine el freni gibi takımı durduruyor. Önde top yapıp rakibi kaleden uzak tutacağımız zaman takımı geri yaslıyor. Bunu da çoğunlukla oyuncu değişiklikleri ile yapıyor.

Saha içinde doğru stratejiyi uygulayacak adamlara ihtiyacımız var. Mesela takım geri yaslandığında Onur kale vuruşlarında "ileri gidin" işareti yapacak. Durica defansı biraz daha önde kuracak. Ortada Olcay ya da Kucka yanındakilerle top yapacak ve onları sürekli doğru pozisyona yönlendirecek. Bunu Nuri Şahin çok iyi yapıyor. Çirkef Emre Abdullah Avcı'ya değiştireceği oyuncuyu bile gösteriyor.

Ersun Hocadan ümidi kestim. İçeride oyunu okuyan birkaç akıllı adam hocayı farkında olmadan yönlendirebilir. Ya da yardımcı antrenörlerden oyunu okuyabilen yok mu?

faysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sanki yusuf yazıcıda iki haftadır bir kopukluk var gibi son sezondaki gibi çok fazla girmiyo oyuna nedenleri varmı çok merak ediyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)