Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bir Gzlem, Bir ka Dsnce..

Muhalif - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Hatay
    Ya
    38

son zamanlarda dikkatimi eken bir konu var takimda.. aslinda geen hafta barizdi bu.. yattara gol atinca tek basina seviniyor.. fatih-gkdeniz atinca zellikle basta trabzonlu oyuncular olmak zere komple seviniliyor... bu hafta gkdenizin golnde de baktim hasan-hseyin-fatih-gkdeniz hemen drtly kurmuslardi...

thijs i basindan beri elestiriyorum...yabanci dedigin kalbur st olmali, o oynayacagina adem i tercih ederim.. ama hasan ncy degil... ben nedense zellikle trabzonlu oyuncularin hasan nc oynasin diye ogu zaman thijs e pas atmadiklarini dsnyorum.. hatta mehmet yilmaz iin de yattara yi makaslamaya alisiyorlar da tabi o aradaki bariz yetenek farkindan dolayi pek tutmuyor.. ha su ynden bakarsak demek ki adam kaliteli olduktan sonra isterse 10 kisi de pas atmasin o buldugu 1-2 pozisyonla kendisini herkese ispatlar...belki de bizim futbolcular dathijs gibi siradan bir adam oynayacaginaalt yapidan yetisen kendi yrelerinin ocugu olan hasan oynasin istiyorlar... belki de haklilardir ama onlara dsen herkese esit muamele, karar ise hocanin...

bu konuyla alakali sylenecek ok sey var aslinda... mehmet yilmaz meselesi ok daha derin... bu ocuk ok sans buldu zamaninda her ma oynadi.. oynamasa ve gkdeniz le fatih bozuk oldugunda ariyoruz sadece.. ama iste a.gc mai kim sordu m. yilmaz i? zira sonu iyi.. bir ogumuz -ki arada ben de syledim- mehmet in hcum presinden bahsediyoruz, rakip savunmayi ikarmiyor diyoruz v.s.. ama biraz objektif bakalim.. hakan skr n veliahtiyim falan demisti en son.. bence hi bir zaman olamaz.. bir kere o boyla 10 toptan sadece 1 ine vurabiliyorsa olamaz... arti kendini son vuruslarda hi gelistiremedi... aik yreklilikle syleyim ben mehmet in suan ki halinden teye geecegini hi bir zaman dsnmyorum.. zira hseyin dahi ziya hocanin elinde ne hale geldi ama mehmet de bir degisiklik yok...

bir oradan bir buradan gidiyorum.. aslinda ankaragc maindaki arkadaslara takimda benim grdgm gibi bir seyler gryor musunuz diye sormak istiyorum dagerekten hepsi de tezahrat yapmaktan maa bakamamislar...

ve bir baska konu volkan meselesi... su sitede anket asak ka kisi volkan, ka kisi lee der merak ediyorum.. iste volkan in lee iin harcanmasi bence trk futbolu adina yazik.. ayni sekilde adem in thijs iin harcanmasi da yazik olur.. fakat mehmet yilmaz ve hasan iin ayni seyleri syleyemiyorum.. yattara nin ikisi iin harcanmasi yaziktan te cinayet olur fikrimce..

daha baska grs ve tesbiti olan arkadaslarin da katkisiyla geliebilir bu konu.. aslinda belki de birbirimizin dikkat etmedigi ynleri byle bir baslik altinda toplayabiliriz.. ama sadece takim,hoca,ynetim ile ilgili olursa daha fazla yayilmaz konu herhalde..

yelik tarihi
    13.06.2004

Besinci Mevsim nickli arkadasimizin ogu tesbitine aslinda katiliyorum.Bu konuda daha nce de bazi seyler yazmistim.Yattara ile bazi oyuncular(zellikle Gkdeniz)arasinda bir sogukluk oldugunu ben de dsnyorum.Ama zellikle kendi sahamizda en son oynadigimiz Diyarbakir mainda bizzat bu konuda olumlu gelismeler gzlemlemistim.Main ikinci yarisi baslarken top santraya konulmadan(ki bu grntler Tv'de grlmemistir)Gkdeniz ve Yattara ellerini birbirlerinin bellerine atarak saha iinde ikinci yari taktigi konusunda birbirleriyle fikir alisverisinde bulundular.Bu grnt benim galibiyet kadar ok hosuma gitmisti.

