Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 273 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ülker ile Sponsorluk Anlaþmasý Ýçin Görüþmeler Baþladý

tsakrep61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

stad ýcýn yeterlý býr sponsorluk anlamasý gozukmuyo ama stad ýcýnde cok onemlý sponsorlar bulunur hemserýmýz cevhaýr sisliye stad gýbý alýs verýs merkezý dýktý bu tarz trabzona katkýsý olmayan hemserýlerýmýzý ýkna etsek artý buyuk býr kactane sponsorluk anlasmasýyla stad yapýlýr
    ama ulkerýn býzýmle yaptýgý anlasma -tabý yapýldýysa- yeterlý degýl býzans takýmlarýna ne verýldýyse býze de en az onlara verýlan kadar verýlmelý
    Murdar bir halden muhteþem bir maziye kanatlanmak gericilikse, her namuslu insan gericidir...
    Trabzon icin olmeli, Trabzonspor icin harp etmeli...
    Mustafa Korkmaz

oguzkoc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

bu anlaþmanýn stad için alakasýz olduðunu söyleyen arkadaþlara katýlýyorum. bu anlaþma sadece iyi bir gelirdir, stat için bir hiç...
    VERENA (KIRANKAÞ)

Mert67 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    33

yinede iyi para
    ''...En neþeli, en hüzünlü, en duyarlý, en vurdumduymaz, en hýzlý, en aðýr, en çabuk, en acelesiz yanýmýzdýr Trabzonspor. Bu sene olmadý bir dahaki sene kesin þampiyonuz. Ben göremem ama...''
    Kazým Koyuncu

okan6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

la miraç bundan sonra ülker aldým mý artýk cola da yaptýðýn gibi dökmezin deðilmi
    iþkenaz

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Arkadaþlar bende Trabzon Tv yi izliyordum dün akþam.
    Þimdiye kadar söylediði transfer haberlerinde olsun diðer haberlerde olsun pek yanýlmayan Halil Þanlý program sýrasýnda dediki þimdi güzel bi haber veriyorum.

Trabzonsporun Ülker ile daha önce yapýlmasý düþünülen anlaþma için görüþmeler tamamlanmýþ ve iþ imza aþamasýna gelmiþtir( henüz imza atýlmamýþ) . bu anlaþmanýn 10 milyon dolara kadar olabileceði ni söyledi. net bi rakam henüz yok yani.(yada o bilmiyor) ayrýca istanbuldaki benzin istasyonu içinde anlaþmalar felan saðlanmýþ. bu gibi bir iki þey daha söyledi. bu akþam daha detaylý olur programlar.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Nereden
    Ýstanbul

bu söylenen rakam kaç yýlda bir verilecek bilen varmý eðer doðruysa çok iyi bi gelir olur herþey için kullanýlabilir

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

5 yýllýk bir anlaþma. Sadece cola-turca reklamý olacak formalarda. Bunun yanýnda stadyumda ve tesislerde Ülker tabelalarý yer alacak. 5 yýl için toplam 7,5 mio usd alacaðýz ve bu para karþýlýðýnda Ülker reklam anlaþmamýz haricinde herhangi bir hak iddia edemeyecek.

Nereden
    Ýstanbul

5 yýl için 7.5 milyon dolar (yaklaþýk 11 trilyon yapýyo) iyi para inþaallah bu parayý güzel bi þekilde deðerlendirirler

Naim
    Ziyaretçi

Hemen Atlamamak Lazým
    SezonBaþýnda Tepkileri Kesmek için bu tarz bir yöntem izlemiþlerdi Hatýrlayýn

Doðru olabilirde Olmayabilirde (insanýn yönetimine inanmamasý ne kadar kötü)

belirtilen fiyat Trabzon için iyi bir fiyat
    Ülkerin ilk anlaþmada dediðinden çok cok fazla
    kol reklamý 4 yýl 1 milyon $ dý
    Hatta aveadan da fazla
    Tabi eðer doðruysa

xenit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Gerçekten çok iyi para. Ama daha öncede anlaþmaya vardýk denmesine raðmen pozitif bir sonuç çýkmamýþtý. Bu haberinde sonucunu beklemek lazým. Ben kesin anlaþma yapýlana kadar Ülker mallarýný almamaya devam edeceðim.. ( halbuki eskiden anadolu sermayesi diye özellikle alýrdým..)