Aslinda bu konuda taraftar olarak bizlerin de dikkatli olmasi lazim.Daha nce; "Yattara'ya sevgimizi gsterirken diger oyuncularimizi da unutmayalim ve onlara da ilgimizi eksik etmeyelim" diye yazdigimda bazi arkadaslar "Ne yani, sevgimize gem mi vuralim ?"diye tepki gstermislerdi.Ben kimseye, "sevgimize gem vuralim" demiyorum.Yattara'yi en ok seven ,onun oyunundan haz duyan ve ona en ok tezahrat eden kisilerden biri de benim.Ona ilgimizi azaltalim demiyorum ama tekilere de zel olduklarini hissettirelim.Takim komple sahaya ikince bir alkis oluyor,Yattara iktiginda apayri bir destek oluyor.Diger oyuncularimiz bundan olumsuz etkilenebilirler, bu konuda dikkatli olmak lazim.Bu konuda oyuncularimizin da dikkatli olmalari ve takim iinde ayrilik oldugu ynndeki sylentilerin ikmasina firsat verebilecek davranislardan kainmalari gerekiyor.

Thijs konusunda gelince kesinlikle bizde oynayacak bir yabanci oyuncu degil.Tipki diger Belika'lilar gibi.Bence de Adem ondan ok daha iyi.Zaten formayi da Adem kapmis durumda.Hasan ilk 11 oyuncusu degil,Adem'in yoklugunda takima girdi.Ha "Adem yokken Thijs mi oynamali, Hasan mi" derseniz orasi tartisilir.Ben sahsen Hoca'nin bu konudaki kararina saygi duyuyorum.

Mehmet Yilmaz'in oynasa da oynamasa da lazim oldugunu dsnyorum.Bazen sa bas yoldursa da hcum presi ve hava toplarinda etkili olmasiyla gerekli bir adam.Fatih'i de rahatlattigina inaniyorum.Ama hal daha istenilen ve beklenilen kivama gelemedi.Hakan Skr'n alternatifi oldugu ynndeki aiklamalarini ben de okudum.Potansiyel olarak olabilir ama Besinci Mevsimin de dedigi gibi bu konuda daha ok ekmek yemesi lazim.

Volkan konusu ise benim de en ok elestirdigim konu.Bu ocuk bir an nce takima adapte edilmeli.Hem seri,hem gl, hem de sert sutlar atabilen bir adam.Kesinlikle takima kazandirilmali.Volkan'in, sezon basinda kardesinin nce alinip arkasindan da sakat denilerek gnderilmesinden de etkilendigini dsnyorum.Edited by: Tandogan

Punisher-61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    35

Takimda kiskanclik var hemde cok...Bence Taraftarin Yattarayi cok sevmesi ve her olayda yattaranin arkasinda olmasini diger oyuncular kiskaniyor....

yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Hatay
    Ya
    38

ya bir konu atik ne hale gelmis.. gerekli temizlikler yapilsa iyi olur bu sayfada..

yine unuttugum bir konu da -baska konularda var geri- takimda yattara hari penalti atacak adam olmamasi.. o da her zaman oynamiyor.. bu konuda ziya hocaya sitem ediyorum.. hi penalti alisiliyor mu acaba idmanlarda? yani bir kiside yogunlasilabilir en azindan.. pen. olsa kim atacak diye bekliyoruz merakla.. ya da fatih acaba bu sefer kairacak mi diyerek... forvetlerden olmasi sart degil.. bence adem ve celo da uygun gibi bu ise bilemiyorum tabi.. ama denizli de kratochvil, genlerde deams gibi defans oyunculari atiyor ve kairdiklarini grmedim simdiye kadar..

l-m - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    stanbul

Hamsi_Fileto isimli kullanicinin yeligisahte kimlikle giris yaptigi ve provakatif amali yazilari nedeniyle sresiz kapatilmis ve ip adresi banlanmistir.

Guests
    Ziyareti

birakin o salagi onlar burda ortaya bi konu atar sonra kendi forumlarinda akillari sira dalga geerler halbuki konuyu aanda yorum yapanda onlar.

besinci mevsimin gzel tespitleri onlar hakkinda konusalim.

konularin ogu dogru zellikle thisj bizim sisteme uymuyor kosmayan tek pas yapan bir oyuncu bizde is yapmaz. adem ibo gibi oyuncular daha faydali olur tabiki.

TORUN - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Beyler Yattara ok suratli oldugu iin arkadaslari onun pesinden kosmaya cesaret edemiyorlar. O da tek seviniyor...........

BYTMEYIN.............. Yazacakkonumu bulamadiniz. Ayrica sunuda belirtmek isterimki 6. hislerinizde bayagi glyms.

yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Hatay
    Ya
    38

aferin.. tebrik ediyorum seni torun.. mkemmel bir yorum yapmissin...

ewt yazacak konu bulamadik...

yasa da bygmsn.. bir sey demiyorum.. zaten konu aanda kabahat buraya.. oru tartismasina girmek vardi aslinda..

adamin birinin tm ramazan boyu konusulan konuyu getirip ramazan biterken belki de cani sikildi diye hi alakasi olmamasina ragmen trabzonspor la ilgili kseye koymasi ve dedigim gibi simdiden 3 sayfaya ulasmasi.. -hatta zel mesajda analyzer e yazdigim gibi en asagi 6 sayfaya ulasacagini bekliyorum ben- daha nemli bu konulardan... ne yapalim yazacak konu bulamadik iste.. trabzonspor forumunda trabzonspor la ilgili gzlemledigimizi yazdik..

keske 6. hissiniz glyms, yattara ok sratli oldugu iin millet yetisemiyor tr dalga geen seyler yazacagina su su nedenlerle ben byle dsnmyorum yazsaydin..

yoksa sen de sirf mesaj olsun diye mi yazdin buraya? baktin hosuna gitmedi hi yazmasaydin?

neyse.. evet oru mevzuu trabzonspor iin daha nemli.. adminler silsin bu konuyu zaten sama sapan atismalarla dolu oru tutup tutmamayi tartisalim bir 10 sayfa daha.. ramazan bitti ama... neyse.. su foruma girip disardan bakanlar bunlarin akli 12 den sonra aisiyor yahu ramazan bitti bunlarda yeni baslamis bu tartisma demediyse sasarim!!

Punisher-61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Almanya
    Ya
    35

bence bu konu cok nemli...lig basinda takimin havasi iyidi herkes iyi anlasiyordu takim iyi gidiyordu...

sonra bi dss vardi takimda...

yelik tarihi
    27.10.2004

bizim takimimizin icinde bize hissettirilmemek icincalisilan ama kardeslerimizin gozunden kacmayan bir sey var oda takinmda adam kayirma olaylari bence takimin ilk onbirini biz degil ziya dogan dusunsun ziya hoca kim formundaysa onu ilk onbirde surer sahaya biz bunu yadirgayamayiz(taraftar ve futbolcular)o ziya hocanin bilecegi bir is onun isi bu vede ben bariz bir hata yaptigina inanmiyorum sayet varsa benide bilgilendirin

yelik tarihi
    24.08.2004

Ben takim sampiyonluga oynarken ma iinde adam kayirma olabilecegine inanmiyorum. Herkes takimi iin en iyisi olacagini dsndg isi yapacaktir. Sonra bu takimin basinda disiplini ve taviz vermezligiyle meshur bir hoca var. Kolay mi Thijs'i kestirecegim takimdan diye oyunu baltalamak. Otorite ve hedef yoklugunda olabilecek seyler bence syledigin.

Sevinme isini irdelerken is arkadasi ile dost ayrimini da yapmak lazim. Bir kisiyle anlasamasan da profesyonel hayatta birlikte alismak zorundasin, saygi mecburi sevgi istege bagli bir seydir is hayatinda. Is arkadasinla dostluk kurabildiysen tadindan yenmez artik o is. Gkdeniz-Fatih'de oldugu gibi. Ben de takimim ne getiginde gol dostum attiysa daha ok sevinirim ama ncelik elbette takimimin ne gemesindedir.

Bir de Volkan meselesi var. Bizde grdgm genel bir hata var. Sahadakinin o anki oyunuyla, kenardakinin iyi ya da hadi ortalama performansini karsilastiriyoruz. Byle yapinca da Yattara, Volkan hep oynasin, Adem Thijs'den iyi oyuncuya dnyor is. Halbuki futbolcunun dnemlik performansi oyununu etkileyebiliyor ve bunu da sadece idmanlari takip edenler lebiliyor. Ben sanmiyorum ki Ziya Hoca geen seneki formundaki Volkan'i, sene basi formundaki Emrah'i ya da Malatya, Diyarbakir, Riga malarindaki Yattara'yi kessin.

Aslinda eski sikintili gnlerimizi sebepleriyle irdelemenin bu gnmze byk katkisi olacagini dsnyorum. Takimdan ayni dnemde Oktay, Fatih ve Saffet'in yollanmasi, yillarca orta sahaya adam alinamamasi gibi konularin sebepleri simdi aiklanirsa su an takimdaki veya tribndeki genler de ders ikartabilir.

Saygilar

Sinan

schumi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

olay taraftarin abartili ilgisinden kaynaklaniyor birazda, takim sahaya ikarken alkis ve tezahurat basliyor tam o anda yattara grlyor ve ibrahim yattara tezahuratlari basliyor...

e bu durumda bizim gkdenizi biraz incitiyor tabii!!!

biz tribnde nce kaptanlara tezahurat yapar sorada yabancilara yaparsak hem bu sorun kapanmis olur hemde yattara simarmaz!!

FEDA - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2004
    Nereden
    Samsun

Sahurda CNN sporda dinledim.This in gnderilmesi dsnlyor diye syledi.Ne derece dogru bilemiyorum.