Bide bu adamlar spor kuluplerine bu kadar parayý niye verirler?

Analyzer
    Ziyaretçi

7.5 milyon dolar kardayýz diye hesaplanmaz bu. (7.5 milyon dolar) - (Avea'dan 5 yýlda gelecek olan para) = Trabzonspor'un bu iþten karý. Avea'dan yýllýk ne kadar alýyorduk?Bilen var mý?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    50

Haberin doðruluðunu teyit edelim bir kere.
    Daha resmi sitede bir açýklama yok?
    Trabzonsporlu olmak...
    Zor ama güzel be kardeþim!

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

avea anlaþmasýnýn feshedileceði anlamý mý çýkýyor þimdi bu haberden?
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Nereden
    Ýstanbul

aman ne yaptýnýz arkadaþlar ikiyüzelli milyon euro yu trabzona nasýl getireceðiz? mümkün olan iþ var olmayan var.. trabzonda ikiyüzellimilyon euroluk bir yatýrým havzasý var da ben mi bilmiyorum?
    þunu demeye çalýþýyorum.. ikiyüzellimilyon euro olsa onunla stad yapýlmasýna karþý çýkardým.
    stad hesabý basittir..
    hem de çok basit..
    koltuk baþýna bin eurodur bu hesap.
    ben yirmidörtbinlik bir stad haya ediyorum. kale arkalarý 4.5*2 den dokuzbin kiþi, diðer tribünler de yedibuçuk*2 den onbeþ... etti yirmidörtbinkiþilik nefis trabzon arena tadýnda cep stadýmýz! yirmidörtmilyon eurodur bedeli.. tuðlalara isim yazdýrmak suretiyle taratfarýn katkýsýný dahi projede anlatan ve avrupada yanýlmýyorsam ellinin üzerinde stad yapan hollandalý firma bu iþin üstesinden gelebilecektir. ülkerle anlaþma þaþýrtýcý deðil. rakam da gayet yüksektir. adidasýn nike ýn yüzümüze bakmadýðý piyasada siz hala istanbul takýmlarýyla eþit paralar aldýðýmýzý sanýyorsanýz, üzgünüm yanýlýyorsunuz.
    trabzonu iyi savunan bir baþkanýmýz var. uðraþýyor. destek olalým derim ben..
    yapýlacak stadýn hayrýný görmeyi çok istiyorum.
    eleþtirilerden yýlmaz devam ederse nuri beyin trabzona kalýcý ve inkar edilemez tek katkýsý bu olacaktýr. diðer durumlarda kendisine sebebini bilmediðim bir muhalif cenah sürekli haksýzlýk edebiliyor. ama koca stadý ne kadar eleþtirseler nuri bey yapmadý diyemezler herhalde..
    stad bittiði gün nuri bey kongre kararý almalý ve görevi devretmelidir.
    stad bittiði gün nuri bey kongre kararý almalý ve görevi güzelce devretmelidir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Bence bu para bu saatten sonra ne olduðu belli olmadan hiç olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

insallah dogrudur

Murat GENEL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý eys_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    avea anlaþmasýnýn feshedileceði anlamý mý çýkýyor þimdi bu haberden?
    evet avea nolacak???

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý perhaps Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    5 yýllýk bir anlaþma. Sadece cola-turca reklamý olacak formalarda. Bunun yanýnda stadyumda ve tesislerde Ülker tabelalarý yer alacak. 5 yýl için toplam 7,5 mio usd alacaðýz ve bu para karþýlýðýnda Ülker reklam anlaþmamýz haricinde herhangi bir hak iddia edemeyecek.
    forma+stadyum+tesisler+5sene------>seneliði 1,5 milyon $

Çok iyi bir anlaþma olduðuna katýlmýyorum. Anlaþma çok uzun süreli ortalama buna göre az.