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    31.05.2004

takimda gkdenizin yattara yi kiskandigi geregini kimse gzardi edemez..

gkdenizin agzindan '' golleri ben atiyorum seyirci yattarayi seviyor,deli olacam''

bu cmle gkdenizin agzindan ikmis bi cmle...

yelik tarihi
    10.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt BesinciMevsim Nickli yeden Alnt

yasa da bygmsn.. bir sey demiyorum.. zaten konu aanda kabahat buraya.. oru tartismasina girmek vardi aslinda..

adamin birinin tm ramazan boyu konusulan konuyu getirip ramazan biterken belki de cani sikildi diye hi alakasi olmamasina ragmen trabzonspor la ilgili kseye koymasi ve dedigim gibi simdiden 3 sayfaya ulasmasi.. -hatta zel mesajda analyzer e yazdigim gibi en asagi 6 sayfaya ulasacagini bekliyorum ben- daha nemli bu konulardan... ne yapalim yazacak konu bulamadik iste.. trabzonspor forumunda trabzonspor la ilgili gzlemledigimizi yazdik..

keske 6. hissiniz glyms, yattara ok sratli oldugu iin millet yetisemiyor tr dalga geen seyler yazacagina su su nedenlerle ben byle dsnmyorum yazsaydin..

yoksa sen de sirf mesaj olsun diye mi yazdin buraya? baktin hosuna gitmedi hi yazmasaydin?

neyse.. evet oru mevzuu trabzonspor iin daha nemli.. adminler silsin bu konuyu zaten sama sapan atismalarla dolu oru tutup tutmamayi tartisalim bir 10 sayfa daha.. ramazan bitti ama... neyse.. su foruma girip disardan bakanlar bunlarin akli 12 den sonra aisiyor yahu ramazan bitti bunlarda yeni baslamis bu tartisma demediyse sasarim!!

Kardes, benim amaim dalga falan degil; sadece takima zarar verecek hertrl konunun gereksiz ve yersiz olugunu biraz abartili birazda igneleyici bir sekilde dikkat ekmek.

Oru konusunda yazdiklarimda ayni tarz. Yorum gerktiren konularda yorum ve elestirimi yaparim. Ancak, bu tr konular tamamen sklatif greceli ve bizlerin uzaktan fikir belirtmemizi gerektirecek seyler olmadigi iin byle yazdim.

Bunlar ok ciddi iddalar.Bir takimda dsnlecek ve gndemegetirilecek en son konular. Bu iddalarin oldugu yerde sportif basarinin olmasiok zor. GS'nin son senelerdeki basarirsizliginin altinda yatan gerek sebeb bu idalardir.Geen yillarda ayni seyler bizde yazilip izilmedimi?Hami nasil takimdan uzaklastirildi?Ogn konusu byle islenmedimi? HattaFatihhakkinda ayni seyler yazilmadimi? Btn bunlarin sonucunda kim kazandi?

Bu tarihi takimiltfen yipratmayalim sadece ve sadece destek olalim.

ibrahim_yattara - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.08.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    36

Alnt TORUN Nickli yeden Alnt
    Alnt BesinciMevsim Nickli yeden Alnt

Kardes, benim amaim dalga falan degil; sadece takima zarar verecek hertrl konunun gereksiz ve yersiz olugunu biraz abartili birazda igneleyici bir sekilde dikkat ekmek.

Oru konusunda yazdiklarimda ayni tarz. Yorum gerktiren konularda yorum ve elestirimi yaparim. Ancak, bu tr konular tamamen sklatif greceli ve bizlerin uzaktan fikir belirtmemizi gerektirecek seyler olmadigi iin byle yazdim.

Bunlar ok ciddi iddalar.Bir takimda dsnlecek ve gndemegetirilecek en son konular. Bu iddalarin oldugu yerde sportif basarinin olmasiok zor. GS'nin son senelerdeki basarirsizliginin altinda yatan gerek sebeb bu idalardir.Geen yillarda ayni seyler bizde yazilip izilmedimi?Hami nasil takimdan uzaklastirildi?Ogn konusu byle islenmedimi? HattaFatihhakkinda ayni seyler yazilmadimi? Btn bunlarin sonucunda kim kazandi?

Bu tarihi takimiltfen yipratmayalim sadece ve sadece destek olalim.

besinci mevsim'in bu yazisi grlen bir problemi masaya yatirip zmek amaciyla ailmistir. bu ayan beyan ortadadair.. torun kardes sence ne yapalim takim iinde birseyler var besinci mevsimin tespitlerine hi kimse yanlis tespit diyemez. es mi geelim?

es getigimiz btn problemlerimiz yatir gibi zerimize kyor biz bu konuyu aip kendi iimizde zebilirsek bymez ha yok basinda byle seyler artinca yapsin propagandasini versin veristirsin trabzonspora diyorsan orasi baska..

yelik tarihi
    06.08.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    36

Alnt Uni_Ts_Ytu Nickli yeden Alnt

gkdenizin agzindan '' golleri ben atiyorum seyirci yattarayi seviyor,deli olacam''

ayrica bu yorumada dikkat diyorum.

bu gerekten dogru ise gkdeniz byk yanlis ierisindedir. bakin gkdeniz akrabam oluyor yani benim kanimdan ama bu yorumu yapmis ise henz olgunlasamamis diyorum ve byk ayip etmis. trabzonsporda kendisini bir hami bir nal yerine koyupta '' bu camiaya ne byk hizmetler ettim'' diyen bir adam allahin ginelisini elestirmek yerine geen seneki kadar kosacak bu bir demekki bende bir yetersizlik var diye zelestri yapacak buda iki.. saygilar..

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Sevgili Cenk?in atigi bu gzel baslik talihsiz bir sekilde oradan oraya savruldu, dogrusu benim de yazmayi dsndgm cevabim hayli gecikti. Son derece nemli bir konuyu tartismaya atigi iin Cenk?e ok tesekkr ettikten sonra, sirayla maddelere deginmeye alisalim.
    fficeffice" />
    Bir kere, 20 ksur futbolcunun ayni samimiyet derecesinde arkadas olmasi beklenemez. Bununla birlikte takim iinde gruplasmalar olmasi durumuna mesruiyet kazandirmaya alismiyorum. Bir takimin gerek anlamda ?takim[/B]? olabilmesi bylesi gruplasmalarin hi olmamasi ya da asgar dzeyde tutulabilmesine baglidir. Elbette bu grsn tam tersi de geerlidir, yani bir takim iin gruplasmalardan daha byk bir tehlike yoktur. Futbol tarihinde pek ok kaliteli kadro bylesi hastaliklara teslim olmustur.

Msaadenizle sizi biraz gemise gtrmek istiyorum. 1985-1986 sezonu? Sezonun ilk mai? Takimin basina Jrgen Sundermann getirilmis. Trabzon?da Bursaspor ile oynuyoruz. O gn, Trabzonspor benim sahit oldugum en muhtesem oyunlarindan birini ortaya koyuyor. Ma 3-0 bitiyor ama bir yorumcunun ertesi gnk yazisinda ifade ettigi gibi, ?kaan golleri kimse sayamiyor[/B].?

?Tamam[/B]? diyoruz. ?Bu sene kesin sampiyonuz[/B].? Haftalar ilerliyor, takim anlasilmaz bir biimde istikrarsiz sonular aliyor. Zamanin baskani Mehmet Ali Yilmaz?in gazetelere yansiyan ?Kimse Trabzonspor?dan byk olamaz. Gerekirse sahaya Trabzonspor?un E takimini ikaririz[/B]? seklindeki demecine bir anlam veremiyoruz. Daha sonralari, futbolcularin, o ilk Bursaspor maindaki muhtesem futbolu kastederek, ?Biz istersek byle oynariz ama oynamayacagiz[/B]? mesaji verdikleri kulaktan kulaga yayiliyor. Sebebi de Sundermann?a duyulan tepki olarak gsteriliyor. Olaylarin daha sonraki gelisimini biliyorsunuzdur.

Ilerleyen yillarda, Trabzonspor?da neler olup bittigi daha ayan beyan gzler nne serildi. ?nalcilar[/B]?, ?Hamiciler[/B]? vs. vs? Isin daha da vahimi, taraftar ve yneticiler de bu gruplasmalara istirak etti. ?Filan futbolcu takimda yer alsin da basari nemli degil[/B]? gibi tyler rpertici zihniyetlere sahit olduk.

Bu konuda baska ve arpici bir rnek vermek istiyorum. 1992-1993 sezonunun ilk mai? Agustos ayi findik ayi oldugu zere biz de memleketteyiz. O zamanlar PAF takimin mai ayni sahada A takimin maindan hemen nce oynaniyor. Bizim PAF takimda bir santrfor dikkat ekiyor. Boylu poslu, her iki ayagina da, hava toplarina da son derece hakim? Hcum pres yapiyor, adam geiyor, mkemmel frikik atiyor? Yani arayip da bulamayacaginiz zelliklere sahip bir hcum oyuncusu? Biz tabii tribnde zevkten drt kseyiz? ?Trabzonspor?un on senesi kurtuldu[/B]? diye dsnyoruz. Bu byk yetenegin adini sorup sorusturuyoruz ve ?Ilker[/B]? oldugunu greniyoruz. Sonraki haftalarda Istanbul?a dnyoruz ve Ilker?in A takima alinmasini bekliyoruz. Yok? Bekle bekle, bir gn gazetelerde bir haber: ?Ilker Rizespor?a verildi![/B]? Aklimiz basimizdan gidiyor?