Stadyum konusunda ise öyle 250 350 milyon € maliyetlere aldanmayýn.
    Bunun birçok nedeni var ama özetleyecek olursam, geliþmiþ ülkelerde aðýr iþçi maliyetleri çok yüksektir. Ayrýca çimento maliyetleri de öyle. Bir de tabi ekstra özellikler de isteniyorsa proje maliyetleri vs ile birlikte böyle uçuk rakamlar ortaya çýkýyor. Ýnþaat sektöründe diðer ülkelere göre avantajýmýz var
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Naim
    Ziyaretçi

Hmss
    Madem Trabzonu 24 bin kiþilik stada sýkýþtýrmayý düþünüyor Yönetim
    1000 ile çarpýp müthiþ bir maliyet te ortaya koymuþ
    ozaman gereken para 24 milyon euro
    þimdi þöyle düþünelim
    ---fatihden gelen paraya elimizi Sürmedik 7.450 milyon euro (muhtelif Kanallarda Muhtelif Yöneticiler)
    ---Halka Açýlmadan birmiktar para var bankada bahsedilen miktar 2milyon euro kadar (Klub Genel Saymaný Ts club dergisi[yüzde 15 demiþ]tahmini rakam verdim]
    Ülker Anlaþmasý olduysa takribi 7.5 milyon dolar oradan (yaklaþýk 6 milyon euro)
    Tahmini özkaynaklarda var ama onlara hiç girmeyelim
    ettimi toplamda 6 + 7.5+2=15.5 Milyon euro
    Toplam Maliyet de 24 milyon euro ise 9 milyon Euro gereksin

eee o zaman stad yapmak oyle bir zor olmamalý
    peki niye ortada hala icraat yok??
    sormak Lazým?

bu arada Yönetime Trabzonspor dergisinin Eylül sayýsýnda Altuð Atalayýn Yazdýðý Yazýyý Tavsiye ediyorum
    villereal modelini
    belki akýllarýna bir þeyler gelir
    Konu Naim tarafýndan (13.09.2006 Saat 12:32 ) deðiþtirilmiþtir.

sarman61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bence stad yapýmý öyle kolay deðil iyi bir stad yapýlmalý. Ülkemiz zaten plansýz yapýlaþma yüzünden çarpýk bir kentleþme oldu. Nitekim bu stadý bir kere yapacaksýn o yüzden iyi bir fizibilite çalýþmasý yapýlmalý. Projesi iyi olmalý. Uzun süreli bir proje olmalý.

Ben bu konuda Baþkanýmýza güveniyorum bu projeyi faaliyete geçirecektir.
    (Ýtalya'da Bologna teknik patronu Mihajloviç'in "Mourinho ile futbol konuþmam Futbol oynamamýþ biri bazý þeyleri anlayamaz" lafýna cevabý) " Jokey olmak için önce at mý olmak gerekir?"

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Sevgili ironmaster, stat yapmak çok zor bir iþ bence. Bugün cebinde 50 mio euro olsun, emin ol yine yarýn baþlayamazsýn. Tamam, geliþmekte olan ülkeyiz ama Patagonya da deðiliz. Proje belli olduktan sonra da izlenmesi gereken bir süreç var. Bu stadyumun Avni Aker'in yerine yapýlacaðýný düþünerek söylüyorum. Kýyý kanununa tamamen ters olan Beþirli'deki araziye yapýlacak inþaa için proses çok daha uzun olacak.

Stadyum Trabzonspor'un kurtuluþu, eski çooook güçlü günlerimize dönüþ bileti, insanlarýn pikniðe gider gibi maça gitmelerini saðlayan çok önemli bir olay benim gözümde. Hiç bir þey yapýlmadýðýný bilsem en çok ben cýrlayacaðým ama bu sonuçta bir "interim" süreç kaçýnýlmaz ve bu iþliyor gibi geliyor bana.

Ayrýca, insan sarrafý deðilimdir ve hatta bu güven yüzünden hayatta bir sürü de kazýk yemiþimdir. Ama yanýlmadýðým da olmuyor deðil. Kimseye karþý baþkaný savunacak kadar tanýmýyorum. Hayatýmda bir kez gazetesini alýp okumuþluðum yok. Tanýdýðým tek Albayrak soyadlý kiþi de Rize'li bir arkadaþým. Ancak adam bana tepeden týrnaða "adam" gibi görünüyor ve güven veriyor. Niye bilmiyorum, ama cidden duruþunu falan -hiç tarzým olmamasýna raðmen- çok tutuyorum. Herkes elbette benim kadar güvenmesin, ki yanýlmýþ olmam durumunda dinamik bir süreç baþlatabilecek gücümüz olsun. Ama bu kadar da kayýtsýz þartsýz muhalif olmayalým derim.

Bu stadyum bir þekilde yapýlamazsa baþkana hakkýmý helal etmem. Ama demin de söylediðim gibi, bana ondan baþka da kimse yapamaz gibi geliyor. Hayýrlýsý diyelim...

Bu arada konuyla ilgili þunlarý yazmýþtým Stadyum baþlýðýna, aklýma gelince koyayým dedim. (Kimseye atfen deðil, ilgili baþlýkta yazýlanlar üzerine yzýlmýþtý)

Ben motosikletim için bir garaj yapayým dedim. Apartman yönetiminden izin almak için toplantýyý beklemem gerekti, 1 ay geçti. Sonra 10 gün yaðmurlu geçti. Yerini belirledim, malzemeyi alayým derken öðrenci arkadaþlarýn staj dosyalarýný deðerlendirmem gerekti, 2 haftasonu da onlarla uðraþtým. Ýlk "kazma" vurulduðunda bu sac parçalarýndan ibaret kulübeciði yapmaya karar verdiðim andan itibaren 2 ay geçmiþti (Hala yapamadým). Adamlar stadyumdan bahsediyor! Sadece ÇED raporu süreci 6-7 ay alýr. Biraz bilerek konuþalým derim, nacizane...
    Konu EmrahYalçýnalp tarafýndan (13.09.2006 Saat 12:41 ) deðiþtirilmiþtir.

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

türkiyede bencede iyi bi stadi 50 iyle 75 milyon euro arasi yapilir
    ve unutmayinki stadi yaparken devlette yardim etmelli hatt ab nin bile böyle büyük projelere fon lari var
    yani demek istedigim bu stadin bütün maliyeti bizim üstümüzde kalmaz ve kalanida uzun sponsorluk kontratlarinla ödenebilir

grandiose - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

doðruluðu yetkili aðýzdan teyit edilsin, yorum yaparýz.. ülkere antipati þimdilik aynen devam...
    NIGHTMARE OF BYZANTIUM

degok - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    49

istemezüüüük

HAYDE HAYDE.ISTANBULU BIRDAHA GETIR DIZE TRABZON.EZE EZE KUPA KARADENIZE TRABZON HAYDE HAYDE VUR HAYDE TRABZON

Naim
    Ziyaretçi

Alýntý perhaps Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sevgili ironmaster, stat yapmak çok zor bir iþ bence. Bugün cebinde 50 mio euro olsun, emin ol yine yarýn baþlayamazsýn. Tamam, geliþmekte olan ülkeyiz ama Patagonya da deðiliz. Proje belli olduktan sonra da izlenmesi gereken bir süreç var. Bu stadyumun Avni Aker'in yerine yapýlacaðýný düþünerek söylüyorum. Kýyý kanununa tamamen ters olan Beþirli'deki araziye yapýlacak inþaa için proses çok daha uzun olacak.

Stadyum Trabzonspor'un kurtuluþu, eski çooook güçlü günlerimize dönüþ bileti, insanlarýn pikniðe gider gibi maça gitmelerini saðlayan çok önemli bir olay benim gözümde. Hiç bir þey yapýlmadýðýný bilsem en çok ben cýrlayacaðým ama bu sonuçta bir "interim" süreç kaçýnýlmaz ve bu iþliyor gibi geliyor bana.