Birka yil sonra, Karadeniz FM radyosunda sali geceleri spor programi yapan gazeteci Kemal Aydogdu ?Hami?nin oynadigi mevkiie Romario alinsa takima giremezdi o zamanlar?[/B]? diye agzinin iinde yuvarliyor.

Iste byle arkadaslar? Tm bu olup bitenlerin Trabzonspor?u getirdigi yerleri hep birlikte grdk. Bylesi tehlikeli etelesmeleri nlemek ncelikle idari ve teknik kadronun, daha sonra da taraftarin grevidir diye dsnyorum.

Olayin baska boyutlari da var. Yattara?nin Trabzonspor?a Thijs?den daha fazla faydali oldugu konusunda herkes mttefiktir zannediyorum. Fakat, Yattara?nin stili ne kadar gsterisli ve gz alici ise, Thijs?in stilinin de o kadar sade ve gsterissiz oldugu su gtrmez bir gerektir. Thijs?in ok faydali bir oyuncu oldugunu iddia etmeyecegim elbette ama sakin su bizim ?illzyon[/B]? meselesinde oldugu gibi bir para gz yanilmasina dsyor olmayalim?

te yandan, bir futbolcu ne kadar kaliteli olursa olsun, oynadigi takimla doku uyusmazligi yasiyorsa -ki bunun rneklerini gemiste ok grdk- ok fazla kasilmaya, gerilmeye gerek yoktur. Danimarka Milli Takimi kaptani Lars Olsen geldi bu takima gemiste? Olmadi? Sonra gitti, takim kaptani sifatini tasidigi Milli Takim ile 1992?de Avrupa Sampiyonasi?nda sampiyonluk kupasini kaldirdi.

Yabanci transferinin ne kadar riskli oldugunu sanirim herkes teslim eder. Bu risk Trabzon sehri ve Trabzonspor kulb iin ok daha yksek oranlarda seyreder. Bir yabanci nce Trkiye?ye uyum saglayacak, sonra bir de Trabzon?a uyum saglayacaktir. Bir de bastan beri konu ettigimiz gruplasmalar sz konusu ise varin bu adamin basari sansini siz degerlendirin?

Simdilik syleyeceklerim bu kadar? Gerekirse daha sonra ilave yapariz?

Kalin saglicakla?

yelik tarihi
    31.05.2004

Kiskanlik vardir veyayoktur, o konuda futbolcularin iine girmedikten sonra kesin birsey sylenemeyecegini dsnyorum. Eger varsada ok byk bir yanlistir bence. Bence her futbolcunun yeri farklidir, yapabilecekleri farklidir, gtrleride olsa her futbolcunun getirisi de birbirinden farklidir. rnegin M.Yilmaz - Yattara kiyasi; M.Yilmaz yetenek olaraksonuca etki etme aisindan Yattara kadar etkili degildir belki ama su kesinki bir Yattara da bir M.Yilmaz'in yerini kesinlikle dolduramaz.

Yukarida BesinciMevsim kullanici adli abimiz, matan sonraki yorumlari okuyarak ve hakli olarak yaptigi degerlendirmede galip gelinen bir matan sonra M.Yilmaz'i kimsenin sormadigini sylemis ama inanin benim A.Gc maindan sonrakiyorumumda ilk cmlem "M.Yilmaz nerede?"cmlesiydi.Ayrica M.Yilmaz'in, Ziya Hoca'nin elinde eskiye nisbeten faydalanilabilirligi ok daha yksek bir futbolcu haline geldigini dsnyorum.

Biraz konu disina dogru kaymis olabilirim, laf lafi aiyor. Kusuruma bakmayin, saygilar.

yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Hatay
    Ya
    38

nafiz e, blent abi ye tesekkrler yorumlari iin.. torun un-gerek adini bilmedigimden byle hitap ediyorum- yazisi iin de ayrica tesekkrler.. kanaatimce ilk yorumu bu sekilde olsa gereksiz bir polemik yasanmayacakti aramizda...

bu konuyu ok dsndkten sonra tasidim buraya.. hersey iyi giderken iyi.. fakat mhim olan satir aralarini okuyabilmek.. yattara basit bir rnekti.. yattaraya -kisisel fikrim- srekliligi olmadigi iin hep tereddtle bakmistim.. hala da yle aslinda.. ama meselenin yattara olmadigi anlasiliyor herhalde o bir rnek... ok eski tartismalara kadar gidebilir bu konu.. zaten blent abi de bahsetmis yukarida... bir zamanlar nal-hami sultasi vardi takimda.. ben bunun bir gkdeniz ve dahi fatih sultasina dnsmesinden korktugumu belirtmek istedim aslinda.. ki isin ileri safhasi trabzonlu-trabzonlu olmayana kadar gidebilir... bugn hasan nc ve m. yilmaz iin yattara yi ikinci plana iten yaklasim yarin hasan iin adem i iter.. neden olmasin... dedigim gibi ben ufakta olsa takimda byle bir sey gryorum gibi.. ama hsn kuruntum da oilabilir.. yle olursa ne mutlu.. nk hi bir sekilde takimimizda olumsuz hava yoktur ve ben duygusal yaklasmisim der geerim..