Ayrýca, insan sarrafý deðilimdir ve hatta bu güven yüzünden hayatta bir sürü de kazýk yemiþimdir. Ama yanýlmadýðým da olmuyor deðil. Kimseye karþý baþkaný savunacak kadar tanýmýyorum. Hayatýmda bir kez gazetesini alýp okumuþluðum yok. Tanýdýðým tek Albayrak soyadlý kiþi de Rize'li bir arkadaþým. Ancak adam bana tepeden týrnaða "adam" gibi görünüyor ve güven veriyor. Niye bilmiyorum, ama cidden duruþunu falan -hiç tarzým olmamasýna raðmen- çok tutuyorum. Herkes elbette benim kadar güvenmesin, ki yanýlmýþ olmam durumunda dinamik bir süreç baþlatabilecek gücümüz olsun. Ama bu kadar da kayýtsýz þartsýz muhalif olmayalým derim.

Bu stadyum bir þekilde yapýlamazsa baþkana hakkýmý helal etmem. Ama demin de söylediðim gibi, bana ondan baþka da kimse yapamaz gibi geliyor. Hayýrlýsý diyelim...
    Kesinlikle Kayýtsýz Þartsýz Muhalif Deðilim
    Büyük ihtimalle Baþkan iyi birisi belki de iyi bir Trabzonsporlu
    Belkide Yönetiminde ki tek iyi adam kendisi

Ama iyi olmak iyi iþler yapmayý garantilemiyor
    Türkiyede inþaat süreçlerinin yasal uyumluluk gereklilik bakýmýndan çok yavaþ ilerlediðini biliyoruz
    ama önümüzde bir çok örneði var
    Siyasi otoriteler Büyük toplumsal yapýlar olan klublere pek ses çýkaramýyor ve gereken düzenlemeleri onlarýn lehine yapýyor

Bayýndýrlýkta bir bakanýn
    Belediyede Kongre üyesi bir baþkanýn
    bürokraside o kadar yandaþýn
    Federasyonda hemþerin
    ve Yönetimde Baþbakanýn yakýný ve inþaat holdingi
    bir firma olunca insan bazý hareketler bekliyor

Normal þartlarda böyle bir proje uzun zaman alýr Kamudan olan biri olarak bunun farkýndayým ama hem Trabzon Trabzonspor hemde Trabzonspor Kamu otoritesi arasý iliþkileri ve verilen sözleri düþününce bu konunun çok geç kaldýðýný düþünüyorum
    Devre arasýnda geldik Transfer sezonu geldi sezon bitti hoca gitti Transfer sezonu geldi gibi açýklamalarýn ardýna sýðýnmamalý yönetim
    Acaba bir yönetim ayný anda Transfer yaparken Kurumsal projeler üzerine çalýþamýyormu? Sakýz çiðnerken Merdiven çýkamazmý bizim Yöneticiler

Zamanýn önemli olduðunu biliyoruz ama yönetimde artýk Verdiði sözleri tutmanýn zamaný geldiðini bilsin
    ve lütfen bir iþi yaparken
    Hem uzatýp hemde Tadýný kaçýrmasýn

Bunla ilgili ufakta bir fýkra anlatayým Mehmet Barlastan dinlemiþtim bir gün

Adamýn biri ilk defa köyünden çýkýp bir misafirliðe gidiyor
    Evsahibi kendisine incir ikram ediyor misafir ilk defa gördüðü inciri zevkle yiyiyorve tadý çok hoþuna gidiyor
    ama adýný sormayada çekiniyor
    aradan bir kaç ay geçince bu misafir ayný eve tekrar misafir oluyor
    ne ikramedelim diye soruyorlar kendisine
    Oda geçen gelmemde bana bir meyve ikram etmiþtiniz ondan varsa iyi olur demiþ
    ev sahibi Hatýrlamamýþ ne verdiðini birazTarif etsen demiþ
    Misafirde - Þöyle mor bir renkte idi kalýnca içinde cekirdekleri vardý demiþ
    Ev sahibianladým deyip birtabak dolusu patlýcan getirmiþ
    Misafir Yemeðe baþlamýþ ama bakmýþ ayný tad deðil
    Ev sahibi nasýl beðendinmi deyince
    Misafir
    Siz bunu Uzatmýþsýnýz Tadýnýda Kaçýrmýþsýnýz demiþ

Ýþler Uzayýnca Tadýda kaçýyor Malisef

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)