aslinda bu fikre birden varmadim ben de.. mesela serbest vurus konulari.. ne zaman gzel bir yerde serbest vurus olsa gelip fatih ve gkdeniz ikilisi topun basindakini uzaklastiriyor.. ve klasik olarak aut ile sonulaniyor vurus.. bu aslinda ziya dogan i ilgilendiren bir konu bence -ki dogan in hatalari konusuna yazmistim- bildigim maa ikarken penaltici, frikiki v.b hepsi belirlenir... ama bizde yle bir sey yok.. bakiyorsunuz fatih veya gkdenizden topun basina nce kim gelmisse o vuruyor.. hatta biraz daha namsait ai falan olursa -byklk gsterip- thijs e birakiyorlar topu! en azindan simdiye kadar yle oldu malarda...

demek istedigim bazi seyleri nceden tartismakta yarar olabilir.. ve biraz da dikkat ekmek istedim ne yalan syleyim.. belki izlerken siz de dikkat edersiniz bu durumlara ve hep beraber ulastigimiz kanaatleri paylasiriz burada.. sonuta belki de dedigim gibiaiklanan grslerden dolayi ben konuyu ok abarttigimi kabul ederim..

ha Allah gstermesin pespese bir ka kt sonu aldiktan sonra asam bu konuyu asil o zaman provakatr ce hareket etmis olurdum.. ve belki de sirf bu kt sonularin verdigi etkiyle ister istemez fikrim byk destek grrd gerekte byle bir sey yokken.. ve yanlis kanaatler sonucu futbolculara degisik gzle bakmaya baslardik...

tekrardan yorumda bulunan herkese teskkr ediyorum... torun adli arkadasa da zellikle sert bir cevap yazip konuyu dah da etrefilli hale getirmedigi iin tesekkr ediyorum..

selamlar..

yelik tarihi
    10.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Beyler helal olusun size. Madem byle sorunlar var o zaman zmn yazin. Kusura bakmayin ama benbu konudaki grsleriniziihtiyatla karsiliyorum. Yoksa sizde malum basinin yaptigi gibi ben dememismiydim, ben yazmamismiydimin pesindemi kosuyorsunuz. Bunlarin varligini yazan ve onaylayan arkadaslarin, sorunu tekrar tekrar yazmalarini degil,zm konusunuyazmalarini neriyorum. zm nedir? yazin bakalim yolun sonu nereye ikiyor.

Kainiz takima ne kadar yakinsiniz? Bu kadar ciddi bir konuyu kusura bakmayin ama yine sylyorum 6. hislerinizlemi, yoksa ciddi gzlem ve tespitlerin sonucundami yaziyorsunuz.

Syle dsnn;sabah kalktiniz ve bu konununmalum medyada yer aldigin okudunuz. Ne tepki verecektiniz?Ben size yaziyim burda yazan arkadaslardan biri, hemen bir konu basligi ser........ medya, yine karistirmaya alisiyor vs. Konunun altina, bu yazdiklarinizin tam karsiti olan bir sr yorum.

Onlara niye kiziyoruz. Ben hep nce kendime sonra baskalarina bakarim. Galiba sorunumuz bu. Biraz palazlandinmi veya baskalari bir seyler retmedimi bizler retmeye kalkisiyoruz. Malesef bunuda erken teshis diye adlandirip tedavi etmeye kalkisiyoruz.Hasta olmadan alinan ilalarin yan etkileri bizi gerekten hasta ediyor. Allahtan basimizda akli selim biri var. Bir kisim eski baskanlarda tipki sizin gibiydi.

yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Hatay
    Ya
    38

EVET HAKLISIN TORUN.. BU KONU KAPATILSIN... BIR DAHA DA KONUSULMASIN...

Bu konuyu aan kisi olarak kapatilmasini istiyorum.. Ltfen online olan admin arkadaslar ilgilensin...

yelik tarihi
    24.08.2004

Sevgili Cenk,

Basligi aip, sonra kamak yok[img]smileys/smiley2.gif[/img]. Atin basligi sonularina katlanacaksin. Sana gelen yazilara tek tek, sakin sakin cevap yazacaksin. Hem buraya biz de birseyler yazdik. Baslik artik bizim de malimiz oldu. Topumu alir giderim demek yok yle.

Sevgiler

Sinan

TSMareNero - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.06.2004
    Nereden
    Almanya

Alnt Uni_Ts_Ytu Nickli yeden Alnt

sana cok tesekkr ederim. bu yazdiklarini ziganoyli-61 ve ben daha nce bir baskabaslik altinda yazdigimizda herkes kafa yapmayin yazmisti bize ama gercek bu.

tm problem bizim gkdenizde. bakin bizim diyorum. efendi cok alingan, ah bir bilse dere akar kumu kalir diye...

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

yelik tarihi
    06.08.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    36

Alnt TORUN Nickli yeden Alnt

Beyler helal olusun size. Madem byle sorunlar var o zaman zmn yazin. Kusura bakmayin ama benbu konudaki grsleriniziihtiyatla karsiliyorum. Yoksa sizde malum basinin yaptigi gibi ben dememismiydim, ben yazmamismiydimin pesindemi kosuyorsunuz. Bunlarin varligini yazan ve onaylayan arkadaslarin, sorunu tekrar tekrar yazmalarini degil,zm konusunuyazmalarini neriyorum. zm nedir? yazin bakalim yolun sonu nereye ikiyor.

Kainiz takima ne kadar yakinsiniz? Bu kadar ciddi bir konuyu kusura bakmayin ama yine sylyorum 6. hislerinizlemi, yoksa ciddi gzlem ve tespitlerin sonucundami yaziyorsunuz.

Syle dsnn;sabah kalktiniz ve bu konununmalum medyada yer aldigin okudunuz. Ne tepki verecektiniz?Ben size yaziyim burda yazan arkadaslardan biri, hemen bir konu basligi ser........ medya, yine karistirmaya alisiyor vs. Konunun altina, bu yazdiklarinizin tam karsiti olan bir sr yorum.

Onlara niye kiziyoruz. Ben hep nce kendime sonra baskalarina bakarim. Galiba sorunumuz bu. Biraz palazlandinmi veya baskalari bir seyler retmedimi bizler retmeye kalkisiyoruz. Malesef bunuda erken teshis diye adlandirip tedavi etmeye kalkisiyoruz.Hasta olmadan alinan ilalarin yan etkileri bizi gerekten hasta ediyor. Allahtan basimizda akli selim biri var. Bir kisim eski baskanlarda tipki sizin gibiydi.

kardes yazdiklarinin oguna katilmiyorum ve cevaplarimi karismasin diye sirasiyla vereyim..

1. biz buraya biz dememismiydik demek iin yorumda bulunmuyoruz. sen yorumlarini sadece nceden tespit edip ''ben dememismiydim''diyebilmek iin yapiyorsanve bu konudan ekmek ikaramayacaksan baska topiclerle ilgilen derim...

2. ''sabaha kadar yazsaniz zm bulamazsiniz'' gibisinden bir cmle ile bitirmissin ilk paragrafini. sabaha kadar yazip izip sorunla ilgili bir zm bir fikir retemezsek teki sabaha veya daha sonraki sabahlara kadar tartisir fikir alisverisinde bulunuruz. ha oda olmadi degilmi beceremedik der kapatiriz.. bundan birsey olmaz deyip kasimaya devam edip yara yapacagimiza en azindan kasimayi birakmis oluruz..

3. bide syle yazmissin, (Kainiz takima ne kadar yakinsiniz? Bu kadar ciddi bir konuyu kusura bakmayin ama yine sylyorum 6. hislerinizlemi, yoksa ciddi gzlem ve tespitlerin sonucundami yaziyorsunuz) ben buna araliksiz yarim saat glerim iste senin bmn de yapmis oldugun yorumlarin hibirisine bakmadim ama bakar arastirir incelersem ''ciddi gzlem ve tespitler''in sonucu yazmadigin yazilari bulurum diye tahmin ediyorum. yanlismiyim acaba yahu her tartisacagimiz seyi profesremi inceletecegiz evet arkadaslar takimda akrabasi tanidigi veya habercisi olmayan artik bmn ye yorum yapmasin.. haddinizi bilin!!

4. medya olayina geleyim bahsettigin gibi sabah gazetede bu yaziyi grsem hemen bende derdim se.. medya diye.. nk onlarin niyetlerini trabzonspora bakis ailarini biliyoruz.. ama bu konuyu bir trabzonsporlu rahatsiz oldugu iin amissa saygi duyarim..

4. bu konuyu aan kardesime tesekkr ediyorum. bu takimda gerekten boy gstermeye baslamis olumsuz bir etkendir ama tedavisi bir o kadarda zordur o yzden bu sorunu zmeye alisacak arkadaslara allah kolaylik versin diyorum..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)